Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
15. srp 2013

@gambrinuska určitě jste si to s tím vaším ďáblíkem na chalupě užili 😎 . To ti věřím, že se ještě na další těhotenství úplně necítíš, s ročním dítětem toho máš určitě až až. Ono nemá cenu tohle hrotit, třeba za půl roku už se na to budeš cítit víc, uvidíš... Já ti pak podám info, jak Ket ve Smetance probíhá 🙂. Máte asi ještě tři blastičky v mrazáku, jestli si dobře pamatuju?

@alba1 určitě počkejte na další měsíc a klidně, ať dělají utz každý den třeba hned po skončení menstruace, ať se to trefí co nejlíp. Já mám ovulaci většinou taky celkem brzo a vím, že třeba na inseminaci mi vždycky chtěli objednávat na utz třeba 12. den, musela jsem jim to vždycky hodně zdůrazňovat, že už to bude třeba pozdě... Takže KET by měl být někdy v září, viď? To by byla bomba, kdyby nám vyšel oběma 😎 .

@l.u.c.i.e jo, do toho KETu to utíká rychle, kdybych měla jít na další IVF, to by se vleklo o dost dýl. A hlavně ušetřím tělo těch stimulačních hormonů. Už se docela těším, ale zároveň vím, že to zas budou nervy... Kdyby se ta hlava dala nějak vypnout, ale to bysme někdy potřebovaly určitě všechny 😀 .

alba1
15. srp 2013

@mufmartik jo právě, oni mě vždycky objednali 13. a 14. dne a potom dál...tak ted mi dr. řekl, že opravdu 9. den a potom klidně denně...to je fakt čekáme už tak dlouho to se ten měsíc taky neposere... :D a v září bude plodný měsíc :D tak jsem rozhodla :D takže v září se nám to určitě oběma podaří :D

gambrinuska
15. srp 2013

@l.u.c.i.e za rok ale manžel chce dřív, máme 3 kousky, ale nechala bych si dát 2 apak dyžtak 1, furt ty 2 mi přijsou větší jistota 😅
@alba1 jen mě trošku zaráží že s tou ovu to řeší až když máš posledního mrazáka 🙄

gambrinuska
15. srp 2013

@mufmartik 😉 jojo přesně,máš pamatováka,a vy jich máte kolik? 😅 a taky blastičky?
Holky držim pěsti at vám to vyjde 😵 😵 😵

mufmartik
15. srp 2013

@gambrinuska my máme ještě pět mrazáčků, jsou to taky všechno blastičky. Tři jsou v jedničkový kvalitě mražený po jedné a ty další dvě dvojkový spolu, ale prý to je jen nepatrný rozdíl mezi nima. Nechávali jsme tedy vkládat jen jedno embryo, kvůli tomu případnému čtvrtému pokusu na pojišťovnu. Teď bysme na KET mohli dát klidně dvě, ale domluvili jsme se s dr. zas jen na jednom. Jsem asi srab 😀 . Holt půjdu na ten KET třeba víckrát, ale snad si na nás nějaká ta vítězná blasta počká v tom mrazáku 🙂. Oni teď ty dvě docela rozmlouvají, ale pokud je ženská zdravá, děloha v pohodě a nerodila sekcí, daj prý i dvě..

gambrinuska
15. srp 2013

@mufmartik nejsi srab ale po tom co mam za sebou tak radši víc 😀 asi mam furt málo 😉 za nás byl jen jedn pokus, a dávali jsme 2-3-2 😅
jinak pěkná úroda 😉 🙂

mufmartik
15. srp 2013

@alba1 tak on měsíc fakt není nic, mně teď utekl ani nevím jak 🙂 . Já si pamatuju, že pak mi v Natu objednávali na utz na 10. den cyklu, měla jsem to tam napsaný, no a když to zrovna vycházelo na víkend, sestra mě automaticky objednávala na pondělí a já jí musela překecávat, aby to byl pátek, že pondělí už může být pozdě. Jako by nevěřili, že svý tělo třeba taky už docela známe a víme... No to je jedno, hlavně, aby to v září klaplo a třeba si fakt budeme ukazovat testíky, to by byla nádnera 😎 .

