Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
1. bře 2010

😀 😀 holky- vy jste ale zvědavý, jak jsem na tom 😀 😀 😀 , se švábkem jsem domluvená, že 9.3. přijdu na krev, pokud do tý doby MS nedorazí, měla bych jí dostat cca o víkendu- mám ten cyklus +- 40 dní, takže ještě netestím, nechám si to asi na neděli ráno, protože v neděli mám potom noční, tak bych v pondělí neměla koncentrovanou moč- ráno...krom toho ještě nemám testíky ani doma
😉 , musím nakoupit- pořád nemůžu sehnat ty s těma dvěma čárkama 😀 😀 😀

jana8
1. bře 2010

Lucindo,taky jsem to nechtěla nikomu říkat,ale sestra je sestra a co se týče včera na návštěvě,tak to nějak vyplulo samo,ale vím,že si to nechají pro sebe,zkrátka přítel,to řekl kvůli tomu,že jsem si o tom potřebovala s někým promluvit....a už jsme si s přítelem k tomu sedli,jen to víš stále jsou pochybnosti....i když on má spermie dobré a já jsem ovulku měla i v přirozeném cyklu,takže nevím jestli injekce jsou vůbec k něčemu 😒 ....taky chci IUI proto že je to lepší pro mé tělo...i penízky,které nejsou 😖 ....ale pochybnosti jsou stále 😒
Pantomima,držím palce,ať ms nedorazí a ty nakoupíš správné tt s // 😉
Jedna,kdepak jsi?Ty nás ale napínáš..... 🙂

kyzi
1. bře 2010

Ahojky.Terko koukám na ty testíky,tak // sílí ,určitě ti to vyjde uvidíš,to už bude dobrý.

Lucie,chceme Davídka 🙂 .To víš já tu dlouho nebyla když mi bylo pořád špatně,když mi bylo trochu líp tak jsem byla ráda že jsem něco doma udělala nebo jsem šla radči na procházku.Docela nám to utíká vid ty týdny 😉 .A jak se bude jmenovat tvůj chlapeček?Konečně jsem přidala ty fotky z ultrazvuk,tak se mrkněte jak nám ten chlapeček roste.
Mějte se hezky a držím všem palce at už co nejdříve vidíte každá ty //.

jedna11
1. bře 2010

ahoj holky,
tak dneska rano, presne na den MS, takza zadne testni ☹ ☹ ☹
No, ale tak nejak jsem to cekala, ale stejne strasny zklamani.
Jinak moc gratuluju Terce, moc ti to preju a doufam, ze tentokrate bude vse ok.

Jani8, ja chapu tve vahani. Ja se chci ted az pujdu na druhou IUI zkusit domluvit, ale nevim jestli to schvali. Ale tak nejak citim , ze u nas je IUI na nic. Ale je to tezky rozhodnuti. asi byt mi aspon o 5let min, tak asi zkousim jeste dal IUI, ale takhle neni moc na vyber.

Jinak u nas taky nikdo nevi, ze chodime do Natu a ani se tim nejak nikde nechci chlubit. Lidi , ktery s tim nemamaji problemy se na to nekdy divaji dost divne. Chtela jsem se zeptat, kdyz pujdu na IVF, musim si vzit dovcu nebo neschopenku? na marodnim listku by byl videt Car a to bych zrovna nemusela aby to v praci vedeli.

