Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jittak
31. říj 2013

@l.u.c.i.e AHOJKY, dlouho jsem se neozvala. Jojo Prednison mi zůstal, jen po IVF mám sníženou dávku. Přítel dostal vitamíny a léky, ale momentálně je přestal brát - klepal se jak ratlík, bylo mu špatně, kruhy pod očima, bílej jak stěna a chtělo se mu spát. Říkal, že mu vyskočí srdce, co mu to dělá. Budeme se spojovat s doktorkou a nebo se domluvíme 6. 11. na klinici. Mě ještě doktorka doporučila před IVF zavést nějaký tampón, který bude něčím napuštěný. Čas se zase krátí a kolem jsou jen zmatky a nesrovnalosti - snášelivost léků ☹

jittak
31. říj 2013

@adenka84 ahojky, přítelovi je teď špatně po vitamínech a lékach, které dostal od doktorky. Vysadil je, aby si ověřil, že to tak je. 6. 11. jdeme na kliniku.

parisek
31. říj 2013

@adenka84 tak to ti přejí hodně štěstí a pevné nervy, mě to čeká až v lednu a možná i v únoru ale už teď se těším 🙂

adenka84
1. lis 2013

@parisek díky moc

beruskkka
1. lis 2013

Ahoj holky,
zdravím Vás. Tak jsem byla dneska ve Smetance, už i já mám svůj plán. Holky, dělaly Vám náběry AMH? Mě ano a vyšlo mě hodnota 10,7 tj vysoká zásoba vajíček, možné riziko hyperstimulace tj.mě dala doktorka nižší dávky hormonu Puregonu. Chci se Vás zeptat, kdo stimuloval nebo budete stimulovat Puregonem-jaké máte dávky? Já mam první dny sto a pak stopadesát plus denně inj.Decapeptylu...takže také pěkně plná taška léků...ale co, už to beru s humorem..A jak se jinak po inj.cítíte? .Budete si brát PN? Děkuji za info. Hezký víkend všem.

beruskkka
1. lis 2013

Jo a po jaké době jdete na kontrolní utz? Já až po sedmi dnech stimulace Puregonem, to mě přijde trochu dlouho ne???

ameliie
2. lis 2013

@beruskkka Ahoj, náběry mi též dělali, vyšlo mi vše tak nějak v normě, já mám zase problém se štítnou žlázou, ale mám jí léčenou, tak snad ok.
Mám též Puregon 225 jednotek a kontrolo po 5 injekcích. PN si rozhodně bereme, protože si chci být jistá, že vývoj je v pořádku i po pár dnech, při první pokusu se nám vývoj zastavil a ET jsme neměli ☹

ameliie
2. lis 2013

@beruskkka Jinak přeji hodně štěstí, určitě doktorka ví, co dělá, dobře to dopadne!

beruskkka
3. lis 2013

@ameliie Ahojky,děkuji TI za info. Jo určitě to bude OK a dobře to dopadne. Mam z té Smetanky velmi dobrý pocit, navíc tam mají moc dobrou kávu 🙂 Co čert nechtěl potkala jsem tam známou z bývalé práce, tak to mě jako dost pobavilo...Vždycky tak po roce se někde náhodou potkáme, minule v Olympii a ted tady.....A kdy jdeš tedy na kontrolní utz? Mě nejvíce motivuje, jak jsem v ordinaci doktorky viděla na stěně nástěnku plnou fotek miminek, to se mě chtělo uplně brečer, je to moc hezký....Také držím palce....Přeji krásný podzimní den všem ....

ameliie
3. lis 2013

@beruskkka Puregon teprve budu začínat píchat, kontrola mi vychází kolem půlky listopadu.

amy75
4. lis 2013

@beruskkka
@ameliie ahoj, já dnes večer začínám s Puregonem 225 j. a v pátek máme první kontrolu stimulace, tak jsem na to zvědavá. Při 1. a 2. IVF jsem píchala 200 j. Gonalu a pokaždé byl zisk 10 vajíček, tak uvidíme jak to bude tentokrát při dlouhém protokolu. Ode dneška začne nášup - Decapeptyl, Puregon a ještě Fraxiparine, chudák bříško 😉 PN si brát nebudu, ale počítám, že si vyberu konečně svojí letní dovolenou 😉 Při předchozích pokusech jsem taky byla doma a vyhovovalo mi to rozhodně víc než chodit do práce. Jo a na tu nástěnku s fotkama miminek taky s přítelem vždy pokukujeme, hrozně rádi bychom na nástěnku přidali i fotku od nás 🙂

ameliie
4. lis 2013

@amy75 Ahoj, tak ted v tom mám opravdu zmatek, máš dlouhý protokol a začínáš Decapeptyla Puregon současně? já Decapeptyl píchám cca 14 dní před Puregonem. Při prvním IVF sem měla Gonal 225 a teď budu mít Puregon 225, tak žádná změna. Fraxiparine tentokrát nemám, od minule mi zbyl, myslela jsem, že to ted využiju, ale v rozpisu ho vůbec nemám, zato tam mám spoutu jiných léků 😀 všechno si musim psát a odškrtávat, jinak bych v tom měla hroznej zmatek.