mufmartik
15. srp 2013

@gambrinuska no já právě měla první ET jedno, druhej taky, tak asi se mně to nějak nechce měnit 🙂 . Myslím, že je dobře, když dáme na takovej ten vnitřní pocit a podle toho se zařídíme, ať je to tak nebo onak 🙂.
Jinak to, že jsme měli teď šest blastocyst, taky připisuju docela tomu IMSI, že jsme ho nechali udělat. Podle vašeho vzoru 😀.

adenka84
15. srp 2013

Holky držím vám palečky 🙂

amy75
15. srp 2013

Ahoj, ahoj, všechny zdravím a poslušně hlásím, že jsme na 28.8. objednáni na nezávaznou konzultaci do Smetanky v Plzni 🙂 Ale pravděpodobně to pro nás není konečná, zřejmě si ještě uděláme výlet do Brna do Heliosu a probereme naší situaci ještě tam s panem primářem. Uděláme si takový malý klidný výlet 🙂 Jsem docela zvědavá, co nám ve Smetance nabídnou, jaký by byl jejich postup, i když možná vím, na jejich stránkách jsem se dočetla, že metodu ICSI považují za zastaralou a již preferují IMSI, což měla @mufmartik i @gambrinuska, i když to tedy u každé dopadlo jinak ... Možná bychom se touto metodou ve Smetance mohli dostat i k blastocystě a mrazáčkům, v Natu blasta nebyla nikdy a mrazáček jen jeden ...☹ V Heliosu nás zase zaujalo, že dělají DNA spermií a myslím, že tahle metoda by u nás také měla hodně velký smysl, protože spermiogram je prostě problém - nebo jeden z problémů? Kdo ví....
Jinak co se týče toho dárce, názor mám stejný, jako vy všechny, prostě ne ..... Také si nemyslím, že by byl až tak špatný, ale nemám to paní profesorce ani embryoložce za zlé, oni to prostě vidí ze své pozice a jdne jim o to aby ten náš třetí pokus byl konečně úspěšný, i když za tuto cenu. Jdou prostě cestou jistoty, ale jistoty pro ně... Ale jak říká můj gynekolog, dokud je i jen jedna jediná spermie, dárcem by se nezabýval. Myslíme si to také, ale už to slovo i ten návrh ohledně dárce padl a nejde to jen tak vymazat z hlavy, člověk se tím zabývá, i když nechce.
Ale Lucka je pro mě opravdu ten zářný příklad, že to jde, když se chce 🙂 Ono to IVF je opravdu taky hodně o štěstí, jak se říká, někdo ho prostě má dříve a někdo si počká - já tedy čekám a doufám, že se taky dočkám 🙂
Trošku jsem se dala do klidu, po té laparoskopii na začátku července jsem si dala oddych, pořád jsem na nemocenské - i když už nemusím, je mi fajn, ale domluvili jsme se tak s Dr., že mě nechá marodit, jak dlouho budu chtít, ať si odpočinu a pak teprve se pustíme do posledního pokusu. Jsem za to moc ráda, doma je mi fajn, odpočívám, nabírám síly. Za měsíc se mi vdává ségra, takže se moc těším, užiju si to a pak se asi vrátím do práce a mohli bychom začít definitivně to naše poslední IVF.
Jo a holky, myslím, že štafetu nejstaršího věku tady držím já - v listopadu 38 ☹ Vy jste tady samý mladice 🙂)

