Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
16. zář 2010

@sabcav dej foto, ať ty pupky porovnáme 😉

ilca1
16. zář 2010

sabcav měla jsi na sobě takovej svetřík žluto s něčim 🙂 bříško máš tedy fakt pěkný 🙂 🙂 já tam přišla někdy kolem půl 10 ty jsi šla hned potom na ambulanci 🙂ale hned jsem tě poznala 🙂
pant taky páš pěknej pupík 🙂

sabcav
16. zář 2010

@ilca1 pupík máš moc pěknej 😵 , snad manžela dokopu, aby vyfotil velrybku a velrybátko 😀 😉 . Mmch přes pupík mám momentálně 110 😕 (mimotěhu tak 75 😉 ). Jj, tak to jsem byla já, i podle popisu oblečení 🙂 😉. Kdy jdeš příště? já za 4 týdny, takže 14. 😉 .

adenka84
16. zář 2010

Ahoj holky,

Evženie, maminky je mi líto, snad nová léčba zabere a nebude muste na operaci...Dobře znám ty pocity, před 5 lety jsem to zažívala s mojí sestrou...dnes už je Ok o pro sice přišla, ale zaplať pán bůh zvládla to...Držím palečky...

Pantonima bříško máš krásné..

Lucindo, pokud chceš ještě letos stihnou IVF tak už se do Natalartu objednej nyní.. ať máš všechyn potřebný testy za sebou...Měsíc si pak už zvolíš jaký chceš...My bychom také ještě letos chtěli stihnout 3 IVF, ale nevím jeszli to vyjde, čekám stále na termín do těch Lázní, pak měsíc budu tam....

adenka84
16. zář 2010

Napadlo mě, že bych se objednala před tím než pojedu, aby se udělala kultivace a náběry a až bych se vrátila, tak bychom mohli jít hned do IVF..Holky, myslíte, že by to bylo možné? Na výsledky z kultivace se stejně čeká 14 dní, tak by to možná šlo...

ilca1
17. zář 2010

sabcav já jdu příště 4.10 pač 14 už asi pujdu rodit 🙂

sabcav
17. zář 2010

@ilca1 tak se tam možná potkáme, až půjdeš na příjem 😀 😉 🙂

sabcav
17. zář 2010

@adenka84 zkus zavolat do Artu a domluvit se s nima, ale s dr. 😉 , však všechny víme, jak dokáže Blab. prudit 😀 😝 .

sabcav
17. zář 2010

Ahoj 🙂 , hezký den všem 😵 , my měli noc na houby ☹ , vždycky když jdu spát, zkouknu malou a přikryju jí 😉 , no a tentokrát měla nějaké mělké spaní, takže jsem jí vzbudila ☹ 😒 😖 . Takže od půlnoci asi do 5 byla s náma v posteli a jak na to nejsme zvyklí, nejsme vyspaní nikdo, ani já, ani manžel, ani Andrej 🙄 . Bolí mě hlava jak střep, jdu se nasnídat a něco uvařit z květáku 🙂 . Ha, prďola už je taky vzhůru, ale povídá si tam, takže zjevně je vypsaná dobře 😀 . Aby ne, když my spali s manželem na hranách postele a ona spala na našich polštářích napříč 😀 . Krásný den všem 🙂

pantomima
17. zář 2010

pěkné ráno

naše malá k nám přišla si ve tři v noci, ale dneska naštěstí spala docela klidně...jen to vstávání v šest by si mohla minimálně o hodinu posunout 😠

douda
17. zář 2010

Ahoj
Maty spí teťko se mnou prý je riziko krvácení 14 dní tak hom chci mít pod kontrolou ale je to za trest , spí na příč a jsem celá pokopaná .
Jinak já jdu na diabetologii a rizikovku 7.10 🙂

l.u.c.i.e
17. zář 2010

Dobré ránko,

tak to mi jsme spali od včera 20hod do dneška 7 hod. Budili jsme se jen na kojení a následoval hned spánek. Takže já i malej jsme vyspalý 🙂

@douda, jak se Maty vůbec má? Doufám, že ho nic nebolí?

Evženie, s mamku mi to moc mrzí. Doufám, že nová léčba zabere a operace se vyhne.

