Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
11. únor 2010

☹ mam dotaz kdy se bere ten Clostík, vůbec nevim jestli ráno nebo večer nebo jestli na lačno? 😕 Holky vy jste takový zkušený poradíte, prosim

jana8
11. únor 2010

Gambrinusko,tak to mě vůbec nenapadlo se zeptat dokt. jestli musí být nalačno 😒 ....já ho brala vždy tak po oběde hodinku....v tú samou hodinu.....ale to se podle mě nemusí...nevím.....a pokud vím,tak když jsem ležela v nemocnici tak tam byla na pokoji s námi zdravot. sestřička a když viděla,že jsme hned snědli ráno prášky co nám donesli,tak řekla,že by se nikdy neměli brát prášky na lačno,že se tak kazí žaludek ......tak už žádné prášky před snídaní nejím .....

gab123
11. únor 2010

Ahoj holky!
market moc ti gratuluji tvůj tomášek je narozen přesně o dva měsíce dýl jak náš Tomík je mo krásnej a cvalík 4kg tý,jo a těch vlasů.....Jak jsi to všezvládla a co po císaři?
Mi rostem jak zvody už máme 6,30kg už dvojtou váhu tu by jsme měli mít v půl roce doktorka je znás vyřízená že strašně přibírá prostě mu chutná je to šulínek..

teri co ty jak jsi na tom?
jinak všechny zdravím a přeji moc úspěchů jen občas kounu,ale nepíšu
co renap tu jsem někde neviděla?

m.evzenie
12. únor 2010

Dobré dopoledne,
včera už jsem Vás nestihla, s kamarádkou jsme kecali až skoro do osmi a pak to bylo akorát na růžovku.
Jani, to je mi moc líto, že jsi si prožila nehodu na sněhu, ale prosím teď se snaž být v pohodě, určitě zase
bude dobře, holka drž se, držím palce, aby jsi hlásila // čárky jako Lucinda.
Bubu, jak výsledky?
Gab, to je dobře, že malýmu chutná, počkej až začne běhat, tak to zas vyběhá.

ilca1
12. únor 2010

Ahojky holky tak jsem právě volala do natu tal obě vajíčka se vyvíjejí jedno už je čtyřbuněčné a druhý je pomalejší je jen dvoubuněčné 🙂 mam takovou radost ale doporučili mi ten asistovaný (hetčink) nevim jak se to píše 😎 že to jedno má silnější vrstvu tak jsem řekla že jo třeba to fakt pomůže.Tak zítra ráno budu těhotná a doufám že na 9 měsíců 😉

avant
12. únor 2010

Ilco, super, to je bezvadná zprávička. Vidíš, všechno se v dobré obrací.
Gambrinuska, já brala Clostil (jestli si dobře vzpomínám) k večeru, vždycky ve stejnou dobu. Snažila jsem se to vždycky trošku zajíst.
Jinak druhá injekce už byla daleko snesitelnější, trošku to štípalo, ale s tou první se to nedá srovnat. Na UTZ bych měla jít v neděli.

m.evzenie
12. únor 2010

Ahojky,
Ilčo , to je bezva, že mimča bojují a vyvíjí se. Já taky měla asistovaný hetčink.
Avant, tak v neděli hlaš samé dobré zprávy.
Holky, moc Vám budu držet oběma palce, aby bylo vše ok.

pantomima
12. únor 2010

Ilčo-tak to je nádherná zpráva!!!!držíme palečky, všechno bude dobrý!!!!

malá spí, odpoledne frčím do práce 😠

jedna11
12. únor 2010

Ahoj holky,
dneska jsem byla na utz, tak sliznice je moc nizka a foliklul 15mm, tak mam prijit v pondeli a to by pry rovnou udelali IUI. Tak jsem z toho takova cela nervozni. Vsem preji at se povede a jen a jen dobre zpravy. Mam ted nejakej fofr ani nestiham docitat. tak v pondeli snad bude vic casu. tak papa a drzte se

l.u.c.i.e
12. únor 2010

Ahojky ženy,

Ilčo, mám obrovskou radost, že obě embyjka bojují. Vidíš to, že to jen tak nevzdají a navíc, když jim pomůžou, tak za 14 dní budeš hlásit hcg. Musíš jim věřit, že u tebe chtějí býti 🙂 Zítra je pěkně zahřívej...

