Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

renap
27. čer 2009

Terko,jméno vybraný máme,ale bohužel každý z nás jiný,to co chci já se nelíbí manželovi a naopak a dcera ta vymýšlí úplný hrůzy,tak nakonec asi budem losovat 😀 A přenášet mě nenechají,při inzulínu to ukončují ve 38.týdnu,jsem se ptala,ale prý s timhle množstvím vody to nevydržim ani tak dlouho,aspon do 35. bych chtěla,to už mají zralý plíce,tak doufam

marketa137
27. čer 2009

ahoj holky, je mě furt divně ale spíš to bude psychický 😉. přece jenom je to docela psycho spoléhat na poslední pokus 😖 .
terko možná to blbě vyznívá, já natalart neberu jako tragédii spíš mě vadí že je to už poslední možnost 😒. Na druhou stranu nebudu čekat jen na clostíku jak dlouho a vím že tam mají jiný možnosti a hlavně mě jde o to co se vůbec zjistí, z toho mam asi trošku strach.
renap ty jseš na tom asi ještě hůř než jsem byla já 😒. Kolik jsi přibrala, zajímá mě to jestli se při cukrovce přibírá vždycky málo nebo to není pravidlem. Tak nakonec jsi měla pravdu že redikce bude nejlepší, při dvojkách by to bylo ještě horší 😒. Já rodila na 36tt ale mě zrovna v tý době bylo asi nejlíp z celého těhu 🙂.
nevíte kdy bych si měla udělat test 😉, moc tomu teda nevěřim ale nevim ani kdy by tam už mohlo něco být vidět kdyby se stal 2 zázrak 🙂. jsem blbec testila 25 a 26DC odpoledne a minulý cyklus byl 32 dní takže jsem vyhodila 2 testy úplně zbytečně. Dneska jsem 29DC a nevim jestli test zkusit už zítra nebo až třeba v pondělí 😉. Ale moc se mě do testování tentokrát ani nechce 😉. Pokud mě bude furt na zvracení i když dostanu MS tak asi budu muset po 4 letech opět navštívit gastro poradnu 😒

terka82
27. čer 2009

Renap to budete mít veselo, než se shodnete na jméně. 😀
Já jsem blbá, já úplně zapomněla, že tě přenášet nenechají. 😅 Ale stejně, budu držet palce, abys vydržela co nejdýl. 😉

Markét vždyť to přece neni poslední možnost. Je dost lidí, kteří to začnou řešit s lékaři a pak se to najednou povede samo. Chápu, že máš strach, taky jsem se bála co zjistí. Ale i kdyby něco zjistili, tak to vyléčí a bude. Tak se nenervuj takhle předem. Zatim jsi zdravá a možná už těhotná... Vždyť si akorát ubližuješ.. 😉 Udělejte si hezkej víkend a zažeň ty špatný myšlenky. 🙂
S tim testem nevim. Bych to zkusila až v den kdy má přijít MS. I když po IVF jsem taky testovala už 10DPO, ale to je asi trochu jiný.
Ty už jsi s tim trávením měla nějaké problémy? 😕

Jo a asi tu budem mít novou parťačku. Objevila se u nás na KT a taky se chystá do Nat., tak jsem jí řikala aby se přidala. 😉

marketa137
27. čer 2009

Já vim, jakmile se k nim dostanem tak už budu v klidu, spíš jde o ten krok tam jít 🙂. mam chronický zánět žaludku takže mě bolí žaludek dost často, ale alespoň mě pomůže heřmánek a teď nic a teď je mě na zvracení a s žaludkem jen mě bylo těžko. Asi se nevyhnu gastroskopii, ale nedá se nic dělat. pokud nedorazí MS tak testnu asi až v úterý a vidíme 🙂

terka82
27. čer 2009

Tak jsem 2x poslala příspěvek a ani jednou se mi neuložil. 😠

Kdy jdete do Nat?´
S tim žaludkem je to hnus. Snad se gastroskopii vyhneš.
Jak jsi snášela těhu s Vikim?

marketa137
28. čer 2009

9. července, ale nevim jestli tam vůbec půjdem 🙂. od 5 ráno nespim jak je mě špatně a jsem 30DC a nevydržela a testla a jsou tam // 🙂. Ale radši se neraduju, minule tam byli taky //, ale nesílili akže manžel to ještě neví. při vikínovi mě bylo takhle do 7 měsíce ☹. vlastně bych MS měla dostat až v úterý ne, když minulý cyklus byl po 32 dnech. uvidim jestli bude v úterý silnější 😉

terka82
28. čer 2009

Markét to je super. 😵 Teda ty nevolnosti nic moc, ale ty // jsou krásný. Tak se vám to zase na poslední chvíli povedlo. Jak vy to děláte?? 😀
Moc držim palce ať krásně sílí. 🙂

