Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
8. dub 2010

jedno pícham si fostimon a jim nákej metformin, vzala jsem si na začátek to obyč, že pak půjdem dyžtak do držších, tak jsme ani k mému údivu ani nic neplatili 😅
asi podle hormonů, ale netušim😕
Holky to jsem netušila, že je takovej problém se školkou 😅 🙄 ještě budeš uplácet a soutěžit snad aby tě dítě vzali do školky 🙄 😖

adenka84
8. dub 2010

podle čeho se rozhoduje jestli dlouhý nebo krátký to nevím...Ale myslím, že to záleží na tom od kdy začneš stimulovt...J á začala stimulovat 2 den cyklu, injekce jsem si píchla 11 dní....

terka82
8. dub 2010

Aduš asi jsem to pokákla tím, že jsem dávala prát psovo pelíšek. Je větší a tak pro nacpání a vytažení z pračky je potřeba trochu zabrat. Jsem blbka, já vim, ale když venku bylo tak krásně a doma bych to pak sušila bůhví jak dlouho. 😠 Snad jsem si nijak neublížila. Když déle stojim nebo sedim na wecku, tak ještě krvácim.
To je dobře, že sis procházku užila. Příští rok už na ní budeš tlačit kočárek. 😉

Jedna11 gratulace k malému školkáčkovi. 😉 Tu holčičku ti moc přeju.

Gambrinuska já chci lavinu v létě. 😀
Neboj, nic se nepo a všechno vyroste tak, jak by mělo. 🙂
Nezbývá mi než vás poslechnout a zítra nebudu nic dělat. 😅
To je dobře, že to břicho cítíš. Aspoň je vidět, že se tam něco děje. 🙂 Moc dobře si pamatuju tu hnusnou bolest při stimulce na IVF, to jsem jich měla na každé straně asi 20, ale jak říkáš... Pro prcka cokoliv.

Evženie to se divim, že si mě pamatuje. Já jsem takovej nenápadnej typ 😅 a taky už jsem z Podhůřčí pryč nějakou dobu.

jedna11
8. dub 2010

Adenko, jasne..... pocitam s tim.... uvidis, ted je na rade Gambrinuska a pak jdeme my.

Gambrinusko, jj se skolkou je dneska problem docela slusnej. Uplacet jsme tedy nemuseli, ale myslim, ze mam velke stesti, ze uz chodim do prace,protoze kamaradce malou nevzali i kdyz je jeste starsi nez nas malej, protoze je na druhe materske a i kdyz je samozivitelka.

adenka84
8. dub 2010

Teri, Teri ty jsi nenapravitelná...Ale rozumím tě, venku to schne teď krásně....už odpočívej a nedělej žádné hlouposti.... 😉

adenka84
8. dub 2010

s tou školkou je to opravdu v dnešní době šílený! To aby si člověk dával žádost už v 2 letch dítěte....

adenka84
8. dub 2010

Holky jdu čučet na Růžovku, je to teď napínavý Pusáč je nějaký nemocný snad mi neumře, protože já ho zbožňuji....jsem prdlouš co?

gambrinuska
8. dub 2010

je fakt že to počasí pořádně láká všechno vycídit a vyprat, já taky dneska zvládla pračky 😉
a to já mam jen slabou stimulku 😕 a vejce cítim, nedovedu si předatavit jak bych trpěla při 40, ty jsi teeeeeeeeda nosnice 😀

jedna11
8. dub 2010

Terko, diky. Holcicka je muj velky sen, ale beru i druheho klucika. Aspon bude mit malej partaka, takze mne je to vlastne jedno. A jinak se koukej poradne setrit.

