Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

tereza7974
20. črc 2009

A kam tam?

michamicha
20. črc 2009

kousek od omiše 🙂 už se na tu dovolenou těšim od února 🙂 a co ty, vymyslela jsi nějaký program nebo výlet pro vás?

tereza7974
20. črc 2009

Jéžiš, já ti to závidim, hned bych jela. 🙂 A na jak dlouho jedete? A jak se jinak citíš?
No zítra jdeme do kina na Harryho Pottera a ve čtvrtek na Dobu ledovou. O víkendu, pojedem na nějaký hrad nebo zámek, je to její přání. A příští týden fakt nevim, ale mam v plánu aquapark v Liberci. Až se manžel vrátí, tak možná pojedem do aquaparku u Drážďan. Jmenuje se to Tropican Island a je to nádhera. Cenově to vyjde stejně jako tady + cesta.

michamicha
21. črc 2009

ty jo, já už v aqua parku nebyla ani nepamatuju, jezdili jsme vždycky do waldmünchenu 😉
na harryho jsem chtěla jít, ale manža nechtěl, tak holt půjdu sama asi v sobotu 🙂

co se týče testu, tak nic, manža koupil test for you a na tom ani ťuk, takže na to kašlu, vysazuju utrouš a čekám na mrchu, doufam, že si jí odbudu před dovolenou 😒

marketa137
21. črc 2009

Ahoj, renap ma na tebe dotaz 😉 . Volala jsem na diabetologii a ma přijít v srpnu a říkali něco s močí za 24h. To chtějí jenom vzorek ne, přece tam nepotáhnu pet lahev 😀 a 500 na glukometr 😖 . Jdu tam až 7.8 a už to vidim že to pak začne 😖 .
terko taky mě to přišlo divný ale fakt od 21. června mě začlo být dost špatně od žaludku až do těhu testu. teď jak jsem počítala s revizí tak o víkendu mě bylo ok a dneska od 5:30 zase nespim a je mě na zvracení 😒 .
Micha to je dost divný ne, kup si jen mama test. ty jsou nejlepší a pokud už jsi na mamatestu měla // tak ten se nemýlí 🙂

tereza7974
21. črc 2009

Ahoj Micho, já bych udělala to samé, co radí Markéta. Kup si mamatest a jdi znova testit 🙂
Hned pak napiš. Čekam.

Ahoj Markét, střádat moč za 24 hod, tak to je nářez. To neni na petku, ale na kýbl 🙂 Držim ti palce 🙂

marketa137
21. črc 2009

😀 😀 no právě mě přijde blbost to tam nosit všechno. Já už si to z minula nepamatuju ale asi jen vzorek ne 🙂. Ale co čtu na netu tak cukrovka se objevuje až dýl a mít jí hned na začátku je málo časté a hodnota na lačno 7,3 je prý docela síla ☹ , ale hlavně že jsem vůbec těhu a už se smiřuju s rozpíchanýma stehnama 🙂

tereza7974
21. črc 2009

Máš recht, hlavně že jsi těhotná a ostatní peripetie člověk pak vydrží 🙂

renap
21. črc 2009

Market,všechno neeeeeeeeee 😀 ,jenom vzorek,ale musíš to změřit kolik toho bylo za 24 hodin,já jsem to střádala do starýho hrnce,pet flaška by asi nestačila.Já mam nalačno kolem 4 a 2 hodiny po jídle musim mít nejvíc 6,ale radši mín",kvůli tý plodový vodě,i když to stejně není z tý cukrovky,to velký množství.
Gab,kde jsi vzala že mam malý břicho? Já mam už od 5.měsíce takový pupek,jak tam mam moc tý vody,že už ani nechci chodit mezi lidi,protože se mě furt někdo ptá kdy už to bude,že už ho mam tak dlouho tak velký,ve 26 týdnu jsem měla 110cm ato jsem jinak hubená a mam nahoře pořád jenom 8 kilo.I doktoři říkali že je fakt velký,no nic příjemnýho,ale zatim mi vůbec kupodivu nepopraskalo.
Terko co ta dovolená,už víte kdy a kam? Já chci taky k mooooři

tereza7974
21. črc 2009

To musí být opruz v těch vedrcha ještě když lidi blbě koukají ☹ Terezka se narodila v červenci a vim, že jsem z těch veder byla uplně hotová. Už víš, kdy ti budou dělat ten císařský řez? Dnes od 20 hod jdeme na toho Harryho Pottera, doufam že se mi nestane, to co minule. To jsme šly v sobotu a já brzy vstala, abych měla vařeno a mohli jin od 13 hod. Takže se mi stalo, že jsem po 20minutách usnula a prý jsem i občas chrápala 😀 Pane bože! 🙂 Malá se mi smála a manžel mě pro jistotu po 15 minutách vzbudil, lidi prý dost blbě koukali 😀

