Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

janinam
23. lis 2009

🙂 Ahoj holky,

delší dobu jsem tu nebyla a koukám, jak se diskuze rozjela 🙂 Musím si vás ještě pořádně dočíst, abych byla v obraze.

Micha, jsem ráda, že jste to IUI nakonec stihli, budu držet palce, aby to vyšlo a ty si se radovala ze dvou // 🙂

Lucindo, moc mě mrzí, že ta MS dorazila, nezoufej, určitě se příště povede, budu na tebe myslet.

Jinak všem těhulkám přeju, aby vše probíhalo tak jak má a aby bylo vše v pořádku. Budoucím maminkám, aby ještě pár dní vydržely a pak už se budou jen radovat z malých mrňousků.

No a nám ostatním čekatelkám přeju aby jsme se dočkaly co nejdříve 🙂

Mě sice první návštěva v Natalartu čeká za 14 dní, takže mě všechno teprve čeká, ale snažím se na to nemyslet a mít pozitivní náladu (zatím to jde, tak snad mi to vydrží). Po půlročním nepřetržitém braní HA jsem bez prášků, takže bylo i nějaké to snaženíčko, tak uvidíme. Kéž by to vyšlo a já nikam nemusela.
Dřív jsem se dost nervovala, teď jsem po delší době v pohodě, tak si říkám, že to nechám na přírodě a když ne na přírodě, tak na doktorech. Ti mi doufám pomůžou ke splnění snu 🙂.
Tak se všechny držte 🙂 Pa.

terka82
23. lis 2009

Ahoj Janinam.
To je dobře, že jsi v pohodě. Jen tak dál. Jak píšeš, s čím se neporadí příroda, to zvládnou doktoři, takže neni třeba se moc trápit, akorát si tim ublížíš. 😉
Třeba se vám zadaří a opravdu nikam nebudete muset. Držim palce ať se toho splnění snu dočkáš co nejdříve a my ostatní taky. 🙂 😀

Dneska mam dovču, ale takovou pracovní. Přijde paní na čištění koberců a sedačky, tak jsme to tu museli rozestavět aby ke všemu mohla. Teď mě čeká žehlení a ještě něco vyprat. 😖 A až paní skončí tak místo odpočinku budu muset vytahnout tu naší hafinu někam na hodně dlouhou procházku, aby na té sedačce nebyly hned otisky jejích ťapek. 😠 😀

janinam
23. lis 2009

Ahoj Terko82,

no snažím se teď být v pohodě. Možná je to tím, že mě ta první návštěva v Natalartu teprve čeká, takže ještě nevím co mě bude všechno čekat.
Je fakt, že když mi po laparce na první kontrole doktor řekl, že na tom vaječníku na kterém byla cysta (pak mi jí odstranili při laparce) je cysta nová, že jsem fakt byla špatná. Pak mi nasadil tu HA na půl roku. Sice po půl roční kontrole tam byla cysta pořád, ale dobrá zpráva byla, že se sice nezmenšila, ale ani nezvětšila. Taky jsem začala pít nějaké bylinky a teď jsem měla po tom půlroce první MS a měla jsem hroznou radost, že jsem neměla moc velké bolesti. Fakt to bylo o dost lepší, tak možná, že bylinky taky trochu pomohly 🙂. Fakt jsem pořád bulela (asi jako každá tady z nás) ale manžel mě podporoval a říkal, že tím nic nezlepším a nevyřeším. Tak se snažím dát na jeho rady 🙂. Věřím, že doktoři mi pomůžou. Vím, že to může trvat dlouho, ale snad to zvládneme, musíme !!! 🙂

