Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

danda81
14. črc 2012

@l.u.c.i.e Děkuju a držím palce i Tobě 🙂 .

amy75
15. črc 2012

Tak vám, holky, musím napsat dnešní zážitek 🙂 Jela jsem ze supermarketu a najednou mi dva metry před auto přistál na silnici čáp, udělal tři kroky a vesele si odhopkal na louku u silnice. Já přijela domů s očima na čele a vráskama ve vlasech a hned mezi dveřmi jsem to vybafla na přítele 🙂. Tak třeba nám chtěl něco ten čáp naznačit 🙂) No jo, ale ještě někde cestou zapomněl vránu 😀DD

jana8
15. črc 2012

@amy75 přeji ať čáp přinese štěstí a ať za 2týdny nájdeš vytoužené // 😉 .....taky jsem viděla čápa den předtím než jsem šla k dokt. a dozvěděla jsem se že čekáme miminko 😵 ...... jen jsi užívej dovči a dopřávej břišku lahůdky 😝 držím palce ať to vyjde 🙂

jana8
15. črc 2012

@danda81 je hezky,že to bereš s rezervou ....ale i tobě držím palečky aby jsi se stala šťastnou budoucí maminkou a měla pozitívny test příští týden 😉

mufmartik
17. črc 2012

Ahoj holky, hodně dlouho jsem tu nebyla, tak všechny zdravím, držím palečky snažilkám a gratuluju těhulkám 🙂 . Se mnou je to tak, že jsme začali chodit do Natu, během prvního měsíce proběhly vyšetření, vše v pořádku, jen přítel horší spermio, ale to jsme už věděli... Hned potom proběhla první IUI v nativním cyklu, nepovedlo se, další cyklus znovu IUI, spermiogram už vyšel v pořádku, tříměsíční braní vitamínů asi dobře zabralo 🙂. Menstruace nikde, testík asi 13 DPO slabě pozitivní, ale bohužel po skoro týdnu zpoždění přišla docela bolestivá MS a je to v háji... Teď přemýšlím, jestli mám do Natu zavolat a zkusit hned další inseminaci nebo to nechat tenhle měsíc být a zkusit třeba jen doma. Nějak nemam na doktory po tom moc náladu... Ale aspoň je pozitivní, že to asi teď konečně vyšlo, i když s neslavným koncem.

l.u.c.i.e
17. črc 2012

@amy75, tak to je velmi pěkný zážitek 🙂 Kdypak budeš testovat?

@mufmartik, tak to je mi líto, že to nevyšlo, ale na druhou stranu, buď rádo, že to přišlo samo od sebe a nemusela jsi na revizi. Být tebou bych do natu zavolala a poradila se s nimi.

Holky, jak je to teď s IUI a IVF? Jsem na netu četla, že se teď IUI počítá jako IVF. Jaké jsou teď ceny? přece jenom to budou už 3 roky, kdy jsem byla naposled na IVF s ICSI.
Chtěli bysme aspoň 1-2x zkusit IUI, ale uvidíme, podle manželovo spermiogramu.

danda81
17. črc 2012

@mufmartik Ahojky, já bych zkusila asi další iui. Jak čtu tvůj příspěvek, jsme na tom podobně. Manžel taky měl horší spermio, vitamíny zabraly, ted jsem byla na 2.iui v nativním cyklu, ale asi nedopadlo. Takže kvůli dovče dáme pauzu a koncem srpna zase naklušeme.

danda81
17. črc 2012

@l.u.c.i.e To jsem ani netušila a mudr. mě o ničem neinformoval? Od kdy by to mělo platit, nevíš?

danda81
17. črc 2012

@l.u.c.i.e Byla jsem na iui před 12 dny a vše při starém, hradí pojišťovna.

l.u.c.i.e
17. črc 2012

@danda81, jen mě zaskočil tento článek a furt se něco řeší, tak jsem se chtěla zeptat, zda je vše při starém. Když jsem byla jen 1x na IUI, tak jsem platila akorát za tu injekci...
http://www.tribune.cz/clanek/27284-vzp-snizuje-...

