Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

avant
11. únor 2010

Ono totiž vaše příspěvky jsou podle mě moc přínosné - člověk hledá pořád nějaké informace na internetu, jak probíhají různá vyšetření, co člověka čeká atd...... a tady se to vždy dozví!

l.u.c.i.e
11. únor 2010

Vítám tě tu Avant... A držím palečky, aby ti 1. IVF vyšla... Jak to zatím zvládáš?

avant
11. únor 2010

No kéž by to vyšlo jako tobě Luci 🙂 Včerejší injekce byla první - mám Menopur + Cetrotide. Manžel musel s pícháním pomoct!

lucinda3
11. únor 2010

Pěkný, šmírovat, no já to ze začátku dělala taky 😀 😀 Než jsem se dostala do obrazu. Je super že něco takového jako Koník existuje!! Jiné diskuse se mi zdají více nepřehledné, prostě Koník u mě vyhrál 😎
Budu Ti moc držet palce, tak to už taky nejsi žádný začátečník...Jak se cítíš?

lucinda3
11. únor 2010

Holky máme za sebou stou stránku!! Týjo 😵
Avant šikulka, taky bych to řešila stejně, myslim, že pokud je manža schopnej, je lepší když to píchá někdo jinej, můj názor. A Ty jseš přímo Plzeňanda nebo taky z okolí jako já? 😉

avant
11. únor 2010

Sice začátečnice nejsem, ale píchám poprvé. Zatím jsem z těch injekcí trošku vyplašená, ale spíš že člověk neví do čeho jde a co ho vlastně čeká!
Jinak jsem vám všem holky chtěla popřát: těm co se snaží jako já - aby už nám to konečně vyšlo, a těm co už jsou o kousek dál, aby bylo všechno tak, jak má být.
Lucindo, tobě moc gratuluju k těhu 🙂

avant
11. únor 2010

Rodilá Plzeňanda .....teď z okolí 😀

ilca1
11. únor 2010

Bubu nezoufej ,testík může být negativní ale krev může ukázat zvyšující hcg 😉 držím palečky dej vědět
avant vítej mezi náma, máš moc hezké motto je v něm spoustu pravdy, tak držím palečky na první IVF
Market moc velká gratulace
🙂 🙂

lucinda3
11. únor 2010

Avant děkuji moc 😵 Já Tobě a ostatním přeju abyste nás co nejdříve následovali!!
To je jasný, já jsem taky byla vyplašená 😅 A na IUI jsi měla clostík nebo byly v nativu?
Je fakt, že já se taky narodila v Plzni 😀 Ale žila vždy mimo 😉 A neměnila bych, jsem taková městská vesničanka, vždyť do centra je to 8km.

lucinda3
11. únor 2010

Holky musím vyrazit domů, převzít si malýho páč tchánojc už pojedou domů. Zítra mám dovču 😎 Takže si vás doufám dočtu zítra anebo o víkendu!
Držím všem co něco čeká palečky!! Papa

avant
11. únor 2010

Ilčo, jestli se nepletu, tak ty jsi po odběru, viď? A neboj, určitě to nějaký bobík zvládne, všude říkají, že záleží na kvalitě, ne na kvantitě. No ale mě se to říká, počkej za pár dnů jak tady budu plašit.

Já v Plzni bydlela celkem dlouho, ale teď je ze mě taky vesnická vesničanka 🙂 A jsem za to ráda!

avant
11. únor 2010

Lucinda: dvakrát nativ a jednou clostík

m.evzenie
11. únor 2010

Ahojky,
Bubu, držím palce na zítřejší krev, nezoufej určitě se jeden bojovníček u Tebe zabydlel. 😉 Dej pak vědět,
myslím na Tebe, zasloužíš si to moc.
Avant vítám Tě mezi námi. Mě injekce musel píchat přítel, mě se dělá špatně a takhle jsem to zvládala.
Juknu na Vás až večer. Dnes odpoledne jdu s kámoškou na kávu, tak se těším na pokec.

jana8
11. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Prominte,že Vám jsem lezu teď v tomto mém období.....ale mám hroznou depku 😢 ....a taky už mám pochybnosti jestli se nám podařilo uskutečnit náš velký sen .....včera jsem jela na noční,ale nedostala jsem se moc daleko....dostala jsem smyk a začalo mě to házet ze strany na stranu až jsem skončila v pangejtu a zadek auta vůbec nebyl na silnici až tak jsem tam zapadla....jak jsem tam letěla tak jsem myslela,že už se mi auto převrátí na střechu....myslela jsem na nejhorší 😢 ......ale já jsem v pořádku .....auto si to bohužel odneslo,takže to bude chtít automechanika ......holky nevíte si představit jak mě bylo a i teď se cítím mizerne.....už vím jak se cítí žena v troskách.... ☹ dostala jsem tak neskutečný strach.....a to se teď nemám stresovat a mám být v dobrý náladě ale nevím teď jak 😢

avant
11. únor 2010

Akorát holky nevím jestli nedělám něco špatně, informační leták jak píchat podkožní injekce jsem nastudovala, sestřička v Natalartu mi všechno vysvětlila a mě to včera štípalo jak ďas, už se mi tam dělá modřinka.

