Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
27. únor 2010

Ahoj holky přeji krásnou sobotu zatim to venku vypadá dobře 🙂
Avant držím dneska palečky 🙂 hezky doma lež ať se miminka uhnízdí 🙂
Lucko jak už jsem včera večer psala,film jsem čekala lepší...
Terko krev jsem si včera odvezla do laborky abych nemusela čekat až do půl jedný a hlavně jsem pak viděla hned výsledek sama 😀 hezky se opatruj já se taky opatruju 😀 chvilkama toho až využívám ,ale jen před manžou 😀 jinak jsme se rozhodli že to nikomu neřekneme až do 4 měsíce,neví to nikdo všem jsme řekli že to nevyšlo že snad příště,aby zase nebyli zklamaný kdyby se něco stalo.Sice jsem toho mohla využít ,protože tchánojc bydlí vedle nás a obskakovali by mě 😎 😎 😎 ale necham si to na konec 😀

ilca1
27. únor 2010

...a taky už mě pěkně začali bolet prsa, snad to neznamená nic špatnýho protože do teď mě neboleli vůbec ,vždy jen před MS

gambrinuska
27. únor 2010

Ahojky holky, přidávám se k vám do tabulky, sice se u nás stále nic neděje 😠 ☹ , ale pro lepší přehled. Testík byl včera jasně / a mrcha furt nikde, jestli nepřijde do pondělka 🙄 tak si zkusím zavolat do Nat.
Terko, obří gratulace 😀 😀 😀 😀 😀 zasloužíš si to, je to úžasné jen at duch sílí a vše je v nejlepším pořádku
Ilčo pro tebe platí to smaé, opravdu je to tu jak morová nákaza 😉
Avant dneska na tebe moc myslim a držim palečky, at je vše co nejnej pak napiš dojmy a pojmy
Adneko to je mrzutost s tim všim 😔 a co od té laparky očekávaj? Mně s ní taky vyhrožovali ale zatim to utichlo tak jsem zatim ráda, půjdeš k Mulačom? Na to tam je dobrá Nováková
Doudu vítam a koukej psát 😉
Jinak samo ostatní zdravim a držim palce a přeju brzké // 😉

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2.
lucinda3............... UTZ 25.2. 8 tt srdíčko
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - krvička 9.3.
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - test 1.3.
gambrinuska.........čeká na ms a pak clostík

marketa137
27. únor 2010

terko obr gratulace, vim že ještě neni vyhráno ale máš dobře našlápnuto 😀 . I ostatnim přeju brzo //, fakt rok 2010 bude pro tuhle diskuzi plodný 🙂 . Já konečně udělala album i tady na koníkovi 😉 .

Včera Tomášek měl pěkný bolesi bříška a tak zase kapeme kapičky do mlíka a je to už ok. Normálně se už přetáčí z bříška na záda a to mam termín přesně za týden 😉 . začínam do pytle odkládat vel 56 co mu už je malý 🙂 , nějak to vše utíká, ve středu nám bude už měsíc, tak si to těhu snažte užít protože mě těhu uteklo rychle a teď to utíká snad ještě víc 😒

avant
27. únor 2010

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2., ET 27.2. zavedeny 2 blastocysty, hcg 12.3.
lucinda3............... UTZ 25.2. 8 tt srdíčko
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - krvička 9.3.
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - test 1.3.
gambrinuska.........čeká na ms a pak clostík

adenka84
27. únor 2010

Ahoj holky,

Gambrinusko na laparku jdu do stoda, znám tam prostředí i všechny doktory, jsem tam spokojená.
Od laparaskopie čekají, že možná přirozeně otěhotním.Dala nám tu šanci Ulčová Gallová. Máme se o mimi snažit přirozeně 3 měsíce až teprve kdy by se nezadařilo, tak se máme obrátit opět na Natlart. Tak uvidíme, zatím je před námi ještě daleká cesta.

terka82
27. únor 2010

Krásnou sobotu přeju.