Tu dnešní dovču ti závidím, sice jak píšeš pracovní, ale hlavně dovča. Mě se dneska nechtělo vůbec vstávat, šla jsem spát pozdě, tak bych taky nějakou tu dovolenou uvítala.
Koukám, že jsi zahájila předvánoční úklid, to mě všechno ještě čeká, nějak se mi do toho nechce
😢 .
Měj se a užívej volna. 🙂

terka82
23. lis 2009

Jani naopak, po první návštěvě v Nat. to bude určitě ještě lepší, protože se začne něco dít. 😉
S tou cystou jsem si to zažila taky teda asi po 3 měsících a měla jsem toho tenkrát plný kecky, takže naprosto chápu. Snad bylinky zabraly a cysta zmizela. Další vzronej manžel, holky my kdyby jsme je neměly... Ale nesmíme jim to moc říkat. 😀
Tak to vstávání bylo fajn. vstávala jsem skoro o hodinku dýl a je to znát.
Předvánoční úklid asi ani ne. Díky tomu, že máme psa a světlou sedačku a světlý koberce, tak to bylo fakt třeba. A než abych to drhla celý víkend sama, tak radši obětuju nějakou tu kačku a den dovolený. Já ty předvánoční úklidy nějak extra nedržim. Uklízim furt stejně, sem tam teda vlezu třeba na skříň utřít prach, ale že bych před Vánoci 14 dní dřela a šůrovala byt, to fakt ne. 😅

janinam
23. lis 2009

Terko, snad máš pravdu, že to bude lepší. Jen mám strach aby doktoři nenašli ještě něco dalšího nedejbože horšího, znáš to červík pochybností pořád hlodá...
Jo, jo, manžel vzornej, ale je fakt, že se to s tou chválou nesmí přehánět, mužská ješitnost je mužská ješitnost 🙂

S tím uklidem jsme na tom stejně. Souhlasím, kačky bych taky obětovala než lézt po kolenou a drhnout koberce, fuj. Já taky před vánocema nijak nešílím, člověk uklízí pořád, takže to taky nehrotím, jen do těch oken se mi vždycky nechce 😢

terka82
23. lis 2009

Jani určitě už nenajdou nic, diagnoz už máš taky dost, ne? Ale je jasný, že dokud to nebudeš vědět na 100% od nich, tak ten červík hlodat bude.
Tak paní je tu hodinu a už má komplet hotovou sedačku 3-2-1. To bych za tu hodinu nezmákla ani omylem.
Jsem ráda, že v tom nešílení z úklidu nejsem sama. Si pak občas připadam jako čuně, když někdo vykládá jak od rána do večera několik dní jenom uklízí. 😅
Okna už mam naštěstí za sebou. Měla jsem motivaci - novou záclonu do obýváku - to to potom jde samo. 😀

gab123
23. lis 2009

ahoj holky!
tak zase nic 😒 jsem celá 😀
teri přibralajsem 12kg všichni říkají,že mám jen bříško,ale nohy a ruce mám dost hrozné od pátku.Jinak na poslední kontrole jsem byla taky oteklá,ale moč a tlak byl v pořádku uvidím ve středu.Doufám,že už to nebude trvat dlouho mě to pořád nějak nepříjde,že budu máma 😝 a manža je už hrozně na těšenej a má už trochu nervy.Dnes mi ráno volal a já byla venku nezvedla jsem mu tel. to bylo keců.... 🙄 rodit budu v plzni na locháči i jsem myslela,že rokycany,ale pak kvůli té mutaci do plzně jsou tam připravený kdyby náhodou něco.

janinam neboj návštěva v natalu bude dobrá budeš spokojená.
terka já tedy s manžou nedělám ale jinak jsme spolu pořád taky se nějak nehádáme to už musí být a vyprovokuju to já 😀 je nehádavej typ.To je skvělé,že to tak všechno dobře zvládáte!

gab123
23. lis 2009

adenka a ty ted čekáš na ms aby ses mohla objednat na imunolog.?