avant
11. únor 2010

jani8, to je mi líto, ale hlavně že jsi v pořádku a nic se ti nestalo. To je teď nejdůležitější!
Bude zase dobře.

jana8
11. únor 2010

Vítám Avant mezi námi a přeji ať se nakonec 1.IVF objeví na tt //...
Markét,ze srdce blahopřeji k Tomáškovi a hlavně přeji Vám hodně zdravíčka a ať je brzo v tvém náručí....
Bubu,nevím z vlastní zkušenosti jak to je,ale vím,že někdo říká že špinění může znamenat i pozitivne zpravy....tak držím palce ať zítra máš vysokou hcg a nám nahlásíš že si budoucí mamička .....
Ilčo, neboj ty dvě to přežijí ne jen v laboratoři ale i ve tvém břišku......myslím na tebe a držím palečky...
Evženie, uži si pokec ....aspon se odreaguješ a dej si taky něco dobrého .....

jana8
11. únor 2010

Avant, děkuji ti....všichni říkali ať si z toho nic nedělám,že to odnesli jen plechy ☹ ,přítel mi taky říká ať už se usměji ať už nebrečím....ale mě je z toho hrozně ☹ ....dnes jsem volala se sestrou a tá mi řekla,že ať se netrápim,že je hlavne že jsem v pořádku....říkala mi,že její spolužáčka ze střední měla dva měsíce taky nehodu ale nepřežila to a to byla v 7měs. tak to jsem v šoku......život je někdy tak nevyspytatělný a nikdy nevíš kdy je tvá poslední minuta..... ☹ .....s injekcemi ti neporadím,ale holky jistě áno...taky bych si je nepíchala sama,přítel taky říkal,že by mi je nepíchal ale nakonec když už jde do tuhého tak řekl že áno.....ale snad to nebudeme potřebovat,i když momentální depka zavrtaní mimi nepřidá 😖

avant
11. únor 2010

Přesně tak, vždycky když je mi nejhůř, tak si říkám, že jsou na světě lidi, kteří jsou na tom daleko hůř. Je to sice hrozně nepříjemné, ale zkus se na to podívat z druhé stránky, co všechno se mohlo stát ........a ty jsi v pořádku, můžeš se klidně usmívat a těšit se, že na to všechno brzo zapomeneš.

jana8
11. únor 2010

Děkuji ti Avant, budu potřebovat asi trochu času,ale věřím tomu,že to pomine.....jen ať to neovlivní naše snažení 😖 ....jak se cítíš ty? kdy vlastně máš mít odběr?

avant
11. únor 2010

Já zatím normálně, ale jsem na začátku 🙂 Kdy bude odběr nevím, o víkendu jdu na první kontrolu, tak si asi ještě chvilku počkám.
Teď jsem chvilku venku odhazovala sníh........ to je něco, nezasněží a nezasněží 😀 😀 😀

ilca1
11. únor 2010

avat já si taky píchala hormony a pořád si ještě pícham injekce na ředění krve, hormony mi neštípali ale ty druhý jo a jako čert pícham je do břicha.
Jani8 já taky před rokem bourala dostala jsem na ledovce taky smyk a už to jelo, převrátila jsem se a páč jsem nebyla ani připoutaná tak jsem prorazila hlavou okno 😒 taky teď jezdim opatrně a když je takhle tak radši ani nevyjíždím pokud nemusím.
Holky já jsem se teď tak vytočila ,...byl tady tchán a začal...jak se nám ty dvě mimi určitě chytí a jak jim postaví houpačka na zahradě a kolotoč...já tyhle řeči fakt nesnášim, pak když to nevyjde tak se cítim jako by to měla být moje vina...když jsem dvakrát potratila tak tohle mi to rozhodně neulehčovalo 😠

pantomima
11. únor 2010

jsem doma holky!!!

náběry a spermiogram všechno v pořádku, žádnou chorobu nemáme, tak hurá do snažení!!!

na sonu sliznice nic moc, vlevo cysty, takže PCO, vpravo jeden folikul, ketrej by snad mohl prasknout a proběhnout ovulka, takže uvidíme, v úterý na sono i s potencionálním taťkou, že pokud bude ovulka, uděláme IUI hned, takže jsem teď zase v dalším očekávání, co bude 🙂 , zakoupila jsem CAlibrum baby plan a budu čekat 😉

jani- hlavně, že jsi v pořádku, mysli na snaženíčko, třeba jsi si tím veškerou smůlu vybrala a už bude jenom dobře!!!!

