Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
17. čer 2010

Gambrinusko, skvělé zprávy. Takže nakonec s Adenkou budete podobně. To je super. Držím palečky, ať folíky rostou jak mají 🙂

vendulak
17. čer 2010

Gam gratuluju k mrše a začátku píchání! 😉 Teď budu držet palce, aby folíky hezky rostli 🙂.

Sabcav tebe tady vítám! A přeju ať na sebe druhé mimi nenechá dlouho čekat! 😉

gambrinuska
17. čer 2010

No snad to bude v pořádku 😔 hlavně abch toho hodně snesla 😅
Lucie já mam taky PCO a ta moje bývalá gyndařka 😠 , mi tvrdila, že právě antikoncepci brát musim furt, že jen tak jsem v pořádku 😕 a že se tim jako i vlastně léčim, ale nevim je to kr... jsem na ní nasupěná za to jak se na nás vybodla, naštěstí už chodíme k Mejcharovi 😅

l.u.c.i.e
17. čer 2010

Gambrinusko, právě to mi řekl i můj gyndař. Taky proto jsem brala několik let antikoncepci a po vysazení jsem měla zase strašně dlouhé cykly. I po 60 dnech. Hned se mi začali dělat cysty a léčili se hormonama. I před IVF mi museli v Natu nasadit na jeden měsíc antiko, aby se mi cysta zmenšila, Naštěstí rovnou zmizela. Jenže teď jak mi našli tu mutaci, tak prý musím počkat po šestinedělí jak se vyjádří doktorka a podle toho se můj gyndař přizpůsobí. Říkal, že už ale asi nebudu smět brát antikoncepci, že budeme muset vymyslet něco jiného. Tak uvidíme. Zázrak se po porodu asi nestane, aby se mi upravil cyklus, natož pak cca do 2,5 let přirozeně otěhotnět.

ilca1
17. čer 2010

Douda to najdeš , je to jak psala Lucka , hlavníma dveřma pak do leva a výtahem do 4 patra a je to rovnou naproti výtahu 🙂
Lucko jak jsi psala že jsi taky přibrala první kg až na konci tak co ti na to říkal doktor? Já jdu zítra do poradny tak mam obavy že dostanu spucováno 😕

l.u.c.i.e
17. čer 2010

ilčo, popravdě řečeno, mě vždy doktor říkal, že bych měla něco přibrat... Že nemám nahoře ani váhu dítěte. Jenže on se orientoval od výchozí váhy. Už si ale nevšiml, že jsem na začátku těhu zhubla 3 kg, které jsem postupně nabrala zpět a opět jsem se pohybovala i výchozí váhy. No a ve středu jsem měla o půl kila méně, ale to už nekomentoval. Vidí, že dítě i já prospívám, tak to neřeší.

ilca1
17. čer 2010

Nu lucko já jsem zvědavá na zítra, nemam fakt ani půl kg ale bříško mě roste tak snad i miminko, teď jsem do sebe nasoukala dva chleby s pomazánkou a jabko a nemůžu ani dýchat, ale jinak jsem od rána měla k snídani rohlík pak na oběd polívku a teď tohle,a dneska už nic nezvládnu 🤐

adenka84
17. čer 2010

Ahoj holky,
tak v Natalartu vše Ok...Vyfasovala jsem gonal a cetrotide, pokud se mi mrška rozjede ještě dnes do večera na plno, mám začít píchat už zítra, pokud se objeví krev až zítra tak první injekce v sobotu, kontrolní UTZ v úterý....

