Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
11. čer 2010

Pěkné ráno!

tedy, už se to tu zase ohřejvá a to už mám zataženo, zabedněno.....t obude děs 😖 , ale teď povídal Jančařík, že by snad v Plzni MOHLO večer i trochu sprchnout 😎

michamicha
11. čer 2010

ahoj,

@pantomima já bych brala pořádnej déšť, aby to spláchlo ty psí chcanky (pardon 😅 ) 😠 jsem ráno udělala průvan a všechen ten smrad nám šel do bytu až se mi z toho zvedl žaludek 😝

jinak na včerejším kurzíku to bylo super, PA byla docela upovídaná a řekla nám i pár vychytávek např. při odjezdu do porodky když vám odtéká voda, probírali jsme seznam věcí do porodnice 😉 akorát v té místnosti co jsme seděli (byli s námi i 2 tatínkové), tak bylo šílený vedro 😝 ale na chodbě jak jsou výtahy běžela klima a tam bylo krásně, jediný mínus bylo, že na té chodbě nejsou žádný židličky nebo lavice, bych si tam chvilku poseděla v tom vychlazenym prostoru 😀 další lekci máme za týden a to bysme měli jít na prohlídku sálu (když se zrovna nebude rodit) a budem si povídat o masáži hráze, pže to začne bejt aktuální a pak máme slíbeno, že nám ukáže jednorázový síťovaný kalhotky, který jsou po porodu nejlepší 😉 to mi připomnělo, že si musim koupit maliník a lněný semínko 🙂

pantomima
11. čer 2010

michamicha- to je fajn, že se ti to líbilo, kalhotky tu mám ještě schovaný od minula, měla jsem je v porodce na sobě snad den, max. dva, pak jsem si vzala bavlněný bombarďáky, byly mi příjemnější, ta síťovina mě dřela...., maliník jsem pila asi od 36 tejdne, hráz jsem nemasírovala, nějak mi to nelákalo, jo a jako vložky po porodu jsem používala nejlevnější menstruační vložky zn Euro schoper koupený v Albertu za pár kaček, perfektně sály 😉

michamicha
11. čer 2010

@pantomima jsem si tam odskočila na wc a na takovym rantlíku tam ležely 3 načatý balíky těch porodnických vložek, tak jsem zírala jaký to jsou pádla 😕 😀 ty SAMU ze zdravotnických potřeb jsou proti těmhle malinkatý 😀

michamicha
11. čer 2010

jo a ty kalhotky, já si koupila jedno balení od canpolbabies tuším (nesíťovaný, ale jednorázový) a pak asi koupim i ty síťovaný, na bavlněný se moc necítim, pže v těch se mi i normálně potí zadek 😀

pantomima
11. čer 2010

jj, to co jsi tam viděla jsou děsný pádla, ale mě to bylo po porodu nějak jedno 😀

l.u.c.i.e
11. čer 2010

Micha, tak to jsem ráda, že se ti na kurzu líbí 🙂 Seznam věcí do porodnice jsem dostala v kufříku na gyndě a hned polovinu z toho jsem vyškrtala, jelikož na stránkách FN Lochotín je taky seznam věcí a ten je poloviční 🙂 Kdyžtak manžel dodatečně donese... Síťované kalhotky nechci, vadili mi po operaci cysty. Takže mám sbalené klasické bavlněné o číslo větší, když tam budu mít ty vložky. Prý se po porodu dávají až 3 ks. Aspoň tak mi to říkala kamarádka, která před měsícem rodila ve FN.

