Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
24. črc 2009

Ahoj Petlusko, abych řekla, pravdu inseminacím jsem také nevěřila. Tím ti ovšem nechci prát iluze, to že se to nepovedlo mně neznamená, že se to nepovede tobě. Kažá žena reaguje jinak. Budu ti držet palečky. 🙂 Před ICSI mě nečeká žádné zvláštní vyšetření, jen mi Mudr. Rokyta objednal na ultrazvuk, jdu tam 6. 8. ráno. mnělo Říkal mi, že pokud by nevyšlo to ISCI tak bych, pak měla podstoupi laparoskopii, aby se přesvědčili zda mám průchodně vejcovody. Před 7 lety jsem měla operaci slepého střeva a prý by tam mohlo něco být? Tak doufám, že vše klapne jak má. Tak ještě jednou držím ti palce, ať ti to čekání na výsledek co nejrychleji uteče. Papa.

tereza7974
24. črc 2009

Ahoj Adenko, možná blbý dotaz, ale proč tě neposlali na laparoskopii, ještě před IUI . Na IUI potřebuješ mít průchodně vejcovody, jinak se to nepodaří. Přijde mi to divný, aby dělali IUI aniž by to měli zjištěný, zvlášť když jsi prodělala zánět sl.střeva. Vím, že nejsem doktor, ale přijde mi že jedou do Prahy přes Brno.

adenka84
24. črc 2009

Souhlasím s tebou, taky jsme to s manželem probírali. Než jsem začala chodit do Natalartu tak mi to můj gynekolog taky navrhoval, ale řekl, že to nechá na rozhodnutí doktorech v Natalartu.S Mudr. Švábkem jsme o tom taky mluvili, ale někdy neřekl, že je zapotřebí to před IUI udělat. Když jsem tam byla teď v úterý, tak Mudr. Rokyta, tvrdil, že budeme brát, že jsem v pořádku, až teprve když se to nepovede to budeme řešit. Souhlasila jsem s tím. Nechce se mi už dál čekat, pevně věřím, že se to povede. 🙂

tereza7974
24. črc 2009

Je pravda, že mě taky Švábek řikal, že vždycky chtějí jít to nejvíc jednoduchou a a nejmíň bolestivou cestou. Možná proto zkusili nejdřív IUI, ale je mi divný že 3x. U mě jí zkusili jednou a zatim to radši pozastavili (důvod jsem už psala). Na IVF asi nepotřebuješ průchodné vejcovody,ne? Asi to oplodněné vajíčko dávají přímo do dělohy, nebo ne? Možná tady píšu bludy 🙂

tereza7974
24. črc 2009

To tě chápu, že už nechceš čekat. Já bych teď taky souhlasila uplně se vším 🙂 Tušim, že se té laparokopii nevyhnu, ale možná je to lepší. Třeba je ten hlavní problém hlavně v tomhle. Švábek mi řikal, že to vypadá, že tam mam rozsáhlý zánět, že ta levá strana vůbec nefunguje a že většinou vejcovod "komunikuje" s dělohou a to může být důvod, proč to nejde. Řikal mi, že třeba otěhotnim ale neudržim. Je pravda, že se mi 2 x stalo, že jsem měla pozitivní test a pak jsem to stejně dostala. Ale nijak jsem to zpětně neřešila.

adenka84
24. črc 2009

Na IVF opravdu není nutné mít průchodné vejcovody. Ale oni neví zda tam nemám něco jiného, protože se mi občas stává, že mě bolí tam co jsem měla slépák, aniž bych zvedala něco těžkého nebo se nějak jinak namáhala. Tvrdí, že můžu mít srůsty. No uvidíme.... Na IUI jsem byla opravdu 3x za sebou. Měla jsem jít ještě jednou, ale nešla jsem, protože mě nevyrostli folikuli do požadované velikosti. Koukám, že to nemáš také jednoduché, ostatně to tady asi všechny holky...

tereza7974
25. črc 2009

Ahoj Adenko, včera jsem se k PC vůbec nedostala, jsem totiž u našich a mastili jsme karty až do půlnoci, byla to fakt prča 🙂 Držim ti palce, aby ti to vyšlo!!!! 🙂 Je pravda, že skoro každá tady máme peripetie a s něčím bojujeme. Včera jsem na mamině vyzvídala, jak tyhle zákroky probíhají. Byla totiž ve 32 letech na gyn.operaci a odoperovali jí dělohu i s vejcovody. Ale tehdy se to dělalo mnohem drastičtějším způsobem, jsem ráda že od té doby medicína pokročila. To co mi vyprávěla bych fakt zažít nechtěla 😒

tereza7974
26. črc 2009

Ahoj holky, kde jste kdo? Neřikejte, že už spíte? 🙂

adenka84
26. črc 2009

Ahoj Terezko, mi jsme byli na víkend, také pryč. Byli jsme na Šumavě, byl to pěkný víkend. Ve středu jedeme opět, ale to už na celý týden. Už se moc těším. Má být pěkné počasí. Pročistím si hlavu a přijdem na jiné myšlenky...