Gab, to je neuvěřitelné, jak velmi rychle rostete 🙂 Hlavně, že malýmu chutná...

Avant, tak v neděli uvidíš, jak se vajuchy vyvíjí... Je fajn, že už jsou injekce snesitelnější 🙂

Jedna11, v pondělí budeme držet palečky, aby se IUI povedlo a bylas další těhulka?

Bubu, co ty? Jak dopadla krev? Myslím ne tebe... Moc držím palečky, aby krev byla pozitivní.

gambrinuska
12. únor 2010

Ilčo, to je výborná zpráva, hlaavně že se stále vyvíjejí, pořádně jim u tebe zatop at se zakousnou a užnejdou ven 😉 dvě ti nakonec stačí ne?
Jedno, je fakt zima a ty folíky se stim nějak couraj a nerostou 😠 jsou to potvory, ale na pondělí to vypadá nedějně, já si počkam další měsíc ☹
avant dík, já jsem se vůbec nezeptala 😅
Taky vyhlížim bubu jak asi dopadla

ilca1
12. únor 2010

Holky děkuju 🙂 teď přemýšlím jestli by nebylo lepší zavest jen to silnější mimi co se dobře vyvíjí ,aby potom to slabší neodcházelo a nezalo tohle sebou ☹ co myslíte?

l.u.c.i.e
12. únor 2010

Gambrinusko, kdo si počká, ten se dočká a věř, že to bude stát za to... 😉

Ilco, myslím si, že ti doporučí zavést obě. Jelikož se obě můžou zahnízdit a pokud se uchytí jen jedno, tak to druhý se vstřebá do dělohy... Sama embryoložka ti poradí.

gambrinuska
12. únor 2010

ilčo nech obě at máš větší naději, přeci bys tam to 1 jen tak nenechala ☹

ilca1
12. únor 2010

asi jo, jen už jsem jednou čekala dvojčátka a napřed odešlo jedno a v desátem týdnu druhé ☹ tak se zítra domluvim s nima co mě doporučí 🙂
Lucko a když tě mimi zavedli ta jsi víc ležela v klidu nebo jsi dělala všechno jako normálně? A taky jsi měla dvě?

jana8
12. únor 2010

Ahoj holky
Evženie, děkuji ti....už je to lepší,už jsi říkám,že hlavně je že jsem v pořádku,tak teď se musí pustit do opravy auta....bude to chtít víc času a peněz ☹ .....už se ladím do lepší nálady ať ten mrňousek se tam udrží a pustí až za 9měs......nemůže být stresák po mně 😅
Ilčo,super zprávy,tak zítra je už hezky zahřívej.......a co je to ten hatching?v čem spočívá?...jasné,taky jsi myslím,že větší šance je když ti zavedou dvě,aspoň tomu jednomu nebude smutno a budou si moc spolu pokecat a zůstat tam na 9měs. 😅....držím pěsti
Jedna,nemáš být proč nervózní,všechno je na nejlepší cestě 🙂 ...a skus pít čaj Kontryhel,nám s Lucindou zabral na krásnou sliznici /a upřimně jsem tomu moc nevěřila/....tak držím palce ať máš IUI v pond. úspěšně za sebou a pak už budeš jen čekat na krásnou zprávu.....držím palečky 😉
Bubu,jak si dopadla na krvi? Věřím,že nám napíšeš radostnou novinku 😉 ........držím palečky
Gambrinusko,neboj ani se neotočíš a ms bude za dveřmi a ty před IUI.....vydrž holka....trpělivost růže přináší a tobě přinese ji v podobě malého pokladu......držím palce a myslím na tebe

jana8
12. únor 2010

Ilčo,já nebyla na IVF a doufám,že nám to teď vyjde a nebudu tam muset......ale na 100% bych ležela a byla v klidu......hlavně na začátku,a potom raději opatrně....nezvedej nic těžšího.....dokt. mi to neřekl,ale spomínala mi to sestra,že ji řekla kamarádka,že ty ženské které jsou na tom jako my....tak by neměli zvedat nic těžšího nad 2kg.....ale či je to pravda,tak to nevím...jí to řekl dokt.......a já si už i teď dávám raději pozor a nezvedám nic těžšího ......vím,že někdo může dělat,zvedat všechno možný do porodu a někdo zvedne vedro v zahradě a .... ☹

