Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
22. říj 2009

Gambrinuska tak tam zavolej a domluv se, kdy máš přijít. Jestli teď na krev nebo později rovnou na UTZ. 😉

Terko já se právě bála, že mě strčí na pokoj s nějakou trubkou, která si tam přišla na potrat a tak jsem brala radši nadst. 😠
Ty jo já po tom byla doma docela dlouho, řekla bych tak měsíc a to jsem si tu neschopenku ještě nechala ukončit, protože jsme měli týden do svatby. A to mi brali jeden vejcovod.
V papírech jsem to měla jen latinsky nebo čim to píšou a nenapadlo mě si to překládat. 😖
Jo tak nějak to vypadalo, jakože co tam chci, když tohle má skoro každý. No tak se jen modlim, aby neobjevili něco jinýho.
Ze mě se hlavně stává strašnej cíťa. Se nemůžu podívat na mimčo aniž by mě to vevnitř strašně nebolelo. ☹

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Terezko, jsem ráda, že už to máš za sebou a že to vše bereš tak sportovně. Páni, to bych asi nevydržela čekat až do května. Ale ono ti to teď hodně bolí, tak se musíš zahojit. Doufám, že už teplotu nemáš?

Terko, díky za vysvětlení. Kde je Privamed vím. Párkrát jsem tam byla na cévním a jednou tam ležela mamka po infarktu. Už to přišli ty výsledky? To potom půjdeš na KET nebo znova na IVF?
Jak to, že ti to řekli až po 2 letech, že ti vzali vejcovod? Mě po operaci cysty rovnou operatér řekl, že mě vzal i kus vaječníku a že by se mohly objevit po operaci srůsty na vejcovodech. Jestli je mám, to nevím...

Gambrinusko, tak to je dobře, že tam máš pořád //. Tak ať jen sílí. Kdypak se objednáš na vyšetření?

Příští týden se k těhulkám přidá Kyzi a za další měsíc Adenka. Kdepak vůbec je? Pak Terka, , Micha, Vendulák.... To by bylo, aby tu každá snažilka do nového roku neotěhotněla, ne? 😉

gab123
22. říj 2009

luci myslím,že ti udělaj jen krev a tak za 14 až 3 tt utz.
teri jsem zvědavá na ty vaše výsledky!
tereza koukám jak vše bereš v pohodě to je ale jen dobře!

gab123
22. říj 2009

gambrinuska o tom gynexu jsem hodně slyšela a mooc ho ženy chválí je to z čínské medicíny!Zavolej si doktoru a řekni,že je pozityvní test a oni už si s tebou poradí!

michamicha
22. říj 2009

ahoj, jsem dočetla, poslední dobou nějak nic nestíhám ☹
zítra přijdu z práce brzo, dneska jsem se vyhrabala až před pátou 😝 tak napíšu nějaký reakce 😉
dobrou noc

kyzi
23. říj 2009

Ahojky všem.Lucie už tu na tebe čekám a mačkám moc pěsti at máš štěstí!Od 8h na tebe myslim.
Gambrinusko já bych taky zavolala doktoru a on ti určitě řekne at přijdeš na krev.O tom gynexu jsem taky slyšela že je na tyhle věci dobrý,tak asi opravdu bude 😉

gambrinuska
23. říj 2009

Tak Lucie, jak to s tebou vypadá, čekam od rána až sem něco napíšeš, nemůžu ani žehlit jak ti držim palce 😉
Moje gyndařka má ambulanci jen každý pátek, dneska jsem vyspávala po noční a přišlo mi to taky dost brzo (jsem zatim 34dc) , tak to raději nechám na příští týden. Snad ty // nezmizí, musim se pokusit dát do alba fotku, ale musím přijít na to jak to zmenšit.
Tery, jak ty výsledky a kdy jdete do natalartu? Oobdivuji tvoji trpělivost.
Kyzi, jak ty, kolik jsi od ET a kdy zkusíš testovat? Já bych to už asi pokoušela

kyzi
23. říj 2009

Gambrinusko já taky pořád koukám jestli už Lucie napsala a pořád nic. Luci doufám že jsi v pohodě a je vše v pořádku,když tak dlouho nepíšeš.
Gambrinusko já jsem 6 den od ET a testnout se chci až tak ve středu možná ve čtvrtek.Jestli to teda vydržím,už malinko začínám mít chutě se testnout,ale ten strach z výsledku mě zatim odrazuje.Ale se snažim pořád doufat že tam ty // najdu.A tvé // jsou už jisté určitě nezmizí neboj 😉