janinam
1. bře 2010

Ahoj holky,
koukám, že Lucinda se ozvala, tak to jsme si oddechly, fuj 🙂 Pěkně jsme tu plašily 😉 Je super, že čtvrteční UTZ dopadl na jedničku, jen tak dál 😀 Koukám, že tě taky zlobil ten zub. Já už byla dneska v práci sice s pusou ještě trochu oteklou ale už jsem ráda, že to mám za sebou. Ještě tam asi budu mít nějakej ten kazík, takže tam asi budu muset ještě párkrát zajít, ale pak už snad budu mít konečně klid 😉
Jani8, koukám že u vás byl víkend v duchu oslav, co? Tak to je fajn, že jste se s přítelem trochu odreagovali.
S tou nerozhodností tě chápu, já jsem taky plašan, pořád si vždycky říkám "co kdyby tohle a tamto" a nemůžu se rozhoupat. Ale asi bych šla ještě do další IUI 🙂 Ještě jednou to doma proberte a ať už se rozhodnete pro cokoliv, tak vám přeju ať to přinese vytoužené // 🙂
Pantomima, holka ty máš nervy ze železa 😀 Já bych asi nevydržela a testila dřív, zvědavost by mě asi nahlodala 😀 Hlavně kup ty správné testy a o víkendu čekáme nahlášení // 🙂
Jakpak asi Jedna11? Nějak nás napíná, potvůrka 😀
Kyzi, doufám, že už nevolnosti trochu ustoupily ☹ Koukala jsem na fotky a jsou senzační 🙂 Malej se vystavoval a máte krásné fotečky 🙂 🙂 Davídek je krásný jméno - jedno z mých favoritů pro chlapečka (jsem blázen už přemýšlím o jménech i když je všechno taaak daleko ☹ ) jenže už ho dala kamarádka, tak mě zase předběhla. Já si vždycky plánuju a všechny moje kamarádky už čekají 2 dítě, tak mě ty jména vždycky vyfouknou. Doufám, že na mě aspoň něco zbyde 🙂
Terko, chválím 😀 Čárky sílí, tak to je bezva 😀 Jsem zvědavá na středeční hodnotu hcg 😀 která bude určitě předpisová 😀 Mám z tebe radost 😀
Avant, opatruj se ať se avantíci zavrtají a nepustí dalších 9 měsíců 🙂
Zdravím Lucii, Gambrinusku, Evženii a další děvčata 🙂

Lucindo, já chci taky do tabulky prosímmmm 🙂 Sice se u mě nic neděje (čekám na MS, potom UTZ), ale pro lepší pocit 😀 😀 Díky 🙂

janinam
1. bře 2010

Jedna11, tak to mě mrzí, že ta mrcha červená dorazila ☹ S tou neschopenkou ti poradí asi holky líp, já zatím nemám zkušenosti ☹ Přeju ať je vaše rozhodnutí co nejlepší a hlavně ať vás odmění dálnicí na testu 😀. Držím palečky 🙂

spark
1. bře 2010

Ahoj.
10.října jsem tady psala první příspěvek a ted jsem po třech IUI,dvou stimulkách a jednom IVF a jsem těhotná. Takže držím všem z Natalu palce! 🙂

terka82
1. bře 2010

Ahoj holky.

Lucinda no konečně, tys nám teda nahnala. 😠 😀 Ale hlavně, že je všechno OK.

Já mam dneska blbej den. Večer jsem usínala se šílenou bolestí břicha a prsou, ráno test stejnej, spíš slabší než včera. Dopoledne jsem asi malilinko zašpinila. Zítra ráno zkusim zase testnout, ale vidim to bledě... ☹ Strašně se bojim. 😔

Jdu si najít něco k jídlu a pak ještě nakouknu.

jedna11
1. bře 2010

Janina, diky. Jeste to vecer proberu s manzou, ale jsme tak nejak uz napul rozhodnuty. Tak do toho asi pujdeme, pokud tedy v Natalartu nebudou proti.