Adenko, a podle ceho se rozhoduje od kdy kdo stimuluje??? omlouvam se, ale ja fakt vubec nevim.

gambrinuska
8. dub 2010

jedno ty jsi taky vyjukanej nováček 😕 jako já co 😉 😅

lucinda3
8. dub 2010

Ahoj kočky! Zdravím vás!! Jojo jsem potvora lenivá, a jak jsem vypadla z práce od počítače doma se do toho nehrnu, ale musím, abych sledovala kdo další tu otěhulí 😵

Terko koukej fakt odpočívat, Ty vopice, už to máš jednou za sebou a zase začínáš zlobit? Ať jsi brzy v poho a je to tam připravený na další finální pokus 😵

Evžen no to je super jak je ta naše republika malinká 😉 Zdravím Tě!

Pant gratulace k PN! 😀 Jen mi přijde zvláštní že Ti jí Švábek nechtěl dát, a co na to bude říkat že jsi doma až půjdeš do poradny, no to je jeho věc. Já si to teda náramně užívám, a uvidíme jestli doma zůstanu i nadále... 😉

Gambrinusko držím palce všechny co mám!! Zkus pít kontryhelový čaj, prý pomáhá na sliznici, já ho tedy pila při poslední IUI a měla jsem jí v den zákroku 12mm 🙂 Nic tím nezkazíš.

Adenko zdraví!! Tobě taky moc fandím, aby byl v domečku brzo pořádný hluk 😀 😵

Ilčo ahoj! Tak jak je? Buď ráda že nevolnosti nejsou, moje je to celodenní kamarádka 😅 Včera a dnes tedy nic, ale předevčírem ráno i večer, až jsem měla popraskané žilky v očích, a ke konci jsem už odplivávali trochu krve pardon že vám to tak píšu, jen proto že není o co stát, ale samozřejmě jsou mnohem horší neduhy takže se držím, ale jsem fakt vděčná za to že jsem doma 😎

Jedna ahoj! Neboj, oni Ti to všechno vysvětlí, a Ty se koukej ptát když něčemu nebudeš rozumnět, bude to ok. My jsme začátek školky taky proplakali, malej i já, a jak je tam teď spokojenej, jsem moc šťastná a vidím, jak mu to prospívá 😵

Luci ahoj! Kočárek krásný, to je dobře že jste si ho ošahali a funguje 😉

Avant! Držím palec ať vyjde nějaká prácička, ale ještě více mimi!! 😉 😵 Jojo ty dopisy a životopisy a pohovory...ble ble. Drž se!

Jani8 držím pěstičky ať to všechno stihnete, a ať jsou výsledky z hemato ok!!

Markét pěkný rošťáci!! Ať se Ti cukrovka nezhoršuje, ba naopak, užívej si malýho dokud je mimčo, fakt to šíleně letí...

Janinam ahoj! Jak je? Venku začíná být krásně, i když se to má na víkend zkazit tak jsem na to zvědavá.

Ostatní moooc zdravím!!

No co u nás nového, jak jsem psala Ilče, nevolnosti se mě drží, ta celodenní pachuť i po x výplaších to ještě umocňuje, začíná pobolívat pravá noha - tam mi vylejzá ten fešáckej křečák, lýtko začíná být bledě modré - tam mám ty malé žilky metličky, no prostě holka k pohledání 😀 😀 Akorát si malej z koledy donesl i ech chrchlák, takže jsme celý týden doma a papáme šťávu z cibule mňam 😅 Tak snad to bude zase na dlouhou dobu poslední "nemoc" a já si zase zpátky budu užívat těhu doma na PN 😎 😀

lucinda3
8. dub 2010

Adenko taky peláším na Ordinaci, tak držme Vláďovi palec 😉

Papa

m.evzenie
8. dub 2010

Ahojky,
Jedna,omlouvám se nějak jsem to popletla, 😉 už jsem asi myslela na ten tvůj sen, na holčičku, držím moc pěsti. 🙂
aby jsi za nedlouho hlásila //.
Lucindo, zdravím Tě.Čtu, že ty nemoci ne a ne se Vám nechtějí vyhnout obloukem. Tebe se ty nevolnosti nějak drží, tak
pěkně odpočívej a od kdy budeš na PN?
Terko, ty odpočívej a šetři se.Zítra bys měla jen lenošit a uvidíš, že to bude lepší. 😀

