Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

alba1
6. dub 2013

@ilonaat no vidíš a Bouše nám minule říkal, že PK může být taky na škodu...že prý embrijku je vždycky líp v tělě a ne ve skle...taky jsem si přestím myslela, že to je vždycky lepší...no uvidíme jestli to k něčemu bude...

alba1
6. dub 2013

@ilonaat to je asi normální...můj muž mi taky leze na nervy...člověka hned vytočí i úplná kravina...neboj bude líp... 🙂 ted si odpočiň a naber sílu do dalšího boje...držím pěsti, aby ted všechno klaplo 🙂 myslím na vás 🙂

l.u.c.i.e
7. dub 2013

@alba1, tak co, jak ti je? Co ti řekli dnes o stavu miminek na tvůj hyperstimulák? Možná jsi za nimi dnes jela, aby se na tebe mrkni. Hned dej vědět. Moc na tebe myslím.

@ilonaat, to je normální, že si lezete na nervy. To i my občas máme. Navíc mě poslední dobou vytáčí úplně vše. Pak řvu pro nic za nic. Hormony lítají nahorů dolů. Navíc mě furt bolí hlava. Prednison ještě budu brát 3 dny, tak snad už ta bolest pak přejde. Za týden vysazuji Fraxiparín.
Děkuji, dávám na prcka pozor. Ani už malej nechce chovat, už to vzdal 🙂 Jinak mám furt nechutenství. Jinak to jde až na tu bolest hlavy.
I ty na sebe dávej pozor.

alba1
7. dub 2013

@l.u.c.i.e Tak jsem tam dnes volala...4 "děti" jsou ve fázi moruly a 1 je 9 buněčné a 1 je trošku pomalejší 7 buněčné... 🙂 tak zatím všech 6 bojuje 🙂transfer zítra v 11.00 🙂 mluvila jsem s Rokytou, tak vzhledem k tomu, že mi je dneska už trošku líp, tak zítra ještě udělají kontrolní ultrazvuk a kdyby tak mi dají ještě infúzi...myslím, že to pití pomohlo 🙂

adenka84
7. dub 2013

@alba1 držím moc palečky a přeji hodně štěstíčka 🙂

adenka84
7. dub 2013

@beruskkka na srovnání cyklu mě nyní pomáhá Duphatson..brala jsem ho před 5 lety..tenkrát nepomohl..nepomohlo vůbec nic..teď jsem ho užívala 2 měsíce a menstrulace přišla pravidelně po 29 dnech u mě zázrak..tenhle měsíc jsem bez něj a vypadá to na dobré cestě..myslím, že do 30 dnů snad mrch sama dorazí..

ilonaat
8. dub 2013

@alba1 Moc na vás myslím. Tfuj tfuj a držím pěsti.

l.u.c.i.e
8. dub 2013

@alba1, dneska na tebe moc myslím a držím palečky. Dnes určitě bude blastocysta. Hlavně, aby tě bylo zase o trochu lépe.

zirafka31
8. dub 2013

@l.u.c.i.e
Luci, můžu mít ještě otázku? Jak dlouho jsi ještě chodila do Natu po pozitivním TT z krve?

l.u.c.i.e
8. dub 2013

@zirafka31, naposled jsem byla minulou středu a to jsem byla už v 8tt. Takže ještě měsíc po pozitivním hcg. Vlastně jdeš k nim ještě 2x na UTZ.

zirafka31
8. dub 2013

Jo tak 🙂 no já jdu 15.4. na první UTZ, tak pak půjdu teda ještě na jeden, a až pak mi odešlou k mýmu Dr..... A v kolikátém týdnu jsi byla na tom prvním? A dky jsi měla vidět srdíčko? Nezlob se, že se tak ptám, jsem zvědavá a hlavně nedočkavá a plná strachu, aby bylo vše ok.....

zirafka31
8. dub 2013

@l.u.c.i.e
Jo tak no já jdu 15.4. na první UTZ, tak pak půjdu teda ještě na jeden, a až pak mi odešlou k mýmu Dr..... A v kolikátém týdnu jsi byla na tom prvním? A dky jsi měla vidět srdíčko? Nezlob se, že se tak ptám, jsem zvědavá a hlavně nedočkavá a plná strachu, aby bylo vše ok.....

l.u.c.i.e
8. dub 2013

@zirafka31, na prvním UTZ jsem už měla náznak srdeční akce. Minulou středu stopro potvrzenou. U malého před 4 roky jsem náznak srdeční akce neměla a na druhém UTZ už ano. No a tuto středu už jdu ke svému gynekologovi na kontrolu a za 3-4 týdny na genetiku.
držím palečky a pak dej vědět

zirafka31
8. dub 2013

@l.u.c.i.e
Díky, určitě pak dám vědět..... Opatruj se a ať je vše tak jak má i nadále....😉

mufmartik
8. dub 2013

Ahoj holky, teda, vy jste se rozepsaly, to je dobře 😎 . Já sem o víkendu moc radši nelezu, buď někde lítám nebo se snažím něco dělat a přece jen je to docela dobrej žrout času 🙂 . Do Smetanky jdeme dneska v jednu, tak pak dám vědět, jakej mám z toho tam pocit. Ono nám asi nic převratného neřeknou, ale aspoň se domluvíme, co a jak. Teď jsem jim nafotila lékařské zprávy z Natalartu, naštěstí jsem to všechno schovávala.
@alba1 ani nevíš, jakou mám radost, že se to takhle všechno daří!!! Dnes držím palce na transfer, to bude už pěkná blastocysta a snad i něco na zamražení. Super. Snad už je ti líp a ET proběhne v pohodě 🙂 .
@ilonaat no jo, žádnej vztah není úplně bez mráčků, to by byla přece nuda 😉 . Já jsem někdy tak protivná, že bych si pak za to nafackovala a říkám si, že si na to musím dát trochu bacha, ale příště to udělám znova. A to nejen doma na přítele, ale i třeba na mámu, babi... Bude líp, teď už se snad opravdu chystá jaro a sluníčko, to přijde hned lepší nálada 🙂 .

