Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
20. srp 2012

@l.u.c.i.e spermie tam můžete přinést, nemusí tam kvůli tomu manžel chodit..jen k tomu potřebuješ tu nádobku a nesmí být staré teď, ale přesně nevím jestli déle jak 24 hod a nebo jen 12 hod..to už nevím..ale vím, že to tak udělat jde jo a nesmí přejít mrazem..ale v tohle počasí to nehrozí..my když sjem spermie už připravení na IUI převáželi, bylo to v zime..tak sjem je měla zabalené ve vatičce a ve speciálním pytlíčk ua ještě jsem si je dala do šosu u kabátu... 😀 😀 ty bylo při naší první IUI, kterou mě dělal můj gyndař..v té době jsem centrum asistované reprodukce ještě odmítala a nechtěla o něm ani slyšet....

jittak
22. srp 2012

Tak jsem včera byla na krevním testu a byl bohužel negativní. Špinění, potom i krvácení - takové "nejisté", ale bylo ☹
Bylo to strašný na poslech, ale musíme bojovat dál. Dostala jsem doporučení na genetiku. Vůbec nevím, co mě tam čeká - jak takové genetické vyšetření probíhá a vůbec jsem nezaregistrovala, jestli to budu podstupovat sama nebo i s partnerem. Po včerejšku totálně vygumováno ☹
Maminy, kdo už jste podstupoval????
Jinak na podzim bude 2. pokus, tak uvidíme. Musíme bojovat!!!!!

michamicha
22. srp 2012

@adenka84 @l.u.c.i.e spermouše donést nejpozději do 2 hodin od odebrání vzorku 😉

adenka84
22. srp 2012

@michamicha tak to se omlouvám, za špatné info..pravad, že tenkrát jsme jeli rovnou k mému gynadaři a udělal mě to tenkrát okamžitě ...

adenka84
22. srp 2012

@jittak
@jittak to mě mrzí..ale ej hezké že to nevzdáváš a jdeš bojovat dál..tak to má být...
na genetiku musíte jít oba..budou s evás ptát na vaše onemocnění, co jste jako děti prodělali, na co se léčíte, jaké bereteléky, na prodělané operace ataktéž se budou ptát na vaše sourozence, rodiče a i prarodiče..doporučuji si zjistit co nejvíce víte...popřípadě jestli už zemřeli tak na co a v kolika letech...
pak vám oboum odeberou krev...

l.u.c.i.e
22. srp 2012

@jittak, to je mi strašně moc líto ☹ Vím, že teď je v tobě prázdnota, ale věř, že za chvíli se oklepeš a půjdete znova do balšího boje. Na genetice jsme byli a dělali nám takový strom, kde si zapisovali všechny příbuzné. Kdy kdo umřel, kolika se dožil a na co umřel. Jaké léky bereme a na co se léčíme. Předem doma na všechny příbuzné vyptejte a napište si to. Bude to potřeba. Pak vzali obou krev. Manželovi ještě spermie a pak se měsíc čekalo na výsledek, který nám poslali domů.

@michamicha, spermiogram vyřešen. Dnes jsem měla Boušeho a ten říkal proč hnát muže na spermiogram 2x, že se to zjistí až mi budou dělat 30. 8. IUI, teda pokud bude zralý folikul. Když bude opět špatný, tak to udělají i z toho (jako minule) a pak se rovnou se domluvíme na IVF. Jinak v pátek mám volat na výsledky krve. Jinak vše ok.

amy75
23. srp 2012

@jittak Ahoj, mám to úplně stejně jako ty ... V červenci jsem podstoupila 1. IVF, bohužel neúspěšně.... Pocitově jsem na tom byla úplně stejně, moc mě to vzalo, věděli jsme, že to nemusí vyjít , ale moc a moc jsme věřili v úspěch .. bohužel. Taky jsem to zvládli, já i partner - oba jsme se museli oklepat, říct si, že musíme být silní a zabojovat dál. Ale lhala bych, kdybych řekla, že si každý den nevzpomenu na ty naše dvě embryjka a kde už jsme dnes mohli být..... Dnes jsme si byli v Natalartu vyzvednout doporučenky na genetiku a immunologii k Dr. Ulčové-Gallové, tak jsem taky zvědavá, co a jak bude, hned zítra budu na obě volat a objednávat nás. Chtěli jsme jít v říjnu hned na další IVF, ale nevím jestli to stihneme s těma čekacíma dobama.

