Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

avant
24. lis 2010

ahoj sabcav, no vidíš, to bych mohla ještě zkusit. Díky 😉

sabcav
24. lis 2010

@douda vítejte doma 🙂 , malá je krásná 😵 . škoda, že se nechce chytit, ale když máš dost mlíčka a můžeš odsávat, tak je to taky dobré 🙂 . Snad zesílí a časem se to naučí být normálně u prsa 🙂

sabcav
24. lis 2010

@avant není zač, já jako těhu skoro nic nesmím, takže u mě je výběr značně omeezný, ale oscillo nebo případně paragrippe mi už 2* během těhu zabralo 🙂 . A jeslti můžu poprosit, když na mě odpovídáš, tak dej "odpověz" nebo napiš před můj nick zavináč @, abych to pak měla zvýrazněný 😉 . Moc díky 🙂 , málem jsem to totiž přehlédla 😉 . Hlavně se uzdrav a příště chytej už jen ty správné bacily 😀 😉 .

sabcav
24. lis 2010

@gambrinuska já bych se řídila intuicí nebo telepatií, podle svého vnitřního pocitu 😉 . Určitě ne od ledna do března, když už budeš doma na neschopence po etu (teda jeslti budeš na neschopence 😉 ), tak abys mohla chodit ven na procházky, nebo někde relaxovat na zahradě v lehátku a číst si a jezdit na výlety, aby ses na to tak nesoustředila a odpočinula si 😉 . Jinak Andy je počatá 31.7. a Terka kolem 10. června 😉 ( u T manžel kopal kanalizaci a zřejmě jak byl celé dni v tom výkopu, tak byli spermoni u ledu a povedlo se 😅 , možná to někomu přijde jako kravina, ale je dokázán vliv teploty na mužskou plodnost - i ulčová gallová doporučuje před sexem sprchovat varlata co nejvíc ledovou vodou 😉 ). Moc držím palce 🙂

sabcav
24. lis 2010

@pantomima bříško parádní 😵 , a ať je malému brzy líp 🙂 .

avant
24. lis 2010

@sabcav ..............takhle 😀 😀 😀 , koukám, že mám značné nedostatky, budu muset svoji návštěvnost nějak polepšit a zdokonalit si své koníkovské vychytávky 😀 😀 😀

sabcav
24. lis 2010

@l.u.c.i.e gratulace k plazení 🙂 , manžel se taky plazil a pak lezl jako rak 😀 . Jinak dávej pozor, aby používal obě 2 ruce i nohy stejnoměrně, u andí jsme to asi podcenili, a šla dopředu vždy jednou rukou a tu druhou si dávala pod sebe pod hrudník, aby jí to šlo lepší, a i jednu nohu jakoby táhla za sebou a pak měla výrazně osvalenou jen tu jednu půlku těla a museli jsme to pomocí rhb srovnávat ☹ . Ale to určo není váš případ 🙂 , to já jen tak, abys věděla, na co dávat bacha 😉 .

sabcav
24. lis 2010

@avant skvělé 😵 , to je ono 🙂 , díky 🙂 😉 ...takhle hned vidím, že mi odpovídáš, i v tématu, ale i úplně nahoře máš "zmínky o mně" 😉

gambrinuska
24. lis 2010

@sabcav snažim se odpovídat podle návodu 😉
loni jsme byli přelom červen/červenec a byly t y šílený horka a to mi moc nevyhovovalo-doma by mě nejradši Mary přivázal za nohy ke stropu, ale dík moc za názor 🙂
jen jsem myslela jestli nevíte o nějakých statistikách plodnosti 😅

terka82
24. lis 2010

Ahoj holky. Tak dneska už jsem nevydržela. Spíš jsem to potřebovala, abych se trochu uklidnila. Teď aspoň vím, jaký je momentální stav. A teď k výsledku. Normálně v limitu se objevil slaboučký duch. Po chvíli to bylo docela dobře vidět, ale teď už nic moc. Ono taky ráno za tmy, večer za tmy a pak tu při umělým světle lovte nějaký duchy... Každopádně zatím pššššt, ať to stěstíčko malinkatý nevyplašíme. 🤐 Pokračování v pátek nebo v sobotu.

