Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
3. dub 2013

@l.u.c.i.e třeba byl na prvním utz ten menší schovaný nebo ho utz nezaznamenal , on taky utz bere tuším "dutinky" od 5mm, co je menší, tak to neukáže, ač to tam je. Asi ti dr. nechtěl zatěžovat hlavu, stejně on je Bouše takový nemluva 😉 . Uvidíš za týden, hlavně že je vše v pořádku a jedno miminko krásně prosperuje 😵

l.u.c.i.e
3. dub 2013

@sabcav, to je pravda. Aspoň, že jedno je prosperující. Dokážeš si představit, jak jsem se cítila, když ve mě měl UTZ, mlčel a když jsem se zeptala, jak to vypadá, tak řekl, že se musí zorientovat a potom začal mluvit, nakonec mi to ukázal na obrazovce. No a pak raději udělal UTZ ještě přes břicho, ale to už nic neřekl, tak nevím... Snad za týden budu vědět více.

mufmartik
3. dub 2013

@l.u.c.i.e super, tak mimčo je pašák a daří se mu dobře 🙂. Od Boušeho ses toho moc nedozvěděla, to si umím představit. Ale aspoň, že víš, že miminko je v pořádku a srdíčko bije, to je nejdůležitější 😎 .

mufmartik
3. dub 2013

@alba1 tak už jsem celá napnutá, jak to dnes dopadlo? Snad vše proběhlo co nejlíp... Držím palce!

mufmartik
3. dub 2013

@amy75 v pondělí dám vědět, až dorazím z konzultace ze Smetanky 🙂 . Jak jsem psala, mě Natalart nijak nesklamal, pořád jsem přemýšlela, jestli na druhý pokus tam nebo do Smetanky, chvíli jsem se přikláněla k jednomu, chvíli ke druhýmu... No a pak jsem si řekla, že pokud by to v Natu zas nevyšlo, asi bych si vyčítala, že jsem měla udělat změnu. Nevím, prostě jsem měla takovej pocit... Ale je jasný, že pokud to nevyjde ve Smetance, tak budu mít zase pochybnosti, jestli jsem udělala dobře, to si nevyberu 😒 . V čem mám jasno, je, že teď nechám dát zase jen jedno embryo, kvůli tomu pokusu navíc.
To cestování do Brna je dlouhý, to jo... Zvlášť, když máte doma hafany. Ale zvládnout se dá všechno, tím spíš, pokud je to centrum, kterýmu teď nejvíc věříš. Ono je to hrozně těžký vybírat, sice na netu najdeš hromady diskuzí, zkušeností, ale stejně ten finální krok musí udělat každej sám a je otázka, co komu sedne a co bude to správný... Ale ty se teď zaměř hlavně na toho sněhuláčka, co na vás ještě čeká v Natu, třeba budeš překvapená, jakej to bude bojovník 😉 !

alba1
4. dub 2013

@mufmartik
@l.u.c.i.e ahoj holky, tak včera mi odebrali 16 oocytů...z toho bylo 10 k použití...a dnes ráno se jich podařilo 6 oplodnit...takže uvidíme zítra kolik jich zbyde... 🙂
jinak u mého muže našli a řekli, že je to neuvěřitelné, že po 18 letech po sterilizaci ještě něco našli a ještě k tomu docela akční 🙂 a hlavně ještě nikdy to po tak dlouhé době nedělali...maximum měli 12 let... :_) gtak ted se musí "holky" snažit 🙂
jinak mně včera bolelo strašně břicho, ale dneska již o hodně lepší 🙂 tak to jsou zprávy od nás ...

l.u.c.i.e
4. dub 2013

@alba1, to jsou vynikajicí zprávy. Mám z vás radost. Zvlášť když máte své spermie. To muž musel být rád, co? Moc mačkám palečky, aby se 6 embryjek krásně vyvíjelo. Zítra máš asi zase volat, že?

alba1
4. dub 2013

@l.u.c.i.e jo přesně tak zítra zase volám...a transfer bud v sobotu a nebo v pondělí...fakt jsme skoro nedoufali, že se u něj něco najde...tak ted jen, aby to celé k něčemu bylo...

alba1
4. dub 2013

@ilonaat tak doufám, že tento pokus už vyjde, to čím jste si už prošli musí vynést "ovoce"...jak se říká co Tě nezabije to Tě posílí... tak držím pěsti

alba1
4. dub 2013

@mufmartik pokud si cítila, že máš CAR změnit, atk to tak asi mělo být...takže držím v pondělí pěsti a dej vědět, jak jste dopadli...

