Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
5. pro 2010

@pantomima - jéé, to je ono, tak ono jde na kupovat i přes net? Tak to nemá chybu, už to jdu prolítnout, vypadá do suprově...

pantomima
5. pro 2010

malej má vyrážku po celým obličeji i ve vlasech, všude pupínky....no nic, zejtra se dojdem zvážit a předvéct k dr..je to určitě po nějakým jídle 😖

jedna11
5. pro 2010

Ahoj holky,
Pant, to je mi lito, ze ma Oskarek takovy travpeni, take jsem to s malym mela. U nas pomohala trubicka a pak najake kapicky vim, ze mi je napsala dr. byl na nich nejakej slonik. Ale uz jsou to skoro 4roky, tak asi uz budou jine.
Drzim palce, at se to brzo upravi.

Adenko, diky. Ano, ptala jsem se na to ja. Ale tu opdpoved jsem asi prehlidla. Nenahlizim uz pravidelne. Mam toho ted hodne a tak nejak se snazim na to nemyslet. Docela mi to jde. Ale stejne mi to neda a obcas kouknu, jak se mate. Tak se omlouvam, zda si to psala 2x. JInak diky za info. Zni to fakt dobre. Jen nevim jak bych mesic vydrzela bez maleho. Drzim palce, at se pres Vanoce povede samo a nemusite na IVF. I kdyz pises, ze sance jsou male, ale jsou. A ted kdyz jsi po tech laznich, tak bych to mohlo vyjit. Moc drzim palce.

Terko, kolik mate jeste mrazacku? my mame 4. Nevis jak je to s rozmrazovanim? nekde jsem cetla, ze se stava, ze se nejake po rozmrazeni poskodi, proste, ze jsou nepouzitelne. Kolik spatnych jste meli vy? nebo vse co rozmrazili ti zadli?

HOlky, obdivuju vas co uz mate napeceno. Mne se nejak do toho nechce, nebo i by chtelo, ale kdyz uz mam chvilku cas, tak si rada cednu a jen tak odpocivam. No, musim se do toho dat. Malej se porad pta, kdy budeme pect, tak se musim prekonat.

sabcav
5. pro 2010

Ahoj 🙂 , my měli včera doma marůdka ☹ - Andí nejedla (teda jedla, ale na jjeí poměry jako kdyby nejedla), blinkala (chduák, byla z toho celá vykulená, tohle neznáme od kojení, když si ublinkávala) a teplotu měla 😒 , asi nějaká střevní chřipka 😖 , naštěstí už dneska ok 😎 . Manžel na sebe vzal dneska vaření, byla čína a bramboráčky (Andí brkaše), já se přežrala 😀 , až to hezký není 😝 , Téčko se v noci otočilo, takže nahoře mě tlačí žaludek a spodek mi demoluje t nožičkama 😅 . Odpo budeme doma, nehodlám někde venku potkat ožralé čerty a děti zase házejí petardy, tak aby se nebála jako tuhle při tom ohňostroji 😉 . Mikuláš u nás chodit nebude, mandarinky Andí nejí, jablka a banány má průběžně a sladké taky nejí, včera u tch dostala pidibalíček - byl v tom plyšový méďa a lízátko a malá čokoládka, tak jsem jí kousek dala, nicméně to oslintala a nenene neci nechutná 😀 . Já jdu dočíst...hezký den všem 🙂

sabcav
5. pro 2010

@gambrinuska držím palce zítra na kontrolu 🙂 , třeba tam něajký folík bude 😉 . Jj, to mě taky štvalo, čekat, dokud to nebude 0, ale zase je to lepší, kdyby to neklesalo nebo naopak rostlo, tak by to mohl bejt nějakej rpoblém 😉 . Já musela na krev jezdit co měsíc zhruba rok 😒 (i když byla 0 po měsíci).

sabcav
5. pro 2010

@gab123 vše nej malému k narozkám 🙂 (akorát teda dodatečně, promiŃ ☹ ). Držím palce, ať je druhátko co nejdřív 😵 a bez potratů ☹ 😉 .

sabcav
5. pro 2010

@haaninaa já mám taky těsto v lednici, ale nějak se nemůžu dokopat 😝 . Fotky tu poslední dny blbnou 😠

sabcav
5. pro 2010

@pantomima @haaninaa když jsme v Plzni, taky tam občas skočíme 😉 . Hrozně krásně to tam voní a to koření je jiné než z pytlíku z obchodu 🙂

sabcav
5. pro 2010

😉 @pantomima to je mi líto, že vás trápí prdíky a ještě ťeď nevíc i ty pupínky ☹ . S prdíkama máme bohaté zkušenosti, do 6 měsíců řev 😔 😢 . Ty pupínky budou asi nějaká reakce na jídlo, snad dr. poradí 😉 .

sabcav
5. pro 2010

Zvíře vzhůru, krásný den všem 🙂

terka82
5. pro 2010

Ahoj holky.

