Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

m.evzenie
22. únor 2010

Avant, tak to jsi teda nosnice, hlavně, aby se pěkně oplodnili. Teď odpočívej a připravuj se na embryjka, aby se
jim u Tebe líbilo a zavrtali se co nejhlouběji.
Jani, uvidíš, až budeš v Nat., ale určitě bych zkusila ještě jednou IUI s injekcema. To je fakt, že sestřička se řídí
tím co má v papírech, mě se to taky stalo a když jsem koukla do papíru , tak to tam bylo napsaný.Gratuluji Ti
tetičko.
Lucii, to není nic pro Tebe ten kouř, ještě když je tam špatné odvětrání....tak si teď užívej čerstvého vzduchu na procházkách.
Terko, jak bylo dnes v práci, doufám, že jsi se šetřila? Jak Ti je?
Ilčo, tak to zítra budeš hlásit // čárky, moc na Tebe myslím,jsi na dobré cestě, super, mám radost.

marketa137
22. únor 2010

http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?... tady je pár fotek Tomáška. Viki fakt překvapil a zatim nežárlí, pořád na mlýho kouká 😉 ale tak nějak počítam že to na něj dolehne. Pro něj bylo nejhorší období když jsem byla v nemocnici, to nikdo nesměl na nic co bylo moje šahat 😉 a te´d je ok i na Tomíka se pořád ptal tak si mylsim že pomohlo i to že jsme s nim o příchodu miminka pořád mluvili 😉

l.u.c.i.e
22. únor 2010

Micha, koukala jsem, že už se ti rýsuje bříško. 🙂

Market, to je dobře, že Viky na Toma nežárlí. Snad to tak zůstane i dál. Bezva fotky.

Jani8, budeš se muset doma poradit s manželem. Ale opravdu si myslím, že když máte spermio v pořádku, tak bych zkusila ještě IUI s hormony. Je to menší zatížení pro tělo a navíc je to přece jen přirozený oplodnění.

terka82
22. únor 2010

Ahoj holky. 🙂

Jéžiš, tři stránky, vy mi dáváte. 😀
Jů, tabulka se rozrůstá, to je paráda. Už nebudu za blbce.😀

Jani tu krev jsem šla darovat jen jednou a teď už by mi jí stejně asi nevzali, když mam prokázanou tu mutaci a prohozený chromozomy. 😠
Pojišťovna tři cykly hradí, ale pokud chceš jakýkoliv nadstandart jako ISCI, zamražení,... tak to si musíš platit sama.
Se spermiem neporadim. 😒
Sim tě... 😀 neni vůbec zač, jednou já, jednou ty... 😉
Gratuluju k synovečkovi. 😵
Kvůli té sestře nesmutni, jak ti psaly holky, ony se můžou řídit jen tím, co máme v kartě. S doktorem si to všechno v klidu proberete. 🙂 A vlastně, tenhle cyklus by jsi "ztratila" stejně, kvůli těm injekcím. Ber to jako 14 dní na rozmyšlenou a pak se to rozjede. 😉 Jak jsem ti psala včera, šla bych zatím do IUI.

Evženie co je mamině? To mi mrzí, že máte další starosti. ☹
Aspoň že ten ples jste si užili.
Neboj, i tobě se to přehoupne a budeš taky vyhlížet//.😉 Už máš za sebou měsíc.x-)
V práci hnus. Celý den mě šíleně bolela hlava... 😖 Sotva přijdu do práce, tak se mě kolega ptá, jestli už teda vím co a jak a kdy že teda budu končit... 😠 😀
Vím, že dělam práci, ze které nemůžu ze dne na den odejít a nikomu nic nepředat, proto jsem to taky šéfovi říkala předem, že můžu být za 14 dní těhu, ale tohle je fakt situace. 😠 Teď tam musim všechno, co dělam, někomu předat, kdyby náhodou a pak z toho třeba nic nebude... Fakt cvokárna... 🙄

Ilčo, já si dneska taky dokoupila testy. Manžel mi je sice koupil, ale s citlivostí 25 jednotek, tak jsem si dneska koupila ty lepší. Ale nevim nevim... Holky nějak tomu moc nevěřim... ☹
Zítra se těšim na foto.🙂 😵
Buď v klidu, taky jsem ze začátku takhle duchařila, lítala od okna k oknu... A limit na testování mi taky nic neříká.😀 No a ten toaleťák... 😅 🤐

Lucinda kéž bys měla pravdu. 😉 Do testování se ještě nehrnu, zatim vítězí zdravý rozum. 😀

Avant super úrodička. Držim palce, ať se jich oplodní co nejvíce, aby bylo z čeho vybírat. 😉
Pěkně odpočívej.

