Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
19. bře 2013

@amy75 ahojky, strašně moc držím palce, abys v pátek z krve hlásila krásné hcg!!! Bohužel je to vždycky sázka do loterie a i když všechno probíhá, jak má, výsledek je vždycky překvapení. Jsou to hrozný nervy, ale věřím, že všechny budeme za to všechno, co absolvujeme, odměněné úspěchem 🙂 .

mufmartik
19. bře 2013

@alba1 ty jo, tak to je tvůj muž docela statečnej, že do toho jde! Au au.... Je fajn, že nic nevzdáváte, někdy je ta cesta k mimču holt strašně moc těžká, ale když se podaří, na všechno okolo se zapomene a mimčo si pak budete náležitě užívat 🙂 .

mufmartik
19. bře 2013

@l.u.c.i.e Luci, na tebe myslím pořád, je mi jasný, že nervozní musíš být, i když se takhle krásně zadařilo. Kdy jdeš na ten utz? Snad se pak aspoň trochu uklidníš, když uvidíš mimča(mimčo), že si vesele lebedí v bříšku 😎 .

l.u.c.i.e
19. bře 2013

@mufmartik, to máš pravdu, že se trochu uklidním, až mimčo(a) uvidím na UTZ. Hlavně, aby bylo vše v pořádku a snad už bude i srdíčko(a). Jinak jdu na UTZ přesně za týden. Tento týden nějak rychle utíká, tak snad to bude pokračovat i nadále.
Co ty? Jak se máš?

ilonaat
20. bře 2013

Ahoj holky, tak jsme včera byli opět v Plzni a jako pokaždé v poslední době, opět zbytečně !!!! Tentokrát snad ještě horší, než normálně. Mám z toho tam jen a jen horší pocity.Cekali jsme hodinu, než jsme se dostali na řadu, podotýkám, že jsme tam byli jen my 🙂. Pan dr. Bouse o nás věděl celou dobu a chodil kolem nás a nic !!!! No, to až tak nevadí. Seděli jsme pět hodiny v autě, no tak jsme seděli dál. Ale když jsme přišli do ordinace, tak jsem předala jen propoištěcí zprávu z nemocnice a pan dr, řekl, že se bude těšit na další kolo a už byl nervózní, protože mu zvonil telefon. Nooooo, jenze me zajimalo, co by jako bylo dál nebo jak, tak jsem se začala ptat a jak rychle jsem zacala, tak jsem radej prestala, protoze jsem mela pocit, ze pana doktora svyma dotazama obtezuju. Noooo, co na to rict. Jeli jsme se v podstate podivat, jestli pan dr. vypadá porad stejne. Aaaaaach joooooo.

@l.u.c.i.e Ahoj Lucinko, jsi zlata, ze na me myslis, zacinam byt cim dal vice zoufala. A jak se mas ty? Koukam, ze fajn, tak jen tak dal, at jste zdravi a jen prospivate 🙂

gambrinuska
20. bře 2013

@ilonaat 😖 tak tohle bych asi vzdala a zklusila se objednat se všema zprávama do smetanky,uviídš co ti řeknou nebo poradí tam nebo jiné centrum 😔

alba1
20. bře 2013

@ilonaat počkej a to Ti jako nic neřekl? Vždyť ví, že jedete takovou dálku... 😒 tak to jste mohli řešit po telefonu, ne? tak to nechápu...a co budete dělat dál?
@mufmartik jo to máš pravdu obdivuju, že do toho jde...tak snad to nebude zbytečné...
@l.u.c.i.e tak jsme dneska byli v Plzni, tak jsme k těm injekcím decapeptylu dostala ještě další injekce a ty začnu píchat od pátku a to Gonal a Merional...no a další postup jsou kontroly a 2-3.4. odběr vajíček a můj muž Tesa Mesa...dneska jsme měli Dr. Bouše a musel ze mě být trochu na prášky...prostě jsem se pořád na něco ptala, takže mu nezbývalo než odpovídat... 🙂 a byl docela hovorný 🙂 jinak máme vždycky Dr. Rokytu...tak uvidíme co v úterý jak to poroste...

