Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
17. črc 2009

Terko já si to naštěstí připustila brzo, nebo mi spíš okolnosti otevřely oči, po vysazení HA se mi totiž tělo vůbec nenastartovalo, do toho cysty a tak... U nás to zatim nevypadá. Příští měsíc se objednam na září na testy a pokud už budu OK, tak se do toho zase opřem. 😀 Už se moc těšim. 😅
Vy máte všechny dovču. Už bych taky někam vyrazila. 😒
No s 11ti letou slečnou už je to těžší... A co jí baví? Výlety po přírodě, hrady, zámky, nějaký aquapark nebo spíš někde prošmějdit nákupní centrum? 😀

michamicha
18. črc 2009

já tomu do dneška taky nevěřila, ale schválně jsem včera koupila mamatest tu tyčinku a dneska to ukazuju manžovi, že na tyčince nic není a na proužku je stíneček a manža se na mě podíval a řiká, ale dyť na tej tyčince jsou // čárky 😀 jsem neměla brejle a koukala na to ráno v 6 hodin, bylo špatný světlo a když jsem to ukazovala manžovi v 9 hodin, tak už jsem na ten test moc nekoukala a voni tam fakt jsou // 😵

tereza7974
19. črc 2009

Terko a na jaké testy půjdeš? A jak dlouho se snažíte? Dovču sice mám, ale podívej se na to počasi, no hrůza. Tak naštěstí mi malá ušetřila námahu a výlet si vybrala sama. Chce se podívat na nějaký zámek nebo hrad, tak to je pro mě hračka 🙂 Asi půjdeme i do kina na Harryho Pottera a Dobu ledovou 3.

Micho, tak si to užívej a piš jak to všechno pokračuje 🙂 Držim palce, ať je všechno v pořádku.

gab123
19. črc 2009

ahoj holky byla jsem na dovče jen po čechách okolo otavy s partou vodáků,ale mi chodili pěšky.Hlavně se nám povedlo počasí bylo krásně!
u nás nic nového zítra jdu na kontrolu na genetiku po plodovce tak snad vše bude o.k.Pak písnu.

micha moc ti gratuluju a šetři se at se mimísek udrží jen nevím co ti doktoří řeknou na tu dovču k moři mě nechtěli pustit když jsem byla prvně těhu,že je to riziko..... 😕 uvidíte 😉
teri září už je za chvíli fakt to letí!

markét tobě držím palečky at je vše o.k a určitě bude!

michamicha
19. črc 2009

gab, děkuju 🙂 my jedeme autem do chorvatska, kousek od splitu, takže nemocnice kdyby se náhodou něco dělo, je blízko...jede s námi i ségra s manželem a 7-měsíčním chlapečkem, takže snad to bude OK 😉
zítra budu volat do natalu, tak jsem zvědavá co mi pak dr. poví a hlavně ke komu půjdu, teď jsem byla 2x u Boušeho, předtím vždy u Rokyty 🙂

terka82
19. črc 2009

Micha to mi připomíná moje první testování po IVF. Jsem hodně brzo ráno udělala test, jenže byla ještě tma a já na něm nic neviděla, tak jsem si šla zpět lehnout s tím, že jsem teprve 10dpo a že je třeba ještě brzo. No a když jsem v 9 hod vylezla z pelechu, tak už tam stínek byl vidět. To bylo překvapení. 😀
Micha uvidíš co ti poví dr., ale snad tě na dovču pustí. A co test? Dneska nic? 😀

Teri snažíme se přes 3 roky. Mám za sebou jednu nepovedenou IUI a IVF, které vyšlo hned na 1. pokus, ale bohužel jsme si mimčo museli nechat vzít, páč se špatně vyvíjelo. No a při těch všech testech po tom ukončení zjistili, mimo jiné, že jsem prodělala nějakou akutní infekci a tu musim před dalším těhu vyléčit. No a v září už můžu jít na testy, jestli už jsem OK.
Malá je šikula, že ti to takhle usnadnila. Tak si to holky užijte. Snad se to počasí aspoň trochu umoudří.