alba1
4. dub 2013

@amy75 neboj sněhulík se v pořádku rozmrazí a nenervuj se, teď Ti to stejně nepomůže...bud v klidu... i když ted se mi to píše, ale když bych v tom byla tak se taky budu nervit...není všem dnům konec, pevně věřím, že na každou z nás na konci té cesty to vytoužené mimi čeká...jen holt některé z nás mají tu cestu krkolomnější...ale všichni to zvládneme 🙂 neboj... 😉

beruskkka
4. dub 2013

@mufmartik Ahojik,také jsem zvědavá na Tvé informace ohledně Smetanky,hlavně si myslím, že když už všechny vysledky máte,že to půjde docela rychle....Takže pak nám dej náležitě barvité info..... 🙂
u nás ted bude klid až do začátku května, příští týden tedy ještě musíme do Phy na genetiku a manžel jde na infekci na dovyšetření....a pak už bude květen.... 😎

Děvčata můžu se zeptat, zda máte některá dlouhé cykly MS - já mám 35dní i dýl - a případně jaké metody-tj.bylinky,kapky apod Vám třeba pomohly trochu zharmonizovat cyklus, aby byl pravidelný??

Pak se chci ještě zeptat, zda máte některá také hypofunkci štítné žlázy a nějaké zkušenosti s její alternativní léčbou? Případně nějaké další zkušenosti se štítkou...sem s nimi ..... 😀 😀 😀 ....jaké máte hodnoty TSH, co Vám lékař dal za léčbu atd....Děkuji mooooc za zkušenosti....Jinak všem držím palce, aby se dařilo těhotnět.... 🙂

gambrinuska
4. dub 2013

@beruskkka mně cyklus blbne od furt, zkoušela jsem kde co a nijak výrazný výsledek 😅 jen po gynexu jsem otěhotněla tak dlouhodobě nevim, to sice nedopadlo ale to už je zad jiný problém 😅 🙄 😔
a se štítkou nevim mam euthyrox a jinak dobrý ani jsem nic jiného nezkoušela, jen v těhu mi trochu zvedli prášky ze 75mg na 100 😅

alba1
4. dub 2013

@beruskkka tak s cyklem Ti taky neporadím...a na štítnou žlázu mám taky euthyrox...jen jsem musela dosáhnout hranice ideálně 2-2,5...což se mi podařilo nakonec udělat na 2,2 takže s tím byli sppokojený...tak ted uvidíme co dál...

alba1
5. dub 2013

ahoj holky tak dneska jsem opět volala včera jich bylo 6, dnes 6 zůstává z toho 4 jsou ve velmi dobré kvalitě (z toho 2 jsou i bez gragmentů) a 2 zbývající jsou v kvalitě dobré...momentálně by nevěděli, které vybrat, takže PK a transfer v pondělí...tak to jsou momentálně aktuální info od nás... 🙂

l.u.c.i.e
5. dub 2013

@alba1, to jsou báječné zprávičky. Mám radost a držím palečky, aby se vše vyvíjela tak krásně jako dosud. Kdypak máš zase volat? Necháte si vložit jedno nebo dvě?

alba1
5. dub 2013

@l.u.c.i.e mám volat v neděli...určitě si necháme vložit jen jedno... doufám, že budou stále bojovat...ani nevím jestli je 6 málo a nebo dost?přijde mi, že čekám celý den, jen abych mohla zase ráno volat...tak nějak si říkám potom co jsme museli podstoupit, že by to bylo velké zklamání...ale takové pocity má asi každá z nás...vážím si toho, že do toho můj muž šel...trpí ted bolestí, ale to zvládneme...momentálně jsme teda pár k pohledání 🙂 on nemůže chodit a mně dneska bolí neskutečně břicho...

l.u.c.i.e
5. dub 2013

@alba1, jojo, to čekání je nekonečné. počkej až budeš po transféru. teprve potom se to bude vléci. Uvidíš, že vše dobře dopadne a bolest brzo poleví. Vám obouma. Odpočívejte! Držím palečky.

zirafka31
5. dub 2013

@l.u.c.i.e
Ahoj Luci, jsem tu nová a zatím se dost rozkoukávam.... Doufám, že ti píšu dobře😀 předem ti moc gratuluju k malému cipiskovi v bříšku a pak bych na tebe měla několik otázek..... V březnu jsem podstoupila své první IVF a nyní odedneska mam potvrzené těhotenství z krve😉 tak ty otázky.... Kdy ty jsi podstoupila et? A pamatujes si, kolik jsi měla hcg v krvi 14dnu po et? A snad zatím poslední otázka, nevíš, jak se počítá tehu na týdny a dny? Nemůžeme se přece řídit poslední ms, když jsme to měli zkreslené injekcema..... Doufám, že tu moji zmatenínu aspoň malinko pochopís🙂

l.u.c.i.e
5. dub 2013

@zirafka31, jééé, tak to gratuluju k pozitivní krvi. Kolik jsi měla hcg? Já jsem měla 14 dní po ET 436IU. Embryjka jsem měla 2 (7 a 8 bunečné). U malého před 3 roky jsem měla 13 dní po ET 226IU a taky jsem měla 2 embryjka (8bunečné). Takže mi je vždycky vkládali 3 dny po OPU.
Tady jsem si to vypočetla http://www.zenska-neplodnost.cz/tehotensky-kale.... Zadej si termín OPU a přesně ti to vyjede.

