Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
13. črc 2010

@douda držím palce na kontrolu na příští týden 🙂 , a když to nepociťuješ, tak si myslím to, co doktoři, snad tak hrozný nebude 😉 . Mě na to tvrdnutí pomáhalo magnézko (ze začátku i 8 tablet denně 😲 ) a co nejvíc ležet...ale je mi jasný, že to ležení asi s Matýskem moc nehrozí 😉.

pantomima
13. črc 2010

já mám odŠvábka magnézko 3x1 tabletu, zlepšilo se to 😉

malá dojedla, jdu pověsit prádlo a půjdem ven

douda
13. črc 2010

Jo jo magnezko doma mám tak jsem si ho vzala , no ležet a odpočívat budu od soboty až s babi na 14 dní odjede jinak to s Matýskem moc nejde , naštěstí máme domek a zahradu tak jsme většinu času na zahradě u bazénu a tam polehávám na lehátku 🙂

douda
13. črc 2010

Jo jo magnezko doma mám tak jsem si ho vzala , no ležet a odpočívat budu od soboty až s babi na 14 dní odjede jinak to s Matýskem moc nejde , naštěstí máme domek a zahradu tak jsme většinu času na zahradě u bazénu a tam polehávám na lehátku 🙂

gambrinuska
13. črc 2010

@adenka84 aden prd 🙄 ☹ , dyt my taky nemáme nic v mrazáku zbytek se nám rozpad, a ty 2 pětibuněčný se nedovyvinuly, tak budu muset podstupovat všechno znova a s tim rejpáním mi ani nemluv, už měš to tak namíchává že jim to nasraně řeknu že jsem neplodná a pak čučí-pěkně natvrdo, se mnou se taky život nemazlí tak at se chytnou za rypák, nevidí do všeho tak at si toho nechasj hcytrolíni 😠 😠 😠
Když do toho půjdu znova tak asi taky s tutlánim, nějak dochází síly furt něco vysvětlovat 🙄
Douda a pant-+hlavně at jste i s míma v pořádku- s těma rodičema to je divný vůbec to neznam, ale tchýně je něco podbnýho, má 1 vnouče a to je na prvním místě když něco potřebuju já nebo Marek tak nikdy nemá čas 😠

l.u.c.i.e
13. črc 2010

Už máme první poradnu za sebou. Všechno je v pořádku. Malej prospívá. Jen mě zarazila jeho váha. Před 5 dny, když nás pouštěli z porodnice domů, tak malej měl 3390g a dnes 3755. To je rozdíl, co? Doufám, že je to jen váhou. Každá přece váží jinak. Přece není možné, že by tolik přibral, ne? Taky jsme byli na procházce, když bylo pod mrakem. Bylo to super. 🙂

Gambrinusko, na zítra ti moooooc držím palečky, abys měla pozitivní krev. Moooc ti to přeju.

petluska
13. črc 2010

Ahoj Market!
Preju vsechno nejlepsi k svatku 😉

adenka84
13. črc 2010

Gambrinusko, já myslela, že nějaké sněhuláčky máte? tak jste na tom jako, my! teď to zkrátka musí vyjít....nechce se mi do dlašího IVF....Hlavně mám starch, že se musí dlouho čekat, než se dá pustit do dalšího pokusu..raději na to nemyslet...

adenka84
13. črc 2010

Markét i já se přidávám ke gartulaci, vše nejlepší hodně štěstí, lásky, pohody a hlavně hodně zdraví....

michamicha
13. črc 2010

ahojky, jsem k.o. 😝
v poradně dobrý, břicho mi zase kleslo, min. týden x/3 teď už x/2, ale CS 0 a na monitoru kontrakce děl. 0 😠 a nějaká ta křivka (nevim co to znamená, jsem se nezeptala) je reaktivní, tak nevim jestli se to týká mně nebo Vojtíška 😅
takže se bohužel nic nechystá ☹ další monitor mám příští úterý, tak snad se to pohne tím správným směrem, ta vedra mě děsně ubíjí ☹

michamicha
13. črc 2010

jo a dnešní odhad váhy je 3200g 😵

terka82
13. črc 2010

Ahoj holky

Petruš gratuluju k // i ke krásnému HCG. OHSS tě snad rychle opustí, i když v těhu se to pak dává dohromady pomaleji. 😖

Aduš a Gambrinuska, neztrácejte naději. Dokud neni mrcha, tak neni nic jistýho. Držim vám pořád palce. 🙂 Fakt vás všechny obdivuju, jak se držíte a netestujete. Se stydim normálně... 😅

