Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
25. zář 2011

@hello_kyttinka to bych v žádném případě nedělal..může se stát, že si tím rozhodíš MS..to je velké riziko..domluv se v útrěý v Natu..a kdyby řekli, že se msuíš nejdříve vyléčit tak bych s tím souhlasila..lépe počka o jeden měsíc déle..než riskovat, že se ti rozhodí MS a budeš pak na ni čekat třeba mnohem déle..to je podle mě veliké riziko..
já si osobně myslí, že se tím, ale stimulka nešoupne..prostě budeš zobat 10 dní léky a a pak se na to vrhneš..

l.u.c.i.e
25. zář 2011

@hello_kyttinka, souhlasím s adenkou...

hello_kyttinka
28. zář 2011

Ahoj, tak začínám se stimulkou. Od soboty začínám píchat Decapeptyl 0,1 mg, a za čtrnáct dní, nebo až se objednám na kontrolu mi přidají Menopur. Nevíte, dělá něco z toho modřiny?

adenka84
28. zář 2011

@hello_kyttinka tak budud moc držet palečky...nějaké malinké modřinky jsem ze začátku měla, ale ne od menopuru a anio decapeptylu...záleží jak to píchneš..ale neboj to zmákneš..jde jen o ten prvnípíchaneček...pak už jsem to opravdu vůbec necítila..pouze jedny injekce cetrotide tak ty dost štípali, ale ty myslím ty nemáš..většinou se dávali před ukončením stimulky...

gambrinuska
28. zář 2011

@hello_kyttinka neboj já jsem zatim taky bez modřin a pícham to samé, modřiny dělají až injekce na ředění krve fragmin nebo fraxiparin, ale až tak po týdnu aplikace, tak hodně štěstí do stimulky 😉 mimochodem, klidně budu mít tělo samou modřinu hlavně když bude mimi 😔

tajakaja
3. říj 2011

Ahoj holky, chodila jsem do centra na náměstí a ráda bych přešla do Natalartu. Měli už jsme 2x IUI, z toho jednou zamlklé těhotenství v 10. týdnu. Mám ale úplně rozhozený cyklus a oni se nijak nesnaží mi ho dát do kupy, jenom honem honem na IVF. Tak bych to ráda zkusila právě v Natalartu. Nevíte někdo, jestli oni budou pokračovat od té 3. inseminace a pak IVF nebo začnou od začátku? Díky a všem držím palečky, je to boj.

adenka84
3. říj 2011

@tajakaja ahojky..
co ti v NAtu doporučí těžko říct, ale pokud nechceš jít do IVF..tak ti určitě vyhový v další IUI..tedy pokud u vás není žádný jiný problém kromě toho, že máš rozhozený cyklus..ten se ti budou určitě snažit srovnat...co jsi na to užívala za léky?

tajakaja
3. říj 2011

No zatím jen na stimulaci ovulace Clostylbegyt a jedna injekce Pregnylu. První IUI hned vyšla, ale nedopadlo to ☹ , po revizi jsem začala mít rozhozený cyklus a to mi nespravili. Dokonce při druhé IUI pan doktor řekl, že mám funkční cystu a nízkou sliznici, ale nic s tím nedělal a šel hned do druhé IUI, která ani nevyšla. A nechce se mi právě jít hned do třetího, posledního "přirozeného" pokusu a jen tak ho promarnit, když by třeba jen stačila srovnat cyklus. Jiný problém nám nenašli.

gambrinuska
3. říj 2011

@tajakaja nevim jestli to změnili, ale IUI máš hrazeno 6krát do roka, ale určo bych počkala až mi srovnají cyklus, v Natu jsou trpělivější a víc se tebou zabývají, dost jim věřim, mam porovnání, na poslední IVF jsem přešla do Smetanky a hodně věcí mě to zklamalo 😔 lae mají tam lepší metody, tak uvidíme

tajakaja
3. říj 2011

@gambrinuska ahoj, já jsem právě byla docela zklamaná z toho přístupu ve Smetance, přijde mi to tam jak na běžícím pásu. Ale to je dneska asi všude. Slyšela jsem od známých, že právě v Natu jim pomohli lépe. Já myslela, že IUI mám hrazeno jen 3x a pak už musím na IVF. Tak jsem ráda, že to tak není. Tak držím palečky, aby to vyšlo. 😉

tajakaja
3. říj 2011

@adenka84 Jo a vlastně mi napsali Euthyrox 30mg, ale teď už to neberu, protože mi nikdo nedokázal pořádně říct, proč to mám brát.