Terko, to je mi lito. Kolik sis nechavala zavest mimisku? Tak drzim palce, at je zitra vse ok a carka sili.

jana8
1. bře 2010

Terko,mooooc na tebe myslím a držím palce ať špinení přestane a ty se můžeš těšit ze silnějších // 😉 nestrácej naději, máš našlápnuto na výbornou 😉
Jedna,to je mi moc líto 😢 .... v Natu budou respektovat tvé rozhodnutí ....a máš pravdu po IVF jsi na neschopence a byl by tam vidět Nat,ale dovolenku bych si na to nemíňala....aspoň ne ja.....když tak tak si zajdi k ženskému svému dokt. nebo obvodnímu a vysvětli jim o co jde a myslím si,že by neměl by problém aby ti dali neschopenku i oni....ale to si myslím já 🙂 a proč si myslíš,že je u Vás IUI zbytečné?
Janinam,jo,jo,odreagovali jsme se 🙂 ,děkuji Ti, doufám,že si to nakonec nerozmyslím a zkusíme ještě jednou IUI s injekcemi....
Spark,gratuluji že jste se dočkali vytoužených // a přeji ať si užívaš nový stav 😉
Kyzi, krásné fotky a malý se hezky vystavoval....Davídek se mi taky hodně líbí 😉 😉

douda
1. bře 2010

ahojky tak jsem se konečně dostala domů, dle Rokyty folikulů se tvoří dost jen jsou menší , ale to neva tam mě trošinku upravil léky a v pátek další kontrola a sono

jedna11
1. bře 2010

Jani8, nevim proste to nejak tak citim. Snazili jsme se pres 2roky doma, IUI ma dost maly procento uspesnosti a jedine co vime, ze manze je ok, tak si myslim, ze se nam pri IUI nepovede.

Douda, ty stimulujes na IVF? Muzu se optat jak to probiha, jaka byla vysetreni IVF a co tomu predchazelo?

jana8
1. bře 2010

Jedna, právě že když má manže dobré sperma,tak by se IUI mohla povést....máš pravdu,že má ale malou pravděpodobnost úspěchu ale jsou tu holky co se jim to po IUI povedlo,tak proč i nám ne? 🙂 ale chápu tě,že ten čas už tlačí,mě taky 😒

douda
1. bře 2010

stimulujem na první IVF, před tím zkusili 3 IUI, jinak hormonální profil a spermiogram jinak žádný spešl vyšetření nedělali

jedna11
1. bře 2010

Doudo, diky. zkusim se s nima domluvit. a jak dlouho trvalo nez se te vyridilo vse okolo, papiry na pojistovne atd.?

Jani8, a co vy? jak jste to vymysleli? pujdes jeste jednou do IUI?

pantomima
1. bře 2010

mě když dělali před třemi lety IUI, tak jsem šla na neschopenku den předem, než mi to dělali, normálně jsem došla za svojí dr, aby mi to napsala, domluvili jsme se, že přijdu po testech jako na kontrolu a už jsem do práce nenastoupila 😉 , takže mě v natu neschopenku nepsali, zařídila jsem si to u svý, mám výbornou dr

jedna 11- drž se holka, myslím na Tebe a hlavně vytrvej a neztrácej naději!!!!

jana8
1. bře 2010

Jedna,jak jsem psala předtím tak jsme o tom mluvili,ale teď už ne,přítel je na odpolední a ja za hoďku jedu na noční ☹ .....doufám,že mi to uteče ....myslela jsem že usnu teď večer,ale nespala jsem a dopoledne jsem spala asi 5hodin....tak uvidíme.....jinak holky co byli na IVF tak myslím,že psali,že vybavení od pojišťovne trvá tak týden-dva....jsem taky zvědavá,protože pokud nezměním názor,tak já budu taky čekat na pojišťovnu a jinak bych byla ráda kdyby přišlo vyjádření za týden,protože jedeme do Natu příští týden a pak ten další bude čekat na ms a píchají se od 2.dne,tak ať nemusím čekat zas zbytečne měsíc 😖 ...uvidíme

jedna11
1. bře 2010

Jani8, takze jdes do IVF pokud to dobre chapu.Takze myslis, ze kdyz jdu ted 12den cyklu na utz pripadnou 2IUI, tak ze bych se uz jako mohla nejak domluvit a zacit vyrizovat papiry na ten dalsi cyklus? ja v tomhle mam dost velky mezery, nejak jsem tohle jeste nezjistovala.