Aduš chápu tvé pocity. Chci prcka, ale strašně se mi do tohoto kolotoče nechce. Dvakrát jsem padla do sra*** a tak se bojím se dalšího neúspěchu, ale jiná cesta není. 😒 Drž se, určitě tam bude krásný HCG. 🙂
Lidi umí být hodně hnusní. O nás to ví hodně lidí a jsou mezi nimi i tací, co jsou schopni mi třeba říct, že jsme břídilové, když to jiným tak jde a nám ne... Možná to měl být vtip, ale já se rozhodně nesmála. A pak třeba bláboly typu pán bůh zkouší jen silné lidi, atd... To musíš ignorovat. Nenech se vydeptat takovýma pakama. 😠

Gambrinuska, teda tohle jsem ještě nikomu nevpálila... 😲

Markét všechno nejlepší k svátku a ať tě kluci nezlobí... 🙂

Sabcav srdíčko už určitě bude, když už trpíš na nevolnosti.

Douda o víkendu koukej odpočívat.

Lucko malýmu se krásně daří... 😵

Micha vydrž prťka, vydrž. Už to máš jen za pár. 🙂 😀

Pant zítra snad budou lepší zprávy.

Jdu šlápnout chvíli do rotopedu a pak mě čeká zase ještě pár sedůlehů. Díky pouti jsem zase o kilčo výš, ale pořád mam o 4 míň. 🙂 Jde to pomalu, ale jistě. 😵

adenka84
13. črc 2010

Terezko, děkuji...Ty jsi takový můj dobíječ energie...Hned je mi mnohem lépe....

Obdivuji tě, že v takovém hycu máš ještě chuť šlapata na rotopedu...klobouk dolů...

Micha, neboj však on si Vojtíšek řekne, až bude jeho čas....i když kalcek je už opravdu veliký, ale ty to zvládneš....Třeba se vše do příští kontroly změní..držím palečky..

marketa137
13. črc 2010

micha tak to ještě jde, tomík měl v 36tt 4140gr a Viki v 37tt 3600 ale jestli bude špřenášet tak možná 4kg mít bude 😀

terko tohle co tě někdo říká mě nepřekvapuje ☹ , tchýně moc dobře věděla jak dlouho se snažíme akdyž jsem poprvé potratila tak prý přece o nic nejde 😖 a taky sjme slyšela keců kolem jestli vůbec víme jak se děti dělají a prý každej debil má dítě. tak jsme řekla že čím větší primitiv tim rychlejis emu to povede a já takový štěstí nemam ☹ . Kolikrát mě přišlo že si v tom lidi libujou, protože moc dobře ví kde je Tvoje nebolestivější místo 😒

adenka84
13. črc 2010

markét tak v tomhle máš na prostou pravdu...lidi jsou nikdy dost krutí..nepochopí jak nás dokáže taková věc trápit..kdo nezažije - nepochopí...

marketa137
13. črc 2010

Asi tak, zrovna tohle si dovolim říct je snad nejhorší věc co může ženskou potkat. chceš dítě a prostě to nejde a čekáš vlastně na zázrak ☹ . Sice ted mam 2 děti ale furt v sobě mam to že vlastěn mít děti nemůžu když chci. nemůžu si říct že ted budeme zkoušet a za měsíc budu těhu. tchýně mě dostala když se Viki anrodil v lednu proč jsme si to naplánovali tak blbě do zimy 😀 , po 5 letech čekání nám bylo jedno kdy to bude a co to bude hlavně že bude naše 😀 . Ale právě si ymlsim že to lidi říkají aby spíš ublížili ☹ a to je na tom všem asi nejhorší. A blízký většinou ublíží víc než cizí, u těch to přejdeš ale když tě to řekne rodina tak alespon já nikdy nezapomenu 😒

A jak se cítíš? 😉

petra177
13. črc 2010

Gambrrinusko, na zítra moc držím palce!

