Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
31. srp 2009

ahoj, sem teď moc nechodim, propadla jsem toti facebooku 😀
mrcha nedorazila ani dnes, volala jsem do natalu a zítra ráno mám naklusat na krev a uvidí se co se to zase děje...
jinak dneska jsem se dozvěděla, že další kolegyně je těhotná, už je doma 2 měsíce, ale doneslo se to ke mně až teď 😒 holt jsme velká firma...
jdu spát, manža by mi zase ráno vynadal, že ponocuju, papa

gab123
1. zář 2009

Ahoj 😀 ,
ty jo vy jste toho napsali 😝
Micha ty jo to máš jen trápení kdyby aspon se mrcha urovnala a pak už by šlo vše jak po másle!Netrap se stím,že okolo těhotní, neboj je to hrozný taky jsem tím prošla,ale to ti na štěstí nepřidá!S tejně s tím nic neuděláš prostě to tak je!Bud silná a taky se štěstí na tebe usměje!
terka tý jo a už je někde u moře jé já jí to tak závidím já jdu na odpolední brbr vůbec se mi nechce!
tereza 79 jo taky bych občas chtěla být chlap!,ale ten můj mi doma pomáhá je hodný tak si moc raděj nebude stěžovat 😀
andenka jsem moc zvědavá jestli se k nám přidáš moc ti to přeju,aby tam byly// 😉
renap rodit půjdu asi do plzně myslím,že stejně budou chtít kvůli to mu turneru.Dost lidí mě tam odrazuje,že to tam je výrobna,ale zas si říkám,že tam umí!
S těmi foto si nedělej hlavu já jsem taky talent!až budeš mít chvilku tak se o ně pokus!

já jinak pěkně rostu v pátek jdu zas na konrolu začínám mít problém s tičkami jsou mi nějak krátké kouká mi z něho pupík
😀 Na kyla to pořád jde mám neco přes 5 kg nahoře,ale pořád to ještě jde i jsem ohebná 😀

gab123
1. zář 2009

Ani jsem nevěděla jaký jsem týden koukám,že mi svítí už 28 no už aby byl tak 38 😀 začínám se na tomáška moc těšit a hlavně jaký bude!
jdu do vařit zelnačku a jdu makat tak zatím pa

marketa137
1. zář 2009

Ahoj holky tak jsem nevydržela auž dneska volala na krev na screening a prý je vše v pořádku 🙂 tak jsem ráda a mohla bych si začít užívat těhu ale vrací se mě zase nevolnosti 😒 . ve čtvrtek jdu poprvé do rizikovky tak uvidim zase mimčo na UTZ 😉 tak alespoň budu vědět kolik vyrostlo za ten týden.
Aden držim palce ať tam jsou //, kdy vlastně můžeš testovat?
Micha to máš v tom docela furt bordel vi´d 😒 , já teda taky měla a le MS alespoň chodila i když někdy i mimo cYklus ☹ . To že kolem mě byli těhotný jsem brala jako běžnou věc i když někdy nespravedlivou ale jedna v práci o víkendu brala drogy ☹ a pak jednou přišla že zapoměla prášek HA a byla v tom a že co se dá dělatže jde na potrat 😒 . Nakonec jsem si řekla že pro dítě možná lepší ale spíš mě vadil přístup, jsem těhotná tak někde sehnat 3000 a necham si to vzít a pak přišla za týden do práce a plná optimizmu ☹ a bylo to asi měsíc po tom co jsem potratila 😒 . prostě to tak je a je lepší mylset jen na sebe a ostatní moc neřešit.
Gab utíká to vi´d, už to máš za pár i když to tak nevypadá. mě to taky nějak rychle utíká 🙂

michamicha
1. zář 2009

ahoj, tak jsem dostala včeličku, když do týdne nedorazí, tak dostanu ještě jednu 😒
no a ještě jednou zkusíme clostil a pak bych prubla ty injekce...