Gab to jste měli teda super dovču. 🙂 Zítra budu držet palce, ale určitě už bude všechno OK.
Jj už mam půlku čekání za sebou. A když si od toho zbytku ještě odečtu 14 dní dovolené a pak jednu fajn práci, ta bude asi taky na 14 dní a při ní čas letí úplně šíleně, tak už to bude co by dup. 😀 Jen aby už mi nic nenašli. 😕

Micha uvidíš co ti poví dr., ale snad tě pustí. A co test? Dneska nic? 😀

michamicha
19. črc 2009

dneska jsem test nedělala, měli jsme návštěvu, ale budu ho dělat zase zítra ráno 😉

tereza7974
19. črc 2009

Terko, tak ti držim palce, aby výsledky z testu byly v pořádku. Ty tedy taky chodíš do Natalartu předpokládam 🙂 A můžu se zeptat, co máš za problémy, že chodíš do CARu? Ale jestli o tom nechceš mluvit, tak se předem omlouvam a jako bych se neptala. Já jdu teď ve čtvrtek na další předpokládané IUI, ale myslim si, že v tý době ovulace nebude a pak mají dovolenou, takže to vypadá asi až na září.

Včera jsem brouzdala po internetu a našla jsem nějaké články o astrologických plodných dnech. Psaly tam některý ženský, že se jim to podle toho podařilo! Nečetla jsem o tom některá?

marketa137
19. črc 2009

Ahoj, du jen podat info jak jsem dopadla v pátek. Hůř to dopadnout nemohlo ☹ . na UTZ akorát roste gestační váček ale plod nikde takže prý neprosperující těhu, pak mě vzali krev a asi z minulých hodnot 7000 čekali že to jde dolů a já jsem měla přes 27000 tak že to prý necháme do pondělka jestli se ještě něco neukáže ale s tim že přijdu na lačno a kdyby nic tak jdu na ukončení. Takže jsem opět na začátku. jen teď vím že do sebe už nebudu rvát clostík přes půl roku ale šli by jsme asi v září do caru a třeba by nám mohla stačit jen inseminace,. Otěhotněla jsem normálně a tím že mam zakloněnou dělohu by inseminace mohla stačit. Pak dam vědět ale už s revizí spíš počítám.
Micha moc gratuluju, 1 IUI a vyšla takže to funguje 🙂

tereza7974
19. črc 2009

Ahoj Markét, to je mi moc líto. Ale neházej flintu do žita, třeba to bude OK. Určitě dej vědět, jak jsi dopadla.

terka82
19. črc 2009

Micha tak zítra se budu těšit na nové foto. Zase když jsi dneska vynechala, tak bude líp znát jak sílí. 🙂

Terko dík. Jj, chodim do N. Problémy: anovulace(i když teď po tom ukončení, se snad něco začalo dít - jsem si zase tenhle cyklus nestihla koupit ovu testy, tak příště), jen jeden vejcovod, mutaci krve a zmatek v chromozomech. 😔
A kdy ovulku čekáš? To by snad šlo se domluvit na jiný termín.
Astrologické plodné dny - byla jsem u astrologa a nechala jsem si ten kalendář udělat, výsledek nula. Ale těžko říct, čim to bylo.

Markét moc mi mrzí, co si prožíváš. Moc dobře vim, jaké to je. 😢 Pořád mam v živé paměti ten den, kdy mi řekli, že na UTZ neni s prckem něco v pořádku (a to jsem tam šla šťastná, že jsem už po druhé ustála velké krvácení, nepotratila a přišla takováhle rána) a na další den mě poslali na konzultaci do PL. Celý den jsem jen brečela, až už jsem nemohla vůbec nic. Bolí si na to jen vzpomenout. A ten UTZ z druhého dne na genetice asi nezapomenu nikdy... 😔
Ale tobě strašně moc přeju, ať je to jen spojené se špatným pohledem díky zakloněné děloze a zítra ať je všechno v nejlepším pořádku. Drž se.

