Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
16. čer 2010

Ahojky holky 🙂
Lucie gratulka ke kontrole, to Vojtíšek se teprv připravuje, ale přijde až bude zas teplejš ne 😉
Vendul asi se mrcha konečně hlásí po 46 dnech už jsem na ní docela nabroušená 🙄 no hlavně aby to zas nevzdala 😕
Aden,. tak že by o týden? 😉 taky už jsme na tebe mohli počkat 😅 ba ne ut až tu je
Vendul, myslim, že za chvilku budeš zas // nebo i /// 😀 😅 neboj bude to rychlý a hlavně všechno v pořádku, už jsme si to snad vybrali 😔 , já jsem na tom věkově hůř a na tu štítku se už léčim přes 5 let 😔
Holky gratulka ke kontrolám 😉

gambrinuska
16. čer 2010

jéé jjá to spletla Matýska s Vojtíškem 😅
vendul já beru calibrum babyplan-tam je asi taky jod-ten se nemůže kvuli štítce?? 😕
No snad pomůžou všem 😔 a co nejdřív

gambrinuska
16. čer 2010
l.u.c.i.e
16. čer 2010

Vendul, nemysli si, občas nakouknu co je tu nového 🙂 A hlavně budu sledovat přírůstky.
Určitě doktorům z Natu věř. Ví co dělají a rozhodně by neporadili špatně...
Pokud ti bylo doporučeno Elevit, tak si je určitě kup. Jak píšeš mají všechny vitamínky v sobě a to je důležité.
Netušila jsem, že vysoké dávky vitamínů můžou poškodit vývoj dítěte.
Moje kamarádka má taky problémy se štítkou. Teda zjistili jí to až když měla zamlklý potrat. Měli 3 měsíce pauzu a hned na poprvé se jim podařilo otěhotnět. Teď má krásného zdravého kluka. Jen jí nasadili léky na štítku, vitamínky a bylo. Myslím si, že to bude i tak u tebe... 😉

vendulak
16. čer 2010

Gam super že už se hlásí!!!! 😀 😉 Já jsem dnes 3DC a taky jsme mrchu museli zase vyvolávat 😒, ale stejně jsem ráda že už tu je 😅.
A o týden to budete mít od sebe kousek holky 🙂. Aspoň se ten týden řádně oslaví jedny // a za týden druhý // 😀 😉.
Gam a který testy dělají ///? 😀 A já taky věřím že snad všechnu smůlu už máme vybranou, tak teď už si budeme žít jako v pohádce 😵 😀.
Tý jo tak dlouho už se léčíš se štítkou? 😕 A ty máš sníženou nebo zvýšenou fci? Já sníženou a přišli mi na ní až v Natalartu a léčím jí tedy teď od ledna a na začátku března už byla celkem v cajku, naštěstí 🙂.

l.u.c.i.e
16. čer 2010

Gambrinusko, že by už? Tak snad to nevzdá a řádně se rozjede 🙂

gambrinuska
16. čer 2010

No nechci to zakřiknout, ale snad už jo 😅 😔 🙄
Já mam sníženou fci, beru Euthyrox 75, 1 denně ráno na lačno, přišli mi na to na gyndě, když mi dělali HP když zjištovali proč bez antiko nemenstruuju

vendulak
16. čer 2010

Gam s tím jódem oni každýmu říkají právě něco jiného tak sem se na to té své endokrinoložky přímo ptala a ona mi řekla že dokud těhotná nejsem tak přímo jen pro sebe jód v žádným případě!!! Ale že potom až budu mít jistý a potvrzený těhotenství tak jo, že to ho musím dávat miminku 😉.
Luci no jo s tím vitamínem E mi to teď nedávno říkala holka co přišla o miminko stejně jako já a řekli jí to myslím na genetice ☹.
Jinak já znám taky holku tedy jen tady odsud z koníka co jí na šatnou štítku taky přišli až po potratu ☹. Tak pak se v tom šťourali víc a ona tedy měla zvýšenou fci a nakonec šla na operaci a štítku jí úplně vyoperovali, pak tedy jí zase několik měsíců srovnávala a hned jak TSH srovnala tak otěhotněla a teď už má krásnou holčičku 🙂.

gambrinuska
16. čer 2010

No tak snad to u nás bude taky takhle pozitivní 😔

vendulak
16. čer 2010

Gam já beru Letrox 50, taky každý den ráno na lačno 🙂. A mě na to přišli právě až v CAR. Já dřív problémy s ms neměla, před antiko jsem menstruovala normálně, pak jí dvakrát vysadila a zase se mi normálně cykly rozjeli, ale pak když jsem jí vysadila potřetí, to už protože jsme se chtěli začít snažit o miminko tak sem najednou taky vůbec nemenstruovala, a vlastně sama ani dál nemenstruuju do teď 😒. A můj gyndař ani jako nezjišťoval proč, nejdřív píchal vyvolávačku pak dával Proveru. A právě první hormonální profil mi dělali až v Natu a to na ní přišli. Ale prý už mi to měla zjistit dávno obvoďačka, bo mám všechny její příznaky 😒.

