Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
23. únor 2010

avant by bylo super , chtěla bych dvojčátka ale myslim že nebudou to už bych měla teď asi čárku silnou a mam jen slaboučkou

lucinda3
23. únor 2010

Janinam tak to mě mrzí že máš také těžké období jako Evženie 😢 ☹ A jste normální povahy, já jen si ten váš příspěvek přečetla a už jsem měla husinu, a to jsou vaše rodiče pro mě "cizí" lidé... ☹ Rozumím Ti Jani také jsem měla slabší období kdy jsem měla pocit že se opravdu všechno hroutí, a podívej teď 😵 Musíme prostě tahle těžká období ustát, abysme se pak mohli už jen radovat!! Budu vašim moc moc držet palečky aby se pak ve zdraví mohli věnovat vnoučátkům 😵 😎
Ilčo jojo, taky manžu straším se dvěma 😉 Možná je ještě brzo na silnou čárku i u dvojčátek, nevím. Kdy půjdeš na krvičku?

ilca1
23. únor 2010

Lucindo na krev jedu v pátek tak snad hcg poroste 🙂 stejně ještě budu testit ať vim jak čárka tloustne 🙂

pantomima
23. únor 2010

a já jdu na krev až za 14 dní 😉 , to jsem na to zvědavá, jak to sama se sebou vydržím 😀

lucinda3
23. únor 2010

Ilčo jak snad?!! Jasně že poroste, do závratných výšin!! 😉 😀 😵 Já taky testila, ještě 2x ob den, jenže jsem z toho pak byla na bednu protože mi přišlo že nesílí, ale byly to jiné testy, tak tím to bylo, chce to pořád stejnou značku můj názor. Je to tam, jseš nakažená chichi 😀
Pantomima to uteče neboj, malá Tě zaměstná 😉 I když Tě samozřejmě chápu, já se zas nemůžu dočkat čtvrtka, jdu na utz, nejradši bych teď zalezla do pelechu a vylezla za dva dny a rovnou jela do Natu 😀

m.evzenie
23. únor 2010

Holky nebojte, ono Vám to uteče.
Lucindo zdravím Tě, ve čtvrtek utz - to bude fotečka? 😉
Ilčo, jistě čárka bude den ode dne silnější. 🙂

lucinda3
23. únor 2010

Evžen ahoj! Jojo další foto, když už jsem si tak pěkně vytvořila albumík 😉 Tobě přeju ať Ti to taky utíká, my si tu stěžujeme na pár dní, co máš říkat Ty, dáme to všechny ať je to týden nebo měsíc, musíme!! 😎 Venku je nádherně co? 😵

ilca1
23. únor 2010

holky tak jsem si udělala ještě jeden testík teď odpoledne a mam tam pěknou silnou čárku 😵 ne tak jako tu kontrolní ale moc do ní nemá 😵 že by možná ty dvojčátka? 😎 Dala bych je do albumu ,ale neumim to minule mi fotky zmenšoval kamarád a já je pak uložila ale teď jsem to ještě nikomu neřekla 🙂 tak nechci aby mi zmenšoval fotky z testíkama. a z telefonu to asi nejde co, že bych vam někomu poslala MMS ☹

janinam
23. únor 2010

Ahojky,
Evženie, jj máme to ale starosti, co? Díky za trochu útěchy a povzbuzení 🙂 Někdy když mám blbé dny, tak bych fakt vážně se vším sekla a zalezla někam do nory a bulela a bulela abych všechen ten smutek vyplavila 😉
Doma bulit moc nechci, protože pak vidím ty manžovo smutný psí oči a vím, že se pak trápí i on. Vždycky mi pak říká: "nechci vidět žádný hrachy", tak se musím snažit. Tak snad už bude líp 🙂. Budeme to odpočítávat spolu, tak snad to bude rychleji utíkat 🙂. Mě ve čtvrtek čeká ten poslední moudrák, tak snad půjde ven hladce, lump jeden🙂. V pátek si vezmu dovču a doufám, že v pondělí už naklušu do práce. Máme tu teď fofr a já kvůli těm všem vyšetřením jsem pořád trochu pozadu 🙂. Taky se u nás propouštěli THP pracovníci, tak chci mít všechno dodělané a připravené. Ještě že máme bezva šéfa - všechny ty moje propustky bere v poho 😀
Ilčo, je super, že čárečky sílí, ty dvojčátka to by byla nádhera. Máš taky zálusk na ty dvě princezničky, co? Tak ti držím palce, ať se ti sen splní🙂
Pantomima, uvidíš, že vydržíš, uteče to raz dva 🙂
Lucindo, ve čtvrtek UTZ, to budou fotečky, už se těším 🙂 A jistě bude i srdíčko, tak pak písni zážitky. Musí to být nádhera 🙂

