Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
26. srp 2010

m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY:
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 34tt, 6.9. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 30tt, , 1.9. ultrazvuk a náběry, poradna 15.9.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 24tt, poradna 27.8 , hematologie 3.8 , kardiologie 23.8
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, NT 1,4, na 70% je to holčička, gyndr. 7.9., dia+riziková poradna Lochotín 16.9., 30.9. hematologie Martínková

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g)

Omlouvám se za tu první tabulku, nějak jsem ji nestačila opravit a hned jsem ji poslala 😒 😒

haaninaa
26. srp 2010

Ahojky holky,
po delší době jsem sem koukla. Nemám nějak na nic náladu.
Embrýskové nám zmizeli, aspoň tak nám to nějak řekli v tom bývalém centru. Podle mého je někomu prodali, protože to tam s těma penězma bylo celý nějaký divný. Další pokusy vzdávám nemám na to nervy, nechci už o tom ani slyšet. Aspoň nějakou dobu. V říjnu mám jít na prevenci, tak budu chtít nechat napsat antikoncepci a nějaký čas ji budu brát, jednou mi dr. říkal, že je spousta ženských, které nemůžou otěhotnět, tak jim napíše antiko a po nějaké době ji vysadí a za měsíc dva se to povede. Tak to zkusím.
Evženie - držím palce, aby maminka byla v pořádku
Micha - maličký hezky přibírá, je to taky kus chlapa
Sabcav - to víš, příbuzný si nevybíráme. Já mám třeba tchýni milionovou, nedám na ni dopustit

janinam
26. srp 2010

Ahoj holky,
po dlouhatánské době vás všechny zdravím 😉 Omlouvám se, ale nějak nestíhám ☹
Napsaly jste tolik stránek, že vás asi nedočtu (to fakt asi nedam), tak jsem to jen tak rychle prolítla ☹

Micha, moc gratuluju k Vojtíškovi 🙂 , je rozkošnej, tak ať vám dělá dál jen a jen radost 🙂
Lucii už jsem asi k Matýskovi gratulovala (jestli ne, tak gratuluju dodatečně s omluvou za zpoždění) a taky přeju ať dál krásně rostete a přibíráte 😉
Těhulkám to neuvěřitelně naskakuje, tak přeju ať si zbytek těhotenství ještě užijou 🙂
Snažilkám přeju ať ty naše těhulky všechny co nejdřív následujeme 🙂 Holky, nesmíme to vzdát, musíme bojovat...
Jdu se snažit vás dočíst, ale vidím to bledě....

sabcav
26. srp 2010

@ilca1 těhu cukrovka: ty hodnoty jsou: na lačno do 5,5, hodinu po jídle do 7,2 a 2 hodiny po jídle do 6,6. U toho ogtt hodnoty po vypití té glukózy nevím ☹, ale dás e to najít někde na netu 😉. Já po jídle ok, jen tu lačnou v půlce případů nedávám ☹ 😖 . Tak ať dobře třefíš, ale neboj, to najdeš 🙂 .

sabcav
26. srp 2010

@l.u.c.i.e to je mrzutý ☹ , tak držím palce na výsledky 🙂 , ty budou kdy? 😕

sabcav
26. srp 2010

@haaninaa já právě tchány taky, o to horší a smutnější mi přijde, když vlastní rodiče na to nemají buňky 😢 ☹ 😒 😠 . S těma embryama je to divný, to fakt vypadá, jako že je prodali 🙄 🤐 . Akorát teda nevím, proč to udělali takhle okatě...vždyť vám třeba mohli říct, že se třeba přestali vyvíjet a mohli je "v klidu" prodat a né vám říkat, že je ztratili 🙄 . No když na to mají srdce a žaludek 😝 😨 , fuj, takhle vydělávat na cizím neštěstí ☹ 😠

pantomima
27. srp 2010

Pěkné ráno 🙂

tedy, tady v noci děsně lilo 😠
včera jsem byla s malou a s kamarádkou a jejíma 4 dětma v Kice v dětským koutku, tedy to byl hukot 😀 , myslím, že ty dvě mi budou bohatě stačit 😀
a pak jsem si udělala radost a v HM jsem si kououila těhu rifle...z mmb mi k nim přišla mikina, tak mám do tohodle počasí konečně něco na sebe 😉

