Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
17. zář 2009

Ahoj Markét.

Jaké jméno jsi měla pro holčičku, jestli to teda není tajné? Jsem zvědavá, jestli se manžel trefil. 🙂
Chudáku, snad něco na ty nevolnosti koupíš a hlavně přeju ať to zabere. Máme v kanclu čerstvě těhotnou kolegyni a ta to rozdýchává každou chvílli... 😀

marketa137
17. zář 2009

neni to tajný, líbila se mě Sofie 😉 , ale je fakt že chci méně obvyklé jménoa Sofií je teď dost. prý je to tvrdé a souhlasil by kdybych prý měla argument proč 😉 a to že se mě líbí je prý málo 🙂 tak uvidíme. chi najít něco co se bude líbit oboum a ne aby to mělo pak ve třídě každý 2 dítě 😒 , o mě prostě vadí. třeba Viktor taky neni až tak často 😉 . 29 jdem na genetiku tak tam by nám to mohli říct na 100%, kámošce to řekli ve 13tt 😉. Asi koupim něco se zázvorem ale moc tomu nevěřim, u Vikína taky mě začlo být hnusně kolem 16tt až do 7 měsíce a já si naivně myslela že když mě bylo blbě ještě před těhu testem že ve 12tt bude klid 😒 , co naděláš. Nejdýl v únoru to zmizí 😉 .

terka82
17. zář 2009

Manžel je hotovej raz dva, co? 😀 Tak snad vybereš něco, na čem se shodnete. 😉
Jj zkus něco se zázvorem, ten prý pomáhá.
A do února už je jen kousek, to zvládneš. 😀 Hlavně, že je šputn OK, tohle holt musíš nějak přetrpět. A co malej, ještě chce vzít sourozence plamenometem (nebo čim to vyhrožoval) nebo už se taky těší?

adenka84
18. zář 2009

Renap, malá je nádherná, v tom župánku je roztomiloučká..
Terezko ještě mi nic nepřišlo, ale to nevadí nemusíš s tím chvátat...
Jinak mi už jména máme vymyšlená dávno a zatím se nemění.
Holčičky by se jmenovali Maruška a Anička a klucí Honzíček a Ládík. Takže jména máme teď už chybí jen ty dědi....Ha, ha, ha... 😀

adenka84
18. zář 2009

Markét, ty nevolniosti jsou na prd, viď. Ty nebudeš mít snad klid vůbec. Ale neboj ono to přejde, ten drobeček malý za to stojí.
Moje sestřička, kdyzž čekala malýho, tak ji bylo stále taky zle. Sestra ny gynekologie ji poradila, ať si večer vezme k posteli něco k jídlu, sušenku, piškoty nebo rohlík. A ráno až se probudí v leže ho sníst, zůstal cvíli ležet a pak vstát. Dělala to tak a byla v pohodě, nebylo ji zle a pak už ani nezvracela. Jen ji někdy vadili nějaké pachy, třeba se vůbec nemohla vonit. To co dřív milovala se jí hnusila....Zkrátke ne nadarmo se těhotenství říká jiný stav...

terka82
18. zář 2009

Aduš to je divný, že ti nic nedorazilo. Jsem to posílala hned. No poslala jsem to znovu, tak snad teď už to projde. Kdyby ne, tak dej vědět a já ti hodim odkaz do IP.
Vy jste rychlíci, tak snad vyjde Ket a budete mít ke jménům i mrňousky. 😉

marketa137
18. zář 2009

Ahoj, tak jsem nakoupila věci se zázvorem a uvidim. Ale říkam si že tim že moje tělo normálně má málo hormonů a v těhu jich je docela extrémě tak asi proto je mě špatně 😒 a spíš počítam že to bude do konce jako u malýho, co se dá dělat. nějak to neřešim, spíš mě vadí že Viki kvůli tomu víceméně je furt doma a kouká na pohádky, docela se bojim s ním někam jít. byli jsme a skluzavkách 20 min a myslela jsem že tam omdlím tak radši to nehrotim, max se mnou jde kousek na menší nákup azase domů. i když jemu to vyhovuje, on je takový lenoch 😉 .
Terko plamenometem už ne, občas říká že mimi sní velkej pes ale jinak asi dobrý. jen čekam kdy před návštěvou řekne že máma má mimi v bříšku 😉 to te´d říká velice často a tim jak je mě špatně tak jsem mu řekla že tam mimi asi cvičí a prý dostane pak na zadek 🙂 , ale tak nějak si mylsim že až uvidí že se bude kupovat výbava a prostě bude v tom dění že to vezme snad normálně i když je jasný že žárlit bude. Nikdy nebyl aby se chtěl chovat a teď chce furt 😉 . No se jménama to bude ještě zajímavý, chci něco aby to znělo hezky a na klasiku moc nejsem 😉
Adenko víš mě by ani to jídlo ráno u postele nepomohlo, díky cukrovce se ráno musim jít vyčůrat a zkouknout jestli mam v moči ketolátky, pak zm+ěřit cukr a pak píchnout inzulín aaž pak po 20-30min něco sníst. navíc jediný co můžu ráno je jogurt 😒 , z kterýho už je mě zle jen při pomyšlení a navíc já už usínam s pocitem na zvracení 😒 a já i mimo těhu mam problémy se žaludkem takže to znam ale jinak mě pomůže bu´d polívka nebo heřmánkový čaj což te´d nic nepomáhá 🙂. asi jsem si fakt naivně myslela že tohle těhu bude lepší než minulé. ale minule mě doktor říkal že když je někomu špatně tak to znamená že placenta pracuje dobře a myslim že každá kdo nemůže otěhotnět nevolnosti bere jako součást těhu. Jen prostě b´d nevolnosti zmizí do 14tt nebo jsou do konce 😒.

