Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
20. čer 2010

Holky mopje zlatý jsem ráda že jsem vás tu našla 😉 díky 😵

jana8
20. čer 2010

Jikyti,jsem zvědavá jak to bude s tou alergií....nic co bych nejedla předtím tak jsem neměla.....tak uvidíme...prášky zabrali i když jsem po nich stále spala,ale divila jsem se,že mě nikde na testy neposlal,tak jestli se mi to zopakuje,tak si skočím ke kožní....uvidíme....byl to děs,tak snad to bylo poprvé a naposledy 😔 a ty když jedeš do fakultky tak musíš mít sebou doporučení od obvodního?

jana8
20. čer 2010

Jééééééééééééééééj holky slavíme už máme stranu 200 😅

jana8
20. čer 2010

Gambrinusko,taky jsem velice ráda,že jsem objevila tohle téma a ještě víc za to,že jsou tu tak bezva holky 🙂

adenka84
20. čer 2010

GAmbrinusko, to víš, že OPU je důležitější...zábavy si užiješ ještě dost...nejlepší zábava pak bude s miminkem...
Takí jsem holky ráda, že tu je takové téma....Dost mi tu holky už pomohli...Spoustu věcí, které jsem nevěděla jsem se dozvěděla také tady.....Je to fajn, že tu pro sebe jsme...

jana8
20. čer 2010

taky jste mi holky moc pomohli a poradili , hned je člověku lépe 😵
Teď se s Vámi loučím a jdu hodit šipku do postýlky k mé Lásce 😵 tak pa pa a hezké sny

terka82
20. čer 2010

Ahoj holky.

Jdu pozdravit. A hlavně Kyzi... Drž se holka, v úterý už budeš mít bobka u sebe. Zase tu bude o mrňouska víc. Těšim se na fotky. 😵

Stimulantkám držim palce, ať stimulku zvládnete s co nejmenšími obtížemi a doufám, že všechny zahlásíte //. Už by to tady chtělo nějaké pozit. testíky. Jedna po odběru bych to bez PN nezvládla, mně už bylo ouvej pár posledních dní před odběrem. Ale snad to bude mít u tebe hladší průběh. Myslím, že Renap to taky zmákla bez PN, jen si vyměnila pár směn.

U nás vše při starém. V práci dusno, dorazim dom a jsem grogy. Sice si vás přečtu, ale neni síla odpovídat. Už bych se taky měla pomalu objednat do Natu, ale nejdřív musíme vyřešit dovču. Asi by se to krylo, tak Nat. odložíme. Stejně čím je to blíž, tím větší mam strach. 😔 Takže tu koukejte těhotnět, ať mě zase nahlodáte. Jasný?! 😀 😀 😀
Ale musim se pochlubit, přestala jsem po večerech žrát, trošku trápim tu pneumatiku na břiše a už mam o 3 kilča míň. Snad to ještě chvíli klesat bude. Ještě tak 10 a bude to dobrý. 😀 😀 😀

Vítam nové tváře. I když při mé současné docházce, by jste spíš mohly vítat vy mě. 😅

Tak se tu opatrujte a já se zase ukážu. 🙂

adenka84
20. čer 2010

Také se už loučím, tak papa a krásnou dobrou noc všem.....

adenka84
20. čer 2010

Teyr, zdarvím tě a děkujeme za podporu....
S tou dovolenou máš pravdu, něco si ještě užij, vyčisti hlavu nejen od Natalartu, ale i od práce, tedy u teb hlavně od práce...Vyberte si nějakou pěknou a pořádně si ji užijte i za mě, protože mi letos n adovolenou nejspíš nikam nepojedeme...
Pneumatiku přestaň trápit, chuděra malá...Víš jak jí musí být, nejdříve si ji pěstuješ a pak si ji chceš zbavit... 😀 😀 To je samozhřejmě fór..Musím se pochlubit také mám přes 3 kila dole a je my mnohem lépe...i když myslím, že to zase naberu brzy zpátky...Manžel říká, ať svou váhu teď vůbec neřeším...A místo hubnutá a a´t začnu přibírat...

