Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
13. kvě 2013

@l.u.c.i.e no přiznám se, že se moc nerozmazluju, funguju tak nějak normálně 😉 Jasně, že dodržuju to co mi řekli v Natu - klidový řežim, tedy bez sportování, velkého uklízení, apod. ... ale vzhledem k tomu, jak jsem se při 2.IVF pomalu bála i pohnout na gauči 😉 🙂 , to už teď tak moc neprožívám. Dnes jsem 6 den po KET, měla jsem dovolenou a zítra už jdu do práce, pracuju v kanclu, takže vcelku klid - pokud mě někdo nenaštve 😉 Nechávám to osudu, už jsem se podvakrát poučila, že hlídáním sama sebe to neovlivním .... A děkuju, že na mě myslíš a držíš palečky, potěší to 🙂 A co dělá miminko?

l.u.c.i.e
14. kvě 2013

@amy75, hlavně, že nic nepřeháníš. Dneska jsi v práci, tak ti to aspoň bude rychleji utíkat. Moc držím palečky, aby se bojovníček zavrtal. Jak se cítíš?

amy75
15. kvě 2013

no, pravda, v práci to utíká, ale nebaví mě tooooo 😖 , myšlenky mám stejně úplně někde jinde ..... A jak se cítím? Toť otázka - břicho nafouklé, nic moc no, prostě jako před ms. Já vím, že ty příznaky jsou mnohdy stejné, buď je to těhotenství nebo přicházející ms... Uvidíme do neděle, to mám termín ms.

l.u.c.i.e
15. kvě 2013

Ahojky holky, jsem zpět z kontroly. Dle doktora vše ok. UTZ a krev posláno na genetiku. Jestli se mi do týdne neozvou je vše ok. Jinak i přesto jsem objednána na genetiku na 3. 6., kde mi udělají 2. screaning a porovnají to z původním. Pokud vše bude ok, vyhnu se plodovky.
Jinak jsem začala otékat, ale žádna katastrofa a mám protilátky v krvi po malém. Jsem rh faktror -. Každý měsíc mi budou brát krev a sledovat protilátky. V polovině těhu mi píchnou injekci a pak po porodu.
Mimi je přes 7cm dlouhé, s nožičkami přes 9cm. Krásně si tam lebedilo. Srdíčko ok, plodový vody přiměřeně, placenta ok. TP stanoven na 19. 11.

mufmartik
15. kvě 2013

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale už jsem vás zpátky dočetla 🙂. Měla jsem teď plnou hlavu jiných věcí a téma reprodukce moc neřešila 🙂. Ale už se mi to taky zase blíží.... Tento týden začnu brát na měsíc antikoncepci a volám do centra, aby mi dali plán stimulace. Tak počítám, že někdy v červnu se do toho pustím zas naplno 🙂.
@amy75 mačkám palce, určitě se mrazáček má u tebe dobře a vybojuje to! To by byla nádhera 😎 !
@l.u.c.i.e Luci, vidím že mimčo krásně roste a je všechno v pořádku, super zprávy, mám radost 😉. Snad malej se už uzdravil, ono toho je spousta všude okolo, jak se pořád mění počasí, je nachcípanej každej druhej. Ať jste všichni v pořádku 😎 !

adenka84
15. kvě 2013

@amy75 držím palečky 🙂

beruskkka
18. kvě 2013

Ahoj holky,držim všem co jsou v procesu palce, Lucko super, jsi moje motivace, dvě úspěšná IVF s morfologii nula,kterou máme i my, to mě dodává naději. Držim palce at je mimi ok.
Já jsem konečně postoupila k nějaké akci, takže 30 května jdu na utz před MS zda je vše v pohodě, doufám, že bude...a pak po MS bude nativ tj.bez stimulace...MuDr.se mě to sice snažil rozmluvit, ale nedala jsem se a budem to zkoušet takhle po měsíci v nativu, jednou to určitě vyjde...Tak pak dám vědět jak to vypadá...Tak přeji všem prima slunečný víkend a hodně štěstí všem.... 🙂 🙂

l.u.c.i.e
18. kvě 2013

@beruskkka, to jsou super zprávy. Budu ti moc držet palečky, aby Nativ vyšel a brzo jsi hlásila vytoužené //. Jinak děkuji za držení palečků. Sice jsem teď trochu klidnější, ale i přesto tam je pořád strach. Rozhodně si oddychnu až porodím.

@mufmartik, měsíc uteče jako voda a bude tu další stimulatka 🙂 Mám z tebe radost a tentokrát to vyjít už musí:

@amy75, co ty? pořád na tebe myslím a mačkám palečky.

mufmartik
19. kvě 2013

@beruskkka ahojky, no tak to jsou super zprávy, konečně se u tebe začně pořádně něco dít 😉 . Doktoři se nativ snaží rozmlouvat, já vím, ale je spousta holek, co se jim to povedlo, tak proč to nezkusit.... Není to nápor pro tělo, takže klidně můžeš zkoušet měsíc co měsíc a to by bylo, aby nebylo 😎 . Budu moc držet palce!