Gamb, tak ty začínáš už dnes držím palce ať ti to jde jako po másle, bude to tvá první včelička, že?

vítám novou bojovnici, Sabcav - ty bojovnice jsi se vším všudy, jsi pro nás důkaz, že když člověk vydrží bojovat jde všechno..Držím ti palce ať je pro vás další boj o miminkomnohem rychleji úspěšný než ten první...

adenka84
17. čer 2010

SNAŽILKY:
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 19.červena začátek stimulace na 2.IVF. kontrolní UTZ 22.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol po ms v červnu
haaninaa........... výsledky za týden, pak IUI bez stimulace

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 38tt, poradna 23. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 33tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 21tt, 28.6. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 17tt, poradna 24. 6., velký UTZ 25.6.
pantomima.........IUI 16.2. - 18tt, ,16.6. velký ultrazvuk, 30.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 16tt, hematologie 18.6

petra177
17. čer 2010

Ahoj holky,

člověk tu chvilku není a už má co dočítat 😀
Tak to je paráda, jak jsme se srovnaly do jednoho týdne se včelkama. 😀 Hlavně, aby jsme pak všechny měly //. Zítra mě čeká v Natalu kontrolní ultrazvuk, jak mi rostou foliklíky, tak jsem sama zvědavá. A hlavně pomalu vymýšlím jak to udělám v práci, kvůli odběru,protože dovolenou mi určitě nedají tak narychlo a neschopenku bych nerada, protože co když se to nepovede?Nechci, aby to někdo věděl.Tak co teď s tím?Nebo se po odběru může do práce?Nebo je opravdu lepší být doma a v klidu?Holky prosím poraďte.

Pant, obrovská gratulace k chlapečkovi 🙂

M.Evženie, snad budou brzo těhu bacily, je nás tu několik adeptek co je může začít šířit 😀 Je neuvěřitelné kolik toho stihneš. Jsi úplná motorová myš. 😀 Obdivuju to.

Jani, píchám si sama,vzhledem, k tomu, že jsem sestřičkou tak to zvládám. I když musím říct, že je to úplně něco jiného píchat do sebe a do ostatních lidí 😉

Adenko, paráda, tak to vypadá, že jsme na sebe skoro vzájemně čekaly 🙂 Já píchám od pondělí.

Sabcav, vítej mezi námi. Já taky zpočátku nakukovala a pak se k holkám přidala.Člověk se tu doví spoustu věcí, který nejsou ani na netu. Hlavně ty zkušenosti jsou k nezaplacení. Holky dík!!

Gamb, jo jo, pracuju v nemocnici, tady v Plzni. Jak tvoje dnešní včelka?

Ostatní holky zdravím

michamicha
17. čer 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 19.červena začátek stimulace na 2.IVF. kontrolní UTZ 22.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol po ms v červnu
haaninaa........... výsledky za týden, pak IUI bez stimulace

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 38tt, poradna 23. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 34tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 21tt, 28.6. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 17tt, poradna 24. 6., velký UTZ 25.6.
pantomima.........IUI 16.2. - 18tt, ,16.6. velký ultrazvuk, 30.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 16tt, hematologie 18.6

l.u.c.i.e
18. čer 2010

Dobré ránko,

dneska mě bolí v kříži jako před MS, ach jo. Snad to přejde.

Adenko, rozjela se mrška? Bude dneska první včelička?

Ilčo, pak dej vědět, jak jsi dopadla v poradně. Možná ti doktor na váhu nic neřekne. To jen ten můj remcal 🙂

Petruš, při odběru musíš být doma. Bude ti bolet bříško. Navíc já jsem ten den skoro celý prospala. Navíc bys určitě měla odpočívat i ty dny potom, jelikož hrozí hyperstimulák. Hodně pij. Co vlastně děláš za práci? Aha, zdravotní sestřička. Mě se doktor po OPU zeptal na zaměstnání a hned mi vystavili neschopenku...
Jak jsi dopadla na kontrolním UTZ? Doufám, že folíci rostou jak mají 🙂

ilca1
18. čer 2010

ahoj holky hezké ráno
Jo Luci už se chystam mam tam být v deset .ráno jsem se vážila a mam pořád stejně, ještě jsem byla na velký tak asi už ještě míň 😖 nasoukala jsem do sebe aspoň rohlík s marmeládou.Teď mě akorát volal doručovatel že mě vezou balík-postýlku 🙂 to byla rychlovka předevčírem odpoledne jsem jí objednávala 🙂