Nu tery měj se pěkně s tou prací to moc nepřeháněj nech něco také kolegům...
pa a brzy se nám zase ozvy...
Tak a teď vážně dobrou noc....

adenka84
20. čer 2010

To je zase chyb...Nu snad to přeluštíte..
dobrou noc...

l.u.c.i.e
21. čer 2010

Dobré ránko holky, přesně za týden mám 1. termín. To je neuvěřitelné.

Jani, ano už mám všechno připravené. Jak tašku, tak i vše pro malého. Pokud jsem na něco zapomněla, tak se to zakoupí už dodatečně. Včera jsme i připravili postýlku.
Jééé, já jsem po transféru nevydržela a šla jsem čůrat ani ne po půl hodině.

Adenko, aspoň, že jste chvilku u grilovačky vydrželi. Taky bych si něco dala 🙂
Popravdě řečeno asi mě bude chybět bříško. Přece jenom už je mojí součástí několik měsíců, ale na druhou stranu si myslím, že malej mi to tak vynahradí, že na to brzo zapomenu. Jinak mě nějak vůbec nevadí. I když sem tam do něčeho vrazím 🙂
Pokud dostaneš injekce na udržení embryí, tak se zadaří. Musíš věřit. Tentokrát to vyjde. Moc ti to přeju.
Tak ty taky hubneš? To teď ani nemá cenu, ne? Já jsem teda při stimulce přibírala. No a v těhu vůbec.

Pant, koukala jsem na fotečky a je vidět, že jste si to vážně užívali 🙂

Gambrinusko, že začínáš být nafouklá je dobré znamení, ale taky to může být náběh na hyperstimulák. Preventivně hodně pij...
Dneska tě čeká UTZ, tak jsem zvědavá, jak dopadneš. Doufám, že bude vše ok.

Jitikyti, přeju ti, ať se IUI povede. A až si budeš kupovat kontryhel, kup si i kyselinu listovou. Pomáhá k otěhotnění a v těhotenství. To tě ale jistě už doktor řekl sám.

Terko ahojky, určitě se brzo do Natu objednej. Kam byste chtěli na dovču? Pořádně si to užijte, protože pak už budeš maminkou na plný úvazek... Jasný! Hlavně si taky odpočineš od práce a od včeho. Jinak držím palečky s dietou. Průběžně informuj, jak ti to jde. 🙂

Ostatní holky zdravím. Jdu vám vyfotit připravenou postýlku pro Matýska.

pantomima
21. čer 2010

Pěkné ráno!!

no, na vodě byla pěkná zima a pršelo, zvlášť v sobotu dopoledne mi drkotaly zuby a ani jśem nefotila, jak lilo ☹ , taky jsme to večer zabalili a jeli domů

celej včerejšek jsem prala, sušila, žehlila, ještě budu dneska pokračovat..díky za druhej klidovej trimestr, že můžu něco dělat, jinak by jsme shnili 😀

petra177
21. čer 2010

Ahoj holky,

tak mám o jednu starost míň, 🙂 dala jsem na vaše doporučení a dneska si řekla o dovču,abych měla po opu klid. Byla jsem až překvapená, jak to moje nadřízená vzala, úplně v pohodě.Samozřejmě jsem jí neřekla o co jde, jen jsem řekla, že jdu na výkon.
Jinak mám kontrolní ultrazvuk ve středu a v pátek nebo v sobotu odběr.
Gamb, taky jsem nafouklá jak balón a hlavně mě začíná bolet břicho, chvíli vpravo a chvíli vlevo.To jsem zvědavá, jak mi tam ty folíci rostou 🙂
Holky zvracel jste někdo při stimulce??
To je hezký jak se nám tu rozjely stimulky a seskládaly se do několika dní. Věřím, že nám to vyjde. Musí!!!