gambrinuska
11. čer 2010

Ahojky holky tak to máte dnesk a dobrý téma 😉 😕 , docela se vám to fakt blíží 😅 no ty vedra vám opravdu nezávidim, nejsem těhu a nohy mam nateklý taky a spocená jsem taky furt 😝
Ale asi jsme furt nespokojený 😅 když vbyla zima tak jsme taky držkovali 😅
Já byla dnaska v NAtu radši mi nabrali krev na HCG a dostala jsem vyvolávačku, no tak uvidíme kdy mrcha dorazí 🙄 😀
jo a asi tu sestřičku nakopnu, propíchla mi žílu na ruce tak mam mega bouli na ruce 😠 a pěkně to bolí, to bude parádní modřina 😖
Jinak po revizi jsem taky nesnesla ty sítovaný katata 😝 ale ty vložky mi nijak nevadili

douda
11. čer 2010

Ahoj jsem doma z kontroli , mám super zprávi na plodovku jít nemusíme výsledky jsou na 1* a trombofilní stavy prý je to jen maličkost mám si dojít na hematologii , ale mimčo ohroženo není vůbec a já si hold budu po porodu píchat injekce

douda
11. čer 2010

SNAŽILKY:
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 17.6.. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab., další návštěva Natalu až v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol po ms v červnu
haaninaa........... výsledky za týden, pak IUI bez stimulace

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 38tt, poradna 16. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 33tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 21tt, 28.6. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 17tt, poradna 24. 6., velký UTZ 25.6.
pantomima.........IUI 16.2. - 18tt, ,16.6. velký ultrazvuk, 30.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 16tt, hematologie 18.6

michamicha
11. čer 2010

@douda gratuluju 😵

@l.u.c.i.e , @gambrinuska no mě zase všichni řikají, že ty síťovaný jsou lepší kvůli šití, tak uvidíme, koupit je koupim a když mi v nich nebude dobře, tak si vezmu ty druhý 😉

vendulak
11. čer 2010

No jo mají tu holky dneska hezké téma 😀.
Gam tak držím palce, ať je třeba HCG pozitivní.... 😉 to nejlííííííííp 😀. A nebo kdyby ne tak aby se mrcha už konečně uráčila přijít 😉. No mě sestřička v Natu taky udělala vždycky modřinu, ale jinak byla vždycky moc hodná, když sem tam někdy byla naposled, kdy nás posílali s krví do Privamedu že už je to nejspíš v háji tak sem nevydržela a i mi tam když mi brala krev tekly slzy a ona byla moc hodná 🙂. A teď když sem se tam objednávala po tom šestinedělí tak mi telefon brala zrovna ona a pamatovala si mě a byla zase moc hodná. Jůůů a ty si měla po revizi nějaký spešl kaťata? 😕 Tak to já neměla nejdřív nic a pak normál svoje. A jejich vložku sem měla jen chviličku těsně po revizi a to spíš jen tak pro sychr a pak hned i jen normální mojí tenkou naturelu a taky jen pro sychr, vůbec sem po revizi nekrvácela. Vlastně když to tak vezmu tak naposledy jsem krvácela jakože mrchou po 1.IUi, ještě tedy před těhu 😒. Děs ty naše mrchy toulavý.

l.u.c.i.e
11. čer 2010

Douda, to jsou skvělé zprávičky. Jsem ráda, že je všechno v pořádku. Bylas i na UTZ? Bude nějaké fotečka mimíska?

Gambrinusko, tak už máš vyvolávačku za sebou, takže během pár dní dostaneš mrchu a hurá do stimulky 🙂 Držím palečky, aby byla úspěšná 🙂

Vendul, za 2 měsíce už jdeš taky do Natalu na kontrolu. To už ti uteče. Teď si budeš užívat sluníčka a ani se nenaděješ a bude srpen. Jak se máš?

m.evzenie
11. čer 2010

Holky zdravím Vás,
Douda, gratulace jen tak dál. 🙂
Gambrinusko, tak ať mrška rychle dorazí a můžeš začít se stimulkou. 😉
Lucko, mamina se bude stále léčit a jezdit na kontroly jednou za tři týdny, dávají jí kapačku s nějakou bioléčbou, co takhle
vždy říká. Snaší to dobře, ale je unavenější a ty horka jí nedělají dobře. To nejhorší snad už je za námi.
Těhulky pěkné téma, už se Vám to blíží. 🙂

adenka84
11. čer 2010

Ahoj holky,

Douda, skvělé zprávy, mám radost i za tebe..
Gambrinusko, držím palce ať mrška brzy dorazí a ty se můžeš pustit do stimulace...
Vendul, už se ti to také blíží, jen dva měsíce a můžeš opět bojovat...Možná začnete spolu s Terezkou....
Micha, přeji ti, aby se Vojtíškovy v novém kočárku líbylo a dobře sloužil nejen jemu, ale i tobě...Tak papa..

