Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
8. lis 2010

@l.u.c.i.e hezké míry a váhy 😵 . Už ve 4 měsících příkrmy 😕 ? Ale je pravda, že je dost velký, takže možná proto dřív 😉 . Do té nemléčné kaše mu budeš dávat um nebo odstříkávat svoje mm???

sabcav
8. lis 2010

@m.evzenie tak to bys měla 😉 , ale určo je vše ok 🙂 . Minimálně si vezmi tu kyselinu listovou, ale lépe ten femibion (cca 300,- na měsíc) nebo Calibrum baby (ale to netuším, kolik stojí 😕 ). Já brala vždy ten femibion, pže má nejvyšší hladinu té kyseliny listové )800mg) 😵

sabcav
8. lis 2010

U nás nic nového, manžel jel ráno do Zruče na služebku na centrálu, Andí mě vzbudila v 8,30 😲 , ale asi vstávala dřív, fakt netuším 😀 😝 , alespoň že si spořádaně hrála v postýlce 😵 . Zítra nám přijde dopo kamarádka, a ve st jedu na hematologii (vezmeme i andí), musíme totiž v reálu vyzkoušet nějaké sourozenecké kočárky 😉 a ve čt znova plzeń - dia+rizikovka, ale to už bez A., tch si vezme dovču, tak se "holky" užijou 😀 😉 . Krásný den všem 🙂

l.u.c.i.e
8. lis 2010

@sabcav, musím odstříkávat. Je to proto, jelikož jsem s ním za noc vzhůru i 4-6x. Mám to dávat jen na noc a snad bude spát delší dobu 🙂

sabcav
8. lis 2010

@l.u.c.i.e jejda, to tě s tím vstáváním lituju ☹ , tohle naštěstí neznám 😎 (ťuk ´tuk 😔 🙂 😉 ) ,ale ta kaše by měla pomoci 🙂. Já byla hodně spokojená s el. odsávačkou avent isis iq,ale použitá stojí kolem 1500 😒. Jenže manuálně to byla makačka a rukama to nešlo vůbec ☹.

l.u.c.i.e
8. lis 2010

@sabcav, odsávačku mám taky elektrickou, ale od medety. Taky jsem s ní spokojená. Je to ale měsíc co jsem naposled odstříkávala...

sabcav
8. lis 2010

@l.u.c.i.e jo tak medela je taky moc fajn 😵, ale ta už byla dražší, takže jsem zvolila avent, navíc avent je univerzální, že jsem si rovnou "nadojila" do lahvičky, ze které jsem to potom a. mohla dát a nemusela to přelívat 😉

l.u.c.i.e
8. lis 2010

@sabcav, to my taky 🙂 Nedám na ní dopustit 🙂 Avent je ale taky kvalitní. Zlatá střední cesta. Navíc mi tu odsávačku máme po kamarádce za polovinu ceny. Ještě je 7 měsíců v záruce.

sabcav
8. lis 2010

@l.u.c.i.e super kup 😵 . Já jí měla z mmb za 1500
- a pak mi spadla a rozbila se ta el. část ☹ , ale manuální funguje 🙂 . naštěstí mi spadla, když už jsme neodstříkávaly 🙂. A kamarádky mi prodá tu el. za 1000,- a používala jí jen 2 měsíce, takže super 😵

pantomima
8. lis 2010

mám za sebou vanu a kontrakce co 3 až 4 minuty, tak dobaluju sebe a malou a asi odpoledne vyrazím 😀

sabcav
8. lis 2010

@pantomima hele abys neporodila ještě v autě 😀 . To bude rychlovka 🙂 . Máš ip 😉

l.u.c.i.e
8. lis 2010

@sabcav, ještě, že máme ty kamarádky, co?

@pantomima, to už dnes budeš dvojnásobnou maminkou. Drž se 🙂

Jinak 30. 11. jdeme na vítání občánků. Už se těšíme 🙂

l.u.c.i.e
8. lis 2010

SNAŽILKY :
avant................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, 2.IVF leden 2011
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab., 10/10 3IUI
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, 2. KET - 12.11. UTZ hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... snaž.: od 7/2007, 1xIVF - neúspěšné, 4x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY
pantomima.........IUI 16.2. - 40tt, 24.9. nástup na MD , tt podle PM 6.11., poud do 7.11. neporodím, tak se 8.11. domluvit v porodnici na dalším postupu
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 37tt , 15.11 . nástup na vyvolání čekáme holčičku Sárinku
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt a tripply negativní, velký genetický utz v pořádku , hema ok, 4.11. gyndr, 10.11. hematologie Martínková , dia+riziková poradna Lochotín 11.11., čekáme holčičku Terezku
m.evzenie..........pozitivní test 18.10, potvrzeno z krve,utz gestační váček se žloutkem,