gambrinuska
21. čer 2010

Ahojky holky, tak jsem po UTZ, vyfásla jsem nemluvného Boušeho tak vim prd a i ten prd jsem z něj musela dolovat 🙄 😅 😉 no kolik folíku nevim 😕 , jen že na pravé straně kde jsem nikdy nic neměla už je mam kolem 14mm tak jsem vyfásla už toho "orangutana" 😉 😀 a dneska začínam i snim, a v pátek kontrola 😅
Aden měla jsi pravdu, říkal-po vypáčení 😨 že OPU neděla až úterý, tak to fakt byla včera poslední noční 😉 😀
kašlu na práci budu se válet 😵
Peto já mam spíš opačný problém furt bych něco žrala 😕 udělala jsi dobře s tou dovčou, kdyby jsi šla na něco chirurgického tak taky budeš doma, at jsou rádi že tě tam vůbec maj 😉
Luci tak to máš fakt za pár 😉 no nezbývá než ti popřát pohodový porod, hlavně bez bolestí 😅
Terko 😉 tak fajn že žioješ, nepřepínej se tolik 😉 a připoj se někdy knám 😵 a koukej se objednat at jsi nám v patách

l.u.c.i.e
21. čer 2010

Pant, tak co už máš uklizeno? 🙂

Petruš, při stimulce a ani po OPU jsem nezvracela. Ve středu se rozhodne, kdy na OPU, super. Takže někdy v pondělí nebo úterý ET. 🙂

Gambrinusko, od Boušeho co člověk nic nedozví. Nemáš to náhodou napsané ve zprávě kolik máš folíků? Mě to tam aspoň psali. Měla jsem tam levý ovária: 15, 17, 17 + menší atd. Zkus se mrknout. Ale je to na dobrý cestě, když ž jsi vyfasovala i druhý injekce. Uvidíš v pátek, kdy bude OPU.

Holky já mám z vás radost, že už stimulujete a brzo budete mím mimísky v bříšku. Já skončím s těhu a vy začnete. Moc vám to všem přeju.

m.evzenie
21. čer 2010

Ahoj holky,
jdu Vás v rychlosti pozdravit.
Kyzi, jé to už budeš mít malého u sebe, moc držím palce, aby bylo vše jak má a byli jste oba v pořádku. Dej pak
vědět.
Gambrinusko, no jo Bouše, ten je nemluva, ale hlavně, že folíci rostou.
Terko, taky si odpočiň, koukám ta dovča Ti prospěje, kam razíte?
Pant, na vodu byla docela dost zima, to bych to asi zrušila než někde mrznout. Už máš vše hotovo?
Peto, určitě to bude lepší , když budeš doma.
Adenko, teď schazovat kilča, počkej za chvilku budeš přibírat těhu kilča...
Holky teď jste se tak pěkně sešli se stimulkou, tak pěkně všechny hlaste //, moc vám to přeju.
Lucko, tt. letí, vše nachystáno, tak může vyjít hned první termín, co?
Jitikyti, držím pěst, aby byla IUI úspěšná.
Lucinda, už se nám také dlouho neozvala.
Ostatní holky zdravím.

janinam
21. čer 2010

Ahoj holky,
delší dobu jsem tu nebyla, ale snažila jsem se vás dočítat. Jste ale hrozný pisatelky, tak jsem měla co dělat 😉
Gambrinusko, Adenko, Jedno11, Petro, držím palce ať stimulku zvládnete bez potíží a ať nám po transferu všechny zahlásíte // na testu. Moc vám držím palce 😉
Pant, gratulace k Oskárkovi a Ilče k Jůlince. Pro Doudu to bude překvápko, máš můj obdiv, že vydržíš v nevědomosti. Já bych to asi nevydržela.
Kyzi už bude mít zítra mrňouska u sebe, tak držím palce ať jde vše tak jak má a ať jste oba v pořádku.
Lucie, tebe už se to taky blíží, co? Jak se cítíš?
Já jsem teď doma po té laparce. Dostala jsem injekce abych nemenstruovala, takže bych teď měla být půl roku bez MS (kvůli té endometrióze). Pak bude asi rovnou stimulka na IVF.
Terko, taky bych potřebovala schodit pneumatiku, tak až bude všechno zahojené a budu moct začít, tak k tobě budu chodit pro rady jak na to, můžu?
Jani8, Evženie a ostatní zdravím a taky vítám nové snažilky 😉