parisek
4. lis 2013

@adenka84 Ahojky. Tak dneska ráno jsem dostala sms, že mám schválené lázně. Byl to pro mě trošku šok, čekala jsem že to schválí do měsíce, ale ne za 6 dni 🙂 takže teď si mám počkat až se mi ozvou.

beruskkka
4. lis 2013

@amy75
@ameliie Holky tak já ode dneška píchám Decapeptyl čtrnáct dní a pak Puregon šest dní - pak KO UTZ...jinak mam brát denně kyselinu listovou a tot vše. Fraxiparin předpokl.že máte pokud máte trombofilní mutace, což já nemám. Co máte jiného za léky? Já co jsem si vyzvedla tak to se využije až po opu a transferu. Takže ted jen toto....Jen je v uvozovkách 😝 Dále pak jsem si vyzvedla Agolutin,Estrofem,Pregnyl,Doxybene a nějaké čípky...Na co to všechno je a proč...to netuším....

ameliie
4. lis 2013

@beruskkka JJ tak to máme hodně podobné, nejdřív mám Dec. a pak až Puregon na 5 dní a pak UTZ, kyselinu listovou beru už preventivně. Agolutin, Estrorem, Pregnyl mám též, pak mám Doxyhexal a čípky 🙂)) jako by nám to předepsal stejný lékař. Na ten Fraxiparin se musim ještě zeptat, protože nějakou trombofilní mutaci mám, nic závažného, ale v papírech to mám z genetiky. Jestli si dobře pamatuji, tak ten sem při prvním IVF měla píchat až po OPU, tak se na to jetště při kontorle zeptám 🙂))

beruskkka
4. lis 2013

@ameliie To oni tak pisou kazdemu,jen davky puregonu ma kazdy nastaveny jinak. Ale zase me to neprijde jako terapie na miru,co? V cem ma byt ten dlouhy protokol pro nas lepsi?!? Tak ja mela vzdy predcasnou ovu tak me rekla,ze timto se to obejde tj.moje telo nebude zasahovat do ovulace ...no,uvidime jak to bude. Vy mate obe vice zkusenosti nez ja tak muzete srovnavat. Citite nejak ten Decapept.na sobe? Ja pichla ted prvni injekci...

dajule84
4. lis 2013

Já Vás všechny moc zdravím. Pozorně jsem si přečetla všechny Vaše příspěvky. Mě je 29 let, máme 3,5 letou holčičku. Loni v září a pak hned v prosinci jsem 2x potratila. Po druhém poptratu mi bylo zjištěno, že trpím ANTIFOSFOLIPIDOVÝM SINDROMEM. Od června se pokoušíme znovu, ale zatím marně. Beru zatím spoustu vitamínů, léky na ředění krve atd., ale nedavno mi bylo zjištěno, že vůbec neovuluji. Teď jsem ovulaci měla, takže jsem si týden zaváděla Utrogestan, tak jsem zvědavá, jak to dopadne a pokud nedopadne, tak mi doktorka poradila jestli radši nechci podstoupit IUI. Jsem na tom psychicky trošku bídně a očividně sama neotěhotním. Tak budu ráda za každou radu a informaci. Kolik co stojí, co nás čeká za vyšetření a jak probíhá celkově zákrok. Kolem mě jsou všudě těhulky a mě mrzí, že to teď nejde. Vím, že bych měla být šťastná za malou a to jsem, ale moc bych si přála ještě druhé dítě. Tak zatím děkuji a též všem držím palečky.