m.evzenie
18. čer 2010

Ahoj holky,
Lucko, jen odpočívej.
Sabcav, vítám tě mezi námi. Moc ti přeju, aby malá nemusela dlouho čekat na sourozence a zadařilo se co nejdřív
přirozeně nebo pomůže IUI.
Adenko, tak kdy bude první injekce? Pícháš si je sama?
Peto, tak jak rostou folíci?
Gambrinusko, tobě ať folíci taky pěkně rostou a tvé Ivf je úspěšné.
Já ještě měsíc a týden budu brát tablety, pak domácí snaženíčko a budu vás tady vyhlížet a čekat na ty těhu bacily.
Jen aby jich bylo dost a zbyly i na mě a samozřejmně ostatní snažilky. Zdravím všechny holky.

m.evzenie
18. čer 2010

Ilčo, ahoj, tak ať poradna dopadne na výbornou, držím palce. Už máš postýlku, paráda. 🙂

michamicha
18. čer 2010

Ahoj,

Lucko, že by se Matýsek chystal ven? 😵

petra177
18. čer 2010

Ahoj holky,

hlásím se po úspěšné kontrole v natu. Folíci rostou jak mají,dneska jich bylo 11 a mají v průměru okolo 10mm, ale ještě říkal, že nějaký narostou. To jsem teda zvědavá kolik jich nakonec vypěstujem 😀 Docela mě to zarazilo,myslela jsem, že jich bude míň, protože vím, že pokud jich je hodně, tak je větší pravděpodobnost hyperstimuláku. Dneska jsem se bavila s Rokytou o neschopence a ten bez diskuzí řekl, že bude. 😒 Už teď se děsím reakce v práci.

Ilčo, držím palce. 🙂

l.u.c.i.e
18. čer 2010

Jsem zpět, byla jsem nakoupit a trochu se projít. Bolest v kříži přestala. Asi jen ta změna tlaku venku.

Ilčo, taky jsem koukala, jak rychle mi přivezli objednanou postýlku z internetu. Jakou jste koupili? No a jak jsi dopadla v poradně?

Evženko, takže za týden už dobíráš poslední prášky. Super. Budu držet palečky, aby se zadařilo při domácím snaženíčku.

Petro, 11 folíkulů je tak akorát. Uvidíš jak porostou další. Neboj se, doktoři si tě pohlídají. Hlavně hodně pij už teď. A jez hodně vlákniny. To ti ale asi doktor říkal. Vidíš, že nakonec dostaneš neschopenku. Myslela jsem si to. Bude to pro tebe lepší, aspoň budeš v klidu a domlouvat mimískům, aby se zavrtali 🙂 Kdy bys měla jít předběžně na OPU?

adenka84
18. čer 2010

Ahoj,

Lucie, šetři se, možná máš pravdu, že to bude tím počasím..Venku je dnes od rána dusno..
Evženi, už jen týden a hormůnky budeš mít zdalbané, jsi jistě moc ráda..Držím palce, ať se domácí snaženíčko brzy vydaří..Bylo by krásné otěhotnět přirozeně....

Jiank já začínám stimulovat až zítra..Mrška se rozjela až dne sráno...Musela jsem volat do natalartu a přeobjednat se na UTZ..Místo úterý jedem ve středu.

Petruš, folikulů máš myslím akorát..Já jic měla na poprvé 12...Hyperstimuláku se podle mě bát enmusíš, to bys jich musela mít nejmíň přes 20...Ale každopádně musíš hodně pít...Už víš kyd půjdeš na OPU?

m.evzenie
18. čer 2010

Peto, to je fajn, že folíci rostou, hlavně hodně pij.
Lucko a Adenko, dík, ale ještě měsíc a týden. Bylo by to super, jen týden, ale utíká mi to rychle.
Lucko, ráno to počasí vypadalo na déšť a je tam fakt dusno, jen odpočívej.
Adenko, tak zítra první včelička....

