Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
1. led 2010

Ahoj holky,

přeju vám také hodně štěstí, zdraví, lásky a aby si k vám miminko našlo cestu v roce 2010 😵

Luci, my byli s manžou doma, o půlnoci jsem si dala půl skleničky lambrusca a pak jsme šli spát 🙂

jana8
1. led 2010

Všem Vám přeji krásnější,úspěšnější,plodnější rok 2010 plný zdraví, lásky a miminek 😅
U nás byli na Silvestra jeden pár,tak jsme kecali,jedli a pili.....ja jsem si dala nakonec pul skleničky šampáňa 🙂 ale předtým den jsme to s přítelem taky zapili a to jsem měla dvě a něco sklenky šampáňa ......ja moc pít nemusím.....tak snad to nevadilo.........šli sme spát asi kolem 3.30hod......teď jdu dožehlit prádlo,co mi zůstalo ze včera...včera jsem stihla ožehlit jen půlku,tak teď to doklapnu 😅
Evženie,jak si na tom?Už dorazila ms?Moc mě to mrzí...já už myslela,že už......tak hlavně ať ste v pořádku a hurá do dalšího pokusu....držím palce 😉

m.evzenie
1. led 2010

Ahojky holky,
tady se to pěkně po těch oslavách nového roku schází. My jsme s přítelem byli u mojí maminy a přítelovo rodičů
a před půlnocí jsme jeli na klatovské náměstí na ohňostroj, bylo to moc pěkné. Teď se ještě chystáme na větší
ohňostroj, který je tamtéž na oslavu 750 let založení města.
Jinak mě MS přišla hned po vysazení tablet ve čtvrtek dopoledne...Já taky myslela 😕 ....veliké zklamání 😕 😢
Tak hned v pondělí budu volat na genetiku a imunologii, aby se něco dělo. 😉 4.1. vezeme mamku do mulačovi
nemocnice, tak se tam pozeptám pana primáře Kestřánka na tu laparoskopii a hysteroskopii, tak uvidíme 😒

janinam
1. led 2010

Ahoj holky,
k PC se dostávám až teď (nějak nebyl čas ☹ ), tak vám přeju dodatečně krásný nový rok 2010.
Všem těhulkám bezproblémové těhotenství, maminám hodně radosti s dětičkama a snažilkám co nejkratší cestu ke // 🙂
Jakpak asi Ilča s jejím hláskem, jestlipak byla hvězdou karaoke?
Micha, z reakcí prarodičů si nědělej hlavu, nemají ani ponětí že tolik párů řeší tyto problémy, mají představu, že mít děti není žádný problém ☹
Evženie, mrzí mě, že MS dorazila a pokus se nezdařil, přeju samé dobré výsledky z genetiky a imunologie a další pokus už úspěšný 🙂 V pondělí se pozeptej, já zrovna v Mulačovce laparoskopii podstupovala kvůli cystě na vaječníku, rovnou mi udělali i průchodnost vejcovodů, bohužel s né moc dobrým výsledkem 😀

janinam
1. led 2010

za tou poslední větou měl být samozřejmě ten nejsmutnější obrázek 😢 omylem jsem se přeťukla

tereza7974
2. led 2010

Ahoj, posílam všem novoroční pozdrav a přání všeho nejlepšího do nového roku.
Už jsem tady dlouho nebyla. Přiznam se, že od doby co jsem se vrátila po operaci do práce, tak jsem vůbec neměla čas. Chodila jsem domu kolem sedmý večer!!! Jsem ráda, že je "peak season" za mnou 😅 a že budu mít v práci zase normální pracovní dobu.

Koukam spousta novinek, Míšo gratuluju k vytouženému těhotenství, ať je všechno tak jak má 🙂

Tolik jsem toho promeškala, že se bojim, abych ty komentáře dočetla 😀

terka82
3. led 2010

Ahoj v novém roce 😀

Lucko teda dětské šáňo. To ses teda rozjela 😀

My byli taky doma, udělali jsme si dobrou véču, pak se váleli u TV a někdy v půl druhé jsme šli spát. 😅

Evzenie normálně se tu stydim. Jsem přímo z KT, ale ani jednoho ohňostroje jsem se neúčastnila. 😅 Navíc máme doma hafíka a tak jsme vždycky spíš čekali, až všichni přestanou a pes se uklidní. 😒

Jinak u Mulačů jsem taky byla na druhé laparce. Šla jsem na odstranění cysty a šel i vejcovod...