tereza7974
19. črc 2009

Tak to jsi Terko prošla docela dost těžkym obdobím. To je mi moc líto, kdo si to neprožije, asi nepochopí ☹ Určitě léčba zabrala a v září testy dopadnou v pořádku 🙂
Já vlastně ani nevim, kdy mam čekat ovulaci. Protože jsem v poslední MS měla pěkný bordel. Myslela jsem si i jestli nejsem těhotná. Vypadalo to, že MS přišla 7.7. 30DC což mi bylo divný, protože to mam pravidelně po 35 dnech, ale hned jsem se objednala na další IUI s tím, že mam ovulaci 17DC což vycházelo na 23.7., ale druhý, třetí a čtvtý den nic, jen pár kapiček. Měla jsem to přesně takhle u prvního těhu, ale pak MS přišla v plné síle. Takže vlastně nevim ke kterému dni mam počítat začátek MS. Ale sestřička mi upozornila, že poslední možný den je 24. a pak mají tu dovolenou. Uvidim, zajdu tam ve čtvtek a manžel když tak přijede. Stejně tam musim, protože mi ve středu dojdou prášky. Ale jsem teď ve fázi, kdy už moc nevěřim, že se to povede. Ještě před týdnem, jsem byla plná elánu, ale teď jsem uplně naopak. Taky čekáme 3 roky.

gab123
19. črc 2009

markét to máš zas nervy!když už máš hcg 27tis to už tam srdeční činnost musí být! v kolikátem jsi tt?s tou zakloněnou dělohou si nedělej nervy ta nemá na růst vliv já ji mám taky.Nikdo to taky neřešil prý to tak občas je!Je možný že by jen rostl gest.váček i hcg a srdečko nikde?
zítra se ozvy nenervuj se vím,že je to těžké,ale stejně tomu člověk nepomůže je to hrozný,ale jsme silná tak ti držím moc palečky!

Renap jak ty co je nového?

renap
20. črc 2009

Ahoj holky koukam jaký jsou tu novinky, Market to je smůla,máš asi to samý co já vloni v létě- hcg rostlo ukázkově až k 50 tisícům a embryo tam nebylo,jenom prázdný váček,ono to hcg prý netvoří embryo,ale ten trofoblast-obal embrya,který může růst i bez embrya. Proto mi přijde zbytečný dělat pořád testy,ty jsou pozitivní i když je to špatný,důležitější je UTZ,ty testy jsou akorát vyhozený peníze.Je to k nasrání,já si pamatuju jak mi bylo vloni,bylo to skoro přesně před rokem ta revize a podívej ted' už to mam za pár 🙂
Gab ty jo už máš 22.týden to utíká,už jste byli na genetice na velkým UTZ?
Já jsembyla dneska na Lochotíně na kontrole a natáčeli mi i monitor-to byl zážitek,strávila jsemtam hodinu,napřed se malá tak mlela že to nešlo vůbec,pak měla škytavku,takže taky naprd,pak mi ztvrdlo břicho,pak měla akci moc rychlou,takže to sestra utrhla,že prý by se to dr. nelíbilo,no a když to začalo vypadat nadějně,tak se udělalo blbě mě z toho ležení na zádech a křísili mě tam 😕 No hrůza,pak mě dr.prohlíd a dělal UTZ,tak vody je opět víc,takže mě zase strašil a kontrola za týden a bud tam zůstanu kdyby to bylo horší anebo už se domluvíme kdy přijdu na plánovanýho císaře.A malá už váží 2400g.

michamicha
20. črc 2009

ahoj,
čárka nesílí, pořád to samý jako v sobotu, volala jsem dneska ráno do natalu a řekli mi, že si zítra mám udělat ještě jeden test a pak se kdyžtak objednat na krev... manža z toho byl ráno nějakej smutnej, když jsem mu ten test ukázala, pak mi dopoledne psal, že ten test byl asi špatnej, tak holt uvidíme zítra, ale už tomu zase nevěřím, že bysme měli konečně štěstí 😢

markét, to je mi líto, koukam, že je teď pro všechny nějaký špatný období ☹

tereza7974
20. črc 2009

Markét, jsi tady? Jak jsi dopadla?

