Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
2. zář 2010

@sabcav, my používáme taky pamprsky. Takže přenechávám holkám 🙂

@jitikyti, jojo, zkus se zaregistrovat pod cz. Když to nepůjde napiš administrátorkám..

sabcav
2. zář 2010

@l.u.c.i.e aha 😉 a přihlášený v tom dm klubu jste? my jo a prďolu tam přihlásíme taky, pak ty slevy na ubrousky a příkrmy se tam vyplatí 🙂

jitikyti
2. zář 2010

Dobře,zkusím to a uvidím,jestli to půjde.Díky za radu. 😉

l.u.c.i.e
2. zář 2010

@sabcav, jsme čerstvě přihlášený 🙂 Ale nějaké slevové kupony jsem již dostala od kamarádek.

ilca1
2. zář 2010

ahoj holky tak hlásim že na diabetologii nic nového inzulín pícham jako jsem začala a šlo to tam celkem rychle tak ani nevim jesti jsem tam doudu viděla nebo ne, Co Doudo?Já myslim že jo,vycházela jsem ze sesterny a ty jsi seděla vedle mého manžela měl bélou mikču a já bílé tričko a rifle.
na rizikovku jsme se měli jen objednat tak tam jdu 16 .9 a na dia jdu znova 17.9 v 8.30
sabcav já mam taky nakoupený pampers ,koupila jsem hugies Fildovi když byl mimi a nebyla jsem s nima moc spokojená ☹

adenka84
2. zář 2010

Lucie, k léčiteli chodím jen já...Manžel tedy chodí se mnou, ale léčí jen mě....jak dlouho tam budem ještě chodit, tak to nevím...říkal, že možná ještě 2X tak uvidíme...Jezdíme tam jednou týdne....

Ili, nebuď smutná, hlavně, že budete v pořádku...Však už to máš také za pár...To zvládnete...

pantomima
3. zář 2010

Pěkné ráno

@ilca1 však to všechno zvládnete a pak už se budeš jentěšit z mimíse 😵

my dnes odpoledne jedeme na Butov na Hracholusky, počasí asi tedy nebude nic moc, ale alespoň vypadnem z Plzně 😉

l.u.c.i.e
3. zář 2010

Dobré ránko,

@ilca1, najednu stranu je to dobře, že si pícháš stejně. Aspoň není zhoršení 🙂

@adenka84, aha, ještě pár návštěv a snad se zadaří. Mooocinky vám to přeju...

@pantomima, užijte si to na Butově. Je tam krásně.

douda
3. zář 2010

Ahoj
Jsem si myslela že jsi to asi ty Ilčo 🙂 . Jinak na lačno glymča 4,7 a 2 hodiny po snídani opět 4,7 , ale odolávám jsme u našich žení se my bratr a tady jedna dobrata za druhou 🙂 , všechny zdravím

douda
3. zář 2010

m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY:
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 34tt, 6.9. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 30tt, , 1.9. ultrazvuk a náběry, poradna 15.9.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 29tt, poradna 23.9, diabetologii 14 .9 , rizikovka 15.9
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, NT 1,4, na 70% je to holčička, gyndr. 7.9., dia+riziková poradna Lochotín 16.9., 30.9. hematologie Martínková

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g)

pantomima
3. zář 2010

m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY:
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 34tt, 6.9. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 31tt, poradna 15.9.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 29tt, poradna 23.9, diabetologii 14 .9 , rizikovka 15.9
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, NT 1,4, na 70% je to holčička, gyndr. 7.9., dia+riziková poradna Lochotín 16.9., 30.9. hematologie Martínková

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g)

l.u.c.i.e
3. zář 2010

SNAŽILKY:
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY:
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 34tt, 6.9. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 30tt, poradna 13.9., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 31tt, poradna 15.9.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 29tt, poradna 23.9, diabetologii 14 .9 , rizikovka 15.9
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, NT 1,4, na 70% je to holčička, gyndr. 7.9., dia+riziková poradna Lochotín 16.9., 30.9. hematologie Martínková

