Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
18. zář 2010

Ahojky holky,

@l.u.c.i.e - malej je úžasnej a krásnej, nedávno si sem dávala fotky z porodnice a on už pomalu sedí. 🙂 🙂. Jen ať je pořád tak hodnej.

@adenka84 - oni IUI moc šancí nedávají. Vždycky říkají, že je jen 8-mi% pravděpodobnost, že se to povede. Já mám za sebou už 3 neúspěšné, a do papírů mi napsali, ještě jednou bez stimulace, pak zkusit stimulovanou IUI. tak uvidíme. Při první náštvětě se nás Švábek ptal, co bysme spíš upřednostnili, jestli IUI nebo IVF. Říkali jsme IUI, tak to chtějí ještě asi zkusit, ale stejně si myslím, že nás po dalším pokusu poženou do IVF.

Užíte si sobotu, u nás není ani teplo, ani zima, je zkrátka akorát. Přinesli jsme z lesa spoutu ostružin, tak jdu kouknout na net, co se z nich dá dělat...

adenka84
18. zář 2010

Hani, já vím, že u IUI není moc velká šance...proto nám po 3 nepodařeném IUI doporučili IVF, šli jsme do toho, protože jsme¨věřili, že se hned na poprvé zadaří...bohužel ☹

Měkte se hezky holky, zachvilinku odjíždím na oslavu narozenin....

pantomima
18. zář 2010

trénink se synovcem 😉

l.u.c.i.e
19. zář 2010

Dobré ráno,

@haaninaa, jojo, roste před očima... Je to neuvěřitelné... Za pár dní to bude rok, co jsem začala stimulovat na IVF.

@adenka84, jaká byla oslava? Užili jste si to?

@pantomima, se synovcem ti to moc sluší. Jak je starý? Brzo už budeš mít v náručí svého syna... Ane se nenaděješ, jak to uteče.

pantomima
19. zář 2010

@l.u.c.i.e cca 4 měsíce

adenka84
19. zář 2010

Krásné poledne všem,
Lucie, oslava byla skvělá..Společnost báječných lidí a spousta nových příjemných lidiček...prostě to bylo fajn...

Pantonima, snyoveček je krásný, ostatně jako každé miminko...
JDeme se napapakat a pak jdeme k našim, přijede sestra se synovcem, už se na ně těším... 🙂

haaninaa
19. zář 2010

Ahojky holky,

@l.u.c.i.e - já jsem začala na IVF stimulovat v půlce října, poslední den v říjnu jsem byla na odběrech a 2.11. ET dvou embrýsků, bohužel bez úspěchu. Čím víc se to datum blíží, tím jsem nervóznější, co jsem udělala špatně, že se to nepovedlo.

Dneska je neděla a mrška stále nikde. Ráno jsem si chtěla udělat test, ale nakonec jsem to nechala, počkám do středy a pak se objednám na gyndu na vyvolávačku. Pravděpodobnost, že by se to v srpnu povedlo a první měsíc jsem měla MS normálně, je asi nulová.

Užíjte si zbytek víkendu, já jdu zavařovat hrušky, zatím papa

sabcav
19. zář 2010

Ahoj 🙂 , nákup na burze se docela vyplatil, sice jsem z toho byla vyjukaná, jak to tam funguje 😕 , ale hlavně, že jsem něco pěkného a levného ulovila 😵 😉 . Včera jsem měla sraz ze střední, hlídal manžel a zvládli to s malou skvěle 🙂 , srazík taky fajn, takže jsem byla moc spokojená 🙂 .

sabcav
19. zář 2010

Nová kombinéza z CA za 10€ (normálně stojí v obchodě tak 1000,-, jinak použitá je na mmb kolem 500-600):
Naše eskymačka 😀

sabcav
19. zář 2010

@haaninaa hrušky, mňam 😵 . Ať mrška nezlobí a buď dorazí co nejdřív, anebo raději na nejbliších 9 měsíců vůbec 🙂

sabcav
19. zář 2010

@adenka84 to je super, že sis užila oslavu 🙂

sabcav
19. zář 2010

@pantomima moc ti to se synovečkem sluší 😵

sabcav
19. zář 2010

@l.u.c.i.e on by chtěl už sedět 😕 ? Tak radši buď nosit na ruce nebo nechat koukat na bříšku 😉 . Jako posazovat opravdu nee, toby měl špatný zádíčka, a v tomhle věku už vůbec 😨 , ani do polštářů ne 😉 . Andrej se naučila sedět až v 11 měsících, jako to je taky extrém, ale stejně moc neposedí, tak proto to nepovažovala za nutné se to naučit 😀 😝. Kam potřebovala vidět, tam si radši došla 😉

