Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
30. říj 2009

Terezo 7974 měla by ses šetřit, a ne gruntovat!! To uklízení ti neuteče, fakt, začínám to praktikovat doma 😀

jana8
30. říj 2009

Gambrinuska,
tak to fakt tě len vystrašila ta tvá dokt. .....ale kašli na ni.....a jasné,že věř dokt. v Natalartu.....z krve to poznali a uvidíš ,že vše bude v pořádku....a na UTZ je to brzo....tak ať ti příště nekazí náladu....držím palce ať je vše ok a s tým úklidem máš pravdu....co může to počká,no ne ? 😅 ...

renap
30. říj 2009

Ahoj všichni,dlouho jsem tu nebyla,nějak nestíham,koukam že je tu plno nových tváří,a skoro všechny těhotný,to je rychlost teda 😀 ,v tom Natalartu se s tim teda nemažou. A co Gab,ještě neporodila? A co ty Terko,konečně se něco začne dít,ne? Třeba to stihnete do vánoc,jako vloni-do roka a do dne 😉
My se máme dobře, pořád kojim,malá už má 4,80,už se směje a povídá,akorát taky dost řve,budˇmá prdy,nebo chce chovat,potvora 😀 . Tak držim palce,aby se vam mimi udržely a zase nakouknu,až bude čas.

kyzi
30. říj 2009

Gambrinusko nic si z toho nedělej.Určitě je to ještě malinké a není to vidět,proto v natu dělaj ultrazvuk až dýl.A já když jsem byla prve těhu tak na ultrazvuku byl vidět taky jen váček a to už jsem měla 3 týdny spoždění.Takže si nedělej starosti příště už určitě bude vidět 🙂

kyzi
30. říj 2009

Jo Terezo holky maj pravdu,na ůklid se vykašli je to ještě brzo po zákroku gruntovat.Já jsem uklízecí maniak,pořád chci mít vše uklizené ale co jsem začala IVF tak na to prdim.To počká a ted už jsem si zvykla a radči odpočívam 😉

tereza7974
30. říj 2009

Ahoj holky.
Neboj Gambrinusko, už jen ležim a válim se, ale je to vopruz. Vůbec si z tvý gyndařky nic nedělej, doktoři jsou vždycky pesimisté, protože kdyby tomu bylo naopak, tak pak mají pocit, že dávají naděje, které občas nevyjdou. Ty jsi těhotná a v pořádku.🙂

Micha, prostě si tu injekci píchni!!! 🙂 Neboj to zvládneš, zbytečně se mučíš samým "kdyby", ale chápu, že máš strach. Jestli u nás dojde na injekce, tak to přehodim na manžela, protože na vojeně injekce píchal, toho určitě zneužiju 🙂 A co na Moravě?

Renap, no nazdárek 🙂 Tebe už jsem dloho neslyšela, teda spíš nečetla 😀 Koukam, že malá roste jako z vody. Neboj za chvíli období prdíků bude pryč 🙂 Jo, ale pak začnou zoubky atd....Děti jsou nejlepší kolem 3 let, to jsou totiž hodný, poslouchají, jsou roztomilý a už samostatný. No a pak je tu období vzdoru a to mam teď doma. 😀 Ale suma sumárum jsou to prostě zlatíčka 🙂 Ségra to teď čeká každým dnem a těší se,až se prý bude moct vyspat, tak jsem se začala smát 😀

gambrinuska
30. říj 2009

Holky dík za podporu, hledala jsem nějaké info na netu na hladiny hcg a co jsem našla, tak by to tak mohlo odpovídat 5tt a to ještě snad nic vidět není. ☹
Cítím se dobře, tak to musí být dobré!!! 😅 i kyž červíček pochybností hlodá, ale to je tim, že jsem furt doma sama.
Terez, válím se 2. den a už jsem taky přeleželá, jetě že existuje taahle diskuse a net 😉

tereza7974
30. říj 2009

To ti povim, ještě jeden týden a mam proleženiny 😀 Taky jsem doma sama, manžel je na baráku a i tam přespává a malá je od úterka u našich. Už mi ani ta televize nebaví.

terka82
30. říj 2009

Ahoj. 🙂

Kyzi moc gratuluju. Jsem zvědavá kolik mrňousů tam máš. 😵
Na UTZ už příští týden? To je fofr. Kdy tam jdeš?