Pantomima to ti určitě štěstí přinese. 🙂

Markét jdu zkouknout fotky. 😵

Micha má nějaké nové foto?? To musim zapátrat. 😀

jana8
22. únor 2010

Holky,máte pravdu,ještě to proberu doma,ale teď jsem zatím rozhodnutá jít do IUI s injekcemi....ale jsem zvědavá jestli si to zase nerozmyslím 😀
Lucko,ono je IUI přirozené oplodnění? Já jsi myslela,že když už tam zasahují dokt.,tak jsem si říkala,že to bude asi.....vlastně ne umělé....ale nevím jaké.....holky je i třetí možnost 😅 ....já už jsem fakt cvok...asi zajdu k psychiatrovi 🙂 ...mě už z toho hrabe....budu se muset odreagovat.....asi musím buď ukecat kamarádku a někam vyrazit nebo něco podniknout s mou drahou polovičkou 😝
Terko,neboj se ty nic,věřím tomu,že to nepředavaš v práci jen tak někomu pro nic za nic,ale bude to mít velikáááánsky důvod v podobě rostoucího břiška 🙂 ....držím palečky 😉 a s tou hlavou ti nezávidím....to znám,už je to lepší?
Evženie,co tě trápí? ☹ Je to vážné?
A co Adenka? Jak pak asi pochodila s výsledkami....doufám,že už jim tam udělala hezký rozruch 😠

l.u.c.i.e
22. únor 2010

Jani, IUI je, zapomocí doktorů, přivést spermie co nejblíže k vajíčku. Ty spermie se už musí sami dostat do vajíčka, takže svým způsobem se spojí přirozeně v těle. Když to IVF už je mimo tělo, takže to je umělé. Přirozenější způsob u IVF je, když se spojí aspoň sami v misce. To je hrazené ojišťovnou. Nám je museli napíchat a to jsme si dopláceli...
Určitě se jdi někam odreagovat. Potřebuješ přijít na jiné myšlenky....

Terko, zásobu testl máš, teď už jen, aby byly pozitivní, což budou 😉 V práci to máš taky složité... Ale až to předáš, tak to bude stát za to 🙂

terka82
22. únor 2010

Jani ty jsi taky éro... 😀 Máš pár dní času, tak rozmýšlej. 😀
A co třeba výraz poloumělé... 😀 Vždyť je to fuk, pro mě je přirozené i to umělé. 😅 😀
Určitě někam vyražte, za měsíc už nebudeš moct. 🙂
Holky chtěla bych mít váš optimismus 🙂 . Já fakt nevim, strašně jsem se těšila a teď z toho mam takové smíšené pocity. Jasně, že bych byla nejšťastnější na světě, kdyby se to povedlo, ale bojim se té druhé možnosti... 🤐
Jj, dík za optání. Teď už je to dobrý. Asi holt po těch 3 dnech dovolené se tělu nechtělo makat. 😀

