Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
1. črc 2013

@mufmartik super snůška 😉 držíme palce dál IMSI je náš favorit, máme díky němu Máru ja na to nedam dopustit, tak at vám taky přinese jen štěstí 😉 😵 😵

mufmartik
2. črc 2013

@gambrinuska děkuju, právě i kvůli vám a Marečkovi jsme o IMSI ani moc dlouho nepřemýšleli, když jsem věděla, že vám tato metoda takhle pomohla 🙂 .

mufmartik
2. črc 2013

@matyysek ahojky, IUI je úplně v pohodě, až budeš mít těsně před ovulací, což sledujou ultrazvukem, odevzdá manžel sperma, oni ho tam pročistí a cca za 2 hoďky ti ho přes tenký katetr zavedou do dělohy. Nebolí to. Pak si chvilinku poležíš a můžeš jít. Nemáš žádný omezení. V Natalartu se za to nedoplácí nic 🙂.
Co se týče ceny IVF, je to hodně individální, podle toho, jaké nadstandarty si necháte dělat, kolik budeš potřebovat léků a i podle toho, v jakém centru. My v Natalartu minule platili myslím přes 11 tisíc. Měli jsme ICSI a prodlouženou kultivaci. Teď ve Smetance to bude víc...

l.u.c.i.e
2. črc 2013

@mufmartik, pane jo, tak ty už máš po OPU. Tolik vajíček. Mám z tebe radost. Kolik se jich oplodnilo? Kdypak půjdeš na ET. Mačkám všechny palečky a těším se, že se brzy pochlubíš těhotenským testem 🙂

l.u.c.i.e
2. črc 2013

@mufmartik, 45% morfologie. To je jako v pohádce. To by bylo, aby to nevyšlo. Já jsem se nervyla při morfologii 0 🙂 Takže pfuj, pfuj, pfuj pro štěstí 🙂

matyysek
2. črc 2013

@mufmartik ahojky jee dekuji za odpoved zítra me čeká hormonálni profil rano tak se uš chci uš domluvit i s doktorem co a jak dal co dostanu za léky closík uš nechci ten my nepomohl vubec chci nakou silnou inekci jo tak to je super že se nic neplatí jen za léky 11tisíc je dost penez ale jsou všude centra draší takže to jde 🙂 a kolik pokusu mužem podstoupit IUI prodloužená kultivace znamená co ?jeste nejsem tak skusená stima všema léky atdd ale uš aby nám to vyšlo a všem tady taky brzký těhulkování v pořadku 😀

gambrinuska
2. črc 2013

@matyysek záleží na typu IUI ale dřív bylo že máš 6x do roka IUI na pojištovnu,ale pořádně se zeptej, někde jsem četla jakmile by jsi měla injekčně stimulovanou IUI tak se ti to počítá jako IVF 🙄 ale nevim co je na tom pravdy, to už bych radši postoupila IVF ☹ tam je alespon větší úspěšnost

gambrinuska
2. črc 2013

@mufmartik koukam koukam a držíme palce jak jsou na tom embroušci? 😉

mufmartik
2. črc 2013

Ahoj holky, tak dnes volal doktor, že to zatím vypadá moc dobře, z 15 vajuch bylo 13 kvalitních, ty oplodňovali a oplodnilo se jich 12, což je dobrý. Ale samozřejmě uvidíme, jak se to bude vyvíjet, snad některá přežijí do toho 5. dne. ET mám v sobotu v 9 hodin ráno. Pak jdeme odpoledne kamarádce na svatbu, tak snad už budu mít sebou nějakého silného embrouše v břichu 🙂.

mufmartik
2. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci, víš, jak ráda bych se tu těhotenským testem pochlubila 🙂 . Snažím se moc nenervit, ale každá víme, jak je to těžký. Proto taky radši chodím do práce, aspoň mě to tam zaměstná hlavu něčím jiným. A vidíš sama, jak je to všechno o náhodě a o štěstí, morfologie může být jaká chce a stejně to nakonec vůbec nemusí být nijak rozhodující. Ale věřím v to IMSI, že fakt vybrali ty správné a zdravé spermie a šance je tím zas o něco větší 🙂 .

matyysek
2. črc 2013

@gambrinuska zitra se zeptám radeji doktora jestli za neco nebum platil jestli se nám to vyplatí neco spis Ivf tak uvydíme co my zítra poví doktor doufám že jen dobrý zpravy hlavně uš mi rostou folekuly at jde vše jak máá 🙂

niklo
2. črc 2013

ahojte baby, čaká ma objednanie na 1. insemináciu do Natalartu. Zaujíma ma, ako je to u nich s tými doktormi, možem si vybrať ku komu chcem ísť? Dr. Bouše mi povedal, že sa mám objednať na 13. deň cyklu a že mám prísť aj s manželom.