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g

ilca1
3. zář 2010

douda tak to máš krásný tak tě nechali jen na dietě ne?taky to máš objednaný na prd vid,taky budeš muset jet dva dny za sebou na lochotín ☹ já to mam taky tak a ještě to mam do plzně 35 km ☹ nu jo nu.Tak na svatbu bych já ted nemohla to by mě museli zašít hubu 😅hezky si to tam užij 😉
ale musim říct, že jsem byla v tý nemocnici úplně vyřízená,pořád jsem říkala manželovi že tam rodit nechci,je to tam hrozně veliký 😕 😅 a já byla pěkně zmatená
sabcav ty když se testuješ tak ty proužky do glukoměru si kupuješ nebo si je vyzvedáváš na diabetologii?mě totiž dochází a zapoměla jsem se zeptat ale prý stojí okolo 700 kč ☹ a mam se testovat ted každý den 4 krát 😨

haaninaa
3. zář 2010

Ahojky holky,
Adenka84 - to je fajn, že se cítím po návštěvě léčitele dobře. Určitě Vám pomůže. Moc držím palečky.
Holky, co je to vlastně ta genetika a imunologie? Napsal by mi to doporučení i můj gyndař? Mě samotnou zaráží, že mě nikdo nikam neposlal. Ani na tu štítnou žlázu. To si opravdu člověk musí u těch doktorů o všechno říkat? Z tohodle systému se mi fakt chce brečet.
Jeden příklad z lékařského prostředí z nejbližší doby: Mojí sestřenici píchla vosa do nohy. Noha jí hrozně otekla, měla horečku, zvracela, chodila jak mátoha a když šla k obvoďákovi, tak ten ji vyhodil, ať neotravuje s takovýma kravinama. Večer ji vezl její manžel na pohotovost, páč měla 41 horečky a zjistili jí otravu krve. Opravdu by mě zajímalo, tak tohle zdravotnictví spěje. ☹

adenka84
3. zář 2010

Ahoj Hani, naše zdarvotnictví stojí opravdu za prd, a nejen to....Z druhé stránky si říkám, že jinde na světě je to ještě horší...

Nás na imunologii a genetiku poslali v Natalartu....Záleží asi kolik máš za sebou nezdařených pokusů...Rokyta říkal, že na imunologii se posílá až po druhém nepodařené pokuse IVF....pak už je to povinost lékaře tě tam poslat....
Zkus se na to zeptat, třeba ještě čekají, že se na podruhé zadaří?
Musíš se zkrátka ptát, tak to dnes funguje....Já jsem se musela na ty Lázně také zeptat sama....Schválili mi je bez problému, ale musela jsem si o ně říct?

Ili, to je pech, že tam musíš 2x za sebou...Odkud jsi? Já totiž také bydlím 35 km od Plzně...Nebydlíš v okolí Stoda?

ilca1
4. zář 2010

adenko jsem ze Stankova myslím že už jsme si to jednou psali když jsi sem jela za kamarádkou 🙂 Ty jsi ze Stoda?

l.u.c.i.e
4. zář 2010

Ahoj holky,

@douda, užij si to na svatbě a nějak to s tím jídlem zvládni 🙂

@ilca1, mě ta porodnice nepřijde tak velká. Z příjmu mě odvezli na porodní sál, ze sálu na šestinedělí. Nikde jsem nebloudila. Ze svý zkušenosti ti porodnici na Lochotíně můžu jen doporučit. Jsou tam fakt špičky. Hrozně milý a ochotný. Vše ti vysvětlí a ukážou... Neboj se, je to zbytečné.

@haaninaa, nám na genetiku vždy napsal doporučení gyndař. Na imunologii jsem nebyla, takže neporadím.
To holt záleží na člověkovi, jak se chová. Musím zaklepat, že jsem se nikdy nesetkala s neochotou u lékaře.

ilca1
4. zář 2010

Luci já až tam pujdu víckrát tak už mě to taky tak asi nepřijde,to dělá ten první dojem 🙂

sabcav
4. zář 2010

@ilca1 nn, nekupuju, to bych se nedoplatila ☹ , mě je napíšou sestry na poukaz a já jim ho tam podepíšu a oni mi je zadarmo vydají 🙂 . 2* za sebou na Loch? 😕 ? Já to mám asi tak 80km a dávám si vždy dohromady rizikovku i dia v jeden den, nejdřív rizikovku, aby viděli, jak je mimčo veliký a zda je ok 😉 a pak na dia 🙂

sabcav
4. zář 2010

@douda užij si svatbu 😵 , taky bych šla, ale není komu ☹ .

