Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

beruskkka
13. bře 2013

@l.u.c.i.e Lucko,to co Ty píšeš-jedná se o minimální stimulaci nikoli o nativ. Tj.minimální stimulaci je s malými dávkami léků,pak je opu,vajíček je tudíž méně . Rozdílem je nativ, kdy je pouze jedno až dvě vajíčka,jedná se o naprosto přirozený cyklus, tj.bez léků pouze se sleduje růst folikulů a když je dostatečně velký píchne se injekce na vyvolání ovulace...Takže to co jsi ty popsala je minimální stimulace a stojí 16tis. cena nativu bude jiná,neplatí se za léky. Zeptám se na to Dr.

l.u.c.i.e
13. bře 2013

@beruskkka, popravdě se v tom nevyznám. Tak v tom případě jsem myslela minimální stimulaci 🙂

beruskkka
13. bře 2013

@l.u.c.i.e jasne,ja jenom kdyby nekdo vedel cenu prave toho nativu,vis jak. A Lucko uz jsi byla na te krvi? Drzim palce!

l.u.c.i.e
13. bře 2013

@beruskkka, u Nativu by se tedy mělo platit jen pregnyl, narkóza, ICSI atd. Dle ceníku Natu, ne?
Na krev jdu zítra v 8 hod.

l.u.c.i.e
13. bře 2013

Jinak takhle mi vyšel dnešní testík 🙂 Jsem ráda, že krásně sílí. Zítra jsem zvědavá na hcg.

l.u.c.i.e
13. bře 2013

Jinak jsme byli u zápisů. Ve 2 školkách v pohodě, šli jsme hned, ale ve třetí MŠ jsem čekali přes hodinu ve frontě. Ještě, že si děti mohli hrát v herně. Jinak nevín, nevím... Děs běs. Nemáme moc šancí k přijetí, tak snad to nebudeme ani potřebovat a malého si ještě rok nechám doma.

l.u.c.i.e
14. bře 2013

Ahojky holky, jsem zpět a jsem v příjemném šoku. Asi opravdu čekáme dvojčátka. Doktor Rokyta říkal, že to klidně může být i jedno, který je hodně napřed nebo opravdu dvojčátka. S určitostí mi to teď nemůže říci a na UTZ je moc brzo. Říkal, že měl holčinu, která měla kolem 800IU a čekala jedno. Já mám 436IU 14 dní po ET. Na UTZ jdu za 12 dní a budeme chytřejší. Taky dodal, že kdybych znova začala krvácet, rovnou jim mám zavolat a přijít na UTZ, že to klidně může signalizovat hrozicí potrat. Ach jo, kdyby aspoň nestrašili...

beruskkka
14. bře 2013

@l.u.c.i.e No tak to je moc hezkej výsledek,super,potichoučku gratuluju a přeji aby se to dále zdárně vyvíjelo.... 🙂

mufmartik
14. bře 2013

@l.u.c.i.e Luci, moooc gratuluju a držím palce, aby bylo všechno i nadále v pořádku a mimča nebo mimčo se zdárně vyvíjela 🙂 . Já byla dopoledne na školení a už jsem se nemohla dočkat, až se vrátím k počítači, abych se podívala, jaké máš hcg 🙂. A jsem moc ráda, že je to takhle!!! Každá podobná zprávička je povzbuzující pro nás všechny ostatní, že to příště už taky musí vyjít 😎 . Takže to vypadá, že by manželovi mohla vyjít jeho předtucha o dvou holčičkách 😉 . Opatruj se!

amy75
14. bře 2013

@l.u.c.i.e Luci, to je naprosto úžasná zpráva 🙂 Moc a moc gratuluji a držím palečky, ať se prďolky drží a udrží, tak tfuj tfuj, hodně štěstí 🙂

amy75
14. bře 2013

@l.u.c.i.e Dnes jsem 5 den po ET, mám v bříšku dvě embryjka - jedno šestibuněčné a jedno osmibuněčné a jedno nám ještě zůstalo v mrazáčku .....a už začínají nervíky pomalu a jistě pracovat ....