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Ahojky holky, jsem přesně 13 dní těhotná a podle hcq 226,3UI to vypada na jedno miminko. Na ultrazvuk jdu 3.11. Mám radost. Jinak jsem si to nemohla odnést do laboratoře. Měli tam spoustu lidí. Musela jsem čekat až do 13:30hod. A za manželem letět můžu. Hurá.

gambrinuska
23. říj 2009

Tak Luci, obrovská gratulace 😵

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Děkuju. Ještě ale nemáme vyhráno. Toho 3. 11. už by měl být na ultrazvuku vidět váček a za dalšík 14 dní srdíčko.
A co ty? Objednala jsi se na gyndu na vyšetření? Držím palečky, aby čárečka dál sílila. Mám z tebe radost.

vendulak
23. říj 2009

Holky tak sem zpět z velkoměsta 😀 v bytečku, našeeeem! 🙂 to je taková lahoda 😔 , já už nechcu na chatu ☹ . Ale tedy sem strhaná, sem neměla nabytou kartu do tramvaje a bylo mi líto peněz za lístky tak sem chodila pěšky a sem ko 😖 , hlava mi třeští jako střep 😖 .
Ale jinak, sem byla v Natalartu, byla tam nejspíš opět ta samá šíleně "milá" 😠 sestra. Nějakou dobu sem tam seděla a čekala, což mi nevadilo, věděla sem že sem ta neohlášená a mají určitě spoustu práce na to sem byla připravená. jen mě tedy dost rozčiloval jeden telefonát co tam ta sestra vedla. V němčině. Neumim německy ani fň, ale viděla sem jak je ta sestra na každého nepříjemná a odbívá je a s tou němkou se mile vybavovala snad půl hodiny 😠 . No to je jedno. Prostě potom se mě ptá tedy na jméno. Tak jí ho říkám, ona si zkontroluje rok narození tak to odsouhlasím. A ani zase nechtěla poslouchat na co se chci zeptat 😕 . Prostě zase vyjela že mam přijít na krev začátek cyklu a tím už mi asi chtěla říct čau 😕 . Tak sem se ale nenechala a říkám jí, že to vím, že tam jsem proto že mě někdy ms nechodí a že teď je jeden z tich cyklů a že se chci zeptat co tedy mam dělat jestli jít na agolutin nebo co? No a ona že jo že to si mam ale dojít ke svému doktorovi. Jako bych byla největší debil. Tak říkám že jo, ale že ten doktor říkal žádné hormony, že mi vůbec neřekl co dělat jestli ms nepřijde, tak sem se chtěla zeptat jestli na ten agolutin můžu. A ona že když mi ms nedojde tak že stejně nic jinýho nezbývá. A pak se mě ptá kolikátej den mi ms chodí. Tak říkám že 30. - 33.DC ale ukázela sem jí graf s teplotama, že nestouply a jsou jen v rovině doooole. A ona tedy dobře, že si mam zajít k tomu svému Dr. A já už se chtěla rozloučit a poděkovat a jít a ona mi říká ještě ať si udělám těhotenskej test 😕 . Tak sem se usmála, protože mi to přišlo prostě směšný, vidim ty teploty a ona je viděla taky, vím, že tělo stávkuje. A na ten můj úsměv na mě koukla ona jak na nějvětšího vraha a povídá mi "to si ho tedy udělejte! normální z moči z lékárny" 😒 . Jako kdybych nevěděla co je to těhotenskej test 😀 . No neměla už sem na ní víc sílu, tak sem řekla že jo, poděkovala a rozloučila se.
No můj dr. ordinuje jen úterý a pátek a pátek měl do jedný a tohle bylo v Natalu asi ve 13.15 😒 prostě pech. Takže se sem nějakým způsobem budu muset dopravit ještě zase v úterý ke svému Dr. No co hlavně aby se to už někam hnulo 😎 .

vendulak
23. říj 2009

A Luci tobě moc a moc gratulujuuu 😉 .

kyzi
23. říj 2009

Lucie to je super,já věděla že to takhle dopadne!Mam z toho radost,zas mě to pozitivně naladilo 🙂 .Moc ti to přeju.Vendul tak vidíš ještě že jsi tam šla a alespon víš že ti ho tvůj dr.může píchnout.Ted už se to určitě konečně nějak pohne.
Terko a co ty tvoje výsledky dorazili nebo jsi tam volala?

