Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
9. bře 2014

@alba1 Díky za gratulaci 🙂 Já byla na laparce ve Stodu a naprostá spokojenost. Volala jsem a chtěli mě vzít hned za týden, ale to jsem měla termín ms, tak jsme to odložili ještě o týden.
V pondělí nástup a ve čtvrtek ráno jsem jela domů. Původně jsme chtěla na gyndu na Lochotín, ale byl konec června, dovolené, prázdniny, tak by mě vzali nejdříve v září. Bříško mě bolelo cca týden. Na neschopence jsem byla tři měsíce, ale to proto, že jsme si potřebovala odfrknout od práce a trošku se dát do kupy po psychické stránce, byla jsem špatná z těch předchozích neúspěchů. Na laparoskopii mi dala doporučení paní prof. Ulčová-Gallová, v podstatě mě do 3. IVF nechtěla pustit bez absolvování diag. laparoskopie. Na druhou stranu mě v Natu přesvědčovali, že laparoskopie není třeba a nic dalšího už nám neřekne.... i kdyby neřekla, její absolvování mi pomohlo určitě po psychické stránce. Paní prof. mě doporučila přímo k přimářovi MUDr. Kneizlovi, ale ten už tam také není, mám dojem, že teď dělá primáře v Mulačovce.
A co jinak plánujete po laparoskopii? Další inseminace nebo IVF s dárcem? Držím moc palce, ať se zadaří 🙂

gambrinuska
9. bře 2014

@alba1 zkusila bych Klatovy vyloženě Kuneše nebo Cibulkovou, oba je znam moc dobře a jedne lepší než druhý,do Fn bych nešla nabo pak zkusit Mulače nebo stod,hlavně ne Domažlice 🙄

gambrinuska
9. bře 2014

@amy75 @gambrinuska jo Knaizl je u Mulačů

amy75
9. bře 2014

@gambrinuska jo, tak jsem si to myslela dobře 🙂 Když už jsme u těch nemocnic, pomalu začínám sondovat porodnice.... kam se chystáš? 😉

gambrinuska
9. bře 2014

@amy75 kdybch nic nevěděla z přechozího porodu a bylo vše v pořádku a hlavně malej fyziologický a porod začal sám tak jdu k mulačům 😅 ale vzhledem k minulým problémům a předchozí hospitalizaci před a následné vyvolávání to vypadá zas na fakultku, péče o mamku nic moc a celkově přístup 😖 ,ale myslim že celková novorozenecká péče je na nejvyšší úrovni 🙂 takže na sebe prdim a hlavně aby byl malej v pořádku 😎 😉

alba1
9. bře 2014

@gambrinuska
@amy75 holky oki, děkuju moc...tak jsem nakonec zašla za sousedkou (gynekoložka) a ta mi to zítra zařídí v Klatovech...tak půjdu na to za 14 dní...a potom jste mohly za jak dlouho něco podstoupit...nevím jestli IVF s dárcem a nebo IUI s dárcem....to jsem ještě neřešila...tak uvidíme...a díky za info...

adenka84
10. bře 2014

@alba1 já to měla úplně stejně jako
@amy75 před 3. IVF mě Ulčová Galllová poslala na laparku byla jsem též ve Stodě .. na ten já nedám dopustit.. též uprim. Knailza to byl tehdy u můj gynekolog..problémy jsme neměla žádné... chodila jsem jak čiperka hned po 2 hodinách od zákroku.. břicho bolelo jako před MS, ale ne nějak moc..mě bylo vážně moc dobře... jen trochu mě blbnul tlak, ale to asi z té narkozy... nastupovala jsem ve středu ve čtvrtek byl zákrok.. domů mě pustili v sobotu dopoledne...jo a šla jsem na ni hned za týden..