ilonaat
20. bře 2013

@alba1 Noooo, presne tak. Ja jsem to nepochopila taky a uz jsem se fakt nas-ala...... Co budeme delat dal? Jeste tam jedeme opet za ctrnact dni, kvuli ukonceni neschopenky, protoze pak dr. mi ji proste nemohl ukoncit ted a dat mi ji a poslat ji az k poslednimu. To by byl asi obr problem....no a dal? Zmenime CAR !!!!

alba1
20. bře 2013

@ilonaat počkej a to Ti to jako nemůžou poslat? kvůli ukončení pojedeš 5 hodin? A nebo ať Ti to ukončí a někdo Ti to vyzvedne...ne? ty jo tak to jsem docela v šoku, co tady popisuješ...

l.u.c.i.e
20. bře 2013

@ilonaat, tak to je teda fakt sprosté jednání, zvlášť když ví, že jezdíte 5 hodin. Nechápu, proč nemohou ukončit neschopenku? Nedivím se ti, že potom to chcete změnit CAR. Je mi to líto, že jsou furt nějaké komplikace. Ach jo!

@alba1, Gonal a Merional jsem píchala naposled taky, tak snad ti hezky porostou folikuly. Za chvilku půjdete na OPU a doufám, že mužovi najdou nějakou zdravou spermijku. Moc držím palečky.

ilonaat
20. bře 2013

@alba1
@l.u.c.i.e Noooo, snazili jsme se mu vysvetlit, ze kdyz chci tedy nechat neschopenku do konce mesice, at mi tam da razitko, napise datum konce mesice, ja jim to tam tez podepisu a poslou to tez posledniho v mesici. Stejne, tu cast, kterou posilaji zamestnavateli mi mohl taky dat, protoze muj pritel je rovnou muj zamestnavatel a byl tam se mnou.... No neeeee, ze to musim podepsat a blbe ble ble.... ze to je komplikovane....A jako jak moc je komlikovane, odeslat cast pro socialku az posledniho v mesici? No uz jsem se o tom tam dal nechtela bavit, protoze uz bych ho poslala do řitě. Taky jsem se chtela zeptat, jak to u nich maji cizinci, kteri tam dojizdeji, jestli jsou samoplatci a nebo natalart spolupracuje i se zahranicnimi pojistovnami.
Na to mi nebyl schopny odpovedet, ze to jsou duverne informace klientu, nacez uz jsem vazne mela na mále a skocila bych nejradej po nem pres ten stul. Tudiz kdyz je to tak duverne, zjistila jsem si sama, ze cizinci jsou v natu samoplatci a az pote si to oni vyrizuji v zahranici se svoji pojistovnou. To jsou ty duverne informace.......
Noooo...proste mazec. Tak jsem si rikala, ze kdyz uz nic, tak alespon kontrola po te revizi......a k te mi rekl, ze je to v pohode, ze by to bylo zbytecne, kdyz me kontrolovali v nemocnici.
Ano, udelali revizi, pote me propustili a nic jineho se nedelo. Tak se me zeptal, jestli me neco boli!? No tak jsem rekla ze nic a on na to : Nooo, tak vidite!!!! Mela jsem faaakt dost.
Potom chtel vysledky z histologie z nemocnice. V nemocnici mi ale rekli, at si kvuli tomu sam Bouse zavola. Tak to mi rekl ze nepripada v uvahu, ze to je mu k nicemu, ze je potrebuje mit v ruce, tak at se pro ne laskave stavim v nemocnici. ahaaaa, tak oni asi neznaji mail nebo neco podobneho.
No proste ne!!!!!!! Tam jsem vazne skoncila. Ja se nepotrebuju jezdit na doktora divat miliony kilometru!!!! Se muzu stavit u sousedky. Ta ma vedle nas sice jen ordinaci oční, ale třeba ta by mi rekla vic 🙂 v "rakoustine" nez Bouse cesky.
A kdyz se jeste Petr ptal, kdyz uz nas sunul k vychodu, jestli nas treba posle na tu imunologii a genetiku, tak uz mel v ruce ten zvonici mobil a rikal Ne ne, to neni nutne a prominte, uz mam hovor.
Faaaakt nevim, co si o nem mam myslet. Jsem myslela, ze vyskocim z kuze. Jsme na sebe s Petrem nevericne koukali a ja jsem se ho ptala, jestli tady kvuli tomu jsme se trmaceli 7 hodin autem ( i s prestavkama pro psa atd..) ? Nooo, Petr neoplyval ani humorem svym vlastnim, ze i z veci zdanlive k nicemu mi vykouzli usmev na tvari......tentokrat byl vazne v soku a uznal, ze zmena centra opravdu nebude od veci, i kdyz to budeme mit jeste o 200 km dal a nemame radi zmeny v takovemhle pripade. Vybrali jsme totiz Brno. Jeste jsem uvazovala o tom Institutu, tak se rozhoduju jestli jeste tam a ebo rovnou Brno. Nejsem si ale jista tim, jestli se mi v Plzni pokazde neudela zle. Natalart je podle me vazne sestava na jednicku. Na recepci ropucha a doktor němej 🙂 🙂
Zaplat panbuh za ty ostatni, kteri tam jsou a vse to zachranuji. Tem i ode me patri velke dik, i kdyz jsem nemela bohuzel tu cest se nima vidat pravidelne 🙂 Zezacatku jsem tam byla nadsena, ale ted se mi nejak otevrely oci. Doufam, ze vsechny ostatni budou mit vetsi stesti nez ja a komunikace tam nebude na mrtvem bode. Od te se celkem hodne veci odvíji.
No nic, sorry holky, ze jsem se tu takhle rozepsala, ale to bude asi ten vztek a bezmoc, se kterou jsem vcera totalne unavena prijela domu.
Tak se opatrujte, myslim na vás. 😀