l.u.c.i.e
3. črc 2013

@mufmartik, to vypadá moc dobře a věřím, že to tentokrát vyjde. Držím všechny palečky. V sobotu budu na tebe myslet. Pak si to užijte na svatbě 🙂

@niklo, pokud se budeš objednávat, tak musíš předem do telefonu říci komu chceš jít. Pak budeš chodit jen k jednomu doktorovi, ale začínají dovolený, tak se musí prostřídat.

smula
3. črc 2013

Ahoj dámy, holky, ženský?? Chodím též do Natalu a měli jsme první IVF které dnes bohužel dle výsledků nevyšlo. Nemáte někdo zkušenost s tím, když jsem měla HCG 14 a dnes termín MS? Doktor řekl, že embryo nejspíš odchází nebo to může být mimoděložní těhu. Jsem na pokraji zhroucení... ☹

l.u.c.i.e
3. črc 2013

@smula, já jsem u 2. IVF měla 14 dní po ET hcg 5,14 a doktor mi to označil za neprosperujicí těhotenství, takže jsem musela vysadit všechny léky a naštěstí jsem to dostala, takže jsem nemusela na vyčištění dělohy.
Je to strašně náročné na psychiku. Drž se, vím, jak se cítíš. strašně dlouho jsem plakala, ale pořád lepší toto než pak jít na kyretáž.

smula
3. črc 2013

Já ráno špinila, ale během dne jsem totálně přestala, Jsem fakt na nervy. Celý den jsem zavřená doma a jen bulím. V nemocnici už jsem ležela 2x a potřetí už bych to zažít nechtěla. Díky moc...

l.u.c.i.e
3. črc 2013

@smula, naděje umírá poslední, ale raději tomu moc nevěř a moli se, ať to dostaneš, abys tam nemusela. Já vím, jak je to těžké, ale až to přebolí, nevzdávej se a pusť se do dalšího boje. jednou vyhraješ.
Jaký máte problém, smím-li se zeptat.

smula
3. črc 2013

Neprůchodné vejcovody ☹ To bude druhá MS na kterou se budu těšit a doufat, že ji dostanu. První byla ta při stimulaci. ☹

l.u.c.i.e
3. črc 2013

@smula, aha, snad máte nějaké mrazáčky, abys mohlabrzo na KET. První IVF se podaří málokteré.

mufmartik
6. črc 2013

Ahoj holky, tak jsem dnes ráno byla na transferu, byla jsem pěkně nervní, jak se nám embryjka vyvíjí, ale nakonec máme z 12 oplodněných 6 blastocyst 🙂 . Jednu mám u sebe, tři budou zamražený po jedné a dvě najednou, protože ta jedna není úplně nejkvalitnější. Musím říct, že takhle dobrý jsem to nečekala 😎 . I doktor říkal, že to vypadá moc dobře, protože v průměru zůstává do 5. dne cca 30% oplodněných embryjí a my máme 50%. Že by to IMSI? Nebo že by ta laborka tady uměla lépe ta embryjka kultivovat? Každopádně, i kdyby to teď hned nevyšlo, nebudu tolik nervit, když vím, že máme ještě na 4x zamraženo 🙂.
Teď půjdu chvíli s knížkou do postele a odpoledne se začneme chystat na kámošky svatbu, už se moc těším 🙂 .
Hezký víkend všem 😎 .

mufmartik
6. črc 2013

@smula Ahojky, to je mi líto, ale snad to aspoň normálně odejde a žádný mimoděložní, na to ani nemysli! První IVF bývá dost často takový zkušební, uvidíš, že příště se podaří! Breč, vybreč se, on tomu pomůže jen čas... Ten neúspěch tu známe skoro všechny, bohužel. Držím palce, ať to všechno zvládneš co nejlépe!

l.u.c.i.e
6. črc 2013

@mufmartik, to jsou báječné zprávy. Mám z tebe radost. Tentokrát to vyjde, uvidíš. Držím palečky. Užijte si svatbu.

smula
7. črc 2013

Díky za podporu.

mufmartik
8. črc 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, svatbu jsme si užili, i krásně vyšlo počasí, bylo to fajn 😎 . Navíc jsem byla tak pěkně pozitivně naladěná z toho, jak dobré zprávy pro nás měli dopoledne ve Smetance. Teď už nezbývá, než čekat, jestli se embryjko pochlapí a zůstane u mě 🙂. Ale jsem opravdu o dost klidnější než minule, jednak vím, že ta embrya byla pěkná a kvalitní a potom jich máme ještě malou zásobičku v mrazáku, takže těch šancí je teď víc.
A co ty, jak se daří? Utíká to, nedávno jsi tu ukazovala testík a teď už máš v bříšku velkýho klučinu 😉 . Kolik vlastně teď cca měří?

