Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
31. srp 2010

Dobré ránko, ženy 🙂

@marketa137, to by bylo moc hezké, ale nemyslím si to... Včera mi sice taky hned usnul po koupání, ale je to tím, že mi od 16hod nespal a byl mrzutý. Za to v noci už mi nespal v kuse 5 hodin, ale probouzel se po 1,5 - 2 hod. Je teda pravda, že po nakojení zase usnul... Uvidíme co dneska. Přes den mi malej spí jen dopolko a odpolko už je to takové trhané.

@m.evzenie, budu držet palečky, aby menstruace nedorazila vůbec 🙂 Zrovna včera mi kamarádka říkala, že našla //. S prvním dítětem jim to trvalo skoro rok a teď to zkusili jednou a povedlo. Sama je z toho překvapená, že se podařilo hned napoprvé 🙂

@douda, to je u malého vyjímka, že mi spal v kuse 5hod. Většinou se mi budí po 3 hodinách. Teď mi zase začal pít častěji.

@sabcav, tak mi máme pravý opak. Malej by jedl snad pořád 🙂 A když to není hned, to je křiku a těch slziček 🙂 Pak se pak s oddychem přisaje a blaženě usíná 🙂

@ilca1, Eliška je taky hezké jméno. A když si to přeje Filda, tak proč ne 🙂

marketa137
31. srp 2010

@l.u.c.i.e alespon že v noci si nechce hrát 😉 . Tomík je až moc spací, včera usnul celkem brzo, už ve 20:30 a jak už se hodně točí po postýlce tak se namáčknul do rohu tak ho probudil až monitor v 6 ráno 🙂 a to se trošku napil a pak vstával až v 9 😉 . On spí dost i přes den, max je vzhůru 2h a pak zase jde spát. Na začátku všichni říkali že dospává tu dobu o kterou přišel dřív ale ted teda envim co naspává, už začal dávat kolínka pod bříško a už se mui i někde povede udělat jakoby pár kroků ale leze dozadu a to ho unaví snad ještě víc 🙂

@douda nevim jestli jdeš pak i do rizikovky? na diabetologii to jde celkem rychle, tam jsme byla vždycky vyřízená docela rychle ale v rizikovce to nikdy pod 3h čekání nešlo 😝 , je tam pro rizikovky jen 1 doktor takže to podle toho jde 😖 , na UTZ jsem teda čekala max hodinu ale pak do poradny to bylo na dlouho kde mě vždycky jen řekli že mam přijít zase až půjdu na diabetologii 🙂 , max jsme tam byla 5 minut. Pokud jdeš hned ráno a jen na dia tak to stihneš ale pokud máš i UTZ a poradnu tak jsem nikdy nešla dřív než ve 13h 😒

ilca1
31. srp 2010

market a ty sis píchala inzulin nebo jsi to zvládla jen s dietou?A ty jsi měla těhu cukrovku nebo ji máš normálně?

douda
31. srp 2010

Markét to ještě nevím , podle doktora by mě měli na rizikovku poslat z diabetologie , no uvidím jak dopadnu ve čtvrtek 😀 ,
Ilčo já vůbec nevím co budu mít na sobě nějak jsem ještě s podzimem nepočítala 🙂

kajdzas88
31. srp 2010

Ahoj holky omlouvám se,že sem Vám do toho skáču. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte kde v Plzni provádí mobilisaci kostrče Děkuji a ještě jednouse omlouvám 🙂