marketa137
1. zář 2009

Tak snad dorazí 😉 . Co to je za injekce, to je taky před IUI?

adenka84
1. zář 2009

Ahoj holky,
Micha, držím ti palce, aby ti mrcha dorazila co nejdříve, aby jsi se mohla opět vrhnout do dalšího pokusu.
Markét, to je fajn, že máš vše v pořádku, máš opět o jednu starost méně.
Já mám přijít na testy 10.9. Ale zkusím doma testovat už 9.9. tedy doufám, že to vydržím.
Zatím na to nějak nemyslím, snažím se být klidná, halvně aby mi to utíkalo, je to přeci jen ještě daleko, od čtvrtka za týden... 😉

michamicha
1. zář 2009

market, jj před IUI, dr. řikal, že jsou lepší v tom, že se dá ovlivnit růst sliznice...clostil totiž působí na růst folíků, ale potlačuje růst sliznice a i když jsem po IUI začala brát estrofem po kterym sliznice roste, tak byla nižší..takže proto se tam to vajko asi nezahnízdilo a odešlo to s mrchou...
jsme se o tom bavili s manžou a taky si myslí to samý...
takže teď mě čeká mrcha, pak snad IUI s clostilem, akorát nevim jestli to bude mít smysl, protože dr. mi nenapsal další balení, takže budu místo 2x denně brát jen 1x denně 1 tabletu...pochybuju, že to k něčemu bude, ale kdo ví...

marketa137
2. zář 2009

Micha díky za vysvětlení 🙂 . Kdyžtak zkus pít kontryhel od 1 dne MS, ten prý pomáhá taky na růst sliznince do ovulace. Mě clostil stačil, 2x denně a pak jsem brala utrogestan. Ale injekce jsou určitě lepší a je jasný že pokud sliznice byla nižší tak je to problém 😒 . Tak si tam ještě zavolej a´t tě dají ještě 1 balení 😉 , když už máš do sebe cpát hormony tak a´t to má alespoń nějakou šanci 🙂 .
Adenko tak držim palce a co vim tak se holky testujou už 10 den po oplodnění 🙂

michamicha
2. zář 2009

market, já kontryhel nechci, jeden čas jsem ho pila a špinila jsem skoro celý měsíc, takže už raději nikdy víc 😅

marketa137
2. zář 2009

tak to jo, mě taky nesed ale třeba nesedne těm co mají jen hormon problémy ☹ . Mě na sliznici zase fungoval utroš, ale je jasný že každá máme jiný bordel v hormonech a na každou funguje něco jinýho. A je fakt že v injekcích je to vždy lepší 😉

adenka84
2. zář 2009

ahoj všichni,
Markét, asi začnu taky testovat už 10 den nejpozději 12. Teď ještě vydržím, zítra to je teprve týden. Navštěvuji ještě jednu diskuzi, kde jsou holky, které taky podstoupili ET ve stejný den jako já. Ty už nevydrželi a začali testovat. Jedna holka se už včera radovaal ze // čárek, nechápu zdá se mi to strašně brzy...

Micha já taky užívaal clostibelgit, brala jsem ho 6 měsíců, ale bylo to zbytečné. Snad tobě zabere, každá reagujem jinak a hlavně každá na něco jiného. Držím palce papa.

marketa137
2. zář 2009

Adenko tak držim palce, víš záleží spíš kdy byli na odběru vajíček, nevim jestli jsi měla prodlouženou kultivaci nebo tak a říká se že cca 10-11 den od oplodnění je možné vidět // na testu. Zase by to bylo povzbuzení pro další snažilky 🙂 . A byly by jsme jako schůdky napřed renap, pak Gab, pak já a teď budeš snad ty a pak se další přidaj k ostatním 😀

adenka84
2. zář 2009

Kéž by jsi měla pravdu a mi včichni se už brzy dočkali těch dvou vysněných čárek....Je pravda, že já je už možná brzy uvidím.Mám, ale velikej strach, že to nevyjde, pokud to tak bude tak se asi zbláznim. Raději na to nemyslet.....

