Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

lucinda3
19. únor 2010

Dobré ránko!
Jakpak se máte holky, konečně pátek jupí 😀
Mě tak kolem 4h vzbudil žaludek, hodně šoufl, ale rozdýchala jsem to, a usnula, a ráno se mi zvedal šíleně, jsem dojela do práce a v kuchyňce ty čmuchy fuuuuj 😖 Teď mám tak každou půl hoďku návaly na zvracení, ale i hlad tak nevím co dřív 😀 😅 Tak uvidíme jak to půjde dál, jestli takhle tak to tu zapíchnu a bude 😎

m.evzenie
19. únor 2010

Ahojky holky,
tak jsem Vás v rychlosti dočetla, nám doma nějak blbne pc.
Lucinda, krásné fotečky, Tomík byl roztomilé mimi, tt. utíká a teď už je to kus chlapa.
Micha, krupičková kaše, tu bych si taky dala.
Terko, fandila jsi dobře.....chválím Tě 😉 . Bohužel o ženichovi pro Vaši fenku nevím, tak snad někoho seženete
přes inzerát.
Dnes máme v práci fofr, tak večer, snad už nám půjde Pc.

terka82
19. únor 2010

Dobré ráno všem. 🙂

Teda ne, že bych teprve vstávala. Dneska jsem si přivstala a vylezla z poslele asi v půl devátý. 😀

Lucko neva, ale dík. Snad někoho seženeme. 😉

Jedna11 moc mě to mrzí, je to strašný... 😔

Lucinda super fotky. Tak je zase na co koukat. 🙂
Hihi, vypadam podobně, když si hraju s fotkama. S tim si nelam hlavu. 😀
Teda, tos měla dneska pěkný ráno... 😖 Snad to nebude tak hrozný. Co že ještě nemáš tt v pasu?

Evženie snad už vám bude PC večer fungovat.
Óooooo díky za pochvalu... 😀 A za toho našeho štěka taky.😉

Tak jsem dneska měla mít návštěvu, ale nic z toho nebude. Takže to bude asi zase válecí den. 😀 Jen musim spatlat nějakou tu buchtu. 🙂

jana8
19. únor 2010

Hezké odpoledne holky....
Hurá pátek....ještě odpoledne do práce a konečně víkend......vy jste se rozepsali....jdu Vás dočíst.....

terka82
19. únor 2010

Ahoj Jani.
Dneska z toho pátku teda moc radost nemam. Že jsem si tu dovču nenaplánovala delší... 😠 😀

lucinda3
19. únor 2010

Evžen ahoj, dík! Je to fakt, strašně to letí...Za chvíli ho povedu do školy 😅
Terko dobré! Jen se koukej prospat a odpočívat, máš teď zásadní úkol 😉 Uvidíme jak ta rána budou pokračovat, páč nebudu riskovat že se poblinkam někde za jízdy 😒 Ten pas jsem měla v plánu změnit až po srdíčku...Samozřejmě vím, že je vše V POŘÁDKU, i ty nevolnosti mi to naznačujou, no no tak jsi mě ukecala a jdu si to aktualizovat 😵
Jani8 ahoj! Jak je, jak se cítíš? 😉

jana8
19. únor 2010

Lucindo, co se týče toho zvedání tak je to v práci různe....ale neni to 21kg....ale dá to zabrat,když člověk zvedá 7,5hod něco a ještě se musí honit .......a u nás v práci je to ještě komplikovanější,tam je totiž i ovzduší hrozné.....vím,že jsou tam holky kterým se taky nedařilo otěhotnět a když se jim to povedlo,tak o mimi přišli....u nás v práci jakmile zistí žena že je těhotná,tak je doma na neschopence.....tak proto mám strach a ještě při tom,když člověku se nedaří 😖 .....ale tebe chápu,že malému neodoláš 😉 taky si říkám,co se má stát se stane,ale někdy je to hrozně těžký........když já bych už tak chtěla mít malý poklad v náruči .....zasloužíme si to my všichni ...
Terko,držím palce,ať nám za pár dní hlásíš //......jen je zahřívej a věř tomu,že oni se pustí až v listopadu 😉 a neboj,když nic necítíš,tak to asi znamená,že to budou klidní drobečkové 😉 a nebudeš doma o nich ani vědět,držím palce....
Lucko,mám z Vás radost...je tak dál,malý se asi styděl 😅.....příště už bude odvážnější........
Ilčo,držím palce,ať je vše v pořádku a ty už budeš jen koukat na rostoucí bříško 😉
Janinam,děkuji ti.....doufám,že to brzo pomine a zase bude lépe ....a s tou práci jsme na tom taky stejně,taky na mě jen čumí a když člověk zůstane doma,tak už se v práci říká,oni se pokoušejí o miminko 😠....ať se raději starají o sebe......