mufmartik
16. srp 2013

@amy75 Ahojky, taky tě zdravím, holka 😎. To je fajn rozhodnutí, zkusit to probrat ve více CARech, za to nic nedáte a pak prostě jeden vyberete. Ono je to těžký, všude si to dělají maličko jinak a po svém, nejde říct, že tohle je to správné a tohle špatné. Ale každopádně si myslím, že změna centra je ve vašem případě správná věc.
Jak už jsem psala, myslím, že nám to IMSI a možná i jiný způsob kultivace pomohlo k šesti blastocystám z dvanácti oplodněných embryí, což je super výsledek, až vlastně nadprůměr 🙂. Takže já jsem zastánce této metody 🙂 . To, že se nám první embryjko nakonec správně neuchytilo, je věc jiná, to se prostě stává... Co se týče Heliosu, ten mě taky dost zaujal, co jsem tak četla, určitě tam budou hodně dobří. Možná, kdyby to ve Smetance dlouho nevycházelo, se na ně obrátím taky, ale vzhledem k tomu, že máme ještě kromě KETů dva pokusy IVF, nad tím nemusím úplně přemýšlet...
Možná byste si mohli v tom Brně nechat udělat to DNA spermií už při té konzultaci a pak až se třeba rozhodnout o centru? Myslím, že to zas tak drahý nebude.
Co se týče toho dárce, tak já taky chápu to, že ho doporučí, ono z jejich hlediska je to asi to nejjednodušší řešení a berou to jinak než my. Ale ve vašem případě nic takového fakt nutné nebude, takže klídek 🙂 .
Tak ty máš teď vlastně jakoby prázdniny, vrátila jsi se do školních let 😎. To musí být hrozně fajn, zasloužíš si odpočinek a trochu oddychnutí od práce. Taky bych to občas brala, ani si nepamatuju, že bych měla v práci někdy volno delší než týden.
No a jelikož mně je 36 a půl, tak za tebou věkově opravdu moc nezaostávám 🙂. Ale neboj, to dáme, budou z nás maminy, vždyť jsou daleko starší holky s prvním prckem a jak jim to jde 😀 .

mufmartik
16. srp 2013

@adenka84 Aden, dík, budu to hodně potřebovat 🙂 . Tobě zas držím palce, aby se povedl sourozenec pro Marušku, ať to bude jakoukoliv cestou 😉 .

adenka84
16. srp 2013

@mufmartik děkuji moc.. .

beruskkka
16. srp 2013

Děvčata, to jsou romány ... 😎 Tak koukám, že s tím špatným načasováním jsem tu neměla problém jen já, to je fakt síla....Nevím, ale ten jejich přístup je trochu laxní, vždyt jde o hodně a načasování je hodně důležité at u Ketu, nativu, opu atd...a oni k tomu přistupujou tak ledabyle...nemám slov....
My máme ted měsíc srpen klídek a v září půjdu na další nativ...k Rokytovi pevně doufám....Jinak jsem ted ve stádiu, kdy se mě nechce vůbec nic řešit, takže pohoda....chystáme se v neděli na Moravu.....
Přeji hezký zbytek léta holky a hlavně naladit pozitivní mysl a objednat si mimi tam nahoře.... 🙂

ninahlav
17. srp 2013

Krásné ráno, tak jsem byla v Natalartu a měli jste pravdu PDG tam nedělají, Rokyta nám řekl, že to budou dělat od nového roku, tak s přítelem přemýšlíme jestli počkat, nebo zkusit jiné centrum, možná Smetanku, ale tam taky nevím jestli to dělají, no asi tam zajdem a uvidíme 😉 Jinak počkáme, protože do Prahy se nám jezdit nechce.

beruskkka
18. srp 2013

@ninahlav ahojky,ve smetance pgd dělají, ptala jsem se tam na to.

gambrinuska
18. srp 2013

@ninahlav opravdu tam PDg dělají, zkusila bych smetanku, když s tim začínaj tak asi moc zkušeností mít nebudou, já prostě Smetance v rámci odbornosti dost věřím 😔 nebo ještě to Brno pokud je ve vašich mezích dojíždění tam bych řekla že jsou TOP 🙂

midisek
19. srp 2013

Ahoj holky,
tak my byli v sobotu na transferu. Z 10ti oplozených vajíček nám zbyly 3 blastocysty. Takže teď jsou 2 zamražené.
Připlatili jsme si snad za všechno, co nám v Natalartu nabídli - ICSI, asistovaný hatching, prodlouženou kultivaci ... Tak teď jsem na to zvědavá. Na kontrolu mám jít 29.8. Ten čas se tak neskutečně vleče ...