tereza7974
21. črc 2009

Já vůbec když se vypravim do kina, tak je to trapas. Naposledy jsme byli na Nestydovi a narychlo jsme si rezervovali lístky na netu. Vůbec nikde nebylo místo a už vůbec ne 2 vedle sebe. Pak jsem tam našla na kraji 2 volná místa, tak jsem je rezervovala. Tak jsme vyrazili do Olympie a řikam té slečně, že tam máme rezervaci na jméno a ona se tak na nás divně podívala a nic, stále se dívala a koukala se okolo nás. Pak z ní vypadlo, že jsme si rezervovali místo pro vozíčkáře. No já se smíchy málem počůrala, to byl trapas. Už vim, co hledala, byly to ty vozíky 😀

marketa137
21. črc 2009

Renap dík. Já si to myslela, jen teda nevim do čeho to budu střádat 😒 . No jsem zvědavá co mě řeknou na lačno 7,3 😒 . Inzulín to jistí. Já mam v papírech z minulého těhu že jsem měla taky hodně plodovky 😉

tereza7974
21. črc 2009

Micho, halo halo. Jsi tu? Testila jsi?

michamicha
21. črc 2009

ahojky, tak mamatest se asi opravdu nemýlí, tenhle cyklus jsem testila jen mamatestama, každopádně dneska jsem dělala test co mi koupil manža a není tam už žádný stíneček, už jsem teda nebrala žádný utrouš a mrcha se mi pomaličku spouští...

michamicha
21. črc 2009

terez, teda s těma místama pro vozíčkáře jsem se pobavila 😀 😀 😀

terka82
21. črc 2009

Ahoj 🙂

Terko tak holt to bude jen na doktorech. V nejhorším případě to budem do září odpočítávat společně. 😀 Terko, Renap: Zatim dovču naplánovanou nemáme. Ještě jsme si nevybrali. Ale momentálně vítězí Kypr. 😀
Tak to je fajn, že se to Terce nezalíbilo a je teda odvážná, že ti to přiznala. Já zapírala a zapírala.
Snad jste si užily kino a doufam, že jsi tam zase nechrápala. 😀 Hm, ty jsi koukam expert přes kino. 😀
Nad tímhle aquaparkem jsme tu s mahžou taky jednou slintali a plánovali, jak vyrazíme. A zatim hoňo 😀. Tak třeba se konečně rozhoupeme, až to tu budeš vychvalovat.

Gab a kde je foto toho velkýho bříška? 🙂
Super, že je vše v pořádku. 😉

Micha to mi mrzí. Ale odpočni si od hormonů, co jsi do sebe rvala, dejte se s manžou na dovče do pohody, relaxujte a domů už třeba pojedete 3. Moc bych ti to přála. 🙂
To je fofr s tou mrchou, zřejmě by co nevidět dorazila tak jako tak. Zase lepší, že to proběhne takhle přirozeně a nemusíš na revizi. Vim, že jako útěcha nic moc... 😔

Markét je vidět, že s tebou hormony a hlavně nervy cloumají. Ale teď už snad půjde všechno krásně podle plánu. 😉 V nejhorším případě i s tou hnusnou cukrovkou. 😖
S tou močí fakt dobrý. 😀 By na tebe asi pěkně koukali, když bys jim přitáhla kýbl moči. 😀

Renap teda to musí být síla, ten tvůj pupík. 😲 Na moře si musíš chvíli počkat. Příští rok si to vyměníme, jo? Já mimčo a ty moře. 🙂

tereza7974
21. črc 2009

Ahojky, píšu až tak dlouho, pač jsme se teprve teď vrátili z kina. Bylo to moc hezký a dokonce jsem ani očko nezamhouřila, ale pojistila jsem se kávou. Bohužel teď zase nemůžu usnout.

Terko, ten Kypr ti fakt závidim 🙂 Asi pojedete jako last minute, co? Máš pravdu, budeme odpočívat a v září do toho půjdeme s plnou vervou.

Micha škoda, že to nevyšlo, tak snad příště. Už ses objednala na další termín? A kolik IUI máš v plánu? Hlavně se kvůli tomu netrap, tvoje chvíle jistě přijde, jen o trochu dýl.

michamicha
21. črc 2009

terez, neobjednala, teď na to prdím, stejně jedem na tu dovču, tak až ten další cyklus...

tereza7974
21. črc 2009

Micha asi jsme na tom časově stejně, že jo? Ty jsi byla cca týden po mě, tak se tam možná potkáme. Ale možná máš delší cykly, už si to moc nepamatuju. Na dovče si odrfkneš, načerpáš energii a oplálíš 😀 Já jsem jak syreček, akorát nesmrdim 😀 Doufam 😀 Kolikrát tedy zkusíte IUI?