zirafka31
5. dub 2013

@l.u.c.i.e
Děkuju🙂 jsem dnes 14dnu po et a mam hcg 274.... Měla jsem 2embrya, obě šestibuněčné..... Tak snad jedno z nich bude velký bojovník a dobojujeme to spolu do toho nejkrásnějšího konce v prosinci🙂

l.u.c.i.e
5. dub 2013

@zirafka31, jojo, podle hcg to opravdu vypadá na jedno. Držím palečky, aby vše probíhalo jak má. Kdyby něco, tak napiš 🙂

zirafka31
5. dub 2013

@l.u.c.i.e
Děkuju, i já tobě samozřejmě držím palecky, aby bylo vše, tak jak ma🙂

alba1
6. dub 2013

holky jen se chci zeptat, ve středu jsem byla na OPU ve čtvrtek mě bolelo trochu břichu, ale v pátek a dneska sotva lezu...fakt to strašně bolí...jsem nafouklá jako králík...a sotva lezu...v pondělí by jsme měli mít transfer, ale nevím jestli je toto normální...nemáte někdo podobnou zkušenost? dík

terka82
6. dub 2013

@alba1 vypadá to na OHSS (ovariální hyperstimulační syndrom). Hodně, ale fakt hodně pij, cpi do sebe bílkoviny a pokud by ses opravdu necítila dobře, volej do Natu.

alba1
6. dub 2013

@terka82 děkuju Terko...zkusím pít co to jde...špatně se mi vleže na zádech dýchá....stejně mám zítra volat ráno do Natu, tak se jich zeptám...fraxiparine stejně na ředění krve píchám...takže nevím co by mi dali jiného...ale nadruhou stranu mám strach, aby mi vůbec v pondělí transfer udělali ☹

terka82
6. dub 2013

@alba1 není zač. Také jsem to měla a to dýchání mě taky trápilo. Ještě by ti mohli dát kapačku, takže jim to ráno určitě řekni. Normálně mám problém vypít 2litry za den, ale tenkrát jsem do sebe klopila skleničku za skleničkou. A pomohlo to. Pokud by se ti to rozjelo opravdu hodně, tak by se mohl transfer odložit. Ale to tě snad nepotká. 🙂 Při OHSS se embrouškům dobře daří, tak tfuj, tfuj, tfuj. 🙂

alba1
6. dub 2013

@terka82 jééé tak děkuju 🙂 to je povzbuzení...liju do sebe horem dolem 🙂 tak snad to k něčemu bude 🙂 jen mám strach, aby mi transfer v pondělí vůbec udělali...zítra jim to řeknu...máme PK a docela nerada bych je chtěla mrazit, když jsme je tak pracně získali...tak díky za radu

terka82
6. dub 2013

@alba1 to jsem ráda, že jsem tě povzbudila. Jen pij, dopuj se bílkovinou a odpočívej a určitě se ti to do pondělí podaří trochu uklidnit.

ilonaat
6. dub 2013

Ahoj holky, omlouvám se, že moc nepíšu. Nějak nestíhám, i když prdlajs dělám. Ale nemyslete si, sleduju vás a na všechny myslím. já mám teď období naprd. Depka za depkou, s Petrem se hádám. Leze mi na nervy neskutečně 😝. Doufám, že ho do dalšího boje nezabiju, jinak nevím, musela bych hledat náhradníka 😀.
@alba1 Ahoj, moc na tebe myslím a to, že u vás dojde na PK je jen dobrá zpráva. To se malokomu v Natu poštěstí. Držím palce a odpočívejte oba 🙂 Jste velcí bojovníci a máte můj obdiv. Tady jsme celkově všichni pašáci, co všecho musíme podstopupit, ale před tvým manželem smekám. Nejsem si vůbec jistá tím, kolik chlapů by udělalo to, co udělal on. Fakt borec !!!!!!
@l.u.c.i.e Jak se máte šikulové? Je vám ok? Na vás myslím taky....a moc !!!! Držte se a dávej na prcka pozor. I na toho na světě 🙂

@mufmartik Už se ti to krátí !!!! Jsem zvědává, co nám v pondělí napíšeš. Jsem napnutější snad víc než ty 🙂 🙂 A ejhle, za chvíli už se zase povezeš v tom kolotoči a pevně věřím, že na konci bude minimálně jeden spraťour 🙂 🙂 😝 😀