Ahoj Terko. No to je doba, cos tu nebyla. Teď už to bude v práci klidnější, tak se snad ukážeš častěji. A co u vás? Nějaké změny? 🙂

ilca1
3. led 2010

Ahoj holky tak vás vítám v Novém a snad úspěšném roce 🙂 takovej krásnej rok , to musí vyjít snad nám všem ,hezky by se nám pak počítal věk miminek 🙂 🙂 . Tak narozky i Silvestra jsem přežila překvapivě dobře ,ani jsem neblinkala 😎 Karaoke nám nějak blbnulo ,nešel nám mikrofon ale vystačili jsme si i bez něj ,navíc kamarádka ještě přinesla balonky a helium tak jsme kráááásně zpívali akorát u mě to s mojí chřipkou nebyl takový rozdíl 😎 Taky jsme dělali ohňostroj na zahradě a ráno ten bordel po něm odklízel manžel ze sekačkou na trávu tak sousedi koukali 😀
Tak děvčata .....je nový rok tak všichni povině do postýlek pod peřinu a snažit se 😎 a hlavně žádný stres a smutný mišlenky

janinam
4. led 2010

Dobré ráno holky,
koukám, že jsme všechny přežily silvestra bez újmy a bolení hlavy 🙂
My byli s manžou na dobré večeři v Plzni, ale na půlnoc jsme jeli domů, chtěli jsme si přiťuknout doma.
Pak jsme ještě koukali na ohňostroje a chvilku na TV a kolem druhé šli do pelíšku.

Teda Terko82 a Evženie, to máte tedy do Natalartu pořádný kus cesty, co? To když tam jedete tak je to asi na celej den, co? My taky dojíždíme, ale nemáme to zas tak daleko.

Terko82, já šla do Mulačovky taky na odstranění cysty a taky mi vzali 1 vejcovod. Můžu se zeptat, kdy jsi tam byla? A co ti navrhli v Natalartu za léčbu, byla jsi nejprve na IUI nebo rovnou na IVF. Mě po operaci říkali, že ten 2 vejcovod je volně průchodný, ale mám strach, že se mi každou MS tou endometriózou všude možně usazujou ty nečistoty, tak bůhví, jestli ta průchodnost pořád platí. Tak mě zajímá, jestli jsi podstupovala taky nejdřív IUI. Mám strach, aby to nebyla zbytečná ztráta času.
Já zatím pořád čekám na mrchu, abych mohla jít na krev kvůli HP, pak se podle UTZ uvidí, co mě čeká. Myslím, že mrška dorazí někdy tento týden, pobolívá mě v kříži, tak asi brzo přijde.

jana8
4. led 2010

Ahoj holky,
Evženie,tak co pak ti řekli v nemocnici? a dovolala jsi se na tu genetiku a imunologii?
Janinam,tak ať ti mrška dorazí co nejdříve a pak hurá na krev...držím palce ať máš dobré výsledky.....
Holky,mám dotaz tá endometrioza se dá zistit i z krvi nebo jen z laparky nebo jak je to?Přemýšlím,co bych měla udělat,kdyby náhodou nevyjde 3.IUI 😠 .....já vím,že bych neměla na to myslet,ale co kdyby......a oni doktoři to sami říká,že buď budu tehotná a nebo co chci podniknout dalej....tak bych chtěla od Vás nejaké rady a taky hlavně abych do toho nemusela moc investovat....ne že by kvůli dítěti neudělala všechno,ale penízky moc nejsou.....a to jsme chtěli nejdřív udělat něco doma,zlepšit fin.situaci ale co,jsou na tom i hůře,jen momentálne to nejak nejde...ale věřím že situace se zlepší....už se něco pro to dělá... 🙂 .....tak doufám,že jste mě správně pochopili..... 😉 .....nevím jestli bych neměla zistit průchodnost vejcovodu,nebo něco takového.....my sme byli jenom na krvi...tá je dobrá a přítel má sperm. taky dobrý a hned jsme se vrhli na IUI,tak proto...ne,že by se mi chtělo na nějaké vyšetření ☹ ,ale ať zbytočně nestrácame čas....díky Vám za rady.....už jsem se rozpísala dost 😀
Jo, a kdepak se nám zatoulala zas Lucinda?Taky měla jít na 3IUI,pokud si dobře pamatuji.....

adenka84
4. led 2010

Jana8 s tímhle ti bohužel neporadím. Já byla 3x na IUI a pak mi doporučili hned IVF - ICSI. Na laparaskopii jsem nebyla nikdy, nikdo mi tam také neposílal. Tak nevím, ale holky ti určitě poradí.