adenka84
4. říj 2011

@tajakaja je to tak jak píše @gambrinuska...máš hrazeno ročně 6 pokusů IUI...
na Smetánku slyším také často ne zrovan příznivé komentáře, ale určitě dokáží pomoct také...
V natu je to 100% o ničém jiném, má kamarádka přestoupila ze Smetánky do Natu a je nadšená...říká nebe a dudy..
určitě by to chtělo tedy cyklus srovnat...
Euthyrox...ten neznám a ani nevím na co by měl být, ale to ny tě měl říct lékař...jestli to není náhodou na růst sliznice? když ji máš nízkou: najdi si to na netu...

adenka84
4. říj 2011

@tajakaja tak už jsem ti to zjistila.. Euthyrox je hormon štítné žlázy...zhřejmě ti špatně funguje a nebo máš nedostatek jodu...pokud ti je napsali tak bych je užívala..neboť štítná žláza je prevít..a dost často způsobuje problémy s otěhotněním..žeyn nemocné štítnou žlázou mají prakticky všechn yrozhozený cyklus...já nebyla vyjímka, ale užívám jiné léky na štítku letrox už od dětství..je to už 15 let...
takže se toho svého lékaře zeptej ať tě pořádně informuje o tvých výsledcích a tay léky určitě užívej..
můžou ti oprávě srovnat ten cyklus..

tajakaja
4. říj 2011

@adenka84 Adenko, moc děkuju za radu, tak já si to zase nasadím a uvidí se. Tak teď už se jen objednat do Natu a snad to konečně vyjde. Díky moc.

adenka84
5. říj 2011

@tajakaja držím palečky.. v natu budeš určitě moc spokojená..

adenka84
5. říj 2011

teď koukám, že jsi z Nýřan...já tam mám brášku...

marketa137
5. říj 2011

@tajakaja euthyrox je na štítnou žlázu 😉 . Já beru 50, ten ber, jestli máš špatné hodnoty štítky tak právě můžeš mít rozhozenou MS a těhu se taky nedaří. Ale to by tě měli říct lékaři 😉 . Jinak mě doktor posílal vždycky do smetanky a já mu řekla že chci do natalartu tak mě to napsal. ve smetance jsme slyšela z více zdrojů že je to tam zvláštní ale určitě taky pomůžou ale mě v natalu všichni přišli strašně fajn i když nakonec se vždy zadařilo i bez pomoci 😉

caricia1
5. říj 2011

Ahojda já na NATALART nedám dopustit,jsem tam maximálně spokojená. 😉 😉 😉 😉 😉

gambrinuska
5. říj 2011

@tajakaja eUTHYROX BERU TAKY JE NA SNÍŽENOU FCI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, URČO BY SE MĚL BRÁT JE hodně DŮLEŽITÝ!!!!! dojdi si na endokrinologii, beru taky 75mg

adenka84
5. říj 2011

@caricia1 já také..jsem jim hrozně moc vděčná...

pantomima
5. říj 2011

@caricia1 u mě taky spkojenost..máme dva sviště 😵

petra177
5. říj 2011

@caricia1 já taky spokojená,máme dvojčátka 😀

caricia1
5. říj 2011

@adenka84
@pantomima
Gratuluju 🙂 Já ještě nemám,mám tam za sebou 1.IVF ,bylo uspěšné ale bohužel to skončilo potratem,ted jsem po prvním KETu,tak uvidíme 😉 Ale jsem s nima moc moc spokojená,jsou hodní a moc se mi tam líbí 😉

caricia1
5. říj 2011

@petra177 To je super 😉 doufam že na mě už taky konečně dojde 😀 😀 😀

adenka84
5. říj 2011

@caricia1 tak to držím palečky..
nám se také nezadařilo na poprvé..máme za sebou 3x IUI, 1 KET a 3x IVF..až na 3IVF se nám podařila naše Maruška...
přeji ať se brzy také dočkáš..

caricia1
5. říj 2011

@adenka84 moc děkuju.Koukám že těhulkuješ,tak hodně zdravíčka 😉 😉 😉

adenka84
5. říj 2011

@caricia1 děkuji..jo, jo už nám to klepe na pupek od zítřka za 5 dní mám TP..zatím to, ale na žádný porod nevypadá.. 😒

caricia1
5. říj 2011

@adenka84 Tak se jí u maminky líbí 😀 No zkušenost nemám,ale ono to může přijít najednou 😀

caricia1
5. říj 2011

@adenka84 Říká se,že holky se šlechtí 😀 Moje sestra přenášela Matěje 14 dní pak jí to vyvolali,tak nevím co tam dělal,jestli se taky šlechtil nebo co 😀

tajakaja
5. říj 2011

@adenka84 Jojo, z Nýřan....tak třeba se tu někdy potkáme 😉 🙂
A držím palečky ať se Mařenka už brzy podívá na svět 🙂