adenka84
26. srp 2012

@amy75 genetiku v pohodě zvládnete s tou imunologií to bude horší..pokud ti mohu radit objedenj se na imunologii v době, kdy máš ovulaci..tedy pokud víš, kdy přichází..ušetříš si tím jendu návštěvu.a tím pádem i výsledky budou rychleji..my to tak díky šikovné sestřiřce udělali a i Ulčová za to byla ráda...

jittak
28. srp 2012

@amy75 jdeme v září na genetiku, datum nezapomenu - v den mých narozenin 🙂 uvidíme, co všechno se ukáže nebo neukáže. My zatím na žádnou imunologii nejdeme, zatím máme papír jen pro genetiku. Na podzim by jsme měli jít na 2.IVF, ale uvidíme, jak to časově zvládneme s dalším vyšetřením.

amy75
29. srp 2012

@adenka84
@jittak Tak my jdeme na genetiku 24.září, na imunologii zatím nevím 😒, paní doktorka bude až v pondělí 3. září... Vidíš, do nedávna jsem si myslela, že každý pár, kterému nevyjde 1.IVF je automaticky posílán na další důkladnější vyšetření, viz. imuno, genetika ... a ono je to jinak. Mě samotnou překvapilo, že nám po prvním neúspěchu jden nedali doporučení na imunoa genetiku, ale Dr. nám řekl, že je to na nás, zda tato vyšetření chceme či ne, on sám prý není přesvědčen o tom, že nám tyto další vyšetření přinesou něco navíc, co ještě nevíme. No, ale rozhodli jsme se to podstoupit a nechali jsme si doporučení napsat, nerada bych si v případě dalšího neúspěchu (ale snad už nás to nepotká) vyčítala, že jsem tato vyšetření nepodstoupila. Doufala jsem, že zvládneme 2.IVF v říjnu, ale začínám být trochu skeptická a vidím to spíš na listopad, ach jo ☹ Asi si koupím metr a budu střihat jako na vojně 😉

adenka84
29. srp 2012

@amy75 náa na genetiku i imunologii poslali v natu sami a to po 1 nepodařeneém IVF a prvním nepodařeném KET..

amy75
29. srp 2012

@adenka84 No, mě právě překpapilo, že v Natu na imunologii a genetice přímo netrvali, ale Dr. Švábek to nechal na nás, zda to chceme podstoupit či ne ... pokud bychom nechtěli, říkal, že nám oni napíšou nějaké protilátky. Ale věřím tomu, že ví co dělají, oni jsou doktoři a mají zkušenosti 😉 Ale vzhledem k tomu prvnímu neúspěchu nechci už nic podcenit a to důkladnější vyšetření podstoupíme.

adenka84
29. srp 2012

@amy75 souhlasím s tebou..děláš určitě dobře 🙂 držím aplečky.. .)

l.u.c.i.e
30. srp 2012

Ahojky holky, hlásím noviny z Natalartu. Jsem dnes po IUI. Moc ale s tím nemám počítat, jelikož manželovo spermiogram je opět špatný. Má je hodně líný. Takže když to nevyjde půjdeme rovnou do IVF 🙂 Jsem se divila, že mám samovolně ovulku, když jsem vždy měla PCO, ale Rokyta říkal, že po porodu se to někdy upraví úplně samo. Byl dnes neuvěřitelně milý!

pantomima
30. srp 2012

@l.u.c.i.e taky jsem měla samovolně ovulku, překvapení na kontrole....uděláno IUI a je z toho Oskar 😉

amy75
31. srp 2012

@l.u.c.i.e Tak to budu držet palce, třeba budeš příjemně překvapená 😉 A když ne, tak určo vyjde IVF 🙂 Pana doktora Rokytu mám ráda, je moc hodný 🙂

jittak
31. srp 2012

@amy75 podle všeho na imunologii neposílají každého? Nebo že by čekali na výsledky z genetiky a podle všeho by potom přišla imunologie? Je to záhada. Ve druhé polovině září jdu na krev - zase kontrola hormonů. Posledně mě zjistili, že potřebuji podrobnější vyšetření na štítnou žlázu - čekala jsem měsíc, než mě vzali. Nu necháme to být, čas ukáže sám. Sami nic nevymyslíme, pouze si můžeme vyměnit informace 🙂 Třeba se na 2. IVF sejdeme na pokoji 🙂