@l.u.c.i.e Lucko, ty jsi tady taková naše inspirace, že to prostě vyjde, musí 🙂 . Určitě už jsi teď klidnější, když je vše, jak má být, ale je mi jasný, že se ti pořádně uleví, až porodíš a prďolka i ty budete v pořádku 😎 .
Já jdu od úterka za týden do centra pro plán stimulace, pak vyfasuju léky a někdy v červnu se do toho zase pustím. Jsem ráda, že v tý Smetance budu chodit pořád k tomu jednomu doktorovi, to je fajn. Budou do zas nervy, jestli se všechno vyvíjí jak má, ale to k tomu holt patří... Pořád mám před sebou ještě tři pokusy, takže i kdyby nááhodou nic, což si teda připouštět nechci, šance ještě je. Tím jsem přece jen trochu klidnější.

Hezký slunečný den holky 😎.

amy75
21. kvě 2013

Ahoj holky, díky moc všem, které jste mi držely palečky a myslely na mě. Bohužel nám nevyšel ani KET ....

ilonaat
21. kvě 2013

@amy75 Ahoj, tak to mě teda moc mrzí. Myslela jsem na tebe moc a pořád kontrolovala, jestli sem nenapíšeš nějakou pozitivní zprávu a teď tohle.... Je mi to vážně moc líto. Drž se ......

l.u.c.i.e
22. kvě 2013

@amy75, to je mi moc líto. Velmi jsem ti držela palečky, aby to vyšlo. Ach jo! Drž se!

111safary
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonaat
22. kvě 2013

@111safary 😀DDDD po e-mailu? To taky jde?

amy75
24. kvě 2013

@l.u.c.i.e
@ilonaat holky děkuju ... je to moc těžké, už ani nemám slzy, abych si pobrečela .....

l.u.c.i.e
24. kvě 2013

@amy75, je to těžké a moc. Strašně to bolí, ale časem se to otupí a vy se pustíte do dalšího boje, protože ten boj za to stojí. Zkusíte nějaké další vyšetření, centrum atd?

ilonaat
24. kvě 2013

@amy75 Moc dobře vím, jak ti je. Není to tak dlouho, co jsem to prožila. Teď už se ale těším na léto, až se vrhneme do nového boje. Jinde a odznova 🙂 Drž se, ono to přejde a budeš se těšit stejně jako já, i když ty strašné pocity se pořád vrací ☹ To k tomuhle boji holt asi patří .... Moc na tebe myslím !!!!!!

amy75
27. kvě 2013

@l.u.c.i.e
@ilonaat díky za podporu, holky. Je to moc těžké, hrozně moc bolí to u srdíčka, máme za sebou 2x ETa 1x KET a nic ...už třikrát jsem držela v ruce papír a na něm bylo HCG 0... Máme před sebou poslední pokus na pojišťovnu a co teď? Jak se správně rozhodnout? Dr. Švábek mi navrhl ještě vyšetření na hematologii (z genetiky mám upozonění na vznik trombozy v těhotenství), pak nadhodil ještě laparoskopii a hysteroskopii, ale zároveň jedním dechem dodal, že je otázkou co nám tato vyšetření dají a zda to pro mě není zbytečné .... Hystekoskopii jsem podstoupila před třemi lety kvůli polypu v děloze, jinak je vše v pořádku a co se týče laparky, jsem stejného názoru jako Dr., že mi to nic dalšího neřekne a nedá. Na utz je u mě vždy všechno v pořádku, sliznice OK, ovulka probíhá ... Na tu hematologii jdeme tento čtvrtek, určitě tak měsíc si počkáme na výsledky a mezitím nám embryoložka zpracuje podrobnou zprávu o vývoji embryií v předcházejících pokusech. Přemýšlíme co teď, jaké rozhodnutí bude správné? Zůstat v Natu a absolvovat i náš poslední pokus tam? Nebo zkusit centrum ve Smetance? A nebo bude to správné rozhodnutí jet do Brna do Heliosu? Já osobně nemůžu nikomu v Natalartu nic vytknout, vždy se k nám všichni chovali a chovají příjemně, lidsky a jsou ochotní a milí, určitě tam mají páry, které jsou na tom zdravotně hůře než my s přítelem a dočkali se úspěchu. Jak nám říkal Dr., tohle je prostě sázka do loterie ...jen u nás ta loterie pořád nějak nevychází, ach jo ...

