Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
8. zář 2010

Moc se omlouvám, píšu na etapy 😉 🙂

sabcav
8. zář 2010

@douda držíme vše, co máme 😵 .

adenka84
8. zář 2010

Ahoj holky,

Lucie Matýsek krásně přibírá, gratuluji...Je super, že se nebojí cizích lidí...to je velká výhoda...
Douda, budu ti držet palce, aby se tvůj matýsek moc netrápil a vy byli brzy doma..Určitě bude vše OK...
Ili, také bych chtěla rodit ve Stodě..Jsem tam s nimi spokojená...Od té doby, co tam je nový primář.(mimichodem je i mým gyndařem) se porodnice o 100% změnila...Řekla bych, že menší porodnice jsou lepší než velké..Sestřičky mají spoustu času, pomáhají s koupání a s kojení, více se rodičkám věnují...Byla jsem tam na laprace a opravdu každou chvilku tam nikdo byl, jestli něco nepotřebuji, doktoři totéž...takže v tomhle ti Ilčo naprosto chápu...

Tohle je, ale pouze můj názor, netvrdím, že na Lachotíně to není špatné..to určitě ne...

haaninaa
8. zář 2010

Ahojky holky,
Lucie - mi to nikomu nechceme říkat, už jen kvůli těm kecům, že nejsme sami schopni si mimi pořídit a nikomu nevysvětlíš, že to není jen tak.. Tak hold bude anamnéza neúplná, stejně si to zjišťovat nebudou i kdybych tam řekla, že babi má kupu prášků a ve skutečnosti je zdravá jak řípa. Malýsek je šikulka, že se nebojí, hezky Vám roste.

@adenka84 - moje sestřenice se před lety přestěhovala kvůli práci zdravotní sestřičky do Plzně, ale rodila před půl rokem ve Stodě, přestože dělala na Lochotíně. Prý ji Stod vyhovoval víc...

Ostatní zdravím...

ilca1
8. zář 2010

ve Stodě je to menší a je tam jen pár miminek tak mají na každého hodně času a to je fajn,ale já se Lochotínu už nevyhnu tak věřim holkam že jsou tam taky fajn, snad tedy chytnu tu lepší směnu jak píšou 🙂
A jaký je ten doktor na rizikovce?Je fajn nebo je to jeden z těch arogantních doktorů?
Douda držim palečky ať vam to dobře dopadne a rychle uteče

l.u.c.i.e
8. zář 2010

Malej spinká a manžel je v trapu 🙂 Šel ke kamarádovi na pokec. No a já serfuju po diskuzích 😀

@m.evzenie, to je mi líto, žes to nakonec dostala. Moc jsem ti přála, aby to vyšlo napoprvé. Ale ti si to nějak tušila, že přijde ms. Příště už nééééé 🙂

@ilca1, my jsme poslali děkovný dopis a přiložili jsme fotku. V porodnici mi dali na ruku identifikační náramek s čárovým kodem a hned po narození to dali i Matýskovi. Je tam stejné číslo porodu... My jsme byli 1701. To znamená, že od začátku roku 2010 do mého porodu bylo v porodnici narozeno 1701 dětí. Micha měla určitě větší číslo 🙂 Máme to doma schované na památku. Hned po porodu jsme ještě dostali pamětní list se jménem doktorky a porodní asisitenky. Samozřejmně, že tam je napsaná i váha, míra a čas porodu...

@sabcav, to je fajn, že mimi tak pěkně roste. Jen tak dál 🙂 Snad se přííště mimi ukáže i mezi nožičkami...

@douda, zítra držet palce budu. Věřím, že bude vše v pořádku....