adenka84
10. bře 2014

@alba1 já jsme půl roku po laparce jela do lázní... budeš mít na ně díky zákroku a tvé neplodnosti nárok... lázně dostaneš na křížek a měla by jsi je na 4 týdny...za mě doporučuji... mě na 99% pomohli... hrozně moc hlavně po psychické stránce...hned pak jsme šli do 3. IVF.. a zadařilo se nám... do té doby nic.. 3 IUI marné + 2. IVF a jeden KET.. vše bez úspěchu.. po lázních a laparce to bylo v cukuletu.. hodně štětsí a zlom vaz

adenka84
10. bře 2014

@amy75 od kud vlastně ty jsi? tedy pokud to není tajemství? já jen, že jsi byla na laprce v tom Stodě... já bydlím 9km od Stoda... nepřemýšlíš o Stodské porodnici? já se tam chystám opět rodit..

parisek
10. bře 2014

@adenka84 Souhlasím s tebou a tímto chci ti poděkovat, že jsi mi poradila lázně 🙂 byli to nezapomenutelné 3 týdny (4 týdny už se nedávají). Byla jsem v lázních přelom listopad-prosinec. Nevím co mi pomohlo víc jestli lázně nebo to, že jsem přešla do smetanky, ale jsem po 5 ivf a test mám poprvé v životě pozitivní 😀 Před tím jsem chodila do Natu přes 3 roky, měli jsme 3 ivf hrazené ZP, a jeden nativ s minimalkou který jsme si hradili sami a všechno bylo negativní. Už jsme s manželem byli dost zoufali a přestala jsem věřit na zázraky ☹ Dle Natu jsme oba byli zdravé a jedině co nám doporučili tak zkusit darované vajíčka 😒 . Když jsme přišli do smetanky tak už na prvním pohovoru nás vyšetřili a u manžela zjistili, že má špatný SPG patologie 60% a že to je možná ten důvod proč se nám nedaří. Nakonec jsme šli do IVF s IMSI . Při IMSI zjistili, že patologie je ještě horší 90% a že těch dobrých spermii je jen 5%, ale je vidět, že vybrali ti největší bojovníčky . Samozřejmě, že nemáme ještě vyhráno, ale zatím jsme došli tak daleko jako nikdy před tím. Takže holky zázraky se opravdu dějí, nepřestávejte věřit a přeji všem snažílkam ať brzo najdete //, a všem čekátelkam zdravé miminka 🙂

gambrinuska
10. bře 2014

@parisek 😵 😵 😵 velká gratulace mocmoc držim palečky at je vše v nprostém v pořádku, taky nedám dopustit na IMSI až na ní se zjistilo jak má manžel špatný spermio
@alba1 já teda lázně nedala,ale laparku a pk úžasná paní a rovnání kostrče,mylsim že na tom má taky podíl, nám pomomhla stanislava pospíšolováí,jen nevim jestli to ještě dělá,v Mochově

parisek
10. bře 2014

@gambrinuska Děkuji 🙂 taky jsem moc rada, že jsme do toho IMSI šli. Kdyby jsme zůstali v Natu tak nejspiš časem by jsme šli do darovaných vajec a stejně by to bylo zbytečně ☹ 24.03. jdeme na kontrolní ultrazvuk tak moc doufám v to, že tam bude bublinka a nebo i dvě 😀 Přeji krásný den 🙂

gambrinuska
10. bře 2014

😵 😵 😵 mco moc držím palčky pak dej vědět počet bublinek,když jsme byla já na kontrolním UTZ tak už bylo vidět i srdíčko

parisek
10. bře 2014

@gambrinuska děkuji, a pamatuješ kolik týdnu už jsi byla těhu. Já budu už 4 týdny a vůbec netuším od kolika je vidět srdíčko 🙂

parisek
10. bře 2014

@gambrinuska Můžu se tě ještě zeptat? ty jsi taky chodila do smetanky. Nevíš náhodou jak je to s neschopenkou, oni mi ji hned ukonči když zjistí, že je vše v pořádku a pošlou k mé gynekoložce ? Jde o to, že mám docela náročnou práci a docela se bojím. My tam teď máme jednu těhotnou a chodí normálně do práce, ale je něco jiného když někomu je 20 a otěhotní na poprvé a když mě je 35, snažíme se 4 roky a povedlo se až na 5 pokus 🙂