sabcav
4. zář 2010

@l.u.c.i.e ono jde o zvyku 😉 , a na Lochotín taky nedám dopustit 😉 , jsou hodní a v pohodě 😵 . Akorát to oddělení šestinedělí bylo o ničem ☹ 😒 , malou mi dali 4 hodiny po porodu a nechali mi jí hned i na první noc (a to jsem rodila v 14,30) a starej se😕 😀 . A laktační poradkyně byla nemocná nebo měla dovolenou, protě tam v té době nebyla ☹ , a než sestry napadlo, že fakt asi nekecám, že Andí nejde se přisát a hubne a donesly nám kloboučky, gr 😠 . Andrej totiž má sací bod docela vzadu v puse (to jsem zjistila, když jsem jí dokrmovala stříkačkou 😉 a navíc ty moje ploštice 😀 ☹). Tentokrát si je vezmu s sebou z domova 😉 🙂 . Ale jinak můžu jen a jen doporučit 😵

m.evzenie
4. zář 2010

Ahoj holky,
za chvilku končím v práci, jdu vás pozdravit.
Hani, jsou tací dr.Moje mamina byla v úterý u své obvodní, že jí bolí noha, dala jí prášky na bolest a to bylo vše, sotva
chodila. V pátek nastupovala do Plzně do mulačovky opět kvůli prsu, ale tentokrát druhému, v pondělí jí budou brát
vzorek kůže, tak snad budou výsledky ok. Když jí viděli jak pajdá, tak jí poslali na rentgen a má něco s kyčlí a prý se
to i operuje. Když se to se..., tak se to.......... Zítra za ní pojedeme.
Jinak mě stále Ms nepřichází.
Užijte si pěkně víkend i sluníčko se na nás směje. 😀

marketa137
4. zář 2010

@ilca1 to je zvláštní, já jsem z Plzně ale rizikovka je jen ve čtvrtek a pro těhule jsou na diabetologii taky jen ve čtvrtek tak se tam příště domluv at to máš v 1 den. napřed sjem šla na diabetologgi a pak si šla vysedět místo do rizikovky 🙂 . Ale když jedu MHD tak to mam min 40 min cestu takže jsem byla ráda že to bylo vždycky v jeden den 😉 . Jinak porodnice mě velká nepřijde, spíš naopak ale jinak jsou ty pavilony jako bludiště 😝 , já ted chodim na dětskou kliniku a i když vim kde to je a i patro tak vždycky když jdu směrem k výtahům tak to jen projdu a dostanu se zase k ordinaci 🙂 . ted tam jdeme 13 napřed na rehabilitaci a pak ještě k doktorce od rehabilitací a hned 15 zase do poradny pro nedonošence 😉 a 10. jdu na diabetologii takže tam ted budu jako doma a to určitě ještě v dalšim týdnu půjdu na dia k doktorce 😒

haaninaa
4. zář 2010

Ahojky holky,

@adenka84 - já se zkusím zeptat svého gyndaře, jestli by mě někam poslal, když chodím do Natalartu, a když ne, bude se muset objednat do Natalu a domluvit se s nima, aby už mě konečně někam poslali. Asi nejblíž na genetiku budeme mít do ČB, ale radši zase půjdu někam do Plzně, s těma chytrákama v ČB, už nechci mít nic společného. Já vím, že je to blbý, ale kvůli čemu Ti napsali ty lázně? My to máme do Plzně 100 km, trochu z ruky...🙂

@l.u.c.i.e - kolikrát se na tu genetiku musí? Na co se tam ptají, nebo co se tam vůbec dělá?

ilca1
4. zář 2010

Market mě na dia říkali že je to vyjimečně v pátek že jinak mají plno,a na rizikovce že tam je doktor právě ve čtvrtek tak mě to nemohli spojit
sabcav tak já am taky budu muset zajet aby mě je vydali už mam jen na dva dny ☹

l.u.c.i.e
5. zář 2010

Ahojky,

@sabcav, já mám jiné zkušenosti z oddělení šestinedělí. Malýho mi 2 noci brali, abych se vyspala a navíc mu dávali i nějaký lék přes kanylu, takže si ho museli vzít. Dětské sestřičky u nás byly několikrát. Vždy mi sestra ukázala jak přikládat, vykoupat a tak... I v noci k nám chodily. Naštěstí to malému šlo, takže ok. Jsem ale ráda, že mi ukázaly různé polohy při kojení.