@adenka84, taky jsem ráda, že se nebojí lidí kolem sebe. Na všechny se usmívá 🙂

Holky, vždyť je jedno, kde budete rodit. Každá má zkušenosti s jinou porodnicí a ráda se vrací tam, kde to zná 🙂

michamicha
9. zář 2010

ahoj všem 🙂
@l.u.c.i.e Lucko, my jsme měli číslo 2116 😀

chjo, musim zase letět, malýmu se nelíbí na bříšku ☹

l.u.c.i.e
9. zář 2010

Dobré ránko,

@michamicha, taky krásné číselko. To by mě zajímalo poslední číslo porodu 31. 12. 🙂
Taky tě tak padají vlasy? Já už je mám poloviční... Budu si muset zajít do lékárny pro nějaký vitamíny, nebo něco na posílení vlasů... Sice beru vitamíny pro kojící matky, ale to je vše pro mimi...

michamicha
9. zář 2010

@l.u.c.i.e trochu mi začly padat, ale zatim to neni nijak tragický, akorát bych si potřebovala zajít ke kadeřnici, se musim domluvit s manžou jestli by si nezařídil volno na celý den až půjdem 22.9 na kyčle,tak že bych si po kyčlích zašla na melírek a ostříhat ty hnusný konečky vlasů 🙂

l.u.c.i.e
9. zář 2010

@michamicha, mě začaly vypadávat až teď. Jsou to chuchvalce, co vyčešu... Taky si zajdu ke kadeřnici, ale jen na ostříhání... Snad se vlasům uleví, když budou zkrácené... Barvy se bojím, když mě tak padají...

pantomima
9. zář 2010

holky, to je normální, že po porodu padají, v těhu se totiž pouští minimálně tak teď to dohání, jen to tak vypadá, že padají hodně, je to normální výměna 😉

l.u.c.i.e
9. zář 2010

@pantomima, jen aby, nerada bych byla plešatá. Už teď mám vlasy poloviční a bez lesku 😒

pantomima
9. zář 2010

neboj 😉 to se srovná, ty vitamíny pro kojící maatky jsou dobrý, nejen pro mimi, ale i pro tebe, aby jsi při kojení neztrácela živiny a vitamíny, ale i tak se s tím tělo musí poprat a vyrovnat samo..já jen aby jste zbytečně neutrrácely za přípravky, který jsou na prdlajs! 😀

l.u.c.i.e
9. zář 2010

@pantomima, to víš, vyděsilo mě to... 😎 Nikdy mě tak nepadaly...

roby
9. zář 2010

Ahoj holky, jdu vás taky po delší době pozdravit 🙂
m.evzenie moc jsem držela palečky, tak snad příště už to vyjde.
Holky děsně to letí, já jsem už 32.tt a pomalu se začínám připravovat na porod, přemýšlím, že si asi už i zabalím tašku. Připadám si taková neohrabaná, malej se vrtí, vlní, kope, tlačí,... no vždyť to znáte. Ale už se na něj strašně moc těším 🙂 V pondělí jdeme do poradny, gyndr. říkala, že se koukneme, jak to vypadá zespoda, nabereme krevní obraz a zvážíme, tak jsem zvědavá, kolik jsem zase nabrala 🙂
Luci, s tím padáním vlasů je to prý opravdu normální, samo se to srovná.
Já jdu ke kadeřnici ještě teď v pondělí, ve středu mě čeká zubařka a bude vrtání, protože jeden zaplombovaný zub mám strašně citlivý na horké.
Dneska se udělalo konečně trochu tepleji, tak je i venku příjemně.
Holky zatím se mějte, papa

roby
9. zář 2010

Jo a holky ještě jsem zapomněla, pak jsme s manželem uvažovali, až se malej narodí, poslat do Natalu děkovný dopis a fotečku 🙂

gambrinuska
9. zář 2010

Ahojky holky, tak snaží se tady ted někdo? 😅 nebo jsoutu jen štastný těhule s maminama 😉 😉 😀
Je to nakažlivý jen se mít k němo přitulit jako vy, no snad taky nědco vybojujem 😔
Jak je jinak snažilky, Aden kdy budou lázně? sakryš to jsmemn tu sama netěhu 😉 😀

vendulak
9. zář 2010

@gambrinuska Gam já jsem v tom pořád s tebou, neboj! 😉
Ale celkově je to tedy hezká bilance pro Natal, to že jsou tu skoro samý maminky a těhulky 😵.