@adenka84, nejsem si jistá, jestli ti po lázních nedoporučí 3 měsíční domácí snaženíčko či IUI a až pak IVF... Nechala jsis napsat antikoncepci, abys tam týden neztratila s krvácením. Doporučují to. Týden navíc procedur je větší přínos.

adenka84
17. zář 2010

Ahoj holky,

Lucie, u mě je zbytečné zkoušet to přirozeně ani IUI nepomůže...Mám něco co ničí manželovo spermie...Sice jen na začátku, ale i tak prostě nemají spermie šanci se dostat ža tam kam mají...
Podle léčitelé otěhotním přirozeně, ale tomu nevěřím..Věří, že nám pomůže, ale že otěhotním přirozenou cestou ne...Spíš doufám, že mi nějak posílí vnitřek, abych ty embria v sobě udržela...

Antikoncepci, jsem si předepsta nenechala, mám strach, že se mi rozhodí cyklus..Poslední dobou pravidelně menstruluji, až na tyhle poslední 2 měsíce...Snad se to zas urovná, myslím, že je to tím léčitelem...

Holky mějte se krásně, dnes poslední odpolední zaplať pán bůh...

l.u.c.i.e
17. zář 2010

@adenka84, aha, vidíš a mě antikoncepce na jeden cyklus před IVF pomohla. Každá má jiné možnosti. Věřím, že taky brzo budeš těhulka. Musíš. Mooocinky držím palečky a v lázních si to jen a jen užívej. Už víš, kdy pojedeš?

pantomima
17. zář 2010

@adenka84 nám právě pomohlo jen IUI, mám taky nějaký protilátky proti manžílkovo spermiím, někde asi na začátku hrdla, tak se to IUI obešlo, dalo rovnou, tam kam má a bylo to..je pravda, že jsem zrovna přišla v cyklu, kdy byla ovulace, což u mě S PCO byl malej zázrak 😉

sabcav
17. zář 2010

@adenka84 neházej flintu do žita 😉 , já mám zase protilátky proti embryu, což je snad ještě horší, protože vám se to "jen" nespojí, kdežto nám spojí a já to vypudím, takže je klidně možný, že když jsem měla náhodou ovulku a trefili jsme se, tak zpožděná silná ms klidně mohla bejt ranej potrat 😢 😖 . No a vidíš, příroda si občas dokáže poradit 😵 . Hele jak je to v jedné reklamě: nic není nemožné 😀 😎 😉 . A na pozitivní myšlení, což je půlku úspěchu 😉, doporučuju knížku Tajemství (the Secret), hoooooodně moc zajímavé, o tom, že když něčemu věříš, ani na vteřinu nezapochybuj, že se to podaří a ono to fakt přijde 🙂 .

sabcav
17. zář 2010

@pantomima ty máš pco? 😕 . No při té je přirozená ovulka taky zázrak 😉 .

pantomima
17. zář 2010

@sabcav jj, mám bohužel a anovulační cykly, na Terku jsem si píchala injekce, aby ve mě vůbec něco narostlo a vyzrálo..a teď jsem se šla jen domluvit...Švábek mě vyšetřil a hele, byla jsem těsně před ovulkou, tak jsme to za dva dny skusili a bylo to...ale jinak 2 roky absolutně nechráněnej sex a nic 😉

gambrinuska
17. zář 2010

Ahojky holky, 😉 člověk tu chvilku neni a hned nestíhá 😀
Jinak všechny moc zdravim 😉
Aden -dobrej plán možýná bych si zkusila zavolat rovnou do Natalu a na všechno se pořádně pozeptat 😉 jo a věř si trochu holka 😅 já ti věřim moc 😔
Seb-a ajk ti pomohly proti těm protilátkám? Já jsem těhu taky vždycky jen chvilku ☹ 🙄
Jinak nám už přišly výsledky z genetiky-no nemůžem mít nic jednoduchýho 😖 NAšli mi mutaci C677T v genu pro MTFHR v homozygotním stavu 😕 už jsem objednaná na hematologii-tak uvidíme co nám na to řeknou-ti doktoři po každý něco najdou 🙄 hoky nemáte s tim nějaká zkušenost 😕 jinak jsem pochopila že mam zakázanou antikoncepci na furt 😲 Luci nemáš něco podobného?
Jinak Evžen hodně sil pro tebe i maminu
Jo A Avant tak vítej zpátky u nás-doufam že docházka bude lepší 😉
Těhule i maminy at jste v pořádku 😉
Jinak já mam IVF cca v plánu na jaro-tak snad už budem mít všechny výsledky 😔
pokud jsem na někoho zapomněla tak taky zdravim 😉