sabcav
19. zář 2010

@gambrinuska ad protilátky...je to blbý, ale s každým dalším těhu, i když to pak bohužel nedopadne 😢 😔 ☹ , tak si to tělo to pamatuje a nedělá s tím příště takové problémy, prostě si na to zvykne a protilátek je míń a míń...při ivf jsem měla nějaké injekce před opu a před et a po etu jsem brala do 12.tt prednison 😉 a zabralo to 😵 . No a mezi A. a T. jsem teď jednou taky měla pocit,jestli nejsem těhu...ale přišla silná ms, takže kdo ví, co to bylo...radši to moc neřešit 😉 .
Tu mutaci mám taky, takže doživotně žádná hormonální prášková antikoncepce a při těhu a šestinedělí ředění krve (buď anopyrin nebo nízkomolekulární heparin - fraxiparin apod. 😉 ). Ta mutace právě dělá potraty v raném počátku...takže snad to bylo u vás ono a teď , když už víte, co a jak, se tomu můžete vyvarovat a držím palce, ať se zadaří 😵 .

adenka84
19. zář 2010

@sabcav kombinézka je pěkná, andrejce moc sluší..je to pěkná holčička...
Také jsem dostávala před transferem injekce a prednison jsem užívala také...dost jsem po něm přibrala 4 Kg odts těško jsem je pak schazovala...Příště to tak budu mít také, mám to doporučené z imunologie, právě kvůli tí protilátkám...Píšeš, že u tebe to zabralo, tak budu doufat, že tomu bude tak i unás....
Gambrinusko, ty jsi také brala prednison, že?

sabcav
19. zář 2010

@adenka84 děkuju 🙂 , pěkná, ale taky občas zlobí a je pěkně akční : 🙂 -D 😝 . Hlavně jsem měla pocit, když jsem jí brala, že jí bude velká a ono ne 😕 😵 ...já taky po prednisonu přibrala, ale schodit se mi to nepodařilo...takže mám po 8 letech snažení a 3 přechodech a několikrát prednisonu o 20 kg víc než tehdy...njn, ale mimčo je pro mě důležitější 😵 , n ež postava 😉 . hlavně zastávám heslo, není důležité, co je navenek, ale hlavně co je uvnitř člověka 🙂 😉. Moc držím palce 🙂

sabcav
19. zář 2010

Zvíře vzhůru, krásný den všem 🙂

haaninaa
19. zář 2010

@sabcav - kombinézka Andrejce moc sluší, je to už velká holka. No, uvidíme, jak to dopadne. Při první návštěvě v Natu mi Švábek říkal, že mi kdyžtak něco píchnou, jako bych ty protilátky měla, ale Rokyta pak říkal, že se to zkusí jednou bez toho a při dalším pokusu, že to můžeme zkusit, tak si o ně řeknu, i kdybych si je měla zaplatit.
Holky, když jste zkoušely IUI, píchala jste si některá Puregon? Jak jste ho snášely?

haaninaa
19. zář 2010

@adenka84 - váhu já už neřeším, pohybuju je pořád +/-10 kg. Jen lituju ty moje záda, asi dost zkusí ☹

adenka84
19. zář 2010

Jasně, že mimčo důležitější než čupr postav, ale já jsem dost malý člověk 153 a tak je na mě káždé kilo na víc znát, proto, vždy po každém nepovedeném pokuse, držím dietu a cvičím o 106...tlustá prostě nechci být...Teď jsem si ji naordinovala také, mám dole 3 kg tak doufám, že do Vánoc schodím ještě alespoň 5 kg...citím se pak mnohem lépe a hlavně se soustředím také na něco jiného než na stále jen na to, že se nám nedaří..je to na budku, člověk si musí najít něco co mu pomůže alespoň trochu zapomenout...

gambrinuska
19. zář 2010

@adenka84 jo měla jsem prednison i ty injekce na ředění tak nevim co víc udělat, ale ted na to prdim, budu řešit až na jaře 😅

adenka84
19. zář 2010

Gambrinusko, my další pokus také asi necháme až po Novém roce..měla jsem se sice objednat už v srpnu, ale myslím, že se nic nestane..zdálo se nám, že nás do dalšího pokusu hnali hrozně brzy..prostě to teď necháme být a uvidíme...možná se dotoho vrhneme opět spolu.... 😀