ilca1
12. únor 2010

Jani8 hatching je že na vajíčku naříznou to pouzdro(obal) kolem vajíčka aby se mohlo v děloze lépe vyklubat a zahnízdit 🙂 Ale jak psala Evženie tak ho měla taky a moc to nepomohlo ☹ Snad budu mít stěstíčko budu je hýčkat a hladit 😉

jana8
12. únor 2010

Ilčo, díky za info....a neměj strachy....musíme následovat přece Lucindu.....ať nepokazíme reputaci 😉 ....vlastně dnes už to bude po Bubu....kdepak je?.....držím palečky....v kolik tam jedeš zítra?

bubulienka
autor
12. únor 2010

Ahoj holky tak zazrak se nekona ☹ je mi opravdu mizerne protože sem tentokrat doufala,že to vyjde 😔 vam moc držím palečky a přeji hodne štestíčka ja už naozaj nevím jak dal a jestli se to nekdy povede 😖 ☹ ☹ ☹

jana8
12. únor 2010

Bubu,to mě tak mrzí ☹ ......já taky moooc věřila,že ti to vyjde.......drž se holka......teď to chce hodně síly .....neboj ono to vyjde,musíš tomu věřit..... 😉

gambrinuska
12. únor 2010

bubu taky mě to mrzí fakt 😔 to vypadalo že už se konečně na tebe usměje štěstí ☹ tak co dál ted, je to votrava, to nemužem bý všechny těhu a v pohodě?chjo ☹

ilca1
12. únor 2010

bubu to mě mrzí ☹ já už taky říkala že jestli to nevyjde tak fakt začnu žít zdravě,sport ryby žádné vínečko večer atd a to by blo aby nebylo.Nebuď nešťastná je spousta případů kdy to holky vzdají a pak otěhotní bez pomoci 🙂 Přeci nemůžeme mít pořád jen smůlu 🙄
Jani8 mam tam být zítra ráno po 8 hodině ,nakoupila jsem si časáky aby jsem hned začala myslet na něco jiného, Oni je tam sice mají ale většina je v němčině a to si moc nepočtu 😀 A manžel už je zaúkolovanej že se o mě bude pěkně starat celej víkend 🙂

jana8
12. únor 2010

Ilčo, tak to si skvěle vybavena 🙂 a kdy po zákroku tě pustí domů?To je jasný,manžel se bude starat a z láskou,musí si Vás hýčkat 🙂 a zahřívat postýlku 😵 ....budu na tebe myslet,když pak budeš moct,tak se ozvi,jak se cítíš a jak to probíhalo .....

m.evzenie
12. únor 2010

Ahoj holky,
Jani, to jsem ráda, že už se cítíš líp......a hlavně bez stresu.....plechy spraví, i když to bude něco stát, ale Tobě
moc přeju, aby jsi hlásila // čárky 😉 a nám ostatním samozřejmě také. Kdy máš jít na krev?
Bubu, to mě moc mrzí, tak jsem doufala, že to vyjde......netrap se a hlavu vzhůru, možná, že to přijde samo.
Nevím jestli Tě to uklidní, ale přítelovo mamina, má kolegyni, která se snad šest let snažila i Ivf podstoupila, pak
už to vzdala, kvůli financím a buch byla do roka těhu. 🙂
Ilčo, moc na Tebe myslím a věřím, že se mimi u tebe pěkně zabydlí. 😅 Pak dej vědět, jak se cítíš. U mě sice
asistovaný hetčink moc nepomohl, ale u tebe to může být pravý opak, moc Ti přeju, aby se zadařili //.
Gambrinusko, tak ať Ms rychle dorazí a nikde se netoulá......šup další pokus, držím palce.