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Vendulko, jojo, dneska tam byla ta nepříjemná sestra... Ta mi rovnou řekla, že si žádnou krev do nějaké laboratoře neodnesu... Prý je moc lidí a že nestíhají...Musím si počkat až na 13hod, kdy mi pak doktor řekne výsledek. Nakonec jsem tam tvrdla do 13:30hod...
Ale, že s tebou mluvila až takhle hnusně... To je otřesné!!! Vždyť si to ani nemůže dovolit... Děsný. Mělo by se jít na ní někam stěžovat.
Jak se cítíš? Hrozně, co? Je mi to líto. Raději si dojdi k tomu svému doktorovi, ať ti ten Agulitín píchne.

kyzi
23. říj 2009

Lucie a to je super ,že můžeš letět za manželem.Kdy tedy za ním vyrazíš?Tak ještě že to vim s tou krví to se jí ani příští týden strachy radči ani ptát nebudu jestli si tu krev můžu někam odnést 😀 .Kdyby tam opravdu tahle sestra nebyla tak je to centrum snad ůplně bez chyby 😉

terka82
23. říj 2009

Ahoj holky. 🙂

Dneska jsem nevydržela a do FN na výsledky zavolala. Ještě, že jsem to udělala. Je tam celkem dlouho hledaly, ale nakonec našly. Je tam sice nějaký náznak aktivity těch herp. virů, ale nic závažnýho, takže resumé je že je to OK. Mam z toho docela smíšené pocity. Na jednu stranu jsem ráda, že je aspoň tohle v poho, na druhou mě vytáčí, že jsme takhle tim čekáním ztratili půl roku a úplně zbytečně. 🙄

Lucko to právě nevim, jak to bude s tím KETem. Máme ještě 9 mrazáčků, ale kvůli těm prohozeným chromozomům nevím, jestli je budeme moct použít. To se dozvíme až 6.11. v Nat.
S tim vejcovodem jsem se to opravdu dozvěděla až v Nat., když jsem předala doktorovi zprávu z nemocnice. 😒

Aduška se nám někde toulá. Asi jí zkusim napsat SMS, když už jsme si vyměnily ty čísla. 🙂

Gambrinuska jsem zvědavá na foto. 🙂

Lucko tak vidíš, je tam... 😵 Moc gratuluju. 🙂

Vendul ty na ní máš teda kliku. 😒 No hlavně, že ses dozvěděla co jsi potřebovala. Škoda jen, že k doktoru můžeš až v úterý.

Už se tu taky pěkně dlouho neobjevila Renap, jakpak si asi s Anežkou žijou?? 🙂

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Odlétám v úterý 27. 10. a vracím se v pondělí 2.11. Doktor se mi smál, když jsem se ho několikrát ptala, zda opravdu můžu letět... Řekl, že jo, že by pak nemohly létat těhotné letušky... Je to úplně bezpečné, prý jako jet vlakem... Ještě řekl, že kdybych náhodou měla potratit, tak se to stane tak jako tak... že přírodě neporučíme... A to má bohužel pravdu. Raději si to ani nepřipouštím. Tak doufám, že se to nestane. Nesmí!!! Jen se musím samozřejmně šetřit a dávat na sebe pozor... Holky, myslete na nás!!!

vendulak
23. říj 2009

Luci, díky né cítím se v pohodě. Sice sestra byla brrr... ale tak nějak už sem naučená takovýhle lidi brát s klidem. to mě víc rozhodil třeba cestou tam v tramvaji vedle mě kočárek s nááádherným chlapečkem ☹ .
Ale já sem prostě ráda, že tedy aspoń už konečně vím co mám dělat 🙂 .
Ale taky mě to fakt docela dostává, protože když sme tam byli poprvé tak sme si říkali jaký tam jsou úžasní lidé...a ona takováto...no...nehodí se tam podle mě 😒 .
Luci a ty máš manžu kde? A to je pryč pracovně? Nebo je jiné národnosti? 🙂
kyzi tak snad tam příští týden bude lepší sestra, tuhle jsme si odbyli my 😀 😉

terka82
23. říj 2009

Lucko tak to je super, už jen pár dní a budete s manžou zase spolu. Taky si myslim, že když se to má pos..., tak s tim prostě nic nezmůžeš. Takhle budeš aspoň v klídku u manžela a pod dohledem. 🙂 Neboj myslet na tebe určitě budem. 😉