l.u.c.i.e
21. bře 2013

@ilonaat, úplně zírám. Ještě, že jsem se s doktorem Boušem viděla minimálně, i když teď naposled mi dělal OPU a ET. Jinak předtím skoro vůbec. Měla jsem více Švábka a Rokytu. Vůbec se ti nedivím, že po tomto chcete změnit CAR. Udělala bych to stejné.
Proštěte si stránky obou center, případně si zavolejte či pošlete mail a uvidíte, jaký na vás udělají dojem. Každopádně trvejte na genetice a imunologii, ať si zase zbytečně nevyplejtváte pokus.
S tou neschopenkou jsmi mi fakt dostala. Nechápu to, proč kvůli tomu si musíte plýtvat čas i peníze. Aspoň, kdyby to poslali poštou! To byl vrchol.
Je mi fakt líto, že s nima máš takovou blbou zkušenost, ale plně chápu tvé rozhořčení.
Taky tě mohl prohlídnout po revizi, jestli je vše ok.
Což mě vlastně připomíná, že když jsem šla prvně k nim na UTZ s malým, tak jsem narazila na Boušeho. Ptám se ho, jestli je vše v pořádku, protože ve mě jezdil a mlčel. Řekl mi, že tam druhý plod nevidí, že první plod nemá ještě srdíčko a že kdybych začala krvácet, tak ať jedu na pohotovost, jinak že je vše ok. No a za 2 dny jsem opravdu začala krvácet. na pohotovosti mě uklidňovali, že je vše ok, že miminko už má srdeční akci, že ze mě odešla sraženina pravděpodobně druhého miminka. Taky mi to doktor Bouše mohl říci rovnou, že? Tak to je zase má zkušenost s panem doktorem.

@amy75, na zítřek ti držím palečky, abys nám tu napsala krásnou hodnotu hcg. Moc na tebe myslím a stále mačkám palečky.