gambrinuska
10. bře 2014

@parisek pokud budeš 4 týdny po Et tak budeš min 6 týdnu těhotná a to srdíčko bývá už vidět 😉 (+14dní od OPU) ,neschopenku předali i se mnou do péče mému gynekologovi a do práce jsme už nešla, být tebou tak si to užívám doma 😉 bylo to nej období klidu sice se stresem aby bylo vše vc pořádku,ale ten klid už nikdy mít nebudeš, já to celý prospala 😀

gambrinuska
10. bře 2014

to jsme si to ještě všechno psala 😀
10.11-1měsíc po ET kotrola v CARu, pan Dr. nám pogratuloval k těhotenství a oznámil, že čekáme 1 miminko o velokosti 5mm a srdíčko nám už tlučee😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dle ET 6+5 dle UTZ 6+1, byli jsme vyřazeni z CARu a posláni ke svému Dr

parisek
10. bře 2014

@gambrinuska moc děkuji. to jsou krásné zážitky 🙂 i když každá z nás před tím zaživa těžké chvilky tak pak až to přijde tak se na všechno zapomene 🙂 Měj se fajn a ještě jednou děkuji a určitě se ozvu až bude něco nového 🙂

alba1
10. bře 2014

jééé holky, tak to jste mě teď potěšily...taková naděje...a hlavně, když vidím, že to u vás klaplo...potom všem co jste si prožily...tak doufám, že laparka pomůže 🙂 a konečně to klapne i u nás 🙂

amy75
10. bře 2014

@adenka84 tajemství to není, jsem kousek od Tachova 🙂 Takže se můžu rozlétnout do všech stran 🙂 Jo, ve Stodě to bylo fajn, byla jsem tam spokojená, to víš, že jsem si hned okoukla, jak to chodí u maminek 🙂 Klid, pohoda, žádný nával pacientek, hodné a ochotné sestřičky, původně jsme byla rozhodnutá pro Stod, ale...pravděpodobně to vyhraje fakultka, jak píše gambrinuska, novorozenecká péče na nejvyšší úrovni v zpč. kraji. a to je pro mě asi rozhodující. To víš, není mi už dvacet ani třicet, ale osmatřicet, první vymodlené a vybojované těhotenství a prostě se bojím. Vím, že se mi tam nebude nikdo extra věnovat, budu se muset spolehnout sama na sebe, kdoví s kým budu na pokoji, ale strach o miminko a mě samotnou je větší. Do srpna se třeba rozmyslím jinak, pořád sháním informace a názory, ale zatím to vyhrává Lochotín.

amy75
10. bře 2014

@parisek Krásná zpráva, moc a moc gratuluji a držím nadále všechny pěsti, ať je vše v pořádku 🙂 Já jsem další, co nedá dopustit na IMSI a na Smetanku 🙂 My jsme šli po pozitivní testu za 14 dnů na utz a už bylo vidět srdíčko, krásně nám blikalo, vše bylo bez problémů, takže se s námi rozloučili a předali mě do péče mého gynekologa. Za mě určitě doporučuji pokračovat v neschopence, já sice pracuji (tedy jsem pracovala 😉 🙂 ) v kanceláři, takže žádná hrozná práce, ale ze začátku jsem pořád spala a navíc mi bylo po ránu blbě. Teď už si to užívám v klídku a pohodičce doma, vybíráme kočárek, pomalinku polehounku nakupujeme, těšíme se na malování pokojíčku, prostě mi práce vůbec, ale vůbec nechybí. Sice ta nemocenská nic moc, ale mimčo je teď nejdůležitější, tím spíše po tom co jsme se na něj načekali.