marketa137
2. zář 2009

jednou je uvidíme všechny jen záleží za jak dlouho 😒 . te´d už to bohužel neovlivníš a já za dobu snažení jsem si říkala už abych byla těhu že budu v klidu a je to daleko horší. Furt stres, te´d teda už ne když vim že screening dopad ok a že mimičo vypadá dobře al furt něco. Zítra rizikovka a diabetologie 😒 . takže klid asi až po porodu, ale je fakt že te´d už jsem fakt víc v klidu, ten začátek nikomu nepřeju a Ty bys na konci týdne mohla nahlásit // 🙂 a pak nakazíš i ostatní 🙂

adenka84
2. zář 2009

Budu se snažit nahlásit co nejdříve // čárky
Chápu, že máš i nyní starosti ty už teď budeš mít stále, už se jich nezbavíš, ale budou to už jsen dobré starosti. Ty už máš totiž to nejdůležitější splněno.....

marketa137
2. zář 2009

No snad ano, jsem klidnější když vim že screning dopad dobře. teď už jsou to spíš starosti spojené s cukrovkou ale to je nepoměrně jednodušší než řešit neprosperující těhu 😒 . Ale nějak to utíká, to doba snažení se strašně vlekla a teď už jsem v 2 trimestru 😉

adenka84
2. zář 2009

za jak dlouho se ti povedlo otěhotnět?

marketa137
2. zář 2009

Na syna jsme čekali 5 let a te´d to byla rychlovka 😀 . od září do prosince jsme zkoušeli bez léků a to byl děs, krvácela jsem i mimo cyklus ☹ a od prosince jsem byla na clostíku a utroši a v dubnu jsem asi byla těhu ale neudrželo se a pak se povedlo v červnu. takže 10 měsíců ale zvládala jsem to nějak hůř než minule 😒 . navíc jsem ani cykly neměla po 28 dnech ale v rozmezí 28-32 dníí a dle doktora ok a pak to zase vyšlo na poslední pokus 🙂 . ale IVF jsem věřila že určitě pomůže když zase takový problémy nejsou. jen já hormony a manžel je asi stále ok a na spermiogramu ani te´d nebyl tak byl rád že se povedlo a nikam nemusel 🙂

gab123
2. zář 2009

ahoj holky!
andenka neboj určitě se dočkáš já čekala 3 roky a 2 potraty!a vím,že je to děs!Vymněn myšlenky za něco jiného at si mimísky nevyplašíš! to myslím vážně!Mysli na něco jiného ,já vím že to nejde,ale řiká se to!
adenka já si myslím,že teprve // čárky mě začali starosti a boj o udržení mimíska!čekání bylo hrozný,ale chvíle před vyšetřením plodovkou nabírání hcg screeningu a nevím čeho všeho bylo na bednu!proto nezoufej a drž se 😉

Dnes porodila kámoška v plzni na locháči chlapečka.Vše bylo v pohodě.Moc si netěžovala,prý to není tak hrozný!Jsem ráda,že jsou fit! V pátek tu bude asi pořádná klučičí akce 😀

adenka84
3. zář 2009

Ahoj holky, tak jak jste se dnes měli? Já jsem do teďka spala jak nemluvňátko. 😔 Manžel odjel do práce a tak jsem si šla chvilku odpočinout, začalo slušně pršet a tak mi to uspalo. Teď jsem se probrala, nevím co budu dělat v noci? 🙂

marketa137
3. zář 2009

ahoj, já jsem přišla z rizikovky, mimís je ok a má 7,5cm. V albu je fotka 🙂 . jen v úterý musim ještě do rizikovky 😒 sice uvidim mimíse a pořádně ho zkontrolujou a třeba by mohli naznačit pohlaví ale jinak nevim co tam budu dělat. Screening dopad ok a z manželovy rodiny žádný genetický zatížení neni 😉 a to jdu někam do fakultky na Bory a vůbec netušim kde to tam je 🙂 . Já na začátku těhu taky furt spala 🙂

adenka84
3. zář 2009

Ahoj Markét, tak to je fajn, že máte vše v pořádku. Fotka je krásná, je vidět jak krásně roste.Neboj určitě to najdete a určitě bude vše v pořádku. Toběi neřekl proč tě tam posílají posílají?