mufmartik
21. bře 2013

@ilonaat ahoj Ilčo, no já taky teda zírám! To je jednání, na blití, fakt... Jako by sis toho poslední dobou nezažila dost i tak. Já tam tohle zatím opravdu nezažila, ale asi to bude tím, že s Boušem jsem se potkávala minimálně a ostatní dva doktoři byli v pohodě. Vím, že jednou jsem tam taky čekala přes hodinu, ale asi dvakrát mezitím přišel dr. Švábek a omlouval se, pak se znovu omlouval v ordinaci, tak se to dá pochopit... Jako fakt si to ty musíš vyžrat do poslední kapky, nechápu proč 😖 . Už jenom to, že tě neupozornil na ty čtyři pokusy v případě jednoho embryjka... tohle mně řekli hned na první schůzce a potom ještě několikrát znovu. Ale pravda, neměla jsem Boušeho. Takže ve vašem případě bych vůbec neváhala a honem jinam! My jsme ti, kvůli kterým oni fungujou, tak si můžeme vybírat, co nám vyhovuje a né, aby se někdo takhle choval! Já taky uvažuju, jestli nezkusit teď Smetanku, né proto, že bych tady byla s něčím nespokojená, fakt nemůžu říct nic špatnýho, ale zase proč nezkusit něco jinýho... Možná teď zůstaneme ještě na jeden pokus v Natu, a kdyby to nevyšlo, tak určo bych šla na ty zbývající dva jinam. No ještě uvidíme, až budeme mít hotový výsledky z imunologie, pak se nějak rozhodnu, jestli se objednám tam nebo tam. Přítel tohle nechává na mě, kam mu řeknu, tam přijde, my máme Natalart kousek z domova a Institut mám zas skoro za rohem od práce 🙂 . No nic, v tvém případě je to jasný, zkuste něco jinýho, tohle fakt nemáte zapotřebí. Jako nechápu, že s váma ani neprobral tu možnost genetiky, imuna nebo vůbec, co bude dál... Já to všechno s Rokytou probírala hned ten den, co jsem byla na krvi, a to jsem tam přiběhla ještě pozdě odpoledne, takže už na mě čekal převlečenej v civilu a vůbec nebylo vidět, že by mě už chtěl nějak vyhánět... Fakt je mi líto týhle tvý zkušenosti, takových kilometrů sem jedete a takovej přístup. Ách jo ☹ .

mufmartik
21. bře 2013

@alba1 tak to už se vám to hodně rychle blíží 🙂 . Vajíček bude určitě dost, velikonoce jsou na vajíčka opravdu plodná, tak to určitě bude tak i u tebe 😀 . Držím palce, aby všechno probíhalo, tak jak má!

ilonaat
21. bře 2013

@mufmartik
@l.u.c.i.e Jj holky, Luc, tobe se zadarilo, tkze ted uz jen klid, ale kdyz jsem se vazne hloubeji ted zacitavala do jinych diskuzi a center, zmenime CAR stopro. Uz jen kvuli uspesnosti. Napr. prodlouzenou kultivaci v Plzni v Natu delaji snad jen ojedinele. Jen proste kdyz vidi, ze to to emryo vydrži stopro, jinak ti ho radej vrznou zpet. Cetla jsem take, ze preave v laboratori je u nich problem, ze to tam moc neumeni. Neumeji vypiplat to embryo do stadia blastocysty, coz ja uz rozhodne chci. To ve Smetance dokazou skoro vzdycky. Uz nechci zazit, ze budu mit malo vajicek a nakonec z toho dve emrya, ktera se mi tam radej vrznou nez aby odesla. A taky jsem hodne cetla, ze lepsi je , davat jen jedno, ze ani tak nejde o pocet emryi (v uspesnosti), ale spise o pocet transferu. No uvidime, co zvolime. Dame se do toho znovu az v lete. Potrebujeme se z tech cest a tohohle vseho vzpamatovat, chceme zajet na dovcu a uvidie. Taky jsme ditky tomu cestovani utratili tolik, ze nas to stalo vic, nez samoplatce ☹
A ted holky otazka. Jak to mam udelat se svoji dokumentaci? Tu by mi meli v Natu dat, ze? Myslim, ze je na to nejaky zakon i. No, nechci strasit, ale uz se radeji na ne pripravuju od nejhorsi mozne varianty.
Zavidim vam, ze jste meli Svabka a Rokytu.....ti jsou prej skvely. Ja mela Svabka jen jednou na ultrazvuk a byl skvely. Jsem zirala jako blazen, jak na me mluvil. Jak jsi rikala Luci ty, Bouse u toho ani nemluvi 🙂 🙂
Martinko, taky rozmyslej dobre, at uz te taky nestihne neuspech. Uz toho mas taky dost za sebou a my uz si obe ted pujdeme jedine pro uspech !!!!! Jasny???
Luci, ty potom zase pro treti a ctvrty a tak dááááál 🙂 🙂 🙂 Ted to vezmes rovnou trema jednou ranou. 🙂 To by byla sranda, kdyby se ti jeste rozdelily, coooo??? 😲
Sorry holky za to moje psani. Bez hacku a carek...blbe se to cte a jeste preklepy. No jo, jsem zbrkla a misto abych pustila pocitac, datluju to pres telefon a to je taky o nervy. ale zjistuju, ze ja uz asi vydrzim vse. Ja takovej nervak a me uz nevytoci ani blby reci Petra 🙂 🙂 Nebo ze by blbe nekecal? Hmmm, to musim vecer zjistit 🙂

