Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
4. pro 2009

Micha teda vás je fakt smečka. To musíte mít veselý vánoce. 😀 Ale to vymýšlení dárků nezávidim.

Já musim manžovi ještě předplatit časopis - jako každý rok, to bude zase překvapenej. 😀 A pak bych mu ještě chtěla koupit džíny. Mamině jsem chtěla koupit nějakou menší tv do ložnice, ale nejdřív se musim domluvit s bráchou, jestli nějakou kačku přidá a podle toho se rozhodnu. S manželovo rodiči jsme se dohodli, že si nic dávat nebudem, nám stačí, že se někde v klídku sejdeme, dáme si něco dobrýho a poklábosíme. Pak musíme koupit nějaké drobnosti babičkám a něco manželovo ségře s manželem, protože ti i když se domluvíme, že si nic dávat nebudem, tak stejně něco přitáhnou. 😠 😀 A to je asi vše. U nás se ty dárky takhle moc nedrží, dětem se teda dávají, to je jasné, ale u nás "odrostlejších" už se to tolik neřeší. 🙂

Micha u vás o těhu ještě nikdo neví? To bude fakt krásnej dárek. 😉

Aduš koukam, že to máte s dárky podobně.
Budete mít Vánoce v novém baráčku a to bude určitě moc krásný. A bude to nejlepší start do lepšího příštího roku. 😵 A s tim největším přáním... no u nás je to stejně(i když loňské Vánoce byly v tomhle směru výjimečné, o to větší držkopád přišel na začátku roku 😔 ). Zrovna včera jsme se s manžou bavili o tom, co budem dělat na Silvestra a on, že by byl klidně doma, posedíme,počkáme na půlnoc, popřejem si, aby ten příští rok byl lepší a můžem jít chrnět. ☹ 😕 🙂
Jsem si říkala, že to bude nějaká blbost.
😀

adenka84
4. pro 2009

Tery máš pravdu letošní Vánoce budeme poprvé slavit v novém domečku. Už se moc těšíme, dnes jsem si to tam byla pěkně na čnačat. Udělal jsem si radost i manžel mě pochválil..

Tery neboj letos nám to určitě vyjde.Mám takový zvláštní pocit. Určitě se nám zadří. Takový pocit jsem měla i před tím než nám Micha napsala, že se jí zadařilo. Tak doufám, že se tentokrát nezmýlíma vyjde to i nám..

Mějte se krásně holky užíte si nastávající víkend. Možná nám i na sněží. u nás dnes celkem slusně chumelilo. Jen aby takhle bylo na Vánoce a ne jako loni...
Pa a dobrou noc všem

terka82
4. pro 2009

Aduš to věřim, že se těšíte. Určitě budou moc krásný a hlavně poslední ve 2, tak si je pořádně užijte. 😉
Už máš i načančáno jo, to já jsem odstuda. Nemáme ještě koupenej ani věněc. 😅

Kéž bys tak měla pravdu... 🤐

Taky přeju pěkný víkend. Manža zítra vyráží na rally do Phy, takže budu mít klídek na úklid i relax. 😀

adenka84
4. pro 2009

Tak si to pěkně uží. Dobrou noc

michamicha
5. pro 2009

dobré ránko, jsem spala do desíti, protože jsem v noci byla asi 5x na malé 😀

teri, u nás to ví zatím jen manžel, moje a jeho ségra, jinak nikdo, ostatní to dostanou jako vánoční dárek, tedy když bude vše v pořádku 😉 jen doufám, že to manželovo ségra nevyžvaní jeho rodičům nebo svojí dceři, protože ta by to 100% rozkecala dál...

vlaďko, jj je nás jak psů 😀 my chcem taky takovou velkou rodinu, ale vidím to, že nejdřív jedno dítě, pak, budem muset postavit barák a teprve potom ti další potomci 😉 chceme s manžou 3 společný dětičky a manža má ještě 8 letýho kluka 🙂 trošku velký plány, že? 😀

holky já jsem strašně zvědavá kdy nám písne gab, podle mě už určitě porodila 😵

terka82
5. pro 2009

Ahoj holky.

Jen spi, dokud můžeš. 😀
A jak ti je, zatim žádné nevolnosti?

Hm, tak pokud to ségra nevykecá, tak to budou fakt krásné Vánoce. 😵

Máte to pěkně naplánovaný, tak ať to všechno vyjde. 😉
Jak vycházíš s manželovo synkem?

Na Gab jsem taky zvědavá, furt číham, kdy manžel napíše a ono nic... Už se těšim na foto. 🙂

adenka84
5. pro 2009

Krásný den všem.

