Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
20. led 2010

lucinda 3
taky moc děkuji za přáníčko 🙂

jana8
20. led 2010

Ahojky
Lucindo,jasné čekám a čekám......ty taky už si v období čekání a přeji ti at na konci čekání tě potěší radostná událost 😵 .....já taky měla předtím clostík a teď mám utroš 3x1 vaginalne a říkají že je to lepší....tak věřme že se nám to povede 😉
Ilčo,taky přeji jen to nej nej a hlavně ten nejkrásnější dárek za 9měs. 😵

roby
20. led 2010

Ahoj holky, tak jsem zase po dlouhé době tady. my se chystáme na 2.IUI, dneska jsem si v Natalu byla vyzvednout Puregon a poprvé začnu stimulovat. Mám si píchat 50 jednotek, 6 až 7 dní, ale v balení je pouze 6 jehliček, tak nevím, kdybych musela píchat 7 dní, kde bych vzala další jehličky. Nemáte s tím některá zkušenost? Dají se volně koupit v lékárně nebo jsou na předpis?

gambrinuska
20. led 2010

Ahoj holky, držim všem moc palečky at vám to tentokrát už vyjde.
Terko na co te dzas čekáte?,Obdivuji tvoji trpělivost, holky myslíte, že když se mi hooodně toulá mrcha můžu jít na vyvolávačku když po MS mam jít na tu folikulometrii? Přijde mi že jo, ale radši se ptam, abych na mrchu nečekala do léta ☹

lucinda3
21. led 2010

Dobré ránko!
Jani8 čekej čekej, dočkáš se 😉 My všechny!! Myslím na Tebe, drž se!
Roby s jehličkami Te neporadím, spíše se Tě chci zeptat: na 1. IUI jsi taky stimulovala, a čím, nepomohlo tak Ti lékař schválil Puregon? Mně to totiž po clostíku - teď mám po 3.IUI ale poprvé stimulované - rostlo nějak pomalu, a Bouše mi už navrhoval IVF pokud to nevyjde, a to opravdu ještě nechci, spíše bych si představovala další IUI s jehličkama... Ono to ale hlavně vyjde 😵 😎
Gambrinuska ahoj, neviděla bych v té vyvolávačce problém, zkus si zavolat ať opravdu nečekáš zbytečně dlouho.

l.u.c.i.e
21. led 2010

Ahojky holky,

Roby, kdypak jdeš na kontrolu? Mě to vždycky vycházelo přesně do kontroly a pak mi předepsali další dávku Puregonu. Jestli jdeš přesně za týden, tak tě to vyjde. Kdyby ne, tak se to v lékárně dá určitě koupit. Kdyžtak mám doma ještě nějaké jehličky 🙂 Pozůstatek z Puregonu.

Gambrinusko, určitě si můžeš dojít na vyvolávačku. Neviděla bych v tom problém.

Ilčo, počítá se to tak, že až půjdeš na krev budeš 14 dní po oplodnění, ale již ve 4tt těhotenství. Začátek těhotenství se počítá od poslední menzes. Jinak přeju dodatečně všechno nejlepší ke všerejšímu svátku. A hlavně, ať se ti splní tvoje největší přání. Držím palečky.

Jani, i na tebe myslím a taky držím palečky.

michamicha
21. led 2010

ahojky,

roby, jestli ti nevyjdou jehly, tak si řekni v natalu, mě je taky sestřička dávala navíc 😉
lucindo, a co máte vy za problém? se v tom tady přestávám orientovat 😅 jestli je problém jen u tebe, tak bych zkusila další IUI s injekcema, ale jestli máte i horší spermio, tak bych neváhala a zkusila IVF, to je můj názor 😉 jedna moje známá byla taky 3x na IUI, měli horší spermio (ona žádný problém nemá) a ani jedna IUI nevyšla, teď čeká na MS a jdou zkusit IVF 🙂

lucinda3
21. led 2010

Ahojky Micho! Manžel má spermijky v pořádku, u mě je to horší s ovulkou, nevím jestli jsem přímo PCO, ale nasvědčuje to tomu. Věřím, že to teď vyjde, mám takový zvláštně dobrý pocit 😉