ilca1
18. čer 2010

ahojky jsem doma, luci tlak je fakt nějakj blbej, taky se mě udělalo špatně myslela jsem že omdlim musela jsem si sednout do auta.U doktora dobrý, on mě zvážil poprvé na jeho váze a tam jsem měla o dvě kg víc než na tý mojí doma, tak neříkal nic, ale podle tý jak se vážim pořád mam stejně. Naše holčička je v pořádku 🙂 v pondělí jdeme na ten velkej ultrazvuk na genetiku a bereme sebou i Fildu tak uvidí poprvé sestřičku, asi budu brečet až to uvidim 🙂

gambrinuska
18. čer 2010

Ahojky holky 😉 vy jste toho nakecali 😅 ani nevim na co odpovídat dřív, ale aspon je vpráci co číst 😅
Tak jsme 3 přibližně na stejno co? 😵 aspon v tom nebudu sama, já jdu na utz v pondělí, tak bych chtěla mít tak výborné výsledky jako ty Peto 😔 😅 -gratulka, vypadáš jako dobrá nosnice 😀
Já jsem v práci nahlásila přibližnou dovču, vedoucí mam fajn, tak jsem jí všechno vyblila a ona mi řekla, že mi vyjde maximálně vstříct, i když to bude hodně těžký jak děláme směny a jsou dovolený 😅
Luci já jsem si taky říkala, jestli se Matymu nechce ven? 😉 hlavně pak aspon napiš-jedem do porodky 😅 😀
Jinak včeličku jsem poprvé zvládla sama a docela v pohodě-mamka dohlížela 😅 , už se i skoro těšim na pondělí, no hlavně aby byly pozitivní zprávy 😔
Peto, taky si myslim, že to bez neschopenky nejde 😔 po narkoze jít dom práce, nic moc a v práci se nepo..... 😠 😀
Evžen za chvilku jsi nám v těhulení v patách 😉 měsíc už uteče sotva se otočíš 😉
Ilčo gratulka ke kontrole 😉
Terka nás zas nějak zanedbává 😠 😵

l.u.c.i.e
18. čer 2010

Adenko, do zítra už to vydržíš. Hlavně, že se mrška rozjela 🙂 Máš stejný protokol jako minule?

Evžen, vidíš, už jsem ti to zkrátila o měsíc. Blbě jsem si to přečetla. I tak už se ti to blíží. Návštěva Natu pak má být kdy?

Ilčo, vidíš, zbytečně jses nervovala z váhou 🙂 Hlavně, že je Jůlinka v pořádku a na pondělí se těšte. Na genetice byl nejlepší UTZ, tak si to užijte. Věřím, že to bude doják. I já jsem měla co dělat 🙂

Gambrinusko, v pondělí snad taky přijdeš s dobrými zprávami. Uvidíš, že i tobě budou folíci růst. Musí. Ještě, že to máš v práci tak dobré. I já jsem to měla v pohodě. Jenže po OPU jsem stejně dostala vyfasovanou neschopenku. Vedoucí s tím stejně nějak počítala. Hlavně nám to moc přála. 🙂

gambrinuska
18. čer 2010

no já jsem si schovala dovču právě na tohle všechno a po OPU, že zůstanu doma ale na dovolené 😕 neschopenku až po // 😉 😔 😅

gambrinuska
18. čer 2010

jo ještě Luci, ty jsi slovanská?
Já bydlim taky na slovanech, v Plzenecký 😉 možná tě potkávam

