Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
15. únor 2013

@ilonaat Ahojky, no jo, já taky nejsem vůbec trpělivej člověk, takže to moc dobře znám.Ta nervozita je strašná.... Mně teda pomáhalo, že jsem chodila do práce, jinak bych se asi zcvokla úplně 😀 . Ale už se ti to pomalu blíží ke konci, doufám, že až zkusíš test, bude tam minimálně pěknej dušík 🙂 .
Mně ty injekce na ředění docela dělaly modřinky, ale já jsem asi trochu sadista nebo co, normálně se mi po všech těch injekcích pak trochu stejskalo, když už jsem nepíchala nic 😀 .

l.u.c.i.e
15. únor 2013

@mufmartik, v říjnu jsem právě doplácela plnou cenu a to mi dával Švábek. Byla jsem tam taky v neděli. Tak uvidíme co bude teď. Určitě ti dám vědět.

rajcatko2013
16. únor 2013

Ahoj holky, tak se po delší odmlce zase přidávám. Naše první návšteva v Nataralu proběhla... 🙂 Přišla mi taková nijaká. Čekala jsem záplavu informací a velký výslech a návrhy na možnou léčbu. No, za hodinu a půl jsme byli venku i s vyšetřením ultrazvukem. Jsme domluveni na IUI na přístí cyklus. Musím jít ještě na rozbor krve na začátku cyklu.

ameliie
16. únor 2013

@rajcatko2013 Ahoj, tak hlavně, aby se začalo něco dít a podařilo se, to je nejdůležitější. Nám ani IUI nenabízeli, vzhledem k našim výslednkům, hlavně spermiogramu, teď v týdnu budu volat do CAR a domlouvat se co a jak, na začátku března bych si měla vyzvednout injekce a pokud vše dobře dopadne, tak během března ICSI.

rajcatko2013
16. únor 2013

@ameliie Ja jsem taky rada, ze uz se zacne neco dit. My mame prave vsechna vysetreni v poradku, takze nejdrive zkusime jednodussi variantu. 🙂

ameliie
16. únor 2013

@rajcatko2013 Já jen doufám, že už nepřijdou na žádné překážky a vše bude ok 🙂 chlapovi udělají spermiogram a je vyřešeno, ale nám ženským (tedy alespon mně) žádné speciální testy mimo hormonálního profilu a DNA, nedělali, tak jen doufám, že bude vše ok.

ilonaat
16. únor 2013

Ahoj holky, takže já jsem devátý den po ET a když jsem se dneska vrátila z procházky a zdálo se mi, že jsem začala špinit.....Nic extra, ale panika mě ovládla. Tudíž jsem se i přesto, že je to brzy rozhodla udělat si test..... Pověřila jsem tím přítele (tedy, počurala jsem ho já, ten test) 🙂 a je tam slaboulinej, ale slaboulinkej dušík. No lepší než nic, tak jsem se trošku uklidnila. Všem vám přeji krásný den a všechny musíme věřit, že to vyjde 🙂 🙂 Myslím na vás !!!!!

ameliie
16. únor 2013

@ilonaat Čekání je děsný, jak na první pokus, tak na testy apod., přeji ať vše vyjde!!!

ilonaat
16. únor 2013

@ameliie Děkuju, koukala jsem, že tobě už se to taky,blíží, tak hodně štěstí a teď hlavně klid. Držím nám všem pěsti 😉

rajcatko2013
17. únor 2013

Ahoj, holky tak drzim palce, at to vsechno dopadne.

l.u.c.i.e
17. únor 2013

Ahojky holky, konečně jsem se dostala k netu. Včera byl dlouhý den. Ples úžasný až do 3 hod ranních. Dnes na dětském maškarní. Takže víkend pěkně prožitej 🙂
Dnes u doktora jsem dopadla takto: Folikuly ve velikosti 14, 12, 12, 13, 11, 11. Pokračovat ve stejných dávkách stimulace a přidát Orgalutan. Za 2,5 hod si tedy píchnu už 3 injekce. Kontrola ve čtvrtek. Jinak doktor byl spokojený, protože reagují oba vaječníky, tak snad bude dost folikulů i s vajíčky.