Pantonimo, diky. Na tebe myslim a verim, ze tobe to vyjde, kdyz nam se nepovedlo. ja mam taky obvodacku znamou, tak pokud bude zapotrebi neschopenka, tak si ji necham vystavit u ni, protoze ted jsem nastoupila po materske zpatky do prace a fakt nepotrebuju aby vydeli , ze chodim do centra.

jana8
1. bře 2010

Jedna,to tě chápu s tou neschopenkou...u mě v práci jsem to nechtěla říkat,ale když jsem přinesla neschopenku a dala ji klukovi,co ji dal mistrovi,tak si všiml nadpis a došlo mu to,protože tam taky chodil s přítelkyní....řekl,že to nikomu neřekne,ale samozřejmě to rozkecal všem,tak po mě jen koukají a drbou 😠 a když nepřijedu do práce,tak už jsou kecy....oni se pokoušejí o dítě .....jinak mi nejedeme do IVF /pokud si to nerozmyslíme/,ale ještě do IUI s injekcemi,a bylo mi řečeno,že i ty injekce musí schválit pojišťovna,tak se to tím prodlužuje..... ☹
Jedna,tak jestli to dobře chápu,tak vy zkusíte ještě teď 2IUI a pak kdyby to nevyšlo tak IVF....je to tak?....ale nevím jestli jak je to tak jak píšu,tak budeš moct vybavovat už teď pojišťovnu,oni asi budou ještě čekat jak dopadne 2IUI a pak až by ste začali vybavovat papíry z pojištovne a čekat na jejich vyřízení....

jedna11
1. bře 2010

Jani8, jj, v pristi patek jdu na utz a snad druhou IUI , pak pokud by se nepovedlo jsem mela planovanou ambulantni pruchodnost, ale chci se s nima zkusit domluvit, ze bych misto toho zkusila rovnou IVF. tak uvidime.
tak at ti to v praci utece a hlavne at se povede ta IUI s injekcema. jsou u toho urcite vetsi sance nez v prirozenem cyklu , ne? uz v tom mam fakt bordel.

jana8
1. bře 2010

Jedna, držím ti palce,ať se druhá IUI povede a žádnou IVF nebudeš potřebovat 😉 ....neboj jasné,že se s nimi domluvíš,pokud budeš chtít jít rovnou na IVF,tak v tom nebude problém....ale pfuj pfuj pfuj ať ji nepotřebuješ...jo,říkají,že je u toho IUI s injekcemi větší šance,i když vůbec nevím proč...protože mám dojem,že ty injekce podporují ovulku...a já ovuluji i v přirozeném cyklu,tak nevím co je na tom lepší....ale větší šance si myslím,že je....tak uvidíme....ale já budu mít pak taky neschopenku i po IUI...snad mi je v Nat. dají....tak já pádím do práce......zatím pa pa a neboj já v tom mám taky chaoz 😉

jedna11
1. bře 2010

tak at ti to v praci utece

jana8
1. bře 2010

Jedna,díky...pa už musím vypnut nett ať to stihnu 🙂

jedna11
1. bře 2010

Adenko, ted jsem to vsechno docetla. Mas toho za sebou taky uz dost. Drzim palce at se po laparce brzy uzdravis a povede se pak hezky doma a bude konec tomuhle stresu. Moc ti to preju.

Ilco, muzu se zeptat s cim jste meli problem vy, ze jste sli do IVF? Holky, snazim se o tom zjistit vsechno mozny, abych se mohla v Natu domluvit a nicim mi tam neprekvapili.

adenka84
1. bře 2010

Ahoj holky,
jdu jen na skok.
Terezko, nezougej - bude to dobré, jen se nestresuj, ještě to nic neznamená - ba naopak si myslím, že to co máš jsou všechno těhu příznakky.Držím palce.
Ještě jsem ti chtěla napsat, vzpomínám si jak jste byli loni na Kubě, tak jsi tu psala o nějakém záhadném stromu, který pomohl nějaké ženě k mimi. věřím, že tobě pomůže taky. Takže nezoufej a drž se.