Micha máš opravdu krásné plány. Taky si s manželem přejeme 3 děti. Hrozně rádi bychom chtěli dvojčátka. To třetí až by povyrostli. Ale myslím, že budeme rádi i za jedno. Hlavně, že bude zdraví a šťastný.

Gab, už bude určitě maminkou. 100% si to užívá a je určitě moc ráda, že to má za sebou. Myslím, že nám písne sama až se vrátí domů. Snad se alespoň někdy ozve, jako to dělá Renap...

adenka84
5. pro 2009

Jinak holky, krásného Mikuláše vám všem a hlavně všem vašim ratolestem...

ilca1
5. pro 2009

Ahoj holky dnes jsem poprvé na těchto stránkách a chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s centrem Natalart 🙂 J á jsem tam byla ve čtvrtek s manželem poprvé a od ledna bych měla začít s hormonama na IVF.Je mi 31 a už mam osmiletého Filípka s prvním manželem ale jsem podruhé vdaná a ted nám to nejak nevychází ☹

adenka84
5. pro 2009

Ahoj Ilonko, vítej mezi námi.
Moje zkušenosti s Natalartem jsou dobré. Nemohu si je vinachválit. Zatím nám sice moc nepomohli, ale pevně věřím, že se nám brzy zadaří...
Jsou tam moc hodný a ochotní. Vše vysvětlí, zkrátka já jsem spokojená a jsem moc ráda, že v Plzni takové centrum máme...

Jaké máte problémi a jak dlouho se snažíte?

terka82
5. pro 2009

Aduš neboj, všechno bude... 😀 😉 V lednu to tady roztočíme. 🙂

U nás Mikuláš proběhl, ani jsme si skoro nevšimli. Jsem slyšela jen jednu bandu cinkat u baráku, jinak pusto prázdno. To jsem slyšela víc rachejtlí. 😠
Si pamatuju, jak jsme jako malý děti, seděli s bráchou potmě u okna a vyhlíželi je... 😀 Hlavně mi přijde, že za nás chodili dospěláci, ale teď jsou to většinou samý děti. 😖

Ahoj Ilčo, vítam tě. 😉
Zkušenosti mam jen dobré, takže vřele doporučuju a držim palce, aby měl Filípek co nejdříve sourozence. 🙂

adenka84
5. pro 2009

Koukám, že to tady dnes vůbec nežije. Neodnesl si vás čert do pekla? 😉 Doufám, že ne!!!!!! 😀 😀 😀

Jdu spinkat 😔 pa a všem dobrou noc..

terka82
5. pro 2009

Aduš já tu žiju.. 😀

Dobrou noc.

m.evzenie
6. pro 2009

Dobré ráno holky,
vítám Ilču, já mám z Natal. též dobré zkušenosti, jsou tam opravdu příjemní, tak neměj strach. 😅
Včera jsem byla s kolegama z práce na bowlingu, hráli tam diadem, tak jsme si i zatančili. Bylo to fajn, až teď
na ráno, leze na mě nějaká chřipajzna ☹ a to mám příští pátek jet do Nat. a pak na ket, tak se snad z toho
brzo dostanu, abych byla fit. 😉

terka82
7. pro 2009

Ahoj holky.

Teda tady bylo dneska živo... 😀
Tak kdo má tenhle týden návštěvu v NAT? Čekam žhavé novinky. 🙂
Evzenie koukej se vyležet, ať jsi fit na KET.

janinam
8. pro 2009

Ahoj holky, zdravím všechny 🙂

Terko u mě první návštěva proběhla včera. S manžou jsme byli oba dost nervózní, asi strach z neznáma a manžel byl nervózní asi ze spermiogramu (ten se nakonec nedělal). Musím pochválit sestřičku i doktora, byli moc milí. Doktor se sice moc povzbudivě netvářil, když zjistil, že mám endometriózu, pouze jeden vejcovod a cysty na vaječnících, takže po návštěvě mě přepadla opět panika a strach, takže nálada byla rázem pod bodem mrazu.
Jelikož se MS nechce pořád po vysazení HA dostavit (dostavilo se pouze špinění), dostala jsem nějaké tablety na podporu a až přijde další MS, tak mě čeká hormonální profil a pak zřejmě i UTZ aby se zjistilo, jestli vůbec ovuluju. No a manžela ještě ten spermiogram. Takže všechno až na Nový rok. Snad to nějak půjde...