roby
21. led 2010

Holky díky,
lucinda já mám PCO, neovuluju nebo strašně nepravidelně, 1.IUI jsem měla bez stimulace, v přirozeném cyklu, tak na 2.IUI myslel Bouše, že zkusíme Clostilbegyt, ale já už jsem ho předtím v létě brala (napsala mi ho moje gyndařka-to jsem ještě nechdila do Natalu), takže jsme se rozhodli, že půjdeme rovnou do injekcí. Takže teď si začnu píchat Puregon a uvidíme. Manžel je naprosto vpořádku.
Lucie,zatím kontrolu ještě přesně nevím, čekám až přijde MS a pak mám zavolat, abychom se na kontrolu domluvili.Ale na 6 dní mám jehličky určitě a to mi pak ještě zbyde 300 jednotek Puregonu, tak nevím jestli mi hned budou psát další nebo jestli mi jen dají nějaké jehly. Pan doktor Rokyta říkal, že by mi to mělo vystačit na celou stimulaci (mám balení, kde je 600 jednotek).

lucinda3
21. led 2010

Roby ahoj! Tak to na tom budeme asi dost podobně 🙂 Já měla 2 IUI bez stimulky, folíky rostly lépe než po clostíku, ale kdoví, jestli tam byla vajucha...Teď ta reakce na clostík nic moc, vypotila jsem jeden 19mm, zato sliznice krásná 12mm, asi pomohl kontryhel. Uvidíme, mám opravdu dobrý pocit, nechci to ale samozřejmě zakřiknout! 😨
Holky z jiného soudku, nemáte někdo zkušenost s panem astrologem Kulovaným z Prahy? Teď mi nezávisle na sobě dvě moje známé říkali že u něj byli - tedy z toho důvodu že chtěli jedna holčičku a druhá kluka - ale on dle datumu a hodiny narození dokáže určit plodné dny, vytvoří takový jako kalendář na početí 😎 Tak o tom uvažuju, nic za to nedám - kromě výletu do Prahy a cca 200,- za kalendář. Myslím, že měsíc a vůbec astrologie mají něco do sebe a že by to mohla být zajímavá zkušenost a info.

lucinda3
21. led 2010

Holky ahoooj, vyrážím pro malého, zítra pa!

janinam
21. led 2010

Ahoj holky,
po pár dnech zase nakukuju abych vás dočetla 🙂
Jani8, držím palce aby očekávaná mrcha opravdu nedorazila a ty si se jí zbavila minimálně na 9 měsíců 🙂
Roby též přeju aby injekce zabraly a druhá IUI se povedla 🙂
Lucindo také fandím a přeju aby ta 3 IUI konečně klapla 🙂 Je super, že z ní máš dobrý pocit tak snad se už konečně zadaří 😀
Micha, tebe čeká příští týden kontrola u Mejchara, viď? Tak ti přeju jen krásné zážitky a vydařené fotečky z UTZ 😅
A co ty Terko, už dorazila mrcha nebo se pořád někde toulá?
A jestlipak už měla Adenka ve schránce výsledky z genetiky?

Já už jsem se objednala na tu endokrinologii kvůli té štítné žláze, bohužel tam jdu až koncem února, takže na další UTZ v Natalartu to vypadá až na začátek března, protože mám přijít už s výsledky té štítné žlázy. Takže mi bohužel nezbývá nic jiného než čekat
😢 Ach jo. Budu na vás všechny myslet a držet všem palce
🙂. Kéž bysme se už všechny brzo dočkaly