terka82
23. lis 2009

Ahoj celá Gab. 😀 A co poslíčci nebo tak nějaké náznaky bížícího se porodu? Nic? Ty otoky musí být hnus. 🙄
12kg to je asi super, ne? Budeš zase rychle zpět na své váze. 🙂
Ještě furt ti to nepřijde? To jsem zvědavá, kdy ti to dojde. 😀 Manžovi se nediv, má strach. 😀
My jsme nehádaví oba. A hlavně nedokážu být dlouho naštvaná, takže třeba den dva tichá domácnost u nás fakt nehrozí. 😀 Musim to zaťukat, zatim bez OK.

jana8
23. lis 2009

Ahojky všem 🙂
Terko,pokouším se na to,jak to dopadlo nemyslet....i když teď je to stále težší...už jen doufám,že ms nedorazí,tak uvidíme 😒 ...ještě pár dní a budu vědět výsledek....a co se týče příznaku?...tak to zatím neregistruji ...prsa sice trochu bolí,ale to může být jen reakce blížící se ms...snad ne 😠 ....a jinak mě hezky bolí krk a pravé rameno,tak doufám,že mi v něm nesekne 😖 .....
Janinam,to je super,že máš pozitívne myšlenky... jen tak dál 🙂 ....držím palce,ať do Nat. ani nemusíte 😉
Gab, manžílkovi se nedivím, vždyť když už to čekáte každou chvilku.... 🙂 ....Tobě ješte nedošlo že máš přírustek zachvíli doma,tak to je super 😀 ...hlavně si dávej na sebe pozor...

marketa137
23. lis 2009

ahoj holky, dlouho mě vůbec nešel net ☹ . nebudu Vás ani dočítat, čekala jsem že Gab už to má za sebou a koukam že tady ještě nakukujue 😀 , tak snad už to má za pár a co Ty terko, už víš co se bude dít.

my min týden už objednali kočárek, zítra manžel jede koupit plovoucí podlahu a už se bude muset začít s rekonstrukcí pokoje kde pak budu vegetit s mimísem 🙂

gab123
23. lis 2009

holky nevím kdy mi to dojde 😀 jen si neumím představit,že mě bude moooc potřebovat a moc se nikam nehnu je to zvláštní,ale taky se těším po kom bude.Včera jsem říkala jestli bude po mě tak to bude prcek manža je dost velký má 188cm uvidíme.
nikam už nejdu mám zákaz od manži 😖 tak peču vánoční cukroví 😝

marketa137
23. lis 2009

Gab ty i pečeš cukroví 😲 , já to letos vyřešim šalamounsky 😀 . zrovna před vánoci manžel bude předělávat ten pokojík aten je akorát u kuchyně a prý bude zkopávat i zdi takže bude všude zaprášeno ☹ ale slíbil že do 24 by to mělo být hotové, pak že to nechá pár dní dýchat a pak udělá podlahu a vymaluje a pak už jen nastěhujem věci a od půlky ledna chci vše vyprat a do konce ledna mít nachystáno. kvůli cukrovce mě max nechají do 38tt a tak radši at mam vše hotové kdybych musela do nemocnice dřív 😒

l.u.c.i.e
24. lis 2009

Ahojky holky,
teda Gab, obdivuju tě, že pečeš cukroví... Taky bych chtěla upéct aspoň 3 druhy, ale nevím, jak to zvládnu s pachy. Zkusím to o víkendu jak to půjde. Když to nepůjde, namáhat se nebudu... 🙂
Market, ať pokojík manžel zvládne do Vánoc... My už pokoj pro miminko máme připravený od nastěhováný, ale je prázdný. Je tam jen vymalováno a položen koberec... 😉
Jani, neboj, návštěvu v Natalartu zvládneš... Jsou tam moc hodný a ochotný.

marketa137
24. lis 2009

Tak to se máš že už máte pokojík připravený. u nás je to tim že jsme tady nebydleli sami a nejdýl 7.12 bude ten pokoj prázdný tak pak hned se do toho manžel pustí🙂)))). dneska jel do obi už pro materiál když jsou tam slevy.