Dneska ráno jsem telátko zase testovala a přitom jsem se dušovala, že budu testit ob den, jako posledně, abych se pak nemusela nervovat, že nesílí. Takže jsem ráno smutně koukala na test, nejdřív se mi zdálo, že tam snad nebude nic, ale pak tam teda stínek vykouknul a samo stejný jako včera... Navíc mě dneska v noci ani nevzbudilo čůrání... Bojim, bojim, snad bude zítra v porovnání s pátečním silnější. 😕

Jani8 zítra možná zkusim ty druhé testy, jak řikáš. 😉 Na krev jdu až ve středu, v pondělí jdu jen k Dr. pro recept na divinu.
Tak už jste se se synovečkem poznali, jo? 🙂 Měsíc uteče jako voda a uvidíte se na živo. 😉

Ilčo snad mě taky nechají si ty výsledky odvézt, pokud teda budou // sílit. Taky jsem se tenkrát strašně těšila, až si ty výsledky vyzvednu a sotva jsme vylezli z té budovy, tak jsem nakukovala dovnitř. 😀
Jste dobří, že to dokážete takhle zatloukat. Já neumim lhát a určitě bych se prokecla. 😀

Gambrinuska to je něco, s tou tvojí mrchou. Snad jí v NAT popoženou ať se to i u vás konečně rozhýbe. 😉
Moc děkuju a snad ne předčasně.

Markét děkuju, jak říkáš, našlápnuto máme...
Tomík roste jako z vody, na fotky jsem koukala a vůbec mi nepřijde jako čerstvé miminko, ale to taky dělají ty vlásky. Vlasatý miminka jsou boží. 😵

Avant koukám, že už jsi zpět. Takže tfuj, tfuj, tfuj a za pár dní // na testu. 😉 Kolik vám zbylo mrazáčků?

Aduško máte toho před sebou sice hodně, ale taky šanci na přirozené otěhu. 🙂 Strašně moc ti budu držet palce. 🙂

avant
27. únor 2010

Ahoj Terko,

nakonec na zamražení nebylo vhodné ani jedno ☹ . Byla jsem z toho ze začátku docela zklamaná a smutná, ale člověk to asi nemůže tak brát. O to více se budou muset snažit ty dva vložený avantíci, kteří se vyslunili do nejvyšší kvality 🙂
Jinak pro mě transfer byla úžasná věc, sledovat to na ultrazvuku, jak je tam pozvolna vypouštějí 🙂
Bohužel mám stále vaječníky dost zvětšené, takže opět pít, pít, pít. Rozbolela se mi k tomu všemu palice, tak to jdu asi ještě na chvilku zaspat. Jo a holky, v jaké lékárně se kupují ty testy se //? 😀 😀 😀 😀

ilca1
27. únor 2010

Terko nebuj já taky v noci nechodim vůbec čůrat a testila jsem taky každý den, dokonce vždycky dva testy 😀 kdyby náhodou na jednom nebyla aby byla na tom druhým 😀 já myslím že se určitě taky časem prokecneme, ale zkusíme to vydržetdo toho 4 měsíce i když s tou mojí trombofilií to není jistý až do porodu ☹
avant mě taky nezbyl do mrazáčku žádný ale snad je ani nebudeme potřebovat a když tak aspoň budou čerství z nového vrhu 😀
Víte co , je divný že se Lucinda vůbec neozývá, psala že písne hned jak přijde 25.2 z natalu a už se neozvala ☹ ...snad je v pořádku a jen nemá čas, i když ona psala pravidelně

terka82
27. únor 2010

Avant to je mi líto, že na zamražení nezbylo, ale určitě to nebudeš ani potřebovat, když máš v sobě takhle šikovné avantíky.
Odpočívej a opravdu hodně pij. Moc držim palce. 🙂
Pokud bude ve středu hcg, tak ti to tajemství, kam pro pozitivní testy, prozradim. 😀

Ilčo tos mě uklidnila s tim WC. Už aby bylo zítra ráno. 😀
No jo, jsme tu všechny krásně trhlé... 😀 Já testuju strašně brzo, ty projistotu po dvou testech. 😀
Nemaluj čerty na zeď. Všechno bude OK. 🙂