beruskkka
21. bře 2013

@ilonaat Hezký den,taky mě to mrzí, že jsi měla takové otřesné zážitky, ale já už se opravdu nedivím ničemu....Mě se ted naposled Ropucha ptala, koho chci takže jsem řekla Švábka nebo Rokytu. Myslím si, že kdyby jsi měla je, že by to asi nebyl takovej průser...škoda, že je Bouše takovej, na mě prvním dojmem působil sympaticky, ale prostě moc nemluvil a když jsem to pak mohla porovnat, tak rozdíl byl náramnej....Tak budu držet palce, aby jste vybrali dobře, v Brně je prý dobrý Helios, Reprofit i Repromeda, dělají tam právě i to PGD. Psala jsem si s Mudr. Veselou z Repromedy a prý je možné i transportní režim, tj.stimulace v Natu a odběr vajec, et, pgd v Repromedě, což by pro mě možná připadalo v úvahu. Ve Smetance mě řekli, že PGD bude stát cca 100 000 Kc, přitom v Repromedě prý stojí 18 400, ale to psala dívčina na jedné diskusi, je možné, že tam byla spoluúčast VZP, to nevím.
Já jdu příští týden do Natu, domluvit se.....a jinak jsme ještě obj.do Gennetu v Praze na genetiku týkající se mé choroby....Tak jsem na to zvědavá, konečně mě snad řeknou co potřebuju vědět.
Nejhorší je, že se člověk musí pídit po informacích sám a ně, že k nim přijde na místech k tomu určených......že.... 😵

werinka1
21. bře 2013

@beruskkka Jen jsem chtěla sdělit informaci, že v Heliosu je PGD úplně zdarma - pojišťovny VZP, ZPMVČR a pak myslim Oborová a ještě jedna. Mají to na stránkách. To jenom abyste zbytečně nevytáhli jinde prachy když to není nutné..... 😉

werinka1
21. bře 2013

@ilonaat Ahojky, koukam, že to byl zas vejlet viď 😠 Hrůza. Ale hoďte to za hlavu! Určitě bude dobře když si dáte pauzičku, dovolenou a pak pěkně do nového centra. Ale jestli můžu trošku poradit....třeba do Heliosu, vlastně dá se říci i jinam, já bych se objednala hned alespoň na pohovor a základní vyšetření krve. Ono se totiž může stát jako u mě, že se přijde na nějakej zádrhelík (ne že bych ti to přála) a pak budete muset podstoupit další vyšetření, nebo třeba jako já musela nasadit minimálně na tři měsíce dietu (kterou teda držím stále, ale tři měsíce před dalším pokusem jsem musela čekat) a pak se to všechno prodlužuje a čekáš a čekáš....Pokud to ale bude všechno ok, klidně můžeš říct, fajn, teď ale chceme ještě chvilku než začnem s další stimulací. Takhle jsme to měli také naplánované, dáme si oddech a nakonec jsme si ho kvůli té mojí zjištěné celiakii stejně museli dát. Ale to je jen rada na okraj.....udělejte jak se vám to bude hodit a zdát jako nejlepší varianta. 🙂