Jj, jakpak asi dopadla Aduš... 😕

terka82
22. únor 2010

Lucko když jsem pro ty testy posílala manžela, tak jsem mu kladla na srdce, aby koupil testy se //, že ty s / už nechci. Tak uvidíme, co koupil. 😀 😀 😀
No a kdo to v práci máme jednoduché, že? Jsem ráno přišla do práce a ten vtipný kolega mi mimo jiné říká, že prý už jsem tam jen do zítřka 😲 . Tak jsem se smála, že teda asi budu ukončena.... No zatim nic, asi si mě tam ještě nechaj. 😀

jana8
22. únor 2010

Holky,kamarádka má přijít v týdnu k nám tak něco vymyslíme a s přítelem taky něco podniknu,ať se odreagujeme oba 😎 ....A taky jsem si říkala,že kdyby máme IVF,tak to budu brát jak přirozené,tak jsme na tom podobně Terko 😝 ....ale jinak už to chápu 😅 .....a jo jo,já jsem občas a nebo dost často střelená 😀 a pak se to takhle projevuje 😎 😔 ....a Terko moc si na práci v práci nezvykej....protože tento-krát to vyjde 😉

m.evzenie
22. únor 2010

Krásný večer,
Micha, to to utíká už skoro polovina, krásné bříško.
Markét, to je dobře že Viki nežárlí, dobře jste ho připravili, tak za chvilku bude pomáhat. Krásné fotečky.
Terko, to je blbý v té práci, i já bych musela někoho zaučit, tak to pořádně předej a moc, moc, moc držím
palce, aby jsi testila úspěšně.
Terko, moc to neutíká, spíš ta představa, už, aby bylo lepší počasí a oteplilo se. Mamině v srpnu zjistili na mamografu rakovinu prsu, tak podstoupila chemoterapie, vyšetření kostí a operaci, kde přišla o celé, měla i
zánět v mléčné žláze. V KT v nemocnici by jí už operovali v září, ale dostali jsme ji do Plzně, kde ji operovali až
letos v lednu. V pátek šla k obvodní kvůli tlaku a hned jí poslala na vyšetření a měla ucpané řečiště na plicích,
tak si jí tam hned nechali a ředí jí krev, tak je alespoň pod kontrolou. Ještě ji čeká poslední chemoterapie a
ozařování, tak snad už to bude v pohodě.....snad už si to vše vybrala.
Tak a teď samé pozitivní zprávy, holky hlaste // čárky, držím palce.

m.evzenie
22. únor 2010

Jani, určitě někam vyražte i spřítelem a odreagujte se a nachytejte si moře krásné nálady. Holky já se už moc
těším na víkend, i když jdu do práce, ale večer v sobotu jedeme na Mash, supr hudba. 😉

jana8
22. únor 2010

Evženie,to je mi líto s maminou ☹ ,neboj věř tomu,že už si to vše vybrala a už bude jen a jen lépe.....přeji hodně zdravíčka 🙂 .....taky se těším na jaro,už nám brzo zaklepe na dveře a ono to bude vše utíkat rychleji....sobotu si hezky uži ...já jdu kouknut na telku,pak ještě na Vás mrknu 🙂

m.evzenie
22. únor 2010

Jani, moc a moc děkuji.

jedna11
22. únor 2010

Ahoj holky,
tedy vy jste toho stihly nakecat.
Ilco, zitra drzim palce a verim, ze tam budou. Kdyz uz byl ten stinek, tak to je jasne. Moc drzim palce a jeste s gratulacim pockam, abych to nezakrikla.

Jano8, asi bych taky zkusila jeste tu IUI s injekcema. Kolik si mela IUI bez hormonu>? ja mam naplanovane 2 a pak tu pruchodnost ambulantne. tak se docela bojim

Pantonimo, jeste te poboliva bricho? mne uz preslo i to nafouknuti. tak nevim. MS cekam nekdy o vikendu, mozna uz v patek, tak zacinam byt pekne nervni.

Avant, tedy to je uroda. tak drzim palce, at se povede oplodneni a supky zpatky k tobe. Drzim palce

Lucindo, mne taky dej do tabulky. IUI 15. 2. test. mam po vynechani, tedy pokud by nahodou nedorazila MS, tak v pondeli 1.3.

terka82
22. únor 2010

Jani jasně. Přirozeně nebo nepřirozeně, vždyť je to jedno. A až budem mít u sebe ten uzlík, tak bude všechno předešlé zapomenuto. 🙂
OK, zvykat si teda nebudu. 🙂 😀