tereza7974
21. črc 2009

Prosim tě, hlavně se neoplavuj a opaluj 😀

gab123
22. črc 2009

Ahoj holky jdu jen na skok jsem nějak unavená!
Tereza bude mít chlapečka Tomáška!
Až budu mít chvilku tak pupík vyfotím!a kolik mám v pase na to jdu hned už to mám no mám 94cm jsem ve 22 takto tě dohoním!renap dorůstám za tebou!Nevím proč,ale myslela jsem ,že máš malý pupíček!Já mám nahoře 3,5kg!
micha nevěš hlavu uží dovču a plnou energiíí v před!
teri kypr jo já tak porodnici ☹ 😉to ti budu závidět 😝

gab123
22. črc 2009

renap já mám vody prý akorát a tomasíno taky odpovídá tak to nevím po čem já mám takovej pupek,ale je fakt,že jinak tlustá nejsem spíš vysportovaná,ale bříško jsem měla mám ráda pivčo 😉 No uvidíme!

jo dnes jsem byla na dětské kardiochirurgii vše máme taky v pořádku tak snad vše dobře dopadne!dobrou papa

michamicha
22. črc 2009

terez, v té zprávě mám napsané, že bysme zkusili IUI dvakrát, ale to se teprv uvidí...

tereza7974
23. črc 2009

Ahoj Micha, já to vůbec neviděla a vlastně ani teď ne, asi jsem už plně slepá 😀 Já jsem teď přišla z Natalartu a vůbec jsem dobrý zprávy neslyšela. Pokusy se pozastavují, pořád mam na lev.vajčníku shluk cyst 6x4 cm a doktorovi se to vůbec nelíbí, prý je to hodně nepřehledné. Takže po MS mam přijít na další ultrazvuk a pokud to tam stále bude, tak jdu 100% na laparoskopii. Nedělam si iluzi, vim že to tam bude. Hodně často mi ta levá strana bolí už straaaaašně dlouho 😉

adenka84
23. črc 2009

Ahoj holky, jsem tu mezi vámi dnes poprvé. S manželem se snažíme o mimi 2,5 roku. Natalart navštěvujem od ledna. Podstoupili jsme 3x inseminaci, bohužel bez úspěšně. Nyní jsme objednaný koncem srpna na první pokus oplodnění metodou ICSI. Velmi mě překvapilo, že se hned první pokus z části hradí. Myslela jsem, že to hradí pokišťovna. Teď nemám na mysli injekce, ale samotné to oplodnění. Chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s ICSI. Jestli se to některé z vás povedlo hned na poprvé. A jestli jste si to také poprvé hradili. Děkuji za odpovědi.Mějte se krásně zdraví Vlaďka alias Adenka.

tereza7974
23. črc 2009

Ahoj Adenko, já ti bohužel nemůžu nic povyprávět, protože na IVF jsem zatim nebyla. Ale pár holek se tu najde, určitě ti k tomu něco napíšou 🙂 Co se týče úhrady z vlastní kapsy, tak jestli jsem dobře poslouchala doktora, tak se právě připlácí za tu metodu ICSI. Jinak klasický IVF zákrok by měla hradit pojišťovna. Držim palce, aby ti to vyšlo. A co máš za problémy?

adenka84
23. črc 2009

Ahoj Terezko, jsi zlaťoučká, že jsi mi odepsala. Můj problém je, že mi nerostou vajíčka tím pádem nedochází k ovulaci. Navíc můj manžel má střídavé výsledky spermiogramu. Jednou je vš v úplném pořádku podruhé ne. tak proto nám Mudr. Rokyta nabídl rovnou ICSI. Pevně doufám, že se to podaří.

tereza7974
23. črc 2009

Neboj, určitě se to podaří 🙂 A co doktor řikal k těm kolísavým výsledkům? Já jsem četla, že hodně záleží na stravě a na sexuální abstinenci. Prý když se abstinuje moc dlouho, tak je tam větší počet špatných spermií, protože prý nemaj šanci se obnovovat.

petluska
24. črc 2009

Ahoj Adenko,
ja taky chodim do Natalu.Jsme na tom podobne.Mam za sebou druhou inseminaci.Moc ji ale neverim,takze by nas
cekalo taky koncem srpna IVF.Taky mu verim trosku vic (i kdyz uspesnost je padesatiprocentni 😒 ) Tak jsem rada,ze v tom nebudu litat sama a budem si drzet palecky navzajem!Co te prosim te vsechno ceka nez to budes podstupovat?
Jinak vsem preju hezky den,konecne patecni 😀

adenka84
24. črc 2009

Ahoj Terezko, promiň, že jsem se včera večer už neozvala, šla jsem spát.
Ještě k těm kolýsavým výsledkům. Mudr. Bouše mi řekl, že když je žena v pořádku tak výsledky spermiogramu i když nebyli zcela v pořádku, stačí k tomu, aby byla žena oplodněna. Mudr. Rokyta nám zase řekl, že když nejsou manželovo výsledky optimální, tak proto je lepší udělat rovnou ICSI, protože standartní metoda IVF by byla bez velkých šancí na úspěch. Doufám, že až půjdem na odběr vajíček( tedy pokud nějaké vyrostou ), bude mít manžel spermiogram na jedničku. Jinak Terezko tobě přeji, aby jsi měla všechny výsledky co nejdříve v pořádku.