amy75
31. srp 2012

@jittak No nevím, já si donedávna myslela, že se na imonologii a genetiku posílá každý pár, kterému nevyjde 1. IVF. A nejde mi do hlavy, že ty máš doporučení jen na genetiku a imuno ne... Nám Dr. navrhl obojí a my jsme si po rozmyšlení obě doporučenky nechali napsat. Fakt si netroufám jít do druhého pokusu bez těchto vyšetření - hlavně tedy bez imuna. Přesně tak, nejsme doktorky, necháme to na povolanějších 🙂 😉 Akorát začínám mít pocit, že v říjnu 2.IVF nestihneme, spíš to vidím na listopad, ach jo, já se snad učekám ..... Tak mi drž postel na pokoji, pokecáme 😀 😀 😉

beruskkka
1. zář 2012

@amy75 Hezký den, já se s manželem chystám do Natalartu koncem září na KO spermiogram, ten první vyšel dooost blbě. Myslím si, že někteří doktoři bývají dost laxní a kdyby měl člověk na něco čekat tj.vyšetření nedočká se ničeho....Já i manžel máme výborné praktické lékařky, které nám vždy vyjdou vstříc, takže jsem poprosila o doporučení na imuno i genetiku a dostali jsme to, na imuno jdeme až 8.října, myslím si, že my co nás tlačí čas, nesmíme ztrácet ani minutu...Pokud je nějaká příčina,měla by se nejdříve léčit...manžele čeká ještě urologie atd. S Natalem nemám dosud zkušenosti, stále jsem doufala, že se tamní péči vyhneme....I když moje kamarádka otěhotěla ted v létě po dvou letech, takže chce to neztrácet naději ... 😀 Držim palce všem a přeji hezký den. Tina

beruskkka
1. zář 2012

Ještě bych měla dotaz, nám vyšlo hoodně špatně morfologie téměř nula těch správných i množství tj.1mil v ml, takže fakt bída, nevíte co zlepšuje tyto parametry? Co jsem tak vyčetla, tak je možné, že je to geneticky dané a nezlepší se to,to se ukáže na tom KO spermiu nebo varikokéla nebo nějaký zánět. Manžel měl pozitivní protilátky na chlamydie plus kulaté bb, takže proto ten urolog. Děkuji za rady. Tina

amy75
1. zář 2012

@beruskkka Ahoj, co se týká dotazu, tak já ti neporadím, třeba ostatní holky tady budou vědět, u nás nebylo zjištěno, proč se stále nedaří, u mě je vše OK, pouze přítel má pomalé spermie, ale to má dnes každý druhý chlap .... U nás tedy žádný zásadní problém nebyl, takže jsme šli s nadšením do 1.IVF (navíc s ICSI a dvě embrya) a ejhle, nezadařilo se 😒 A navíc, co jsem si vyčetla, tak většina CAR posílá na imuno a genetiku až v případě nezdaru IVF. Ale ležela jsem po OPU i ET na pokoji s holčinou (vyměnili jsme si tel. čísla a jsme v kontajktu), ta po první neúspěšné IVF, též dostala doporučení na imuno a genetiku, odmítla to, po roce šla na druhý pokus a ze dvou embryek se jedno chytlo a teď už má 2 cm 🙂 🙂 Ale já jsem oproti ní o pár let starší, nechci čekat déle než je to nutné a hned jak to půjde jít na další pokus. Kdybych měla třeba rok čekat, tak mě to ubije ☹ ☹
Já se dlouho bránila objednání se do CAR, můj gynekolog (a navíc dobrý známý), mi chtěl dát dporučení již před pár lety a já se stále bránila, pořád jsem si myslela, že to prostě vyjde... no a nakonec to dopadlo tak, že když jedeme do Natalartu, tak se i těším 🙂 Je to asi o pocitu, že se ti někdo věnuje, řeší s tebou problém a má zájem o to ti pomoci 🙂 Takže Natalartu se neboj, za nás můžu říct, že jsme naprosto spokojení 🙂

l.u.c.i.e
1. zář 2012

@beruskkka, malého máme z prvního IVF s ICSI. Měla jsem PCO a manžel špatné spermie. jen 4 % živých a z toho ještě špatná morfologie. teď jsem byla na prvním a posledním IUI. U mě je momentálně vše ok, i ovulaci mám samovolnou. manžel opět špatný spermiogram - morfologie. Nemáme s tím moc počítat, že to vyjde.
Před prvním IVF jsme byli akorát na genetice, kam nás poslal můj gynekolog. Muž bral akorát nějaké vitamíny. Sice mu to trochu pomohlo, ale na IUI to stejně nestačilo.
Jinak nikde jsme nebyli. Na imunologii a genetiku většinou centra posílají až po nezdařilém IVF či potratech.