Gambrinuska ta tvoje Dr. je asi pěkná kravka. 😠 Tam bych už asi víc nešla. Fakt super přístup... ☹
Neplaš a užívej si těhu. 😉

Jani ahoj. Co je u vás nového?

Ahoj Renap. To je dost, že se taky ukážeš mamino. 😀
A co nějaké aktuální foto té vaší princezny?? 🙂
Gab ještě neporodila nebo o tom teda ještě nevíme. 😀
Doufam, že už se někam pohnem a začne zase ten kolotoč. 😀 S tim letoškem... Kdybych měla cyklus 30DC
jako naposledy, tak bych začínala stimulku 8.12. a to už je asi pozdě... 😖 Jinak do roka a do dne by bylo fajn, jinak budou tyhle Vánoce asi krušný. 😒 Ale co, tak holt budem zase doufat, že ty příští už budou veselejší.
Se zase někdy ukaž - co nejdřív. 😀

Terko to je dobře, že už se zase válíš. Si to ještě pár dní užij, než se vrhneš zase do pracovního procesu.
Ségra si to teda pěkně maluje 😀 Doufam, že jí tu iluzi nebereš, 😀 ale třeba bude mít fakt hodný mimčo. 🙂

tereza7974
30. říj 2009

Terko, ona z toho smíchu pochopila, že se hodně let pořádně nevyspí 🙂 Zvlášť, když se po roce začnou snažit o další 🙂 Nevim jestli bude mimčo hodný, už teď jí dává Věruška pěkně zabrat. 🙂 Já se těšim až budu chovat a jezdit s kočárkem🙂 Víš v čem je výhoda, že to nebude moje? Až začne Věruška plakat, tak jí jen předam mamice a bude po starostech 😀
Kolikátého jdeš do Natalartu?

terka82
30. říj 2009

Terko ty seš teda milá sestřička. 😀
Oni chtějí děti takhle rychle za sebou? To jsou v dnešní době fakt výjimka. 😉
Jj, tyhle děti jsou super. Pochovat, pomačkat a když brečí, tak vrátit. 😀
Jdem tam v pátek. 😕 Jsem hrozná, už snad odpočítávam každý den. 😅
A co ty? Ještě sis to nerozmyslela s ukončením neschopenky?

tereza7974
30. říj 2009

Já mam to dovču, zkusim jít ve středu do práce a uvidíme, jak to zvládnu. Ségře teď bude 29, tak asi proto chtějí mít děti po sobě. Ona si myslí, že jí to hned nepůjde, protože než otěhotněla, tak to trvalo10 měsíců. Vůbec nepochopila, že vlastně otěhotněla velmi rychle, že vůbec neví, co to je mít problémy otěhotnět. Ale tuto konverzaci jsem vzdala, nechci se s ní hádat. Já otěhotně po 10měsících, tak jsem šťastná jak blecha.

To chápu, že se tam těšíš, už tě "svrbí vaječníky" 🙂 , viď 🙂 🙂 🙂 🙂

tereza7974
30. říj 2009

Vlastně nesvrbí, ty máš mrazáčky, viď? Tedy pokud si to dobře pamatuju.

terka82
30. říj 2009

Hlavně to nějak nehroť a když to nepůjde, tak se na to ještě vyprdni. 🙂
Ajeje celých 10 měsíců?? No to bych si to hodila. 🙄 To mě taky dojala kolegyně, když po 2 měsících snažení při debatě o plánování těhotenství prohlásila, jak je v dnešní době složité si rodinu plánovat a ona je toho prý zářným příkladem. Po dvou měsících snažení(následující měsíc otěhotněla)!!! Jsem se musela pořádně kousnout do jazyka, abych jí něco neřekla. A vůbec jí asi nepřišlo blbé, že tam sedim a všechno o nás ví. Na druhou stranu, když ty holky nezažily jaké to je, když to opravdu nejde, tak jim pár měsíců prostě přijde jako věčnost.
A naposledy mě v tomhle směru nadzvedla reportáž v TV o nějakém novém webu, zaměřém na problémy s otěhotněním a dají tam taky rozhovor s párem, který se snaží taky asi 7-10 měsíců, už si to nepamatuju přesně. A co mají dělat ty páry, které se snaží třeba 5, 7, 10 let a nic??? Tohle mi fakt hlava nebere.
Ale všem těm, kterým se to do roka povede a prcka opravdu chtějí, to přeju. 😉 Taky bych byla happy. 🙂