sabcav
31. srp 2010

@ilca1 já mám vysoké hodnoty nalačno 😖 , no vysoké, vyšší, ale ten šmejd prášek jsem vysadila, bylo mi po něm dost blé a hodnoty stoupaly 😕 😀 😝, no exot 🤐. Co jím...na co mám chuť, akorát teda musím přemejšlet, aby mi to jakž takž vyšlo...takže jím hodně masa, málo příloh (jak můj brácha, ten prý vždycky řval, málo brambor a velkej řízek 😀), nějakou zeleninu, a bacha na ovoce a mléko a mléčné výrobky...ale jako zase je jíst musíš 😉. No jinak mám akční dítě, co se furt vzteká a dělá doma bordel a kramaří, takže se zastavím, jen když spí 😀 😉. S to je normální, s postupujícím těhu ty hodnoty stoupají. A neboj, já na tom inzulínu skončím za chvíli taky...ale chci to vydržet co nejdýl, píchání zvládnu, to neva...ale když si to píchneš, tak MUSÍŠ tak za 10-15 minut jít jíst, nebo ti klesne hladina cukru a je ti pěkně blbě 😝. No a s tím, jak A. zlobí teď u jídla, pak jím rychle já a pak jde hned spát, mi to časově nevychází...

Ketony jsem tuhle měla taky, jako jednou za čas )třeba jednou za měsíc) nevadí, to se stane 😉. Já si tuhle u tchánů na večeři dala 1 krajíc chleba s rybí pomazánkou a čaj (samozřejmě hořký, blé 😖), hodnota za 2 hodiny exkluzivní, asi 5,2, jenže pak jsem šla chvíli drbat na počítač s kamarádkou a pak si mi chtělo v 22,30 čůrat a byla jsem fialová až v tom posledním chlívečku, já blb si zapomněla dát druhou večeři 😀 . Normálně jí nejím, když jdu spát okolo 22, ale sem tam jdu spát okolo 01-02 hodiny ranní a to si jí musím dát 😉 .

sabcav
31. srp 2010

@douda @ilca1 tak doufám, že vás na příště objednají za 14 dní, pak se tam sejdeme a aspoň nám to rychle uteče 🙂 .
No a ten rizikovej doktor je fakt jen jeden , ženský jsou ok, mladý dr. taky, jen ten starší )turek) je lahůdka 😝 . Akorát nechápu, že aspoň ke konci těhu neudělají komplet prohlídku, jako kdyby mě pravidelně nevyšetřoval můj gyndr., tak oni třeba neví, jestli se otvírám nebo ne... 😕

sabcav
31. srp 2010

@marketa137 no to by mě švihlo, kdyby mi A. spala přes den a vnoci si hrála 😠 😖 . Naštěstí den a noc pochopila rychle 😵 a Terka to pochopí doufám taky 🙂

sabcav
31. srp 2010

@l.u.c.i.e no vidíš, každé dítě je prostě jiné 😉 . Důležité je, když je spokojené a pěkně prospívá 😵 . A na rady dr., že mám častěji kojit, nebrat ohled...ono si řekne 😉 . Třeba na mě A. koukala jak na blázna, co to po ní chci, když jsem jí dala prso dřív, třeba po 2 hodinách...a taky si nedala, potvora, jo za další hodinu, to by mi to prso ukousla, co dělala (proto jí říkáme krokodýl 😉 ). To byla legrace, vždycky po koju jednu prso nalitý a druhý jak hadr 😀

sabcav
31. srp 2010

já jdu za chvíli na kosmetiku, zvíře spí, a tchýně přijde za pár minut hlídat 🙂 . Hlavní zpráva dne u nás je, že nt screening je negativní 😵 , riziko down. syndromu 1:19 000 😎 . S Andrej jsme měli tenhle první 1: 1000 a bylo to ok 🙂 , tak teď je to víc než ok 😵 .

hezký den všem 🙂

sabcav
31. srp 2010

@m.evzenie tak na zítra tfuj tfuj tfuj, plivu na tebe těhu bacily 😵

ilca1
31. srp 2010

sabcav já měla dneska na lačno 5,1 a po snídani 8,6 😒 a to jsem měla jen jednu celozrnou housku s máslem a rajčetem 😒

haaninaa
31. srp 2010

Ahojky holky,

Adenka84 - přeji Ti, aby ti FL vyšly, je tam opravdu moc hezky a není to tak daleko.

@sabcav - gratuluju k výsledku. Teď už se jen těšit na Terezku 🙂 🙂

@ilca1 - Eliška je moc hezký, manžel by ji také chtěl. Horší je to s klukem, to se neshodneme.