marketa137
3. zář 2009

No jen kvůli tomu že jsem riziková pacientka 😉 . Mimís je prý ok a i odpovídá tt což jsem ráda že neroste víc než má 😉 . alespoň se genetik na mimčo pořádně koukne ale jinak zbytečná cesta. Žádnou genetickou zátěž nemáme, protože po potratu jsme tam byli a prý to byla náhoda a screening prý dopad výborně takže asi jen kvůli cukrovce 😉

adenka84
3. zář 2009

jasně, je to jen pro jistotu, aspoň budeš klidnější, že je vše OK.
Jdu se vykopat pak něco pojíst.A pak hurá k TV, dnes dávají ordinaci a a nové díly Jste to co jíte. Tak zatím ještě jsem juknu, až budu čekat na manžela.Dnes přijede až 00:30 tak nevim jestli vydržím čekat....

gab123
3. zář 2009

markét mimísek je moc krásně vidět! 😉 jen ještě to pohlaví 😒 🙂
adenka do půl jedný?no máš naspáno 😉 vid.
Co a asi terka ta si válí šunky někde u moře 😀
já se jdu válet do postele,pěkné sny 🙂

adenka84
3. zář 2009

Jo, jo Terezce to závidím, taky bych se ráda někde válela. Nevím jestli vydržím čekat na manžílka.Myslím, že spíš ne. Jdu brouzdat chvíli po netu a pak to asi zalomím... 😔 😀
Tak dobrou noc všem... 😔

oriolka
7. zář 2009

ahoj holky, jestli vám to nevadí, ráda bych se vás vyptala na PCO. Snažíme se příští měsíc rok. Před 2 měsíci jsem měla diagnostikováno PCO, ale ve směs o tom moc nevím. Jen, že jsou to hrozníčkovitě uspořádané folikuly, že nedozrávají vajíčka. Dostala jsem na to clostylgebyt. Prý to mají mít silnější ženy, ale tak si tedy nepřipadám, někde píší začít více sportovat, což mi jako na vyléčení přijde nesmysl. K tomu máme ještě asthenospermie, takže pokud se nám to do dvou měsíců přirozeně nepodaří, a výsledný spermiogram na konci října nebude lepší tak máme z genetiky doporučení na IUI. Jsem z toho trošku zmatená. Jestli má IUI smysl, když máme oba problémy. Nevím do kterého centra by nás lékařka poslala, ale raději bych do Natalartu.

díky za odpověd

marketa137
7. zář 2009

Ahoj Oriolko. S PCo moc neporadim 😒 , jáá mam zase jednoho hormonu víc a bez léků jsem vlastně 100% neplodná ☹ . Mě vždycky pomohl clostilbegyt a utrogestan ale já jsem asi vyjímka a až nejdřív 6 cyklus. Ty 2 měsíce klidně zkus ale do centra můžeš jít kam chceš, tak až tě budou dávat doporučení tak řekni že chceš Natalart a většinou udělají IUI než jim schválí IVF pojištovna, ale pokud spermiogram je dost špatný tak spíš rovnou IVF a možná navrhnou i ICSI 😉 . J8 jsem jen teoretik, vždy když už jme měli domluvenou schůzku v Natalartu tak jsem otěhotněla doma 🙂 .
Adenko tak co už jsi testila 😉

oriolka
7. zář 2009

marketa no máme nepohyblivé spermie jinak ostatní výsledky spermia jsou dobré, dostali jsme zinkosan na genetice a za dva měsíce na kontrolu. Když se nezlepší tak napsali, že doporučují AIH což je v podstatě anglická zkratka pro IUI.