Lucinda mi taky nejde z hlavy. Mám o ni strach. 😕

ilca1
27. únor 2010

To já taky, měla jít akorát na ultrazvuk na srdeční akci.Já běhala čůrat hodně po tom co mě mimísky zavedli ale o pár dní díl už zase normálně, ale to víš, že mě to taky leželo v hlavě 😀 Terko , já bych šla z fleku rodit 😀

terka82
27. únor 2010

Snad tady jen zbytečně plašíme a Lucinda si někde užívá. Psala taky vlastně, že jí trápí ten zub, co? Tak třeba jen nemá náladu sedět u netu.
Už jsem to tady psala jednou,je škoda, že tady aspoň pár z nás nemá vyměněná tel čísla, aby jsme tady v těchto případech neplašily a mohly si napsat sms.
Jasný, jakýpak zdržovačky s devítiměsíčním těhotenstvím. Otěhotnět a rovnou porodit. 😀

l.u.c.i.e
27. únor 2010

Ahojky holky, jak se máme?

Vítám novou snažilku Doudu. Držím palečky, aby se vám v březnu povedlo IVF. Koukám, že máte stejný problém jako jsme měli my. Nechápu proč ti dělali 3x IUI, když má manžel špatné spermio. Nás po prvním IUI rovnou poslali na IVF.

Terko, no to jsou skvělé zprávy. Moooc ti to přeju. Zasloužíš si to. 🙂 Takže už jsi testila a ani jses nepochlubila... Že se nestydíš. 😉 Jinak ti moc přeju, aby čárečka sílila, bublinka(y) byly v bříšku a hlavně, aby vše dobře dopadlo.

Kyzi, holka, kdepak jsi byla? Jak se máš? Gratuluju k chlapečkovi. Jak se bude jmenovat? Tak to jsem moc ráda, že všechny testy máš taky v pořádku... Malej u mě taky nejvíce kope večer, zvlášť když chci jít spát. Holt přes den se mu líbí to houpání a kolíbání kdž chodím 🙂 Už se moc těším na fotky. Přidej i své bříško, ať vidíme jak se kulatíš.

Adenko, aspoň, že už víte na čem jste. Budu moc držet palečky, aby laparka dopadla dobře a mohli jste se co nejdříve pustit do snaženíčka. Ohledně ještě té laparskopii. Mám pocit, že Natalart posílá na laparskopii až potom, když se nepodaří IVF. Mají už takové postupy. Teď už s tím nic nenaděláte... Chápu, že vás štvou ty peníze, ale peníze nejsou všechno... Uvidíš, že se pak zadaří a snad i přirozeně.

Pantomima, snad taky brzo budeš hlásit //.

Ilčo, uvidíme tedy v pondělí... Taky už jsem na to četla hodnocení a prý nic moc... No ale co, ráda si s manžou do kina zajdu a uvidíme, třeba se mi to zalíbí 🙂
Docela vás obdivuju, že jste to někomu neřekli. To já jsem hned všechno rozkecala... No, neumím držte pusu 🙂

Gambrinusko, mrzí mi, že se ti menstruace stále toulá... Asi by bylo opravdu dobré, kdyby jsi zavolala do Natalu a domluvila jsi se s nima... Nemůžeš přece jenom čekat, ne?

Avant, tak to mě mrzí, že nemáš žádné mrazáčky. Ale na druhou stranku je třeba nebudeš ani potřebovat. Uchytí se ti krásná dvojčátka... Hezky je u sebe opatruj a teď odpočívej...

Snad se Lucindě nic nestalo... Taky tu na ní stále číhám. Snad se brzo ukáže.

ilca1
27. únor 2010

terko to je fakt, já na tebe mam uložený aspoň mail a ty na mě možná taky 🙂
Lucko já bych to taky normálně všem hned vykecala ,ale udělala jsem to dvakrát a pokaždý to špatně skončilo a pak ty otázky a vysvětlování...tak radši překvapim 🙂 taky budu mít strach z tý plodovky , nejradši bych se jí vyhnula, četla jsem že je po ní taky riziko potratu

adenka84
27. únor 2010

Ahoj holky,

tedy koukám, že tady by se už nejraději rodilo. jen si pěkně užívejte těhu a těšte se na svá miminka. takhle by to nebylo to prvé ořechové, řekla bych, že to těhotenství je mnohom příjemnější než porod. 😀