Jinak jsem volala na imunologie, jsme objednaný na 13.1. mezi 8 a 9 hod. Jsem zvědavá jak pochodíme, také už každým dnem očekávám výsledky z genetiky. Doufám, že tenhle týden dorazí.

Mějte se krásně

jana8
4. led 2010

Adenko,děkuji.Ať ti to rýchle uteče do imunologie a hlavně ať je vše ok a brzy se dočkáš //....držím palce....

adenka84
4. led 2010

Díky, totéž přeji já tobě.

janinam
4. led 2010

Ahojky
Jani8, myslím, že endometrioza se nejlépe zjistí při té laparoskopii, doktoři tou optikou při operaci vidí ty ložiska. Mě alespoň doktoři řekli, že při sono-vyšetření není viditelná, že se rozpozná až při té laparoskopii, protože ložiska jsou jen několik milimetrů velká. Že mám endometriózu a srůsty jsem se dozvěděla až po té laparce, když mi odstraňovali tu cystu.
O tom, že by se dala zjistit i z krve nic nevím, nikdo mi nic takového neřekl, ale možná holky se s tím setkaly a budou vědět víc.
S dalším postupem ti taky neporadím, jsem teprve začátečník, ještě nenám zkušenosti ani s IUI ani s IVF. Možná to prober s doktorama, co by ti doporučili. Já myslela, že IUI hradí pojišťovna, ne? Akorát nevím, jestli všechny pokusy nebo jen 6, fakt nevím. A u IVF by měla pojišťovna asi taky hradit 3 cykly. Možná nějaké nadstandartní úkony si platíš. Taky nevím, jestli si pak hradíš třeba injekce nebo prášky s hormonama, to ti poradí asi víc holky 🙂

Adenko, přeju ať ti imunologie dopadne dobře a ať už brzy dorazí výsledky z genetiky ať se zase posunete o
kousek dál 🙂

terka82
4. led 2010

Ahoj holky 🙂

Ilčo, to je dobře, že jsi neblinkala 😀
Karaoke s heliem, jo? A nemáš nějaké video? 😀

Janinam počítáme vždy hoďku tam, 2 min v ordinaci a zase hoďku zpátky. 😖
U Mulačů jsem byla v květnu 08(ještě před IUI, protože s touhle cystou by to prý bylo předem ztracené). Endometriozu ale naštěstí nemam, takže ani nevim, jak se dá zjistit.
Nejdřív jsem šla na IUI, ale protože jsem přirozeně neovulovala a IUI proběhla jen díky injekcím Puregonu, tak už jsme pak šli rovnou do IVF.

Jani8 myslim, že tě chápu. Pokud má manža spermio v pořádku a ty bezproblémů ovuluješ, tak bych zkusila tu průchodnost a pak třeba ještě nějakou IUI. Úspěšnost sice není jako u IVF, ale je to fin. nejméně náročné a pro tělo to taky neni takovej záhul. Takže pokud vás nebude trápit ta procent. úspěšnost, tak proč do toho nejít vícekrát. 🙂
Pobav se o tom s doktory. Oni ví, jaké máš/nemáš problémy a určitě se na nějakém postupu domluvíte.
Jinak pojišťovna hradí 6 IUI ročně a 3 cykly IVF s transferem. A připlácíš si ty "nadstandartní" úkony a některé injekce. Takže třeba za ten Puregon, co jsem měla na IUI jsem doplácela asi kolem 3 tis.?? Ale jsou i levnější a nebo plně hrazené. Ale zase je to pracnější na použití. Si nedovedu představit, že bych si doma míchala denní dávky. 😀 Ale nebudu tu strašit, normálně na IUI holky stimulovat třeba ani nepotřebují a nebo jim stačí Clostilbegyt(nebo jak se to jmenuje, prostě Clostík). 😉