Jen dotaz na plzeňský nebo z blízkého okolí. Nemáte někdo doma dodávku nebo tranzit? nebo nemáte na někoho kontakt na zapůjčení za slušnou cenu. jde o přestěhování 1 postele a nějaký skřínky. jeden tranzit nám nevyšel a pokud neseženem tak budeme muset půjčit za dost peněz 😒 , právě že nejdýl toho 7.12. chceme babi přestěhovat a začít s rekonstrukcí 😉

l.u.c.i.e
24. lis 2009

Aha, tak to jo. No my, jsme se stěhovali s autem a vozíkem. Vlastně jsme pak jen dokupovali nábytek, který nám vozili z prodejny. A stále ještě nemáme dovybavený celý byt... Takže ani o nikom nevím. Třeba holky budou vědět.

adenka84
24. lis 2009

Ahoj holky, koukám, že dnes vás jsem moc nezavítalo.

Já jsem se právě vrátila z práce. Chci si zadělat těsta a už začít konečně péct. S manželem se stěhujeme do nového domečku, tak zatím nebyl ještě čas. Jsme stále tam a neustále v jednom kole. Nic jiného nám nezbývá, do Vánoc bychom chtěli bydlet.

Markét my si vše stěhovali na vleku. Celkem to šlo jeli jsme několikrát na otočku, ale zvládli jsme to i tak.

Gab tobě to už opravdu klepe na pupík. Manželovi se nediv, že má o tebe starch. Ba naopak buď ráda...
Jinak jak si se ptala. Tak já opravdu čekám na mršku.Až dorazí tak se objednám na imunologii. na genetiku jdeme za 14 dní přesně 9.12.Jsem zvědavá jak dopadnem. Ani na to poslední dobou moc nemyslím. Těším se z nového domečku a mimi jde maličko stranou. Alespoň přijdu na jiné myšlenky.

Holčiny mějte se krásně papa a dobrou noc.

gab123
24. lis 2009

ahoj děvčata!
adenka tak kdybych se já sestěhovala tak bych určo nepekla a někde bych si ho sehnala!Napekla jsem 5 druhů,a jedna zákaznice mi slíbila,že mi nějaké ještě do nese.

markét o nikom nevím,ale určo někdo z vašich kamarádů má vozík,nebo ne střechu auta!
luci ty se šetři at v klidu překonáš do 12tt 🙂

adenka než půjdete na genetiku zjisti si kdo a jak je každý nemocnej a na co umřeli tvé nejbližší příbuzný budou to po tobě chtít až k babičkám a prababičkám.Mi jsme tam byli tak 2měsíce co mě umřel táta a byla jsem nějak rozhozená a pak jsem nevěděla komu co bylo ☹

zítra jdu na kontrolu tak uvidíme...

m.evzenie
25. lis 2009

Zdravím Vás holky,
Gab, tak co kontrola? Už to máš za pár a ještě pečeš. 😉
Koukám, že už tady skoro všechny pečete. Já možná, že dneska si zadělám na perníčky. Ale nejdřív chci
jít na procházku s hafanem, je hezky a vyčistit hlavu. Zatím

gab123
25. lis 2009

teprve tam jdu v 13h na ozvy a 14h k boušemu doufám,že tam nebudu zas dlouho čekat!
už jsem dopekla mám 5 druhů a zbytak mi přinese jedna zákaznice.Ted už bych šla rodit jsem jak špekáček

michamicha
25. lis 2009

ahoj, my budem pect v pátek se ségrou, mám dovču, tak jedu k ní 😉

l.u.c.i.e
25. lis 2009

Ahojky holky, jak se máte? Dneska je venku tak hezky... Byla jsem na malé procházce a hned je mi lépe. 🙂 Nevíte jak na pálení žáhy?
Gab, jak jsi dopadla u doktora? Třeba už to bylo poslední vyšetření před porodem 🙂

michamicha
25. lis 2009

Lucko, já na žáhu vždycky vezmu rennie, může se i v těhotenství 😉

terka82
25. lis 2009

Ahoj holky. 🙂

Markét to je dost, že ses taky ukázala. 😀
Koukam, že už tam máš 26tt, to už je fakt na čase začít s rekonstrukcí. Aby jste to pak všechno stihli.
Škoda, že bydlíš tak daleko. Kontakt bych měla, ale je místní.