l.u.c.i.e
23. únor 2010

Ahojky holky,

Terko, když jsi jasně manžela poslala pro pozitivní testy, tak je určitě domů přinesl 🙂
Vyprávěj, budou dávat novou řadu od září. Teď budou natáčet další díly. Mrkněte na stránky české televize... Tam je vše popsané i se můžete kouknout na díly, které jste zmeškali 🙂 Je to nejlepší seriál všech dob. Aspoň mě se moc líbí.

Evženie, s maminkou je mi to líto. Věřím, že po všem těžkém, už jen příjde to krásné. Hlavně se pak maminka může těšit na vnoučátko(a). Hodně zdravíčka přeju.

Jedna, doufám, že mrcha se ti vyhne obloukem.

Ilčo, mám z tebe radost, že testík je pozitivní. Tak ať jen sílí 😉 A snad se vám podařila ta dvojčátka, jak si přeješ 🙂

Avant, gratulu k 7 oplodněním vajíčkům. To jste je měli v miskách, aby se sami oplodnili? Jestlipak hodně piješ? 🙂

Janinam, i s tvým tatínkem je mi to líto. Přeju mu hodně síly do ozařování a ať se brzo z toho dostane. Je mi jasné, že takhle moc toho optimismu nemáš, ale na druhou stranu se můžeš těšit na miminko, které přijde dříve nebo později. Doktoři dělají všechno proto, aby se zadařilo. Musíš jim věřit. Jen to čekání, kdby nebylo tak dlouhý, co?

Pantomima, uvidíš, že tě to uteče. Vždycky se to nějak přehoupne.

Lucindo, ve čtvrtek se budeme těšit na fotečku miminka... Chápu tě, že se těšíš. I já se těším na zítřek, že uvidím malého. Jdu k MUDr. Rušavé na to srdíčko miminka, tak snad bude vše ok.

avant
23. únor 2010

Lucko, máme taky ICSI (při imunologickém vyšetření ve FN nám je paní doktorka doporučila). Pít se snažím pořád, protože ten hyperstimulák může klidně ještě zaklepat na dveře.
No Ilčo ty dvojčátka vypadají nadějně 🙂 Tak kdyby měl Filípek doma ještě dvě princezny, určitě by mu to nevadilo, viď?
Je hrozné jak každého život pořád nějak zkouší - kolik toho vydrží. Nejhorší je, když už si člověk myslí, že nic horšího se stát nemůže a ono buch, zase něco přijde. U mě byl nejhorší konec minulého roku (to, že se nám miminko celkem dlouhou dobu nedaří, s tím jsem už nějak dokázala vyrovnat. Na to přišly problémy v práci, krize se ukázala v plné síle a přišla výpověď. V tu chvíli jsem si říkala, co mě ještě potká. Bohužel to nebyla poslední smutná zpráva a následovalo úmrtí v rodině.
Já už ale doufám, že i já jsem si všechno zlé už vybrala a tím IVF otvírám novou kapitolu svého života. Alespoň se pořád tak nějak k tomu stavím. Prostě to tak bude a basta 🙂

janinam
23. únor 2010

Avant, je fakt děsný, jak nás ten život zkouší ☹ Tebe už taky vyzkoušel dost, co? Asi jsou nějaký skvrny na slunci nebo co, u mě stál minulý rok taky za prdlačku, tak jsem si myslela, že snad ten letošní bude lepší a ono zase tohle ☹. U nás v kanceláři se taky propouštělo, dozvuk krize, tak to byl taky šok. Jsem ráda, že se to nedotklo víc lidí a že práci mám. Šéf určitě taky něco tuší po tom, co jsem mu oznámila, že budu teď asi víc běhat po doktorech, tak jsem ráda, že práci stále mám a nepotkalo to i mě. Taky jsem pochopila, že je u mě boj o miminko běh na dlouhou trať, jen si to musím pořád připomínat když mi přijde že bych všechno chtěla moc hrrr. Taky teď všechny moje kamarádky už porodily nebo budou brzo rodit druhé dítě, tak mě to tak vždycky přijde všechno líto když je vidím s pupíkem. Samozřejmě jim to přeju, jen si vždycky říkám: tak kdy už i já..
Ale už toho bylo dost, přikazuju si naordinovat dobrou náladu a optimismus a hotovo🙂
Ty jsi už určitě před hyperstimulákem přibouchla pořádně dveře, tak se už určitě neopováží zaklepat 😀
Přeju aby tvoji bojovníčci do čtvrtka zabojovali a ty jsi uzavřela špatné období a přivítala nové v podobě // 🙂