marketa137
28. čer 2009

No zatim se radši moc neraduju 😒, minule taky byli 2 a dopadlo to špatně 😒. te´d si říkám že jsem vlastně testovala 2 dny před MS a už tam je, sice o dost slabší ale viditelná 😉. Taky to nechápu, už jednou mě někdo řek že Viki byl šetřílek a než aby jsme platili za IVF tak se radši zahnízdil dobrovolně 🙂. Je to fakt zvláštní, před 4 lety jsem zjistila těhu 20.6.- to jsem se tedy netestovala takže až u doktora 😉. jen te´d nevim kdy jít ke svýmu doktoru v případě že test bude stále pozitivní. nasadila jsem si zase utroš a do natalu máme jít 9. července a MS bych měla dostat 30.6 tak tam asi budu muset jít do toho 9, přijde mě blbý jít do Natalu když budu vědět že jsem asi těhu. No uvidíme co bude, manžel to neví, protože co bylo v dubnu blbě snášel takže jsem slíbila že dřív než v úterý netestuju 🙂

marketa137
28. čer 2009

ještě s vikínem mě začlo být špatně asi až týden po vynechání MS a taky jsem myslela že je to psychický 😉. A teď jsem si fakt myslela že je to psychický, poprvé mě bylo špatně pár dní po ovu pak pár dní klid a od neděle už pořád mimo čtvrtka a soboty 😒. zase když vim proč je mě špatně tak to je ok, já už se docela bála jestli se mě neudělali vředy nebo tak 😒. Gastroskopii mě dělali v 18 letech a když jsem na to měla jít po 2 tak jsem zjistila těhu 😉

petluska
29. čer 2009

Ahoj,
mohla bych se jeste nekoho zkusenejsiho z vas zeptat,kdy se mam objednat na druhou inseminaci?
Byla jsem uz na jedny,ale jak uz jsem rikala,priznaky zadny nemam.Pocitam,ze se budu objednavat na druhou a nevim jen,jestli se mam objednat zase druhy den menstruace i na krev nebo jestli uz staci jen na den ovulace?
Dekuju vam moc,Petluska.
Jinak preju vsem pracujicim,aby tyden co nejrychleji utekl a meli tady zase vikend!Doufam,ze tentokrat uz slunickovy 😅

marketa137
29. čer 2009

tak zkušenost nemam. ty tam nejdeš na krev 😕 , nevim jak to chodí ale bereš přece utroš a tak krev by vzít asi měli ne. Třeba se to povedlo, já bych tam asi zavolala až dostanu MS. třeba poradí někdo se zkušenostma 🙂

petluska
29. čer 2009

Dekuju,Market,
nevim,jestli jsi odpovidala me.Ja zadny utros neberu.Ani nevim co to je.Jsem tady nova a moc tim vasim vyrazum nerozumim.Skoda.Mas pravdu,zavolam tam az dostanu menstruaci.Oni mi poradi.Chtela jsem se jen vahnout rozhovoru s "milou" sestrou.

marketa137
29. čer 2009

Jo tobě 😉. To je divný že nebereš utrogestan, já myslela že ho bere každá. Asi záleží co máte za problém 🙂. Já hodně chodim na mimibazar do snažilek, jestli chceš tak tam přijď, mam tam stejnou ikonku a holky jsou super parta a tam pochytíš novinek 🙂

petluska
29. čer 2009

Dekuju,uz tam bezim 😉

marketa137
29. čer 2009

Já tam tedy budu asi až zítra, manžel je doma tak a´t neříká že furt vysedávam na MMB 🙂

terka82
29. čer 2009

Ahojky. 🙂

Markét určitě už se radovat můžeš. A co test? Zkoušelas dneska?
Do Nat. bych zavolala, vysvětlila a zrušila. A k Dr. bych se objednala tak za 14 dní. To už by mělo být i něco vidět na UTZ.
Tohle vřed určitě není. 😀

Petlus já jsem po IUI na krvi taky nebyla. Až přijde MS, tak bych tam zavolala a objednala se na příště. Ona už ti snad sestřička poví, na kdy se máš objednat. Ale pokud normoš ovuluješ, tak bych to viděla asi rovnou na ovulku.
Díky za přání pro pracující. Jo víkend už bych brala. Je příjemný, že ten následující bude prodlouženej. 🙂
A ty jsi pracující?
Já jsem utrogestan brala, ale se mnou je to složitější. 😀
Snad narazíš na přijemnou sestřičku. 😉