Lucie, děkuji.Mě na laparku neposlali z natalartu,ale z imunologie. V natalartu jsem ještě nebyla a zatím tam ani nepůjdu. I když jsem tam měla volat už koncem ledna a domluvit si 2.IVF. Neměla jsem ještě výsledky, zaplať pán bůh zato. Mám takový pocit, že tam by mě hnali hned na IVF a laparky bych se u nich nedočkala. Je to můj názor. Hrozně mě to štve. Protože jsme díky jejich postupu ztratili celý dlouhý rok a ještě k tomu spoustu peněz.A to vše zbytečně.

terka82
27. únor 2010

Lucko moc ti děkuju. 🙂

Ilčo jj, tvůj mail mam. 🙂
Na plodovku budu muset taky a pocity z ní mam naprosto stejné... 😒

Aduš fakt mi mrzí, v jakém jsi teď rozpoložení. Chjo, to je trápení. ☹ Doufám, že se tě moc nedotknu, ale na obranu Nat. musim říct, že určitě nedělali nic, co jste vy nechtěli. Místo prvního IVF jsi mohla říct, že to tak nechceš a že chceš jít na laparku a zkoušet to ještě přirozeně nebo IUI. Určitě by ti neřekli ne. A když už jste se dohodli na IVF, tak na to průchozí vejcovody nepotřebuješ. 😒
Vím, jak bolí ztracený rok(zažila jsem to vloni) a tak ti moc přeju, aby se nad vámi roztáhly ty hnusné černé mraky a zase vysvitlo sluníčko. Zasloužíš si to. 🙂

marketa137
27. únor 2010

terko já taky testila každý den a fakt tam moc velký rozdíl nebyl. Tomík roste až moc rychle. Vlasy asi taky dělají hodně ale on fakt vypadá tak na 2 měsíce 😀 , sice je předčasně narozenej ale je velkej, když vše v 56 je mu tak akorát. Já si říkala že by mohl mít tak 3kg a on měl víc jak 4 😀 , ale hlavně že to vůbec přežil a prostě nemůžu mít všechno. manžel si ze mě dělá srandu že rodim jen předčasně a velký děti 😀 . Sice jsi na začátku ale uvidíš jak to uteče a za chvíli tady budeš hlásit že máš za sebou 12tt a pak to uteče strašně rychle 😒

douda
27. únor 2010

určitě zase napíšu , uvidím co nám řeknou v pondělí , Markét až bude hezky a budeš mít chuť tak by jsme mohli Matěje a Vikiho vyvenčit

janinam
27. únor 2010

Pěkný večer holky,
vy jste se zase rozepsaly 🙂 , tak vás pak musím pořádně dočíst 😀
Avant, je škoda že vám nezbyli žádní mrazáčci, ale dva siláky už máš u sebe, tak je nebudeš ani potřebovat 😀
Terko čárka bude určitě ještě víc sílit neboj 🙂 a ve středu krev těhu jistě potvrdí. Máš krásně našlápnuto 😀 opatruj se ať jde vše dál tak jak má 😉
Adenko, chápu že jsi z těch všech zpráv asi otrávená a že si říkáš, že jste ztratili čas, ale věřím, že laparka ti pomůže 😀 A kdyby se zadařilo přirozeně, to by bylo bájo 🙂 Ve stodské nemocnici operuje i pan doktror Four (nevím, jestli ho znáš) a na toho jsem slyšela jen samou chválu, tak aspoň nějaké plus 😀
Ilčo, opatruj se a užívej si těhu. Jakýpak hned porod 😠 , užívej si těhu, pak to teprve nastane...
Markét, moc gratuluju k Tomáškovi, koukala jsem na fotky a je krásnej. Tolik vlásků, to je něco 😀
Gambrinusko, přeju ať se mrcha brzo dostaví abys mohla začít zobat clostík 🙂
Zdravím ostatní 🙂
Jinak mě už pusa moc nebolí, jen je víc oteklá, tak snad se to bude rychle hojit a bude otok opadávat. Intenzivně leduju, tak uvidíme zítra 😉
Jo jinak výsledky štítky nic moc. Mám sníženou funkci, takže mě to braní tablet neminulo 😖 Musím brát Letrox 50 půl tablety denně. Jsem zvědavá co mi na to řeknou v Natu až tam půjdu. Teď zatím čekám na MS a pak se mám objednat na UTZ a přijít i s výsledkama z té endokrinologie. Uvidíme co mi tam pak řeknou...