adenka84
11. bře 2014

@parisek no tak to je super zprávička... držím palečky nadále a potichoučku gratuluji.. 🙂
já měla srdíčko nikdy kolem 7. týdne.. v tom 4. týdnu budeš mít zatím na 100% dutinku se žloutkovým váčkem na srdíčko bude ještě brzy 🙂
@amy75 jasně chápu tě.... vzhledem k tvému věku bych se rozhodovala asi stejně...
mě se právě na tom Stodě líbí ten klid, pohoda, kolem sebe mám známé lidi, neustále navštěvy, kdykoliv běhen dne, i pozdě večer.za což jsem byla moc ráda pak ta obrovská ochota sestřiček na novorozencích, co se týče kojení a všeho kolem.. kdykoliv přilítli, pomohli, popovídali podpořili.. byli kdykoliv po ruce a klidně i celé kojení...no a též ta pohoda, že na pokoji jsou maximálně 2 rodičky více ne... a to na každém pokoji.. na Locháči jich prý je až 5.. což je šílený a z toho bych na 80% vykvetla a nesnesla bych to.. to je fakt moc maximálně tři rodičky víc už musí být na budku a pak já nesnesu, když ty nikoho o něco slušně požádádš a ta osob a tě dá na jevo, nemám čas, otravuješ.. poraď si sama.. tohle mě nedělá dobře.. to nesnesu... chápu že tam mají fofr, ale co je moc to je moc... mám kamarádky a je jeich dost co jsou z Locháče moc a moc zklamaný... a říkali, pokud by nebyl problém s mimískem tak už by tam nikdy nešli... má nej kamarádka třeba zažila absolutní nepodporu v kojení.. při odchodu se jí prý Prim. zeptal zda plně kojí, řekla, že ne a oni si prý stejně do papíru poznamenali, že ano jen proto, aby zíslkali nějaké body navíc... to je hnus a podraz... dělají tak ze sebe lepší porodnici než ve skutečnosti jsou???? no nějak jsme se rozepsala..chtěla jsem vylíčit svůj pohled na Lochoč...jo a abych nezapoměla v době, kdy jsme rodila já bylo též šestinedělí plné miminek.. takže dětí a rodiček měli na starost dost...a i přesto ochota nechyběla... možná to bylo tím, že jsme téměř všechny plně kojili a nebylo tolik starostí

parisek
11. bře 2014

@amy75 Děkuji moc 🙂 🙂 🙂 já do práce se určitě nepohrnu, a ještě když venku je tak krásně tak věděla bych jinak jak se zabavit 🙂 ale já mam takovou gynekoložku co nechce moc rozdávat neschopenky v ránem těhotenství, i když nevím jak v mém případě, uvidíme .

amy75
11. bře 2014

@parisek Já už jsem doma od OPU, tj. od 20 listopadu 😀 a jsem naprosto, ale naprosto spokojená 🙂 Prožili jsme nádherné vánoce díky pozitivním testům a nádherné fotce z utz, zima kolem mě prošla ani nevím jak a teď když se jaro probouzí, tak je mi krásně a to prožívání těhotenství a těšení se na naší holčičku je prostě nádherný, tak ti přeji, ať se gynekoložka umoudří a neschopenku dostaneš. A když ti jí nedá, tak co třeba obvodní lékař? Jak už jsem psala, nemocenská není žádná sláva, ale já si to těhotenství "na stará kolena" chci prostě užít a ty určitě taky 🙂