Mě už svrbí asi úplně všechno. 😀 Máme 9 sněhurek, ale až teď se dozvíme, jestli je budeme moct použít nebo jestli bude nutné udělat PGD, popř jestli půjde udělat na mražených.

tereza7974
30. říj 2009

Ani mi o takových ženských nemluv, trefila bych se jim někam, když je slyšim. Jedna kolgyně z bývalý práce se začala snažit o měsíc déle než my a po 3 měsích prohlašovala, že je neplodná. Nyní čeká druhé dítě a já furt nic. Takový hysterky fakt nesnášim. U nás v práci to ví jen 2 lidi a ostatní jsou zvědavý a pořád ze mně tahali proč jdu do nemocnice. Mě to bavilo, protože jsem se dozvěděla, že to ví určitě, že jdu na umělý 😀
Terko ty máš zkušenost, kolik vlastně stojí standardní IVF? A co Aduš? A co je PGD?

tereza7974
30. říj 2009

kde se loudáš ☹ , že ty někde tlučeš špačky 🙂

terka82
30. říj 2009

Pjomiň pjomiň. 😀
Jsem manžovi v úterý nahrávala Ano šéfe, tak jsme teď společně koukali a slintali. Hned bych jela ke Štěpánovi. Byli jsme tam v létě 2x, to je žrádlo... 🙂

terka82
30. říj 2009

No taky sis užila. Taky mam kolegyni, která když jsme se začali snažit, tak otěhotněla a teď už čeká druhé mimčo. Je to hrozný, jak ten čas utíká. 😒 Ale ta se chová normálně.
U nás se to rozkřiklo ani nevim jak, ale aspoň se mě nikdo na nic neptá.
Ses ani nepochlubila, že jsi byla na umělým...😠 😀
Úplnej základ hradí pojišťovna. Doplácí se za léky, pokud nebudeš chtít ty úplně obyčejné, které pojišťovna hradí. Ty byli myslim v normálních injekcích a musejí se před dávkou namíchat. Takže feťačky hadr. 😀
Já měla Puregon a doplácela jsem celkem asi ke 4000. Měla jsem kliku, že mi stačili nízké dávky. Píchala jsem 150 jednotek a stačilo 9 dní. Takže tady může být cena i vyšší. A pak se doplácí pokud budete chtít ISCI to bylo myslim 7000 - ale tohle bych řekla, že je dobrá investice, protože přijít třeba o vajíčka jen kvůli tomu, že budou mít tvrdý obal nebo se spermiím nebude moc chtít a vajíčka se neoplodní, je podle mě větší ztráta. Pak jsme platili ještě 2500 roční poplatek za "skladování" embryí. A pak pokud budete chtít prodlouženou kultivaci nebo asistovaný hatching, tak to se taky doplácí, cenu ale nevim, tohle jsme neměli.
Celkem nás to vyšlo asi na 14tis, takže ani nijak tragická cena. Čekala jsem to mnohem horší.
PGD je vyšetření při kterém z oplodněných vajíček odeberou jednu buňku a tu potom testují na různé vady. Kvůli těm prohozeným chromozomům nám to bylo doporučeno na genetice. Jsou potom schopni vyřadit ještě před transferem vajíčka, ze kterých by mohli být třeba postižení jedinci. Bohužel ale nezajišťují, že ty vajíčka, která budou mít danou buňku OK, nebudou mít vadu v jiné buňce. Navíc tohle nehradí pojišťovna(i když na genetice říkala Dr., že někomu třeba celou částku nebo část pojišťovna uhradí) a cenu jsem četla kolem 15-35tis.

terka82
30. říj 2009

Aduš se neukázala, tak jí asi ještě nefunguje PC. Zítra jí napíšu, jak je na tom, že jsme tu hrozně zvědavý. 😀

terka82
30. říj 2009

A teď si tu koukam píšu sama já... 😀

tereza7974
30. říj 2009

prosim tě, ty na mě čekáš 2 minuty a já na tebe skoro celej den 😀 Tak to ta cena neni zas až tak hrozná, ale já nebudu chtít zamrazit na delší dobu, pokud se nám to povede. Pak už bychom děti nechtěli. Já o tom ICSI dost přemýšlela a zatim nevim. Přemýšela jsem, že bych třeba pak i darovala vajíčka, kdyby jich bylo hodně.
A Švábek řikal, že bude, když mam PCO 😀
Za to PGD je to fakt darda!!!! Snad vám to pojišťovna uhradí.