lucinda3
19. únor 2010

Terko mám to fertig 😎

lucinda3
19. únor 2010

Jani8 to je jasné, pokud nejsou dobré podmínky šup domů a nic neřešit!! Tuším, jak to ve fabrikách musí vypadat...Já měla co dělat dneska v kanclu s těmi čmuchy, a to máme krásný nový baráček a já si tu sedím sama v kanceláři! Opatruj se, co říkají ostatní neřeš - resp. to ihned hoď za hlavu, co je jim do toho, Ty a mrňous a samozřejmě budoucí taťka jste teď nejdůležitější!! 😵 Já to taky nebudu řešit, jestli mi nebude dobře nastoupím PN a co na to že mám teď rozdělaný nový projekt, takových ještě může být!! Těhotné jsme 1x, 2x, 3x, ....v životě!! 😉

terka82
19. únor 2010

Lucinda, zásadní úkol... To zní hezky. 😀
S tim zvracením tě naprosto chápu. 😖
Ty se ale necháš snadno ukecat, co? 😀 Neboj, určitě je všechno v pořádku. 😉

Jani s tou prací to máš fakt blbý, to bych šla taky bez váhání na PN. Určitě se toho pokladu brzo dočkáš. 😉
Jé holky, kéž byste měli všechny pravdu... 😅 Fakt díky.

lucinda3
19. únor 2010

No Terko ale mi jí fakt máme 😀 Jojo, v tomhle případě Ti teda ukecávání nedalo moc práce 😎 Jindy mi to trvá dýl, když tyhle info se vyplňovaly tak krááásně a šlo to úplně samo 😵 😵
Určo dělat někde na směny, něco tahat a ještě být ve vydýchaném klimatizovaném prostoru, stresovat se, brrr nic pro těhu...Jenže pak penízky, je mi to jasné, ale ty zdaleka nejsou všechno...Dá se uskromnit a ušetřit na dost věcech, já se po malým uskromnila př. na kosmetice, nemusí být drahá značková stačí najít vhodnou náhradu, to samé oblečení, my se oblíkáme sportovně, a vůbec se nestydím vyhlížet ve sportech výprodeje, no a oblečky na děti, to Cherokee je super kvalitní a za dobré kačky 😉 Ale opravdu zdraví a duševní pohoda obou jsou teď na prvním místě!!!
Jéé to jsem si zase zafilosofovala 😀 😀

jana8
19. únor 2010

Renap,Anežka je kouzelná 🙂 ......jen tak dál,ať z ní máte stále radost.....to kousání,jaj jaj....nic příjemného ....ale ona to tak nemyslí 😀 ....přeji co nejméně kousancu 🙂
Avant,skvělé zprávy....držím palce na zítra,ať je kontrola bez problému 😉
Ilčo,hezká fotka 🙂 ....
Micha,tak to je super,uvidíme jestli se tvá předtucha vyplní.....držím palce
Lucko,to jsi mě překvapila,já myslela,že když je ženská těhotná,tak hlavně že to ví ženský dokt. a on ještě zubní a EKG?.......člověk se stále něco učí....a s těmi vitamíny si mě taky překvapila,tak velké děti.....tak se těším co se narodí sestře jak velký klučina 🙂....snad moc ne,ať to nemá těžký....sestřička má milovaná 🙂
Jo,holky a co se týče pohlaví,tak jsem slyšela nedávno v televizi,že se to dá zistit hned na začátku těhotenství z krvi matky.....ale co na tom je,to nevím 😖