Gab nechceš napéct i nám? 😀 Jsem si myslela, že jsi vezmu ještě nějakou dovču, ale moc nadějně to nevypadá. Tak asi budem zase o zásobách od maminek. 😅

Lucko máš recht, když to s pečením nepůjde, tak se svět nezboří. 😉
Mě na pálení žáhy doporučili pokud možno žádné léky v začátku těhu nebrat... 😀 A normálně na to netrpim, takže neporadim.

Aduš tak vy budete taky na Vánoce v novém. To už se určitě moc těšíš, co? Aspoň ti to všechno čekání rychleji uteče. 🙂

M.evzenie jaká byla procházka? Dneska na ní byl krásnej den, aspoň tady u nás jo. Ale bohužel jsme z práce jeli za tmy, takže jsme si to krásné "jarní" počasí vůbec neužili.

Gab jak dopadla kontrola? 😕

Micha co ty naše budoucí těhulko? 🙂

A abych vám popsala dnešní návštěvu Nat. UTZ mi ani nedělali, páč v tom minulém stěru byli kromě tamté infekce ještě hraniční chlamydie, takže dneska nový stěr, za 10 dní budou výsledky a podle toho se odpíchnem. Každopádně letos už určitě nestihneme nic i kdyby to bylo negativní.
Zase mě to srazilo. Prostě pokaždé, když už to vypadá, že se někam pohnem, tak se objeví nějaká infekce a teď ještě tahle... Předpokládam, že to bude pozitivní a budu se toho zbavovat bůhví jak dlouho. Fakt by mě zajímalo, kde jsem k tomu přišla.
Manžovi jsem cestou domů řikala, že bych se na to nejradši vy... a začala to řešit jinak... Tohle fakt nebere konce. 😔 😢

michamicha
25. lis 2009

terko, to je pech, ale zase je dobře že na to přišli teď a zaléčíte to 😉 nám tenkrát zjistili mykoplasma, tak jsme museli oba brát ATB, a je to tak 11 let zpátky jsem měla taky pozitivní chlamydie, chytla jsem je od mýho ex, doktorka mi na to přišla jen díky tomu, že jsem měla zánět močáku tak mi taky nechala udělat stěry... dostala jsem nějaký hodně silný ATB a zaléčili jsme to, teď jsem měla v natalu negativní nález za chlamydie, takže super 🙂 a tenkrát to byla strašná potupa, protože jsem musela chodit na kontrolu do fakultky na dermatovenerologii a měli společnou čekárnu s kožařkou a ty lidi na mě blbě čuměli, jako že mam snad nějakou vysoce infekční pohlavní chorobu 😀
ale když se to vezme kolem a kolem, tak v dnešní době má chlamydie nebo mykoplasma každej druhej člověk, to mi teda řikal Rokyta, když mi oznamoval výsledky těch stěrů...

já teď ležim na gauči a odpočívám, jsem pořád strašně unavená, vadí mi některý smrady, hlavně když jedu do práce trolejbusem (dvanáctkou na slovany), to je děsnej puch v MHD 😝 a podbřišek taky zlobí 😖
mám takový pocit, ale nerada bych něco zakřikla 😉

gab123
25. lis 2009

pěkný večer tak u doktora v celku dobrý.V moči už mám bílkoviny,ale není to tak hrozné.Na natáčení tam byli jen maloučké skoro žádné kontrakce.Bouše mě už poslal do péče na locháč tak tam jdu v pond.ráno.No doufám,že už nebude třeba od pátku začínám dělat vše pro vyvolání 😀 😀 😀

luci já si se žáhou užila to pro mě bylo nejhorší za celý těhu.Pálila mě tak,že se mi chtělo až zvracet jak přes den tak nemluvím co jsem zažívala v noci nejhorší období bylo od srpna do ted!Používám renii,tumps a úplně nejlepší pro mě byl anacit.Jo a taky mléko hodně mléka!Fakt se těším až to přestane!