sabcav
18. čer 2010

Ahoj holky, děkuju za pěkné přivítání 🙂 . U nás (kousek od Chebu) celý dne leje, kromě pár malých přestávek. Já si konečně na chvíli sedla, než se zvíře vyspí po o , pak začne nová šichta😀.
Jestli jsem bojovnice, tak to nevím, to musí posoudit druzí, ale je pravda, co si umanu, tak toho většinou dosáhnu, manžel by mohl vyprávět, jak jsem někdy umíněná a tvrdohlavá 😀 (no prostě typický býk 😉 ). Teď je nový cíl sourozeneček a taky baráček, bydlíme ve svém, ale moc nám to tu nevyhovuje ☹, tak než předělávat tenhle starý, tak bychom chtěli radši postavit nový 😵.
@petro, gratulace k úspěšné kontrole, to vypadá na pěknou úrodičku 🙂 . Hyperstim. s. se neboj, dr. si tě pohlídají, hlavně to chce hodně pít (už teď) a jíst hodně bílkovin. Na druhou stranu hyperst. syndrom o dost zvyšuje šance na otěhotnění 😉 .
@gambrinusko, to jsi šikulka, že si pícháš sama 😎 . Já si taky vždy píchala sama, jen ty, co jdou do svalu mi píchala sestřička na gyndr. nebo na pohotovosti, manžel na to není.
@lucko, no třeba se fakt Matýsek pomalu začíná chystat ven 😉 , určitě se na něj už moc těšíte 😵 . Kde budeš rodit?Já rodila na Lochotíně - vyvolávaně 3 týdny před termínem (kvůli té cukrovce) a vcelku spokojenost, holt všude jsou nějaký mouchy 😉 . Akorát prďolce se ven moc nechtělo, nastoupila jsem v pá a rodila až v út, ale pak to byla dost rychlovka, když se Andrejka uráčila spolupracovat, mmch jí tu zůstalo dodneška 😀. A kontrakce do břicha neznám, já jak poslíky, tak kontrakce měla jen v kříži, hrozná bolest 😢 , ale Andí za to stojí 😵 .
@adenko, taky držím palce na stimulku 🙂. Na ten hypest. syndrom jich ani 20 být nemusí, já jsem špatná nosnice 😀 ☹, já se dopracovala maximálně k 11 vajíčkům, ale slabej syndrom jsem měla taky. Ale znám případy (ze Smetánky), kdy je přestimulovaly a dotyčná holčina měla hodně silnej ten syndrom a musela ležet v nemocnici asi týden kapačkách a taky jí odsávali tekutinu z břicha 😢. Ale už v nemocnici z krve zjistili, že je těhotná a mají tak stará dvojčata jako jsme my 😵.

Jinak pozdrav všem 🙂 .

sabcav
18. čer 2010

Jejda, román 😲 a ještě bez odstavců, no to se mi zase něco povedlo 😀

l.u.c.i.e
18. čer 2010

Gambrinusko, jsem ze Slovan. Bydlím na Gen. Píky. To jsme skoro sousedky 🙂

l.u.c.i.e
18. čer 2010

Sabcav, odstavce neřeš 🙂 Přeju vám, aby se zadařilo jak na sourozenci pro Andrejku, tak i na stavbě nového domečku. Starý baráček předělat nejde? Asi to vyjde dráž, co?
Jojo, chystám se jít rodit do FN Lochotín. Tak uvidíme jaké to bude. Zatím mám jen občasné bolesti v kříži, ale vždy to přejde. Dneska mě jen bolelo ráno, ale už to přešlo. Tak mám ještě 16dní čas. 🙂

sabcav
18. čer 2010

Ale jo, předělat jde, ale nechce se nám investovat do 30 let starého domku, ta přestavba vyjde na stejné peníze jako postavit nový a tenhle starý prodat 😉 . A navíc je to dvojdomek, takže žádné soukromí, ale i ostatní sousedi nic moc 😒 . A děsím se toho bordelu 😒 , mě stačil sádrokarton, malování atp., natož nějaké bourání příček, výměna schodů atp. 😉 .
Já rodila v 37+5 a to se Andí snažili dostat ven od 37+0 😖 . A kdyby se nenarodila to 38+0 sama, resp. po tom vyvolávání, tak okamžitý císař 🙄 . Tak uvidíš, kdy se Matýsek rozhodne přijít na svět 😵. Andí měla 3030g a na tlačení mi to docela stačilo 😀 . Zkusím nahodit nějaké fotky, když zatím ještě prďolka chrní.