No koukam, že holky se nám stěhujou na MMB. Jo já bych tu s váma ráda celý den kecala. No ještě musíte chvíli vydržet. 🙂

petluska
29. čer 2009

Ahoj Terko,
dekuju.Pockam az dostanu menstruaci a pak tam zavolam.
Dneska jsem byla na mimibazaru,ale neboj,stehovat se tam nebudu.Tady se mi libi vic...
Jojo,ja jsem pracujici..Chtela jsem napsa" bohuze"l,ale vcas jsem si to rozmyslela.Jsem rada,ze v dnesni dobe vubec nejakou praci mam!
To vis,ze se nemuzu dockat az otehotnim a se vsim prastim a budu jen odpocivat.I kdyz ono se to asi jen rekne,vid?
Ted popreju vsem dobrou noc a letim do postele...
Pa zitra 🙂

terka82
30. čer 2009

Petlus nemáš za co. 😉
to já bych pochopila, kdyby ses tam chtěla přestěhovat. Tady je to poslední dobou nějak mrtvý. 😀 No ale neni se čemu divit. Venku je hezky (občas) a tak všechny trávíme spoustu času jinde, než u PC.
Jo práce, od tohu ukončení těhu jsem taky moc ráda, že práci mam a že jí mam tolik. Jinak už by mi hráblo. 😅 Ale na těhu se samo taky moc těšim. 😵
Když si to budeš umět zařídít, tak třeba budeš opravdu jen odpočívat. 😀 No mě to celkem šlo. 😀

renap
30. čer 2009

Ahoj,já taky nějak nestíham,máme doma bordel,stěhujeme ložnici do dětskýho pokoje a naopak,no hrozný chaos,kdyby viděli doktoři,jak dodržuju klid na lůžku,tak by je trefilo,do toho peru dětský věci,všude se válí haldy hadrů a nemam to kam dát.Snažíme se to stihnout,protože nevim,kdy mě zavřou do nemocnice,děsim se každý kontroly 😲
Na MMB je diskusní forum? Já myslela,že se tam jenom nakupuje,maj tam hezký věci. Market,ty stíháš všechno,jo jak jsi se ptala na tu váhu,tak já jsem přibrala zatim 7 kilo,nevim jestli je to kvůli tý cukrovce,ale dr. na DIA se to moc nelíbilo,já vlastně mam od 26.týdne stejně akorát jsem kilo zhubla a zase nabrala,tak myslim,že až půjdu z porodnice,tak budu mít mínˇ než předtím. A co tvůj test? Nebo už jsi byla i na krvi?
Terko,a co vy? Si uděláte poslední dovolenou a pak na to vlítnete,ne? Ale bacha,padají letadla,ještě že letos jsme doma 😀 😀 😀 . Bane,já bych to riskla,to moře mi letos bude chybět.

marketa137
30. čer 2009

ahoj, jdu podat zprávy 😉. test stále pozitivní a sílí 🙂 . Volala jsem k doktoru a má 14 dní dovču a do čtvrtka je tam prý jiný doktor a mam ve čtvrtek přijít. sestra mě chtěla objednat 16, což bych brala ale minulý těhu jsem chodila 2x týdně na udržovací injekce abych nepotratila tak že mam přijít už te´d. Jen nevím jestli vůbec bude dělat UTZ protože budu 4+5 😒 .
renap tak to jsi na tom podobně. Já nabrala 9kg a 1 kg jsem ještě schodila v nemocnici a po porodu jsem měla -15kg 😉. Podle mě je to tou cukrovkou, protože přece jenom se musíš hlídat, já ani sladký nejedla- vůbec mě nechutnalo takže to bylo ok. Já měla už dost kil před těhu tak alespoň tak 🙂

gab123
30. čer 2009

Ahoj holky 😀 nějak nestíhám je pěkné počasí a předěláváme pokojíček od podlah takže dost práce.
Jinak dnes nám přišli výsledky z genetiky vše v normálu a chlapeček je to na 100% 😀 😀 😀
Bříško roste,ale na kg mám nahoře jen 2,8kg tak to pořád jde,ale to začne!Nejvíc váží asi moje prsa 😀 😀 😀

jinak vítám nové holky s tou sestrou máte pavdu je nemožná!!!! ☹ nesmíte se nechat 😅
micha to vypadá,že na glostík reaguješ dobře tak kolem 12-13 dne hupni na manžu nebo měř teplotu!
petluška já ti moc neporadím iui jsem neměla a ivf taky ne,otěhotněla jsem přiroz.mi měli gen.vadu,ale ted jsme zdravý 😀
markét nemáš pocit,že by se zadařilo?
lili držim palečky fuj fuj fuj 😉

gab123
30. čer 2009

jé markét to je skvělý drž se!

petluska
1. črc 2009

Ahoj holky,
Market to je vážně skvělý.Moc ti to přeju a držim palce...Za chvíli tady budeme mít víc těhulek než snažilek,jak tak koukam.Ale to je jedině dobře.Ted je řada zase na další z nás.Snad se i já dočkam.Ja zatím pořád bez příznaků,takže očekávam za týden menstruaci.Aspoň nebudu až zas tolik zklamaná.