gambrinuska
11. čer 2010

Holky HCg jsem měla negativní, ale s tim jsem i počítala 😅
Hlavně aby se ta potvora po vyvolávačce umoudřila 😉
Vendul já po revizi krvácela taky jen minimálně 😔 ale utíká ti to , ne? za chvilku začneš zas se snažilkováním 😉 počkej a pak budou zas //, snad tu bude bacil 😅 😉
Douda gratulka k výsledkům 😵 😵
Evřži at je mamce dobře 😔 a abys měla brzo pro ní tu nejlepší zprávu
Aden nakonec to snad budem mít spolu, jen ty víš do čeho už jdeš 😅 já se budu furt ptát a budu vyplašená 😕

m.evzenie
11. čer 2010

Gambrinusko, dík, to by byla ráda. Tak sem holky musíte pak nahnat nějaký ty těhu bacily a my ostatní budem chytat. 😅

l.u.c.i.e
12. čer 2010

Dobré ránko, copak máte dneska v plánu? My se půjdeme podívat na historický víkend.

Evžen, moc vám přeju, aby jste opravdu už měli za sebou to nejhorší. Teď už, aby se podařilo mimísek. Už se vám to ale krátí 🙂

Gambrinusko, však se ti mrška ukáže a začneš se stimulkou. 🙂

Adenko, tak co, už jsi vyléčená z nachlazení?

michamicha
12. čer 2010

ahojky,

Lucko, já dneska budu prát hadrový části kočárku 😉 včera jsme ho byli vyzvednout na Slovanech u Chmelařový 🙂

adenka84
12. čer 2010

Ahoj holky,
Michy, moc pěkný kočárek, to se bude Vojtíšek mít...
Gambrinusko, klidně se ptej, ráda ti poradím, tedy pokud budu vědět a holky určitě také...
Lucie, ještě jsem se z toho nevylízala, dnešní noc jsem zase celou prochrchlala, už mě bolí celý hrudník i záda..Nu snad to bude příští týden lepší...manžel říkal, že si můžu za to sama, že jsem měla brát ty antibiotika...Nu mám svou hlavu, však ono to brzy odezní...

Holky přeji krásný víkend....Dnes slaví tchýně 60 let, takže u nás dnes bude veselo...slavíme to sice už od včerejška, ale dnes to vypukne velebnosti...
😀

petra177
12. čer 2010

Ahoj holky 🙂

Gamb, dodělávala jsem si bakalářku v oboru všeobecná sestra. Radši teď dokud jsem mladá, abych nedopadla jako moje starší kolegyně, které teď do toho nutí. Nevím, jak bych to pak zvládla s detičkama 😉 Tak už dorazila? Vypadá to jako bysme se všechny domluvily a čekaly na sebe navzájem 😀
m.evzenie, díky za gratulace.Doufám, že teď už v pondělí to bude o.k. a já co nejdřív začnu. Mamince držím palce ať to všechno zvládne a ty jí můžeš dát brzy krásný dáreček. 😉
Terka82, dík za gratulace. Máš pravdu bude tu opravdu živo. A bylo by ještě lepší,kdyby jsme měly všechny najednou // 🙂

Tak to vypadalo, že bude konečně pršet, ale nic z toho nebude, je zase jasno. Tak jdu zase pokračovat v úklidu, protože při šprtání jsem nic nedělala, takže to tu vypadá, no hrůza.
Mějte se krásně.