ilca1
23. únor 2010

avant já bych byla dvojčátkama nadšená, ale Filda by se zbláznil 😀 chce jen jedno a v žádném případě holku 😀 to víš kluk 😀 ale na druhou stranu už vybral jména- Eliška a Domonik 🙂 já jsem ale chtěla Jůlinku a Vojtíška 🙂 Tak uvidíme hlavně ať je v pořádku 🙂 a nebuj počkej za necelé 3 týdny budeš hlásit // 🙂 uvidíš 🙂 moc ti držím palečky

jedna11
23. únor 2010

Ilco, moc gratuluju. to je supr zprava. at jsou prdolkove v poradku a dobre se jim dari. Je to krasny. Novy rok je orpavdu sama dobra zprava, nejdriv Lucinda, ted Ilca, za chvilku se pridame snad i ty ostatni.

Pantonimo, taky mi pride, ze je to nekonecne. ale tak nejak vnitne citim, ze se nepovedlo. Nevim proc, bricho mi zatim v pohode, jen trosku dneska jak na MS, ale nic vyraznyho, ale proste mam takovyho blbyho tucha.....

Janinam a Evzenie, moc je mi lito to co ted prozivate. Je to vzdy tezke. ale pravda je, ze se strida vzdy tezke obdobi s hezkym a vy snad uz mate vybrano a ted uz jen to krasne. Preju mamimine i tatinovi hodne zdravicka a at si jednou ty vase vnoucatka krasne uzivaji.

Avant, preju hodne sil a stesti do IVf. At se mimiskum u tebe libi a uz jen dobre zpravy.

l.u.c.i.e
23. únor 2010

Avant, to je dobře, že neustále piješ. Snad budeš mít brzo mimísky u sebe a zahnízdí se na 9 měsíců 🙂 Aspoň už bude šťastnější období...

Janinam, nesmutni. Vím, že je to těžké, ale věř, že i na tebe se usměje štěstí a budeš nastávající maminkou. Jen to ještě chvilku potrvá, ale pak to bude třeba dvojnásobná radost.
Správně, naordinuj si optimismus.

Ilčo, koukám, že už přemýšlíte o jménech a že jsou to hezké jména. Držím palečky, aby bylo vše v pořádku. V pátek jdeš na krev, že?

Jedna11, dokud ms nedorazila, ještě to nevzdávej. Moc ti přeju, aby se nedostavila po celých 9 měsíců...
😉

terka82
23. únor 2010

Ahoj holky.

Jani máte domeček? Tak to budeš mít co dělat, jen co ten hnus bílej zmizí. 🙂

Ilčo gratulace veliká... 😵 😵 😵 Sílit určitě bude. Jsem zvědavá, kolik mrňat se chytilo. 🙂

Pantomima takže když ti nic neni, tak to vypadá slibně. 🙂

Přišla nám návštěva, tak zase mizim.

Jsem toho moc nestihla. 😀

ilca1
23. únor 2010

Lucko jo, v pátak ráno jedu na krev 🙂 výsledek mi řeknou hned nebo budu muset potom volat? a kolik by měla být hodnota HCG? Jí vim že asi nějak přes tisíc viď? mam z toho strach protože když jsem byla naposledy těhotná tak jsem pokaždý měla hodně nízkou hodnotu a bylo to mimoděložní a podruhý jsem v desátem týdnu potratila a taky jsem začínala s nízkým HCG a honili mě po nemocnicích ☹

l.u.c.i.e
23. únor 2010

Ilčo, u mě to bylo tak, že jsem dorazila na 8 hod, vzali mi krev a ve 12hod jsem si měla přijít pro výsledek. To jsem byla 13 den po ET a měla jsem hodnotu hcg něco přes 200 jednotek. Přesný číslo mám v albu. Mrkni se. To mi rovnou doktor řekl, že to vypadá na 1 miminko, ale že mám přijít za 14 dní na UTZ a stejně pak hledal i to druhý. Co kdyby 🙂

terka82
23. únor 2010

Jsem tady, teď už vás snad dočtu... 😀

terka82
23. únor 2010

Janinam hnedka včera večír jsem koukala na stránky Vyprávěj, abych zjistila, kdy bude pokračování. Ale ještě si počkáme... 😠
Taťkovi přeju hodně sil, ať s tou potvorou zatočí. 🙂
Na zítra ti držim palce, ať je to OK a hlavně ať pak nemusíš na tu laparku. 😉 A do tabulky se zařaď, vždyť tě čekájí výsledky štítky, rozhodnutí, že laparka NEbude 😉, takže určitě si tam máš co napsat .
Nikomu jsi náladu nezkazila. 😉
Brrr, poslední zub. Snad nebude moc držet. 😠
Jo, taky si furt řikam, kdy už přijdu na řadu já... 😅

