Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
18. únor 2010

Ahoj holky tak jsem doma z procházky byla jsem Fildovi odnest sváču má ve škole odpolko, ale začalo pršet tak už se zase válim u telky 🙂 Dneska mi ještě zatim bříško nebolelo 🙂 tak je to dobrý.
Taky jsem ráno sledovala hokej 🙂 teď v klidu ,ale když jsem byla s prvním manželem a ten byl slovák tak to taky byl boj 😀 A malej vždycky fandil tomu kdo vyhrával 😀
renap máš nádhernou holčičku ,opravdu ,je jako panenka má krásný očíčka 🙂
Terko já taky pícham ten fragmin ale nevěděla jsem že je dobrej na sliznici, tak to je dobře ne 🙂 aspoň to má nějaké pozitiva 🙂
avant já měla jen 8 vajíček ale jak říkali holky nezáleží na kvantitě ale na kvalitě, taky mě nakonec zůstali jen 2 ale pěný 8 buněčný 🙂
Holky já bych vám sem taky chtěla dát fotečku, ale nejde mi to neumim je zmenšit 🙂

avant
18. únor 2010

No sama jsem zvědavá, radši bych jich měla míň a kvalitnějších 🙂 Každopádně dvojkám bych se vůbec nebránila.
Já jsem teď fakt moc ráda, že ten OHSS tam zatím není. To se mi opravdu dost ulevilo. To tlačení a píchání co mám, je prý normální 🙂

Pantomima - to může být opravdu pozůstatek ještě z toho zavádění.

avant
18. únor 2010

Renap, taky jsem ti zkoukla fotky ............ obě holky máš veliké fešandy 😉
Holky, které už máte za sebou OPU, mohly byste mi napsat, co jste si vzaly s sebou?

terka82
18. únor 2010

Ilčo to je bída v té televizi, co? Já už po několikáte projela všechny programy, ale nic na koukání jsem si nenašla... A tak jsem se zavrtala do peřin, začala dřímat a v tu ránu zvoní telefon. 😠
Taky jsem to s tim fragminem nevěděla, prý zlepšuje prokrvení. Tak super, další plus. 😉
Fotku zmenšíš v jakémkoliv programu na úpravu fotek a nebo v malování se to taky dá. A pro zmenšení více fotek najednou existují prográmky, které se dají zdarma stáhnout z netu. My máme tehnle http://www.slunecnice.cz/sw/jpeg-resampler/ a je to fakt jednoduchý. 😉 Tak šup šup stáhnout, ať taky můžeš přihodit nějaké foto. 🙂

Avant neboj, určitě budeš mít z čeho vybírat.
Měla jsem s sebou jen pantofle, noční košili, něco na čtení, hřeben a malý ručník, ale nevyužila jsem ho. 😀 Jo a pak nejdůležitější byl mobil. 😀

terka82
18. únor 2010

Tak koukam, že zmenšení fotek už se podařilo. 🙂 Super.

m.evzenie
18. únor 2010

Ahoj holky,
Terko, to je fajn, žes fandila....výsledek jsem zaznamenala v práci.
Avant, držím palce, aby kontrola byla úspěšná a pak hlavně kvalitní embrísky.
Ilčo, pěkná fotka, musím taky dodat.

ilca1
18. únor 2010

jojo ,už jsem na to přišla 🙂 a příští týden bych chtěla do alba přidat krásnou fotečku testíku 🙂

lucinda3
18. únor 2010

Holky vy jste ale šikulky!
Člověk si dá jednu pracovní schůzku a pozdní obídek a už je tady toho popsáno, super!
Terko přes akvárko je doma manža, má na to všelijaké fígle a nakoupený specialitky, ale nakonec čím míň se tam toho dává - myslím tich special chemicals - tím lépe 😉 Takže teď myslím čistí cca 1x za 2 měsíce, no tak nějak, už dlouho jsem ho neviděla vysávat vodu 😀 No a s tou neschopenkou uvidíme, jak mi bude, při malým jsem to měla střídavě, po 10tt doma na 1,5měsíce, pak na chvíli návrat a pak zase útěk 😀 Teď je to tedy s tou neschopenkou bída nebo jak to je, první 3 dny nedostanete nic a pak zůstává 60% z platu nebo? Každopádně, když se nebudu cítit zůstávám doma, mimi je přednější!!
Ilčo hezká fotečka, šikulka! Já už se dneska taky dokopu, stáhnu bublinku a nejnovějšího Tomíka 😵
Avant věřím že bude kvalitní úrodička 😉 😎

terka82
18. únor 2010

Evženie, jj fandila. 😀 Na chvilku jsem si dřímla, když byl manžel v koupelně a jak přišel, tak jsem se probrala. Ptá se jak to hrajou a já pohoda, furt stejně. A oni akorát znova ukazovali, jak jsme dostali góla. 😅 😀
Hurá, bude další foto. Se těšim