Zaplať pán bůh, že medicína pokročila dopředu. Moje známá mi vyprávěla, že byla před 12 lety na profuku vajěčníků a že jí to dělali bez narkózy. Prý to byla úkrutná bolest. To si vůbec nedovedu představit.

terka82
27. črc 2009

Ahoj holky. Pár dní jsem se neukázala a koukam, že tu máme nováčka. Vítej. 🙂

Teri určitě budem chtít last minute. Ten hotel, co jsme si vybrali, stojí normálně 50tis a to fakt ne. 😀 No možná pojedem nakonec někam úplně jinam. 😀
To je dobře, že jste si kino užili. 😉

Holky tak vy půjdete na IUI společně. No konečně se to tady začne pořádně hejbat. 😀

Gab já ti tu porodnici taky závidim (samozřejmě ale v dobrým). 😅 Těšim se na foto. 😅

Tak teď čtu že u Terky se to odkládá, to mi mrzí. Ale bude lepší jít do toho až budeš v pořádku. Já mam za sebou laparky dvě. A na tu druhou mě taky v Nat. poslali před první IUI kvůli cystě. Doufam, že pokud na laparku budeš muset jít, tak že tě vezmou co nejdříve. A pak se do toho pustíme spolu my dvě. 🙂

Ahoj Vlaďko. Ještě jednou tě opožděně vítam. 🙂
To s tím placením je dost zažitej omyl. Všude slyšíš, jak pojišťovna hradí 3 pokusy, ale všechno co je "nadstandard" si hradíš sama.
Za ISCI jsme platili asi 7000kč.
My jsme při IVF měli i metodu ISCI. A myslim, že to bylo tak, že z 15 vajuch oplodňovaných metodou ISCi se jich chytlo 12 a z 16 oplodňovaných přirozeně se jich chytlo 6. Nakonec mi vraceli 2 oplodněné přirozeně a povedlo se. Pak to bohužel neklapalo, tak jak by mělo a musela jsem na ukončení.
Ale určitě je ISCI dobrá investice.
S (ne)ovulací jsme na tom stejně. 😒
Jinak s tou laparkou u tebe tomu taky moc nerozumim. No ale oni jsou profíci, tak snad ví co dělají.

Petlus tobě už se to blíží. A kdy půjdeš?

tereza7974
27. črc 2009

Ahoj Terko, jak jsi dlouho čekala než tě vzali na laparku? A tobě odstranili jen cystu? Dnes jsem byla s malou na koupáku v Tlučný, je to tam hezký, ale jsem se nějak přismahla, jsem jako ráček 🙂

adenka84
27. črc 2009

Ahoj Terko díky za přivítání a díky za informace. Opravdu mě to zarazilo, první ISCI se vším šudy nás vyjde na 15 000 Kč. No nedá se nic dělat, co bych proto neudělala. Jen doufám, že to vyjde. Tobě držím ať se také co nejdříve dočkáte nějakého toho drobečka. Mějte se krásně papa.

terka82
27. črc 2009

Teri už si to přesně nepamatuju, ale vyšlo mi to úplně parádně snad za 14 dní. Byla jsem u Mulačů. Navíc mě tlačila svatba, kterou jsem měla měsíc po operaci. Ale všechno jsme krásně stihli. 😉
Odstranili mi cystu a vejcovod, páč ten byl špatnej.
Hm, to jste měly krásnej den. Jsme zrovna s manžou počítali, kdy jsme se naposledy koupali (samozřejmě venku 😀 ) a bylo to asi léto 2006. 😅 To je bída. 😖 Si to při dovče budem muset vynahradit.
My byli v sobotu na traktoriádě. Skoro celou dobu mi byla pěkná kosa, ale ti tak jsem se zvládla krásně opálit podle trička. Grrrr 😠 Zase vypadam jako blázen. To jsi na tom určitě mnohem líp. 😉