mufmartik
19. srp 2013

@midisek Ahojky, no super, tak to moc držím palce, aby ses za chvíli chlubila pozitivním testíkem 🙂 . 3 blastocysty je krásný výsledek a hlavně, kdyby se teď náhodou nezadařilo, máte hned další dvě možnosti, to je moc fajn. Ale kéž bys je už nepotřebovala 🙂.
Teď se ti čas povleče, známe to všechny. Kdypak se chystáš testovat? Nebo vyčkáš do krve? 😉

midisek
19. srp 2013

@mufmartik Já jsem o tom zatím ještě moc nepřemýšlela. Kdy už by to na tom testu mohlo být vidět?

ninahlav
19. srp 2013

@gambrinuska Jo, taky si myslím že Helios v Brně je top, ale bohužel hrozně moc daleko ☹ Tak my zkusíme tu Smetanku 🙂

ninahlav
19. srp 2013

@beruskkka Děkuji, zajdem tam 😉

mufmartik
19. srp 2013

@midisek zkus vydržet dýl, některý holky testují už třeba od šestého dne po transferu, když mají pětidenní kultivaci, ale to tam ještě vůbec nemusí být vidět nic. Zkus tak nejdřív devátý, radši desátý den po ET, to už by mohly být dvě čárky. Takže máš ještě času dost 🙂.

adenka84
21. srp 2013

@midisek držím moc a moc palečky.....♥.

klara30
24. srp 2013

Ahoj holky,prosím nevíte jestli v Natalu dělají taky NATIV a jestli se dá sehnat nějaký ceník???
Za odpověď předem moc děkuji.
Klára.

gambrinuska
24. srp 2013

@klara30 nativ mi nikdy nenabídli a ceník ti spíš řeknou osobně http://www.natalart.cz/index.php/standardni-ivf tady NIC NEMAJ 😕

midisek
24. srp 2013

Ty jo, ,tak jsem začala trochu špinit ... 7 dní po ET. Vím, že to ještě nemusí nic znamenat, ale docela mě to zaskočilo :-/ Do pytle :-/

l.u.c.i.e
24. srp 2013

Ahojky holky,
zdravím po delší době. manžel se mi vrátil ze služebky, tak si vzal pár dní volno a jezdili jsme po výletech. Večer jsme vždy padli únavou 🙂 Malej byl spokojený a to je důležitý 🙂

@midisek, pokud nekrvácíš, tak není nic ztraceno. Já jsem dokonce u tohoto těhotenství i 2 dny zakrvácela v době menzesu. Moc držím palečky, aby vše dobře dopadlo. Co testík?

@klara30, Nativ v Natu dělají. Ceny bohužel nevím.

Jinak od září se opravdu zdražují léky za stimulaci. Moji známý byli před týdnem ve Smetance na konzultaci a tam jim řekli, že od září budou o 40% dražší léky za stimulku. Pojišťovny nechtějí tolik proplácet.

l.u.c.i.e
24. srp 2013

@amy75, pak dej vědět, jak dopadla konzultace ve Smetance. je dobře, že zkusíte i Brno a pak se rozhodnete. To by bylo, aby se konečně nezadařilo. Moc na tebe myslím!

beruskkka
25. srp 2013

@klara30 Ahoj Kláro,ano,nativ tam dělají, já tam jdu v září na třetí pokus. Nikdy zatím nedošlo k odběru. Bohužel se tam k tomu nestaví moc příznivě, ale dělají to. Pokud nedojde k odběru vajíčka, tak nic neplatíš. Pokud ano, tak se platí a pak za případné ISCI 7tisíc atd. Celkově to vyjde cca na 15tisíc. K tomu jsem se zatím nedopracovala, takže sama nevím. Jinak velmi doporučuji si hlídat naplánování OPU-hlavně u Mudr.Boušeho, přistupuje k tomu totiž velmi laxně a jeho vinou jsem dvakrát měla smůlu. Prosím najdi si mé příspěvky co jsem zde psala, nebudu to znova vypisovat,ju. Ty bys také ráda nativ? Už s tím máš nějaké zkušenosti jinde? Jinak pokud jsem píchala Cetrotide, tak jsem platila 4tisíce za injekce plus 500Kč za Ovitrelle na vyvolání ovulace. U mě to dopadlo stejně at bez injekcí tak s injekcema, vždy jsem měla ovulaci 18DC. Takže na mě injekce nezabraly, byly to uplně vyhozený peníze. Cetrotide by měly zabránit předčasné ovulaci.....