Micha ještě neplaš, třeba zítra test vyjde líp. 🙂

marketa137
20. črc 2009

Ahoj holky děkuju za povzbuzení. Opravdu to bylo psycho. V pátek bylo podezření na embryomolu, už si nepamatuju přesně název. Dneska mě vzali hned ampule HCG + předoperační a pak ten slavný UTZ. Doktorka řekla že to HCG hezky vyrostlo, v tý chvíli jsem si říkala že je to fakt super a pak UTZ a asi se stal přes víkend zázrak ale našla plod o vel 4,6mm a tlouklo srdíčko 😀. Já si říkala co to tam problikuje a on to mimís. Vím že neni ještě vyhráno ale prý jde o normální těhu. Dle MS jsem už 7+3 ale dle UZ jen 6+1 takže jsem musela otěhotnět o týden dýl, takže na narozeniny 🙂. Jen se vyskyt jiný problém, z krevního obrazu i když mam kila navíc tak cholesterol mam jen 2,7 což mě nevadí ale průser je s cukrem. Byla jsem od večeře na lačno a hodnota 7,3 takže se co nejdřív objednávam na diabetologii.
Renap co je to za pavilon ta diabetologie, už si to nepamatuju. To jsme se tam možná potkaly ne. Byla jsem tam od 8:30 až do 11:30 🙂. Pak jsem musela ke svýmu doktoru a mam ko až za týden, utroš mě nechal že injekce píchat nebude a ještě mě vzali 4 ampule krve takže jsem totálně vysátá ale jinak konečně úleva 🙂

tereza7974
20. črc 2009

No a pak že zázraky se nedějí 🙂 !!!!
Ještě aby to dobře dopadlo pro Michu. No a pak jsme na řadě my s Terkou 🙂

renap
20. črc 2009

Ty jo Market,to je síla,proč Tě v pátek tak nervovali,ty jsi vlastně otěhotněla přirozeně,tak nemohli vědět kdy to bylo přesně,ne? U mě to bylo jasný,já byla po IVF,takže věděli přesně na den kdy to vzniklo a že už tam ta srdeční akce měla být. Tak už to snad bude dobrý 😀 Já nevim přesně jaký je to pavilon,ale je to ten jakoby hlavní rovně dolů z vrátnice,je to Interní klinika 5.patro,ale je to bludiště.7,3 nalačno je dost,co,myslíš že ti dají inzulín hned od začátku?To je teda hnus,ale co by člověk,teda ženská nevydržela,že jo.A ty jsi byla dole,jak jsou ty poradny? My jsme tam byli od 10 do čtvrt na jednu.

marketa137
20. črc 2009

Jo je to síla, napřed mimoděložní a pak zase že tam ani embryo neni ☹ . Znáš to, počítaj to přesně dle jejich tabulek a já myslela že jsem otěhotněla 12 a ono asi fakt na narozky 19 🙂 a je teda síla že od 21 mě už bylo blbě 😖. No dneska jak jsem měla jít na revizi tak jsem jedla naposled včera asi kolem 21h a několik dní ani kousek sladkýho a 7,3 má být po jídle ne ☹ . Ale už jsem to zvládla jednou tak i te´d. jenže minule až od 18tt a prý bude lepší se tam objednat hned a´t se to podchytí. počítam že měsíc budu zkoušet jen dietu, ale nic sladkýho nejim už teď a pak nasadí inzulín. Byla jsem jak jsou ty ambulance, tak jsme se možná viděli 🙂 . už to vidim s cukrovkou jak tam budu zase tvrdnout každý 3 týdny. Hlavně aby byl už relativní kid i když minule jsem jezdila do poradny i 2x týdně než to vypočetli jak a co. Docela síla že plod má jen 4,6mm a už takhle zlobí 😀 a na ten cholesterol jsem taky koukala, přece jenom mam kila navíc a cholesterol 2,7 🙂

michamicha
20. črc 2009

už jsem poslala manžu do lékárny pro test 😉 no já nevim, je to divný, prsa už mě tolik nebolí, ale je mi furt divně, už 3 dny mě bolí hlava a dneska se dost ozývá podbřišek, ráno už jsem si nebrala ten estrofem, brala jsem ho asi 19 dní, takže sliznice by měla být OK, no a utrouš teda beru dál, co kdyby tam fakt něco bylo...jsem se dočetla, že v 5tt může být HCG 18 až cca 400, tak snad jsem ten případ, kterýmu to stoupá pomaleji... dneska v jedné diskuzi psala hollka, že prej se jí zdvojnásobuje až po 4 dnech 😕 no modlim se, aby tam zejtra byla silnější 😔

michamicha
20. črc 2009

ségra mi taky řikala, že ona našla slaboučkou čárku v neděli a taková líp viditelná byla až v pátek, tak snad to dopadne dobře, zejtra písnu co test, papa

tereza7974
20. črc 2009

Zítra hned napiš, uvidíš že to dobře dopadne.

terka82
20. črc 2009

Ahoj holky, teda tady se dějou věci. 😲

Teri každá máme za sebou něco. 😒
Držim palce, aby ovulka byla, kdyžtak to holt posichrujete doma. 😉
Hlavu vzhůru, koukej ten elán zase nabrat. 🙂
Co ta vaše dovča? Jak probíhá?