@m.evzenie, koukám, že obvoďáci berou všechno jen od stolu. Je to děs. Snad vše bude s mamkou ok. Stále MS nikde? Buď máš hodně dlouhý cyklus nebo, že by se už uzázaly //... Moc bych ti to přála 🙂

@haaninaa, my jsme tam byli 2x před Natalem a pak už 2x jako těhule.

Pěknou slunečnou neděli všem 😵

adenka84
5. zář 2010

Ahoj holky,
Ili, už si vzpomínám...Ze Stoda nejsem, bydlím 9 KM od Stoda....Příště si domluv dia i rizikovku v jeden den, určitě to nebude porblém...

Hani, na genetice chtějí vědět podrobnou anamnézu celé tvé rodiny, od praprarodičů, po tety, strejdy, rodiče , sourozence atd..Na co se léčili, v kolika letech zemřeli a na co, jaké brali léky, tvé operace, nemoce atd....Pak jen vezmou krev a je to vše...My tam byli už několikrát...Ale když jsme byli na tomhle vyšetření tak pouze jednou, výsledky pak poslali domů...

adenka84
5. zář 2010

Jinak Hani o té Lázně, jsem si řekla sama...Nikdo mi je před tím sám od sebe nedoporučil...Ani můj gyndař ani v Natalartu..Chtěla jsem před 3 IVF zkusit všechno, abych si to pak nevyčítala, když ani 3 IVF nevyjde, vím, že jsem proto udělala vše co šlo a budeme moc jít s klidem do adopce....A tak jsem se zeptala a bez problému mi je vystavil můj gyndař, ale musela jsem si o ně říc...Npasal tam, že jsem po laparaskopii, hysteroskopii, po 3 IUI, 2 IVF, 2 KET a že se téměř 4 roky snažím otěhotnět...
Bylo to vyřízené během týdne, teď čekám na termín, jedu do Franitškových Lázní...Jsem ráda, že to vyšlo, ale nevím jak to bez sebe s manžele vydržíme, už teď máme obavy, nikdy jsme od sebe nebyli víc jak jednu noc...

haaninaa
5. zář 2010

Ahojky holky,
teda, dnešek opravdu nepřipomínal začátek září. Celý den jsme měli 12 stupnů, brrr.....

@adenka84 - děkuju za info ohledně té genetiky. Já nemám tušení, co to vlastně je. Zkusím se domluvit, ať mě někam pošlou. Ovšem vzpomenout si na rodinou anamnézu bude asi problém. Spoustu lidí si nepamatuju.
S těma lázněma jsem právě nevěděla, jestli třeba nemáš neprůchozí vejcovody, že ti je dali. Tak to by mi je teoreticky taky mohl gyndař napsat, ne? Laparoskopii i hysteroskopii mám také za sebou, otěhotnět se snažíme 3 roky, ale máme toho dárce. Tak jestli by to nebyl problém, to se musím poptat.
My od sebe s manželem byli nejdéle pět dní, z toho 4 noci, když jsem byla v nemocnici na těch .....kopiích. Jinak také bez sebe nejsme, tak ti rozumím, že nevíte, jak to vydržíte.. 🙂 🙂. S práci byla kolegyně čtrnáct dní u rodičů na Slovensku a manžel jí doma zhubnul o 11 kilo. Taky bez sebe nemůžou být. Jsou to hold naše zlatíčka 🙂 🙂 🙂

adenka84
5. zář 2010

To jsou, co bychom bez nich dělali.. 😀 😀 😀
Na ty Lázně se zeptej, třeba ti je také povolí..Vejcovod mám průchodný jen jeden, ten pravý se nepodařil při laparaskopii profouknout, proč nevím?