gambrinuska
28. kvě 2013

@amy75 tu tvojí situaci moc dobře znam 😔 a za mě doporučuju změnit centrum už jenom proto že tam postupují malinko jinak a to třeba zrovna potřebujete 😔 a za mě ještě rovnání kostrče,nevim co z toho pomohlo ale zázrak je v postýlce 😉 😵 😵

adenka84
28. kvě 2013

@amy75 je mě líto, že to opět nevyšlo..
i já byla ve stejné situaci jako jsi ty.. bylo to na budku..
před posledním pokusem jsem šla na laparku a po 7 měsících jsem jela do lázní... hned po příjedzu z lázní šla do poslednho pokusu IVF -ICSI.. tentokrát to bylo s dlouhým protokolem a začla jsem stimulku v prosinci a v únoru jsem byla těhulka..
též nevím, co pomohla zda ty lázně, či z měna stimuzlky, či léky na víc, nebo i snad trochu léčitel ke ketrému jsme před tím jezdili..???
nebo bych ot pak řešila změnou centra tak jak už ti psala @gambrinuska
držím moc palečky ♥

l.u.c.i.e
3. čer 2013

Ahojky, dneska na genetice jsme dopadli výborně. Vše negativní. Čekáme kluka Marečka 🙂 Má 150 g a 16cm. Za měsíc máme jít ještě na UTZ srdíčka u miminka.

amy75
5. čer 2013

@l.u.c.i.e Krásná zpráva, moc gratuluju 🙂 Taky mám doma Marka 🙂)

l.u.c.i.e
5. čer 2013

@amy75, copak kdybys napsala stručný mail do jiných centrech o tvém problému a třeba by nasadili jinou léčbu či něco jiného... Natalart zase nemá úplně všechny vymoženosti.

l.u.c.i.e
5. čer 2013

@mufmartik, tak co, už stimuluješ?

amy75
5. čer 2013

@l.u.c.i.e já jsem hned po druhém neúspěchu kontaktovala primáře z centra Helios v Brně (mají dobré výsledky), doporučil mi absolvovat KET ve stávajícím centru a pak popř. uvažovat o změně centra. Přítel je rozhodnutý jet do Brna a já stále ještě váhám mezi Brnem a Smetankou v Plzni, ale spíše to bude asi Brno... Teď máme dost času, až 24.7. budeme mít výsledky z hematologie a do té doby se musíme napevno rozhodnout. Je to teď pro nás dost těžké období, nikdy by mě nenapadlo, že takhle dopadneme ..... ☹

l.u.c.i.e
6. čer 2013

@amy75, tak to uvidíte, jak se nakonec rozhodnete. Ono IVF je spíše o štěstí. Někomu se podaří otěhotnět hned a někomu až po 6. IVF a ani to není jisté. Je to ale šílené na psychárna. Kdo tím neprošel nepochopí. Takže ti rozumím. Hlavně to nevzdávejte a bojujte. Stojí to zato! Moc mačkám palečky. Užijte si klidnou dovolenou a pak se puste do boje.

mufmartik
6. čer 2013

@l.u.c.i.e Ahojky Luci, no to krásná zpráva, že je vše naprosto v pořádku a Mareček už je velkej 16ti centimetrovej klučina 😎 ! To bude mít malej doma super kámoše do party 🙂 .
Jinak já před necelým týdnem začala píchat Decapeptyl, no a někdy myslím příští sobotu začnu stimulaci Gonalem. Pak kontrola folikulů klasicky po pěti dnech a OPU. On ten dlouhej protokol trvá fakt o dost dýl, ale nevadí. Taky jsem vyfasovala ještě o dost větší tašku léků a injekcí než minule, injekcím jsem musela vyhradit dokonce celej jeden foch v lednici 😀. Tak uvidíme, snad to všechno k něčemu bude... ale je to sázka do loterie, je mi to jasný 🙂 .

mufmartik
6. čer 2013

@amy75 Ahojky, ani nemusím říkat, jak mě mrzí, že KET nevyšel ☹ . Věřila jsem....
S tím místem dalšího pokusu popřemýšlejte, ono ti asi nikdo nic moc zásadního neporadí, jak se rozhodnout, úspěchy i neúspěchy zažívají ženský ve všech centrech.Těžko říct... Já jsem ve Smetance zatím spokojená, preferujou tam zase něco trochu jinýho, tak uvidím, jak náš pokus číslo dva dopadne. Každopádně si na Natalart taky nemůžu stěžovat, neodešla jsem jinam proto, že bych byla nespokojená. Jen jsem chtěla zkusit něco nového...
Jsou to nervy, ale jak psaly holky, třetí pokusy bývají nejúspěšnější, takže nepochybuju, že úspěšný bude i ten tvůj 😉 .

gambrinuska
6. čer 2013

@mufmartik 😉 držíme moc palce at ti smetanka přinese minimálně takovýho raráška jakej straší u nás 😉

ilonaat
6. čer 2013

@mufmartik Moc na tebe myslím a věřím v úspěch. Hodně štěstí a žádný nervy, kočko 🙂 Tentokrát to prostě musí vyjít !!! 🙂