ilonaat
14. bře 2013

@l.u.c.i.e Luci skvěle!!!!!!!!! Moc gratuluji s hlavně ať jste všichni zdraví!!!!! Moc na tebe myslím a držím palecky 😉

p1etra
15. bře 2013

l.uc.i.eTaké gratuluji.A dávej na sebe pozor. 😵

l.u.c.i.e
15. bře 2013

Holky, všem moc děkuju a držte palečky dále. Ještě nemáme vyhráno!

@amy75, to je krásné. Máte i sněhuláčka. Pevné nervíky, nestresuj se jako já a věř, že to dobře dopadne.

amy75
15. bře 2013

@l.u.c.i.e no, snažím se nestresovat, ale od včera mě bolí břicho jako před ms, tak se dost bojím, aby nepřišlo krvácení. Ale je to divný, protože dnes jsem teprve 6 den po ET a to krvácení by bylo docela brzo. Nezbývá než čekat ...

alba1
16. bře 2013

Ahoj všem, trošku jsem tu vaši diskuzi prolítla, a přeju vám všem, aby se už konečně zadařilo...a mohly jste se radovat z mimíska...taky chodím do Natalartu...teď si mám píchat 14 dní Decapeptyl...měla jsem to normálně dostat, ale nic se neděje 😒 ...máte s tím někdo zkušenosti? Ve středu máme jít do Natu...děkuju za každé info...

l.u.c.i.e
17. bře 2013

@amy75, ahojky, jak ti je? Co bříško? Moc na tebe myslím.

@alba1, bohužel já ti neporadím, nikdy jsem to nebrala. Kdyžtak ti v centru poradí. V jaké jste fázi?

alba1
17. bře 2013

l.u.c.i.e jsme teprve na začátku...píchám si injekce a po velikonocích by měl jít můj muž na TESA MESA a já na odběr vajíček...u nás je to opravdu loterie, zkusí u něj něco najít...pak se uvidí co dál...

amy75
17. bře 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, jsi moc hodná, že na mě myslíš. Bříško slabě bolí pořád, navíc jsem dnes ráno zkusila test a negativní, ani náznak dušíka, takže si myslím, že je to téměř jasné .... Sice jsem teprve 8 den po ET, ale ty bolesti břicha mě utvrzují v tom, že ms přijde ... Je to jako minule, to jsem začala krvácet 10 den po ET. Je mi nanic ....

alba1
17. bře 2013

@amy75 neházej flintu do žita....držím pěsti...

amy75
17. bře 2013

@alba1 díky za podporu, snažím se věřit, že se všechno ještě v dobré obrátí, ale moc mi to nejde ... Zklamání po 1 IVF bylo velké a neumím si představit, že to nevyjde ani napodruhé...

alba1
17. bře 2013

@amy75 těžko v takové situaci něco psát.... nevzdávej to...dokud existuje naděje musíš doufat...

l.u.c.i.e
17. bře 2013

@amy75, klid, někomu vyskočí druhá čárečka až 12 den po ET. Ještě to nevzdávej a bobánky opatruj. 🙂

@alba1, tak to držím palečky, aby vám to utíkalo a aby se našla nějaká schopná spermijka k oplodnění. uvidíš, že to vyjde. Musíš věřit 🙂 Čím stimuluješ?

alba1
17. bře 2013

@l.u.c.i.e zatím jen ty injekce decapeptyl...a ve středu uvidím, co to dělá a pak se uvidí dál...jo já věřím...co nám zbývá 🙂

mufmartik
18. bře 2013

@amy75 ahojky, moc na tebe myslím, ještě je brzy, vždyť sis testík dělala teprve 11. den po OPU, to tam vůbec nemusí být nic vidět, ani duch! Některé holky ho tam sice možná mají, ale jiné zas až daleko dýl, tak je ještě brzy na nějaké zoufání.
Je mi jasný, jak ti je a jakej máš teď strach a obavy, co bude dál 😖 . Tak strašně moc bych ti přála, aby se povedlo!!!