m.evzenie
21. led 2010

Ahojky holčiny,
teď jsem nějak nezvládala nakukovat, tak jsem Vás konečně dočetla.
Dnes jsem byla u dr.Kestřánka vyndat stehy a napsal mi hormony Orgametril, je to na blokaci cyklu,prý je budu užívat delší dobu. Přítel byl také ve FN na spermiogramu, tak mu doporučili zinek a za 2-3 měsíce kontrola.
Jani, moc na Tebe myslím, aby mrcha nedorazila. 😉 Jak se cítíš?
Lucindo, zdravím Tě a držím pěsti, aby se 3IUI zadařila a brzy jsi hlásila // čárečky. 😅 Je fajn, že jsi v pohodě.
Micha, tak to se s námi jistě podělíš se zážitkami na kontrole a to se jistě moc těšíš na fotečku.
Terko, moc držím palce, aby už se to u Tebe trochu pohnulo. Co MS , dorazila. 🙂
Adenko, jak dopadli výsledky?
Janinam, neboj určitě Ti to rychle uteče a brzičko se dočkáš návštěvy Nat.

terka82
21. led 2010

Ahoj holky.

Vůbec nestíham. Zítra snad bude více času, abych vás pořádně dočetla a reagovala. 😉

Jinak děkuju, že na mě myslíte. 😉 MS zatím nedorazila a podle teploty soudim, že hned tak ani nedorazí. Dneska jsem měla 36,7 - 28DC. Jestli si to dobře pamatuju, tak by se mi před MS měla cca 14 dní držet kolem 37 a těsně před MS klesnout, jenže mě ještě ani nestoupla. 😖 Poslední cyklus jsem měla 42 dní s ATB, tak jsem zvědavá jakou lajnu překonam tentokrát. Holt si musim počkat. 😒

Tak papa zítra. 🙂

adenka84
21. led 2010

Ahoj zdrvím všechny,

Evženie, výsldky stále nikde. Už je anitenhle měsíc nečekám. Budu tam muset zavolat a zeptat se, kdy nám je pošlou.

Dobrou noc všem.

bubulienka
autor
22. led 2010

Ahoj holky tak dnešni kontrola v pohodě foliky povyrostli,ale ne na potřebnou velikost tak ješte pokračuji v pichani nadále do neděle a v ponděli další kontrola a když bude vše ok tak snad ve středu odběr uvidime zatím papa a držím všem moc palečky.terko už aby mrcha konečne dorazila a aby se to konečne hnulo!adenko to víš davají si načas s výsledkama skus si tam teda radši zavolat a budeš vědet aspoň na čem to vázne!

gambrinuska
22. led 2010

ahoj holky, tak mrcha dorazila (37DC) nic moc, ale je tu. Jsem objednaná na 5.2. na kontrolu ovulky, tak jsem zvědavá 😅 , jak to s těma mýma vajuchama vypadá
Adenko a co tam volat a otravovat a urgovat, dyt to neni možný 🙄

l.u.c.i.e
22. led 2010

Ahoj,

Bubelinko, tak to je dobře, že folíky povyrostly a určitě ještě vyrostou. Držím palečky, abys ve středu šla na odběr a měla hodně kvalitní vajuchy 🙂

Gambrinuska, tak se to konečně hne. Kontrala snad dopadne dobře a bude moc být rovnou udělaná IUI.

pantomima
23. led 2010

Hezkou sobotu!

Přidávám se ke snažilkám v Natalartu! 🙂 Už nám tam jednou pomohli, máme Terezku 2 roky a skoro tři měsíce, tak doufám, že to zase vyjde. povedla se nám tenkrát první IUI po indukci gonadotropinama, mám PCO, anovulační cykly a já nevim, co všechno ještě 😠 . Byla jsemv týdnu u Švábka (nedám na něj dopustit!!! 😵 ), naplánovali jsme spolu odběry a sono a pak se prý uvidí, tak čekám na mršku, aby se to už rozjelo 🙂

Všem tu držím palce, ať se všechno podaří!!!!

adenka84
23. led 2010

Ahoj pantomima - vítej mezi námi.

to je prima, že ti už jednou v Natalartu pomohli.určitě ti pomohou opět, pokud se vám povedlo IUI hned na poprvé, tak máš jistě šanci i tentokrát.Budu ti držet palce měj se krásně ať se ti vede...

Jinak zdravím všechny a přeji krásný a pohodový víkend.

terka82
24. led 2010

Ahoj holky.

Poslední dobou vás pěkně flákam, se omlouvam. 😅

Jedna8 co další testík? Zkoušelas?