adenka84
18. zář 2009

Terezko, už mně to přišlo, děkuji moc. Fotky jsou nádherné. Koukám, že jste si hodně užili. Bylo to tam krásné, hned bych tam jela taky. Některé fotky jsou vážně super, třeba stím delfínem ta je užasná. Z Havany jsou taky moc hezký. Kubánská doprava je opravdu zajímavá. Pékný jsou s těmi ještěrkami a s černouškem taky. Jsi pěkně opálená, jsem ráda, že jsem si ti mohla pořádně prohlídnout. Mějte se přeji pěknou dobrou noc a ještě jednou děkuji....

terka82
19. zář 2009

Aduš to jsem ráda, že už to došlo. Posílala jsem odkaz i bratrancovi a těm to také nepřišlo. Tak nevím, co tomu bylo. 😖
Jééé to je chvály. 🙂
S tim černouškem: ten strom za ním by měl plnit přání. Musíš ho 3x obejít kolem dokola a pak na něj zaklepat, ten černoch nám k tomu bubnoval. Náš průvodce nám řikal, že nemohli otěhotnět a tak si šel strom taky obejít..... No a ukazoval nám fotku dvojčátek. 😵
Delfíni byli krásní... 😵 Akorát když jsme viděli, že na vodě mají trochu skvrny od nafty(nebo benzínu) - zřejmě od připlouvajících lodí, protože jinak by se to tam asi nedostalo, když to bylo uprostřed moře - tak nam jich bylo fakt lito.
Mam pocit, že opálení už mi pěkně bledne. Za chvíli budu vypadat stejně, jako kdybych nikde nebyla. 😒 😀
Nemáš vůbec zač. 😉

terka82
20. zář 2009

Ahoj holky.

Tady je ale mrtvo. Kde jste všechny?

A co ta Terka? Se tady vůbec neukázala. Kdy máš jít na to předoperační? Doufam, že jsi OK. 😕

adenka84
20. zář 2009

Ahoj všichni, opravdu je tu dnes mrtvo. Terezce se to už blíží, laparku má za dveřmi, konečně se dočká, bude v pořádku a určitě se jí brzy zadaří, a nám všem snažilkám taky. Dlouho se tu už neukázala.
My jedem zítra do Natalartu, tak jsem zvědavá jak pochodíme. Snad bude vše Ok, a budem se moc vrhnout do dalšího pokusu.

terka82
20. zář 2009

Jsem to hledala a našla jsem datum 2.10. na vyšetření, to už je přespříští týden. 🙂
Aduš ty jo, uplně čumim jak to uteklo. Tak zítra budu držet palce, ať je všechno OK a můžete se vrhnout na mrazáčky. 😉
To by bylo, aby se to tady konečně nerozhejbalo. 😀

michamicha
20. zář 2009

aduš, držim palce 😉

terka82
21. zář 2009

Ahoj holky.

Aduš tak jak?????? 🙂

adenka84
21. zář 2009

Ahoj holky, tak si musíme ještě jeden měsíc počkat. Sliznice nevyrostla jak by měla, dostala jsem nějaké léky a příští měsíc se uvidí. mělo by to být potom už v pořádku. škoda, už jsem se těšila na další pokus. Ale myslím, že ten měsíc uteče jako voda.
Jak jste se dnes měli. Koukám, že MiChamicha se po dlouhé době taky ukázala.
Jen ta Terka stále nikde není?Zajímalo by mně co je u ní nového...

terka82
21. zář 2009

Aduš to mě mrzí, ale příště už to bude snad OK a nic nebude bránit. 😉 Ten měsíc už to vydržíte. 🙂