Jedna11 - díky i já tobě držím palce.

Jani, koukám, že se trápíš jak se rozhodnout. Pokud ti mohu radit zkusila bych ještě IUI, pokud nemá manžel problémy se spermiemi, tak bych to ještě zkusila. Jestliže čekátena mimi už delší dobu, tak ten jeden měsíc navác také vydržíte. navíc je to pro tebe šetrnější a mnohem levnější.

ilca1
2. bře 2010

Ahoj holky hezké ráno, Terko , tvuj strach chápu ale není nic ještě ztraceno,mě taky bolí prsa jako blázen a v břiše mě taky pořád řezalo , úplně mě tam rejpalo,Na diskuzi -Těhotenství od A do Z psala doktorka že nezáleží jak je čárka silná, že test má jen ukázat buď pozitivní nebo negativní , ale neměří hladinu hcg, a mi všechny pořád zkoumáme sílu čárek.Ale chápu že s bojíš já se taky pořád bojim.Já když jsem testila 11 den tak na jednom jsem měla čárku a na druhým vůbec, kdybych dělala jen ten jeden co tam nebyla tak jsem asi zešílela. Určitě to dneska bude dobrý 😉

pantomima
2. bře 2010

Pěkné ráno!

dnes taky konečně jeden volnej den, jupí!!! 🙂

u mě nic novýho, držím a čekám 😉

taky jsem někde četla, že opakovaná inseminace zvyšuje úspěšnost, že klidně třikrát až pětkrát za sebou, takže já, pokud se to nepovede o IVF neuvažuju a jdu do další IUI

terka82
2. bře 2010

Dobré ráno 🙂

To koukáte, co, kde se tady beru? 😀 Přijdou nam natahovat nějaké kabely na net. Manža se z práce urvat nemůže, budu ráda, když se mu to povede zítra na krev a tak jsem to vyhrála já. 😠 😀 Napsala jsem si dovolenou na celý den, ale až to tady domáknou, tak se chci vrátit do práce.
Včera už jsem se sem nedostala, byla jsem nějaká otrávená. 😖

Jedna11 moc mi to mrzí. ☹

Jinak moc děkuju všem za podporu, jste zlatíčka. Test mě dneska zase potěšil. Přihodim foto. 😵

Aduš na ten strom už jsem skoro zapomněla, dík za připomenutí. 😀

Teď musim honem se psem, trochu to tady posbírat, najíst se a pak snad ještě kouknu, pokud mi to teda neodstříhnou. 😀

jedna11
2. bře 2010

Pantonimo, a kdy budes testit? Ja se testitu ani nedockala , vzdycky mrcha dorazi driv nez by mela nebo presne na den.

Ilco, a co ty? kdy jdes do Natu? holky ja vim, ze je IUI setrnejsi a ze je lepsi, ale mne trosku tlaci cas a vek. a proste nevim. Spermiko mam dobry, ale tak nejak mi odrazuje to procento uspesnosti. Porad nevim. celou noc jsem o tom premyslela a nevim.
u IVF je pak rizikove tehu? a jak je to s mimisema, doporucuji zavest dve nebo je to jedno? stejne nadeje na uspech i u jednoho? holky, ja fakt nevim

jedna11
2. bře 2010

Adenko, a vy nez jste sli na IVF, zjistili vam nejaky problem? a prosimte jak je to s tou neschopenkou? musim ji mit kdyz bych sla do IVF? a od kdy a jak dlouho. Ja delam ve 4patre bez vytahu, tedy v kanclu, celje den sedit, takze ok, ale nez se tam rano vybrabu tak to je rozcvicka.