terka82
28. únor 2010

Dobré ráno. 🙂

Tak jsem to dneska zase prubla, v porovnání s pátečním mi přijde o malinko silnější. Hodim sem fotku, ale musela jsem to fotit telefonem, foťák z neznámého důvodu stávkuje 😠 , takže to neni úplně nejkvalitnější.
Zkusila jsem i ten druhý test, ten má citlivost 25 a čárka je tam skoro stejná jako na tom s cilt. 10 jednotek.

Markét díky za uklidnění, doprčič to jsou nervy... 😠 😀
Manža teda dokáže podpořit... 😀 Jak řikáš, nejdůležitější je, že je Tomík v pořádku. 🙂

Douda v pondělí čekáme dobré zprávy. 🙂

Janinam to nevim, asi o malilinko silnější je, ale do kolejí máme ještě tááák daleko. 😒
Ta štítka mi mrzí, ale hlavně, že se to dá práškama podchytit.

avant
28. únor 2010

Hezké nedělní ráno,

Terko, zkoukla jsem tvoje testíky a z těch fotek je viditelné, že každým dnem sílí. Určitě už se tam mrňata zabydlují 🙂 Já vám s Ilčou tak závidím 🙂, už alespoň víte, jak to všechno dopadlo. Já jsem zatím v klidu a jsem zvědavá, kdy mě bude svědět ruka na test. I když teda nevím, jestli se toho vůbec dožiju. Každý den v poledne se mi začne břicho nafukovat, že kdybych se vyfotila, tipnuly byste mě tak na 5 měsíc. Večer si píchnu ten Fragmin a přes noc zase všechno poleví a ráno už to je zase lepší a pořád takhle dokola. Ale konec stěžování, na konci mě čeká určitě krásná odměna 🙂 🙂 🙂
Ještě bych chtěla napsat k té vaši diskuzi s Adenkou. Nedávno jsme také vyšetření u paní Ulčové-Galové podstoupili, s výsledkem hodně podobným jako u Adenky. Doporučila mi nejdříve laparoskopii a pak až IVF. Já se rozhodla ale pro obrácený postup. Jak už tu psala Terka, tak podle mě pro IVF laparoskopie nehraje roli.
Na mě Natalart právě vůbec nepůsobí, že vydělává za každou cenu. Nikdy mě do ničeho netlačili a vždycky jsem se mohla rozhodnou podle sebe. Moc bych ti Adenko přála, aby ti laparoskopie pomohla a miminko přišlo přirozeně. Nakonec, když u nás nevyjde IVF, tak si budu pro sebe přát to samé 🙂

ilca1
28. únor 2010

Dobré ranko holky 🙂 venku je hnusně tak jsem udělala snídani a vlezli jsme si s manželem zase do postele 😀 , Filda je na tom slovensku u babičky zak možná ani nevylezeme 😀
Terko koukala jsem na testík, a je náhodou vidět pěkne 😵 ....a víš co 😀 já dneska ráno udělala testík taky 😀 to jsem prdlá viď , když už to mam potvrzený,ale jeden mě zbyl , tak jsem neodolala , navíc to byl takovej blbej , co se mě na něm árky vůbec neukazovali....a byla tam pěkná 😵 tak jsem maximálně spokojená a ať venku třeba leje 😅
lucindo???????????? ☹

avant
28. únor 2010

Janinam - to je dobře, že už bolest pomalu odeznívá. Vydrž a za chvilku už o tom nebudeš vůbec vědět, že jsi na nějakém trhání byla, hlavně ať se to všechno dobře zahojí a nejsou žádné komplikace.
Ta štítná žláza je asi nepříjemná, ale tím Letroxem se to dá do pořádku a kdo ví, třeba vám pak k miminku už nebude muset nikdo pomáhat 🙂 🙂

