Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
27. zář 2010

Ahoj holky. Jdu se po dlouhé době zase nahlásit. Sice se vás snažim dočítat, ale už nebyla síla odpovídat. Jo práce, práce, práce. Snad se to teď trochu uklidní. Potřebovala bych dovolenou jako sůl.

Přidávam změnu:

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007,3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, 2.IVF zima 2010/11
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 5.10.2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu; 1.10. kontrola v Natu

TĚHULKY :
lucinda3.............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 39tt, odhad váhy 3,5kg, 1.10. poradna + 3. monitor
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 33tt, poradna 29.9., 24.9. nástup na MD
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 31tt, poradna 14.10 diabetologie + rizikovka 7.10
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt negativní, na 70% je to holčička-Terezka, 30.9. hematologie Martínková , gyndr. 11.10, dia+riziková poradna Lochotín 14.10., čekáme na výsledky tripplů, snad to bude ok

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g)

Evženie mamince držim palce. 🙂 Kdypak půjdete zase na návštěvu k sousedům? 😀

Aduš to je rychlost s těma lázněma. Moc ti přeju, ať splní svůj účel.😉

Jo a ještě jsem chtěla říct Gambrinusce. Tu mutaci mam taky, akorát v heterozygotní formě(nevim, jaký je v tom rozdíl). U nás jí má snad celá tátovo strana a nikdo neměl s těhotenstvím problémy. A něco na povzbuzení. Díky té VV v prvním těhu poslali bráchu se švagrovou v těhu na genetiku(čekali druhé mimčo). Neměla žádné problémy s otěhotněním a ani s těhotenstvím, ale pro jistotu... Bráchovi tu mutaci samozřejmě našli taky, s tím se počítalo. Ale nepočítalo se s tím, že jí najdou i švagrovce. A ta si v klidu těhulila bez jakýchkoliv problémů. Teď už mají dvě krásný děti. 😉

Jinak všechny moc zdravim, maminkám přeju hodná miminka, těhulky ať nám krásně těhulí(krásně vám ty týdny naskakují) a nám snažilkám přeju pevné nervy a doufám, že už se brzo budem moct přesunout někam do maminek.

avant
27. zář 2010

Hezký večer, i já přidávám změnu. Holky, po novém roce to tu zase pořádně rozjedeme. Teda kromě Terky, ta už totiž bude dávno těhule 😀 😀 😀

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, říjen 2010 - konzultace 2.IVF
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 5.10.2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu; 1.10. kontrola v Natu

TĚHULKY :
lucinda3.............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 39tt, odhad váhy 3,5kg, 1.10. poradna + 3. monitor
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 33tt, poradna 29.9., 24.9. nástup na MD
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 31tt, poradna 14.10 diabetologie + rizikovka 7.10
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt negativní, na 70% je to holčička-Terezka, 30.9. hematologie Martínková , gyndr. 11.10, dia+riziková poradna Lochotín 14.10., čekáme na výsledky tripplů, snad to bude ok

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g)

l.u.c.i.e
28. zář 2010

Dobré ránko,

@lucinda3, radily setřičky. Na předporodní kurz jsem přece nebyla. Jaksi na mě zapomněly... Ale vše ti řeknou...

@sabcav, další spurt? To snad ne... Mě stačil ten první. Teď máme opět rýmu a do toho se přidal kašel a kýchání... Snad to nebude nic horšího. Léčí se nějak ten kašel? Nebo se má nechat, aby se s tím tělo poradilo samo?

@haaninaa, svatební hostina byla na faře, takže místa dost...

@marketa137, to bylo megabříško. To moje bylo o proti tobě malinké. Hlavně, že vše dobře dopadlo a Tomášek je zdravej...

@terka82, ahoooj 🙂 Takže příští týden se půjdete domluvit na další KET... Super. Nebylo by ale lepší zkusit raději nové IVF? Mooooooooooooooc ti přeju, aby už to vyšlo a čekala jsi zdravé miminko.