Lucko do Nat. mam jít 14DC, aby zjistili jak reaguju na Divinu. Chjo, já chci mrchuuuuu. 😀

Ilčo to jsem zapomněla, že jsi přišla o dvojčátka. To mi mrzí. ☹
Dodatečně všechno nej k svátku a hlavně už mrňouska do pupíku. 😉
Těhu se normálně počítá od prvního dne poslední MS, ale při IVF je začátek myslim den odběru(oplodnění) minus 14 dní.

Holky koukam, že tady všechny touží po dvojkach. 😀 Já bych za ně na jednu stranu byla moc ráda, by jsme to zvládli jednim vrzem 😀. Ale na druhou stranu, už takhle budu jednou šíleně nervní, jestli bude všechno OK a tohle by byla další "komplikace" navíc. Takže to nechávam koňovi... 😀
Sousedi taky čekají dvojky, tak jsem na ně zvědavá... Třeba mě pak ta chuť přejde. 😀

Lucinda držim palce. 😉
S p. Kulovaným zkušenosti nemam. Byla jsem v Pl. u jednoho, teď si nevzpomínam na jméno, ale taky tu o něm koluje diskuze... 😖 Kalendář jsem si nechala udělat taky. No nezabralo to, ale třeba to u tebe zabere. 😉

Roby taky držim palce, ať se IUI se stimulací zadaří. S jehličkama neporadim, mě to vždycky vyšlo.

Gambrinuska musim dostat mrchu a od prvního dne beru Divinu, měla by mi pomoct k ovulaci a ke krásné sliznici. Jen ta mrcha se někde zasekla. Dnes jsem 31DC, teplota furt na bodu mrazu, tak nevim, asi na tu vyvolávačku budu muset taky. 😠
Normálně ti tu mrchu závidim. 😀 😀 😀 A jsem zvědavá s čim přijdeš z Utz.

Janinam neboj, to uteče a za chvíli pomažeš do Nat. na UTZ. Hlavně aby bylo všechno OK. 😉

Evzenie a jak jsi na tom? Ještě marodíš?
Snad u manžela vitamíny zaberou a přístí spermio bude na 1. 🙂
Z jakého důvodu ti budou blokovat cyklus? 😕

Aduš radši si tam zavolej. To víš, po novém roce může být i v červnu... 😠 To je rychlost, to by jeden ... 😖

Bubu držim palce, ať jsou zítra folíky ukázkové a hlavně ať je jich tam co nejvíc, ale kvalitních. Moc ti to přeju. Sakra, 🙂 už se to konečně musí povést.

Pantomima vítej, ale myslim, že už jsi tu na skok byla, ne?
To je super, první IUI. Tak snad budete zase takhle úspěšní. 😉

terka82
24. led 2010

Jééé koukam, že jsem pěkně pomotala holky Jedna11 a Jana8. Mělo tam být Jana8. 😀

terka82
24. led 2010

Jedna11 tobě už to taky uteklo. Jestli si to dobře pamatuju tak tenhle týden jdeš na první návštěvu do Nat? Tak tfuj, tfuj, tfuj. A jen dobré zprávy. 😉

cechovahanka
24. led 2010

Ahoj Holky, zdravím Vás,
Tak jsem si dnes dělala testík ( 11 den po 1. IUI) no a je negativní ☹ Tak doufám že ten druhej pokus snad vyjde!!!

m.evzenie
24. led 2010

Ahojky holky,
Pantomima vítám Tě a držím palce, aby snaženíčko bylo úspěšné co nejdříve......jako nám všem holkám....
Adenko, to bych tam teda už volala............takové čekání.
Bubu, zítra na Tebe budu myslet a držet všechny čtyři, aby bylo vše ok a ve středu odběr. 😉
Jana8, jak jsi na tom? 🙂
Terko, takový slohy.Neříkej, že ta mrcha pořád nikde, ta to všechno zdržuje....popožeň ji....napař se 😅
U mě to zabírá.
Jedna11, vidíš už jsi se dočkala...... 🙂
Já stále marodím, ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidím. Terko jak dlouho jsi byla doma ty?
Cyklus mi bude Kestřánek blokovat kvůli ložiskám endometriozy, přeléčení. Mám Orgametril, tak jsem zvědavá,
jak budu reagovat, v příbalovém letáku jsou samé negativa, hlavně tam píšou, že se také předepisuje ženám
v přechodu, jinak je to na bázi antikoncepce.