Lucinda se pořád neozvala, chjo, myslím na ní holku ......třeba jim nejde internet a nemůže se na nás přijít podívat.
Gambrinuska, tak co? Už se něco děje?
A co vy holky Pantomima, jedna11, nezkoušeli jste testovat?
Markét, ty jo 4 kg ......já myslím, že mu ani moc nevadilo, že přišel na svět o chvíli dříve 🙂

terka82
28. únor 2010

Holky jsem ráda, že je vidět, že sílí, že si to myslí i někdo jinej než já. 😀 Manžel je ještě neviděl, včera měl mecheche s klukama z práce a přišel domů až k ránu, když jsem testila. Jenže to vypadalo, že tam snad nebude vůbec nic a tak šel smutně spát. Už se těšim až se probere. 😀

Avant a kdy máš v plánu testovat? Neboj, přeběhne týden a i ty se dočkáš. 🙂
Snad tě to břicho povolí co nejrychleji, i když jak už jsem ti asi psala, po otěhotnění se to dává do kupy mnohem pomaleji. Takže ti vlastně přeju, ať to hned tak nepřejde. 🙂

Ilčo jen si užívejte, když máte malýho u babičky a nic nemusíte. Za pár měsíců už si tohle nebudete moct dovolit. 🙂
Prdlá nejsi, přece ten test jen tak nevyhodíš, ne? Naprosto chápu. 😀

Na Lucindu taky myslim... 😕

marketa137
28. únor 2010

terko tak to je super, já taky furt testila, protože jak to v dubnu nevyšlo tak jsem potřebovala mít jistotu že to sílit bude 🙂 . jen manžel mě měl za blázna že jsem celkem dělala 6 testů 😀

všem který mají nebo čekají na // hlavně přeju lepší těhu než jsem měla já. Tolik nervů nikomu nepřeju, i proto jsem čekala že malej bude nervák a zatim je ještě hodnější než byl Viki 🙂 , ale za týden mam teprve termín porodu tak možná za týden ožije a bude veselo 😀

Ale že se to tady teda pěkně rozjelo 🙂, minulý rok nic moc a te´d Vás tady bude docela dost 🙂

gambrinuska
28. únor 2010

terko máš pochvalu, opravdu krásně sílí ty tvoje // 😀 😀 úžasná věc, už abych je zas taky viděla
Ale už jsem o krok blíž dneska se konečně přiloudala mrcha 😉 tak ráda jí vidim, a klidně může být i poslední 😅 😉
Adenko, odkad si já mam manžu od Horšáku a já mam druhý domov u Poběžek 😉
Ilco včera jsme byli hrát bowling tak dneska praktikujeme to samé, jen na gauči u telky 🙂
Ilco a na ty testíky jsme asi postižené všechny 😅 já jich spotřebovala asi 10 za 14dní když jsem byla těhu 😔

ilca1
28. únor 2010

Gambrinusko a co se vlastně stalo? ☹ Teď nejsem v obraze

gambrinuska
28. únor 2010

MA nebo SP krátce po otěhotnění pak revize adt, mam to v albíčku 😔

pantomima
28. únor 2010

Pěkné popoledne!

Hlásím, že u mě nic novýho, držím a netestím 😀 , no v úterý to bude 14 dní od IUI, měla bych testit ještě až za týden, nevim nevim, jestli vadržím 😀

m.evzenie
28. únor 2010

Ahojky holky,
my taky s přítelem dnes odpoledne lenošíme na gauči a ještě dospáváme. Včera Mashíci hráli suprově.
Terko, jen odpočívej......čárečky sílí 🙂 den ode dne, za chvilku to budeš mít potvrené i z krve, moc Ti to přeju.
Ilčo, tak malýho máte na prázdninách.....jen odpočívejte a opatruj se.
Gambrinusko, tak to jsi zase o krok blíž, to je fajn....... tak snad Ms bude poslední, to by jsme si vždy přála každá.
Janinam, jen leduj, ať už máš od těch zubů klid. S tou štítkou mě to mrzí, ale snad léky pomůžou a bude vše
tak jak má. 😉
Pantomima, kdy teda plánuješ testování?
Lucindo, kde jsi......?