gambrinuska
12. čer 2010

Ahojky holky 😉
Micho krásný kočárek 🙂
Pto njo asi fakt na sebe čekáme 😉 jen já z toho prodlužování nejsem nadšená, zhatilo mi to všechny plány 🙄
Jo Peto to znam, segruša jí dodělala minulý rok, ale dělala to hned po matuře a ty první 2 roky ještě naši platili a děláš v nemocnici ?
😅
Jo uklidit bych taky potřebovala, hlavně vyměnit rybičkám vodu, nějak furt neni čas nebo v těch vedrech ani síla, snad bude už přijatelnějš 😅
Aden, musíš být na mimíse zdravá, já bych asi neriskovala, ale co člověk to názor 😉

l.u.c.i.e
13. čer 2010

Dobré ránko všem,

Micha, my taky máme kočárek od Chmelařový. Sice je po jednom dítěti, ale jen půl rok používaný. Teď byl u nich v servisu na seřízení a tak. Rovnou nám ale řekli, že nemáme kočárek prát, jen ho důkladně vyčistit mýdlovou vodou. Ale ty máš jiný typ, tak asi můžeš. Jinak je kočárek moooc hezký. 🙂

Adenko, to mě mrzí, že jses z toho ještě nedostala. Snad se to už opravdu zlepší. Koukám, že jsi na braní antibiotik jako já. Jen v těch nejkrajnějších chvílích. Taky se jim vyhýbám.

Ostatní holky zdravím a přeju pěknou neděli 🙂

michamicha
13. čer 2010

Tak teď nevim jestli dobrou noc nebo dobré ráno 😅 nějak nemůžu usnout ☹

Lucko, já to prala na ruční praní a 30 stupňů 😉 dneska (teda včera) jsme ho odvezli k našim a počítám, že tak za měsíc si pro něj pojedem zpátky 🙂 teda doufám, že nebudu přenášet...

Jdu si zase zkusit lehnout, ale to čumákování do stropu je pěknej vopruz 😠

pantomima
14. čer 2010

Pěkné ráno všem!!!

Micha- já taky blbě spala poslední dobou,ale spíš to bylo vedrem, dneska jak prší, tak jsem spala jako miminko 😵

l.u.c.i.e
14. čer 2010

Dobré ránko,

tak to já jsem včera usnula kolem 21hod a spala jsem do 6:45hod. Samozřejmě jsem se budila na čůrání, ale jinak jsem se taky konečně vyspala a nebudila se horkem 🙂

Micha, tak to je dobře, žes to prala na ruční praní. A věřím, že za ten měsíc si ho přivezete zpět. Taky už se tak těšíš?

m.evzenie
14. čer 2010

Ahoj holky,
Micha, kočárek je krásný, to bude mít Vojtíšek povozeníčko.
Lucko, to jsi se vyspala pěkně do růžova. Já jak jsem zvyklá vstávat ráno v pět, tak při té odpolední jsem se vůbec nevyspala
a dnes když ráno pršelo to by se to zrovna spalo.
Těhulky Vám to tak pěkně utíká a za nedlouho budete mít už svoje drobečky v náručí. 😅
Adenko, tebe se ta nemoc nějak drží, pošli jí už pryč........kdyby to šlo, viď. 😉
Peto, dík, to by byla mamina moc ráda. 🙂
Ostatní holky zdravím, krásný den.

petluska
14. čer 2010

Ahoj holky,
prosim prosim jak probiha genetické vysetreni u Lošanu?
Moc dekuju.

l.u.c.i.e
14. čer 2010

Petlusko, genetické vyšetření probíhá tak, že s doktorem uděláte podrobný strom příbuzných (od prarodičů, sestřenic, sourozenců...), kde budete říkat kolika let se dožili, na co umřeli, čím se léčí atd... Je dobré si to předem sepsat. No a pak vám vemou krev....

adenka84
14. čer 2010

petluska ničeho se neboj...Budou vám brát jen krev...připrav si váš rodokmen, co nejvíc si pomatuješ na co umřeli tvoje předci, popřípadě na co se léčili nebo léčí jaké léky užívají...Co nejvíc dáte do hromady tím lépe...také budou chtít datumy narození rok kdy zemřeli...nejdůležitější jsou samozhřejmně sourozenci, rodiče, prarodiče, tety, strýcové a také bratrancia sestřenice...Jinak vás tam nic zvláštního nečeká..Budou se ptát kde pracuješ, jestli děláš směny, kolikrát jste podstoupili umělý oplodnění..atd...Nu a pak budeš čekat na výsledky...