l.u.c.i.e
8. črc 2013

@mufmartik, tak to je super, že jste si svatbu užili a tak to má být.
Přesně tak, hezky hýčkej miminko v bříšku a buď pozitivně naladěná. Pamatuji si moc dobře, že jsem na transféru byla ve čtvrtek a v neděli mě neskutenčně rýpalo v podbříšku, až jsem z toho měla strach, že to nevyšlo a ono se miminko uhnizďovalo v děloze. pěkně odpočívej a příští týden chci vidět pozitivní testíky 🙂
Mě se daří celkem dobře. Miminko kope každý den a už je to vidět i ťukance přes břicho. Ve středu jdu do poradny, tak budu vědět míry. Čeká mě velký UTZ.
Zítra jdu se sebou a s malým k zubaři. Malej snad bude v pohodě, ale mě bude opravovat zub. Už abych to měla za sebou...

mufmartik
10. črc 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, tak jak u zubaře, dobrý? Dnes jsi psala, že máš poradnu, jak už je Mareček velikej? 🙂
Jinak já jsem zatím pořád celkem v klídku, včera jsem byla celý odpoledne u kamarádky na chalupě, přijela jsem až dlouho večer, dnes i zítra po práci taky něco mám, takže nemám moc čas přemýšlet, co se asi tak v břiše děje nebo neděje 😎 . Ono je to taky lepší tím, že je venku hezky, hned je člověk víc pozitivně naladěn 🙂. Podbřišek mě občas pobolívá, hlavně, když chodím, tak to dost cítím, ale zase jak kdy... Stejně teď nic nevykoumám, ony všechny ty rádoby příznaky můžou znamenat to i to, navíc každá to máme stejně jinak....
Tak hezký den přeju 😎.

l.u.c.i.e
10. črc 2013

Ahojky holky, jsem zpět z poradny. Vše v pořádku. Miminko odpovídá. Mareček má 410g a 24cm. Celou dobu doktorovi kopal do ultrazvuku 🙂 Jo a hned jak dal doktor ultrazvuk na břicho, tak nám ukázal pinďoura přes celou obrazovku 😀 Kontrola za 3 týdny, páč pak má doktor dovolenou 🙂 Vystavena žádanka na cukr.

@mufmartik, u zubaře dobré. malej bez kazů a já taky, jen mi vytrhla tu ulomenou osmičku, že se nedá opravit, takže slabá injekce, zub venku do 3 minut a včera sice díra trochu pobolívala, ale dnes už o ničem nevím.
Je dobře, že na to nemyslíš, aspoň ti to rychleji uteče. Počasí je báječné. Užíváme si to před odpoledne venku. Ještě, že nejsou ty pařáky.

beruskkka
10. črc 2013

@mufmartik Ahojky,tak to Ti to uteklo,vid...už máš mimi v bříšku, tak držím palce, at se mu-jí u Tebe líbí....Určitě děláš dobře, je dobtý se něčím zabavit a nepřemýšlet, mě to vždycky také pomohlo...když jsem se zaměříla na uplně jiné věci...

@l.u.c.i.e No tak to už je mimi veliké, je fajn, že vše probíhá v pohodě a bez problémů, jen tak dál, držím palce...

Jinak já jsem příští týden objednaná 14DC na UTZ v rámci dalšího nativu, Dr.Rokyta tam nebude, jako na potvoru, takže sestra řekla že neví ke komu půjdu-bud ten nebo ten....Sestra na telefonu byla jiná, zato stejně protivná....Holky fakt mě to štve, že tam musím chodit a jsou tam takhle protivný sestry....ach joo....
Takže doufám, že se poučili o mém průběhu cyklu a že příští nativ už bude vyladěn...Co jsem si psala s holkama,které jsou těhotné z nativu, tak se jim to také stávalo, že vajucho uteklo a k OPU nedošlo...jedna má mimi až ze sedmého pokusu, takže se musím obrnit trpělivostí....
Přeji krásný den....

adenka84
10. črc 2013

@mufmartik moc a moc ti držím palečky 🙂

l.u.c.i.e
11. črc 2013

@beruskkka, každopádně držím palečky, aby tentokrát Nativ vyšel. Mohu se zeptat kolik to stojí? Nebo ti odeberou jen jedno vajíčko z přirozeného cyklu? To je pech, že zrovna bude mít Rokyta dovolenou. Snad ti vyjde štěstí aspoň na Švábka.