teri už to vydrž po novém roce budeš připravená a vše se rozběhne,věř tomu....Nebud smutná hlavní je, že ví kde je ten problém a řeší se!

micha kdy budeš testovat?

michamicha
25. lis 2009

gab, tak držím palce, aby to bylo co nejdřív 😉
testit budu v pátek 🙂

terka82
25. lis 2009

Micha jo pech. Tohle slovo mě provází celým timhle rokem a ne a ne se to zlomit v lepší. Jo jsem ráda, že to zjistili teď, neléčení způsobuje neplodnost a to by byla konečná. Ale dopr... proč zrovna teď? Fakt bych ráda věděla, kde jsem zase tenhle humus získala. 😠 Taky si připadam jak největší špína. ☹
Mykoplasma a ureoplasma (nebo jak se to jmenuje) to je/jsou ty infekce, na které jsem se léčila do dneška
Moc ti to přeju a doufam, že v pátek zahlásíš //. 🙂

Gab snad se Tomík rozhodne sám vylézt co nejdříve. 😉
Jo vydrž to, to jsem si řikala už v lednu, když jsme museli počkat 3 měsíce po potratu, pak v dubnu, když mi na 4 měsíce nasadili céčko na protilátky(který, jak teď už vim, ničemu nevadí), pak v září, když byly výsledky na HSV zase "špatný" a naposledy před 14 dny, kdy mi objevili ty ...plasmy. Už nevim, kolik toho ještě vydržim, než se ze mě stane případ pro psychiatra. ☹ 😅 Smutná jsem, nebo spíš bezmocná, protože já jsem jeden velkej problém...

A aby jste věděly jaký jsem hovádko... 😖 Když jsem si vyzvedla v lékárně ty ATB na ty ..plasmy, tak mi říkají, brát po jídle! První co jsem udělala, když jsem přišla domů, jsem si samozřejmě vzala prášek na lačno. Pak jsem ležela půl hodiny na gauči, bylo mi fakt hnusně, honem jsem do sebe tlačila nějaké jídlo a rozdýchávala to.
No a včera ráno, jsem si frajerka vzpomněla, že jsem si nevzala prášek a co myslíte, že jsem udělala? Jj, vzala jsem si honem honem prášek a po chvíli, když mi začalo být blbě, tak mi došlo, že opět na lačno. Tentokrát jsem to už nerozdýchala. Sajrajt jeden hnusnej. 🙄 😅

adenka84
25. lis 2009

Ahoj holčičky,

Micha, to to uteklo, za 2 dny budeš testíkovat. Držím palce ať na testíku máš krásnou dálnici.

Gab, tobě držím palce aŤ ti vše dobře dopadne.

Terezko nebuď snutná, hlavu vzhůru. Když jsi to vydržela takhle dlouho vydržíš to i teď. Vím jak ti je, ale neboj budete zas OK.
Jestli ti to uklidní tak já jsem prozměnu nositelka Streptokoku.Taky se toho nemohu zbavit.Švábek říkal, že se může stát, že se toho už nikdy nezbavím. Nebolí to, ale je to nebezpečné při porodu dítěte. To se mi zatím netýká a tak jsem to hodila za hlavu. Až to bude aktuální začnu se tím zabívat. Teď my vždy před víkonem zalečí antibiotiky a víc to zatím neřeším. V lednu mě čeka kultivace a tak doufám, že to třeba zmizelo?

Musíme se stěmi našimi neduhy zkrátka poprat. Neboj bude to dobré. Držím palce ať se toho co nejdříve zbavíš a můžeš se pustit po novém roce do KETU.
Mějte se krásně pa a dobrou noc všem.

adenka84
25. lis 2009

Jo, jinak Gab díky za radu. Vše si zjistím, ať tam pak nezmatkuji....