danda81
17. črc 2012

@l.u.c.i.e zatím vše při starém, injekce pregnylu a jinak vše hradí pojištˇovna.

l.u.c.i.e
17. črc 2012

@danda81, tak to jsem ráda. No, jsem na nás zvědavá, jestli bude vše při starém nebo nějaké zlepšení.

danda81
17. črc 2012

@l.u.c.i.e snad už na nás přijde brzy řada 🙂

mufmartik
17. črc 2012

@danda81 tak to máme fakt docela podobné 🙂. Já si ještě před pár dny, když jsem měla tu hnusnou bolestivou MS, říkala, že mi teď u doktorů nikdo neuvidí, ale samozřejmě mě už otrnulo a asi tam zavolám a objednám se zas na ultrazvuk. Na IVF jsem stejně chtěla jít nejdřív na podzim, takže do té doby bych zkoušela ještě ty inseminace, zvlášť teď, když se to naposled asi povedlo, snad se to bude opakovat, ale s lepším koncem 🙂. Jinak jsem teď nějaká nervní, protivná, no hrůza, asi je to taky tím vším a za pár dnů se to srovná nebo mi doma vyhodí za chvíli oknem 😎. Potřebovala bych taky nějakou dovču, ale bohužel to teď kvůli přítelovo práci nejde, tak odpočinek musí chvíli počkat. Ty si volna užij, když je člověk odpočatej, hned se pak všechno líp řeší 🙂.

mufmartik
17. črc 2012

@danda81 jinak, ty už víš, že to naposledy nevyšlo? Já teď naposledy trochu špinila, myslela si, že přijde ms, přešlo to, a pak ten pozitivní testík... jenže za pár dní si to asi tělo rozmyslelo, ale to už je jiná věc....

adenka84
17. črc 2012

@mufmartik to je ěm moc líto, že to nevyšlo..ale nevzdávej se jdi do toho znovu..určitě to vyjde .)

danda81
17. črc 2012

@mufmartik Díky, no já začínám být nervní a zároveň posmutnělá 😖 . Mám to vždycky dva dna před ms a pak už je to v poho. Tuším, že to nevyšlo, mám to jako přes kopírák každý měsíc, takže opět stejný scénář. Mám návaly, bolí podbřišek a to špinění se přidalo, no mám to dostat ve čtvrtek...Doktory beru jako naději, že pomůžou přírodě, tak tam zajdi a uvidíš 😉 . Naštěstí iui je v poho, akorát ty utz, ale zase víš, co se děje či neděje 😉

mufmartik
17. črc 2012

@danda81 tak uvidíš, i kdyby to teď nevyšlo, ta dovča fakt pomůže a pak už to pofrčí 😀 . Ale třeba budeš ve čtvrtek překvapená, že nic nepřijde 🙂. Já se cítila stejně jako každý měsíc, až pak, když ta ms nepřišla, mi začalo být jinak, takovej zvláštní pocit, těžko to popisovat. No, moc dlouho jsem si ho neužila, ale tak holt příště... Dočkáme se, musíme 🙂 .

mufmartik
17. črc 2012

@adenka84díky... no jo, nedá se nic dělat, ale věřim, že to zas přijde 🙂 . Teď jsem si tu smůlu vybrala a příště už to snad všechno vyjde až do šťastnýho konce 😎 .

danda81
17. črc 2012

@mufmartik dočkáme 😀 určitě. Trpělivost, trpělivost a zase trpělivost ve velké dávce všem 😉

amy75
17. črc 2012

@l.u.c.i.e Jo jo, zážitek to byl moc krásnej, nikdy se mi nic takovýho nestalo a určitě ani nikomu z mých kamarádů 🙂 Škoda, že jsem u sebe neměla mobil, hned bych si ho vyblejskla 🙂 Nooo, testování, tož věc ... 😒 Zítra ráno budu 8-mý den po ET, teoreticky bych to mohla zkusit, ale bojím se, že je ještě brzo a jedna čárka by mě zbytečně srazila na kolena ....MS čekám příští pondělí, ale už od včera pociťuji v břiše slabou bolest jako před ms, prsa přestaly bolet, opouští mě můj dosavadní klid a začínám být nervozní, smutná a mírně nešťastná - prostě příznaky před ms jako vždy, i když poněkud dříve .... ☹

l.u.c.i.e
17. črc 2012

@amy75, s testováním ještě počkej. Sice já jsem už ten den testila a druhá čárka se objevila až po zaschnutí a pak slaboučce sílila. Nikdy jsem tedy neměla dálnice, ale byly tam. Snad i u tebe.