Já se měla jako v pondělí... 😖 😀 Už aby byl pátek. 😀 A co ty?
Taky by mě zajímalo co je s Terkou... By jsme si měly preventivně vyměnit tel. čísla pro tyhle případy. 😀 😀 😀

adenka84
21. zář 2009

Já se měla, docela dobře. Ty pondělky jsou sice šílený, ale ono se to přehoupne a zacvilku máme konec týdne. Jinak s těmi telefony to není špatný nápad!

adenka84
21. zář 2009

Koukám, že nikdo nikde. tak už to taky zabalím ...Dobrou noc všem.

terka82
21. zář 2009

Aduš přiznávam se, normálně jsem usínala u televize. 😅 Jsem KO. Tak honem vana a spát. Nebo to zítra zalomim na klávesnici. 😀
Jinak souhlas, taky mi ten týden uteče, ani nevim jak.
Tak já ti pošlu telefon do IP... 😀 Ale já jsem tu celklem často, takže asi třeba nebude.

Přeju dobrou noc a zítra doufam ve větší účast. 🙂

adenka84
21. zář 2009

Taky jsem tu skoro každý den, ale klidně ti ho pošlu.
Tak teď už opravdu krásnou dobrou noc....

tereza7974
21. zář 2009

Ahoj holky, koukám že tu byla po mně sháňka. 🙂 Musim se přiznat, že nevim, kde mi hlava stojí. Hodně práce v práci a samozřejmě taky doma. Máme na baráku zedníky. Mam pocit, že můj život je o nákupech jídla, vaření, praní a uklízení 🙂 Trochu starosti se školou, začal rok a všechno je pro Terezku nové, je totiž na druhém stupni a tam to chodí už trochu jinak. V sobotu jsme byli s kolegy z práce na akci od jednoho našeho dopravce. Bylo to super, měli jsme obr párty na parníku po Vltavě 🙂 Dokonce mě tam balil kluk o kterým jsme si mysleli, že je na kluky 🙂 Přijeli jsme domu až ve 4 ráno a já zas musela vstávat a rychle uvařit těm našim pracantům. Jinak vyšetření se blíží, ale jsem z toho nervozni. V pátek měla MS přijít a pořád nic. Hlavně abych měla po MS, než tam půjdu. Čekala jsem na volný termín 2 měsíce!
Terko jaká byla dovolená? Něco jsem si dočetla, ale všechno ne, nebyla jsem tu opravdu dost dlouho. Už máš ty testy za sebou, nebo tě teprve čekají?
Aduš, ten měsíc uteče jako voda. Je lepší počkat, až to bude optimální, než zbytečně "vyplejtvat" mrazáčky, když sliznice neni tak, jak by měla.

gab123
22. zář 2009

Ahoj děvčata,já vás přečítala včera,ale dnes už nevím co 😀 včera mě manža vyšoupl tak píšu až ted!
Adenka tak to tvá sestra si pěkně užila je to hrozný,ale myslím co jsi psala jste obě moc silné!Hlavně,že to máte za sebou 😉 Jinak měsíc uteče jak voda a začnete další pokus lepší měsíc počkat než něco uspěchat!
Markét ty nevolnosti ti nezávidím já jsem ráda,že aspon za odměnu po dlouhém čekání je mi pořád fain....

gab123
22. zář 2009

teri jak jsi psala,že ti na genetice doporučili PDG.Nám řekli to samé mě 1chromozom chybí a ještě mám mutaci heterozygot turnerova syndromu 7%.Mě přišlo,že nás do toho na genetice hodně nutí,že nás zařadí hned do programu apod.Na konec mě bouše řekl,že to by volil jako posllední možnost!Nevím co tomáš přesně ty,ale taky jsem řekla že už nechci potratit po 3 byli jsme rozhodnutí na pdg manža prodal i motorku,aby jsme na to vše měli dost peněz.V den prodání motorky jsme se dozvěděli,že jsem těhu 😀 Nejen,že to stojí dost peněz,ale není tam také nic 100%.Přečetla jsem o tom na netu v knihách co se dalo.Vyšetří ti jen 10 vajochů a nikdo ti nezaručí,že odebrali správnou bunku páč mohli odbrat z 8 buněčné jen 1. a ta může být zdravá.Sežen si o tom vše co se dá a uvidíš.Mi byli taky rozhodnutý,ale nakonec se to vyřešilo samo a 3 máme mimi snad zdraví.Ten samí strach budu mít při druhém protože nikdy nevím co to bude a když to bude holka tak je to včudu nevím kolik pokusů taky vydržím!

renap malá je úžasná já už se těším!Malej pořád kope to bude nějaký divoch 😀 V pátek jdu do natalartu na velký utz jsem zvědavá jak jsme velcí a jak rostem!