m.evzenie
24. led 2010

Ahojky Hani,
nezoufej, uvidíš že to brzy uteče a půjdeš na další pokus a budu držet palce, abys hlásila // čárky.

jedna11
24. led 2010

Ahoj holky,
jj, uteklo to, ve čtvrtek jdu poprve do Natu, tak doufám, že dopadne dobře. Byla bych ráda aby se něco začalo dít co nejdříve. V sobotu jedeme na týden na Šumavu,t ak se moc těším, tak to všechno docela utíká.

Hanko, to je mi líto, že to nevyšlo. Tak budu držet palce at to vyjde příště.

Jano8, tak co? pořád tě tady vyhlížim a čekám, že nahlásíš minimálně stínek...

Včera jsem to opět obrečela, moje kamarádka mi řikala, že čekají durhé a povedlo se 2měsíc. Tohle mi vždycky prijde tak líto .... proč zrovna nám to nejde....acho jo

terka82
24. led 2010

Cechovanka třeba je ještě brzo, nevzdávej to. 😉

Evzenie se omlouvam za ty slohy, to je tak, když sem chodim jednou za x dní. 😀 Napařuju se každou chvíli, ale nějak to nefunguje. To řikam furt, že jsem exot. Na mě prostě normální fígle nezabírají. 😀
Po odstranění cysty jsem byla doma asi 14 dní. Když mi brali ten vejcovod, tak jsem byla dýl, protože jsem měla strach, abych něco neuchvátala.
Snad nebudeš mít nějaké problémy s těmi léky.

Jedna11 jé tak to ráda čtu, ja ti to utíká. 😉 To je hned jiná, než ty depresivní hlášky. Jsem ráda, že si to takhle užíváš. 🙂
A jeje, teĎ jsem dočetla až do konce... No tyhle zprávy moc nepotěší... Já se před pár týdny dozvěděla, že se jedné známé narodilo už druhé mimčo za tu dobu co se my snažíme... 😖

ilca1
25. led 2010

Ahoj holky tak jak se máte po víkendu 🙂 ? Určitě jsme se všechny zase pokoušeli o nemožné co? 😀 😀 Ale člověk nikdy neví 😉
Jani 8 co druhej testík zkoušela jsi ?Doufam že dopad výborně 😉 myslela jsem na tebe
Já mam teď MS a v pátek ráno jedu do natu na krev a ultrazvuk, když bude vše ok tak hned dostanu hormony. Chtěla jsem se zeptat - rozhodli jsme se pro ty nejdražší tak snad budou i nejlepší jsou to ty v tom péru, kamarádka je taky asi před rokem měla a byla po nich v obličeji dost oteklá ☹ taky se vám to někomu stalo , ať vim s čim mam počítat ☹
Holky nezoufejte, okolo mě se taky pořád rodí mimča jen u nás nic a nejvíc mi rozhodí, když otěhotní někdo kdo ho vůbec nechce a ještě přes antikoncepci 🙄 to bych buchla 😠 Však mi se taky dočkáme o to víc si to budeme užívat 😅

lucinda3
25. led 2010

Ahojky!
My jsme si víkend užili v duchu oslav, co lidí se narodilo v lednu bože 😀
Ilčo na pátek držím palce!
Evženko, jen nic neuspěchej, hezky odpočívej, to víš, ty příbalové letáky to je děs ☹ No jo ale musíme, co bysme neudělali pro mimi 😵
Terko držím palce ať je tu mrcha co nejdřív! To je děs když jí člověk potřebuje tak nic 😠
Jedna11 tak ať se Ti v Natalu líbí, ale ne na dlouho 😉
No a já zavádím a čekám 😉
Ostatní ahoooj!