@l.u.c.i.e co malý, už je mu líp?

@douda sluší vám to. Snad to kojení ještě zmáknete.

@gambrinuska tak když to klapne, tak udělam den otevřených dveří 😀
Takhle krátký cyklus jsem měla asi 2x v životě. Jen tak dál. 🙂
Taky bych do toho šla někdy na jaře. 😉 Co se statistik týče, tak mě říkala moje gynekoložka, když jsem byla na kontrole po té první revizi, že mají vždy začátkem roku nejvíce potratů... 🙄

@vendulak mam to naopak, teď když vím, na čem jsem, tak jsem klidnější. celou noc jsem se budila, no děs... takže dneska budu zase klidně spát. Opatrná jsem. Děkuju. 🙂
Se svatbou vás chápu... Tak budeš mít jako nevěsta i vlastní družičku nebo družbu. 🙂

@jedna11 nenapadlo mě to, bych ti to jinak řekla. já si totiž myslela, že to je běžný postup, že nejdřív berou na konzultaci. Proto jsem i psala, že bych nečekala na MS, ale objednala bych se hned. Možná to tak dělají jen u nás, co potřebujeme nějaké ty léky, když není ovulka přirozeně. A nechceš si před Vánoci teda vyřídit aspoň tu kultivaci a po novém roce můžete jít do pokusu? Užiješ si krásné Vánoce, poslední ve dvou a pak hurá do dalšího pokusu.

@pantomima už 14 dní? to neni možný. Snad bude brzo fit. 😒
Poporodní břicho super.

@m.evzenie snad jsem to pochytala všechno... 😕 😅
Těšim se na foto.

@sabcav teda tys měla dneska den. Zítra držim palce na kontrolu. 😉

terka82
24. lis 2010

Áááááá, vypadá to, že se v délce příspěvků dostávám opět do kondice. 😀

pantomima
24. lis 2010

@terka82 jj, zase se lepšíš 😀 a jinak 🤐 🤐 🤐 , potichoučku, polehoučku držím pěsti 🤐 🤐 🤐

michamicha
24. lis 2010

@terka82 potichounku držíííím 😉 😵 😵

sabcav
24. lis 2010

@gambrinuska jé, já s tím odpovídáním nějak nechtěla prudit 😉 ,ale když pak se může stát, že to prostě přehlídnu, tak aby to nebylo nějak blbě pochopený, že třeba někomu neodepíšu 😉 🙂 . Tak v tom případě duben, maximálně květen, nebo potom září, říjen....po dovče, ale to mi přijde zase dlouho ☹. Tak ten duben, květen to jistí, ne 😀 😉? A nebo to nejlépe nebude vůbec potřeba 🙂

sabcav
24. lis 2010

@terka82 super 😵 , ale zatím pšt 😉 ...a délka tvých příspěvků je odzbrojující 😀

l.u.c.i.e
25. lis 2010

Dobré ránko,

@sabcav, jééé, dík za upozornění. Samotné by mě to nenapadlo. Ručičku pod hrudníčkem má vždy po přetočení, ale během chvíli jí vyndá, aby mohl na hračky 🙂 Nebo si cucá obě ruce či se snaží někam dostat, ale spíše se vzdaluje 😀

@terka82, polehoučku gratuluju a moooc držím palečky, aby vše bylo jak má... Na tvé příspěvky nikdo nemá. Možná ještě @sabcav, ale ta to mo na více částí 🙂
Malému je lépe, za to mě se furt ten chrchel drží. Už aby bylo po tom...

marketa137
25. lis 2010

Ahoj, tak
@terka82 potichoučku gratuluju a držim pěsti 🙂 .

včerejší hlídání šlo docela dobře, jn manžel byl překvapenej jak je kamarádky malá šikovná 😉 a hlavně veliká oproti Tomíkovi 😉 . jen říkal aby ho za 20 let nezalehla 😀