jana8
19. únor 2010

Jedna,to je mi líto,že ti odešla kamarádka......víím jak se cítíš ☹ ....
Terko,tak si ji hlavně užij,i když kratší.....
Lucindo,máš pravdu,kašlu na ty jejich řeči,hlavně ať se to povede a jsme zdraví.....a ten prostor není ani vydýchaný....vlastně to taky....ale hlavně hodně škodlivý......napr. jsou tam takové velké žehličky a to si neumíš představít,co za výpary z toho jdou.....fuj včera jsem byla přímo u zdroje....to se dýchalo.....proto si někdy myslím,jeslti já neměla být na marodce i když zkoušíme IUI,i když já vím,co se má stát se stane,ale tam..... 😖

ilca1
19. únor 2010

😅 Ahoj holky hezký pátek 🙂 Tak jsem včera říkala manželovi jestli mi nekoupí cestou domů testík že bych si ho v pondělí udělala to bude 9 dní po transféru a den kdy bych měla dostat normálně MS ....Ale neuspěla jsem bylo mě řečeno ,že kdyby to bylo ještě brzy a nic se tám neukázalo tak bych akorát brečela a nervovala se tak počkáme až do čtvrtka 🙂 asi má pravdu, navíc jestli těhu nebudu tak to stejně do té doby dostanu ☹ ,zatim je mi fajn jen mi chvilkama jako dy děloze něco řeže nebo píchá 😕 tak nevim co to je
avant ta fotka fildy je z Tunisu tam byl jako černoušek 😀
janiá to prostředí tedy nic moc asi bych na tvém místě zůstala chvilku doma než budeš vědět co a jak 😖
holky má být o víkendu teplíčko tak z bříška ven ať mimískove ví na co se těšit a zavrtají se 😉
já jdu vařit rizoto

l.u.c.i.e
19. únor 2010

Ahojky holky,

Terko, další válecí den říkáš... 🙂 Jen si to užívej. Za chvilku zase budeš v práci, tak proč si neodpočinout, že? 😉 Pak až nahlásíš // si budeš moct odpočívat 9 měsíců než začne kolotoč. Jistě už se na něj těšíš jako já 🙂

Lucindo, nevolnosti jsem taky nesnášela. Snad ti brzo ustoupí. Ještě dnes mě vadí nějaké pachy, ale aspoň už mě není na zvracení.

Jani8, teda s prací to máš špatné. Taky bych hned šla na nemocenskou. I já mám fyzicky náročnou práci a proto mně hned v době ET vystavili neschopenku a budu jí mít až do mateřský.

lucinda3
19. únor 2010

Jani8 no nevím nevím jestli bys opravdu raději neměla zůstat doma...
Ilčo ahoj! Ještě vydrž prďka vydrž 😉 To řezání a píchání, to se Ti tam ty šmudlové zabydlovávají 😀 😎 Na víkend se taky těším, načerpat trochu energie!
Luci ahoj! Takže Ty máš tedy neschopenku z Natu, takže kdyby se mi teoreticky po víkendu přitížilo tak bych si musela pro neschopenku taky tam anebo ke svému gyn. Mejcharovi? Ten vlastně zatím o těhu neví páč jsem u něj ještě nebyla 🙂

l.u.c.i.e
19. únor 2010

Lucindo, když mě Natalart předával k mému gynekologovi, tak mě pro něj dali neschopenku, co si nechává lékař. Jen si napsali do svých papírů, že neschopenka předána k mudr. Marešovi. No a Mareš si tu část zandal mezi neschopenky pacientek. A nestraš, nepřítíží se ti 🙂

jana8
19. únor 2010

Holky,já mam strach.......měla jsem asi hned po IUI jím vysvětlit situaci /i když vědí kde dělám/ a měla jsem zůstat doma.....možná by byla větší šance a i IUI by se povedlo.....teď mám dojem,že budeme muset do IVF a to je jasné,že po tom budu doma do testu......i když nám ještě nabídli IUI s injekcemi.....ale já už nevím....buď abych byla doma hned po tom IUI nebo když už si budu muset píchat injekce....vlastně přítel 😔 ....tak jestli nemáme jít do IVF.....já fakt už nevím.....po průchodnosti taky říkali,že je větší šance,ale ne asi u nás v práci..... 😠 .....nechci zas ztrácet zbytečně čas..... 😒 ....teď už tomu moc nevěřím....stále občas špiním....a to se mi stávalo i když jsem byla před ms...... 😒 .....udělala bych si i test....ale když špiním,tak se to nedá 😖
Ilčo,držím palce,ať se prckové zabydlí u tebe v bříšku na 9měs. 😉
Lucindo,nestraš......s malým budeš v jednom kolotoči a nebude se ti mít kdy přitížit ..... 😉

l.u.c.i.e
19. únor 2010

Jani8, nepanikař. Pokud není menstruace není nic ztraceno. Pokud by to náhodou nevyšlo, tak bych zkusila IUI s injekcemi a až pak bych řešila IVF. Doufám, že to ale teď vyjde a až si půjdeš na krev a bude pozitivní, tak ti určitě hned vystaví neschopenku. To bude dobrý, uvidíš. 😉

pantomima
19. únor 2010

pěkné poledne!