Jinak vítám novou členku Ilku 🙂 Já jsem v Natalartu taky zatím nováček, jak jsem psala, všichni byli milí, tak doufejme, že další léčba bude pro nás všechny uspěšná 😀

Evženie, doufám, že se té chřipajzny zbavíš, abys mohla jít v plné síle na KET 😀

michamicha
8. pro 2009

ahoj holky, tak já si dneska nechala nabrat krev na HCG, minulý týden jsem byla 15.DPO a hodnota byla jen 154, dneska jsem 22.DPO a hodnota je 2298 jednotek 😉 tak snad zítra dostanu aspoň fotečku bublinky 🙂

gab123
8. pro 2009

Ahoj holky 😀 😀 😀 😀
tak už jsem z porodnice od včera doma!
písnu jen v rychlosti než se mi šulínek zbudí 🙂
tak nástup byl v úterý nic se nedělo jen dálší hemilton to už byl druhý a příjem do nemocnice a řekli,že dnes se nic dít nebude,že se poradí co jak.
Středa ráno v 7h jsem šla na oxytocínový test no samozdřejmně hemilton a žádná reakce ☹
čtvrtek ráno na 8h mi vyšetřili a už vnoci mi píchali penicilín na streptokoka a mě pobolívalo břicho tak jsem si myslela jestli nemám nějakou reakci na penicilín,.Sestra sezasmála a říkala,že spíš se tam něco děje.Po vyštření mi bylo zděleno že je to tam už pěkně připravený,ale nic, udělali už 4 hemiltne zavedli v 8h jednu bobuli na vyvolání a měli přijít kontrkce no něco bylo,ale šlo to.V 10h mě vyštřili nález stejný dali druhou a počkáme do 12H no opět kontrakce po hodce skončili.Ve 12h jsem si zabalila věci z porodního sálu,že už dnes se dít nebude přišli mě šetřit vešel nějaký doktor a že píchneme vodu já koukala jak blázen....Pak jsem zjistila,že známá ho pophnala,aby mě to samé nečekalo v sobotu zas na novo...Holky když mi píchli vodu ve 12h tak ve 12.04 už jsem měla kontrakce jednu za druhou nástup ihned já myslela,že tam umřu byli tak silný,,že se mi od bolesti chtělo zvracet zle blbě prostě příšerný a to sem si myslela,že nejsem cimprdlína 😀 ....Ve 12.15h jsem volala manžovi at přijede že je to rozběhlý a tak 2až 3h se budou kontrakce upravovat, to mi řekla sestra!!!!
Přijel ve 13h to jsem byla na umření 😀 ted se tomu směju ve 13.15 nucení na tlačení tak sestra at roztáhnu nohy já že to nejde že mám kontrakci jenu za druhou a ten tlak tak mi je roztáhla a řekla dem rodit jste otevřená na 8cm tak ve 13.36 byl malej na světě 😀
Máme malýho Tomáška narozenýho 3.12. 3580g a 46cm.Je sladoučkej....
Pocit z porodu od 12-13h šílený a řekla jsem v tom afektu že už žádný děti nechci samotný porod už pro mě nebyl vůbec špatný tlačila jsem prý moc dobře a hlavně šel ven dobře zatlačila jsem jen párkrát a bylo to.Sitá jsem jen maloučko.Jen se mi neodělila placenta tak jsem musela pod narkozu,ale to byla maličkost.Hodně jsem krvácela tak jsem druhý den dostala transfúzi,ale jinak vše je v pořádku.

gab123
8. pro 2009

Večer dám fotečku do albíčka...Jduprobudit malýho a kojit papa

michamicha
8. pro 2009

ahoj gab, moc moc moc gratuluju 😵 😵 😵 teda Tomášek si ale dával na čas... se mu nechtělo ven viď? těším se na fotečku 🙂

marketa137
8. pro 2009

Gab moc gratuluju a nakonec to pak šlo docela rychle vi´d. Já vůbec netušim jak budu rodit. Sice vim že musim porodit v 38tt ale teď všude čtu že po 1 císaři se nesmí vyvolávat 😒 tak uvidim co se mnou vymyslí 😀 . na to že jsi tak přenášela tak zase takovej obřík to nebyl viď 🙂 . A koukam že budeme mít chlapečky se stejným jménem 😀 . Já mam termín za 3 měsíce ale bude to dřív, tak počítam tak po půlce února 🙂

l.u.c.i.e
8. pro 2009

Ahojky Gab, gratuluju k Tomíkovi... Už ho máš doma, to je super. Těším se na fotečku. Hlavně, že jsi to zvládla a jste oba v pořádku. Kdepak jsi rodil? Ve FN na Lochotíně? Jaký tam byl personál?
Micha, to je super, že tě tak krásně narostlo hcg. Zítra jsem dej fotečku bublinky...