@avant, takže nakonec do dalšího iVF jdete. Skvělé... Brzo tu budou další těhulky 🙂

haaninaa
28. zář 2010

Ahojky holky, opět od rána prší, to je tedy volný den. Měla jsem v plánu si pořádně odpočinout a místo toho jsem ještě víc rozlámaná a bez nálady ☹

@avant - po novém roce bysme také chtěli jít do 2.IVF, uvidíme co nám na to řeknou. Třeba se tam sejdeme i s Adenkou a Gambrinuskou 🙂 🙂

adenka84
28. zář 2010

Ahoj holky,
tak už jsme doma...Bylo tam krásně...Byli jsme na houbách, včera v německu, nakoupili jsme nějaké dárky na (hlavně oblečení) narazili jsme na levnou drogerii a samozhřejmě hafo jídla...Dnes tam od rána pršelo, jsem ráda, že jsme doma, protože leze na nás obadva nějaká chřipajzna...Takže se ndes budeme válet u TV, jen jsem hodila do pračky...dnes odmítám cokoliv dělat..
Evženie, na Javornou jezdíme přrs Klatovy, stavěli jsme se tam v sobotu na obědě, byli jsme na náměstí v Besedě, bylo to mňam, mńam...
Terezko, držím ti palce, aby byl KET úspěšný, nikdo to tu musí opět rozjed a nakazit ostatní těhubacilem...
.

terka82
28. zář 2010

Ahoj holky.

Avant koukam, že mě následuješ. 🙂 Třeba se potkáme v Natu. 😉

Lucko, chceme zkusit ještě KET. Akorát se musim domluvit jak dlouho je dobré nechat embrouše u ledu. 😀 Už to bude letos 2 roky. Ale na druhou stranu, když se podaří IVF na první pokus, tak taky třeba nechávají mrazáčky na potom. Takže to snad nebude tak moc vadit. Musim se zeptat. Nový cyklus IVF si musíme šetřit, protože kdyby se náhodou opakovala nějaká vývojová vada(což doufam, že nebude), tak by se musela dělat ta PGD a ta se musí čelat z čerstvých embroušů. Takže proto ještě KET.

Aduš děkuju. Furt mi všichni říkali, že až to budu nejmíň potřebovat, tak se to povede. A teď se to v práci hodí opravdu nejmíň... 😀

haaninaa
28. zář 2010

@terka82 - držím palce,aby byl KET úspěšný. Známe se na začátku září narodili z KETu dvojčátka - holčička a chlapeček.

terka82
28. zář 2010

Hani děkuju, taky doufám, že to tady na začátku roku rozjedete. 😉

marketa137
28. zář 2010

Holky tak to je super, to ten konec roku 2010 a začátek 2011 bude hodně nadějný.

@terka82 co tak vim tak u ledu můžou být i 10 let tak snad se vyhnete PGD a bude alespon 1 sněhuláček 😀

janinam
28. zář 2010

Ahoj holky,
po Novém roce to vážně rozbalíme!!! Asi se taky přidám, nevadí 😉 ? U mě zatím ještě působí injekce (proti endometrióze), takže jsem po té laparce stále bez MS. Půlroční umělý přechod vyprší někdy v prosinci, takže to tak vypadá že to po Novém roce opravdu už vypukne 😵. Ale to už budou rozprsknutý těhu bacily od Terky 😉 a bude jich tu pro každou dost a dost, co Terko?
Jsem lajdák, nestíhám nic psát, ale občas na vás juknu 😉, tak se nezlobte...
Těhulkám přeju pohodové těhulkování, maminkám hodná dítka a my těhulky snad už budeme mít v tom dalším roce všechny těhu pupky 🙂

janinam
28. zář 2010

myslela jsem samozřejmě my "snažilky", asi už mi vážně hrabe 😠 To bude tím, že už bych vážně chtěla přeskočit ze snažilek do těhulek , ach jo...

douda
29. zář 2010

Ahojky
Nálada pod psa za 4 týdny diety mám dole 6 kg , bojím se radovat i když Sárinka prý nestrádá podle posledního UTZ , jinak to rychle uteklo v sobotu budeme slavit Matyho 4 narozeniny , kočárek jsem objednala .

m.evzenie
29. zář 2010

Ahoj holky,
tak dnes opět v pracovním nasazení, mohlo být včera lepší počasí, když jsme byli doma.
Douda, to mě mrzí, že váha jde takhle dolů, ale hlavně, že Sárinka je v pořádku. Budete mít velkou oslavu, copak
bude mít za dort? Kamarádky malá teď také měla 4 narozeniny, tak měla dort z princeznama, byl moc krásný.
Adenko, tak jste si to pěkně užili, to jste jeli pravděpodobně i okolo nás ( Malá Víska). Ještě by mohlo být lepší
počasí, včera jsme už přitápěli.
Terko, taky jsi po dlouhé době zavítala.Dík za palečky, včera jsme maminu skoro po měsíci v nemocnici přivezli domů.
Na návštěvu nevím, kdy půjdem, většinou tam jde přítel s nábytkem nedávno tam byl s poličkama, myslíš, že by jsme
se ukázali i u vás.
😀 na pokec. Terko, tak jsi za chvilku půjdeš pro mrazáčky, hlavně, aby se už zadařilo, držím pěsti.
Avant, Janinam koukám jak se to tu zase začíná rozjíždět a brzy budete těhule.
Já užívám teď proveru na upravení cyklu, nemáte nebo neměla jste s tím někdo zkušenosti?
Krásný den všem.

l.u.c.i.e
29. zář 2010

Ahooojky,

včera jsme byli na dětské oslavě a malýmu se tam velmi líbilo. Zvlášť neokoukané hračky 🙂

@terka82, tak to jo. Mooocinky vám přeju, aby se už zadařilo...