gambrinuska
9. zář 2010

to je dost že se taky ukážeš, koukam že se vrháte do dalšího kola 😅 , já už se sem pomalu bojim něco psát 😉 🤐 když nejsem těhu-jiínak holky moc vám to přeju nemyslim to určo zle 🙂

vendulak
9. zář 2010

@gambrinuska Gam jo jo, ale nevím no...už se bojím v něco doufat ☹. A jak jste na tom vy? Odpočíváte? Nebo se chystáte na něco dalšího? Třeba aspoň IUI, vždyť jednou už se vám přece zadařilo přirozeně tak nějaká šance by určitě byla.... 😵
Jo a já už se nikde moc neukazuju, je mi poslední dobou ze všeho dost smutno ☹. A nechci tím nikoho otravovat 🤐.

gambrinuska
9. zář 2010

@vendulak já jsem byla dost na dně, ale už cítim, že začíná být líp -nic jinýho než čas na to opravdu neni 😅 už zas přemýšlím jako člověk co to nevzdá 😵 , přemýšlým o IUI jen čekam na výsledky z genetiky abych věděla jestli tam jsou nějaký ty mutace kvuli kterym se to furt se.. ☹ a asi zkusim zas bylinky-kvuly cyklu-nějaká rada? 😉

gambrinuska
9. zář 2010

@gambrinuska vendul musíme se z toho vyhrabat a jde to sakra pomalu-je to hnus-ale nesmíme to vzadát 😉

vendulak
9. zář 2010

@gambrinuska Gam já myslím, že tohle prostě ani vzdát nejde.... jako by to vysněné miminko bylo motor co nás vždycky žene dál i přes všechno co nás potkalo, i když někdy je to sakra těžký.
A kdy budete mít výsledky z genetiky? Držím palce, aby dopadli co nejlíp! 😉 A pak je IUIčko určitě dobrá volba! 🙂 A dá to aspoň další naději 😵.
Jéje a bylinky...no já nevím, už sem k nim trochu skeptická, myslím, že na moje PCO jsou všechny bylinky krátké 🙄. Ale tobě chodila ms i bez hormonů, že? I když jsi měla asi dlouhý cykly, viď? No já vím, že hodně holek chválí Gynex, o tom jsem taky přemýšlela i když osobně ho vyzkoušený nemám. Zato třeba Femigard, Mastodynon či Jeřáb ptačí ano a bylo to všechno k ničemu. I třeba Sarapis. Takže teď piju akorát do ovulace vždy nějaký čaj s kontryhelem, nejdřív jsem pila Čaj vitality a plodnosti z bobshopu, a teď piju Ženský čaj od Grešíka. Ale spíš jen tak si trošku myslím, že by mohl kontryhel pomoci sliznici, a opravdu jsem jí měla vždy i přes Clost (který ji snižuje) pěknou, ale beru ještě do ovulace vitamín E 400, který je taky dobrý na sliznici prý. Ale že by to nějak napravilo, či prostě mi přivolalo přirozenej cyklus na to už nevěřím 😒. Ale třeba ostatní holky něco poradí... 🙂. I já bych to brala 😀.

sabcav
9. zář 2010

@gambrinuska
@vendulak
a nejen jim, ale i ostatním snažilkám 🙂

Holky držte se a hlavu vzhůru 😵 . Nebojte, taky na vás myslím, abyste se brzy dočkaly 🙂. Někdy si holt musí počkat na ten svůj uzlíček štěstí dýl 😉 , ale dočká se každý 🙂. My snažili od r. 2001 a Andí je narozená 2009, tzn. 8let ☹ 😉. Mezitím x pokusů, hoooooooodně těhotných kamarádek, jeden potrat po ivf, no nic pěkného 😒. Kdyby ten poslední - třetí pokus nevyšel, tak jsme podávali žádost o adopci - a ejhle, nejen že máme Andrej, ale na cestě je další dáreček - Terka 😵 . Příroda je mocná a pozitivní myšlení to chce teda taky ... 😉. Moc držím palce 🙂 .