@danda81, bohužel začátek těhotenství je stejné jako před menstruací. Špinění nic neznamená. Znám kamarádku, která měla menzes až do 3 měsíce, kdy zjistla, že je těhotná, ale to už naštěstí byla ve 12 tt nebo 13tt...

Držím vám všem palečky, abyste se taky dočkaly. to čekání za to stojí. Věřte mi.

amy75
18. črc 2012

@l.u.c.i.e Počkám 🙂 Nejspíše do neděle, to bych měla být 12 den od ET, ale pořád mi dělá starosti to mírné pobolívání bříška jako před ms .... dneska už to sice bylo méně, ale bylo to cítit .... ach jo

mufmartik
18. črc 2012

@amy75 ahojky, držím moc palce, aby to fakt vyšlo 😉 . Pobolívání břicha neřeš, hlavně, když se nerozjede ms... To čekání je hrozný, fakt na budku, ale nic s tim nenaděláme, musíme vydržet 🙂 .

l.u.c.i.e
18. črc 2012

@amy75, jak už jsem psala počátek těhotenství je shodný s menstruací. Takže klid a vydržet. Držím palečky, aby se menzes nedostavila a bylo vše v pořádku. Vlastně od té doby, co jsem byla na IVF mám pořád strach... Jestli jsem těhotná, pak jsem krvácela v 7 tt, abych nepotratila, aby dítě nemělo vývojovou vadu, aby nenastali komplikace při porodu, aby dítě bylo zdravé, aby se mu nic nestalo... Myslím, že toho strachu se už nikdy nezbavím. Naštěstí se mi to vrací s úsměvem, obejmutím atd... Věřte, že to čekání stojí za to. Někomu to trvá déle, ale dočkáte se!

mufmartik
19. črc 2012

@l.u.c.i.e určitě se dočkáme, chce to jen trpělivost, já vím 😎 . Je mi jasný, že strach už nikdy nepřejde, pořád se budu bát, celej život. Když vidím mamku, jak se o nás s bráchou pořád strachuje, i když už jsem dááávno dospělý a máme svůj život... je jedno, kolik dítěti je, ten strach už bude pořád. Ale i tak se na to moc těším, za to všechno to stojí 🙂 .

bobicek323
20. črc 2012

Ahojky chtěla bych se vyjádřit k Natalrt Plzen.S manželem navštěvujeme Ivf centrum vzdálené od nás cca 200km.Chtěli jsme přejít do Natalartu do Plzně což je od nás cca 30km.Ale kuli tomu že mám nadváhu mě nevezmou. ☹ Ale pro mimi uděláme vše takže budeme dál dojíždět.Chtěla jsem aby o tom věděli i další.Není o tom že je to váhou nemožné,ale je to o dokrotech.Jinde to jde a tady ne. 😠

l.u.c.i.e
20. črc 2012

@bobicek323, to je divné. Já mám obezitu a IVF jsem u nich podstoupila. Není v tom i jiný háček?

marketa137
20. črc 2012

@bobicek323 to je divné 😒 , záleží i o jakou váhu jde ale i tak by ivf šlo max by doporučili dietu. |Možná to jen bylo špatně pochopené?

mufmartik
20. črc 2012

@bobicek323 ahoj, o tom taky nic nevím.... kamarádka je silná fakt docela dost, byla v Natalartu na IVF dvakrát během asi čtyř let a má dvě krásný dětičky. Ale určitě záleží o jakou nadváhu se jedná, jen mi zaráží, že by tě tak striktně odmítli a nedoporučili třeba nejdřív dietu a pak to zkusit. Dojíždění 200 km teda opravdu nic moc, to se ti nedivím, že bys chtěla blíž 😒 .