terka82
30. říj 2009

Za to nemůžu, že máme v práci zákaz. ☹ 😀 Když já jsem hrozně netrpělivá. 😀
Hele co ty víš, třeba pořídíte jedno v květnu a další tak za 2 roky? Tak přece ten baráček nestavíte proto, aby byl pak poloprázdnej, ne? 😀 Taky jsem měla vajíček hafo a tak oplodnili půlku ISCI a půlku nechali přirozeně. 🙂 A ty jich budeš mít určitě taky dost, nebo aspoň dvě na parádní dvojčátka. 😉
Při našem štěstí nám pojišťovna určitě neuhradí ani ká, ale pokud to doktoři doporučí, tak to zaplatíme. Udělam cokoliv, jen aby se to už neopakovalo.

tereza7974
30. říj 2009

To chápu, že práci neklušeš 🙂
Kolik si měla vajíček?

terka82
30. říj 2009

To já bych klusala, ale pak bych asi rychle vyklusala z firmy a to se mi teď moc nehodí. 😀
15 oplodňovali ISCI a 16 přirozeně a pár jich bylo nekvalitních, ty neoplodňovali vůbec, celkem asi 39? Tohle číslo si nepamatuju ale folíků bylo asi 41. 😀 Jsem prostě slepice a vůbec se za to nestydim. 😀

jana8
30. říj 2009

Ahoj 😉 ,
jen na Vás v rychlosti mrknu. My jsme na tom stále stejně.....čekám na ms,abych mohla na odběr - už by měla přijít..snad zítra...zatím už 2dni špiním...tak uvidíme...doufám,že budu moct jít na tu krev a nic se nezkomplikuje...byla jsem týden v nemoc. .......trpím na migrénu a v posledním čase to byli dost nepříjemné záchvaty a dost často,tak jsem tam byla na pozorování...dávali mi kapačky...ale jinak nic...tak teď jsem na tabletkách....vlastně já jsem na tabletkách dost často ☹ ....když už jsem myslela,že se po nemoc. vrátim do práce,tak omyl...přítel mě tam chtěl odvézt zpátky...byla jsem úplne slabá a cítila jsem se hrozne a včera a předevčírem do toho ješte teploty...tak se z toho tak trochu vyhrabávám.....ještě pořád se cítím slabá a nic nemůžu dělat...někdy jsem ráda,že se udržím na nohách...tak si říkám,že chce to jen čas a už vím jak se cítí člověk zfetovaný 😀

tereza7974
30. říj 2009

Teda Terko, ty jsi jako Venuše 🙂 To teda čumim, co "v tobě" je 😀 Ježiš, to bude dětí jako smetí 🙂
Kolik chcete mít dětí?

Ahoj Jani, tak se hlavně brzy uzdrav. Vim co to jsou migrény, náš táta na ně trpí. Dopracoval to na injekce a bombu s kyslíkem. Nesmíme doma ani šustnout a všude musí být zhasnuto. Nediv se, že jsi slabá, když máš v sobě tolik léků, hlavně odpočívej.

terka82
30. říj 2009

Jani, holka co to s tebou je? 😲 Držim palce, ať je krev OK a hlavně ať migrény táhnou odkud přišly, abys byla v pohodě a připravená na mimíse. To musí být šílený. ☹ A tenhle stres kolem těhu ti jistě nepřidá. 😔

terka82
30. říj 2009

Terko nám budou stačit dvě, hlavně aby byli zdraví. A nebo teď dvě a pak třeba ještě někdy později jedno. 😀 Jsem celkem skromná holka. 9 dětí bychom asi nedali. 😀
Jen se neboj, v tobě taky bude. 😀 Třeba mě ještě trumfneš. 😉
Chudák taťka, to je fakt hrozný. Naštěstí tohle neznam. A pro jistotu jsem to tu hnedka zaklepala.

tereza7974
30. říj 2009

Jani, já marně pátram v historii, co máš za sebou a co před sebou. Tady totiž tolik nových holek a já tu tak dlouho nebyla, že nevim od jaké stránky mam znova začít číst 🙂

tereza7974
30. říj 2009

Tak tedy budeme závodit, kdo má víc vajíček 😀 Terko myslim si, že ale bude těžké tě trumfnout 😀 Prosim tě chci se ještě zeptat, když máš zmražená opl.vajíčka a pak probíhá druhý transfér s nimi, tak se to počítá jako druhý pokus? Myslim kvůli pojišťovně.