gab123
22. zář 2009

Jo myslím,že pdg v natalartu nedělaj,ale posílaj to na genetiku a pak zas zpět,tedy myslím,že nám to tak říkali.To bys v natalartu mohla zůstat!
To vám řekli,že je to tak hodně pravděpodobné,že bude mimís tak špatný?

terka82
22. zář 2009

Ahoj holky. 🙂

Aduš už konečně jsem ti poslala IP. 😅

Terko ahoooj. To je dost, že se taky ukážeš.
Hm tak výlet na parníku, jo? To muselo být super. A pak že je krize... 😀
A co test? nezkoušela jsi? Třeba už nebude nic potřeba.
Dovča byla super. Už bych jela znova... 😀
Snad příští týden by měly přijít výsledky těch testů, tak snad... 😕

Gab taky jsem o tom něco četla, jenže zatim ty klady převažují nad zápory. Peníze budou, my ne. Ty aspoň dokážeš otěhotnět přirozeně, ale abych podstupovala IVF s vědomím toho, že může být něco špatně... Toho se fakt šíleně bojim. Třeba mi to vymluví, ale další takovejhle krach už asi neunesu. 😔
To by bylo super, kdybych nemusela přecházet. Ptala jsem se sestry, když jsem se objednávala na konzultaci a ta mi řekla, že to nedělají.

terka82
22. zář 2009

Gab když jsem se na genetice ptala po nějaké pravděpodobnosti, tak mi právě řekli, že to vyčíslit nejde. Kdybych aspoň vědděla nějaké číslo, ale takhle (a při mojí smůle) z toho mam fakt vítr.

gab123
22. zář 2009

no to jsme měli kliku,že aspon otěh.nám šlo sice to trvalo,ale šlo.U nás je postih 7% a jen na holky.2krát jsem si to vybrala tak prý můzu ještě 5x a být holka to by mě kleplo!
teri tak to nevím s tím pdg mě řekli na genetice,že se to stejně posílá k nim a zavádí tam kde jsem na ivf,ale měc htěli poslat na náměstí,ale já šla do natal.Uvidíš!
teri nemysli,na to že to dopadne špatně já se taky fakt bála než mi řekli,že je to kluk pak jsem si od dychla.Taky si neumím představit,že tohle všechno bude ještě jednou 😝
teri musíš věřit 🙂

marketa137
22. zář 2009

Ahoj holky, konečně nám jde net, sice telka ne ale net je důležitější 😀 . konečně jsme se dohodli na jménech, trvalo to do 2 do rána 😀 . nakonec jsme oba ustoupili, já na to šla psychologicky řekla jsem že teda kluka necham co chce manžel a on teda že stejně jsem pro Sofii už rozhodnutá. te´d jen co to bude. je problém že je strašně jmen hebrejského původu a to nechcem 😒 . Tak holka Sofie a kluk Damián 🙂 .
Zítra jdu do poradny a na trippl test 😉. Ostatnim držim palce a´t jim všechny kontroly dopadnou dobře 😉

terka82
23. zář 2009

Ahoj holky.

Tak dneska mi volala paní z gen. a výsledky jsou sice o trochu lepší než minule, ale furt pozitivní. Musíme znova na krev na infekční do FN, protože si snad ani nejsou jistí, jestli jsou to protilátky proti tomu herpesu nebo co to vlastně je. Já už fakt nevim, to jsem teda zvědavá, co z toho nakonec vyleze. Já si fakt musim vyžrat všechno... ☹

Gab já fakt nevim, necham si poradit v Nat., no stejně kdoví, jak to bude, když ta krev neni OK a mam tam něco "neidentifikovaného". 😠 Jsem asi kromě mutanta(tak si řikáme s bráchou kvůli mutaci krve) ještě ufoun. 😒 Se nám smála kolegyně v práci, že si vždy myslela, že si manžel najde nějakou výjimečnou babu, ale že až takhle... to fakt ne. 😀
Když mě po tom, co od konce ledna furt jen na něco čekam a po každé se najde zase nový zádrhel, ta víra a síla nějak opouští. 🙄

Markét gratuluju, že jste se shodli. Jsem zvědavá, co to bude. 😉 Zítra dobře pořiď. 🙂

adenka84
23. zář 2009

Ahoj holky,
koukám, že Terezka a Gab se nám konečně ukázali.

Terezko děkuji ti za číslo, jsi hodná. Je mi moc líto, že výsledky nejsou stále dobrý. Chápu jak se cítíš. To čekání stále na něco je hrozný. Ale musíš věřit, stále naděje je. Dáš se do kupi, a až budeš mít vše v pořádku určitě se zadaří. Je to sice dlouhé čekání, ale mi všichni se jednou dočkáme....
Držím palce a nezoufej, bude to dobrý...