Luci, paráda, malej krásně přibírá.

janinam
13. črc 2010

Ahoj holky,
po delší době vás zase všechny zdravím 🙂 Nějak nestíhám, ty horka jsou ubíjející, tak jsem lína i zapínat PC ☹
Lucie, moc gratuluju k Matýskovi, přeju vám všem hodně zdravíčka a ať vám dělá mrňousek jen radost 🙂 Je to krásný klučina.
Markét, taky přeju všechno nej k svátku 🙂
Petruš samozřejmě taky patří gratulka ke krásným // a hezkému HCG. Ať je vše dál tak jak má.
Gambrinusko, držím palce na zítra ať Petru následuješ, ještě není nic ztraceno a můžeš být ještě mile překvapená. V pátek pak Adenka, potom Jedna11. Pak budete prskat těhu bacily ve velkém 😀 Moc vám to všem přeju a držím palce.
Douda, obdivuju že s manžou vydržíte v nevědomosti a necháte se překvapit, já jsem zvědavka asi bych to nevydržela. Přeju ať příští týden kontrola dopadne dobře.
Sabcav, opožděně gratuluju k těhu, paráda že se zadařilo doma.
Terko, jseš dobrá, že máš v těch hicech ještě sílu na rotoped a sedylehy, jsi nezmar.
Evženko, už jenom pár dní, co? Tak přeju ať se zadaří tak jako u Sabcav doma 🙂
Pantomimo, Ilčo a ostatní těhulky opatrujte se.
Mě začínají asi návaly (jak mi tou injekcí po laparce navodili umělý přechod), jsem zvědavá kdy se přidají nálady a další neduhy ☹ To pak budu asi na ránu, chudák manža aby měl pak svatou trpělivost 🙂

sabcav
13. črc 2010

@l.u.c.i.e tak to úžasně prospíváte 😵 😎 🙂 .

@terka82 děkuju za podporu, bohužel u mě to bohužel nic neznamená, že je mi blé, u 1. těhu mi bylo taky hrozně zle a srdíčka jsme se nedočkali 😢 😔 , "naštěstí" to příroda vyřešila za nás, podle hystologie by ta vada nebyla slučitelná se životem...

@marketa137 vše nej k svátku🙂

My byli nakonec na procházce, tchánů někam museli jet, ale bohužel se vůbec nevyvedla ☹, Andí nechtěla bejt v kočáře, ale jen nosit ode mě a nechtěla ani ťapat, a pes (máme zl. retrívra) byl po 3 tejdnech, kdy hárala, venku (teda ne že by venku nebyla, ale byla zavřená na zahradě a doma 😉 ) ,takže tahala jak blázen 😠 . Domů jsme přišli splavení a s bolavou hlavou 😖 .

Zítra musím něco uvařit, zatím netuším co, páč na nic nemám chuť😕 . Hlavně to čekání na kontrolu bude zase děsný ☹ . Hezký den všem 🙂

marketa137
13. črc 2010

Holky díky za gratulace 😉

luci to je super že malej takhle roste. tomík byl s jídle ok tak do 3m a od tý doby fakt zlobí 😒 . Večer teda s chutí sněd kaši ze lžičkay pak usnul na postelia chudák funěl 😀 a pprvé pil z hrnečku a za den vypil 200ml štávy tak alespon něco když mlíko mu nechutná. možná i tím horkem to mlíko nechce 😒 . Takže zítra k snídani asi taky dam kaši aalespon nějaký mlíko do něj dostanu, jinak sní cokoliv ale mlíko plive 😒

pantomima
14. črc 2010

Pěkné ráno!

Tak na půl desátou jdu na kontrolu, pak dám vědět! 🙂

douda
14. črc 2010

Ahojky jak pak se máte .

Dneska mám v plánu odmrazit 2 mrazáky jinak budu odpočívat 🙂 .
V noci nám kuna zakousla zakrslého králíka tak to musím nějak vysvětlit Matymu že Bobek už není ☹ .Odpoledne asi pojedeme na Hrachy , kluci se vykoupou a já budu na ně koukat ze stínu 🙂.
Pantomimo ať máš jen dobré zprávičky .
Gambrinusko držím palečky .
Markét ať dobře pochodíte na kontrole .
Ostatní zdravíme s Matynkou


























































































































































































































































































































pantomima
14. črc 2010

Jsem tu, zprávy docela OK, jako že se čípek nezkracuje, měřil to ultrazvukem, jinak nic jinýho, magnéskomám snížit na 2 tablety denně a za dva dny vysadit, tak snad se mi ty křeče nevrátí, potěšila jsem Švábka, když jsem mu řekla, že si ho tu hodně chválíte, že je milej a komunikativní 😀 , pokecali jsme docela fajn

jinak mě zase dneska asi blbně tlak,vždycky se mi zamotá hlava a musím si sednout, jinak bych sebou sekla, snad už se to nebude opakovat 😖

malá usnula, tak mám chvíli klid, dám si nohy nahoru a budu relaxovat 😵

l.u.c.i.e
14. črc 2010

Ahojky,

dneska ráno jsem byla s Matýskem venku. Byla jsem si podat žádost o porodné a naše ÚMO jsem odnesla přihlášku na vítání občánků 🙂 Teď mi Matýsek krásně spinká. I když mu ty vedra dávájí pěkně zabrat.