lucienda3- včera jsem pěkně blbla, v tom Natalu jsem tě vidět mohla, protože jsem na tom IUI byla v úterý, nevím proč jsem měla v hlavě pondělí 😉

jinak nešpiním, nekrvácím, jen podbřiške trochu pobolívá, ale spíš, jen když na to myslím, takk nevím, jo a cejtim prsa 😉

já když šla na IUI před třemi lety, tak jsem doma zůstala den předem a marpdila jsem až do testování, jen jsem se válela a nic nedělala, moje dr mi automaticky napsala neschopenku, když jsem jí řekla, co mi dělali,no a po testu už jsem do práce nenastoupila

teď?- mám tady malou, takže o klidu se mluvit nedá, neschopenku nemám, chodím do práce na částečnej úvazek, tedy jdu až v úterý, dělám ranní, odpolední, noční, asi pokud to vyjde, nechodila bych na noční, jestli to půjde 😉

jana8
19. únor 2010

Lucko,díky za povzbuzení.....a myslíš,že bych po tom IUI s injekcemi měla být raději doma?a kdo by mi vystavil neschopenku v Natu nebo obvodní?
Pantomima,opatruj se,ať ty citlivé prsa něco znamenají 😉

pantomima
19. únor 2010

Jana8- jí tenkrát měla IUI taky po injekcích, neschopenku mi vystavila moje dr

jana8
19. únor 2010

díky Pantomima,pádím do práce.....

lucinda3
19. únor 2010

Luci dík za info, nic neplánuju, se ani nedá, jak to bude tak to bude a podle toho se zařídíme 😉 😵
Jani8 nestresuj se, to fakt nepomáhá, máš dobře našlápnuto, po průchodnosti, tak koukej myslet pozitivně!! Teď už je stejně pozdě na přemýšlení o tom jestli jsi měla být doma nebo ne, je to tak jak to je, takže koukej věřit jako já jassan!! 😉 Moc Ti držím palce! Všechno dobře dopadne a pak si ještě neschopenky užiješ ažaž 😀
Pantomima tak vidíš, jsme se viděli 🙂 To víš, já byla v euforii z utz, takže si žádný tváře neuvědomuju. Na další utz půjdu ve čtvrtek kolem 8h, tak kdybyste tam někdo byl ráda vás uvidím 😉 😎

lucinda3
19. únor 2010

Holky vyrážím domů, krásný víkend, opatrujte se!!

ilca1
19. únor 2010

holky to já to mam naopak, když mam dostat MS tak mě bolí prsy na dotek, ale teď mě zatim nebolí vůbec 🙂 tak snad to něco znamená 😝

terka82
19. únor 2010

No toto... Tady to vždycky žije, když tu nejsem... 😠 😀

Lucinda výprodeje?? To je moje. To se vždycky rozjedu... 😀
Tobě taky hezký víkend. 😉

Jani8 o nějakých testech na zjištění pohlaví dítěte jsem taky něco slyšela. Myslim, že to bylo hlavně v souvislosti se státy, kde se preferuje určitě pohlaví u narozených dětí... Ale že by to nědko provozoval u nás, to nevim.
Netrap se tou PN a těš se na //. 😉 Vy myslíte, že se dá těhu ovlivnit prací ve škodlivých prostorách takhle brzy? Asi mě ukamenujete, ale toho bych se asi až tak nebála. 😅 Několik dní trvá, než se oplodněné vajíčko zavrtá a takže si myslim, že do té doby na něj to prostředí vliv nemá. A pak když se zavrtá, tak během několika málo dnů ty už o tom víš z testu nebo z krve a můžeš jít na PN okamžitě. Pokud by bylo to prostředí tak strašně škodlivé, tak by to asi mělo špatný vliv i na tvoje tělo... A to bych si pak hodně rychle rozmyslela svojí práci na tomto místě. Ale klidně mě vyveďte z omylu. 🙂
Jani kolikátá je to IUI, teď jsem trochu mimoň, promiň? Fakt neházej flintu do žita a netrap se tím. Heleď, teď máš před sebou víkend a tak můžeš v klidu relaxovat, aby se mrňous mohl uchytit. 🙂 A pokud by to teď náhodou nevyšlo, tak se pro příště domluv s doktory na PN, ať jsi klidnější. A nechvátej na IVF, pokud máte šanci při IUI. 😉