Aduš snad výsledky z genetiky už opravdu dorazí co nejdříve a teď tfuj, tfuj, tfuj na tu imunologii. 🙂

jana8
4. led 2010

Terko, děkuji ti za info. Já jedu zítra na UTZ,tak uvidím,co mi řekne dokt. a jestli budeme dělat ve středu nebo čtvrtek...jestli bude vše ok....tak 3.IUI....brala jsem ted ten Clostík,tak uvidíme...jen se bojím abych neměla z neho cysty.....už od zač. braní Clostíku mě boli střídavě pravá nebo levá strana,tak doufám,že to neni cysta ale folikuly,uvidíme zítra....Ptala jsem se proto,že kdyby se mi dokt. zítra ptal co bych pak chtěla,tak abych byla trochu v obraze....vím tak trochu jak se zistuje tá pruchodnost...vím,že by mi do tela teda spodem něco vstříkli a podle toho to zistují....vím,že to bolí,ale byla bych si aspon jistější,i když já a bolest 😒 ale zvládla bych to 😉 ...jen nevím,jestli se tam leží po tom nebo jak to je? a to dělají i v Nat? A platí se za to kolik? Vím,že to IVF by stálo nějako 13-15tis. a to je bohužel na nás hodně.........tak zatím budem zkoušet ješte to IUI jen kdyby nevyšlo to třetí,tak asi si nechám vyšetřit pruchodnost........to jsem se zas rozepsala....pardon 😀

terka82
4. led 2010

Jani8 neni zač. Musíme si pomáhat. 😀
Takže zítra držim palce a třeba se ve středu potkáme.
Mě právě kvůli těm cystám ještě moje gyndařka clostík dala jen jeden cyklus a pak už ne. Určitě to budou folíky, když tě to bolí takhle na střídačku.
Mě tu průchodnosti zjišťovali vždycky v nemocnici a laparoskopicky. Ležela jsem tam prvně tři dny(1. den nástup, druhý zákrok a třetí hurá domů) a po druhé jsem tam byla asi týden, ale to proto, že mi brali i ten vejcovod. Jde to zjistit i nějak ambulantně, myslim, ale tim jsem neprošla.
Neboj, bolest přejde, ale ty budeš v obraze. A to za to stojí. 😉
Za laparku jsem nikdy neplatila nic, teda až na ty poplatky za pobyt v nemocnici. 😖
Pokud je pro vás IVF zatim moc náročné, tak berte IUI. Malá úspěšnost, taky úspěšnost. 🙂

Ale třeba tohle všechno vůbec nebudeš potřebovat... 🤐 🙂

jana8
4. led 2010

Janinam,díky za informácie,ale na laparku kým nemusím,tak raději nepujdu.....aspon zas vím něco více.... 😉 ....budu chytřejší po zítřejší navšteve Nat. .... 🙂

m.evzenie
4. led 2010

Ahojky holky,
Janinam odkuď dojíždíš Ty?My vždy tak dvě hoďky máme na cestu tam i zpět.
Jani, držím palce, aby folíky rostly a ve středu byla 3IUI. 🙂
Adenko, dej vědět výsledky z genetiky, hlavně, aby bylo vše OK.
Dnes jsem volala také na imunologii a objednali mě až na 10.2. a na genetiku na 2.2.
Jinak jsem byla u p.Kestřánka,chtěl vidět zprávy z Nat.a divil se, že mě moje gyndařka neposlala hned na nějaké
vyšetření. Ve středu jedu ještě jednou k němu na krev, moč a jiná vyšetření a v úterý 12. mám příjem na laparoskopii a hysteroskopii, kterou mi budou dělat ve středu 13.....mám ale strach ☹ bojím,bojím
☹ ☹
Ještě jsem dnes stihla jít i k obvodní kvůli štítné žláze, vzala mě krev, tak ve středu budou výsledky a 11. jdu
na sono štít.žlázy, snad to bude v pohodě, ale v dětství jsem se léčila. A ta štít.žláza dokáže rozhodit všechno,
mrcha jedna.