ameliie
4. lis 2013

@beruskkka V
ůbec na sobě nic nepociťuji, žádné účinky po 8 infekcích. Jen to při vpichu trochu štipe 😉

amy75
4. lis 2013

@ameliie A jejda, koukám, že jsem tě teď pěkně zmátla ... Asi jsem to špatně napsala, Decapeptyl už píchám dva týdny a dnes jsme přidali Puregon a Fraxiparine. Minule jsem měla Gonal 200 j. a teď u Puregonu mám 225 j., tak uvidíme, jaký bude tentokrát výsledek. Doufám, že alespoň stejně jako při předchozích stimulkách nebo ještě lepší, to bych byla úplně nejraději 🙂

adenka84
4. lis 2013

@parisek super paráda.. takže skutečně pojede ještě letos... moc ti přeji, aby tě lázně pomohli 🙂

ameliie
4. lis 2013

@amy75 Ahaaa 🙂))) tak to jsi o týden napřed 🙂) držím palce a hlavně ať se zadaří!!! nenervovat se a věřit v úspěch 🙂

parisek
4. lis 2013

@adenka84 no já doufám, že pojedeme co nejdříve, našla jsem nějaké tel.číslo na paní která vyřizuje rezervaci, tak hned zítra tam chci zavolat a zarezervovat si termín. Pak na tebe budu mít ještě par otázeček kolík a co zabalit s sebou 🙂 a děkují, já v to moc doufám, že to pomůže a hlavně potřebují odpočinout jak fyzicky tak psychicky. No a co ty? neměla si jet dneska na iui ?

adenka84
4. lis 2013

@parisek jasně klidně se ptej.. já měla sebou dva mega kufry + každý týden mě manžel vozil co jsme ještě potřebovala..poslední víkend jsem mu zase domů zabalila to co už jsem nepotřebovala + dárečky...

IUI se u mě opět nekonalo.. tentokrát bylo moc brzy.. největší folikul zatím je velikosti 11mm což je málo.. dlaší kontrolní UTZ v páte.. pak se uvidím jak dál..

adenka84
4. lis 2013

@ameliie

@amy75
@beruskkka vám všem holky držím moc a moc palečky a přeji vám aby u vás dlouhý protokol byl tím šťatsným jako tomu bylo u nás.. 🙂

parisek
4. lis 2013

@adenka84 a bereš clostilbegyt na růst folikulů? jaký jsi dneska den?

adenka84
4. lis 2013

@parisek ne ne neberu nic mám IUI v nativu... dnes jsem 14 DC
dali mě šanci bez léků...a jsme za to ráda.. já jsem riziková pacientka.. čím méně hormonů tím lépe...
kdyby to nevyšlo tak bychom po novém roce šli do IVf též v Nativu...uvidíme jak se věci vyvrbí... tělo se po porodu dalo celkem říct. mám pravidelnou menstrulaci i ovulace chodí každý měsíc... což já jsem před tím nikdy neznala.. menstrulaci jsem nedostal jinak než po agultinu..

ameliie
5. lis 2013

@adenka84 Děkuji, veřím, že to klapne 🙂)))

parisek
5. lis 2013

@adenka84 ahojky, hlavně se nestresuj a v patek to dopadne určitě dobře, ono je to jedno jestli jsi riziková pacientka nebo ne, někdy rizikové pacientky otěhotni dříve než ti co nemají žádný zásadní problém, a to je bohužel i můj případ. Dneska jsem zavolala do lázni a mám termín na 24.11.do hotelu Belvedere, takže to šlo rychleji než jsem čekala,a říkali mi do telefonu, že je to pobyt na 3 týdny tak nevím, ale zatím jde všechno podle planu až na to, že v práci nejsou z toho nadšení, že je nechám těsně před vánoci.

adenka84
5. lis 2013

@parisek nestresuji se.. biuď to vyjde nebo ne... 🙂
no vyda už víš termínek... belveder je kousek od kolonády... to budeš mít zhřejmě za lékaře také Mudra Kozmu...
jen mě zaríží ty 3. týdny? ženy jezdí na 4 týdny... já byla jak poprvé tak i podruhé na 4 týdny.. no uvidíš...ale divné to ej pokud by jsi menstrulvala měla by jsi pak léčbu pouhé 2 týdny co že je naprd... myslím, že se paní spletla.. dala bych na to ruku od ohně, že si to spletla..na 3. týdny jezíd kardiaci a ty co mají pohybové lázně..pak mě jedině napadá ten důvod, že je to před Vánoci.. ale ty by jsi byal šizená.. to by bylo lepší ject po Vánocích v jiném termínu... aby se to tělo dalo řádně do pořádku...

parisek
6. lis 2013

@adenka84 taky se mi to nezdá,většinou co jsem četla v diskuzí tak všichni jezdili na 4 týdny a nebo taky tam psali že jeli na 3 ale když v ti době dostali menstruace tak žádali pojišťovnu o prodlouženi,ale abych pravdu řekla tak je mi to jedno,pro mě i 3 týdny je dlouhá doba.