jedna11
8. dub 2010

Evzenie, to si hodna. Bylo by to opravdu moc krasne, kdyby to vyslo az tak uplne....... ale jak rikam beru i dva kluky 😀

jedna11
8. dub 2010

holky, co mate za sebou IVF. Poradte. dneska jsem opravdu nacetla hodne veci a jsem z toho opravdu vedle. Chtela bych zkusit opravdu vse co je mozne. I za cenu toho, ze si za nejakou sluzbu nadstandart priplatime. ted jsem cetla o prodlouzene kultivaci. Holky, davate si to? pak o nejakym asistovanym hatchingu? vim, ze mi o vsem reknou,ale jak tu psla Jana8 je jim jedno kdy a co udelaji. mne taky objednala sestra skoro na konec cyklu a tudiz budeme cekat na dalsi cyklus uplne zbytecne, proste jen nervy navic a to se mi nechce. chci byt tak nejak pripravena a vedet uz vsechny moznosti sama a treba si o neco sama rict. proste posichrovat to, aby to vyslo hned na poprve 😀 ..... ja vim, ze plasim, ale ja za to fakt nemuzu

gambrinuska
8. dub 2010

jedno, úplně tě chápu, taky hledam na netu co a jak? neboj snad nám to dobře dopadne 😅 , hlavně si napiš všechno na co se chceš zeptat, já vždycky mlčim 😕 a pak mam tisíce otázek když dojdu dom 😅 jako dneska ani jsem se nezeptala jak se sexem doma a kdy by mohlo být to IUI 😅

adenka84
8. dub 2010

jedna, nejsi žádný plašan, chápu že chceš všechno vědět do podrobna..taky jsem byla taková....Ty jsi nedostala v natalartu brožurku? já ji dostala hned při první návštěvě od Švábka, tam je úplně všechno do podrobna popsané, tak, že tomu i lajk porozumí...

Jinak prodlouženou kultivaci jsme poprvé neměli, ale teď pokud půjdem na 2.IVF tak si ji připlatíme...myslím, že se vyplatí do ní investovat...
Prodloužená kultivace je, že embria déle zrajou..To znamená, že na transfer nejdeš za 3 dny, ale až třeba za pět dnů...Tím pádem je embrio více vyvynuté a může se lépe uchytit...Chtěla bych to vyzkoišet, tak uvidíme...

adenka84
8. dub 2010

gambrinusko, jestli tě mohu radit tak doma teď milískování vynechte, protože pokud folikuli vyrostou tak půjdeš na IUi už v neděli...A vzpomínám si, že jsme před IUI měli 5 denní sexuální abstinenci...To proto, aby se spermie stihli do IUI obnovit, aby jich bylo zkrátka co nejvíc a co nejčipernější...

jedna11
8. dub 2010

holky, diky. Adenko, nejakou brozurku jsem dostala, tak ji prolistuju. diky moc 🙂

adenka84
8. dub 2010

No, tak to bude určitě ona...Pořádně ji pročti a uvidíš, že hned budeš o něco chytřejší...papa 😉

adenka84
8. dub 2010

Holky, jdu to už zalomit.. 😔 .Dobrou noc, ať vás blechy štípou celou noc... 😀

gambrinuska
8. dub 2010

dík Aden, mně k tomu dneska nic neřekli a já se blbec zapoměla zeptat 😔 😅
jedno, našla jsem zajímavej odkaz http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

jana8
8. dub 2010

Hezký večer všem 🙂
Pant,tak to je dobré že si na PN,to by nebylo dobré nervovat se v práci a ještě namáhat se fyzicky...