haaninaa
17. zář 2010

Ahojky holky,

@pantomima - máš hezký bříško, ta fotka s Terezkou je úžasná. 🙂 🙂.Jaké jsi si píchala injekce? Puregon? Chtěla bych taky vyzkoušet stimulovanou IUI, ale ne s Clostylbegytem. Po něm mi nebylo dobře a rozházel mi mršku.

@adenka84 - držím palce, ať ti termín do lázní přijde co nejdříve. A kdyby jste letos IVF už nestihli, tak se po novém roce možná sejdeme v Natalu, chceme zkusit druhý pokus. Otázka je, jestli k tomu musím mít genetiku a imuno. Můj gyndař na mě koukal jak kdybych spadlo z měsíce, co to chci.

@sabcav - tak tohle spaní Vám nezávidím 🙂 , ale mít doma takovou sladkou holčičku, jako je Andy, tak ji snad tu postel uvolním celou a spím na zemi 🙂 🙂 . My máme v posteli jen psíka, ale je to zážitek. Hajzlík malej. 🙂

@l.u.c.i.e - teda, ty máš doma úplnýho andílka, když ti takhle spinká 🙂

Evženie - ať mamince brzy zabere nová léčba.

Nevím, jestli by to bylo možné, ale od středy čekám na "mršku", dneska je pátek večer a dáma nikde. Přemýšlím, jestli by se to IUI v srpnu přece jen nakonec povedlo, nebo to mám z nervů z práce a někde se zpozdila. V září mi ale dorazila a teď nic. No, uvidíme. Zázraky se snad někdy dějí...

ilca1
17. zář 2010

gambrinuska jo jo já mam tu samou mutaci ,akorát si budeš muset píchat injekce na ředení krve hned jak ti nasadí hormony nebo otěhotníš ,mě to zjistili až když jsem potratila prý to mohla být příčina,ale Fildu jsem měla normálně ani jsem to nevěděla a teď jsem v 8 měsíci a snad to dopadne taky dobře, doktoři sice říkají že se musí při týhle mutaci počítat s potratem,ale zase je to jedna s těch slabších mutací jsou i horší.je spousta lidí co to má ani o tom neví a mají kupu dětí 😉 A tebe si te´d ohlídají tak buď ráda že na to přišli 😉

m.evzenie
17. zář 2010

Holky zdravím,
už pátek, dnes už jsem musela na odpolední na desátou a budu končit v devět, už aby to bylo.
Děkuju Vám moc, je to fajn tu být s vámi.
Aden, věř i léčiteli, určitě to bude snazší. Nakoupeno do lázní, tak jen ten termín se někde loudá.
Gam, to je něco vlezeš někam k dr. a už ti něco najdou, ale určitě to bude k dobrému. Držím palce, aby už bylo
ostatní v pořádku.
Sab, tak to budete dnes všichni spát jak mimina.
Lucka, má hodnoučký miminečko.
Hani, určitě se zázraky dějí, držím pěsti, aby mrška už nedorazila a ta jsi hlásila//
Pant, krásný fotečky.
I když přítel stále zobe vitamínky, tak výsledky nic moc a hlavně malé množství pohyblivých spermií. Tak uvidíme,
co řekne dr.
Krásný večer, užijte si víkend.

adenka84
17. zář 2010

Ahoj holky,

Gambrinusko, neboj bude vše v pořádku..je dobře, že se ta mutace zjistila, teď budou alespoň vědět na co se zaměřit...
Jiank holyk, děkuji všem za podporu...Pantonima, tak ty máš taky prtilátky proti spermiím na začátku a azadřilo se IUI? Proč mi tedy tvrdí, že IUI u mě nemá velkou šanci na úspěch? Možná proto, že se nepovedli 3x IUI a vlastně ani IVF...holky já jsem z toho jelen, vážně už mě to nebaví...Přemýšlela jsem, že nechám tu objednávku do Nataalrtu až po Novým roce...4ekám už 4 roky tak těch pár měsíců počkám také...Užiji si Lázně aVánoce pěkně v klidu bez nervů a třeba má ten léčitel pravdu a do té doby se zadaří...