jana8
8. pro 2009

Ahojky 🙂
Gab, upřimně ze srdce blahopřeji a mám z Vás radost. Přeji Vám hlavně zdravíčko a ať Vám malý Tomášek dělá jen a jen radost 😉....Teď už když je po všem tak věřím tomu,že už na to s úsměvem vzpomínáte ale v tom momentu si dokážu představit,že člověk už nemá sílu na nic a nakonec..............ten nejkrásnější dáreček 😵
Micha, tak tomu se říká rychlost jak hcg poskočil....to je skvělá zpráva....jen tak dál kočko 🙂
Janinam,tak vidíš,už si se přesvědčila že v Nat. jsou fakt milí a hlavu vzhůru po vyšetření budete zas o něco chytřejší..... 😉 ....hlavní věc,že už se něco děje 🙂
Taky vítám Ilču
A kdepak se nám schovává Lucinda ?????? ☹
Evženie, přeji hlavně zdravíčko ať si brzo fit ....neboj do příští návštěvy v Nat. to zvládneš a pak hurá na Ket.....držím palce 😉
Jo, a co se týče mně.....tak já byla dnes v Nat. na UTZ,ale folikul byl malý tak se nic nekonalo......nějak jsem tak tak trochu tušila,tak v pohodě,tak tam pojedeme zas v pátek a to už budu 14DC tak věřím tomu,že už by jsme mohli podstoupit druhou IUI......tak nám holky držte palce....díky 😉

jana8
8. pro 2009

Lucko,hezká fotka.... 😉

terka82
8. pro 2009

Ahoj holky.
Tak dneska už je to tady mnohem lepší. 😀

Gab moc gratuluju a těšim se na fotky. 🙂 Tomík si teda vyčkal, ale zato to pak bylo hopem. 😀

Janinam určitě to půjde, neboj. Držim palce, ať MS dorazí co nejdříve. 😉

Micha týjo, Hcg roste krásně a asi i trochu rychleji, ne??? 😅 To bude bublinka určitě. 🙂

Markét už jen necelé 3 měsíce? To je fičák. 😀

Lucko chválim za foto. 😉

Jani snad do pátku folík povyroste. 😉

michamicha
8. pro 2009

ahoj terko, no rychleji asi neroste, ale jsem zvědavá co mi zítra ráno řekne dr. 😉

gab123
8. pro 2009

už jsou tam 3 fotečky z nemocnice.
rodila jsem na locháči personál byl úplně super nemůžu si na nic stěžovat,ležela jsem nejdřív na rizikovým a pak na 6nedělí prostě super!
jinak micha už ti svítí 6tt jak se cítíš?

jinak moc děkuju za gratulaci 😀

m.evzenie
8. pro 2009

Ahoj holky,
též se připojuji ke gratulaci Gab, fotečky jsou krásné a Tomášek je roztomilý. Tak si spokojeně užívejte s malým,
hlavně hodně zdravíčka. 😅
Janinam, snad ta Ms přijde co nejdříve, držím palce, ať se něco děje. 😉
Micha, mám z tebe radost, zítra dej vědět. 🙂
Jana8,moc děkuji, držím palečky, aby folík dorostl do potřebné velikosti a už jsi byla po iui. 😀 V kolik máš být v pátek v Nat.
Já taky jedu v pátek na půl osmou,tak snad už mi bude líp. Chodím do práce, tak se snažím potit po odpoledních. Byla jsem u doktorky, dostala jsem antibiotika, tak snad to nebude vadit.

michamicha
8. pro 2009

gab, Tomík je krásný miminko 😵 😵

jinak mě je střídavě dobře a blbě, žaludek jako na vodě a včera mě docela hustě začaly bolet prsa a trochu v kříži 😝 většinou je mi zle hned ráno jak vstanu, takže to řeším tak, že se vzbudím třeba v 6 ráno, jdu na záchod, pak si vezmu svoje léky a jdu si zase tak na hodinku dvě lehnout... potom už je mi docela dobře... ale jsem pořád dost unavená a večer zase špatně usínám, člověk si holt nevybere... ale ty nevolnosti se den ode dne stupňují, naštěstí nezvracim, jen je mi blivno 😖
zítra dám vědět jak jsem dopadla na utz, se na to těšim jak malá 🙂

adenka84
8. pro 2009

Zdravim holčiny,
teda koukám dnes to tu opravdu žilo.

Gab, mocinky ti gratuluji Tomášek je slaďoučké miminko.Přeji vám oběma moc a moc zdraví a štěstíčka. ˇat vám váš Andílek dělá jen ajen radost a roste jako zvody. Papa.