Lucko,to máš pravdu,oni jsou tam krom jednej sestřičky ostatní úžasní 🙂 ....děkuji 😉

Terko,jen odpočívej a nenamáhej se....a s těmi romány se koukej taky na sebe 😀 ....sestra si celé tehotenství musela píchat injekce....a ted buď má hustou nebo řidší krev.....já to vždy zapomenu...och tá skleróza 😅 ....to je fakt super,že se to o den mohlo posunout,kdyby ne tak musíme čekat další měsíc,ale ještě kdo ví,jak to dopadne v úterý .... 😒

Gambrinusko,super 🙂 ,tak na neděli držím palce.....když budou foliky dost velké,tak můžete mít hned za sebou IUI....držím pěstičky 😉 ....zkus taky radu od Lucindy-ten čaj,já ho taky pila a vlastně piju a sliznici jsem měla po něm taky hezkou,tak vyzkoušej a uvidíš 😉.....pokud vím,tak by měla být před IUI 3dni abstinence,tak to se divím že ti to neřekli.....

Jedna,taky bych si nikdy nepomyslela,že mít dítě bude takový problém a bohužel je 😢 ,injekci mi nakonec píchnout 24DC,jestli nebude cysta.....je to proto,že bud je kratší nebo delší cyklus na IVF a ja mám ten delší,tak proto injekce bude teďka.......neboj,taky mám smíšené pocity a uprimne se snažím na to teď nemyslet....ale jasné,co by člověk neudělal pro náš zlatý pokládek 😵 .....a který DC jedeš do Nat.?...my jsme tam byli objednaný po tom,co nevyšlo IUI a dokt. nám vše vysvětlil i ty nadstandarty ,tak se neboj,vše ti vysvětlí a vy se pak je rozhodnete a ještě vypíšete žádost na pojištovnu....

Lucindo,ahoj 🙂 konečně jsi se taky ukázala,och ty nevolnosti to je hrozné,držím palce ať brzo pominou a ty si budeš tehu užívat plnými doušky 🙂

gambrinuska
8. dub 2010

a ještě jeden, je to tam vysvětlené až dole http://www.forumzdravi.cz/clanek-89-poradna-nep...

jana8
8. dub 2010

Gambrinusko,super odkazy,ale mrknu na ně příště,jen jsem je prolítla a vypadá to na výborné info......tak zatím pa pa a hezké sny 😉

gambrinuska
8. dub 2010

jani čučim na noční tak hledam co se dá 😔
at ti ta krev dopadne dobře, držim palce 😉

pantomima
9. dub 2010

Pěkné ráno a krásný i když zamračený jarní den!!! 🙂

avant
9. dub 2010

Hezké ráno,

nějak se nám to kaboní, pršet by ale nemuselo.
Jedna - z vlastní zkušenosti ti o té prodloužené kultivací můžu něco napsat 🙂 Při IVF jsme jí měli.
K tomu, aby vám PK udělali musí být několik dobře se vyvíjejících embryí (mě řekli 5 a více). My jich měli 7. Je totiž velká pravděpodobnost, že více jak půlka jich tu prodlouženou kultivaci nezvládne. Z těch pěti už je většinou šance, že alespoň to jedno nebo dvě vydrží až do konce. Já měla třeba dvě výstavní blastocysty, což je vlastně nejvyšší stádium embrya, které se může v laboratoři "vypěstovat". Šance na úspěch se tím samozřejmě zvyšuje, ale jak vidíš u mě, stejně se ani jedno nechytlo.
Odběr vajíček jsem měla v pondělí a transfer až v sobotu.
Na příští IVF už si prodlouženou kultivaci dávat nechci, když budu mít více embryí, tak mi třeba zbydou nějaký mrazáčky.
Tím tě od toho nechci vůbec zrazovat 🙂 Jen píšu svojí zkušenost.