@janinam, správně, nový rok bude přát dalším těhulkám...

@douda, pokud Sárinka prospívá, tak se raduj s kil dole. Nebudeš pak muset držet dietu po porodu 🙂 Užijte si oslavu. Pak přidej fotky, ať z toho taky něco máme 🙂

@m.evzenie, to je dobře, že už je mamka doma. Doma je nejlépe... Je jí trochu lépe?

Holky, zkušené maminy, poraďte. Malej se mi poslední dobou začal lekat při spaní, nebo se neustále šmrdlá ručička přes obličej. Přitom se mi budí ze spaní a kňourá. Zavinout nejde, jelikož se vzteká. Když ho držím za ručičky, je vše ok, ale jak ho pustím opět se začne šmrdlat a probudí se... Nemáte s tím nějakou zkušenost?

pantomima
29. zář 2010

Ahojky- hlásím se po poradně, malý byl při utz hlavou dolů, no nevím, teď mi zase tlačí pravej bok, jako když byl zadkem, prý ale nemá v bříše tolik místa, aby tam tak cestoval, odhadem 2,35kg 😀

pantomima
29. zář 2010

@l.u.c.i.e malá byla děsně neklidný dítko, museli jsme ji svazovat i ručičky, aby se vůbec uklidnila, je to zavinování dle Karpa

https://www.youtube.com/watch?v=WkR_e1L6zxI

nebo se už prodávají různý vychytaný zavinovačky
http://www.azrodina.cz/2786-zavinovacka-a-nekli...

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35386008&tab=1

my používali tetra plenu nebo malou deku, kterou jsme převázali plenou, aby se z toho malá nedostala

ilca1
29. zář 2010

Ahoj holky taky se hlásím z poradny Eli má 2,50 kg tak snad na ní cukrovka moc nepůsobí přibírá přesně jak má tak za 14 dní mam nástup na porodní sál 🙂
Lucko malej se taky v noci lekal a pobrekával ze spaní asi 14 dní každou noc a pak jako když utne a byl klid asi se mu jen něco zdálo a ručičkama se tky pořád šmrdlal přes nosík a pak zjistili že je alergickej na prach atd.ale ne nějak moc
Terezko já už bych ti tak moc přála aby se zadařilo,vim že si necháváte další ivf až do zásoby ale já bych do něj šla asi hned, dva pokusy vam nevyšli na vývojové vady tak bych asi měla strach že je to těma zamraženýma embrýskama, že je na nich něco špatně,asi bych šla raději do nových než další zklamání(ale to je jen můj názor)
Douda tak hlavně že Sárinka prospívá a nedržíš tu dietu nějak moc přísně,? 😉

l.u.c.i.e
29. zář 2010

@pantomima, do zavinovačky se nám malej nevejde, tak zavinuju do pleny, jak nás to učili v porodnici. Z toho se ale dostane. Už má sílu. Zkusím ještě tu deku. Přece je jenom silnější...
Je fajn, že poradna dopadla dobře. Brzo už budeš chodit na monitory, co?

@ilca1, teda, za 14 dní už budeš mít malou u sebe... To není možné, jak to uteklo. Věřím, že vyvolaný porod bude bez komplikací a vše bude v pořádku. Užívej si poslední dny těhu bříška a budeme se těšit na fotečky...

pantomima
29. zář 2010

@l.u.c.i.e další poradna a monitor za 14 dní, ty kiddopotamus zavinky dělají v různých veikostech, ale ta deka by měla bejt dobrá, malá taky měla sílu, bablili jsme někdy ještě v roce 😉

pantomima
29. zář 2010

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, říjen 2010 - konzultace 2.IVF
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 5.10.2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu; 1.10. kontrola v Natu

TĚHULKY :
lucinda3.............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 39tt, odhad váhy 3,5kg, 1.10. poradna + 3. monitor
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 35tt, 24.9. nástup na MD , poradna + monitor 13.10.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 31tt, poradna 14.10 diabetologie + rizikovka 7.10
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt negativní, na 70% je to holčička-Terezka, 30.9. hematologie Martínková , gyndr. 11.10, dia+riziková poradna Lochotín 14.10., čekáme na výsledky tripplů, snad to bude ok