@michamicha, Vojtíšek má pěknou odhadní váhu. Super, že už ti bříško klesá. Mě nekleslo vůbec. Až při porodu. Hlavní je, že jste oba v pořádku. To ti věřím, že ti ty hice ubíjí...

@terka82, že tě to baví šlapat na rotopedu v takovém vedru. Já jsem ráda, že ze mě neteče pot 🙂

@marketa137, dodatečně všechno nejlepší k svátku.

@pantomima, super zprávičky. To máš jistě radost, že se čípek nezkracuje. Tlak je hnusnej, znám to. Raději odpočívej. Koukala jsem na fotečky bříška. Pěkně roste 🙂

@gambrinusko, dneska na tebe neustále myslím a držím ti palečky. Doufám, že je vše ok.

gambrinuska
14. črc 2010

tak jsem zpátky, pozitivní krecv na HCG je, ale z té hodnoty jsem já 😢 i dokto 🙄 r dost divoký, mam jen 34, měla bych mít minimálně 150-tak to vypadá 😖 bledě-bud neprospívající nebo mimoděložní těhu, jdu na kontrolu zas v pátek a mam všechno vysadit ☹
nějak bych asi snáž snesla negativní, holky nějak dochází síly, vůbec nevim co si o tom myslet

pantomima
14. črc 2010

@gambrinuska budeme o tom šeptat a a ono to dobře dopadne 😔 moc držím palce!!!

sabcav
14. črc 2010

@gambrinuska moc držím palce 🙂 nezbývá než doufat 😔 , nechci tě ranit, ale dobře to nevypadá 😢 ...vypadá to spíš na biochemické...před druhým ivf bych si vydupala imuno a genetiku 😉 , ty totiž přesně tohle dělají 😠 .

@pantomima to máš dobré zprávy z kontroly 🙂 a no a Švábek je fakt ukecanej 😀 , od 1. návštěvy mi připomíná Rampu mc Kvaka 😀 (z kačerova), obzvlášť když se směje...no před 2 lety mi říkal..paní V....á, no vy nám ale vůbec nereagujete a přitom se smál, jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet 😀 😝.

Já mám před kontrolou, takže nervy ☹ 😖 😔 😝 , Andí necháme se tchýní 🙂. Andí se po týdnu konečně vykakala, tak mám radost 🙂 . Jak málo stačí ke štěstí 😀 . Na oběd jsem si dala omáčku s rejží, tak mi chutnala 🙂 , ale teď spíš přemejšlím, jestlí jít nebo nejít volat do záchoda a ještě z ní mám vysokej cukr ☹ 😒 . Hezké odpo všem 🙂 . Po ko se ozvu 😉 .

gambrinuska
14. črc 2010

@sabcav neboj neraníš mě 😔 , jsem nohama na zemi, spíš se bojim abych zas nemusela třeba do nemocnice

sabcav
14. črc 2010

@gambrinuska to jsem ráda, že jsem tě neranila, moc mi to za tebe mrzí 😢 😔 ...uvidíš co páteční krev...léky máš vysadit dnes nebo až po té kontrolní krvi? Možná to odejde samo s ms, to je blbá útěcha, viď 😔...ach jo, to je nespravedlivý ☹

gambrinuska
14. črc 2010

seb i doktor říkal že by to byla asi nejlepší varianta 😔

jedna11
14. črc 2010

Gambrinusko, to mi moc mrzi. Drzela jsem ti palce a cely den na tebe myslela. Nejhorsi je ta nejistota, co? kdzy pak uz je jasny, jak to je, tak se s tim clovek nejak musi smirit, ale tohle je des. Nadeje, strach......... chapu.
Ptal se tě někdo jestli si delala test? Ja vubec nevim, jestli budu mit silu testit, nejak se zacinam bat.
Jak jsem se citala dobre, tak se zitrejsim terminem (tyden po ET) jsem docela nervni. uz mi i poboliva bricho, jak rikala Adenka, akorat mne ne vecer, ale behem dne. ach jo..... holky, proc to nemuzeme mit jednoduche jako ostatni...
Holky, kdy ma cenu nejdriv testit? ja asi pockam az na krev, ale pro zvedavost.