tereza7974
27. črc 2009

Tak to je dobře, že ti to takhle vyšlo a že jsi svatební den neměla v bolestech po laparce. Já jsem teď přemýšlela, kdy naposledy jsme se taky koupali venku (mimo moře) a když nebudu počítat dnešek, tak to jsou dva roky 🙂 Tu dovču ti fakt závidim. Micha už se asi taky válí u moře 🙂 O víkendu počasí nic moc, ale přeci jen občas sluníčko vysvitlo. Nejlepší je, když se opálíš podle trička a když si vezmeš tílko, tak jsou ty pruhy krásně vidět 😀 Ale myslim si, že líp nevypadam. Malá se mi směje 😀 Ona je jak černoch a to se skoro vůbec nemazala, kanec jeden. Já jsem z toho všeho teď nějak na nervy, doma jsem i protivná a začala jsem zase kouřit 😠 Už abych to měla za sebou.

terka82
27. črc 2009

Tobě to snad taky vyjde na co nejdřív. A kam budeš chtít jít do špitálu?

Jo vlastně Micha už si užívá dovolenou. To je dobře. Teď po těch nervech si to opravdu zaslouží. Nabere síly a příště už to vyjde.
No právě si teď to tílko vzít nemůžu. Snad bude o víkendu fakt hezky a trochu to doženu. Jsem parádně flekatá, výstřih mam opálenej asi na 3x a pokaždé jinak. 😀 Já snad budu muset začít chodit do solárka.
Taky jsem se vždycky mamině smála. Jí stačilo jen přejít od bazénu na lehátko a byla spálená. 😀
Co blázníš? Buď v klídku, akorát si rozhodíš hormony. Třeba je to opravdu příčina, teď to odstraní a půjde to samo. Tak se těš, za pár týdnů to budeš mít za sebou. Některé holky po laparce i snáz otěhotní, jak je to všechno pročištěný. Tak vydrž. 🙂 A ty cigára zahoď.

tereza7974
27. črc 2009

Půjdu určitě na Lochotín do FN, bydlim totiž taky na Lochotíně (kousek od Natalartu, cca 1 minutu pěšo). Já jsem ráda, že si o tom tady můžu popovídat. Nechci nalejvat starosti i manželovi do hlavy. A hlavně s nim se o tom diskutovat nedá, přeci jen zas až tolik tomu ženskýmu tělu nerozumí a i když mam v něm obrovskou podporu, tak nemůže chápat, co se ženský odehrává v hlavě, když se snaží o dítě a má zdravotní komplikace. Já už bych to chtěla mít za sebou, ta nejistota je nejhorší. A jak to probíhá?

terka82
27. črc 2009

Tak to máš super, že to máš takhle kousek. I když nevim, na Locháči byly asi delší čekací lhůty. Ale uvidíš, třeba budeš mít štěstí a půjde to rychle. Držim palce.
My o tom doma taky moc nemluvíme a já se vykecam tady. 😀 Ty chlapi to berou jinak, ale ještě že je máme, že? 🙂
Jj ta nejistota je hrozná, ale neboj, bude to dobrý. Uvidíš. 😉
S doporučením z Nat. jsem mazala do nemocnice, tam si mě zařadili do plánu. Musíš projít předoperačním vyšetřením. Jeden den nastoupíš a druhý jdeš na zákrok. Při první laparce, to mi cystu jen píchli a odsáli, tak jsem šla domů asi den po zákroku. Tady při tom vejcovodu, jsem tam byla dýl, to jsem šla asi 4. nebo 5. den po. A to už bylo dlouhý. Hlavně bylo tenkrát strašný vedro.

petluska
27. črc 2009

Ahoj Terko,
ja jsem byla na druhy IUI minuly pondeli.Ted nic necekam.Poprve jsem mozna byla plna nadeji,ale po zklamani jsem pripravena na druhou menstruaci.Ale nevadi.Jsem uz domluvena s doktorem na IVF...Mam volat az dostanu menstruaci.Konecne se to hybe.....I kdyz nervu pred sebou mam,asi jako kazda tady,hromadu....
Jinak samozrejme zdravim i vsechny ostatni.....
Taky si radsi povidam s vami nez s manzelem.Rozumim si tady s vami vic nez s nim.Samozrejme v dobrym slova smyslu 🙂 Ani se o tom prave moc zminovat nechci,aby se zbytecne netrapil,ze ja se trapim.A s nikym z okoli si nepopovidam.Je to totiz desne tajny a nikdo o nasich problemech nevi.A jsem za to moc rada...ne kazdy je totiz vuci ostatnim prejici,ze jo?