@ilonaat, potichounku gratuluji 🙂

@rajcatko2013, to jsou dobré zprávy a IUI jsme si tu prodělala každá, tak ať jsi mezi těmi šťastnými, kterým se to podaří 🙂 Držím palečky.

mufmartik
18. únor 2013

@ilonaat Ahojky, no tak to vypadá velice dobře, dušík devátý den po ET je nadějnej! Držím moooc palce! A co špinění, už dobrý? Pokud se to nerozjede, neznamená to nic... 😎

mufmartik
18. únor 2013

@l.u.c.i.e To sis víkend užila krásně, super, tak to má vypadat 😎 .
Tak to jsem moc ráda, že takhle dobře reaguješ, je vidět, že ta kombinace slaví úspěch 🙂. To bude vajíček dost, u mě to vypadalo při kontrolách, že bude cca 7 kousků a nakonec bylo 12 a všechny zralý. Ono i kdyby zůstalo těch šest, stačí to... A co ty léky, platila jsi nakonec?

ilonaat
18. únor 2013

@mufmartik Ahoj, uz nespinim, tohle bylo jen jednou, slabounce a narazove. Dneska jsem dělala další test. Jsem 11 d.en a dusík byl silnější, ale je to pořád dusik, tak jsem toho trošku nervózní.Na dvojcatka to asi nevypadá. 11ty den uz by asi býla čárka viditelnější. No každopádně uvidíme ve čtvrtek, kdy jedeme na krev. Co me ale dělá další starosti jsou bolesti v podbřišku. Taky nárazové, dvakrát do hodiny a vždy taková krec na patnáct sekund. No snad to není nic strašného. A jak ty se máš? Hezky den preju.....

ilonaat
18. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, tak zatím máš fajn úrodu ..... 😉 tak jen tak dál. Ve čtvrtek taky jedeme do natalartu na krev......v kolik tam budeš?

mufmartik
18. únor 2013

@ilonaat Tak to mám radost, vypadá to už hodně nadějně 🙂 . Jaká je čárka, neřeš, hlavně, že tam něco je a že je dušík silnější. Ty bolesti určitě budou z toho, jak se embryjko zavrtává, děloha se přizpůsobuje... Pokud to není nějak úplně hrozný, tak by to mělo být v pořádku 🙂.
Já se mám celkem dobře, akorát ten víkend strašně rychle utekl... Ale za chvilku jdeme aspoň s kolegyňkama na oběd a pak už to snad do pěti v práci nějak uteče. Jinak mně volala v pátek doktorka z Genetiky, vyšetření máme v pořádku a ještě nás objednala i na imunologii, takže tam jdeme 5. března. Aspoň budeme mít tyhle vyšetření za sebou a můžeme se vrhnout do druhého IVF, i když to vypadá až někdy na květen, ale to nevadí 🙂 .

l.u.c.i.e
18. únor 2013

@mufmartik, léky jsem včera neplatila. Vyzvedne mi je dnes muž v jejich lékárně. Doktor říkal, že Gonal 300 je ještě napsaný na pojišťovne, Merional 4 ks taky a pak 2 ks už jsi musím zaplatit sama. Mám počítat něco kolem 2000 kč. Ve čtvrtek se uvidí podle UTZ, jinak už si pak vše hradím úplně sama jako samoplátce.