Mějte se krásně přeji vám všem příjemnou poklidnou dobrou noc...

pantomima
18. zář 2010

@adenka84 nic jsme oficielně nezjišŤOVALI, jestli to tak opravdu je, ale když jsem do toho nevlítla normálně mnoho let před prvním těhu (jednou tedy jo, ale v 9tt potrat, ale s jiným chlapem) a teď vlastně taky 2 roky od porodu Terky, tak nás to se Švábkem tak napadlo, ale je pravda,že při PCO a anovulačních cyklech by to byla obrovská náhoda, zase se říká, že po porodu se stává, že se něco upraví, tak třeba se mi upravily ty ovulace a sem tam nějaká proběhne, jen jsme se s manžou netrefili načasováním, protože každej cyklus u mě trvá jinak a mrchu jsem po porodu dostala víc než po roce, zřejmě jsme se zrovna trefili do cyklu, kdy ovulka byla a IUI nám pomohlo..jen jsme obešli ty protilátky..taky jinak nevím..kde je chyba, ale zase po IUI se má dva dny intenzivně souložit,že copa kdyby se IUI nepovedla a přirpzeně ano, takže na stoprocent se vlastně ani nedá říct, jestli to byl Švábek nebo manža 😀

l.u.c.i.e
18. zář 2010

Dobré ránko,

@gambrinuska, tak to máme absolutně stejnou mutaci. Mě jí našli na konci těhu. Tato mutace způsobuje ranní potraty... Budeš si píchat před a po celou dobu těhotenství injekce. Hodně musíš jíst kyselinu listovou. Ještě, že v Natalu mi jí pořád předepisovali amůj gynekolog taky. Takže věřím, že teď už se zadaří... 😉
Antikoncepci mám zakázanou taky. Vlastně veškeré hormony. teď čekám na výsledky krve po šestinedělí. Pokud dopadnou dobře, tak bych nějaké slabé brát mohla, aby se mi nedělaly cysty.

@haaninaa, věř mi, že si na malého nemůžu ztěžovat. Je úžasný. Musím zaklepat, že nám nedělá hysterické pláče... Občas zabrečí, ale to je tím, že má hlad či se nudí 🙂. Doufám, že mu to vydrží. Moje kamarádka mi pořád straší s tím, že doma s malým měla absolutní klid do půl roku a pak jí to začalo. V noci několikrát vstávání, uspávání, pak mu začali růst zoubky, takže byl protivný atd... Snad to u nás bude lepší. Uvidíme.

@pantomima, mám taky PCO a po porodu mi doktorka říkala, že se občas stává, že se v těle změní hormony a můžu pak mít normální cykly... To mi pak potvrdil i můj gynekolog... Tak uvidíme, zda budou mít pravdu. Rádi bysme chtěli ještě jedno děťátko.

Přeju všem pěkný víkend.

l.u.c.i.e
18. zář 2010

Poslední dobou se nejraději paseme 🙂 Na zádíčka nás to neba 😀 Raději bychom už seděli, ale zatím nám to nejde 😒

michamicha
18. zář 2010

@l.u.c.i.e Luci, ten už je velikej 😵 my taky paseme 😉 nejradši v postýlce, když se má spinkat 😀 😀

l.u.c.i.e
18. zář 2010

@michamicha, je to neuvěřitelné, jak roste před očima. Nastačím vyřazovat malé věci. Většinou je měl jen 2x na sobě. Některé jsme ani nevyužili...
Občas spinkáma na bříšku a to spí nejdéle... Jinak se už snaží zvedat jako do sedu. Nejraději by už opravdu seděl, jelikož vleže nic nevidí 😀
Co Vojtíšek? Stále bojuje s blinkáním nebo už je to lepší?

michamicha
18. zář 2010

@l.u.c.i.e jj, pořád ublinkává, ale dávám mu nutriton (když nezapomenu 😅 ), tak je to lepší 😉

l.u.c.i.e
18. zář 2010

@michamicha, to je dobře. Kamarádce to u malého pomohlo, tak snad i vám. 🙂 Náš žroutík ublinkává jen někdy a to ještě tehdy když se přecpe...