Evženie tak to máš taky pěkně blbý. Neni jednodušší být někde v marketu u kasy? Ale tam to je asi taky na bednu. 😀
Dík.
Neboj, toho sněu už jsme si snad vybrali ažaž. Příští týden už je březen a snad se konečně pořádně ukáže sluníčko. 🙂 Taky už se těšim, tohle počasí je tak strašně depresivní. 🙄
S maminkou mě to moc mrzí. Ale je lepší, že je teď pod kontrolou. Už jen poslední chemka a bude moct nabírat síly, aby z ní byla čupr babička. 😉 Moc držim palce. 🙂
V sobotu si to užij. 🙂

Jedna11 držim palce, ať ta mrcha nedorazí. Pošli ji ke Gambrinusce, ta na ni čeká. 😉

Tak nám dneska skončilo vyprávěj. Na co se teď budu koukat?? ☹ 😀

jana8
22. únor 2010

Evženie,nemáš zač 😉 ....jsme tu s tebou 🙂
Jedna,já mám za sebou 2IUI v přirozeném cyklu bez hormonu, 1IUI s hormonami a utrošem a po průchodnosti zas IUI bez hormonu s utrošem......tak budu doufat,že tohle bude poslední IUI a konečně úspěšné .....Nemáš se čeho bát vždyť teď si po IUI a na konci týdne budeš hlásit //......držím palce 😉
Terko,taky chci aby už bylo hezky sluníčko venku....sadit semínka a dávat zahradu do slunečný podoby.....já vím budu si muset ještě počkat,ale už ne dlouho 🙂 A copak si si vybrala ke koukání? Já občas mrknu na Jak se staví sen

ilca1
23. únor 2010

Ahoj holky přeji všem krásné ráno 🙂 Já mam moc krásný 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
HLÁSÍM // ČÁRKY 😵 😵 😵 😵
sice je slaboučká ale je vidět na první pohled 🙂 Tak snad dude sílit holka moje

pantomima
23. únor 2010

ilco-GRATULUJU!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

pantomima
23. únor 2010

jedna11- mě už taky břicho nebolí, vlastně mi nic není, tak uvidíme, ale minule, když jsem byla těhu po IUI tak mi taky nebylo nic, já zatím moc neplaším, zvědavá jsem, ale ještě musím alespoň tejden vydržet, než bych zkusila testík....sakra...zvědavá jsem hodně, ale kdyby tam nic nebylo, tak ať to zklamání přijde co nejdýl 😉

janinam
23. únor 2010

Dobré ráno holky,
tedy vy mi dáváte😢, člověk pár dní nenakoukne a musí dočítat tolik stránek 😀
Ilčo1, velikáááánská gratulace 😀
Pantomima, vydrž vydrž. Ještě pár dní s testíkem vydrž a uvidíš, že trpělivost // přinese 🙂
Avant, páni takováhle krásná úroda. Dej vědět, kolik se jich podařilo oplodnit a pak hurá na transfer a budeš další hlasatelka dvou // 🙂
Jani8, asi bych šla taky do dalšího IUI s injekcema. Nějak příjemně se odreaguj, někam zajdi s přítelem nebo s kámoškou. Načerpáš energii a pozitivní myšlenky a věřím, že ti po tom dalším IUI ta dobrá nálada vydrží dalších 9 měsíců 😀
Terko82, to mi povídej s tím vyprávěj, taky jsem koukala, ale mám pocit, že by měli natáčet další díly, tak snad není všem dnům konec 🙂. Jinak smíšené pocity musíš vypudit, moc na tebe myslím a přeju aby to tentokrát vyšlo 🙂 Podívej na Ilču, Lucinda ty bacily rozprskla do všech stran a to by bylo abys za pár dní nehlásila // 😀. Moc ti držím palečky.
Holky, ta tabulka byl dobrej nápad, už ztrácím nějak přehled, tak teď už snad nic nepomotám, i když .. to mě neznáte, co dovedu 🙂
Evženie, moc mě to s mami mrzí, přeju hlavně zdravíčko 😀. U nás v rodině se objevily taky nějaké zdravotní problémy, takže je u mě momentálně nálada pod bodem mrazu. Na nic nemám náladu, nejradši bych se vším sekla a někam utekla nabrat síly 😢
Tobě přeju aby ti to rychle utíkalo a aby hormony zabraly a pak tě brzo čekalo na testíku milé překvapení 🙂
Zdravím Lucindu, Jednu11, Lucii, Michu...
Musím vás pořádně dočíst a zkouknout všechny fotky. Nějak jste se činily a já teď nestíhám dočítat a prohlížet fotky 🙂