@l.u.c.i.e to je fajn že je malýmu už líp, v tomhle počasí to bude asi pořád 😒 a snd i Tobě bude brzo líp 😉

gambrinuska
25. lis 2010

@sabcav neboj taky jsem to brala s humorem 😀

@terka82 no konečně se zas dostáváš do formy 😀 jo a jinak pšttttt gratulka 🤐 😵

ilca1
25. lis 2010

Terezko moc moc držim palečky 🙂
nestíham dočítat Eli mě teď po jídle nějak víc ublinkává tak pořád chovam 😎

jedna11
25. lis 2010

Terko, diky tobe jsem tam naopak znovu zavolala a trefila prijemnou sestru a s tou jsem se domluvila na kultivaci ted v pondeli, to bych jeste nemela mit MS, takze by to melo byt v pohode. Ja bych prave moc chtela aby to vyslo v prosinci, protoze budu mit dost volno a mohla bych opravdu odpocivat a nestresovat se. V lednu jdu s malym do nemocnice na mandle, tak to urcite na ket nepujdu, pak jedeme na hory, v breznu fofr v praci....... takze prosinec pro me nejlepsi. ALe mam takovyho osklivyho tucha, ze budu mit zase chlamydie pozitivni, tak z toho opet nic nebude.
☹ Jinak taky potichounku gratuluju. a preju at tentokrat je mas v brisku 9mesicu. Moc drzim palce.

Gambrinusko, a co vy? asi jsem nejak prehlidla jak pokracujete vy? ty si byla na imunu a genetice? vysledky uz mate? a kdy planujete druhy pokus?

Pantonimo, Oskarek je opravdu krasnej. Kdyz se tam divam na fotky, tak si rikam, ze vubec neni mozny, ze byl nas malej taky jednou takovyhle miminko.

terka82
25. lis 2010

Ahoj holky. Děkuju za palečky. Na gratulace je ještě brzo. Jeden duch na testu u mě nic neznamená. U mě nic neznamená ani krásně pozitivní test, ani pozitivní krev, ani srdíčko. ☹ Zatím jsme(možná) jen na začátku dlouhého boje. 🤐

Jinak dnes nic nového. Kromě nafouklého břicha a větrů 😅 se žádné příznaky nekonají. Ráno mě trochu rozhodil čípek. Sice byl furt vzadu a tužší, ale nějak to bylo jiný(za chvíli půjdu zavést utrouš, tak ho musim zkontrolovat). Takže jsem furt čekala nějakou pohromu. Celý den lítám na WC na kontrolu, už si přijdu jako blázen. Dneska jsme s kolegyní něco dohledávaly, takže jsem hodně času stála. Předtím jsem si ale musela zavést utrouš, takže si dokážete představit, jak mě vytékající utrouš dokázal deptat. Od rána nosím v kalhotech tampon... 😖 Zítra ráno to asi znova prubnu, tak uvidíme, co se tam děje.

@l.u.c.i.e to je dobře, že už se malej lepší. 😉 A ty taky koukej vyhnat bacila.

@ilca co to ublinkávání? snad to Elí brzo přejde.

Já si nemyslim, že jsou mé příspěvky moc dlouhé, ale jak tu nejsem celý den a reaguju pak na spoustu věcí, tak se to nasčítá. 😀

@jedna11 to je super, žes natrefila na milejší sestru a že ti vyšla kultivace ještě před MS. To je paráda, krásně to ještě před Vánoci všechno stihnete. Mam radost a držim palce, ať jsou výsledky OK a potvůrky v trapu. 😉

l.u.c.i.e
26. lis 2010

Dobré ránko,

holky snad máte pravdu a už nás to nachlazení pustí. Malej už naštěstí nekašle a ani ho nemusím tolik odsávat... Jen mě se ten chrchel drží 😖

@ilca1, stále malá ublinkává. Třeba je to tím, že moc hltá...