@haaninaa to bylo v tom jiným centru, že jo, já bych to ještě nevzdávaala, já lidem v Natu bezmezně věřím a ještě bych to zkusila, no promysli to 😉

m.evzenie
27. srp 2010

Ahoj holky,
Lucko, to je pech, tak ať se to lepší a další výsledky ok.
Hani, dík.
Sab, nevím jak se dr. jmenoval (nepamatuju si), ale v Klatovech na mamografu, když jí zjistili s tím prvním prsem, tak
k němu moc důvěru nemáme, taky že jsme jí dostali do Plzně i na operaci, tady je to zabitý. Tak uvidíme, co jí řeknou
na okologii toho 2.9.
Ostatní zdravím.
Už je pátek a po práci vyrážíme k bratrancovi do Chomutova na víkend.
Krásný den, užijte si víkend.

sabcav
27. srp 2010

@pantomima u nás lilo taky 😠 ☹ 😒 , takže zahrada ani hřiště nehrozí...na druhou stranu je dobrý, že lilo, tchýně nepůjde po do práce, takže se tam po spaní nakvartýrujeme 😀 🙂 .

@m.evzenie hezký víkend 🙂 , no já to nemyslela jmenovitě, spíš co je to za charakter 😉

Jdu se nasnídat, i když po dnešním ránu budu mít asi nejspíš vředy, A. perlí 😖 😠 . Řve od rána, co mě viděla, chce tátu, pak nechtěla mlíko, pak rozlila na jediný koberec v bytě pití, pak mi kopla do břicha - naschvál, takže dostala jednu na prdel 😢 , no břicho mi trošku bolí, jestli to kopnutí nebo nervíky 😉 , snad je mimís ok 😔 🙂 ...ještě musíme přežít 2 dny 😔 🙂 . Hezký víkend všem 🙂

l.u.c.i.e
27. srp 2010

Ahoj,

@haaninaa, třeba ta paza vám pomůže. Aspoň přijdeš na jiné myšlenky. Taky jsem o tom slyšela, že po vysazení antikoncepce se snáže otěhotnělo. Ale je to malá pravděpodobnost u nás, kterým to nejde normálně. Ale kdo ví 🙂 Sabcav se to podařilo 🙂 Tak se opatruj... Co jiného napsat. Vím, že to moc bolí.

@sabcav, výsledky budou za měsíc. Jsou to nějaké speciální. Už mi je dělali nakonci těhu a právě, že ještě nebyli. Teď se zopakovali.

Jinak jsem včera byla nakupovat v Tescu. Jsou tam velké slevy na oblečení pro miminka. Takže běžte utrácet 🙂

douda
27. srp 2010

Ahojky
Potřebuji opět radu , dneska v poradně jsem se ptala znova sestry tak prý mám sebou na diabetologii vzít všechnu moč za 24 hodin a ordinace je prý někde v přízemí vchod B , já si tam asi radši v pondělí zavolám 🙂 .
Jinak poradna ok jen jsme na příč tak by bylo prý dobrý kdyby jsme se do další kontroli otočili dokud tam má místo 🙂 .

sabcav
27. srp 2010

@l.u.c.i.e až za měsíc? 😕 tak snad dopadnou lépe než ty z těhu 🙂 . Mě resp. nám se to povedlo, ale atk jsem brala naposledy od 15 do 17 let, takže jsem už 12 let "čistá" 😀 😉 . Nakupovat bych šla, ale není kam (tady v Chebu nic v tescu nemají, to je tesco na heslo 🙄 😝 😠 ), a do Plzně jedu až 16., což už to bude probrané ☹ .

Nám přijel dopo děda a měl takový blbý nápad, že ač byli s mámou rozhádaní, vzal jí s sebou...no ryla do mě, kvůli A. pěkně (jako otázky typu proč má na sváču 2 pribiňáky, když ona když dělala ve školce, tak 2 dětem stačil jeden atp. mě dostávají 🙄 😠 , no proč asi?, protože neposedí, furt je někde v trapu a potřebuje spoustu energie 😉 , konzultovala jsem to i dr. už před časem, ta řekla, že je to normální, že tlustá není, jen akční, že to prostě všechno stráví a spotřebuje), takže jsem se už ohradila, že musí respektovat, že lidé mají různé potřeby a ona že to vůbec nerespektuje a zhádala jsem se s ní úplně nejvíc za celý svůj život 😢 ☹ 😒 😠 , chudák mimís 😢 😠 , bříško mi teda tvrdlo pěkně 😖 😒 , takže jsem si naordinovala pár magnézek a ležing a už ok 🙂 . Ale do porodu jí nechci ani slyšet, natož vidět 😢 😝 😔 🙄 . Fakt jsem z toho smutná a zároveń vytočená....gr....

Moc se omlouvám, ale docela se mi ulevilo, když jsem to sem vypsala😉 .