Pant - hezký fotky. My byli před měsícem stanovat na Anníně, to je kousek od kašperku, tak jsme tam také byli a bylo to fajn.

@l.u.c.i.e - teda, malinkej je andílek, když takhle spinká. Ale pozlobit také musí 🙂 🙂

Evženie - co testík? Držím moc palečky....

haaninaa
31. srp 2010

Dneska jsem si koupila v lékárně vitamín E (prý je to vitamín plodnosti), tak ho ještě budu brát k Femibionu. V práci mi ženský radily, ať si ještě nechám udělat testy na štítnou žlázu, že je to další z problémů, proč to nejde. Kam na ty testy mám jít? Stačí k obvoďákovi? To jde jen o krev? Na říjen jsem objednaná na gyndu, tak si řeknu o antikoncepci a nechám všechno na jaro...

sabcav
31. srp 2010

@ilca1 hm, tak to je fakt vysoký ☹, tak uvidíš, co ti řeknou, snad tě nechají ještě chvíli jen dietit 🙂 ...neměla jsi k tomu třeba mlíko (třeba v kafi 😉 ), já si ho normálně dělám do 1/2l - 1/4l vody, 1/4l mlíka a když to vypiju celý, tka mi to taky nevycházelo, tak si ke snídani dám půlku a když se po těch 2 hodinách změřím, tak si to dopiju, studený kafe mám ráda 😉 a k tomu si něco malýho zobnu - tím si dám jakoby sváču 🙂

@haaninaa v tom femibionu je Ečko taky, ale asi tím nic nezkazíš😉. Pak ještě doporučují myslím koenzym Q10 😕 . S tou štítkou nevím, snad ti holky poradí 🙂 . Genetiku a imuno u UG máte???

Odpo jsem byla na kosmetice, hlídala tchýně 😵 , konečně chvilka klidu a pohody, beze spěchu atp 😎 . A asi je Terýs muzikální, jak jsem tam ležela na lehátku a hrála nějaká relaxační hudba s bubnama, tak si slečna kopala do rytmu 😀 🙂 . Andí to taky dělala 🙂 a taky jak jsem byla v těhu často na pc, tak jí na pc nejvíc baví farmville na fb (prostě zvířátka jsou naše 🙂 ) a volá táta, táta, to chce mluvit s manželem přes skype a nebo visí na klávesnici a řve pí pí (jakože písničku), takže jí na youtube musím něco pustit, to má největší radost 🙂 . Akorát nechce dětské písničky, jí nejvíc bere madonna a tak... 😕 😀 . Na zítra mám vařeno, bude kuře na paprice a kolínka (pro Andí těstovinová rýže, nehodlám strávit půl dne řezáním vařených kolínek a rozmixované to nejí 😉). Snad nebude lejt a budeme moci jít někam ven 😔 🙂, tohle počasí mě ubíjí ☹ 😒 😠. Hezký den všem 🙂 .

adenka84
31. srp 2010

Hani, s tou štítkou si zajdi k obvoďákovy, on ti napíše doporučení k endokrinologovi(štítňákovy), tam už zjistí zda míš nějakou poruchu či ne...Vyšetření je hlavně z krve, také ti možná udělají sono štítné žlázy...

pantomima
1. zář 2010

pěkné ráno!

v půl devátý frčím na ultrazvuk, náběry a podobně, tak jsem zvědavá, co se všechno dozvím

dnes jsem blbě spala, malá mě probudila ve tři a já už pořádně nezabrala, malej kopal až do rána do močáku, tak jsem nemohla najít nějakou vhodnou polohu 😠

sabcav
1. zář 2010

@pantomima ať ti to dobře dopadne 🙂 . S tím spaním mi to mrzí ☹, ale občas se mi to stane taky, akorát za to nemůže Andrej, ale T, jak mi tlačí na močák, až se vzbudím, ale většinou je to až k ránu a to se mi dost blbě usíná 😒 ☹ . Mě pak na hledání polohy pomáhal kojící polštář, hezky jsem si ho nasyslila, jak jsem potřebovala 🙂 😉. Andí šla spát včera až v 21 😕 , to jsem na to zvědavá, jak dlouho bude spát, ani se s manželem neviděli, když odcházel do práce, zatím je tam ticho a chrní, holt mu pak zavoláme 😉 ...venku zima ☹ , ale neprší 😵 🙂 . Hezký den všem 🙂 .

