Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

petra177
30. čer 2010

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-červen -OPU27.6, zatim 10 bojovníků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF - ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen 2.IVF. OPU 30.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... výsledky v normě, 3. IUI v červenci

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 40tt, odhad váhy 3200g, poradna 30. 6., TP 4. 7.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 34tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 26tt, 26.7. poradna + velký utz
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 22tt, , poradna za měsíc
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 17tt, poradna a UTZ 9.7

gambrinuska
30. čer 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF - ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen 2.IVF. OPU 30.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... výsledky v normě, 3. IUI v červenci

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 40tt, odhad váhy 3200g, poradna 30. 6., TP 4. 7.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 34tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 26tt, 26.7. poradna + velký utz
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 22tt, , poradna za měsíc
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 17tt, poradna a UTZ 9.7

marketa137
30. čer 2010

@adenka84 díky za komentře 😉 . Tomík je fakt strašně hodnej, jen ten kočár je fakt problém. nikdy bych nevěřila že může dítě kočár takhle nenávidět 😒 a to jsme ho zkusila dát i do jinýho kočáru a taky ječí. Já brala taky Femibion a někde jsem právě četla že se i listovkou dá předávkovat tak jsme další nebrala. navíc ten Femibion je fakt nejlepší tak jsem nechtěla mít zase až moc vitamínů, navíc je léto takže máš plno vitamínů i s ovoce a zeleniny 😉

gambrinuska
30. čer 2010

Dneska koukam přetabulkováno, Jani Aden už to odpověděla 😉 ještě že o sobě víme všechno 😉

haaninaa
30. čer 2010

Ahojky holky, teda, vy jste se rozepsaly. Vůbec mi nezbývá čas se sem dostat, pořád něco dělám a večer padnu únavou 🙂 🙂 🙂
Pant, hezky odpočívej a nech se rozmazlovat 🙂 🙂 , zasloužíte si to oba dva 🙂
Holčiny, co máte za sebou přenos embrýsků, držím moc moc moc palečky, aby se Vám to zadařilo a za čtrnáct dní max. tři neděle, hlásily // 🙂 🙂
Myslím, že před týdnem jste řešily otázku ohledně kyseliny listové a kontryhelu. Kyselinu listovou užívám také, jmenuje se to Kyselina listová galmed, vitamin B9, je to zelená krabička z lékarny "Eliška" a dával mi ji ten lékárník. Tyhle tabletky mají 200 mg listové kyseliny a v jiné lékárně mi nabízeli Pregnium a to má 400 mg. Brala jste některá některou z nich? Rozdíl je stroprocentně v ceně, ta Přegnium stojí 392 Kč a tamta 32 Kč, tak nevím, jestli stačí brát ta 200 mg. A na co ten kontryhel? Četla jsem tam něco takového že se to má užívat před IUI. Jako tablety nebo nějaký čaj?
Holky, co jste po IUI, kde provádí tuhle "operaci"? V ordinaci, nebo na sále? Minule právě Švábek říkal, že se může stát, že přijdu na kontrolu a hned se to provede. Mám si sebou něco brát? Leží se tam nějakou dobu?
Lucinko, tobě přeju, aby porod proběhl v klidu a neměla si velké bolesti...

pantomima
30. čer 2010

@haaninaa první IUI mi dělali na sále, druhou normálně v ordinaci, poležíš si 20 minut a jdeš domů 😉

adenka84
30. čer 2010

ahoj haninam, je to přesně jak píše pantonima...
Mě první IUI děllal můj gynekolog normálně v ordinace, další 2 mi dělali v natalartu ato jsem byla pokaždé na sále...ležíš tam 20 min...Nic k tomu nepotřebuješ, pouze si odložíš kalhotky a to je vše..Nic tě bolet nebude, je to jako když tě provádí běžnou gynekologickou prohlídku..je to rychlovka...po 20 min, se oblékneš vyfasuješ utroš a půjdeš domů....