@ilonaat, předpokládám, že na krvi budeš hned v 8 hod, já jsem objednaná na půl desátou. Pokud si krev odvezeš do nemocnice Privamed, tak bys v tu dobu mohla být zpátky. Tam totiž čekáš na výsledek něco kolem hodiny.
Tak uvidíme, jestli se potkáme. Pokud ano, tak se hlaš, nevím jak vypadáš 🙂
Jinak hcg roste pomalu. Já jsem při malém neměla skoro vůbec dálnice a přesto jsem hcg měla 226IU. Ve čtrtek už to bude vidět znatelně. Neboj se. Špinění je normální a ustane. je to jakoby v době menzesu. 🙂 uvidíš, že budeš ve čtvrtek hlásit krásné číslo hcg. Prosperující těhu je od 180IU, jak mi doktor řekl v říjnu.

ilonaat
18. únor 2013

@mufmartik Jsi hodná, taky jsem klidnější, i když je tam ta čárka jen slabá. Ty bolesti nejsou nijak hrozné, jen jsem prostě celkově totálně vystreslá, ale ty víš, o čem mluvím...
Je super, že genetika je ok a imunologie už bude jen do počtu, to je jasné. A to, že to vypadá až na květen, tak to vůůůbec nevadí. Myslím si, že právě naopak. To už bude ve vzduchu krásně cítit jaro, sluníčko tě bude nabíjet energií a to by bylo, aby se to tentokrát nepovedlo..... 😝
To, že jsi v práci ti totálně závidím....tobě víkend utekl a mě se každá minuta táhne jak sopel. Katastrofa, jak jsem znuděná. Člověku teoreticky nic není, ale raděj polehávám kvůli tomu špinění a bolestem, tudíž jsem otrávená jak hadí zub. Pes na mě čumí, jak by si dal minimálně dvouhodinovou tůru po lese a místo toho musí ležet....Je mi ho líto ☹ , ale jestli to dopadne dobře, tak mu to s kočárkem vynahradím 😉 .
Přeji dobrou chuť k obědu 🙂

@l.u.c.i.e JJ, mám tam být na osmou, ale to s tou krví a privamedem je pro mě novinka..... 😲
Takže jestli tě poznám, tak se hlasit budu 🙂 Ale já na tohle nemám zrovna zvláštní schopnost....to bys ty spíš mohla poznat mě podle popisu....fotku tu bohužel nemám, jen na facebooku, tak jestli máš face...? Jinak mě bys mohla poznat spíš podle přítele 🙂 Malej, plešatej....hi híííí, teda oholenej !!!! ale plešatej taky, proto oholená hlava....no ten kdyby to četl 😀
Tak jsem teda zvědavá, jaké číslo, jestli vůbec nějaké budu hlásit, ale taky jsi mě uklidnila.....

l.u.c.i.e
18. únor 2013

@ilonaat, takhle jsem byla na krvi v listopadu a to dokonce 2x 🙂 Tak uvidíš v ten čtvrtek. Snad se poznáme! Jinak ti posílán na uklidněnou mé testíky z doby těhotenství s malým 🙂

ilonaat
18. únor 2013

@l.u.c.i.e hi híííí, taky duchové, tak už jsem v klidu....ono je asi důležité, že aspoň něco, že???? A taky tě píchalo břicho?

l.u.c.i.e
18. únor 2013

@ilonaat, věděla jsem, že ti testíkama uklidním. Jak jsem psala, nikdy jsem neměla dálnice. Jojo, píchalo až jsem se bála, tak jsem raději ležela. To víš, ještě jsem to tehdy neznala 😀 Je to fakt normální, takže klídek 🙂

ilonaat
18. únor 2013

@l.u.c.i.e Tak to je ok. Jsem klidná. Ještě nějakou radu na pálení záhy a budu spokojena 😉

l.u.c.i.e
18. únor 2013

@ilonaat, kup si v lékárně třeba renie nebo espumisan.

mufmartik
19. únor 2013

@ilonaat Ahojky, tak jak se dnes daří? Doufám, že všechno je, jak má být 😎 . Tady dnes padá sníh, ale je to nějaký mokrý, měla bych jít něco vyřídit ven, ale vůbec se mi nechce zvednout z teploučkýho kanclu 🙂. Zítra po práci vezu přítele na soustředění od fotbalu, tak budu do neděle slaměná vdova, to asi doma uděláme s holkama nějakej mejdan 😀 . A kdy vy vlastně vyrážíte do Plzně na tu krev, jedete už den předem nebo až ve čtvrtek? Ale to byste asi museli jet už hooodně brzy, co?
Tak pěkný den přeju 🙂 .