mufmartik
8. dub 2013

@beruskkka ahojky, no ono tobě se to už taky blíží, přece jen je už duben, to uteče strašně rychle 🙂 . S delšími cykly zkušenost nemám, já mám spíš kratší, cca 25-26 dnů, docela pravidelně, takže s tím naštěstí problém nemám. Na štítku beru euthyrox, půlku padesátky, takže malinko, jinak to neřeším. Ale pokud máš někoho, kdo bylinkám rozumí a ví, co a jak může pomoct, proč to nezkusit...

l.u.c.i.e
8. dub 2013

@mufmartik, ahojky, dneska jdete do Smetanky, viď? Držím palce a pak dej vědět, co vám tam říkali?

mufmartik
8. dub 2013

@l.u.c.i.e jojo, máme tam být v jednu, tak potom dám vědět. Uvidím, jak to tam na mě bude působit, jinak nám asi nic překvapujícího neřeknou, genetiku a imuno máme, tak spíš se pobavíme o tom dalším IVF. Jsem docela zvědavá, jak to tam probíhá 🙂 .
Kdy jdeš na další utz? Teď už ke svému gynekologovi, že? Stejně je to krásný, že se vám to povedlo 😎 .

alba1
8. dub 2013

@mufmartik
@l.u.c.i.e
@ilonaat
@adenka84 holky tak to máme za sebou...vše bylo oki...nakonec díky pitnému režimu se to o 100%zlepšilo a dneska jsem byla již téměř bez bolestí...kontrolní utr potvrdil, že může transfer proběhnout 🙂 a ještě k tomu máme 3 sněhuláčky 🙂 tak nakonec u nás dělali Mesa Tese, ICSI, AH, PK, zamrazení a nechápu co je oddělená kultivace embryí...tak ted čekáme do 22.4. na utz 🙂

alba1
8. dub 2013

@mufmartik tak jak jste dopadli?
@l.u.c.i.e a jak je Ti? Všechno oki? Jak se cítíš?
@ilonaat ilčo můžu se zeptat jak to máte vy s pojištovnou? ty jsi pojištěná v Rakousku a nebo v ČR?

adenka84
8. dub 2013

@alba1 super..držím palečky jak jen to jde .)

alba1
8. dub 2013

@adenka84 děkuju 🙂 můžu se zeptat odkud jsi? koukalajsem, že jsi rodila ve Stodské nemocnici 🙂 teda jestli to není tajné 🙂

adenka84
8. dub 2013

@alba1 vůbec ne.sjem z Honezovic! Znáš? A odkud jsi ty, smým-li se ptát? Předpokládám, že z okolí Stoda?

alba1
8. dub 2013

aha Honezovice znám 🙂 já jsem z Domažlic... 🙂

adenka84
8. dub 2013

@alba1 až z domažlic? Já myslela, že budeš bydlet blíž, když se ptáš na Stod. A ty znáš Honezovice od kud?

alba1
8. dub 2013

@adenka84 já jsem žila v Holýšově...tak jsme jezdili na kole přes Honezovice 🙂 atd...

adenka84
8. dub 2013

@alba1 Holýšov dobře znám..mám tam příbuzný a jako malá jsem tam jezdila dost často na prázdniny.. 🙂

ilonaat
8. dub 2013

@alba1 No supeeeeer, mam z as radost. Skvele, jakej to melo prubeh 🙂 Tak ted uz jen odpocivej, rozmazlujte se s manzelem navzajem a davejte na sebe pozor. Ted to dlouhe cekani na krev, ale pevne verim, ze bude s uspesnym konecem 😀
Jinak ja jsem v Rakousku pojištěná u přítele, protože já to tu mám s prací takový občasný. 😝 Takze kdyz me nekde zamestnají, tak si me prehlasi pod sebe a jakmile jsem doma, tak zase u Petra. Tady to tak jde, ze pribuzni a zijici v jedne rodine muzou byt pripojisteni k partnerovi.....No ...slozite. A jinak ....v Cechach jsem momentalne jeste take pojistena a asi to tak nechame do dalsiho pokusu. Ale to je taky slozity 🙂 🙂 Zajima te neco konkretniho? Rada odpovim.....nevim, co te zajima, tak to tu nechci rozepisovat nejak zdlouhave 🙂

ilonaat
9. dub 2013

@mufmartik Tak jaaaak? Vše probíhalo ok? Pokecali 😉 jste?

mufmartik
9. dub 2013

@alba1 no super, že všechno takhle dobře proběhlo, mám radost 😎 ! Teď už jen v klidu odpočívej, rozmazluj se a uvidíš, jak se mimčo pěkně zavrtá 😉 . A že máte ještě další 3 mrazáčky, to je už jen krásnej bonus navíc 🙂 .