terka82
4. led 2010

Evzenie teda to je fofr, to je paráda, že tě berou takhle rychle. To co jiný stíhaj za čtvrt roku ty budeš mít za sebou za pár dní. 😀 A neboj, než se rozkoukáš, tak to budeš mít za sebou. 😉 Budu držet palce. 🙂
Jo a u Mulačů dobře vaří, tak snad se nepohoršili a taky ti tam bude chutnat... 😀

m.evzenie
4. led 2010

Terko dík. Budu hlásit, jak vařili. 🙂 Hlavně, aby to bylo už za mnou. 😉

michamicha
4. led 2010

ahoj holky, jak se vám daří?
my se máme pořád unaveně, ale aspoň už vím proč 😠 za část zimního spánku může utrouš a pak taky štítka, dneska mi na kontrole dr. řekla, že mám hraniční hodnoty, tak mi zvedla dávku Letroxu, prý by se to mělo srovnat a další kontrolu mám za 2 měsíce 😉 utrouš budu brát už jen něco málo přes týden, doufam, že mě pak ten zimní spánek opustí 😀 se strašně těšim na příští středu, uvidim mrňouska, ale zároveň se trošku bojim, protože mě tak divně píchá v pravém boku nad kyčlí 😖 a nemůžu na tom pravym boku spát, jakmile na něm chvilku ležím, tak mě začne bolet břicho ☹ se na to zeptám ve středu, jestli to je normální...

holky, já vam tak strašně moc držim palce, abyste byly všechny brzy těhulky 😵 😉

snow.angell
4. led 2010

Ahojky, mám otázku, když se objednám do CAR jak dlouho přiblyžně vše trvá než dojde k IVF? A jsou problémy s obézníma holčinama?

jana8
4. led 2010

Terko,tak jsem už zvědavá jak to dopadne zítra,doufám,že máš pravdu a jsou to foliky....asi je to díky tomu Clostíku...i když mám jen jeden za den,ale předtím jsem to až tak necítila jak teď,tak snad povyrostli,tak aby sme mohli jít na IUI......jen ať to neni cysta 😠 ...zeptám se zítra i na tú průchodnost...jestli nezapomenu,och tá má skleróza 😀
Evženie,díky za palečky....vidím,že te v nejbližších dnech čeká toho hodně,tak držím pěsti ať je všechny vyšetření pak zakončíš tým nejkrásnějším dárečkem 😉
Micha,jen odpočívej,když si mimi vyžaduje spánek tak proč mu nevyhovět 😵 ....myslím,že i Lucka na začátku dopřávala děťátku spánek..nebo se mýlím 😒 ...i kdyby hlavně ať ste v pořádku....na tu bolest se zeptej,ale věřím,že to nic neznamená.....dávej si na sebe pozor 😉
Ahoj Angell,nevím síce jestli je problém v tom jestli je holka hubená nebo obézna,ale musíš mít za sebou určité vyšetření....a pak když je vše ok,tak je to myslím v nejbližším cyklu....i když možná se vás budou ptát jestli nechcete podstoupit IUI a nebo musíte hned IVF?.....ale to je pouze můj názor,lépe ti pomohou holky 😉

snow.angell
4. led 2010

jana8
no zatím mi gyndr dělal jen krevní testy, stěry a cyto (a samozřejmě kalsik vyšetření a utz) což je asi málo na to když to sebou vemu do CAR aby vše bylo rychlejší

jana8
4. led 2010

Angell,tak já když jsem jela po prvé do Natalartu,tak jsem neměla za sebou nic,akurát cyto,stěry.....oni mě hned objednali na krev...to je 2-6den cyklu a hned jak jsem tam byla tak mi udělali ješte nejaké stěry a přítel byl na krvi...pak jsme si počkali na mou krev a hned ten cyklus mi už pak dělali IUI...bohužel neuspěšne, 😢 ....teď už mě čeká 3.IUI,tak věřím,že už bude úspěšná.....takže ani mi nepripadalo to období od první návštěvy nějako dlouhý,více méne to bylo hned jak byl cyklus.....ovšem museli být všechny výsledky dobrý....a to byli....tak ať to nezakřiknu....ťuk ťuk ťuk.....a ty nechceš nejdřív na IUI?

snow.angell
4. led 2010

jana8
no jasně že chcem nejdřív zkusit IUI, ale zatím nevýme kde je ten problém což mě trápí asi nevíc

jana8
4. led 2010

Angell,psala si hned o IVF,tak jsem myslela,že máš nějaké důvody proč hned na to.....my tady jezdíme do Plzne.....jenže to ty by jsi měla dost z ruky....a u Vás v Mostě je něco takového...nevím 😒 ...vím,že je v Praze...ale jinak nemám potuchy....

snow.angell
4. led 2010

jana8
no nejblíž plzeň nebo Praha

venyska
4. led 2010

Dobrý večer.Chystám se na své první IVF v únoru.Chodítě některá do Smetanovky?