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 18 týdnu (66cm, 6873g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 8 týdnech (57cm, 5360g)
Lucinda3.............Lukášek, *08. 10. 2010 ve 23:25 (54cm a 4020g)
Ilca1.....Eliška 15.10 2010 v 16.12 (50 cm 3330 g)
Roby..........Štěpánek, *29.10.2010 v 5:32 hod (50cm a 3440g)

sabcav
8. lis 2010

@l.u.c.i.e užijte si to 😵

sabcav
8. lis 2010

Krásné ráno 🙂 , tak Oskárek už je na světě 😵 : Doslovný přepis od Pantomimy 🙂 :
Oskar je konečně tady. 23:21, 3200g a 48cm. vše ok 🙂

Velikánská gratulace, do života vše nej nej nej 😵.

Krásný den všem 🙂

m.evzenie
9. lis 2010

Dobré ráno,
Pant, obrovská gratulace k Oskárkovi, hlavně hodně zdravíčka vám oboum , ať vám dělá jen samou radost.
Lucko, užijte si vítání občánků, to budou jistě fotečky.
Sab, píšeš krásné ráno a já měla ještě půl noc, i když jsem šla spát už kolem sedmé večer.
Holky včera jsem byla v lékárně a koupila jsem si ten Calibrum baby, poněvadž jsem měla v peněžence jen dvě stovky
a ten stál 146kč.

sabcav
9. lis 2010

@m.evzenie jj, ten je taky dobrej 🙂 , rozhodně lepší než nic 😉. No a už bylo po půlnoci, proto ráno 😅. Když já nějak nemohla usnout, ale když mi ještě zapípala sms, tak jsem vámt o sem písnula 🙂 😉. Myslela jsem, že se sem dneska ráno už nedostanu, ale to by zvíře nesmělo tak dlouho spát 😀 😝. To jsem na ní zvědavá 😕 , zítra MUSÍ vstávat v 7, abychom do 8 vyjeli a do 9 byli v Plzni 😉 . Nám přijde za chvíli kamarádka, tak se jdu nasnídat a budu hodně harašit, ať už prďola vstává 😀 . Hezký den všem 🙂

l.u.c.i.e
9. lis 2010

Dobré ránko,

@pantomima, OBROVSKÁ GRATULACE k Oskárkovi 🙂 To je ale drobek 🙂 Oběma vám přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka. Je to krása.

@sabcav, děkujeme za info od Pant. Hned je lepší den, že? Užijte si návštěvu.

@m.evzenie, ten jsem používala já a vyhovoval mě. Ještě bych si dokoupila tu kyselinu listovou. Stojí cca do 50kč.

adenka84
9. lis 2010

Krasny den vsem....

Pant, mocinky gratuluji k Oskarkovy, krasne se tady ty maminky rozrustaji, je to nadhera...uzivejte si holky ty vase drobecky ve zdarvai...at vam vsem delaji jen radost...
Pantonima, uz se tesim na fotecky, pak pisni jake byli prvni reakce Terezky, kdyz Oskarka poprve videla...

Mejte se krasne holky papa

gambrinuska
9. lis 2010

taky se přidávám ke gratulacím 😵 hlavně at jste zdraví a brzo doma 😉

ilca1
9. lis 2010

pant obrovská gratulace k Oskákovi 😵 😵 😵 at je vše v pořádku a jste brzy doma

haaninaa
9. lis 2010

Ahojky holky, po delší době se hlásím...
Pant a Roby - moc Vám gratuluju ke klukům.... Ať jsou zdraví a dělají Vám radost....
U nás nic nového, po Vánocích mě čekájí zkoušky a když bude dobře, tak v květnu státnice, no, tak uvidíme, jak dopadnu, jestli už se dočkám titulu.... 😀 😀

douda
10. lis 2010

Ahoj
Čím víc se to blíží tak jsem nějak nervózní a přemýšlím jak to kluci doma zvládnou 🙂 .
Pant velká gratulace k Oskárkovi .