Evženie, tak co ten testík???

m.evzenie
1. zář 2010

Ahojky holky,
dík za palečky a těhu bacily, ale nějak to nepomohlo. Jsem sice 34 den, ale možná mám po těch tabletách skluz než
se to dostane do normálu, nevím. ☹ snad někdy příště.
Pant., tak ať máš z kontroly samé dobré zprávy.
Sab., to se malá vyspinká do růžova nebo už se probudila?

ilca1
1. zář 2010

sabcav já kafe ani mlíko teď nepiju tak tim to nebylo,nu nevim měla jsem včera ráno i večer ketolátky v moči dneska ráno je to zatim dobrý,včera jsem volala doktorce že to mam vysoký a říkala že mě asi dají zítra ten inzulin,tak těch pár týdnů už to holt nějak zvládneme.
Evženie to mě mrzí,ale třeba ještě....ještě jsi to nedostala ne 🙂

ilca1
1. zář 2010

tak dneska cukr hodinu po snídani 10,3 😕 já ted 😕 y jedu a už na sobě cítim jak mě není dobře ☹

m.evzenie
1. zář 2010

Ilčo, tak to máš cukr vysoký, pro mimi vše, to zvládneš ten inzulín.
Ms jsem ještě nedostala.

douda
1. zář 2010

Ahoj
Tak rarach ve škoce hrozně se tam těšil skoro my nedal ani pusu 🙂 .
@ilčo neboj zítra ti řeknou co a jak , já jsem zvědavá u sebe jaký budou hodnoty ☹

pantomima
1. zář 2010

jsem doma z ultrazvuku, pořád je to kluk 😀 , všechno v pohodě,akorát mi dr musel dát chvíli pauzu, nějak se mi při tom dlouhým ležení na zádech nedokrvoval mozek, tak jsem musela na chvíli na bok, fuj, kdybych neležela, tak se složim 😖

ilca1
1. zář 2010

tak jsem opět volala doktorce protože mě bylo docela zle a ještě dneska mě nasadí inzulin.
sabcav ty jsi si při prvním těhu taky píchala inzulin?někde jsem četla že miminka pak můžou mít problem s dýcháním po porodu ☹

frflenka
1. zář 2010

Holky myslite, ze se mam taky objednat na stitnou zlazu? To oni v Natu z tech testu, co mi delaji pred IVF, nepoznaji, jestli ji mam v poradku nebo ne? Ja uz jsem ze vseho táááák divoka!!! 😒 😖
Dekuju za radu!

ilca1
1. zář 2010

frflenka mě je dělali s testama v natalu nikam zvlášt jsem na ně nešla

adenka84
1. zář 2010

To je pravda, v Natalrtu vlastně zjistí, jestli je štítka v pořádku...Na to jsem úplně zapoměla... 😀

l.u.c.i.e
1. zář 2010

Ahoj děvčata,

@m.evzenie, tak uvidíš co a jak. Bylo by fajn, kdyby ms už nedorazila vůbec. Ale jak píšeš, může to být i skluz díky lékům.

@pantomima, hlavně, že je Oskárek v pořádku a ty taky 🙂 Kolik teď váží a měří? Už se ti to taky blíží 🙂

Jinak se mi konečně podařilo zachytit malého úsměv 🙂

pantomima
1. zář 2010

@l.u.c.i.e něco kolem 1322g, dýlku nevím, že prej to ještě není podstatný 😉 , ale je pořád koncem pánevním, no doufám, že to ještě změní 😠