mufmartik
18. bře 2013

@alba1 ahoj, zdravím 😉 . Zkušenosti s tím taky nemám, ale určitě to nějak vyřešíte 🙂 . Dej pak vědět, jak to vypadá a co ti v centru řekli. A tu Mesa Tesa dělají oni tam? Vůbec nevím, jak tohle probíhá... Budeme všechny tady moc držet palce, aby to proběhlo všechno na výbornou!!

amy75
18. bře 2013

@mufmartik
@alba1
@l.u.c.i.e ahoj holky, díky za podporu 🙂 Já vím, že třeba plaším zbytečně a nakonec to všechno dobře dopadne, ale když já se tak strašně moc bojím, že nám to nevyjde ani napodruhé. Pořád se mě mísí naděje se strachem, nedokážu se toho zbavit, je to fakt psycho ... Minule bylo všechno úplně v pohodě a najednou 10 den po ET byl konec a na to nedokážu zapomenut, bojím se. Dnes jsem 9 den po ET, bříško od včera odpoledne už nebolí, ale pořád cítím takové menší tlaky, prostě takový před menses stav. Na krev jdeme v pátek a to mám i termín, kdy mám dostat ms. Rozhodla jsem se, že už testovat nebudu, úplně mě to rozhodilo - já vím, že jsem blbá, měla jsem se na to vykašlat, ale když já si fakt myslela, že už tam bude alespoň pididušík ☹ Prostě teď bez testování a buď do pátku přijde ms, anebo uvidíme z krve, co bude.. Dali jsme jsme teď co šlo - ICSI+PICSI, AH, Prednison, tak uvidíme ...

l.u.c.i.e
18. bře 2013

@alba1, můžu se zaptat na co jsou ty injekce? Fakt to slyším prvně. Ve středu budu na tebe myslet a pak dej vědět co a jak.

@amy75, tvé pocity znám velmi dobře. Mívám je i teď já, ale jen s tím rozdílem, abych nepotratila. Takže mé nervíky taky pracují na plné obrátky. Zkrátka ten strach tu bude pořád.
Neboj se, to vyjde. nejhorší na tom je, že začátek těhu je úplně stejný jako příchod menzesu. Moc držím palečky, aby nepřišla a ty jsi v pátek hlásila krásné číslo hcg. Kromě PISCI jsem měla úplně vše jako ty, tak to by bylo, aby to nevyšlo. AH jsem neměla ani souhlas, ale přesto to udělali a jsem za to ráda.
Moc držím palečky, aby vše dobře dopadlo! Závidím tvé rozhodnutí netestovat. Já jsem slaboch a nikdy jsem to nevydržela. ta nejistota pro mě byla příšerná. Každá má jinou vůli a moc na tebe myslím!

l.u.c.i.e
18. bře 2013

@ilonaat, ahojky, jak se máš? Moc na tebe myslím!

alba1
18. bře 2013

@mufmartik , no Tesse Mesa dělají ve Fakultce v celkové narkoze...zjednodušeně řečeno, musí operativně rozříznout varlata a zkusit najít spermii...je to zákrok, který se může dělat jen jednou za život...bohužel můj muž poté co již dvě děti má z předchozího manželství, si nechal udělat vasektomii a tudíž ta šance, že tam něco najdou je minimální...ale co nevzdáváme to... 🙂
@amy75 takže v pátek budeš vědět víc? Držím pěsti...
@l.u.c.i.e jo ty injekce jsou na potlačení hormonů a indikují se i třeba při pokročilé rakovině prostaty....no nevím jak to souvisí se mnou, ale píšou to v letáku...