mufmartik
5. zář 2012

@l.u.c.i.e ahojky, já tu teď nějakou dobu nebyla, proběhla dovolená a tak 😎. Nakonec jdu na IUI zítra, naposledy jsme to prošvihli, ovulka přišla dřív, než jsem se objednala na ultrazvuk 🙂 . Dneska jsem 9 DC a folík už velkej, takže zítra IUI bude. Jsem zvědavá, jaký nám tentokrát vyjde spermio, naposledy bylo v pořádku, předtím trochu horší pohyb... No uvidíme. Paradoxně to nejlepší spermio bylo po tom, co měl partner abstinenci ani né 8 hodin 😀 .
Koukám, že jsi byla taky teď na IUI, tak držím palečky, je fajn, že ovulace probíhá přirozeně. Třeba se i přes ten váš horší spermiogram zadaří, vždyť stačí jedna šikovná spermijka a dílo je dokonáno 😎 .

l.u.c.i.e
5. zář 2012

@mufmartik, doufám, že jste si dovču užili 🙂 Na zítřek budu držet palečky a doufám, že to vyjde. Zítra budu týden po IUI, tak ještě týden a uvidíme zda se zadařilo či ne. Překvapivě jsem v klidu.

adenka84
6. zář 2012

@jittak nás poslali na genetiku a i imunologii po prvním nezdařeném IVF a poprvním nezdařeném KET

l.u.c.i.e
13. zář 2012

Ahojky, hlásím, že jsem to dostala a dokonce dřív... Volala jsem před chvilkou a do Natu jdu 25. 9. 🙂 Tak snad pak hned začnu s další menzes se stimulací.

amy75
13. zář 2012

@l.u.c.i.e Ahoj, tak to mě mrzí, že IUI nevyšla, ale podle toho, co jsi psala, tak jsi ani moc s úspěchem nepočítala, viď? Někdy je lepší se moc netěšit a nepočítat s úspěchem, alespoň nejsme moc zklamané. Každopádně budu držet palce na IVF, určitě bude úspěch jako u prvního 🙂

l.u.c.i.e
14. zář 2012

@amy75, děkuju, snad máš pravdu 🙂 A co ty, ak se máš?

@mufmartik, bylas na IUI? Vše v pořádku?

amy75
14. zář 2012

@l.u.c.i.e Ahoj, no jak se mám .... upřímně, nic moc. Jsme teď ve fázi čekání na vyšetření genetiky a imunologie. Genetika nás už čeká 24. tento měsíc, ale s imuno je to horší. U paní doktorky Ulčové-Gallové jsme byli tento týden - musím říct, že na nás udělala úžasný dojem, takhle milou, vstřícnou a sympatickou lékařku jsem ještě nepotkala, jsme z ní úplně unešení 🙂 Ale problém je, že paní doktorka bude mít dovolenou a následně se bude stěhovat na jiné pracoviště, takže bude fungovat zřejmě až od 1. listopadu. Takže jsme předběžně dohodnuti na náběry a vyšetření cca kolem 20. 11., no a než budou výsledky tak bude prosinec a pomalu vánoce .... Nezlobím se, prostě je to tak a musíme počkat, i když jsme doufali, že stihneme stimulaci na 2. IVF v říjnu ... Jenom začínám být z toho čekání unavená - psychicky unavená, nic mě nebaví 🙂 A ještě ten nárůst miminek v okolí .... ach jo.. Ale bez imuna do druhého pokusu nejdu, to se bojím, takže to musím vydržet, zvládnout čekání a doufat, že to rychle uteče.

beruskkka
15. zář 2012

@amy75 Ahojky,já ted právě také čekám na imuno, byli jsme na osmého října a ted je to přesunuto právě kv stěhování na listopad, ach joo...u mě v okolí je také nárust miminek, navíc moje nej kamoska, snažili se dva roky, tak se to po jednom potratu povedlo přirozeně, samo že jí to přeji, to je jasny, ale zároven mě to silně stresuje, nejlepší je, když mě stále někdo říká nemysli na to,nic si z toho nedělej, to přijde samo, nesmíš se na to upínat, to přímo zuřím a jsem nepříčetná....Mam dotaz nevíte někdo kolik stojí v Natalartu PGD??? Děkuji. TIna