terka82
27. črc 2009

Ahoj Petlus. 🙂
Takže ještě týden čekání. Držim palce. 🙂 Nervů je to hafo, ale i tak už se moc těšim, až se i u nás začne něco dít. Horši je, když se neděje nic.
Petlus, to jste dobrý, že to o vás nikdo neví. U nás to ví tak půl firmy. Ale nevadí mi to, aspoň se nemusim vymlouvat, proč lítam po doktorech a je fajn, když tě ty lidi podporujou a když je nejhůř tak pofoukaj bebíčka. Zatim jsem naštěstí na žádnou svi*i nenarazila.
Koukam, že je to v každé domácnosti stejné. Ale je to jasný, jako ženský se snáz pochopíme. A kdo ví, kde to ventilujou chlapi. 😕 😀

terka82
27. črc 2009

Jdu se na chvíli natahnout k televizi. Ale ještě nakouknu. 😉

tereza7974
27. črc 2009

Ahoj Péťo, tak držim palce, třeba to vyjde! 🙂 My jsme taky nejdřív dělali tajnosti, ale bylo to kvůli mě. Stejně se to provalilo a hádejte od koho, muj manžel se svěřoval 😀 Nemyslete i chlapi se svěřujou mezi sebou 😅 Ale teď mi to vlastně až tak nevadí, alespoň už přestalo okolí dávat otázky, kdy konečně budeme mít potomka. V práci to ví jen 3 lidi a muj šéf. Pochopil to z propustek k doktoru.

adenka84
27. črc 2009

Ahoj holky, taky jsem ráda, že si mohu s vámi o tom popovídat. Ne, že bych s manželem nemohlo.Ale jak už psala Petluska, tak ani já ho nechci moc zatěžovat. Vím, že ho to trápí. Už by chtěl být taťkou za 2 dny mu bude 37 let. Vidí děti u všech kamarádů a on stále nic... Myslí si, že jsem v pohodě,že to dobře zvládám, ale není to pravda. Stále na to myslím, dost mě to vyčerpává. Ráda si s někým o tom popovídám, je pravda, že ne s každým, ale většina lidí v mém okolí to chápe a dodávají mi naději. V práci to o mně ví skoro každý, přispěli tomu právě ty propustky k lékaři.

Petlusko, tobě držím moc palce, aby vám to vyšlo...

Mějte se holky krásně, jdu se umít a pak hurá do hajan, dobrou noc ...

tereza7974
28. črc 2009

Ahoj holky, tak už jsme se vrátili z výletu, jen jsem si spletla lázně, byli jsme totiž ve Františkových 😀 Jmenuje se to Aquaforum, byla to paráda. Moc doporučuju. Vůbec jsem se v noci nevyspala, jsem tak spálená, že jsem cítila každou nitku na povlečení 😠 Zítra nás čeká ta Hluboká s Temelínem, tak snad budu spát líp. A co vy? Jaký jste měly den?

terka82
28. črc 2009

Teri jsem to řikala, že ty chlapi jsou drbny. V práci jsem dělala se samýma chlapama a to jste nezažily. Jestli ženský jsou drbny, tak fakt nevim, jak by se mělo říkat chlapům. 😀
Taky jsem ráda, že díky tomu, že o nás ví spousta lidí, se nikdo neptá, kdy už budem mít taky prcka.
Super výlet a dík za doporučení. Zkusim kouknout, jestli mají stránky na netu.
Ty ses teda musela přismahnout. Snad už se dneska vyspíš líp.😉
Zítra si to taky užijte.

Vlaďko tak vy budete slavit. Přeji všechno nej nej nej a hlavně aby se manžovi co nejdřív splnilo jeho velké přání. 🙂
Asi na každou z nás občas padne depka. Tomu se asi ubránit nejde. Já mam naštěstí teď hafo práce, takže nemam moc času na smutnění.

Dnešní den? No trochu blázinec, ale jak už jsem psala, jsem za to ráda. Nemam čas se pitvat v tom co bylo a co bude.

jessterka
28. črc 2009

Renap,ahoj prosím tě mám na tebe dotaz četla jsem že jsi byla na redukci,taky mě teď bohužel redukce čeká,a nevím koho se zeptat.díky moc.

adenka84
28. črc 2009

Terko díky za přání, jsi hodná.