pantomima
21. čer 2010

hotovo není a já jsem strašně líná, až usne malá, tak se na to zase vrhnu 😀

ilca1
21. čer 2010

Ahoj všichni tak dneska v jednu máme ten 3D ultrazvuk tak jsem už trošku nervozní snad nic nenajdou a Jůlinka je v pořádku, namalovala jsem se voděodolnou řasenkou protože určitě budu brečet 😵 lucko taky vám to nahráli na cd ?a museli jste si ho donest nebo vám ho dali? Píšou tam že to nahrávají na cd na 8 minut

m.evzenie
21. čer 2010

Janinam, jen odpočívej, jak dlouho budeš ještě doma? Ten půl rok uteče jako voda a pak hned IVF? Mě už zbývá
jen měsíc, tt. uteklo.
Ilčo, držím pěsti na UTZ, jen aby Jůlinka nespinkala.
Pant, myslela jsem, že to s malou zalomíš a úklid odložíš na zítra?

adenka84
21. čer 2010

Ahoj holky, pěkně jste se tu rozjeli,

Ili neboj Jůlinka bude určitě v pořádku...
Janinam, tak se dej brzy do kupy, ať jsi na IVF popřádně připravená..
Evženie, Lucinko já nehubnu nějak drasticky, jen se držím a taky ta nemoc mi k tomu pomohla jsem 14 dní moc tomu jídlu nedala, a když člověk netláska tak to jde opravdu dolů samo...Samozhřejmě, že bych raději na váze přibírala....
Tery, už víte kam pojedete na dovču?
Gambrinusko, folicí určitě rostou to víš z Boušeho se to musí páčit, jinak se nic nedozvíme...Ve zprávě budeš mít určitě napsáno co a jak..
Petruš, dej pak znát kdy přesně bude OPU.

Holky mějte se tu krásně, jdu dnes na odpolední, vůbec se mi nechce...

m.evzenie
21. čer 2010

Adenko, to máš pravdu, když není chuť, tak to jde dolu samo. AŤ ti to v práci rychle uteče. Do kolika děláš?

jana8
21. čer 2010

Ahoj holky,
Janinam,tak ty už jsi po laparce,to je skvělé,tak uvidíš,že za půl roku budeš mít úspěšné IVF před sebou 🙂 a jak se cítiš po laparce?jen odpočívej,neboj nic ti neuteče 😉
Evženie,tak ještě měsíc a pak hurá domácí snažení,držím palce,ať to doma hezky vyjde a ty už jen v Natu oznámiš hezkou novinku 😉
Adenko,taky mě čeká odpolední ☹ ,tak to musíme přežit,on ten týden tak letí když je odpolední.....ale tu už jen pár krát do práce a pak uvidíš že budeš šťastná jak blecha 🙂 držím moooc palečky
Ilčo,držím palce,ať utz dopadne na výbornou a Julinka se ti ukáže v celý své kráse 😵
Petra,super,že si si to vybavila s tou dovčou,uvidíš budeš za ní ráda....na středu držím palečky ať folici rostou 🙂 ...ani já jsem nezvracela 😖
Gambrinusko,když si vyfásla další injekci tak to je dobrý znamení a ve zprávě máš napsané velikost folikulů,já to tam měla taky 😉
Terko,to je super,že si zavítala k nám,tak si hezky odpočiň na dovče a pak se vrhni do Natu a hlavně úspěšného pokusu 🙂 a kam vlastně vyrážite na dovču?
Kyzi,tak ty už si v nemoc. , tak aspoň na dálku držím palce,ať zítřejší porod proběhne hladce a ty máš mimi brzo v náručí,hlavně Vám oběma hodně zdravíčka 🙂
Ostatní holky zdravím a přeji hezký den a taky by se mohla ukázat Lucinda 😔