ilonaat
21. bře 2013

@beruskkka Ahoj.....no, otřesné zážitky už jsou doufám za námi a teď už snad bude vše, tak jak v těchto případech být má. Jsme už tak nějak rozhodnutí pro Helios. Na nás se bohužel ale PGD zdarma nevztahuje, máme totiž pojišťovnu 205 (česká průmyslová zdrav.poj.) a k té se to hrazení netýká. Ale i tak, co jsem si u nich přečetla je podle mého názoru nebe a dudy ve srovnání s Natem.
Bouše je na první dojem sympaťák, ale víc nic. Možná i bude dobrý doktor, ale to já už asi nezjistím.
S tou stimulací, to také nevím, jak to je, jestli začít tam a přejít jinam jde, ale to je fuk, pro nás je to daleko obojí. Koukala jsem i na kliniku v ČB, která je od nás nejblíže, asi nějakých 200 km. Mají dokonce dceřiné kliniky i v ostatních zemích EU a i v Salzburgu, který máme 30 km. Ale vůbec nevím, zda by to šlo nějak domluvit. To vše budu muset ještě zjistit. Ale pochybuju, že by to najednou bylo až tak jednoduché.
Abych ale pravdu řekla, teď jsem na takovém bodu mrazu, že jsem zvědavá, kdy rozmrznu.
Jsem zvědavá, jak příští týden v Natu pořídíš ty, ale mě už po tomhle všem snad úplně přestali zajímat. Tohle mě dostalo neuvěřitelně a to nejsem žádnej cíťa.
A copak tobě je, že píšeš o chorobě? Možná jsi to tu psala, ale vzhledem k tomu, kolik už jsem toho kde přečetla jsem asi zapomněla nebo nevím, tak jestli mi to můžeš přiblížit ? 🙂
O těch informacích máš pravdu. Je smutné, že to člověku neřeknou vše najednou, aby potom po kouskách a možná bohužel i zmařených pokusech zjišťoval vše potřebné a nakonec zjistil, že pokusy jsou v háji....jako u mě dva jednou ranou a to jsem to ani nevěděla. Aaaach jo.....

ilonaat
21. bře 2013

@werinka1 Ahoj, jj, máš pravdu. Vejlet za všechny prachy a to ho příští pátek musíme asi podstoupit znovu ☹
Jinak děkuji za rady a ono i v tom Heliosu to tak napsané je, že rovnou udělají základní vyšetření atd. Což by samozřejmě bylo super. Až tam budu volat, tak je raději rovnou upozorním, že to k nim budeme mít daleko a zkusím jim ve zkratce vylíčit můj nynější příběh, že jsme vlastně minimílně pětkrát byli v natu zbytečně....
No a jak je jinak? Vše probíhá ok? 🙂
Zvláštní ale, že ze základního vyšetření někde ti to nezjistili ? a z vyšetření také základního jinde, to zjistit lze?
Myslím, že někdy před létem stejně pojedeme k naším na Moravu, tudíž Brno bude teoreticky při cestě, tak bych se tam domluvila, že bysme se tam zastavili na domluvu a na tu krev, abychom opravdu poté nemuseli zase jezdit jak vypatlanci. Ti říkám, jak auto miluju, tak jsem z toho už pomalu dementní. Do Brna to bude alespoň pořád po dálnici a né jak do Plzně, že je to samá serpentýna ☹

werinka1
21. bře 2013

@ilonaat Koukam, že máš taky smůlu ohledně té pojišťovny 😒 Já mam ZPMVČR a podstupovali jsme to v říjnu a to ještě neměli smlouvu a od listopadu už to hradila.
Tak řikej si už jenom jednou a pak se zaklapnou dveře a hurá do dalšího už vítězného boje 😵
Když budeš volat do toho Heliosu, tak budeš spíš mluvit jen s koordinátorkama a těm nemá smysl něco moc líčit. Jen tě objednají a pak to všechno nahrňte na Texla. Ale samozřejmě jim řekni, že to máte vážně hrozně daleko, tak aby bylo možné udělat to základní vyšetření. Už nevim jestli to bylo závislé na cyklu. Tak to je určitě lepší říct. Jinak další peripitie spíš až na Texla.
U nás jinak snad zatím vše ok. Vyšetření srdíček dopadlo dobře a v úterý př. týden jedem zase na kontrolu. Tak snad budou berundy v pořádku a zase nám povyrostly 😵

ilonaat
21. bře 2013

@werinka1 Ahoj, no smůla kvůli pojišťovně je to teda celkem velká a myslím, že měnit se dá jen vždy od nového roku ne nebo jak to je? Ale nechám to tak, třeba jsou v nějakém jednání 🙂
Ale tobě to udělali bezplatně, ne?
Jasně, naplánuju to tak, abych nemusela jezdit už zbytečné cesty. A ještě ke všemu, budu muset často jezdit sama, protože přítel má přes léto opravdu dost práce. Říkal, že nejlepší by to bylo zase v zimě, tak od listopadu, to bývá často doma. ale to já teda ztěží vydržím. Nejhorší je, že já plánuju jít též do práce, protože už mi doma fakt hrabe. Je to sice hezké být doma na mateřské se psem, ale za tu neberu žádné peníze 😝 a němčinu si s ním taky nezdokonaluju 😀 , což je celkem potřeba. Zjišťuju, že za přítelem celkem pokulhávám 😠 !!!
Nooo, takže uvidíme, co teď bude. Jsem tak nešťastná, že to teď tak nevyšlo a ještě se to musí takhle hnusně táhnout ☹
Tvoje berušky jsou určite veliké a už se na tebe budou smát, ne-li mávat 🙂 A na kontroly jezdíte kam?