Lucinda se na nás přišla podívat, koukejte s těma nemocema pořádně zatočit 🙂 Snad i tvoje nevolnosti poleví a bude ti lépe.
Gambrinus - no tak paráda, injekce zabraly 🙂
Aduš - s tím barákem jsme na tom stejně, to mimčo tu prostě nějak schází. Ještě že mám hafíka - to je od malička takovej můj mazel. Taky máte pejska viď, jestli si pamatuju z fotoblogu, tak bígla. Jak tomu se líbí v domečku?
Terko, já teď v tom cyklu taky trošku krvácela, asi 4 dny. U mě to ale asi bylo spíš spojené s hormonama, jak se tělo dává do kupy nebo já nevím. Tak vy už se znáte s Evžen 🙂
Jana8 - tak to je prima, že ti malého vzali do školky, alespoň jedna starost ti odpadla. Až si tam zvykne, tak tam bude určitě spokojený.
Pant - takže teď užívačka na PN? Já vím, že s malou to asi moc nejde. Myslím to spíš jako oddych od práce.

douda
9. dub 2010

Ahojky jak se máte holky , já nejsem schopná ani uvařit včera jsem vařila s kolíkem na nose a 4 hodiny , malej za mnou chodil a ptal se my co je ti maminko, jinak my jsme chtěli jít do prodloužené kultivace , ale odebrali jen 4 vajíčka tak to nešlo , 3 se oplodnili , 2 ukázkový zavedli .

terka82
9. dub 2010

Ahoj všem.

Poslušně hlásim, že se od rána jen válim. Teď už jen špinim, tak snad to tak i zůstane.

Aduš já vim, jsem pako. Ale zase mam vyprané i usušené všechny deky z obýváku i ten zatracenej pelíšek. Dneska už bych to nevyprala. 😅
Ty zbožňuješ Pusáče? 😀 Mě už to moc nebere, se to tam furt střídá, každý s každým... 😖
Holky nekoukáte některá na ten seriál na primě z toho CARu? Já se na začátku zařekla, že nejsem masochista a stačí mi to prožívat a ne se na to ještě dívat a zatím jsem neviděla ani jeden díl.

Gambrinuska na IUI jsem měla stimulku slabou a byl z toho horko těžko jeden a na IVF o malinko větší a byla z toho kopa vajec. Taky nechápu. Ale jak tady vidíš, není důležitá kvantita, ale kvalita. Už druhým rokem mam u ledu několik embroušků, ale doma máme furt jen psa. 😒

Jedna11 to je jasné, berem cokoliv, holčičku nebo chlapečka, hlavně ať už tu jsou. 😉
Jinak my si na připlatili jen za ISCI. Nic víc jsme nedělali a pro příště to zatím ani neplánuju. Hatching asi doporučují při tvrdším obalu vajíčka, mě se pokaždé těhu chytilo, takže mi to přijde jako zbytečné a i bez prodloužené kultivace jsem otěhotněla, takže do toho bych se asi taky nehnala. Spoléham na mrazáčky, ale pokud nezabojujou, tak asi budu zvažovat PGD a tam nevim, jestli něco z těchto výkonů doporučují.
A neboj, všechny jsme tady stejné, nejsi plašan. 😉

Lucinda už jsem hodná. 😅
To je dost, že se taky ukážeš. Teda ty si to užíváš 😖 , snad vám bude oběma brzo lépe.

Jani8 u mě jsou ty romány normální, už mi to tady holky říkaly. 😅 😀
Tak to má asi injekce na ředění krve, ty jsem píchala taky.

Pant dnešní ráno fakt není moc krásné. Včera bylo líp. 😉

Avant taky jsem nějak moc fixovaná na tu naší čtyřnohou potvoru, i když bych ji občas nejradši přizabila. 😀
Těžko říct, co to krvácení způsobilo u mě. Jen doufam, že na mrchu nebudu čekat tak dlouho jako minule, to dorazila asi až po 55 dnech. 😠

Douda tak na tebe už ty nevolnosti taky došly... 😒