Gambrinusko nejmenovali se ty injekce DEXAMED? ty jsem dostávala, před transferem mělo mi to pomoct udržet embria....na řadění krve jsem si píchla zase fragmin...ty asi také, ne?
zajímalo by mě jestli jste některá z vás dostával také ty injekce Dexamend a jestli se vám po nich podařilo otěhotnět?
Sabvac - neměla jsi je také?

sabcav
19. zář 2010

@adenka84 jj, to je ono, dexamed - 24 a 12 hodin před opu a pak 24 ´hodin a 12 hodin před et a těsně před et...dávali jsme je až při tom 3., úspěšném pokusu 😉

adenka84
19. zář 2010

Takže vám to zabralo! To je dobře, že alespoń niíkomu...Já jsem je měla teď na posled také, dostala jsem celkem 4, byli to takové štiplavé mrchy...budu doufat, že příště u nás také zaberou....
díky za pozitivní zprávičku...
Jdu rotopedit a pak asi lehnu k TV...
Mějte se hezky přeji pěkný zbytek víkendu...

gambrinuska
19. zář 2010

@adenka84 aden já jen měla ten fragmin, mohli by jsme zas zabojovat spolu 😉

douda
19. zář 2010

Ahoj holky
@l.u.c.i.e Maty s e má dobře už ho nic nebolí , ve středu můžeme jít poprvý na procházku , má být doma v klidu to je nadlidský výkon od rána do večera říkám neběhej , neskákej 🙂 , už se těší do školky 4 října pomaže4
@sabcav kombinéza princezně sluší , jsem zrovna dnes objednala Matymu 2 zimní komplety , bundu a oteplováky
Těhulkám pohodové těhotenství .
Snažilkám neboj te se holky určitě budete brzo těhulky 🙂

haaninaa
19. zář 2010

@adenka84 má měřím 158, taky žádná výška. V práci tomu říkají slepičí výška, blbci. Já tvrdím, co je malý, to je hezký 🙂 🙂 . Tvoji pevnou vůli jezdit na rotopedu obdivuju. Já budu dělat všechno kolem, jen abych na něj nemusela sednou, to jsi radši jdu na chvilku zaběhat se psem 🙂 .Je to dva roky, co jsem byla úplně nešťastná, že se mi váha nehýbe dolů, tak mi obvodák napsal prášky na povzbuzení hubnutí, jmenují se Apidex a fakt ta váha šla dolů, sice jsem se musela taky trošku omezit, ale za 3 měsíce dole 12 kg a když jsem je přestala brát tak jsem nepřibrala, což mě potěšilo 🙂. Adenko, ten DEXAMED, nevíš můžou užívat všechny ženský po OPU? Taky bych do něj šla, kdyby to pomohla. Já jsem věděla, že něco takovýho existuje, aby se embryjka udržela, ale nevěděla jsem, jak se jmenují. Někam si to musím napsat. Po novém roce, nebo asi spíš na jaře chceme jít do druhého IVF pokusu. Před týdnem se známý narodili dvojčátka, taky z IVF, holčička a chlapeček, tak mě to zase začalo povzbuzovat a zkoušet to znova. 🙂
Třeba se tam sejdeme všechny tři... 🙂

@douda - to je dobře, že se má Maty dobře. Udržet malý dítě v klidu, je nadlidský výkon..

Užíte si zbytek víkendu, jdu sklízet farmu na facebooku🙂 🙂 🙂. Jsem jako malá

adenka84
19. zář 2010

Hani,
mě ten dexamed doporučila Ulčová gallová na imunologii, protože mě našla v ovulačním hlenu nějaké ty protilátky a domnívala se, že je to ten důvod proč se nedaří..podle ní embria v sobě neudržím a tohle by tomu mělo zabránit!
Ty jsi ještě na imunologii a genetice nebyla?V natalartu tě tam neposlali?
Jinak na farmě jsem také zavylsá, jednou mě to kámoška ukázala a do té doby mě to drží..taková kravinka, které se těžko odolává... 😀 😀 😀

haaninaa
19. zář 2010

@adenka84 - ne nebyla, z Natalu mě tam neposlali, že to prý u mě nemá cenu, když máme darovaný spermijky a obvodní gyndař na mě koukal, jak kdybych spadla ze stromu, co to chci.
Jenže já už nemám farmu, ale jak říká kamarádka "sausfork" jako v Dallasu 🙂 🙂 🙂 🙂 .Blbina je to hrozná, ale já se na to těším jako malý dítě, baví mě to a uklidňuje 🙂 🙂

michamicha
19. zář 2010

@haaninaa já měla puregon a snášela jsem ho dobře narozdíl od clostilu...