mufmartik
19. únor 2013

@l.u.c.i.e ahoj, no já bych řekla, podle tý velikosti folikulů na nedělní kontrole, že už ti ve čtvrtek možná tu stimulaci ukončí. Pokud teda ty folikuly porostou pořád stejně dobře. Já je měla na tý první kontrole taky takhle nějak veliký, a pak jsem stimulovala už jen do té další kontroly, ten den píchla ovitrelle a za dva dny na odběr. No uvidíš.... Držím palce, ať jde i nadále všechno tak, jak má 😎 !

ilonaat
19. únor 2013

@mufmartik Ahoj, no daří se celkem ok, ale už to chci mít za sebou. Už jsem nervózní až hrůza.... Jestli pojedeme do plzně uz zítra, k petrovym sestře nebo ve čtvrtek ve 3:30 ráno.....to ještě nevím. Víš, pritelova sestra ma tři kočky a my pitbula 😉 tudíž kočky zavřeny, ale mnoukaji, pes za dverma a snaží se k nim dostat, ja na nervy a ve stresu. Takhle to probíhalo minule a stejně semtam pomalu ani neusnula. Doma je doma. Alectakhle bysme zase tu cestu měli trošku rozkouskovanou. Oni bydlí u klatov. No, uvidíme.
Tady nesněží, jen taje. Předpokládám, ze jako vždy nám bude sněžit až na cestu. 🙂.....takže sníh ti závidím. Lepší než brecky hnusný roztekly, ale jaro je jaro.....a léto ani nemusím komentovat...Byl minulý měsíc a týden se pak léčil z opice. Asi se pěkně ozrali....Romana(moje švagrová) nebyla moc nadšená 😉
Mejdan udělej, to je jasná věc, však oni se na těch soustředěnich taky jen nesoustredi 😉......můj brácha je taky fotbalista, takže vím, o čem mluvím 😉

ilonaat
19. únor 2013

@ mufmartik ježíš,omluv ty moje zmatky. Píšu z telefonů a ten konec o fotbale mi nějak preskakal.....no snad to rozlustis......

mufmartik
19. únor 2013

@ilonaat dobrý, rozluštila jsem všechno 🙂. To s tou cestou teda nemáte jednoduchý, úplně chápu, že se stejně takhle moc nevyspíš... No uvidíte, co bude lepší. Tady to teď padá dost, ale nevim, jestli to taky nebude tát. Ale padat sníh asi má, takže je možný, že si ho užijete cestou sem 🙂 . No už aby bylo pěkný počasí a teplíčko, nemůžu se taky dočkat 😎 .
Nějakej menší mejdan asi bude v pátek, musim to domluvit s kámoškama, to vždycky povídáme skoro až do rána 🙂 . Ale oni chlapi nejsou moc jiní, když jsou spolu někde v hospodě, tak jim ty pusy taky pěkně jedou, i když říkají nám ženským, jak jsme prej ukecaný, oni jsou kolikrát ještě víc 😀 .

l.u.c.i.e
19. únor 2013

@mufmartik, kéž by to tak bylo. Uvidíme. Pro nás by bylo i snažší hlídání o víkendu. Pamatuješ si jak jsi je měla velké?

mufmartik
19. únor 2013

@l.u.c.i.e no já myslím, že o víkendu to bude, to by už pak ty folikuly byly moc velký... Přesně si nepamatuju, kolik jsem je měla já, ale takhle nějak podobně jako ty, mezi 10 - 15 mm, pak za ty další čtyři dny při kontrole už byly ty větší přes 20, no a za ty dva dny do odběru zase ještě povyrostly. A překvapilo mě, že mi odebrali o dost víc folikulů, než jen ty, co byly vidět na utz a i v nich byly zralý vajíčka.