Tady leje, takže po spaní Andrej vyfasuje pláštěnku a holiny a půjdeme ke tchánům 😵 , když prší, nebude tchýně v práci až do večera 🙂 . Hezký víkend všem 😎

sabcav
27. srp 2010

@douda Vchod B sedí, ale není to přízemí, je to 5. patro, tam tu moč odevzdáš v sesterně 😉 . A ta poradna, kde ti dietní sestry vysvětlí dietu je myslím 3. patro. Ale neber s sebou ty 2 l nebo kolik, za celý den to slévej do té petky a pak jim vezmi ve skleničce (třeba od majolky nebo přesnídávky) vzorek 😉 . Jen aby jsi zrhuba věděla, kolik jsi za těch 24 hodin vypila a kolik jsi vyčůrala 😉 . No zkus si si mimískem promluvit, na Andí to zabralo a otočila se myslím v 32.tt 😉 . Jeden večer na kontrole byla kp, což mi vyhrožoval císařem, tak jsem si s ní důrazně promluvila, že císaře nee, a druhý den jsem myslela, že mi praskne břicho, co tam vyváděla, ale otočila se a už tak zůstala 😵 🙂

ilca1
27. srp 2010

Douda taky mam vzít jen vzorek moči za 24 hodin.
jo jo mě se malej taky otočil až ve 35 týdnu přesně jak píše sabcav jeden den byl prdelkou a za dva dny hlavičkou a taky to byl pěknej hukot v břiše, taky mě hrozili císařem ale nesnášim narkozu tak jsem mu domlouvala a dal si říct 😅
tady je celej den pěknej vítr a to máme klem 6 grilovat děláme tady dětem rozloučení s prázdninama tak určitě začne jako naschvál lejt 🙄
Evženie přeji hezký víkend u bráchy
haaninaa taky jsem to o té antikoncepci slyšela, že už to dost holkam pomohlo, tak držim palce
ostatní zdravim a užijte si víkend jak nejlíp to pujde

marketa137
27. srp 2010

@douda jak píšou holky, tak dia je v 5 patře, vchod B a moč střádej a přines jen malý vzorek a pamatuj si kolik moče bylo 😉 . Viki byl taky v příčce a už mu to zůstalo a tomík byl taky v příčce pak hlavičkou nahoru pak se etda přetočil a nakonec to bylo stejně jedno 😉

pantomima
27. srp 2010

Terka je zatím koncem pánevním, tak uvidíme, máme ještě čas se otočit 😉

sabcav
27. srp 2010

@pantomima Terka??? 😕 😀

pantomima
28. srp 2010

@sabcav tedy, to jsem ale..no mateřská demence...i když Terka u mě spala a prdkou mi pěkně do břicha tlačila 😀 😀 😀 ,

JInak všem pěkné ráno!!!

😀 😀 😀

l.u.c.i.e
28. srp 2010

Ahojky,

jdu vás pozdravit při sobotě a popřát pěkný víkend. U nás nic nového. Malej je teď s tatínkem u tchánojc 🙂

adenka84
28. srp 2010

Ahoj holky,
neuvěříte co se dnes stalo mé známe z práce.....
Snaila se stejně jako já o mimi, ale na umělý jít nikdy nechtěla zkoušeli to přirozeně..Buď dítě bude nebo ne! všichni ji stále uklidňovali ať se neböjí, že to bude.atd....
Dnes ráno nepřišla její maminak do práce(děláme spolu) všichni se divili kde je, když v tom zazvonil telefon, ¨nepřijdu stala jsem se nečekaně babičkou...
Hukot....Ona byla těhotná, nikdo o tom nevěděl ani ona sama..Chodila do práce, teď byli týden na kolech na šumavě, včera tahala pytle s obilím...V noci se probudila, že jí bolí břicho, a že se jí chce hrozně kadit...šla 2X zatlačial a hlavička byla venku...šílený šok...ona porodila sama na záchodě během chvilky zdravého chlapečka...2,90 kg a 48 cm..oba jsou v pořádku...Všichni v šoku, ale v krásném...Vůbec nikdo o tom nevěděl...ani chudák ona sama...celou dobu menstrulovala, pohyby cítila, ale nevěděla že je to ono..mylsela si, že se jí kroutí střeva...Vůbec to nechápu...Břichoi skoro žádné neměla spravila se to ano, ale minimálně...
Šílený co?nechápu, že se může něco takového v dnešní době stát...6e to na sobě vůbec nepozná, nechápu už vůbec...Důležité je že jsou v pořádku a šťastný....

sabcav
28. srp 2010

@pantomima no já se lekla, že chceš rodit 3leté dítě 😀 🙂 . Neboj, nejsi v té demenci sama 😀 😉

sabcav
28. srp 2010

@l.u.c.i.e to se máš 🙂

sabcav
28. srp 2010

@adenka84 😲 no to snad ani v dnešní době není možné 😕 . Hlavně že jsou oba ok 😵 🙂 . To budou mít teď teda docela hoňky přichystat výbavičku 😀 😉 .