jana8
12. únor 2010

Evženie,mám si udělat doma tt a podle toho se zachovat,o krvi mi nic neřekl dokt.. ....jenom jsem se ptala do kdy mám užívat utroš.....protože minulý cyklus mi ms přišla až po jeho vysazení a to jsem předtím volala do Natu a tam mi dokt. řekl,že mám vysadit utroš a vyčkat do příchodu ms......tak teď mi řekl,že kdyby mám tt negatívny tak mám zas utroš vysadit.......tak uvidíme.....myslím si,že mi zas utroš vykolejí ms,tak ještě se nebudu moc radovat kdyby nepřišla až když si udělám tt.....doufám a pevně věřím,že se to povede.....teď už musí!!!!!!!!!!!!!! 🙂

jedna11
12. únor 2010

Budu, to je mi moc liro. Vím,že ted asi žádná slova nepomůžou, ale přidávám se k holkám, někdy když člověk všechno vzdá, začne se soustředit na něco jiného , tak se zázrak většinou stave. Moc přeju aby to byl tvůj případ.

Ilčo, zítra držím palce. At je vše v pořádku a hlavně at brzy nahlásím //.

Jano8, moc díky za povzbuzení. Moc to pro mne znamena. Manžel na to hodně sází, já tedy upřímně moc né. Nějak tak cítím, že asi bude problém v té pruchodnosti nebo nevím. Ale chtěla bych být optimistická, tak se budu snažit.

Gambrinusko, příští měsíc s clostykem budou folíci pěkne vypasený, uvidíš. Já ho měla kdysi dávno a měla jsem folíky takový, že mi bolelo při ovu pěkně břicho. tak budu držet palce, at příští měsíc je ten pravej.

Lucie, to to letí, už si za pulkou. Užívej si toho krásný období, co můžeš. Já si porád říkala, už abych byla už ve 3. mšsíci, pak v 6. pak v 8. a nakonec to tak rychle uteklo, že se mi pak po tom stýskalo. Tedy tolik času na to pak nebylo, když se narodil malej, ale moc dobře si vzpomínám, jak krásný to bylo.

terka82
12. únor 2010

Ahoj holky.

Bubu tak strašně mě to mrzí... 😢 S manželem jsme ti moc drželi palce. Chjo, život dokáže být někdy tak strašně hnusnej... Ale nevzdávej to, někdy se prostě musíme dostat až na samý dno, abychom se mohli od něj odrazit nahoru... 🙂
Mluvila jsi s doktorem? Máte nějaký další plán?

Avant vítej. 😉

Markét tobě moc gratuluju k Tomáškovi. Je to kus chlapa.
Ten rozjezd jste neměli úplně ideální, ale snad už máte konečně všechny ty peripetie za sebou a už vás čeká jen to dobré. 😉

Holky všem, které zvažujete bylinky můžu fakt jen doporučit, i když v posledním cyklu na mě absolutně nezabíraly. 😠 Musim se zeptat mudrů jestli je možné, že za to mohly ty antibiotika co jsem v prosinci brala. Už jen na MS je poznat, že mi po nich tělo funguje jinak. Vždycky mam MS strašně silnou, ale tenhle cykus byla o dost slabší. Je vidět, že sliznice byla fakt mizerná.
Teď, když beru tu Divinu, tak je teda nepiju. Kdysi jsem četla, že se léky a bylinky nemají kombinovat a tak se toho držim. Takže jsem zvědavá, co bude v pondělí na UTZ. 😕

Jani čert vem plechy, hlavně že ty jsi v pořádku... 😉

Zbytek jen v rychlosti zdravím a pa zítra... 🙂

l.u.c.i.e
13. únor 2010

Dobré ránko všem 🙂,

Ilčo, mě zaváděli 2 embryjka. První 3 dny jsem byla v klidu, že jsem polehávala a tak. Stejně mě ještě trochu pobolívalo břicho. No a později jsem už dělala všechno na co jsem byla zvyklá. Jen jsem nesměla chodit do práce. Rovnou v Natalartu v den ET mě vystavili neschopenku, kterou mám pořád.
Touto dobou jistě máš u sebe miminko(a), tak ať s jim u tebe líbí a zahnízdí se na celých 9. měsíců 🙂

Bubu, to snad není možné. Byla jsem přesvědčená, že to tentokrát vyšlo. Je mi smutno s tebou... 😢 Přeju hodně síly.

Ostatní holky taky zdravím a přeju krásný víkend...

terka82
13. únor 2010

Ahoj holky. 🙂

Ilčo moc držim palce, ať se mrňouskům u tebe líbí. 🙂