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g)

sabcav
29. zář 2010

@l.u.c.i.e Malá už od porodnice nesnesla mít zavázaný ruce, takže furt spaal stylem ruce vzhůru 😀 , co zkusit ten spací pytel nebo takové ty válečky, já do nich mimčo vložíš (mmch my je používáme doteď😅, sice si z nich vyleze, ale na zklidnněí na usnustí jí to stačí 😉 )

sabcav
29. zář 2010

@pantomima wow, za 14 dní už monitory 😲 , to to rychle utíká 🙂

sabcav
29. zář 2010

@ilca1 už za 14 dní 😲 , držím palce, ať proběhne vše co nejlépe 🙂 . Kdyby ses chtěla na něco zeptat, jak to probíhá, tak se ptej 😉

sabcav
29. zář 2010

@ilca1 teda nemyslím ten porod 😀 , to si určitě pamatuješ a každý porod je jiný 😉 , ale spíš to vyvolání 😉

sabcav
29. zář 2010

@douda Matymu vše nej k narozkám 🙂 , hezky si to oslavte 😎 . za 6 týdnů 4 kg dole 😲 , to je nějak moc, né? 😕 . Hlavně že je Sárinka ok 😵. Já taky dietím, od začátku těhu už mám 4 kg dole, ale už se to doktorům minule moc nelíbilo, že mám za ten měsíc další kilo dole ☹ , jenže zase se nebudu přejídat, když na to chuť nemám a pak mi zbytečně vylítne glykemka a budu na inzulínu, ani nemrknu ☹ . Já si teda jídlo nevážím ani nepřepočítávám, něco si pamatuju z prvního těhu a něco tipuju a trefím se 🙂 .

sabcav
29. zář 2010

@janinam
@terka82
@adenka84
@haaninaa

Vše vám moc držím palce 🙂

sabcav
29. zář 2010

@l.u.c.i.e s kašlem netuším 😕 , my ještě nikdy nekašlali 🙂 . Asi bych zavolala dr. co s tím 😉 .

Jj, neboj, spurt bude 😀 : 3 týdny, 6 týdnů, 3 měsíce, 6 měsíců ...my ho máme do roka co 3 měsíce (poakždé, než se měla velikost oblečení) a od roka po půl roce 😉 . Ať je to co nejmíň náročné 🙂

sabcav
29. zář 2010

Jinak nic novýho, lije tady už několik dní jak blázen, dneska na chvíli vylezlo sluníčko 🙂 , tak jsme šly honem ven 😀, ale už tam zase leje ☹. Zítra jedu do Plzně k Martínkové na hema, jeslti bude fraxiparin už te´d nebo až za 2 měsíce, uvidíme podle aktuálních výsledků 😉. Andrejku bereme s sebou, sice manžel je na služebce, ale ty boty jsou jí fakt už malý, tak s námi jede švagr a protože by s ním v čekárně nevydržela, tak i tchýně 🙂. Takže ráno krev, pak sváča a boty, pak zpátky pro výsledky. Pak někam na obídek a asi dom...jako jezdit po plzni 2 hodiny v dešti s kočárem, aby se dostatečně prospala se mi fakt nechce...holt bude spát jen na zpáteční cestě, to je cca hodinku ☹ . Uvidíme podle nálady a počasí 😉. Krásný den všem 🙂

ilca1
29. zář 2010

Sabcav tak to víš že chci vědět jak to vyvolání probíhá tak jen piš piš 🙂 já byla u Martínkové ve čtvrtek a bylo tam úplně narváno 😠 tam fakt nerada chodim

douda
30. zář 2010

Ahoj
Dort bude takovej http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=82400 , já jsem sice na to 🙂 levá , ale kamarádkaho udělá 😀 , dneska musíme jít koupit bačkorky do školky , jsme Matynkovi objednali koloběžku tak doufám že do pátku dorazí 🙂 🙂 . Jinak naše zlatíčko prozradilo babičkám že bude mít sestřičku 🙂 , přineslo jim ukázat jaký jsme koupili miminku šaty 😀 , ale slíbyli že budou mlčet 😉.
@sabcav já chci taky vědět jak probíhá vyvolání , ještě že jdeme v pondělí už do školky v úterý jdu k Martínkové to by Maty zbořil čekárnu 🙂 .
@l.u.c.i.e neokoukané hračky vždy vyhrajou i u nás a hlavně u kamarádky panenky a kočárek 🙂 .
Ostatní zdravíme .