vendulak
30. čer 2010

Gam držím palce dvoum bojovníčkům! 😉
Adenko tobě gratuluju k úrodičce a držím palce ať je co nejvíc silných bojovníčků 😉.
haaninaa mě dělali první IUI v ordinaci a druhé na sále. Ale bylo to to samé, úplně v pohodě, jen klasicky lehneš na křeslo, během chviličky je IUI udělané a pak přes tebe položí "prostěradlo" a 20 minutek si odpočineš, poležíš 😉.
Jinak listovek je hodně. Já beru momentálně těhotenské vitamíny Elevit Pronatal (jsou to jediné vitamínky bez jódu, ikterý nemůžu kvůli štítce) a v tom je 800mcg listovky. Jinak vě většině těhu vitamínů je 400mcg listovky, a třeba v Elevitu nebo Femibionu i tich 800mcg, což je prý doporučená dávka před otěhotněním a v prvním trimestru. V druhých dvou 400mcg. A jde listovek samotných koupit hodně, od hodně výrobců a to po 200mcg, 400mcg i 800mcg a samotná listovka stojí pár korun 😉.

pantomima
1. črc 2010

Ahoj a hezké ráno!

bude zase takovej pařák jako včera???přemejšlim, co s malou 🙂 odpoledne bude na písku vražedně 🙄

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Dobré ránko.

Petruš, to je správné, že myslíš pozitivně. Jen tak dál 😉 Bříško přestane časem úplně bolet a budeš se těšit z miminka...
Tlak ani bouřky u mě nějak nepůsobí. Jak říkala sestřička v ordinaci, že už to není jako kdysi, kdy byla silná bouřká či úplněk a ženy se rozrodily.

Pant, taky jsem brala magnezkum na křeče. Pomůže ti to. Určitě odpočívej, ať se moc neotevíráš. Je mi jasné, že s malou si moc neodpočineš...

Jedna, tak vidíš, že folíci dorostli. To je dobře. Příští týden OPU, super. Za chvíli tu bude další těhulka 🙂 Tak držím palečky, ať máš taky slušnou úrodičku a hlavně kvalitní vajíčka na oplodnění 🙂
Vedra jsou náročný, ale přes den jsem raději doma. Jen ráno skočím do obchodu nakoupit a večer většinou na menší procházku. Jinak doma máme zabedněno a puštěný větrák, tak se to vydržet dá.

Market, malej je naprosto úžasnej. Mrkla jsem ti do albíčka. To jsem nevěděla, že dítě může být nespokojené v kočárku. Snad se to časem zlepší.

Haaninaa, držím palečky na IUI. Snad se zadaří hned napoprvé. Neboj se toho. Holky ti vše vysvětlily. Kdy na ní jdeš?

No a já za chvíli půjdu volat do porodnice, aby mě objednali na monitor. Včera jsem se nedovolala, tak snad dnes budu mít štěstí.

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Už jsem se do porodnice dovolala. Jdu tam v úterý na 9 hod. Rovnou se i udělá poradna + monitor.

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF - ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen 2.IVF. OPU 30.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... výsledky v normě, 3. IUI v červenci

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 40tt, odhad váhy 3200g, TP 4. 7., poradna v porodnici 6. 7.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 34tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 26tt, 26.7. poradna + velký utz
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 22tt, , poradna za měsíc
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 17tt, poradna a UTZ 9.7

adenka84
1. črc 2010

Ahoj holky,
před chvíli jsem volala do Laborky, jak se daří našim dětičkám...Jsem z toho trochu v rozpacích a dělá mi to neklidnou...Z 10 vajíček jich máme 6 v pořádku, + jedno z nich ještě bojuje...4 nám už bohužel zahynuli...pokračuje se tedy zatím v prodloužené kultivaci...Zítar mám brnknout a dozvím se kdy bude transfer...
Mám z toho strach, chtěla bych. aby byla vyšla PK,a le zárověň bych si přála ještě alespoň 2 embria zamrazit...pro jsitotu a klid....

Pantonima, sluníčku se vyvyruj, je zrádné pro tebe i pro malou...i když dne sto u nás vypadaá od rána, že bude celý den pod mrakem...

Lucie, tak tebe čeká první kontrola v porodnice, tak ti přeji ať vše v pořádku a ať jsou tam natebe hodní....

Gambrinusko, Petruš jak se cítíte vy?