werinka1
22. bře 2013

@ilonaat Já to PGD právě neměla, protože nám to uteklo o ten jeden měsíc. Mě odebírali a oplodňovali vajíčka nějak koncem září a to neměli stále podepsanou tu úmluvu o úhradě. No a tak jsem si řekla, že to holt musíme risknout a jít do toho bez PGD. První ET nevyšel, měla jsem jen pár dní slabě pozitivní test, cítila jsem, že se to jakoby chytlo, ale zároveň tušila, že to nedopadne. Prostě holt embryjko bylo špatné. Ale další KETík nám to vynahradil dvojnásob 😀 😵
Máš dost neobvyklou pojišťovnu, museli by jste se zeptat zda nejsou v jednání. Já popravdě ani nevím že taková existuje 😕
Mně po revizi doporučili 3 měsíce oddech do dalšího pokusu. A to bych i dodržela i když je člověk netrpělivý. Tělo se musí trošku dát do kupy a psychika nemluvě. Bohužel že to vychází takhle na jaro. Ale krom základního vyšetření z krve(současně může být i spermio), vlastně přítele nepotřebuješ, až v den OPU. Takže pokud bys ještě nepracovala, mohla bys třeba být u rodiny? Jde vlastně o cca 20 dní? Od stimulace k ET (nebo do OPU a pak až další cyklus KET pokud by bylo embryjko zasláno do Austrálie). Pokud máš takovou možnost zůstat u rodiny, tak bych neváhala.
Na UTZ se nám vždycky holky tak melou, že těžko rozeznáváme která je která a ty jejich kmitající ručičky nožičky 😀 My jezdíme do Plzně. Kdyby to nebyly dvojčátka, tak jsem normálně v péči svého gyn tady u nás, ale jelikož je to rizikové, tak musíme častěji a do speciální poradny.

ilonaat
22. bře 2013

@werinka1 Ahaaa, tak to jo, tak to jsem to špatně pochopila s tím PGD.
Zdravotní poj. se prvně jmenovala Česká národní, není neobvyklá, jen ji přejmenovali. Zatím jsme snikdy nikde neměli problém, dokonce u zubařů výhody, ale to je nám tak nějak prd platný teď.
V našem případě by to ale zřejmě bylo na místě, toto vyšetření, protože nám se embryo(a) chytlo, ale prostě se přestalo vyvýjet. Nebylo ovšem na výběr, málo vajíček atd....Dokonce dr. přiznal, že asi zvolil špatnou stimulaci a malo vyšetření, ale dodal, no co už, půjdeme do dalšího kola. Když si teď přemítám v hlavě ty kecy, otevíra se mi kudla v kapse 🙂
Nooo, s tou rodinou to je dobry nápad, protože během stimulace se tam vlastně párkrát musí. Tudíž by ty cesty byly minumalizované, což potřebujeme, protože to jsou neuvěřitelný peníze za cesty a nervy ☹ Petr by tam byl potřeba dvakrát, poprvé a pak na Opu, což je super !!! Ježííííš, šla bych d toho hned, když o tom takhle mluvíme. Hele, prosím tě a ty sis v Plzni řekla o svoji zdrav.kartu?
Holky máš hyperaktivní už teď, to si potom užiješ 🙂 🙂 Ale myslím, že ony ti vynahradí veškeré starosti a to, že budou třeba vážně hyperaktivní nebo jakékoli je jedno, protože budeš nesmítně sťastná. To je jasné !!!!!