beruskkka
11. bře 2014

@amy75 Ahojky,tak to je super, že si to užíváš, je to krásný a moc Ti to závidím, samozřejmně jen v dobrém...Taky bych si to chtěla takhle užívat, rozhodně bych šla též na nemocenskou, u mě by to ani jinak nešlo, dělám ve zdravotnictví a navíc infekční prostředí....Tak snad se brzy mezi Vás zapojím též...Co se týká Lochotína, tak novorozenecké je fakt špička...Takže já bych určitě volila Lochotín, zdravotnická péče je nejdůležitější....že se někdo na mě blbě podívá přežiju, hlavně, že bude po zdravotní stránce dobře postaráno o mě a moje mimi, to mě přijde jako nejdůležitější, i když samozřejmně je to všechno o lidech a jejich přístupu, takže asi záleží na koho kdo kdy má zrovna štestí...Já byla na Locháči na hysteroskopii a musim říct, že všichni byli milí,sympatičtí,doktor i sestry ochotný, prostředí nový....já jsem si tam holky přišla jako na dovolenkovým pobytu a moc se mi tam líbilo...pominu-li tedy jaké jsem z toho měla nervy, byla to moje první operace s narkozou....pokoje jsou po dvou...na tomto odd byly i rodičky po císaři....Pochybuji, že v dnešní době je někdo pokoj po pěti rodičkách, tam tedy opravdu ne....Kamarádka tam rodila a také si nestěžovala, navíc její malá měla dost velké komplikace ...zápal plic, byla na ventilátoru ...a dali jí tam dohromady, nevim nevim...jak by to zvládli jinde.....Amy a co těhu chutě, máš nějaké a kolik jsi přibrala a co bříško, už je velké? Držím palce, at dál vše pokračuje jak má a at se brzy dočkáte své malé princezničky 🙂

parisek
11. bře 2014

@amy75 To je moc dobře, že jsi spokojena, jen si to užívej. A koukám, že máš termín v srpnu, to je taky super, já jsem vždy si přála mít letní dítě, ale po 4 letech snažení už mi bylo jedno hlavně jsem se modlila ať se to povede 🙂 a ještě ke všemu čekáš holčičku, tak to se nedivím, že si to tak užíváš 🙂 🙂 to je nádhera!!!! Já mám dobrou práci a docela mě i baví i když je fyzicky a psychicky náročná, ale jsem tam už 9 let a poslední dobou mě život přišel trochu stereotypní, a už bych konečně potřebovala nějakou změnu i když v dnešní době když platíme hypotéku a marodit se trošku nevyplácí, ale zvládneme všechno!!! 🙂 🙂 🙂

adenka84
12. bře 2014

@beruskkka kamarádka byla na Locháči po poroud s dalšími 4 maminkami.. dohromady jich tam bylo skutečně pět a bylo to o neryv... malému jsou 4 roky... možná se to od té doby změnilo... jinak souhlasím, že na Locháči je dobrá péče o novorozence o tom žádný pochyb.. 🙂

alba1
12. bře 2014

Holky možná se ptám blbě, ale je lepší na tu laparku pyžamo a nebo košile? Sorry za tak blbý dotaz...

amy75
13. bře 2014

@alba1 Košile 🙂

amy75
13. bře 2014

@adenka84
@beruskkka Já nejsem citlivka, taky přežiju, když někdo bude blbě koukat 🙂) Taky občas nemám své dny a neměla jsem je kolikrát v práci 🙂) Ve Stodu to bylo fajn, klídek, pohodička, je mi naprosto jasný, že ve fakultce je to jiná třída a o dost více maminek a miminek a pochybuju, že by se mi tam extra někdo věnoval. Akorát u mě je to horší v tom, že na to, jak jsem stará 😀 , jsem teď z hodně věcí trošku mimo, všechno okolo těhotenství je pro mě nové, i třeba jenom to nakupování pro mimčo, pořizování věcí,vybírání kočárku , apod. Ještě, že mám mladší sestru, která má dvouletou holčičku a s dost věcmi mi radí a usměrňuje mě, občas mi i vynadá 😉 Nechci se vidět v porodnici, jak budu ze všeho vyjevená 😀D
Kamarádky a známé okolo mě už mají buď velké děti nebo všechny rodily ve Stodu, takže mi s Lochotínem neporadil nikdo. Informace si sháním na netu a je to tam půl napůl, půlka spokojená,druhá ne. Ale jak už jsem psala, důležité je pro mě moje miminko a péče o něj. Když bych tam chytla nadstandartní pokoj, asi by se to rovnalo zázraku. Ještě jsem si říkala, pokud by vše šlo dobře, do konce těhotenství by vše bylo v pořádku,možná bych se ještě rozhodla pro Stod, uvidíme.... to je dilema, kruciš 😉