V 11:00 hodin jedeu do nemocnice na včeličku...Musím je dostávat do zadku a to fakt sam nedám, manžel ned protestoval, že to ani zkoušet nebude..Navíc stejně neí doma a tak si tam musím do neděle pro ni jezdit..nemám, bohužel v okolí nikoho kdo by mi ji bodnul..chjo...

michamicha
1. črc 2010

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF - ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen 2.IVF. OPU 30.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... výsledky v normě, 3. IUI v červenci

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 40tt, odhad váhy 3200g, TP 4. 7., poradna v porodnici 6. 7.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 36tt, poradna a první monitor 7.7.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 26tt, 26.7. poradna + velký utz
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 22tt, , poradna za měsíc
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 17tt, poradna a UTZ 9.7

michamicha
1. črc 2010

ahojky,
aden, oni to zvládnou, uvidíš 😉
pant, já se chystám za chvíli ke kadeřnici a odpoledne se jdeme podívat za dětskou doktorkou, min. týden jsem jí volala jestli nás vezme (chodí k ní už martin) a prý pořád bere malé pacoše, tak jsem ráda 🙂 si zase pokecá manža, když se s ní zná 😀
lucko, pořád nic? jsem zvědavá co ti řeknou v úterý, bereš si s sebou tašku?

jinak mě poslední 3 dny docela bolí břicho, střídavě tvrdne (což je nepříjemný, ale nebolí) a pak mě to docela slušně píchá dole u čípku, tak jsem zvědavá co mi řekne dr. ve středu v poradně... jo a včera jsem měla takovej divnej pocit, břicho nebylo tvrdý, ale takový necitlivý, nevim jak to napsat, asi jako když vás brní ruka a vy jí necítíte, jsem si dloubla prstem do břicha a nic jsem necítila 😕

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Adenko, PK je asi v tomto zrádná, že embryjka se rychleji rozpadají. Ale uvidíš zítra co ti řeknou. Musíš na ně moc myslet. Brzo si pro 2 pojedeš a určitě budou pěkná. Nechala jsis dělat i AH? Držím palečky, aby to už žádné embryjko nevzdalo a měla jsi i co zamrazit.

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Micha, uvidíme podle situace. Pokud do té doby neporodím a nic mi nebude, tak asi ne. Kdyby se mi tam už chtěli rovnou nechat, tak bych zavolala manželovi, aby mi jí přivezl...
Bolení břicha mám od neděle, ale je to prý tím jak dítě tlačí na čípek a prý je to normální. Tvrdnutí břicha jsem měla snad jen jednou a bylo to dřív, po magnezku mě to přešlo.
Ještě, abys neporodila dříve než já...

michamicha
1. črc 2010

@l.u.c.i.e počkej, se tam nakonec potkáme 😀

l.u.c.i.e
1. črc 2010

I to se může stát 🙂 Když máš Vojtíška o 14 dní napřed, tak je to klidně možné... Ale ne, jen ať je ještě u tebe nějakou dobu v bříšku. Tobě posunuli termín porodu, nebo ho máš pořád stejný?

michamicha
1. črc 2010

@l.u.c.i.e dr. mi ho nechal stejný, prý aby ho posunul, tak by to musel být rozdíl víc než 14 dnů a mě řekl, že to je tak 12-13 dnů, no ale nezlobila bych se, kdyby chtěl Vojtík ven o ty 2 týdny dřív, začíná to bejt dost náročný... nejlíp je mi doma, nikam moc nechodit, se strašně zadejchávám jak je to vedro 😝

adenka84
1. črc 2010

Micha, lucie děkuji za podporu....

Lucie AH jsme si udělat nakonec nenechali..Přesvědčil nás Bouše, že tentokrát máme velkou naději na úspěch..Tak jsem si AH nechali jako takovou poslední šnaci..Kdyby nám to ani tentokrát nevyšlo tak 3.IVF by chom si zapalatili se vším všudy....Embrioložka nám nai ten AH nenabídla..Vzpomínám si, že poprvé o něm mluvila, tentokrát ne...

Holky, tad yto vypadá, že už se vaše děti budou brzy klubat na svět...Micha tobě se nakonec ten porod povede popohnat..Byl by jsi ráda, co? Možná se vám vaši raraášcí narodí opravdu společně....