Já jsem nedočkovac a pohyby vyhlížím, a zdá se, že už začínají, sice jednou dvakrát denně, ale něco tam už je 😉 🙂 . Po tom včerejším stresu jsem fakt ráda, že se malá ozvala, měla jsem o ní docela strach 😔 🙂 . Jsem blbá 🤐 , že se nechám takhle vyprovokovat...

My byly dopo u tchánů a po spaní tam půjdmeme zase, v noci lilo, tak je tchýně doma a nemusí do práce 🙂 . Ale teď už doufám pršet nebude, dopo jsme byly vevnitř a vařily a teď asi půjdeme na zahradu, kouknout na zvířata a jestli nemají nějaké maliny 🙂 . No pak večer, to už uteče rychle, koupání, véču, uspání, zítra dopo nějak přežijeme, po o půjde Andí zase na pár hodin spát a po spaní přijede konečně manžel 😵 🙂 . Hezký víkend všem 🙂

marketa137
28. srp 2010

@adenka84 to je docela síla, ale zase neměla stres v těhu z kdejakého vyšetření 🙂 , jen mě přijde zvláštní že to nepoznala, já na to přišla hned ve 3tt a teda dle mého břicha to bylo poznat už v 5m 🙂 . Ale ta představa že doma nic nemam připraveného atd, no hlavně že jsou oba ok a asi by mě mrzelo že jsem si vůbec těhu neužila a ani nemam žádnou památku 😒

gambrinuska
28. srp 2010

Aden taky znamp odobný příběh, stal se u maminy v nemocnici a byla přímo u toho-jinak by prý tomu nevěřila, byla to 18letá slečna s bolestma břicha-mysleli si že slepák a byly to porodní bolesti a furt tvrdila že to není její neuvěřila že byla těhu, vzala si ho pak její maminka
snad nás taky potká nějakej zázrak 😉

haaninaa
28. srp 2010

Ahojky holky,

@adenka84 - teda, to musel být šok, ale příjemný šok. Ještě že jsou oba v pořádku. To ji obdivuju, že dokázala porodit bez pomoci. Já mám kamarádku, té se to stalo také. U ní na to přišli v sedmém měsíci těhotenství při prevenci na gyndě. Také normálně menstruovala. Jenže je poměrně silná, tak ty kila nebyly tak znát.

@sabcav - teda, malinká ti dává zabrat. Možná že by jeden panák po takovém šoku maličký neublížil.

U nás také prší od rána. Včera jsem přišla z práce, lehla jsem v šest hodin večer a vzbudila jsem se v půl jedenácté podolene. Jsem unavená jak kotě.

Zatím ....

pantomima
28. srp 2010

@adenka84 tak to je síla....přejeme všechno nej!!!a brzké vzpamatování se ze šoku mamině i celému okolí 😵

ilca1
28. srp 2010

adenko kamarádce se stalo to samé už jsem to tady kdysi psala,taky o tom vůbec nevěděla pak jela na pohotovost že má hrozný bolesti břicha a doktor jí řek že rodí 😅 taky dost přibrala ale tak někak všude tak jí ani bříško nebylo vidět Pak na pokoji seděla a pořád koukala do postýlky na malou a nemohla tomu uvěřit, A musim říct že na to že celou dobu kouřila pila alkohol a chodila na zábavy tak malá je pořád úplně zdravá a já která jsem se hlídala žila zdravě a byla pod kontrolou doktora , mě malej dost často marodil.....jo,holky , holt se nesmíme pořád tak hlídat 😅

pantomima
29. srp 2010

Pěkné ráno!

Malá ještě spinká, až se probere, dáme snídani a vyrazíme do Sušice pro tatínka a budeme pokračovat na kašperk, se mooooc těšim, snad nebudu muset šlapat nějakej velikej kopec..mi to začíná nějak obtěžovat 😀 .....malej je stále usídlenej vpravo, hlavičkou pod žebrama a zadkem v pánvi, takže dloube do žeber a kope do močáku 😀

l.u.c.i.e
29. srp 2010

Ahojky holky,

@adenka84, to je neuvěřitelné, že to nepoznala... Ale nadruhou stranu může být ráda, že jsou v pořádku a že měla tak krátké porodní bolesti. Nám by to asi bez pomoci doktorů dopadlo špatně, když se mi malej zaklínil v pánevní kosti a pak ho museli vyčistit od vody dýchací cesty, aby mohl sám dýchat... Už si na to zvykla, že je matkou?

@pantomima, užijte si výlet. Budeme se těšit na fotečky 🙂