kyzi
23. říj 2009

Terko to je mi líto,že jste ztratili půl roku zbytečně,ale je dobře že je to o.k a snad se 6.11 dozvíte už jen samé dobré zprávy.
Lucie určitě všechno dobře dopadne,a ny ty špatné věci vůbec nemysli.To víš že na vás budeme myslet! 🙂

terka82
23. říj 2009

Hlavně už se těšim, že se snad začne něco dít. A nejlepší by bylo, kdybychom ještě do konce roku stihli nějaký pokus, ale to už bych asi chtěla moc s mojí ms... 😅

kyzi
23. říj 2009

Vendul i kdyby tam byla tak já se na ní vyprdnu.Pro mě bude důležitý co vyjde za výsledek a ona mě nerozhází 😉 .Budu už totiž rozhozená z těch nervů 😢 😉

kyzi
23. říj 2009

Terko,tak třeba tě ta tvoje ms ted překvapí a přijde včas.

terka82
23. říj 2009

Kyzi jj prď na ní. 🙂
No potřebovala bych aby došla tak nejdýl 28 DC a to 2x za sebou a to se mi ještě nikdy nepovedlo. Takže asi nic... 😠 😀

gambrinuska
23. říj 2009

Vendulák, tak honem pro injekci, ale zkus i ten test. Koukej na mě, já dostala včeličku v neděli a od čtvrtka mam //, náhoda je vůl a zázraky se dějí 😀 , já si teploty chtěla měřit od tohoto cyklu co přijde, tak asi už nebudu, jen to nazakřiknout.
Nevíte jak zmenšit ty fotky ??
Terko a nezkoušela si nějaké bylinky?? Já jsem byla značně skeptická na ten gynex, jsem člověk, který věří spíš medicíně než homeopatii a bylinkám, ale zkusila jsem to, že jsem už v životě přišla o víc než o 500kč, objednala ho po netu, 3 týdny brala a pak vynechala a čekala na MS a zatim mrcha nepřišla.

Lucie, jak jsi na tom fyzicky?? Já mam dost přecitlivělý prsa, nemůžu pomalu na nich ani ležet a to velikostně nic moc. A takovou tupou bolest-citlivost v podbřišku jako před MS, když nejsem v klidu. Jsem v práci opět na noční, zatim je klid, ale vvůbec nevim jak dlouho to budu tutlat. Chtěla bych dělat co nejdýl(mam pěkný peníze a jsou potřeba), ale zas nechci tý pecce nějak ublížit.

spark
23. říj 2009

Ahoj dámy. Bavíte se o té tmavovlasé,krátkovlasé sestře?? Já se vždycky hlásím jak na vojně! Vyžaduje to! Jinak je na pěst 😀 Jinak mam začít stimulaci a MS se mi po prvé v životě zpozdila. No neni to smůla???? 😠

lucii gratuluji 😉

gambrinuska
23. říj 2009

Terko, tak držim palce a hurá do toho, at jsi //, když jsi tak dlouho čekala. Kamarádce se stalo něco podobného, je to hnus a pak ještě to nekonečné čekání

terka82
23. říj 2009

Gambrinuska fotky si můžeš zmenšit v malování, v programu na úpravu fotek a nebo jsem si nedávno stahovala ze slunečnice zdarma program, kde můžeš zmenšit několik fotek jedním klikem.

Piju bylinkový čaj a díky němu mam cyklus kolem 30DC a MS teda silnou, až to občas neni hezký. 😀 Ale jsem za to moc ráda, protože když náhodou čaj vynechám na několik dní, hned to poznam na konci nekonečného cyklu. Jinak jsem vyzkoušela nějaké "úžasné" preparáty od jednoho "šamana"(tak říkam všem těm léčitelům) - a pak jsem užívala taky femigard nebo jak se to jmenuje, ale ani jedno mě nijak neuchvátilo a hlavně jsem neviděla žádné výsledky. Mimochodem jen u toho šamana jsme nechali asi 5000, ale dala bych cokoliv, jen aby to bylo k něčemu...

terka82
23. říj 2009

Spark, že mi to něco připomíná... Vloni jsem před stimulkou musela jít na dvojitou dávku agolutinu, protože se mi MS někde zasekla a 14 dní nešla a nešla. 😠

Gambrinuska dík. 😉
Kde pracuješ?

Terko? Jak ti je? Doufam, že už jsi bez teplot.