m.evzenie
23. únor 2010

Slunečné ráno holčiny,
Koukám, že Lucinda řádně rozprskla těhu bacily a všechny jí budete následovat. 😀
Ilčo, moooooooc velká gratulace, mám radost s tebou 🙂 .Odpočívej a čárečka jistě bude sílit a hcg bude vysoké.
Terko, drž se a odpočívej, ať následuješ holky, moc držím palce, aby jsi za nedlouho hlásila krásné // čárečky.
Pantomima, tobě to taky uteče, neboj. Držím pěsti.
Avant, jak jsou na tom tvý embrýskové? Jak se jim daří? Kdy jdeš na transfer?
Ostatní snažilky, těhulky a maminy zdravím.

lucinda3
23. únor 2010

Dobré ránko!
No paráda, Ilčo, supééééér, gratulace!!!!! 😵 😵 Epidemie začíná!! 😀 😀 Jsem říkala prsknu a je to! Jdu si vás dočíst vy vypravěčky 😉
Terko mi povídej, já jsem včera u posledního dílu zamáčkla slzu 😢 Ale taky jsem zaslechla že by se snad měly natáčet díly až do dnešní doby, tak doufám!! Je to úžasnej seriál, ještě s těma dobovýma vsuvkama, bomba! Lidi by si měli dobu nedávno minulou připomínat...
Evženko, je mi moc líto co musíš teď prožívat, držím palečky a posílám otimismus a sílu a těhu bacily nakonec 😉 Drž se holka!!
Janinam co Ty, copak se děje u vás? 😒
Pantomima vydrž, přidáš se k nám "nakaženým" co nevidět!! 😉
Jani8 jen se vypovídej, to pomáhá! Já bych šla taky do IUI s injekcema, jak holky píšou, ale rozhodnutí je samozřejmě na Tobě a příteli...Držím palce ať je správné 😉
Jedna připíšu Tě a pak příští týden dopíšeme pozitivní testík 😵
Markét to je fajn že je Viki bezva starší brácha, ať mu to vydrží!!
Luci, Micha ostatní ahoooj!

lucinda3
23. únor 2010

Avant ještě Tebe moooc zdravím Ty naše nosnice, bezvadnej výkon!!! Odpočívej a připravuj pokojíček 😵

Tabulečka:

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 3.3.
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2.
lucinda3............... UTZ 25.2. 8 tt srdíčko
ilča1.....................1 IVF 13.2 2 embrya - 26.2 test - 23.2. pozitivní testík 😉
pantomima............IUI 16.2. - krvička 9.3.
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - test 1.3.

avant
23. únor 2010

Dobré ráno holky,

včera jsem zalezla do postele a vylezla až dneska ráno. Břicho už se docela sklidnilo, jen když třeba dosedávám nebo vstávám, tak mi tam píchá. Každopádně se včerejškem se to nedá srovnat. Snad je uvnitř po odběru všechno v pořádku.
Právě jsem volala do nat. a nakonec se kvalitně oplodnilo 7 vajíček, které mají zatím správný vývoj. Ve čtvrtek ráno si budu volat znovu, buď hned přijedu na ET nebo pokud bude více dobrých vajíček - necháme PK.
Zavést bych si chtěla nechat dvě, tak snad z těch sedmi dvě vydrží do konce.
No a teď vás jdu dočíst...... kecalky 🙂

ilca1
23. únor 2010

Holky moc děkuji za gratulace 🙂 snad bude všechno dobře pokračovat 🙂
avant určitě je vše po odběru vpořádku 🙂 mě bolelo břicho po tom ještě skoro týden.
Lucindo děkuju za doplnění tabulky 🙂
Evženko mrzí mi co teď musíš všechno prožívat, říká se ,že když se neco s....tak všechno na jednou ☹ ale ono se zase všechno v dobré obrátí, jinak to ani být nemůže
holky moc vám přeju aby jste meli všechny co na testík čekáte // 🙂

avant
23. únor 2010

Ilčo, tak to je super zprávička dnešního rána 🙂, to je opravdu báječné a moc gratuluju 🙂

lucinda3
23. únor 2010

Avant další bezvadná zpráva po Ilče, taky super, tak ať bojujou dál, přidáš se zanedlouho do řady těhu 😵
Jdu pracovat mám toho dneska dost.