marketa137
1. črc 2009

Ahoj, no tak příznaky mít nemusíš ne 😒, ale chápu tě že je lepšípočítat s horší variantou a pak být mile překvapena 🙂. Kdy budeš zkoušet testík 😉.Já už v to nedoufala, fakt ne. přece jenom aby se opakovala ta samá situace 2x jsem nevěřila. Ale teď začínam na zázraky věřit 😉. vim že nemáme vyhráno ale dneska jsem dělala posledení 4 test a je zase silnější 🙂

michamicha
1. črc 2009

ahojky 🙂

gab, v pátek jdu na IUI 😉 dneska mi Bouše dělal UTZ a mám vlevo 2 folíky o vel. 18 a 19 mm a vpravo 1 o vel. 21 mm, dneska si večer píchnu ovitrelle a v pátek jdem na to 😎

terka82
1. črc 2009

Ahoj holky. Teda tady se to včera rozjelo. A já odeslala příspěvek a odjela na chalupu.

Renap u vás to žije. 😀 No ale odpočívat bys měla.
S tou dovolenou jsem to samý řikala manžovi. Chceme někam letět a pak jedem do práce a oni hlásí, že spadlo další letadlo. Tak jsem se rozhodla, že nikam nejedu. No ale dlouho mi to nevydrželo. 😀
Už se těšim až na to vlítnem. 😀
V neděli jsem čekala mrchu a ono nic. Sem tam lehounce zašpinim ale krvácení se zatim nekoná a teplota se už asi 4. den drží na 36,9, několik dní mě dost pálela žáha a byla jsem nafouklá jako balon a furt prděla 😀 a na to oboje jsem vyloženě trpěla v těhu... A navíc jsem měla v neděli a v pondělí na testu lehounkýho ducha, dneska už byl test úplně čistej. Se fakt pose*u. Ať už ta mrcha dorazí. Celý tři roky se snažíme a nic. A teď když otěhotnět nesmim, tak budu mít šmouhy na testu. No to jsem celá já. Dostala jsem strašněj strach, když jsem to na tom testu viděla, že budu muset znova na ukončení. No ale duch nesílil a dneska zmizel, tak snad už dorazí MS. Nebo mi z toho věčnýho pozorování sebe už fakt přeskočí. 😠 ☹

Markét to jsou super zprávy. Jen tak dál. 🙂

A u Gab se taky přestavuje. To se bude ale prcek mít.
Ty prsa teda závidim. Já chcu taky. 😀

Petlus na příznaky nekoukej. Třeba budeš z těch, které žádné nemají. Ale je fakt, že se případný neúspěch pak snáší líp.

Micha super. Clostík konečně pořádně zabral. A hned 3 folíky. To je paráda. Abys nakonec neměla trojčátka. 😀 Moc držim palce.

petluska
1. črc 2009

Ahoj holky,
dozvidam se samy dobry zpravy!

Terko tebe obdivuju.Asi bych taky silela.My se snazime dva roky a na zazraky neverim.Takze uz spoleham jen na doktory.Jak je mozny,ze ti test ukazoval slabou carku a pak zase nic?To taky jde?To jsou mi veci....Ale treba je to opravdu tvoje dobry znameni a nakonec mozna opravdu budes....
Jen me zarazi,ze vsichni berete nejaky hormony,prasky nebo injekce a ja vubec nic...
Jsem pak z toho zoufala,ze mam mensi sanci otehotnet,kdyz budu uplne "cista".Ach jo ☹

michamicha
1. črc 2009

terko, mě by to nevadilo, já jsem z 5-ti dětí a ségra s bráchou jsou dvojčata (jsou o 7 let mladší než já) 😀 ze začátku by to byl asi záhul, ale člověk si pak na ten shon zvykne 😉

marketa137
2. črc 2009

terko to mě řekni z čeho se udělá na testu duch ☹ . To jako já v dubnu, ale to byl silnější duch a pak to sláblo a 38 mrcha dorazila ale byla jiná než jindy ☹. Dneska už jsem netestila když jdu stejně k doktoru tak pak podam zprávy. jen aby doktor neřek že těhu nejsem, že je to jen cysta. ta prý způsobuje taky pozitivní test, ale snad by čárka furt nesílila a cystu jsem nikdy neměla tak ani nevím jestli je špatně a bolí prsa jak čert 🙂

michamicha
2. črc 2009

ahoj, teda ty tlaky v podbřišku jsou děsný a celej den je mi blbě od žaludku, v práci si někdo ohřál nějakej guláš a já myslela, že vrhnu 😝 myslíte, že to je tím hcg co jsem si píchla? to pak nevim co budu dělat až budu těhotná 😀 když je mi teď zle jen když pomyslím na jídlo 😀 😀