Jinak holky ten Aqvaforum ve Františkových Lázní je opravdu super. My tam byli nedavno a chystáme se tam zas. Můžete se tam i najíst, je tam spustu masážních výřivek. Taky brouzdaliště pro mrňata, tobogán... Pak si můžete udělat procházku po Lázních a cestou si sáhnout Frantíkovi na pindíka. Doporučuji všem...

Zítra odjíždíme s manžílkem na dovolenou, jedeme pod stan na Modravu, už se moc těšíme. Doufám, že nám vyjde počasí..
Mějte se všichni krásně papa...

renap
28. črc 2009

Ahoj,ještě jsem tu,pořád vcelku.Včera na kontrole to bylo dobrý,poprvý byl pan doktor spokojený,prý ta voda ubyla,což nechápu,kam se mohla ztratit,abych za týden nebyla bez vody úplně,jestli to bude pokračovat.No a v tom týdnu od 10.srpna udělají plánovaně ten císařák,tak už mam nervy,hlavně aby malá byla v pořádku.
Jak jste se tu bavili o tý laparoskopii,tak já jsem taky byla ještě než jsme šli do Natalartu,myslim,že je to dost důležitý vědět jestli jsou průchodný vejcovody,kdyby ne tak ty inseminace nemají smysl,ne? Akorát ztráta času.
Terko,vy jste ještě neodletěli? Hlavně si dobře vyberte cestovku 😀
Jessterko,napsala jsem ti do IP

terka82
28. črc 2009

Vlaďko není zač. Si to od zítřka s manžou užijte. Počasí vám krásně vyšlo, tak snad bude vše OK.

Už jsem na ty stránky koukala a vypadá to opravdu lákavě.

Ahoj Renap. To je dobře, že jsi v celku. Ještě chvilku vydrž. 🙂
No konečně, tak na konci těhu konečně dostáváš dobrý zprávy. To je dobře, že voda ubyla a že dají malej ještě trochu času. Týjo za 14 dní už budeš mít maličkou u sebe. To je krásný. 😵
Zatim to vypadá, že pojedem tak koncem srpna. Výběr cestovky necham na jiných, při mém štěstí bychom nakonec neodletěli nikam. 🙄

marketa137
29. črc 2009

Ahoj holky koukam kolik jste toho napsaly 🙂 .
renap tak to už máš za pár co 😉 . Já jdu 11 do diabetologický poradny tak uvidim co řekna na tu hodnotu a už radši počítam s inzulínem. Nakonec půjde malá císařem jo, malej šel taky a pak byl na JIPCE, te´d je výhoda že je to stejný pavilon tak kdyby se to zase opakovalo tak už budu na to připravená. Minule jsem rodila na Slovanech a malej ležel na Borech a než mě to milostivě řekli tak to trvalo 12h ☹ . Jsem zvědavá kolik bude mít,přece jenom to dotáhneš o něco dál než já 😉 .
Ostatnim které jedou na dovču tak a´t se odreagujou a naberou síly.
Já na dnešek skoro nespala jak mě bylo špatně a dneska mě manžel řek že kdyby mě venku potkal tak se mě lekne, prý vypadam jak po 5ti nočních bez spánku 😉. Jinak jsmem koukala že mam přes břicho o 5 cm víc a dneska jsem se sice do džín vešla ale nic moc příjemnýho to nebylo 😒 , to jestli seč do nich vejdu 19. srpna co jdu na ko bude ještě zajímavý. Už je mě jasný že dýl než do srpna je nosit asi nebudu a to jsem si říkala že min do 16tt t na mě nemůže být vidět když přece jenom hubená fakt nejsem a kůži mam vytahanou po vikínovi docela dost a když ležim tak manžl říká že to břicho je nějaký nafouklý 🙂

terka82
29. črc 2009

Ahoj Markét.
Dodatečně gratuluju malýmu k svátku a přeju všechno nejlepší, zdraví, štěstí, spoustu hraček a sourozence na hraní. 🙂
Jsem zvědavá, jak dopadneš na diabetologii. Snad to nebude až tak hrozný. Budu držet palce. To bude ale napínací týden. Renap bude rodit a ty půjdeš na diabetologii. 😀
To je síla, že jim trvalo 12 hod, než ti řekli kde máš malýho. 😲
Ti ten mrňousek ale dává zabrat. Snad to brzo přejde. A taky už se pěkne klube. 🙂 Řikají, že při 2. těhu roste pupík rychleji.