Gab co plodovka?

Ahoj Renap. No už jsem si řikala, že jsi na nás snad zapomněla. 😀 Ten 35tt co ti tu svítí je fakt super, jste to nakonec přes všechny ty problémy krásně dotáhly.
To sis tam dneska zase užila. 😖 Snad to bude příští týden OK a nebudeš tam muset už zůstat. Stejně to tak rychle uteklo a za pár týdnů už budeš mít maličkou u sebe...

Micha vy se tu pěkně střídáte s těma špatnýma zprávama... ☹ No snad to bude mít u tebe stejně jako u Markét šťastný konec. Moc držim na zítra palce. 🙂
Zítra dej určitě vědět, zkusim nakouknout ještě ráno, než pomažu do práce.

Markét super. 🙂 Takhle tě zbytečně plašit, to je nikoho nenapadlo, že jsi mohla ovulovat později??
Teda tu nevolnost bych s tim asi nespojovala, na to bylo v tom případě asi moc brzo.
S tou cukrovkou to je teda síla, ale určitě to zvládneš, už to máš z minulého těhu nacvičený. 🙂
Jj, ten prcek bude asi éro, když už takhle odmala si s tebo hraje. 😀

tereza7974
20. črc 2009

Terko máš pravdu, každá za sebou něco máme a doufám, že toho máme hodně před sebou 🙂 Jako třeba těhotenství 😀 atd.. Ovulku asi neposychruju, manžel v neděli odjíždí na týden na kola s klukama z fotbalu. A kdy máš ty dovolenou.
Micha a kdy odjíždíš ty a kam přesně jedete?

gab123
20. črc 2009

Ahoj holky vás číst to je napínavka úplně hltám a čekám jak dopadne konec psaní!!! 😝
Markét mě se to zdálo divný,že by tam srdíčko nebylo,ale jak psala renap stouto variantou jsem se nesetkala hlavně,že je vše o.k mám radost 🙂 🙂 🙂
micha nesmíš to zas tak hrotit,aby sis mimíska nervama nevyplašila bud v klidu snaž se na to nemyslet vím je to psycho,ale snaž se!
tereza to budeš o dovče sama doma?
teri kam frčíte na dovču vy?
renap ty jo ty už to máš za pár! máš velký bříško já jako jo a to jsem v půlce!nevím kam se ješte vytáhne!
Za pár týdnu už budeš mít malou u sebe.Mi makáme na pokojíčku!
jako ted koukám na magazín víkend a bylo tam příprava na porod a porod úplně jsme s manžou vyřízený nějak nás to dojalo!

No a mi vše v pořádku jsme už 27cm velký a máme 450g.Snad vše bude ok.

tereza7974
20. črc 2009

O dovolený snad sama nebudu, mam tady tu mojí puberťačku bláznivou 😀 Ale myslim si, že jak bude moct, tak bude s kamarádama. My už řešíme kluky 😠 Bože pořád se z toho nemůžu vzpamatovat. Včera mi svěřila tajemství, ze kterého mi mráz po zádech 🙂 Zkoušela kouřit 😠

tereza7974
20. črc 2009

Jsem ráda, že se mi svěřila, tak jsem jí nemohla hned vynadat. Ale řikala, že je to fakt hnusný a že nechápe, jak někdo může kouřit a že ona určitě nebude. Tak doufam, že opravdu nebude. Nezbývá mi nic jiného, než jí věřit. Ale to víš, že budu nenápadně kontrolovat. Řekla jsem jí, že jsem ráda, že mi to řekla, ale jakmile zjistim, že kouří, tak bude bez kapesného, že jí v kouření podporovat nebudu. To je něco, snad nebude po mě!!! 😀

tereza7974
20. črc 2009

Gabi, ty jsi stejně dlouho těhotná jako moje ségra 🙂 Akorát ona ještě neví pohlaví, prcek se při každym ultrazvuku obrátí tak, že to neni vidět. A jméno máš vybrané?

michamicha
20. črc 2009

my jedem do chorvatska a odjížíme v příští pondělí 🙂