@adenka84 držím palce, ať se vám tentokrát podaří a ať máte i mrazáčky na sourozence. 🙂 Leden musí být plodnej. 😉 Na nezdary nemysli, na to je vždycky dost času.

@pantomima snad malýho nebude bříško trápit moc často. Slyšela jsem, že kluci na to trpí víc než holčičky. 😖

@jedna11 máme ještě 5 kousků. 2 prvojádra(zamražené 1a1) a 3 rýhovaná(zamražená 2a1). S tím rozmražováním jsem také slyšela, že ne všechy to přežijou. Při prvním KETu byly obě čtyřbuňěčná, takže kvalita B. Teď jsem říkala Dr. jestli by nebylo lepší jich rozmrazit více, kdyby náhodou a on říkal, že v případě potřeby dorozmrazí. A tentokrát bylo jedno tříbuněčné a jedno pěti. Takže se nám nestalo, že by se nějaké vyloženě přestalo vyvíjet a nebylo vhodné k transferu, ale to tříbuněčné asi nebylo zrovna "v kondici" 😖 . A po kolika je máte zamražené?

bohunka85
5. pro 2010

@adenka84 🙂

adenka84
5. pro 2010

Ajoj Zlato moje, co ty tady děláš?
Ty přeci s plodností problémy nemáš? 😀 😀 😀
Kdy přijedeš navětívit opět naší krásnou ubigaci? samozhřejmě i s tvým (mým) synáčkem...
Papa měj se krásně M.T.R.

l.u.c.i.e
6. pro 2010

Dobré ránko,
konečně jdou nahrávat fotky 🙂
Tak ta první fotka byla zkouška na čerta a druhá fotka už je ze včerejšího Mikulášovo trolejbusu To mám ale ošklivého manžílka, co?

gambrinuska
6. pro 2010

Ahojky holky, ten sníh je asi nekonečnej 😅 dalo dost práce doklouzat se do Natalu 😉
Koukam kolik jste tu toho nakecali, musim dočítat 😉
Plodnej bude celej 2011 a basta 😉
Držim palce na kotroly 😉

adenka84
6. pro 2010

Ahoj Gambrinusko,
jak jste pochodili v natalartu? Bude IUI?

gambrinuska
6. pro 2010

🙄 aden asi prd ☹ , folíky max do 8mm, na kontrolu bych měla jít v pátek, jestli náhodou něco nevyrostlo, ale jedem na pohřeb-manželovo babička(ani jsem jí neznala) tak ažb v pondělí, no vidim to bledě, spíš budu v závěsu na to IVF

marketa137
6. pro 2010

@l.u.c.i.e pěkný fotky, Viki to viděl a prý jestli čert miminko neodnese do pekla 😀

adenka84
6. pro 2010

GAmbrinusko, babičky je mi líto...Také jsme měli jít na ve čtvrtek na pohřeb...Můj spolužák minulé pondělí přišel tragicky o život..srazil ho vlak na kolejích...no hrůza..Jedeme, ale do Natalartu a tak mu půjdu až v pátek dát kytičku na hrob a zapálit svíčku.. 😢 .

Nevěš hlavu z toho, že se IUI neuskuteční, další IVF už bude určitě úspěšné..Držím palce...

m.evzenie
7. pro 2010

Ahojky holky, jdu vás po delší době pozdravit. Doma nám nešel net a v práci nebyl čas, stíhla jsem vždy jen dočíst.
Holky to je dneska počasí, u nás prší, to možná bude ledovka.
Sab, tak co Andí už baští nebo na ní leze nějaká nemoc?
Gambrinusko, držím pěsti, aby byl folík dostatečných rozměrů. 😉
Adenko, taky ti moc držím palce, aby IVF bylo úspěšné.
Lucko, krásné fotky z vítání občánků, sluší vám to. Co na to Matýsek, když ho choval čert, taťka.?
Všem snažilkám moc držím všechny palce, aby se co nejdříve zařadili k těhulkám. 🙂

m.evzenie
7. pro 2010

SNAŽILKY
avant................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, 2.IVF leden 2011
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 11/2010 FL, 3 IVF 01/2011
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, 2. KET 11/2010 neg., 3. KET 01/2011 - ??
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... snaž.: od 7/2007, 1xIVF - neúspěšné, 4x IUI - vše bez úspěchu, od 1.12. domácí snaženíčko...