Ilčo tak na tuhle tvojí fotečku se těšim ještě víc. 🙂

lucinda3
18. únor 2010

Holky ještě poraďte jak jste na tom s vitamínkama? Já teď požívám jen listovku a k tomu sladkovodní řasu - chlorelu - ale v obsahu jsem nenašla jod, tak jsem si teď v lékárně koupila na vyzkoušení ten Elasti-Q s postupným uvolňováním tak jsem na to zvědavá, budu brát jen ten 1x denně zase to nepřehánět 😉 Při malým jsem brala střídavě Calibrum, Centrum atd. tak chci taky začít, páč při tom žaludku na vodě se těžko dodržuje správná životospráva 😅 Jaký je váš názor na tyhle doplňky?

lucinda3
18. únor 2010

Přidávám se k Terce, Ilčo už aby tu ta fotečka byla 😉 😵

terka82
18. únor 2010

Lucinda tak to neni tak hrozný, měnit to jednou za dva měsíce. To bychom mohli zvládnout i s tim vysátím vody. 😀 Ale teď musíme v první řadě sehnat ženicha pro naši jezevčiči, aby taky měla nějaké potomky. A pak se vrhnem na to akvárko. 😀
S tou neschopenkou je to teď fakt bída. Tak uvidíš, jak to budeš zvládat.
Těšim se na fotky. 🙂
S těma doplňkama, bych se poradila s doktorem. Určitě to má co do sebe, ale všeho s mírou... 🙂

Bezvadný, aby se mi lépe odpočívalo, tak začal v baráku někdo vrtat... 😠

michamicha
18. únor 2010

Ahoj holky,
omlouvám se, že jsem dlouho nepsala, ale měla jsem toho hodně ☹ číst jsem vás četla, ale nestíhala reagovat 😔 koukám, že tady jsou téměř všichni ve stavu čekání na //, tak vám moc moc moc držím palečky 😉
Mě už nevolnosti opustily a už se těším na další poradnu 2.3., protože bysme se konečně mohli dozvědět pohlaví 🙂 já mám takový vnitřní pocit, že mám v bříšku holčičku 😵 tak uvidíme co nám ukáže UTZ 😀

lucinda3
18. únor 2010

Terko to tak bejvá, běžně když dávám malého poo spát začne soused řezat dříví na cirkulárce 😠 😠
Takže budou i zvířecí přírůstky? 😵 A co s nimi budete dělat, jedno nechat ostatní prodat/darovat?

lucinda3
18. únor 2010

Ahoj Micha!
To je v poho všichni občas nestíháme, jen se nám občas musíš ozvat že jsi v pořádku 😉
To to utíká, už 17tt! Je dobře že je dobře, můžeš si to naplno užívat 😵 Tak holčička říkáš? Já mám úplně stejný pocit! 😀 A to jsem teprve za startem! U malýho jsem to měla stejně, zbožňovala jsem modrou a nenáviděla růžovou 😀 Teď jsem se v Tescu rozplývala nad novou holčičí kolekcí od Cherokee 😵 😵

l.u.c.i.e
18. únor 2010

Ahojky holky,

Terko, taky si říkám, že ty doktoři neví co chtějí. Myslím si, že když jsem silnější postavy, tak nemusím mít přírůstek 10kg. Jsem naopak ráda, že moc nepřibírám. Přitom jím normálně... No, uvidíme, co bude dál 🙂
Ty si hlavně užívej mrňousky a brzo se těšíme na // 🙂 Koukám, že si dovolenou řádně užíváš lenošením. To je dobře 🙂

Renap, malá je moc krásná. Roste jako z vody. Ani se nenaděješ a bude chodit 🙂

Pantomima, špinění nemusí nic znamenat. Uvidíš, že přejde. Hlavně nezoufej, ještě není nic ztraceno.

Avant, to jsou skvělé zprávy. Je vidět, že na stimulku velmi dobře reaguješ. 10 vajuchů je slušná úroda. Hlavně, aby byly kvalitní... Příští týden už budeš mít embrýsky v bříšku. Moc ti to přeju 🙂 V sobotu ti jistě doktor řekne, co si vzít sebou. Vesměs je to vše, co ti napsala Terka.

Ilčo, vidíš, že jsi šikovná a zvládla jsi to. Moc pěkná fotečka.

Lucindo, při neschopence nejsou moc velké peníze. Zvlášť teď když jí ještě snížili. Brala jsem o 2500kč méně. Ohledně vitamínů. Nazačátku těhu jsem brala kyselinu listovou a babyplan. Po prvním trimestru už žádné neberu. Holky co braly celé těhotenství vitamíny, tak se jim pak rodili velké děti. I doktor říkal, že pokud budu mít pestrou stravu, tak vitamíny jen občas. Poraď se s doktorem.