avant
23. únor 2010

Ilčo a co když ti tam rostou ty embryjka dvě 😀 😀 😀 ... to bude hukot!!!!

Jana8 - já bych rozhodnutí nechala asi opravdu až po poradě s doktorem v Natal., co vám doporučí. Jak už tu psala micha, tak mám úplně stejný dojem, že v Natal. nikoho neženou hned do IVF (tak jak to některá centra dělají). Ale snaží se najít i jiné možnosti "léčby". Já osobně jsem v Natalartu spokojená a jsem moc ráda, že jsem si vybrala právě tohle centrum. Za ten rok a něco si nevzpomínám, že bych s něčím byla nespokojená.
Jinak gratuluju k tetičce.

Evženie - to s maminkou je mi líto, snad to všechno zvládnete a léčba bude úspěšná.
Terko, ty zlobidlo jedno, tvoje pocity ještě neznamenají, že to nevyjde. Spoustu holek se takhle cítilo a nakonec // jako vyšité 🙂

janinam
23. únor 2010

Ahoj holky,

Avant, tak to jsou bezva zprávy 😀. Držím palce ať má co nejvíc vajíček správný vývoj a ať jich do čtvrtka co nejvíc vydrží 🙂 Dvě stopro vydrží a ještě ti nějaká zbydou, uvidíš 🙂 Teď odpočívej, ať se břicho uklidní a ty jsi na ET jako rybička 🙂 Pak už se těhu bacil přenese dál a ty taky rozšíříš řadu těhulek, držím palce.
Lucindo, můj taťka bude chodit taky na ozařování, takže mě ta zpráva zase položila. Jako kdyby těch blbých zpráv bylo loni málo 🙂 Tak jsem doufala, že tenhle rok už bude lepší a teď zas tohle. Chtěla bych být optimistická, ale nějak mě to nejde. Všechno si hrozně beru a neumím to hodit za hlavu ☹ Asi jsem nějaká citlivější povaha, nebo nevím 🙂
Taky mě drtí to věčný čekání, pořád na něco čekám, teď zrovna na výsledky té štítné žlázy. Zítra se uvidí, jestli budu brát Letrox nebo ne. Jsem z toho otrávená, protože se mi moc nechce brát další chemii, už takhle mám rozhozený hormony a imunitní systém. Do toho ty cysty a hrozba další laparky... Při představě, že mě ta laparka opravdu čeká a já pak budu brát další půl rok hormony a nebude se nic dít je mi ouvej 😢 Už je pomalu březen a já si bláhově myslela, že tenhle rok bych už mohla být těhu. A zatím čas běží a běží.... a já bych už se taky tak chtěla zařadit do tvé krásné tabulky a hlavně mezi těhulky 🙂
Promiňte mi ten můj pesimismus, snad jsem vám nezkazila náladu 🙂. Vám všem tady moc fandím a přeju jen samé //. Mám pak radost, že tu šance pořád je a že se snad někdy zadaří....

m.evzenie
23. únor 2010

Holky, dík za podporu.
Tak čtu, že Janinam máme podobné problémy, já jsem taky ze všech těch špatných zpráv hned taky rozhozená,
tak to jsme asi citlivější povahy. Držím palce, aby to tatínkovi dobře dopadlo a byl brzy v pořádku a hlavně ty
nesmutni, já taky stále čekám a budu čekat ještě dalších pět měsíců, 😠 tak nám to alespoň společně rychleji
uteče. 😀 A to víš, že se všechny určitě dočkáme, těch vytoužených // čárek. 🙂