avant. já mám malou po IUI, ale indukovanou injekcema, píchala jsem jedenáct dní, první jsem si hrdě píchla sama (jsem zdrav. sestra), ale od druhý už jsem pěkně chodila za mami, páč mě bolele celá pr.. 😀

avant
11. únor 2010

Ilčo, tchán to určitě myslel dobře. I když úplně vidím sebe v téhle situaci. 😠
Pantomima: já píchám do břicha - teda medicínsky řečeno do kožní řasy (jsem se tomuhle výrazu musela smát) 😀
Jedenáct dní ........... no to mě klepne! Já si hrdě nepíchla ani tu první!

jana8
11. únor 2010

Avant,držím palce ,ať o víkendu kontrola dopadne na výbornou...
Ilčo,já jela pomalu a opatrne.....ale člověk nikdy neví co se může stát...ale vidím,že ty si dopadla hůř.....a nerozčiluj se ,on to jistě myslel dobře a ty tomu musíš taky věřit,že se to teď povede.....držím palce
Pantomima, super výsledky,tak teď držím palce na úterý aby si měla IUI za sebou....doufám,že máš pravdu tá smůla se lepí na paty jak vteřinák ani ten tak nedrží jak tá smůla.... ☹ .....tak snad se za pár dní přesvědčím o tom,že se smůla zlomila a my už budeme mít před námi jen radosti .....to je jasné,že i ty starosti,ale ať si chvíli počkají a nejsou až tak hrozné.......

ilca1
11. únor 2010

to jo holky on to myslí dobře, ale mluví o tom pořád a pořád a když je v hospodě na pivku tak říká že on se asi vnoučat nedočká, a to od něj tedy moc fér není, každý říká jak to bylo dřív bez problémů jak každý hned otěhotněl atd. teď je holt jiná doba a snažte se to starší generaci vysvětlit.... 🙄
tak jo děvčata jdu si pustit nějaký pozitivní film asi nějakou romantiku 😀 ať mam jiné myšlenky 🙂

cechovahanka
11. únor 2010

Ahoj Holky, tak mi dnes v 11 hodin udelal 2. IUI a rikali ze jestli to ani teď nevyjde tak zkusí ještě třetí IUI ale s tím, že budu brát clostilbegyt. A když ani po tom nic a tak IVF. Jinak mi dnes píchli pregnyl a vajíčko mám velký 19 mm.

l.u.c.i.e
11. únor 2010

Avant, já jsem si hormony píchala sama, jelikož jsem manžela měla v zahraničí. Taky mě to dost štípalo a dělala se mi modřina. Kekonci to bylo nejhorší jak jsem měla rozpíchané břicho. Já jsem dokonce píchala 13dní, jelikož mě nechtěli růst vajíčka. Ale zvládla jsem to 🙂 Ty to zvládneš taky, neboj... Kdypak jdeš na sono?

Jani8, raduj se, že se nic horšího nestalo... Auto vem čert. Hlavně, že ty jsi v pořádku. I když chápu, že je to velmi nepříjemný zážitek... Uvidíš, bude zase lépe. 🙂

Pantomima, to jsou dobré zprávy... Tak doufám, že se v úterý zadaří a bude úspěšné IUI. 🙂

Ilčo, nedivím se, že tě ty řeči rozhazují. Všichni to myslí dobře, ale vůbec si nedokážou představit čím procházíš... Aspoň kdyby si ty své názory nechali pro sebe... Jen se jdi odreagovat. Zasloužíš si to.

Cechovanka, gratuluju k IUI a za 14 dní nahlaš pozitivní výsledek z krve 🙂

gambrinuska
11. únor 2010

ahojky holky 😉
vítám avant, to je dobře že se odvážila ses přidat, mě tahle diskuse moc pomáhá a holky jsou tu úžasný vždy poradí a hlavně psych podrží 😵
Luci krásně ti nabíhají týdny, jen můžu závidět ale v dobrým 😉
Ilčo taky to nemáš jednoduchý, nás s těma kecama taky otravují dost dlouho, neboj určo se to ted podaří a třeba se udrží obě 😉 nebo aspon 1 😅
Cech taky gratuluju k IUI už aby jsme byli tak tak daleko, zatim furt jrn čekáme, ale snad mrcha přijde brzo a pak už se stimulko bude snad líp 😔
Pant, krásnej folík, kéž bych taky takovej vypotila 😅 držím palce a at brzo zahlásíš// 😀
jani hlavně že jsi v pořádku!!! Auto vem čert, hlavně bud v klidu at se embrijku u tebe líbí 😉
Lucindo taky držim palečky 😉

jana8
11. únor 2010

Hanko, držím palce ať nám za pár dní ohlásíš radostnou novinku....
Lucko,Gambrinusko,děkuji Vám za podporu....dnes to ještě hodně bolí,ale snad bude brzo lépe....za půl hoďky přijede pro mně kamarádka do práce a pak jsi budu muset zabezpečit odvoz.....přítel říká,že minim. na měsíc tak doufám,že jen na pár dní a pak už budu v očekávání doma....držte holky palce....děkuji