janinam
21. čer 2010

Evžen, příští týden jdu na kontrolu, tak když bude vše v pořádku, tak už bych chtěla jít do práce. Cítím se už dobře a jizvy se taky hojí, tak už pak asi půjdu.
Tobě to vážně rychle uteklo, taky už bych to chtěla mít za sebou 🙂 Pak půjdeme asi rovnou do IVF. Doktor sice říkal, že po tom půl roce by se mohlo zkusit i domácí snaženíčko, ale že by to moc dlouho nenechával, tak jsme tak na 95% rozhodnutí jít do IVF rovnou. Nechci už pak na nic čekat (kvůli těm cystám, taky té endometrióze a mám už jenom 1 vejcovod), tak to nechceme oddalovat.
Ilčo, neboj, všechno bude určitě v pořádku. Uvidíš, že to bude nezapomenutelný zážitek.
Pant, práce ti neuteče, tak klidně odpočívej 😉
Adenko, tak ať tu dnešní odpolední přečkáš a ať ti to v práci rychle utíká 😉
Jakpak asi dopadla Gambrinuska? Šla dnes na UTZ nebo se pletu?

janinam
21. čer 2010

Jé, já jsem ale trdlo ☹ Vždyť Gambrinuska už psala, že vyfásla další injekce. Jsem nějaká popletená, to bude asi tím, že jsem tu tak dlouho nebyla 😉 Tak držím palce ať včeličky pomůžou k maxi-folíkům a koncem týdne (nebo začátkem příštího) je odběr.

l.u.c.i.e
21. čer 2010

Janinam, tak už máš laparku za sebou. Určitě jsis oddychla. Hlavně odpočívej a za půl roku hurá do IVF. Taky bych tomu domácí snaženíčku moc nedávala. Pokud máš takové problémy, tak si myslím, že IVF je to nejlepší řešení. No, uvidíte za půl roku jak na tom budete i finančně.

Ilčo, nám to nahravál náš gynekolog na DVD. Ale pokud píšou, že to nahravájí na CD, tak to tak vypálí. Určitě CD neberte. Dostanete ho. Ale ty už tam v tuto dobu jsi. Uvidíš, že Jůlinka je naprosto v pořádku a vy si to užijete. Už se těšíme na zážitky a fotečky...

Adenko a Jani, ať vám ta odpolední rychle uteče...

gambrinuska
21. čer 2010

Holky já jsem asi mimo, ale jakou zprávu??? 😕 😕 😕 Já nikdy žádnou v Natu nedostala, kromě té po IUI 😅 😕 😕 😕
to jsem z toho jelen, koukam jak jsem spala po noční tak se tu to pěkně rozkecalo 😉

l.u.c.i.e
21. čer 2010

Ty nemáš stimulační protokol? Mě to tam doktoři vždy psali, aby věděli, jak reaguju. Je ale pravda, že jsem moc dobře nereagovala, tak asi proto. Mě totiž stimulku o 3 dny prodlužovali... Pokud už máš druhé injekce, tak je vše ok. Neboj se a hlavně nepanikař 🙂

petra177
21. čer 2010

Gamb,to jsme na tom stejně, já taky nemám žádnou zprávu a ve stimulačním protokolu mám jen rozepsané injekce víc nic. Rokyta si vždycky něco naťuká do počítače a je to.

Luci, tak to máš už za pár.Je to neskutečný jak to letí, přímo neuvěřitelně. Může to být každou chvíli 😉 Moc držím palce, ať je všechno při porodu v pořádku 🙂

Janinam, půl roku uteče jako nic a ani se nenaděješ a budeš držet v ruce injekce 😉

Ili, držím palce na ultrazvuk.

Ach jo, tak za chvíli zas na noční,doufám, že bude dnešek a zítřek patřit mezi poslední 😉
Ostatní holky zdravím

pantomima
21. čer 2010

já měla protokol i na injekce před IUI, psalo se tam kolik si čeho píchám a jak to pop utz vypadá
😉