Evženie snad za holkama nezůstanu pozadu. 😀

Avant 7 je šťastnéé číslo, takže je to jasný. 🙂 To je dobře, že už je ti líp.
Vždyť já vim, že ty moje pocity nic neznamenají, ale... No co vám budu povídat, všechny to známe. Jsem jako na houpačce, chvíli věřim, chvíli si myslim, že už je to pasé. Ještě pár dní a dozvíme se verdikt.

Holky koukam, že to je to všude stejný. Když se to se.., tak se to se... U nás to byl začátek loňského roku. 😢 Já ležela v nemocnici den po ukončení těhu a řikala si, že hůř už mi být nemůže. Večer přistával vrtulník, já se nudila a tak jsem se na to koukala z okna a řikala si, jakej chudák a co mu asi je... O pár dní později jsem zjistila, že to byl strejda(mamina se mi to bála hned říct, abych to ustála) a že stále bojuje o život. Bohužel ten den, kdy jsem ho viděla u vrtulníku byl naposledy při vědomí a o pár měsíců později svůj boj o život prohrál. Tenkrát jsem si uvědomila, že to, že jsem musela na potrat, sice bolí, ale dokud jsem živá a zdravá, tak mam všechno co potřebuju. ☹

Luci včera už jsem tam číhala. Září je ještě tááák daleko. 😀
Zítra bude určitě všechno OK.

Ilčo zmenšit to zvládneš, nic na tom neni a přes telefon to jde poslat taky. 🙂 Já chci foto!!! 😀

Jedna11 doufám, že jsem se obě s tím blbým tušením strááášně sekly. 😅

Ilčo já to s krví měla tak, že mi ji nabrali a směla jsem si ji odnést do laborky, tam počkat na výsledky a pak přijít zpět. Byla jsem 17DPO, 14 dní po ET a HCG bylo 485 a řikali mi, že je podle hodnoty možné, že jsou tam dvě, ale nebyli.

terka82
23. únor 2010

Jinak já se cítim furt stejně. Nic mi neni, břicho v klidu, prsa v klidu. Jen to břicho se mi nafukuje jako kdybych byla teprve před OPU a ne po transferu bez stimulky. I manžel mi to potvrdil, že to neni jen moje domněnka. A dneska jsem začala trochu prdět(to je u mě taky jeden z příznaků 😅 ), ale pak to zase přešlo, takže jsem asi spíš jen něco špatnýho snědla. 😠 😀
Když to porovnám s minulým pokusem, tak zítra už bych měla testovat. No nevim nevim, jestli odolam. 😅 😀 A i manža už mě má dokonale přečtenou a dneska ráno se mě ptal, jestli už jsem to náhodou nezkoušela... 😀

pantomima
24. únor 2010

Pěkné ráno!

včera jsem byla na odpolední, trochu mi pak pobolívalo břicho, ale dobrý, když si sednu do klidu, tak to přejde, ale nadmutá jsem pořád jak koza 😉 , tak nevím, čeho je to příznak, jestli toho, že se něco usídluje, nebo toho, že se připravuje mrcha, no ještě 14 dní a budu vědět, že?!

všem hodně optimismu do novýho dne!!!!

viděla jsem posledních 10 minut a prodloužení hokeje...tak jsme tedy utrpěli výhru, ale drahý byl tak rozčilený, že to asi musel být děs 😀 😀 😀

jedna11
24. únor 2010

Pantomimo, tak to mas uplne stejne. Mne poboliva bricho, ale nic hroznyho. Dneska dokonce necitim vubec nic. A mas jeste tak nafoukle bricho? ja uz ne a prsa uz taky necitim, tak nevim jestli to neni prave blba zprava.
Zacinam byt strasne nervozni, nevim jak to vydrzim

pantomima
24. únor 2010

jedna11- opravdu máme stejný příznaky 😉 , nafouklá jsem vždycky nejvíc večer....no, musíme počkat, to je jediný, co nám zbejvá, ale mám pocit, že určitě do toho devátýho nevydržím, budu asi testovat dřív!!!!