l.u.c.i.e
16. čer 2010

Stejně ta štítka je ale prevít. A co všechno dokáže napáchat. No, holky, nezávidím vám jí. To už asi budete muset být léčeny pořád, co?
Důležité je, že se o ní ví a jste tím pádem více hlídané.

vendulak
16. čer 2010

Luci taky jsem zírala za co všechno štítka může moct 😕 😒. A jo jo prý už je to léčení nadosmrti 😒. Ale jak říkáš hlavně že se o tom ví a je to pod dohledem 🙂.

m.evzenie
16. čer 2010

Lucko, to je dobře, že je vše v pořádku. To jsem nevěděla, že u prvorodiček klesá břicho dřív......Tak si pěkně ještě
bříško užívej, když je tak příznivé počasí a otoky se neobjevují. My už všechny snažilky chceme taky takové krásné
období. 😉
Gambrinusko, hurá mrcha konečně dorazila, tak budeš mít o týden náskok.
Adenko, jak je tobě? Už je líp?
Vendul, ta štítka tomje teda prevít, moc držím palce, aby bylo vše v pořádku a povedlo se hned napoprvé. 🙂

pantomima
16. čer 2010

Doma z UTZ, tak hádejte! Foto napoví!!!

adenka84
16. čer 2010

Ahoj holky,
koukám jak jste se tady krásně rozepslai...
Koukám, že ne jen já mám se štítkou trable.. ☹ ...
Vendul, já taky beru Letrox 50, každé ráno....Divím se, že vám na štítku nepřišli už mnohem dříve? Mě na ni přišla pediatrička když mi bylo 1ě let..Od té doby se léčím a chodím 2x ročně na prohlídky...Už je to 13 let.. 😒 .
Taky jsem četla, co štítka všechno dokáže napáchat...Dost si myslím, že právě štítka může za to, že se mnoha ženám nedaří otěhotnět....Nu, ale my určitě už brzy otěhotníme.... 🙂

gambrinusko, to je super, že mrška se hlásí...To budete s petruš na stejno.....Já byvh měla začít v úterý, ale možná to bude o nějaký den dříve, protože bříško se už ozývá...Zítra jedu na UTZ, dostanu už konečně injekce...huuurááá... 😀

Evženko, už je mi dobře, malinko pokašlávám, ale už je to paráda...zaplať pán bůh, že to odeznělo...Bylo už na čase....a zvládla jsem to i bez těch antobiotik...Je asi vrátím do lékáryn, protože jsem je vůbec nenačala... 😅

Pantonima, nejsem žádný odborník, vždy mi dost trvá než na fotečce odhalím co je co...Ale troufám si říct, že to je doopravdy opět holčička...nenapínej a prozraď nám to! 😉

adenka84
16. čer 2010

omluvuju se překlapla jsem se v prvním odstavci....mělo tam být 12 let.......

ilca1
16. čer 2010

Pant a já bych řekla že je tam pindík 😉 tak chlapeček? 😵 viď

jana8
16. čer 2010

Ahojky,
Lucko,tak už se Matýsek připravuje 😵,možná už za týden se dozvíš že se připravuješ na porod a ani se nenazdáš a budeš mít svůj poklad v náručí 🙂 .....o nějakých příbuzných něco vím,tak uvidíme zítra.....
Ilčo,tak jsem zvědavá na pondělí,jestli se Vám ukáže Julinka v celý své kráse 🙂
Vendulka,ahoj,tak to jsem netušila,že vit. E snižuje plodnost,tak proč by jsme ho měli brát? 😖Tak to by ho neměli brát ani chlapy,ne? Můžu se Tě zeptat ty vit. Elevit,jak se asi cenově pohybují? Držím ti moc pěstě ať v srpnu dopadne kontrola na jedničku a vy můžete další měsíc podstoupit IUI a hlavně úspěšně 😉
Adenko,tak to je skvělé,že už zachvíli ti to vypukne....pak dej vědět co ti řeknou zítra....moc ti přeji ať se ti po IVF objeví // 🙂
Gambrinuska,tak to je skvělé,že mrška se už hlásí a po mrške už to vypukne 🙂,tak to máte skvělý článek na povzbuzení,tak Vám držím moooooc palečky,ať se zařadíte mezi zástup žen,kterým se to podařilo v létě 🙂,taky to patří Adence a Petře 😉
Pant,tak nám to už prozraď .....taky tipuji kluka,taky vidím co Ilča,tak doufám,že nemám halucinace,že by mi něco chybělo 😀