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Micha, to znám. Proto chodím ven jen ráno či večer. Sice se moc nezadejchávám, ale za to chodím jako kachna 😀 Strašně pomalu... Manžel je většinou z procházky více unavený než já 😀
Snad se Vojtíšek nebude dávat tak načas jako Matýsek. Budeš to muset ještě aspoň 14 dní vydržet... Uvidíš na monitoru, zda se tam něco děje či nikoliv.

gambrinuska
1. črc 2010

Ahojky holky, tak tady se už domlouvá rande bez nás? 😉 😀 v porodnici, No holky ty uzlíčky to maj fakt za pár 😅
Aden mně je nějak furt stejně, jen mažel mě sekýruje at ležim s nohama nahoře-myslim že ted už je to prd platný ale vysvětli to chlapovi 🙄 😅 a nejradši by mě za ně pověsil aby embryjka nevypadly 😕 😀
jo ten prednison beru 1/2 denně od OPU, s těma embryjkama mně to mrzí 😔 , dyt víš jak je to u nás 😔 ale těch 6 bude megasilnejch 😉 jak ses rozhodla s tim AH
peto jak u tebe?
Hani držim palce na IUI je to opravdu jak na gyndě, v pohodě 😉

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Adenko, tak vidíš, že i Bouše si myslí, že to tentokrát vyjde. Navíc jste pro to udělali úplně vše. Já si to myslím taky, že brzo budeš těhulka...

gambrinuska
1. črc 2010

Aden tak už jsem to dočetla 😉 Hele a toho Boušáka jsme měli pro štěstí obě 😉 😔

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Gambrinusko, ty mužští, co? Ale je hezké, že na tebe a miminka tak hezky myslí. 🙂

adenka84
1. črc 2010

Gambrinusko, kéž by jsi měla s tím Boušem pravdu....
Ty už je máš u sebe, ale já ještě nevímkdo mi je bude zavádět....Pokud v sobotu tak nebudu mít na výběr, protože to tam bývá jem jeden lékař,ne?
Pokud v pondělí tak se nechám překvapi...První tarsfer mi dělal Rokyta, Ket mi děllal Bouše a tak ten třetí pokus by jsi mohl vzít Švábek..To bych byla nejraději, protože jemu nejvéce důveřuji..Nevím, proč, ale má v sobě nějaé kouzlo...

Gambrinusko, jen pěkně odpočívej anech se obskakovat manžílkem..Ať mají vaše miminka klídek na to se u tebe v bříšku pěkně zavrtat...

ferrari
1. črc 2010

@adenka84 Ahoj Adenko právě mě taky čeká IUI a měla jsem s toho obavy a čtu tvůj příspěvek tak je to vpohodě můžu se zeptat jestl tam smí i chlapy?
🙂 😉

adenka84
1. črc 2010

tak na tuhle otázku ti nezodpivím, nikdy jsem se na to ani neptala..manžel na mě čekal, vždy v čekárně...Abych řekla pravdu nevím, jestli bych ho chtěla mít při IUI u sebe...Ale záleží na tobě, zkus se zeptal lékaře.....Chodíš také do Natalartu?
tam IUI dělají buď na sále nebo v ordinaci..V ordinaci si myslím, že by to nemělo vůbec vadit, ale na tom sále? je to přeci jen sterilní prostředí..zkus se zaptat a uvidíš sama...
Jinak drží place, aby IUi byla pro vás úspěšná...

pantomima
1. črc 2010

@ferrari ani bych ho při IUI mít nemusela, probíhá to jako normální gyn vyšetření, ale třeba by ho za tebou pustuli na těch 20 minut, co tam pak budeš ležet...tedy pokud ti to budou dělat v ordinaci, na sál asi opravdu ne 😉
já to řešit nemusela, ráno dal spermíky a šel do práce 😀

jedna11
1. črc 2010

Ahoj holky,
Adenko o vikendu bude slouzit Svabek, vim to protoze jdu k nemu v sobotu na utz. a v pondeli nebo v ut jdu na OPU, tak uvidime ke komu. Jinak je mi lito, ze 4mimisove to vzdali, ale musis verit, ze tyhle to zvladnou. Jak je to vubec, kdyz by si si dala PK a prezilo vsech 6 , tak se muzou ty zbyle nechat zamrazit? nebo se mrazi jen ty co nedavaji na PK?

Gam, ja jsem asi jako tvuj manzel, myslela jsem, ze by se melo odpocivat celou dobu. A jakou dobu to tedy ma cenu lezet s nohama nahore? prominte, ze se ptam jako blb. To ma vyznam jen v Natu co se tam lezi po tom zavedeni?

Holky, jeste jsem se chtela zeptat, sestra mi rikala, at ji pronesu zbyle jehlicky a i ty pouzite. taky jste to tam nektera nesla? zda se mi divne na co chteji pouzite a uz jak jsem zblba, tak nevim jestli jsem ji blbe nerozumela v tom vsem jak jsem z toho byla vypleskla.