jedna11
24. únor 2010

a proc mas testit az tak dlouho? dyt si na tom byla jen o den dyl nez ja, ne? ja budu testit v pondeli, tedy pokud mrcha nedorazi driv ☹ coz je u mne bezne. mam kratsi cyklus, ovulku tak nekdy 12dc

m.evzenie
24. únor 2010

Ahoj holky,
Ilčo, určitě hcg bude vysoké, to uvidíš jestli se zavrtalo jedno mimi nebo obě dvě, to by se ti to splnilo. 😅
Mě by se taky líbili dvojčátka a to páreček, ale to si musím ještě počkat.
Jedna, když Ms nepřišla, tak to nevzdávej, držím palce, aby nedorazila celých devět měsíců. 😉
Pantomima, ty se určitě taky dočkáš.
Terko, tak co budeš zítra testit? Já bych určitě zvědavostí to nevydržela jak se znám. Myslím na Tebe a zítra
nám jistě nahlásíš // čárky, snad manža koupil ty správný testy, držím pěsti. 🙂

pantomima
24. únor 2010

jedna 11- já mám cyklus cca 40 dní 😉 , tak to tak nějak vychází, i ovulku mi vlatně vyvolali ten 18.DC, tak já ještě asi budu čekat 🙂

včera jsem šla okolo lékárny a říkám si, koupím testy se dvěma čárkama..oni je neměli 😀 .....ne vážně, ale nekoupila jsem, dokud je nemám doma, jsem nějaká klidnější 🙂

ilca1
24. únor 2010

Ahoj holky přeji krásné ráno 🙂 tak jsem si zase dělala testík a jestli můžu poradit holky co budete testit, tak mam nakoupený dva druhy GS mamatest a tam mam čárky pořád stejný a slaboučký, ale ten druhý Gravitest od Apotheke tam mam už od včera krásně silné růžové čárky 🙂 to je hned lepší pocit 🙂 😀
Terko ráda bych tam testíky přidala ,ale já ten program na zmenšování nemam ☹ Musela bych to někomu poslat na telefon MMS tak jestli to někdo umíte uložit přes telefon a uložili by jste mi to do alba tak bych byla ráda.Jinak mam dneska žaludek na vodě ,ale nevim jestli to bude od mimča , řádí tady nejaká střevní chřipka tak doufam že to nemam ☹
Lucko a terko tak to jsem myslela že musí být HCG v krvi větší, já tenkrát měla napřed 550 týden po MS a hnali mě do nemocnice že je to málo....ale měli recht bylo to mimo, a pak jsem měla 150 a hnali mě znova....a bylo to ok akorát nám přestalo v 10 týdnu srdíčko ☹ , Tak jsem zvědavá kolik dudu mít teď 🙂 akorát se mi tam tedy nechce čekat až do 12 hodin na výsledky ☹ to zase utratim po Plzni peněz 😎
Jenda++ mě právě taky prsa vůbec nebolela to je mam vždycky před ms citlivé bolelo mi jen břicho a Lucinda to měla myslim stejné tak Jendo a pantomimo jste na dobré cestě žádný strach 😉 ......nějak jsem se rozepsala 😎 😎

jedna11
24. únor 2010

holky, jeste jsem se chtela zeptat. mam naplanovane dve IUI a pak tu pruchodnost ambulantne. myslite, ze kdybych podstoupila ty dve IUI a pak chtela rovnou IVF, myslite, ze by to slo? nebo se musi cekat nejakou dobu nez zkusi IVF? Rokyta mi sice na zacatku rekl, ze je to na mne, ale ja chtela zkusit nejdriv IUI , tak jsem to neresila a neptala se. Ale ted kdyz to vidim, tak na co cekat x mesicu a doufat. tak pruchodnost na IVF neni podstatna, tak bych to asi rovnou zkratila, co myslite?

ilca1
24. únor 2010

Jendo to je jen na tobě, IUI je pořád ještě tak nějak přirozené polodnění , ale IVF už je umělé ,je to přeci už jen větší zásah do přírody a víc se potom to těhotenství kontroluje,Já být tebou tak asi budu napřed zkoušet to IUI jsou tady holky co jim to po něm krásně vyšlo Micha, Lucinda...Ale na druhou stranu tě úplně chápu, asi máš pocit že to IVF je větší jistota viď 🙂 Já jsem taky byla smířená že třeba to první nevyjde ...nu a mam // hned na poprvé, A Lucka už má v bříšku chlapečka 🙂 Myslim že jestli má manžel dobré sperma tak zkoušej IUI na IVF je čas 😉