haaninaa
16. čer 2010

Ahojky holky,
L.u.c.i.e. - ty antibiotika se jmenují Doxybene, jena ráno a jedna večer) a ty tablety na zavádění jsou Candibene 100 mg. Když jsem mluvila s Dr. Rokytou, říkal, že si mám nechat napsat jen ty antibiotika, ale pak mi recept posílali, a byli tam i pro přítele a ještě ty na zavádění. Podle magistry v lékárně je to prý proti výtokům. Určitě je brát začnu, jenže čekám každým dnem "mršku" a přitom se to zavádět nesmí a musím brát současně i ty antibiotika, tak musím počkat až po "mršce" a asi se mi to o měsíc posune, protože nevím, jestli hned po tom můžeme zkusit IUI, když se berou antibiotika. Utrogestan znám z IVF, ale absolutně mi nevyhovoval.
Jana8 - já už asi taky vím, která je to ta protivka, jí to pořádně vytmavím, až tam zase pojedeme, se bude divit 🙂 🙂 🙂 .Jinak jsou tam opravdu moc hodní a věřím jim, tak snad už nám do vyjde.
Mě se při prvním IUI ukázaly na testu dvě // ale za dva dny už tam nebyli, bylo to prý způsobeno léky, co jsem brala.
Už se taky moc těším, až objevím // a zůstanou tam, je to prý hrozně krásné období.
Pant, já si troufnu říct, že je to kluk.... 🙂 🙂 🙂
Tak zatím ahojky...

adenka84
16. čer 2010

Pant, tak kdy nám řekneš co to bude...Po delším zloumání bych se přiklonila k holkám a řekal bych, že Terezka bude mít bratříčka Oskárka?

ilca1
16. čer 2010

.......nu tak Pant.....to se nedělá takhle nás napínat 😎

l.u.c.i.e
16. čer 2010

Pant, já si nemůžu pomoct, ale vidím tam pindíka. Takže gratuluju k Oskárkovi 🙂

Hani, doxybene jsme brali taky. Ty tablety na zavádění neznám. Když se teda mají brát zároveň, tak to budeš muset počkat. S tím nic nenaděláš. Podle mě hned můžete do IUI, ty antibiotika nejsou nejhorší. Ale uvidíš co ti řekne doktor. Kdy tam máš jít?

michamicha
16. čer 2010

ahoj 🙂
@haaninaa doxybene jsme taky brali 😉
@pantomima taky tipuju chlapečka 😉

ad štítná žláza, já beru už asi 5 let Letrox 150 jednu denně na sníženou fci, žádný těhu vitamíny (kromě elevitu, kterej je bez jódu) nesmím brát ☹ teď beru jen ten letrox a kys. listovou, protože po tom elevitu jsem trpěla na zácpu a to docela dost a kvůli tomu jsem i občas krvácela, takhle mi to řekl gynekolog, že bude lepší přestat brát těhu vitamíny, max. si zobnout jednou za čas 😎

pantomima
16. čer 2010

takže ano, je to KLUK 😵 , pracovní název Oskar, ale ještě neříkám, že konečný 😉 , pindík i kulky byly jasně vidět, nechal mi tipovat a bylo zto napoprvý 😀

michamicha
16. čer 2010

jinak já jsem byla dneska nakupovat v bylinné lékárně, tak už mam doma pytlík maliníku a lněnýho semínka, tak od příštího týdne začnu užívat 😉 a ségra mi nabízela, že má doma ještě olejíček na masáž hráze, tak si ho od ní půjčím a taky se na to s manžou vrhneme 😉 radši začnu už od 34tt, když mi furt dr. řiká, že Vojtík je velkej a o 2 týdny napřed 😅

michamicha
16. čer 2010

@pantomima gratuluju k párečku 😵

michamicha
16. čer 2010

jo a se štítkou se léčím už od 15-ti let ☹ postupem času jsem se dostala od dávky 25 až na těch 150 ☹

michamicha
16. čer 2010

@l.u.c.i.e jo Lucko, nebyla jsi dneska odpoledne ve městě? jsem se stavila v mekáči, musela jsem si sednout, nožičky bolely 😅 a koukala jsem naproti jak stojí u ISIScafé ten stánek s točenou zmrzlinou, tak tam byla těhulka a byla ti děsně podobná 😉 černý kalhoty, zelený tričko a klábosila tam s tou prodavačkou 🙂 nebyla jsi to ty?

l.u.c.i.e
16. čer 2010

Micha, dnes jsem ve městě nebyla. Jen po Slovanech. Ale do města se chystám už delší dobu, ale nějak se tam nemůžu dokopat 🙂
Škoda, že se nezreazoval srazík. Ráda bych vás poznala osobně...

l.u.c.i.e
16. čer 2010

Pant, tak to doma budeš mít páreček. Super. Určitě máte radost, co?