sabcav
10. lis 2010

Ahoj 🙂 , já byla dneska celý den mimo 😀 - teda v Plzni 😉 . Na hema dobrý, Zelenka ze mě prozatím není 😀 , hodnoty mám dobrý, tak až )nebo už 😨 ) za 6 týdnů 🙂 . Andí byla zanechána s manželem v dětském koutku (moc doporučuji - první patro ve dvořákovi 😉 , vydrželi tam 3 hodiny (doktorka fakt těžce nestíhala 🙄 , já to strávila v čekárně 😖 ) a zvládli se i nakrmit 😵 , šikulky moje 😀 😎 . Kočár vybranej, akorát jsem po zkoušce Andy, kam se vejde, zjistili, že samozřejmě jen do toho nejdražšího 😀 😠 , no takže ho nejspíš za pár týdnů objednáme a budeme ho pár měsíců, nanejvýš rok používat a pak ho prodáme dál a alespoň částečně se nám ty nekřesťanský peníze vrátí 😉 . Zítra opět Plzeň, ale bez Andí (i když dnešek si prďola fakt užila, byla fakt šikovná, poslouchala a hrála si s ostatníma dětma v tom koutku 🙂 ), ale zítra to mám na celé dopolko to čekání ve fakultce 😖 , takže tam by se nudila a manžel chce jít na utz a kam pak s A., že? 😉 ,, takže zůstane doma s tchýní 🙂 .

sabcav
10. lis 2010

@douda neboj, určitě to zvládnou dobře 🙂 . A ty v porodce taky 😵 .

sabcav
10. lis 2010

Všechny ostatní moc zdravím 🙂 . já jdu chrnět, nebo ráno nevstanu 😀 😝 . S Andí vstáváme ráno obvykle tak kolem 8 😎 , a dneska jsme museli vstávat "už" v 7 a zítra musíme vstávat dokonce v 05,30 ☹ . Krásný den všem 🙂

l.u.c.i.e
11. lis 2010

Dobré ránko,

včera jsem dala prvně kašičku a byl to boj. Vůbec to nechtěl. Plival to, šklebil se a strašně řval... Po 10 minutách zápasení jsem to vzdala a dala jsem mu prso. Za noc 5x vzhůru. Dnes to zkusím znova a se lžičkou. Včera to měl přes flašku a nešlo to...

@adenka84, jak si užíváš lázně? Nestýská se ti po domově?

@haaninaa, určitě se titulu dočkáš 🙂 Nenecháš nic náhodě 🙂

@douda, kluci to zvládnou. Musí! A ty to zvládneš taky 🙂

@sabcav, ve Dvořákovi v dětském koutku to je fajn. Je to tam nově otevřeno... Ještě, že to tam mám od domova kousek. To je dobře, že jsi na hematologii dopadla dobře 🙂 S tím čekáním je to hrůza. Naposled jsem už jim rovnou řekla, že buď mě vezmou hned nebo chci přeobjednat, že mám doma dítě čekající na kojení... No a vzali mě hned 🙂

m.evzenie
11. lis 2010

Hezký večer holky,
dnes jsem byla na kontrole, vše je v pořádku, jsem 9+0. Na utz byla vidět hlavička, tělíčko a tlukot srdíčka 😵 , byla to
nádhera 😵 , mám i fotečku, tak ji časem dodám.Další kontrola za 14 dní a to bych měla dostat i průkazku. Mám prý
víc ležet na břiše a dělat kočičí hřbet, taky jste holky měli tak cvičit? Chodila nebo chodíte některá na těhu cvičení?
Douda, neboj to určitě všichni dobře zvládnete.
Hani, tak ať jsi při zkouškách úspěšná a pak jen ten titul, držím palce.
Sab, vidíš jak to včera malá s manžou pěkně zvládli a jak jste čekali dlouho dnes ve fakultce ?
Lucko, možná že po lžičce budou kaše malému víc chutnat, dej vědět jak jste dnes dopadli?
Krásný večer.

l.u.c.i.e
12. lis 2010

Dobré ránko,

včera jsme byli na návštěvě za ročním mimískem. Je neuvěřitelné, jak ty děti na sebe krásně reagují 🙂 Matýsek si nejvíce užil nové hračky, které neznal 🙂
Jinak večer jsem zkusila dát kaši lžičkou a šlo to o mnohem lépe než s flaškou 🙂

@m.evzenie, to je krása vidět své miminko, co? Prvně jsem to obrečela 🙂 Na fotečku se těšíme, tak dodej co nejdřív... Na břiše spím normálně a v těhotenství asi až do 20tt, než mě to začalo vadit. Jinak jsem nemusela nic cvičit ani dělat kočičí hřbet. Proč to musíš dělat?

ilca1
12. lis 2010

evženie to je moc dobře že je vše jak má 🙂 a počkej jak to rychle uteče.Já bala na rizikovým kvuli potratu tak jsem nic cvičit neměla a je fakt,že jsem byla ráda že jsem vůbec vstala z postele 😎
Luci tak to je fajn že už mu kašička jede 😉 a spinkal po ní dýl než po mlíčku?já byla Elišce koupit novej dudlík na flašku, jeden tek pomalu a nechtěla tahat a dalším by se utopila tak jsem koupila novej a upravila dirku na tak akorát 😅 a papáme krásně.
Holky já jsem se nějak rozjela s dárkama na vánoce 😅.......... musim zabrzdit