Ilčo tvýho manžela bych nad sebou potřebovala. 😀 Toho svýho jsem pro testy poslala, když jsem tam ve středu ležela po transferu. Takže už mam dvě krabičky doma. 😀 Fakt vás obdivuju, jak to dokážete vydržet. Já si posledně řikala, že když uvidim negativní test, tak aspoň budu vědět na čem jsem. A právě jsem se uklidnila tim, že je ještě brzo a za pár dní může být všechno jinak. A s tim jsem si šla znova lehnout... A pak po nějakých dvou hoďkách jsem tam na denním světle objevila šmouhu. 😀
To píchání vypadá nadějně... 🙂 Držim palce.

Pantomima drži palce, ať to vyjde, když už cítíš ty prsa. 😉 Mě posledně dost pálila žáha a tak jsem si řikala, že je něco jinak, protože na to normálně netrpim. Ale teď už tu žáhu cítim pár dní a to s těhu souviset nemůže, takže mam po poznávacím znamení. 😠 😀

Lucko to si taky řikam, že si musim odpočnout když vim, co mě tam od pondělka čeká. 😀
To je jasný, že se těšim. To tady asi každá. 😀

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Ahojky holky, pěkný víkend všem.

Jani8, mě neschopenku vystavili v Natalu, ale když se domluvíš, tak ti jí může vystavit i obvodní... V Natalartu mám ale neomezené vycházky.... Obvodní nevím, jestli je může napsat.

Terko, nejsi sama, kdo byl netrpělivý s testováním. I já jsem přece nevydržela a testila jsem už 10den od ET a pak jsem byla nervozní, že druhá čárka moc nesílí 🙂 Kdy plánuješ testit?
Obdivuju holky, co vydrží testit. Sama za sebe můžu říct, že já bych to nevydržela 🙂

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Jo, včera jsem mluvila s kámoškou co má roční holčičku a taky nebyla na EKG ani na interně. To prý záleží na obvodní doktorce, zda nás vyšle nebo ne. Ani ta moje mě nevyslala... Shledala, že je vše ok, tak asi proto. A taky neměla v těhu průkazce kolonku na internu ani na plicní. Teď jsem klidnější 🙂

jana8
20. únor 2010

Hezké odpoledne
Lucindo,taky jsem tomu věřila,že po průchodnosti,to vyjde,ale už tomu moc nevěřím,stále špiním a myslím,že kdyby vysadím utroš tak se dostaví i ms 😖 .....počkám ještě do zítra a pak vysadím utroš a uvidíme......
Terko,co se týče toho prostředí o kterém jsem psala,tak je bohužel škodlivé i pro lidi co tam dělají.....tak proto se bojím že by to mohlo mít vliv i na IUI...já fakt nevím......máme za sebou 2 IUI bez hormonu v přirozeném cyklu, 1IUI s hormonami a utrošem a teď po průchodnosti je to moje 4.IUI s utrošem.....tak nevím.....jestli jít do IUI s indukcemi a nezůstat raději doma po IUI.....jen nevím jestli by se na mě nekoukali,že si něco vymýšlím.....já vím taky si říkám,co se má stát se stane,ale na druhou stranu se snažím aby to vyšlo....a o víkendu budu oddychovat,jen teď vyluxuji,vytřu,udělám si oběd a upeču buchtu....a pak možná když přijede přítel z práce pojedeme nakoupit.....jo a vlastne pak hodím ještě do pračky,ale to už je pohoda,takže uvidíme co bude.....tobě držím palce,ať se miminkám u tebe líbí a za pár dní hlásíš // 😉
Lucko,myslíš,že by se na mě nedívali jak na cvoka 😖 ,kdyby chtěla PN po IUI s indukcemi ?