TĚHULKY
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt a tripply negativní, velký genetický utz v pořádku , hema ok,cukrovka zatím stále na dietě, 25.11. gyndr, 9.12.dia+riziková poradna Lochotín, 20.12. hematologie Martínková, čekáme holčičku Terezku
m.evzenie..........pozitivní test 18.10, potvrzeno z krve,utz gestační váček se žloutkem, 13.12.genetika
vendulak ...........3/10 MA po 2.IUI, 14.10. 3.IUI, 28.10.//, 23.11.bublinka má 10,6mm a tluče nám srdíčko, 8tt

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 18 týdnu (66cm, 6873g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 8 týdnech (57cm, 5360g)
Lucinda3.............Lukášek, *08. 10. 2010 ve 23:25 (54cm a 4020g)
Ilca1.....Eliška 15.10 2010 v 16.12 (50 cm 3330 g)
Roby..........Štěpánek, *29.10.2010 v 5:32 hod (50cm a 3440g)
Pantomima.......Oskárek, *8.11.2010 v 23:21 hod (50cm a 3200g)
Douda................Sárinka,*17.11.2010 v 5:58 hod (48 cm a 3090g)

pantomima
7. pro 2010

pěkný ráno!!!

tedy, potřebuju do krámu a odpoledne s malou na plavání...tak nějak nevim, jak se tam dobrodim, na krám i na bazén koukám z okna, ale s kočárem a malou za ruku nevim, jak ty závěje

gambrinuska
7. pro 2010

Dobré ráno 😵
holky to počasí j fakt mazec 😅 mně osobně to nevadí až na to že 4x denně uklízim chodník, ale mam strach o manžu, ten denně jezdí do Třemošný do práce ☹
Včera jsem pozorovala 2 maminy s kočáraa a v tu chvíli jsem jim ho ani moc nezáviděla 😔 doceolla se holky nadřely, ta jedna měla něco jako golfky ta to pak vzdala a vzala kočár do 1 a dítě do druhý ruky 😕

@adenka84 hlavně jedte opatrně na tu domluvu, jedete ted někdy ne? 😉 jsem zvědavá co vám řeknou, my se budem asi taky brzo domlouvat, iui asi moc nepřipadá v úvahu když nevypotim ani vajucho 😖

pantomima
7. pro 2010

@gambrinuska jj, s kočárem je to děsný, nedostanu se přes jedinej přechod, a chodníky taky děs běs

adenka84
7. pro 2010

Ahoj Gambrinusko,
neboj pojedeme opatrně..Jsme zvyklí jezdit v tomhle počasí..Jezdíme každý den do práce..Včera to docela šlo, až na tu cestu domů To byl docela pofýrunk..Hlavní silnice ještě ušli, ale ty silnice do vesnic to je na pěst...
Jinak do natalartu jedeme ve čtvrtek...

pantomima
7. pro 2010

jsme tu z nákupu, děs, běs a hrůza, ani k Lidlu jsme se nemohli dostat a to nám stojí vedle baráku...nemumíte někdo z kočárku udělat saně??

ilca1
7. pro 2010

ahoj holky jdu vás pozdravit
Našla jsem si směrem od podpaží k prsu bouličku ,spíš takovou zatvrdlinku tak mám docela velkej strach co to je 😒 zítra běžím na gyndu a jsem posraná až za ušima

bohunka85
7. pro 2010

@adenka84 áááááááále,sem sem jen krapátko zabloudila 🙂
Prdelko,k vám jedu ve čtvrtek,vezu mamku,která bude ve čtvrtek hlídat.Ale večer jedu zase zpět.Doufám,že se ještě letos uvidíme!Co vy?Jak mimi?Nějaké novinky a plány?

pantomima
7. pro 2010

@ilca1 klid, může to být cokoli!já mám po celých prsou cysty 😉 , uvidíš bude to dobrý

sabcav
7. pro 2010

Ahoj, tak já se včera vůbec nenudila:
nejspíš jsem to chytla( ten hnus od malý) a celou noc jsem blila jak alík a ráno šla k praktickýmu dr.,aby mě něco dá (nějaký čípky nebo kapky,neudržela jsem nic a kvůli té cukrovce je to bblé, abych sebou někde nesekla), j enže jsem tam měla šílenej tlak ...160/90 a 125 tepů za minutu a navíc oteklý nohy, takže mě poslal do chebu do porodky s podezřejním na preeklampsii...no a cheb nezklamal 😝 , ty kreténi, že to tak musím říct mi udělali hodinové ozvy a dr. strčila mi prst dolů až mi vylezl málem v krku 🙄 a víc nic ooooooooooooo, jako asi o tom nikdy neslyšeli a bílkovině v moči, náběru krve, průtoky a utz jim nic neříkají...dlouho jsem se tak nepobavila 😀 😝 , jsem těhotná a nerodím, to je celý jejich závěr, hlavně že si mě tam chtěli nechat, když řekli, že jsem ok...ve čt to jistí rizikovka v Plzni a kdyby něco, zajedu radši do Ml za svým dr...😉.

Dneska už naštěstí dobrý (tuk ťuk ťuk), dopo jsme měli návštěvu, odpo asi půjdeme postavit na zahradu sněhuláka - když už je obleva a je mokrej sníh, tak toho trošku využijeme 😅.