Chci se zeptat zkušených maminek, zda jste byli i na jiném vyšetření než u obvodní. Moje kamarádka byla kromě toho na EKG i u zubního. Můj gynekolog mě kromě obvodní a genetiky nikam nevyslal. Možná ještě vyšle. Uvidím. Jen je mi to divné, jelikož to má kamarádka musela mít do 20tt.

l.u.c.i.e
18. únor 2010

Micha, to je skvělé, že tě nevolnosti přešli. Tak teď už si můžeš jen užívat. 🙂 Nám pohlaví řekli na 100% už ve 4. měsíci, tak snad nebudeš mít stydlína a taky se ukáže. Budeme se těšit na nejnovější fotku. 🙂

lucinda3
18. únor 2010

Luci ahoj!
S těma vitamínkama uvidíme, já budu mít velké dítě tak jako tak, při mých 175cm a 85kg a mužíkovo 199cm a 120kg 😀 😎 😵
K těm kontrolám, máš to v těhu průkajdě, já byla na plicním, u zubaře a na interně, a to vše jsem absolvovala na hranici 1./2. trimestru 🙂

pantomima
18. únor 2010

snažím se nezoufat, ale děsně se pozoruju 😕 , pobolívá mi břicho, ale spíš si m myslím, že jsem nafouklá jako balon 😉

michamicha
18. únor 2010

Lucko, já taky ještě nikde nebyla, akorát chodim pravidelně se štítkou a pak mi dr. řekl, že když chodím i do prsní poradny, tak se tam taky mám objednat... ale krev mi budou brát až toho 2.3. na tripply a nevím jestli ještě na něco jinýho a o zubaři mi nic neřikal ☹ no asi si to budu oběhávat až po té poradně, uvidim co mi tam poví...

ilca1
18. únor 2010

Lucko já při prvním těhu taky byla vyslaná na EKG i k zubaři, nevim ale jak to chodí teď ,tenkrát jsem musela do 16 týdne myslim.
Lucindo taky jsem slyšela že kdyžse berou vitamíny celé těhotenství ,tak se pak rodí velká miminka kolem 5 kg, doktor říkal že je lepší je brát jen na začátku jak píše Lucka. Navíc já při Fildovi zvracela v kuse až do 5 měsíce a veškerá moje strava byla rohlík s paštikou ani vitamíny jsem nemohla a jakej je Filda zdravej 🙂

l.u.c.i.e
18. únor 2010

Lucindo, já mám v těhu průkazku jen vyšetření o obvodního, zubní (to mi gynekolog proškrtnul, prý to nechce) a odborné vyšetření. K tomu mi neřekl nic. Budu se ho muset zeptat, co si pod tím představuje. Jo a pak tam mám jen registrující dětský lékař. To je všechno.

pantomima
18. únor 2010

já brala Calibrum celý těhu a Terka měla 3000g a 50cm 😉 , najdřív Baby a od třetího měsíce Mami

michamicha
18. únor 2010

jo a vitamíny, ten elevit jsem musela přestat brát, pže to byl asi hlavní důvod mých problémů se zácpou, takže teď jediný co beru je letrox na štítku, pak dozobávám listovku a až dojde tak už nic pořizovat nebudu, no a pak si na doporučení dr. dávám denně 1 sáček magnosolvu 😉

l.u.c.i.e
18. únor 2010

Micha, už jsem taky vyfasovala magnosolvu. Vůbec nic mě nepomáhalo. Včera jsem měla první sáček a dneska už jsem byla 😀

lucinda3
18. únor 2010

Hm Luci to je zajímavý, a přitom to slyším dnes a denně, zubař stopro - nejen kvůli vyšší kazivosti zubů ale hlavně každý 1/2rok takže Tě to v těhu nemůže minout 😉 , já tam mám přímo jednu stránku rozdělenou na kolonky plicný-zubař-odborní lékaři=interna. Tak se raději zeptej, mohlo samozřejmě dojít ke změnám. Hlavní je jak se cítíš 😉
Ilčo jasan mimíš si vezme zásoby z těla, já jsem taky blinkala kudy chodila, nejen ráno, ustalo to kolem 4./5. měsíce a žila jsem na přesnídávkách, piškotech a banánech 😀 Malej je taky pěknej opičák 😀 😀 😵 😵
Holky pádím, večer budu fotograf a to by bylo abych už konečně něco nepřidala, nejlépe foto chichi 😉 Papa

l.u.c.i.e
18. únor 2010

Lucindo, zeptám se, až půjdu do poradny, jelikož mě to neustále vrtá v hlavě. Nerada bych něco zanedbala. K zubaři jdu 1. 3. takže si rovnou řeknu i o razítko, i když mě to gynekolog proškrtnul. Jinak v těhu průkazce to opravdu takhle rozepsané nemám.

michamicha
18. únor 2010

jj, magnosolv je zázrak 😀 já jdu vymyslet co si dám místo toho nepovedenýho oběda, asi si udělam krupicovou kaši 😝 😵

michamicha
18. únor 2010

teda, se jdu taky podívat co mám v průkajdě...

avant
18. únor 2010

Holky, děkuju za info ohledně toho OPU - předpokládala jsem, že mi to v sobotu řeknou co a jak, ale přeci jenom jsem radši předem v obraze 🙂
Stejně je to srandovní, když mi řekli, že hrozí ten OHSS, tak mi bylo tak nějak divně, no a když mi dneska řekli, že to zatím nevypadá, tak mi je daleko líp. Psychika je pěkná sviňucha!

Ilčo, teda Filípek je na té fotce krásně opálený 🙂