@jedna11, to jsou skvělé zprávy, že bude brzo kultivace. Toto všechno stihnete, jestli bude vše ok. Držím palečky aby bylo a vám se zadařilo 🙂

@terka82, tak co? Mě je to jasné, že si oddychneš až kolem 16tt, kdy budeš mít všechny vyšetření za sebou a miminko bude zdravé... Moooooooc ti držím palečky, aby už to konečně vyšlo.

m.evzenie
26. lis 2010

Ahoj holky,
Terko, pšt, držím moc moc palce.
Lucko, tak snad už i tebe ten kašel brzo přejde.
Jedna, to je dobře, žes natrefila na příjemnou sestru, držím pěsti, aby bylo vše ok.

adenka84
26. lis 2010

Ahoj holky,

no koukám jak se to tady rozjelo s těhulkami...
Vendulko gratuluji, moc ti to přeji....držím pěsti ať je vše v pořádku...
Terezko, u tebe raději s gratulací ještě počkám...však víš.....držím ti mocinky moc palečky zasloužíš si to už jako sůl....
no a mi zbytek snažilek musíme ještě stále bojovat dál....snad se také brzy dočkáme, i když letos to už asi nebude...

adenka84
26. lis 2010

Jiank holky, já už stříhám metr...už jen pár dní a budu doma....
Moc se mi tu líbí, určitě se mi bude po tom všem stýskat, hlavně po těch miloučkých lidičkách...ale, abych řekla pravdu se už moc těším domů....všude krásně, ale doma nejlépe...
Těším se na předvánoční atmosféru, až si budu čanřat byteček, péct cukroví, byli dárečky.....

Pan doktor, mi řekl, že do 14 dnů mám mít kontrolu v Natalartu a domluvit se s nimi na dalším pokusu...
svůj názor mi sice řekl, ale že pokud mi doporučí další IVF, tak to mám zkusit, nemám se toho obávat, že prý mé tělo znají lépe než já...a že pokud se nezadaří, tak mě rád příští rok opět uvidí...
tak se nechám překvapit, v Natalartu totiž ani neví, že jsem do Lázní jela, nikomu jsem to neřekla 😀 ...tak uvidím objednám se na konzultaci a až pak to jednomu z doktorů řeknu...

mějte se krásně holky, pádím jdu na masáž....přeji pěkný víkend, také v Plzni sněží? Tydy už přestalo, ale sníh se drží, je tu krásně papapa...

gambrinuska
26. lis 2010

🙂 Ahoj Aden, tak jsem zvědavá co ti všechno v Natu řeknou 😉 tady dneska nesněží a ani nikde moc neni, ale u vás možná něco bude 😉 známej z horšáku přijel s bílým autem

rampepurda11
26. lis 2010

Ahojky holky,
tak dnes se oficialne radim mezi VAS🙂 Byli jsme prvne v Natalartu a musim rict, ze jsme domu jeli s dobrym pocitem. Povidal s nami Rokyta, je to moc mily pan doktor, me hned udelal kultivaci a v pondeli mam prijit na krev, pac by zitra mela dorazit mrska... Pak uz jen manza na spermiogram, ja na UTZ a rozhodne se co s nami 😉
Takze moc dekuju za rady, pac diky Vam jsme se rozhodla pro Natal a citim, ze jsem se rozhodla dobre🙂

@terka82: Moc moc drzim palecky 😉

@adenka84: Lazne si moooc uzij🙂 Musim priznat, ze ti je trocku i zavidim, ja bych tam jela hned 😉 Kdypak se vracis domu?

@douda: Moc gratuluju k malicke a preju at ti dela jen samou radost a krasne roste🙂

Musim k Vam ted chodit casteji, abych vedela, co se deje noveho 😉 Vsechny moc zdravim 🙂

terka82
26. lis 2010

Ahoj holky. Tak nenesu dobré zprávy. Dnes jsem 10 dní od transferu a na testu stejný nebo slabší duch než ve středu. I minule, když to bylo špatné, tak jsem měla testy silnější. Včera večer byl čípek dole, takže jsem čekala, že to ráno dostanu, ale do rána zase doputoval nahoru, ale stejně žádnej šlágr. Tenhle boj je asi prohranej... 😔

Jdu si dát sprchu, zavést utrouš a zkotrolovat čípek a asi půjdu chrnět. Přeju hezký víkend. 🙂

adenka84
26. lis 2010

Terezko, nevěš hlavu...však sama víš, že zázraky se dějí...nebuď skeptická, třeba to nic neznamená a vše bude OK...
Přeji ti krásnou dobrou noc a nesmutni, nic není ztracené....

😔 😔 😔