sabcav
9. zář 2010

@vendulak prstíkovou metodu znáš??? 😉

sabcav
9. zář 2010

@roby jé, já tak nerada píšu dopisy, my (ač to máme zdaleka-90km), jsme jim radši Andí zajeli ukázat 😀 . Na zubaře držímm palce, ať to nebolí 🙂 . Já bych taky měla jít k zubaři (minimálně kvůli razítku do průkazky, ale asi mě tam něco akutního najde, i když to nebolí), ale když mě se tááááák nechce 😖 😝 .

sabcav
9. zář 2010

@l.u.c.i.e mě na to padání vlasů pomáhal obyčejný BIOSIL z lékárny 😉 . Dostala jsem darem myslím elevit 😕 a bylo to ještě horší než nejíst nic 😠 .

sabcav
9. zář 2010

@l.u.c.i.e já myslím, že pindík nám už nenaroste 😀 , to spíš jen tak pro jistotu 😉 , u lošanů to dokážou odhalit už takhle brzy 😵

petra177
9. zář 2010

Ahoj holky,

jdu Vás po dlouhé době pozdravit 😉 Bylo mi tak blbě, že jsem jen odpočívala a snažila se všechno zaspat,ale taky to moc nešlo. Jo, první 3 měsíce byly fakt hustý,zvracení nejen ráno, ale celý den.Hurá, že teď už se to trochu ustálilo 😉
Nevím,kdy Vás zvládnu dočíst, ale snad jo, abych věděla co je nového.
Jinak u nás, dneska byl I.těhu screening na genetice a miminka jsou dle USG v pořádku, hurá 😀 Tak snad vyjde dobře i má krvička. Podle všech by to měli být dva chlapečkové 🙂 Tak uvidíme jestli jim do příště něco neupadne 😀

Všechny moc zdravím, těhulkám pohodové těhulkování a zdravé dětičky a snažilkám, držím pěsti.

Zkusím Vás teď dočíst.

haaninaa
9. zář 2010

Ahojky holky,

@l.u.c.i.e - jak píše Sabcav, zkus Biosil, koupíš ho v každé lékárně, je k dostání bez receptu, a stojí něco kolem 50,- Kč za 30 tbl. Nevím teda, jak je to když kojíš, ale to Ti určitě poradí lékarnice. Já ho brala, když jsem zhubla 25 kg a hrozně mi padaly vlasy a kupodivu mi to zabralo. 🙂 🙂

@gambrinuska - já se také snažím, pořád a stále dokola, ale bez úspěchu. Teď jsme si chtěli dát přestávku, ale podle toho, co jsem dneska zase zažila v práci, asi odstoupím od původního plánu nechat to na jaro a zkusíme IUI asi zase teď znova. Jinak v té práci zešílím... Ještě se poradím na gyndě a uvidíme... 🙂 🙂 Jinak ti držím palečky při IUI, ať je úspěšné... K těm bylinkám.... já piju kontryhelový čaj, ale že by po tom byl nějaký úspěch, to se říct nedá. Sliznice nic moc není, to říkal už Rokyta v srpnu a to jsem ten čaj pila měsíc v kuse. Jinak mi ještě v lékarně doporučili brát vitamín E (prý je to vitamín plodnosti) je sice i ve Femibionu800, ale nic se tím prý nezkazí....

@sabcav - těhotných kamarádek je kolem mě mraky.Hrozně moc jim to přeju, ale je mi do breku. Vůbec nevím, jak se mám chovat, když je vidím. Jak si se k tomu stavěla ty? Nahání mi to slzy do očí. Některé na miminko čekaly roky, jiné si ho pořídily jako módní doplněk..

Dneska jsem zkoušela pečený zimní čaj. Znáte ho některá? Hrozná ňamka, akorát je trošku náročnější na čas, ale v zimě je výborný....

Ostatní zdravím....