werinka1
22. bře 2013

@ilonaat Jo tak to už sem doma. Českou národní jsem taky měla, ale jen chvíli a už ani nevím proč sem přestoupila k Min.vnitra. Myslim, že tenkrát neměla smlouvu s doktorem kam jsem chodila. No to je jedno.
No jo, to PGD jsme právě bohužel neměli kvůli tomu, že byli ještě v jednání. Uteklo nám to o ten měsíc. Možná bych si tím ušetřila ten nevydařený ET, ale taky už jsem byla nedočkavá a každej měsíc byl pro mě jak rok 😠 Navíc jsme teda neznali přesné datum kdy dojde k té jejich úmluvě.
V Plzni jsem si o nic neříkala. Ani po mě v Heliosu nic nechtěli. Ale samozřejmě byli rádi, když jsem jim předložila stimulační protokoly a měli se čeho chytnout. Takže pokud si schováváš papíry co tě v Natu dávali, tak je ukažte a oni už se tim nějak prokoušou. Ale aspoň ty stimulační protokoly by to chtělo.
No vidíš, nějak to půjde skoro i bez přítele 😀

amy75
22. bře 2013

Ahoj holky, bohužel ani naše 2 IVF nebylo úspěšné. Jsem psychicky na dně, je mi zle, jsou to hrozné pocity zoufalství a beznaděje. Necháme proběhnou tento cyklus a při dalším si půjdeme pro našeho jednoho mrazáčka ... ale už nevěřím ani tomu, že to vyjde ....

ilonaat
22. bře 2013

@amy75 Ahoj, tak to je mi stráááášně moc líto a je mi úplně jasné, jak se teď cítíš. Je úplně zbytečné říkat hlavu vzhůru, bude ok atd. Prostě breč a dělej, co cítíš a jedině čas tomu pomáhá. Já jsem se též ještě úplně nevzpamatovala a vím, jak to teď bolí tebe. Je to těžké a moc na tebe budu myslet, ať srdíčko přestane brzo bolet a vše uvnitř svírat a dusit tě. Je mi to vážně moc líto. Drž se holka....

ilonaat
22. bře 2013

@werinka1 No, my jsme s touto pojišťovnou nikdy problém neměli. Aaach jo. Papíry budu muset někde vyhrabat, ale mám pocit, že dr. mi je stejně všechny nedával. Já to udělám jednoduš a to tak, že si prostě o ty záznamy řeknu. 🙂
Přítel k tomu nebude potřeba, hlavně když se dostaví jeho spermie.....i bez jeho spermii by to šlo, ale jeho jsou kvalitní a on není žádný blbec, tak máme naději na celkem chytré děti 🙂, takže nebudu riskovat 😀

l.u.c.i.e
23. bře 2013

@amy75, zrovna jsem se dostala k netu a myslela jsem, že mě tu čeká dobrá zpráva. Ach jo. To je mi neskutečně moc líto, že to takto dopadlo. Holka drž se a moooc plakej, ať ten pocit beznaděje aspoň trochu vyplavíš.
Snad to s mrazáčkem vyjde. Moc na tebe myslím.

@ilonaat, pro jaký CAR jste se nakonec rozhodli? Ono to asi bude pro vás lepší. O papíry si klidně řekni. 🙂

Holky, tak se mi dneska ulomila zepředu kousek zubu osmičky . Ach jo. Nevíte, co mě bude čekat? Zatím to nebolí, ale stejně se v pondělí objednám k zubařce.

ilonaat
23. bře 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, no rozhodli jsme se pro Helios v Brně nejspíš 🙂 Lepší to bude, protože bychom se chtěli dostat ke kultivaci atd, což se v Natu zřejmě nikdy nepovede. Jak je vidět, tak u nás nebude problém s uchycením, ale nebylo z čeho vybírat, tudíž kvalita žádná ☹
Jsem zvědavá, až se pojedeme v pátak opět koukout na dr., jestli nebudou mít nějaký kecy nebo tak, že chci jít pryč 😲
Jak ty se máš? Jak je? Vše ok?
K tomu zubu, zálží, kolik sis ho ulomila atd....ja jsem si taky jednou ulomila zub, sice jen kousek, ale pořád jsem si o to dřela jazyk, tak jsem šla k zubařce. Ta koukala, jako že jsem tam zbytečně , no a nakonec mi ho zabrousila a bylo to. Jak se ti povedlo ulomit si ho tak vzadu? Já osmičky ani nemám 😀